[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за жовтень 2002 року).

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації було розглянуто питання:

“Про виконання програми соціально-економічного розвитку за 9 місяців 2002 року по галузі ”культура”.

Валькевич Раїсі Андріївні, солістці обласної філармонії, викладачці педуніверситету ім. В.Винниченка присвоєно почесне звання “Народна артистка України”. Високою державною нагородою артистку відзначено за вагомий особистий внесок у розвиток українського музичного мистецтва й за виконавську майстерність.

За вагомі досягнення у професійній діяльності та багаторічну сумлінну працю художньому керівнику обласної філармонії Дьоміну Сергію Петровичу присвоєно звання “Заслужений артист України”.

Культосвітня робота

У місті Івано-Франківську завершився другий Міжнародний фестиваль фольклору „Родослав”. Кіровоградщину на фестивалі представляли дитячий зразковий фольклорний гурт „Співаночки” із села Бірки Олександрівського району, народний танцювальний ансамбль „Віночок” з міста Олександрії, оркестр народних інструментів обласного дитячо-юнацького центру. Всі учасники повернулися додому з подяками оргкомітету та подарунками.

В місті Умані Черкаської області проходив Всеукраїнський фестиваль художньої творчості «Софіївські зорі». Кіровоградщину на ньому представляв народний самодіяльний хор Олександрійського аграрного технікуму «Степівчанка», який став переможцем фестивалю.

13 жовтня в старовинному поселенні Торговиці пройшло друге обласне свято козацької слави “Козацькому роду нема переводу”.

Театрально-концертне життя

В театрально-видовищних закладах, клубах, мистецьких навчальних закладах проводились заходи, з нагоди Міжнародного дня музики.

В обласній філармонії концерт В. Кузьміна.

В обласній бібліотеці для дітей ім. Гайдара творча зустріч юних читачів з артистами обласного театру ляльок з показом фрагментів музичних вистав. В обласних бібліотеках ім. Д.Чижевського та ім. О.Бойченка відбулися книжкові виставки, бесіди, музичні години присвячені Міжнародному дню музики: «Музика єднає серця».

13 жовтня в Кіровоградській обласній філармонії відбулися гастролі Бориса Моісєєва.

16 жовтня в обласній філармонії відбувся концерт ансамблю народної та сучасної музики під керівництвом заслуженого працівника культури України Миколи Кваші.

17 жовтня відкрився 58-й концертний сезон в обласній державній філармонії. Відбувся гала-концерт усіх творчих колективів і виконавців філармонії.

27 жовтня розпочався сезон в театрі імені М.Л.Кропивницького. У нинішньому театральному році на шанувальників чекають нові актори, новий репертуар.

У селі Турії Новомиргородського району відбувся концерт танцювального колективу з сербського міста Зреньянін. Уже ввосьме щороку члени цього колективу відвідали місця, де колись проживали їх предки. Виступаючи з концертними програмами, артисти пропагували культуру свого народу.

Перший обласний конкурс, присвячений пам'яті видатного українського композитора, автора першої “ Української симфонії” Михайла Колачевського, пройшов у Онуфріївці , на батьківщині митця.

Образотворче мистецтво

У Немирові Вінницької області відбувся Всеукраїнський зліт молодих художників. Серед його учасників був представник нашої області — гайворонський самодіяльний художник-сюрреаліст Володимир Багрій. Журі відібрало кілька кращих картин Володимира для участі у виставці в приміщенні Верховної Ради України.

13 жовтня у Долинській відкрилася місцева картинна галерея, в експозиції якої — близько сорока творів художників-земляків.

У міському художньому музеї Олександра Осмьоркіна відкрилась виставка «Живопис у поштових марках, конвертах, листівках».Вона приурочена до Міжнародного тижня листа, Дня поштової марки і колекціонера, Дня Всесвітнього поштового союзу.

У приміщенні ОУНБ ім. Д.Чижевського експонувалась виставка репродукцій картин Миколи Реріха «Знамена Сходу». Виставку організував культурний центр «Світ краси» (Феодосія, Сімферополь).

