[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини
 

Фон
Хроніка культурного життя Кіровоградщини (оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими документами за жовтень 2003 року)

Загальні питання

На чергових засіданнях колегії управління культури облдержадміністраціїї були розглянуті питання:

7 жовтня

1.Про виконання « Програми збереження бібліотечних фондів на 2000-2005 рр.» та « Поповнення бібліотечних фондів на період до 2005 року».
2. Про виконання Закону України «Про охорону праці», обласної Програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2001-2005рр. та Указу президента України від 13.07.2001 року № 515 « Про невідкладні заходи щодо запобігання виробничому травматизму та професійним захворюванням.»
3. Про підсумки роботи театрально-видовищних закладів у театрально- концертному сезоні 2002-2003 рр.

31 жовтня

1.Про виконання програми соціально-економічного розвитку за підсумками 9 місяців 2003 року.
2.Про роботу відділів культури райдержадміністрацій, міськвиконкомів по виконанню обласної Програми розвитку та підтримки кіномережі та кіновідеопрокату.
3.Про підсумки переатестації музеїв, що мають почесне звання «народний».

Культосвітня робота

Всеукраїнський фестиваль козацької пісні імені Семена Климовського відбувся на Покрову в Знам’янці. У фестивалі взяли участь професійні та самодіяльні колективи Кіровоградської та Дніпропетровської областей.
18 жовтня в Кіровограді відбулося третє обласне свято козацької слави. У рамках свята пройшли спортивні змагання. А на площі Богдана Хмельницького відбулося театралізоване дійство, в якому взяли участь самодіяльні колективи міста й області.

Театрально-концертне життя

З нагоди року культури в Україні свій 13-й концертний сезон дитяча філармонія відкрила 2 жовтня тематичним святковим концертом “Моя Україна”. Вперше огляд молодих талантів на терені музики доповнився виставкою декоративно- ужиткового мистецтва, що була представлена у фойє філармонії роботами учнів професійно-технічних училищ регіону.
4 жовтня в Спасо - Преображенському Соборі відбулося свято духовної музики “ Молюсь за тебе, Україно”.У святі взяли участь церковні та світські колективи. Серед них муніципальний камерний хор під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Юрія Любовича, хор Храма Святого Максима Сповідувача села Суботці Знам’янського района, народна хорова капела Кіровоградського педуніверситету.
7 жовтня в залі Кіровоградської обласної філармонії в рамках відкриття концертного сезону відбувся ювілейний творчий вечір народної артистки України, солістки Національної опери Лідії Забілястої ”.Голос – як струни душі”.
11 жовтня відбулися гастролі Андрія Данилко ( Вєрка Сердючка).
15 жовтня в концертному залі Кіровоградської обласної філармонії з аншлагом відбувся концерт Національного українського академічного хору імені Григорія Верьовки.
17 жовтня в обласній філармонії відбувся концерт, присвячений 25-річчю муніципального камерного хору під керівництвом заслуженого діяча мистецтв Юрія Любовича. На відзнаку цієї дати у нашому місті започатковано наукові читання “Єлисаветградська хорова академія.”
23 жовтня в залі обласної філармонії в рамках гастрольного турне пройшов концерт київської співачки Марійки Бурмаки під назвою “ МІА”.
24 жовтня академічний театр музики, пісні і танцю “ Зоряни” та заслужений ансамбль народного танцю України “ Ятрань ” показали свою нову програму в концертному залі обласної філармонії.
Актори театру імені Марка Кропивницького взяли участь у першому Всеукраїнському державному театральному фестивалі “ В гостях у Гоголя”, що проходив у місті Полтаві.
В Кіровограді гастролював Черкаський обласний музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка. Глядачі побачили спектакль “Оперета!…Оперета!…Оперета!”… та шлягери самих популярних оперет.
27 жовтня в залі обласної філармонії відбувся концерт Валерія Меладзе.
У Кіровоградському обласному музично-драматичному театрі відбулася прем’єра музичної комедії “ Чмир” Марка Кропивницького ( музика Ігоря Поклада), якою 29 жовтня театр відкрив свій черговий театральний сезон. Кіровоградський народний хореографічний ансамбль “Пролісок” виборов Гран-прі та диплом 1 ступеня на 1 Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського. Наші уславлені артисти винесли на суд журі і глядачів фрагмент обряду “ Купальська ніч.” За досягнення в галузі хореографічного мистецтва почесні відзнаки “ Медаль Павла Вірського” отримали Анатолій Коротков та Віктор Похиленко.

