[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за листопад 2002 року).

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

  1. “Про виконання Закону України “ Про дорожній рух” та стан автотранспорту в закладах культури та мистецтва”.

  2. “Про стан готовності установ культури до роботи в осінньо-зимовий період 2002-2003 рр.”

  1. “Про хід роботи органів та закладів культури і мистецтва з пропаганди здорового способу життя, профілактики СНІДу та туберкульозу”.

  2. “Про стан виконання бюджету за 10 місяців 2002 року”.

  3. “Про затвердження плану роботи на 2003 рік”.

Кіровоградщина вшанувала пам'ять жертв голодомору та політичних репресій. У селі Захарівці Світловодського району встановлено пам'ятний знак на вшанування жертв голодомору 1932-33 років.

16 листопада в Кіровограді відбулася всеукраїнська науково-практична конференція “ Володимир Винниченко й українська соціал-демократія”. На трьох робочих секціях заслухано 37 доповідей та повідомлень науковців з Києва, Запоріжжя, Івано-Франківська, Ніжина та Кіровограда, в яких всебічно висвітлено непроминальне значення спадщини письменника, публіциста, політичного діяча та патріота України.

На базі філологічного факультету КДПУ імені Винниченка пройшла науково-практична конференція “Культурна спадщина та її роль у вихованні особистості”. Вона стала однією з ланок всеукраїнської акції “Самовизначення України в координатах сучасності”, організованої науковим товариством “Гуманітарна колегія” та видавництвом “Смолоскип”.

Культосвітня робота

На базі Онуфріївського та Світловодського районних будинків культури пройшло навчання сорока сільських клубних працівників. Начальник управління культури облдержадміністрації Юрій Компанієць, спеціалісти галузі розповіли слухачам про актуальні проблеми культури області, обговорили Положення про сільський клубний заклад та функціональні обов'язки його працівників. Такі виїзні школи підвищення кваліфікації сільських працівників культури стали однією з найдієвіших форм навчання кадрів.

Театрально-концертне життя

28 листопада у Кіровограді гастролювала відома виконавиця російського шансону Любов Успенська.

8 листопада в обласному музично-драматичному театрі імені М. Кропивницького відбулася прем'єра вистави за п'єсою Л. Розумовської “Бесприданник”. Режисер — Юрій Жеребцов.

В муздрамтеатрі ім. М.Л. Кропивницького пройшли гастролі Санкт-Петербурзького театру “Рок опери” з виставами : “ Юнона і Авось”, “Корабель дурнів”, “Спляча красуня”.

В обласних муздрамтеатрі ім. М. Кропивницького, бібліотеках ім. А. Гайдара та для юнацтва ім. О. Бойченка, краєзнавчому меморіальному музеї М. Кропивницького та заповіднику — музеї І. Карпенка Карого “Хутір Надія” відбулися заходи до Всеукраїнського тижня “Театр — дітям та юнацтву”.

13 листопада в обласній філармонії відбувся виступ Андрія Данилка.

Музейна справа

В обласному краєзнавчому музеї експонувалась виставка “Біль душі людської. Голодомор на Кіровоградщині”. В експозиції виставки представлені унікальні документи (газети, фотознімки, листівки, відозви, облігації і т.д.), які розповідають про “жнива скорботи” на території нашого краю.

В залах обласного краєзнавчого музею відкрилася виставка “Історія інквізиції”. В експозиції, наданій Санкт-Петербурзьким музеєм історії людства, представлено 32 знаряддя тортур та страт , винайдених у середні віки й пізніше.

27 листопада відбувся обласний семінар спеціалістів з музейної справи “Організація науково-збиральницької та науково-дослідної роботи в музейних закладах”.

Образотворче мистецтво

В обласному художньому музеї експонувалась виставка художніх творів Ф. Полонського — члена Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України.

Бібліотечна справа

Фонди обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д. Чижевського поповнила колекція книг американців зі штату Каліфорнія Дональда і Доріс Лондонів. Лондони тісно співробітничають з науковцями, творчою інтелігенцією та молоддю Кіровограда.

В центральній універсальній бібліотеці міста Знам'янки відбувся семінар “Українська жінка і сучасність”. Він проводився в рамках проекту “Мережа громадянської освіти-2 “, підтриманого Національним фондом демократії (США). Творчо і цікаво провела семінар директор міської центральної бібліотечної системи М. Людвинська.

З нагоди відновлення після дворічної перерви видання “Вежі” в ОУНБ ім. Д. Чижевського відбулася зустріч читачів з редакційною колегією часопису, яка працює на громадських засадах. Головний редактор Василь Бондар повідомив, що часопис виходитиме регулярно двічі на рік. На зібранні виступили літератори, члени редколегії.

Обласну універсальну бібліотеку імені Д.Чижевського відвідали бібліотекарі з Дніпропетровської області, які цікавилися, перш за все, впровадженням комп'ютерних технологій у роботу бібліотечних закладів. Найбільший інтерес викликали україномовна програма “Ірбіс”, фактично створена кіровоградськими спеціалістами, яка значно полегшує пошук необхідної інформації, а також технології комплектування й обробки літератури. Справили враження на гостей фонд відділу рідкісної книги нашої бібліотеки, спектр послуг, що надаються користувачам.

Правовий місячник завершився в обласній бібліотеці для юнацтва імені О. Бойченка, в його програму увійшли огляди літератури та періодичних видань, перегляд відеофільмів. Також проведено заняття на теми “Наркоманія — пастка для юних”, “Права підлітків у статтях закону” за участі правоохоронців і юристів.

Масові заходи обласних бібліотек

ОУНБ ім. Д. Чижевського

До Дня української писемності та мови

Книжкові виставки:

“Яке прекрасне рідне слово! Воно не світ, а всі світи…”

“Краща українська книга”

“О рідна мово ти моя, як любо ти звучиш!”

Вершини українського письменства

Богдан Лепкий (до 130-річчя від дня народження).

Андрій Малишко (до 90— річниці від дня народження).

До Дня працівників радіо, телебачення та зв'язку:

“У світі інформації”

“Сучасна телевізійна та радіоапаратура”

ОЮБ ім. О. Бойченка

Літературно-музична година: “Найдорожчий скарб” (до Дня української писемності та мови)

Музична година : “Романтик в епоху класицизму”

Тиждень “ Театр — дітям та юнацтву”

Відеобесіда: “Голодомор: українська ніч 33-го”

Книжкові виставки:

“Ти зліпила мене із вогню України…” (до 90-річчя від дня народження А.С. Малишка)

“Сповідь і роздуми Б. Лепкого”

“Без мови рідної, юначе, народу нашого немає”

“Театру корифеїв — 120 .”

ОБД ім. А.Гайдара

Тиждень рідної мови (до Дня української писемності та мови)

— конкурс читців “Рідна мова, калинова”

— театралізоване свято “А у пані Мови є скарби чудові”

Тиждень “Театр — дітям та юнацтву”

— творча зустріч з акторами обласного театру ляльок

— зустріч з юними акторами театральної студії “ Маска” обласного ДЮЦу

Літературна година:

— Сувора правда про голодомор у романі У. Самчука “Марія” (до 70-річчя трагічних подій ).


[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2003 Webmaster: webmaster@library.kr.ua