Напередодні дня художника в обласному художньому музеї відкрилася персональна виставка художника Ігоря Смичека. На ній представлені ілюстрації до книг і буклетів, естампи, кольорові гуаші, роботи у старовинній техніці гравюри .

Музейна справа

У меморіальному музеї Марка Кропивницького відкрилась виставка, присвячена 20-річчю цього закладу. Вона розповідає про життя і творчість видатного актора, режисера та драматурга, а також про організаторів музею.

25-27 жовтня в обласному краєзнавчому музеї проходила виставка «Театр корифеїв — традиції, сьогодення».

Бібліотечна справа

При Онуфріївській ЦБС працює літературно-музична студія «Перевесло». До восьмої річниці цього творчого об'єднання видана поетична збірочка “Я — жінка, я — травинка, я — росинка”. На урочистостях з нагоди річниці “Перевесла”, прозвучали вміщені в збірці нові вірші.

Колектив ОУНБ ім Д. Чижевського до професійного свята отримав державну нагороду — Почесну грамоту Кабінету Міністрів України та відповідний знак. Вручив її голова облдержадміністрації Василь Моцний.

Масові заходи обласних бібліотек

ОУНБ ім.Д.Чижевського

7 жовтня в ОУНБ ім. Д.Чижевського відбулися заходи до 120-річчя К.Шимановського — польського композитора, що тривалий час жив у Єлисаветграді : бесіда, книжкова виставка, тематична полиця, музична година.

Книжкові виставки

“Подвиг і безсмертя” (до дня вшанування молодогвардійців).

“Музика єднає серця” (до Міжнародного дня музики).

Літературний календар

Яворівський В.О.— 60 років від д.н.

Сервантес М.Д. — 485 років в.д.н.

Кіровоградщина: люди, події, дати

Шимановський К. — 120 років в.д.н.

Оліфіренко І . — 75 років в.д.н.

Шутенко К. — 70 років від д.н.

Моє відкриття Америки (Христофор Колумб)

“Краща українська книга”

“Театр Корифеїв: історія сьогодення” (до 120-річчя заснування українського професійного театру).

У пошуках безсмертного творця: духовно-філософські роздуми

ОЮБ ім. О.Бойченка

14 жовтня в бібліотеці відбулися книжкова виставка, тематична полиця, бесіда до Дня козацтва “ Козацькому роду нема переводу”.

“Архітектура старого міста”— бесіда з історії м. Кіровограда.

“Збережімо нашу Землю зеленою та блакитною” — бесіда.

“Рафаель— співець мадонн” — бесіда.

“Українська традиційна кухня” — бесіда

“Професії, які потрібні на сьогодні в регіоні”— зустріч з представником міського центру зайнятості

“Наркоманія — пастка для юних”— засідання лекторію “ Молодь і право”

«Права підлітків в статтях законів» — засідання лекторію «Молодь і право»

«У нас мета єдина — надійно захищати Україну” — засідання клубу “Доблесть”

Зустріч з представником музею музичної культури ім. Кароля Шимановського (до 120-річчя з дня народження К.Шимановського і Міжнародного дня музики).

Книжкові виставки

“Моделісту-конструктору” — 40 років

“Без мови рідної, юначе, народу нашого немає” (до Дня української писемності та мови).

“Оце мій люд, оце моя земля, колодязь сорому, і болю, і надії” (В.О.Яворівському — 60).

“Правові знання молоді”

Музичний календар: А. Штогаренку — 100

Енергозберігаючі технології.

ОЮБ ім. А.Гайдара

До Дня музики

“Музика в казці” — зустріч з акторами обласного театру ляльок.

Концерт фортепіанної музики учнів ДМШ № 4

До дня художника

“Майстри світового мистецтва”

“Сонячні барви рідної землі”

До ювілейних дат

“Чарівниця зі Швеції”— літературне свято (до 95-річчя А. Ліндгрен)

“Красною кистью рябина зажглась” — літературно-музична година присвячена 110-річчю від дня народження М. Цвєтаєвої.

“Чи треба людині бути гарною” — школа ввічливості.

“Калина в піснях, звичаях, обрядах українців”

“Виховуємо вундеркінда” — родинна світлиця.


[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2003 Webmaster: webmaster@library.kr.ua