[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за грудень 2002 року).

Загальні питання

На чергових засіданнях колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

18 грудня

1. Про виконання Указу Президента України „Про невідкладні заходи щодо розвитку бібліотек України” по забезпеченню бібліотек області інформацією з питань діяльності місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

2. Про підсумки роботи відділів культури райдержадміністрацій, міськвиконкомів по направленню на навчання до вищих навчальних закладів мистецтв і культури I-IV рівнів акредитації у 2002 році на виконання Указу Президента України від 19.03.1999 р. № 262 „Про державну підтримку підготовки фахівців для сільської місцевості”, постанови Кабінету Міністрів України від 22.06.1999 р. № 1159” Про підготовку фахівців для роботи в сільській місцевості”.

3. Про хід виконання обласної програми розвитку і підтримки кіновідеомережі та кіновідеопрокату на період до 2005 року”.

4. Про присвоєння звання „народний музей” Кіровоградським міським меморіальному музею Ю.С.Мейтуса та музею медицини і охорони здоров'я Кіровоградської області.

26 грудня

1. Про хід роботи органів та закладів культури по виконанню розпорядження голови облдержадміністрації від 25.01.2001 р. № 20-р „Про план скоординованих дій щодо реалізації в області Комплексної програми профілактики злочинності на 2001-2005 роки”.

2. Про виконання Указу Президента України від 13.09.2002 р. № 700 „ Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення”.

З 1-3 грудня в закладах культури та мистецтва області відбулися заходи до Міжнародного дня інвалідів: урочистості, вистави, концертні програми, виставки художніх робіт, предметів декоративно-ужиткового мистецтва.

4 грудня у приміщенні муздрамтеатру ім. М. Кропивницького відбулися урочистості та концертна програма до Дня Збройних Сил України.

18 грудня в обласній філармонії відбулися урочистості та концерт, присвячені Дню міліції.

19 грудня у Кіровограді відбулася презентація книги „Україна-incognita”, ініціатор видання редактор газети „День” Лариса Івашина. У книзі зібрано нариси авторитетних науковців.

Культосвітня робота

„З піснею у серці” таку назву мав творчий вечір самодіяльного композитора з Новоукраїнки Анатолія Бондаря, що відбувся у палаці культури „ Ювілейний” його рідного міста. У доробку талановитого земляка — десятки оранжировок, пісенних мелодій, інструментальних композицій.

Театрально-концертне життя

8 грудня в обласній філармонії відбувся концерт В. Бутусова.

10 грудня солістка обласної філармонії народна артистка України Раїса Валькевич відзначила 30-річчя своєї творчої діяльності. На вечері „Для вас співаю і живу” прозвучали найрізноманітніші твори вокального мистецтва — від класичних оперних арій, лібрето з відомих оперет до українських народних пісень в обробці сучасних композиторів.

12 грудня в обласному музично-драматичному театрі ім.. М. Кропивницького відбулася прем'єра комедії за твором сучасного українського драматурга Ярослава Стельмаха „Кохання в стилі бароко”. Сценічне життя цій п'єсі дав заслужений артист України Валерій Дейнекін, котрий є і режисером спектаклю, і зіграв головну роль у ньому.

19 грудня в обласній філармонії відбувся концерт Олександра Розенбаума.

У рамках тижня „ Театр дітям та юнацтву” в меморіальному музеї М. Кропивницького відбулася творча зустріч юних кіровоградців із заслуженим працівником культури України, членом Національної спілки художників України головним художником обласного театру ляльок Василем Остапенком. З великою цікавістю переглянули кіровоградські школярі виставку робіт художника, поспілкувалися з лялькарем, подивилися фрагменти дитячих вистав.

29 грудня в музично-драматичному театрі ім.. М. Кропивницького відбулася новорічна різдвяна вистава” Різдвяні забави”.

Фотосправа

10 грудня в ОУНБ ім. Д.Чижевського відкрилась VI фотовиставка „Погляд-2002”, в якій традиційно прийняли участь як професіонали так і фотолюбителі Кіровоградської області. Організували фотовиставку управління культури облдержадміністрації, обласний Центр народної творчості, фотоклуб „Колаж”.

Образотворче мистецтво

Фонди обласного художнього музею поповнилися полотнами одного з найвідоміших живописців Росії — нашого земляка Петра Оссовського. Петро Павлович подарував нашому музею десять своїх робіт.

9 грудня в обласному художньому музеї сталася визначна подія: завершено реставрацію картини „Юродивий”( 1883) художника Павла Свєдомського. Це полотно — не менш знамените, ніж зображення юродивих на картинах В.Перова, В. Сурикова та інших художників. Ті мистецтвознавці, хто мав нагоду порівнювати їх, віддають перевагу творові Свєдомського, вважаючи його кращим втіленням образу юродивого у живопису.

Перша персональна виставка 16-річної Яни Бондаренко, яка мешкає у селі Бережинці Кіровоградського району відкрилася в ОУНБ ім.. Д. Чижевського. Яна — неодноразова переможниця всеукраїнських та міжнародних конкурсів дитячої творчості.

З 1-10 грудня працівники художнього музею провели пересувну виставку до Міжнародного дня інвалідів.

В обласному художньому музеї експонувалися роботи Кіровоградського живописця, члена Національної спілки художників України Фелікса Полонського. Живопис Ф. Полонського — прозорий, спокійний. Художник полюбляє писати осінні та зимові пейзажі.

Бібліотечна справа.

Масові заклади обласних бібліотек.

ОУНБ ім. Д.Чижевського

Книжкові виставки.

„Людина — винуватець і жертва”.

„Жінки у сучасному українському суспільстві: становище і проблеми”

„Права людини: декларація та реальність”.(До Дня прав людини та до Дня працівників суду).

„Жінка у сучасному українському суспільстві: становище і проблеми” (Акція проти гендерного насильства).

„Права людини — теоретичні засади, світовий та вітчизняний досвід реалізації”.

„До Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом.”

„Виховні традиції народного календаря”.

„Краща книга 2001 року”.

„Володарі думок” — ( Г. Сковорода).

До ювілеїв письменників:

200 років від дня народження О.І. Одоєвського.

75 років від дня народження О.П.Бердника.

125 років від дня народження Г.М. Хоткевича.

ОЮБ ім. О. Бойченка

„Пісня України”— музична година..

„Голодомор: українська ніч 33-го” — відео бесіда.

„Світ ловив мене, та не піймав: Г.С. Сковорода” — бесіда.

„Українські вечорниці”— бесіда.

Книжкові виставки:

„Служу народу України” (до Дня збройних Сил України).

„Г.С.Сковорода на межі тисячоліть” (до 280-річчя від дня народження).

„Щоб наше слово не пропало: М.Куліш” (до 110-річчя з дня народження).

ОДБ ім. А.Гайдара

До Дня боротьби зі СНІДом.

„За здоровий спосіб життя” — інформаційна година.

„Чи знаєш ти героїв казок?” — театралізована вікторина.

Заходи до тижня народознавства у бібліотеці:

„Святий Миколаю, дарунків від тебе чекаю” — літературно-музична година.

„Андріївські вечорниці” — фольклорне свято.

Літературно-музична година до 65-річчя від дня народження Е. Успенського— дитячого письменника.

Новорічні ранки для вихованців дитячого будинку „Барвінок”.

В обласних бібліотеках ім. Д.Чижевського, О. Бойченка, А. Гайдара відбулися бесіди, книжкові виставки, тематичні полиці до 110-річчя від дня народження українського письменника Миколи Куліша.


[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2003 Webmaster: webmaster@library.kr.ua