Образотворче мистецтво

У жовтні в обласному художньому музеї в рамках “ Свята козацької слави” відбулася виставка:” Дике поле – козацька земля”.
40 живописних і графічних творів білоруського художника Володимири Терещука представлено на виставці, яка відкрилася 9 жовтня у міському художньо-меморіальному музеї імені О.Осьмьоркіна. Картини із циклу “ Велич минулого Криму” та “ Кіммерія”, які привіз Володимир Олексійович, передають неповторні кримські ландшафти.
В переддень святкування Дня художника в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулася презентація нової експозиції та вшанування художників. Виставка дає уявлення про розвиток сучасного мистецтва регіона в полотнах художників-членів Спілки художників України: Ю.Гончаренка, А. Логвинюка, С.Шаповалова, І. Смичека, В. Кір’янова, О.Надєждіної та інших.
У жовтні в обласному художньому музеї експонувалась виставка сучасного мистецтва. До експозиції увійшли полотна місцевих майстрів пензля різних напрямків і стилів, які об’єдналися під назвою “Авангард”.Відвідувачі мали можливість побачити авангардні картини народного художника України Михайла Надєждіна та його нащадків Андрія й Оксани, а також полотна Леоніда Бондаря , роботи Юрія Гончаренка, Анатолія Сузюмова.
В обласному художньому музеї 28 жовтня експонувалась виставка художника-земляка Юрія Луцкевича та Галини Городничевої.

Музейна справа

В меморіальному музеї Марка Кропивницького відбулася презентація нової книги київського і миколаївського краєзнавця Віктора Жадька “ Грек з душею українця”. Це – роман, пошук про Миколу Аркаса – просвітянина, історика, автора музики до опери “ Катерина”, який жив і творив на початку минулого століття у Миколаєві. Віктор Жадько подарував невеликі комплекти власних книг кіровоградським бібліотекам, музеям.
На базі Добровеличківського районного музею відбувся обласний семінар “ Нові підходи до науково-освітньої роботи в музейних закладах “. На семінарі було проаналізовано стан розвитку музейної справи в області, звернуто увагу на проблеми, що існують, та намічено шляхи їх розв’язання.
Учасники семінару зустрічалися з місцевими поетами та прозаїками.
З 10-17 жовтня в обласному краєзнавчому музеї експонувалась виставка до 60-річчя визволення Кіровоградщини від фашизму “ Кіровоградська операція”.

Бібліотечна справа

З 14-17 жовтня на базі ОУНБ ім. Д.Чижевського пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція “ Електронні ресурси бібліотек ”.
Мета конференції: підвищення ефективності діяльності обласних універсальних наукових бібліотек України у напрямках: створення електронних ресурсів бібліотек в контексті посилення взаємодії бібліотеки і користувача; організація діяльності регіональних інформаційних центрів; вдосконалення роботи з Інтернет – ресурсами на базі досвіду роботи Кіровоградської обласної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського, яка вже має значні напрацювання в цих напрямках.
В ході конференції відбулися круглий стіл “Регіональний інформаційний портал: стан підготовки, проблеми, перспективи” з участю представника Міжнародного фонду “Відродження” та виїзні засідання конференції до Знам’янської та Олександрійської міських ЦБС з проведенням “ круглого столу” “ Соціальне партнерство – реальний шлях до створення інформаційного суспільства .“

Масові заходи обласних бібліотек

В бібліотеках ім. Д.Чижевського, О.Бойченка, А. Гайдара відбулися заходи до : 100 –річчя від дня народження О. Бойченка, 140-річчя від дня народження Б.Грінченка, 225 річчя від дня народження Г.Квітки – Основ’яненка.

ОУНБ ім. Д.Чижевського

На виконання обласної Програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства
“Історик нашого духу Д.І.Чижевський ( 1874-1977) – книжкова виставка
“Знайомтесь: нові імена в літературі” –книжкова виставка
“Бо тільки Слово береже в основі безсмертя української душі” – книжкова виставка
“Останній кошовий атаман Запорізької Січі” – книжкова виставка
“Виникнення та розвиток українського козацтва” – книжкова виставка
“Права ветерана в центрі уваги” – книжкова виставка
“На сторожі прав людини” – відкритий перегляд
“Правова культура в системі морального виховання молоді” – книжкова виставка

На виконання обласної програми краєзнавства

“Кіровоградщина: люди, події, дати” – книжкова виставка
“Те, що робить народ безсмертним” – книжкова виставка
“Знайомтесь: нові книги” – книжкові виставки нових надходжень
“Братове поети, чи маємо ми право лишать на папері бездумні рядки?”
Заходи до ювілейних та знаменних дат.
ОЮБ ім.О.Бойченка
Презентація виставки робіт учнів художньої школи “ В Аурі натхнення”.
Відеоперегляд “Голод – 33 –го “.
Відеоперегляд “Українська ніч 33-го”.
Літературно-музична композиція до 80-річчя з дня народження Р.Гамзатова:” Землею з небом поріднить”.
Вечір – портрет родини кіровоградських художників Надєждіних: “Душі народженні для натхнення”.
Книжкова виставка до 80-річчя від дня народження В.Канівця ”Калина – моя Батьківщина, а я її камінець”.
“Славне військо запорізьке: козацтво в мистецтві”.

ОДБ ім. А.Гайдара

Заходи правознавчої тематики:

Ігрова програма-“Великі права маленької людини”.
Зустріч зі спеціалістом у справах неповнолітніх на тему:” Україна - демократично- правова держава”.

Заходи спрямовані на формування естетичної культури юних:

До Дня юного художника творча зустріч з художником Анатолієм Кімнатним.
Засідання клубу “ Чарівна нотка” на тему “ Свято золотої осені”.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2003 Webmaster: webmaster@library.kr.ua