[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини
 

Фон
Хроніка культурного життя Кіровоградщини ( оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими документами за квітень 2004 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:
1. Про виконання програми соціально - економічного розвитку по галузі „культура" за I квартал 2004 року.
2. Про стан кадрового забезпечення галузі „ культура".

За вагомий особистий внесок у розвиток української культури, багаторічну працю та високий професіоналізм присвоєно почесне звання заслужений працівник культури України режисеру народного самодіяльного театру Олександрівського районного будинку культури Катерині Володимирівні Білошапці.

У селі Щасливому Олександрійського району відкрито меморіальну дошку на честь земляка-героя, учасника оборони й визволення Севастополя від німецько - фашистських загарбників контр-адмірала Михайла Байсака.

23 квітня в залі обласної філармонії відбулися урочистості та концерт, присвячені 75-річчю Кіровоградського національного технічного університету.

Театрально-концертне життя. Фестивалі

7 квітня в Кіровограді розпочався IX Всеукраїнський конкурс молодих музикантів пам'яті Г. Нейгауза. В обласній філармонії відбулося урочисте відкриття конкурсу, пройшло жеребкування його учасників. Перед сотнями шанувальників фортепіанної музики виступив заслужений артист України Валерій Козлов. У рамках свята пам'яті Н. Нейгауза в обласній філармонії, де проходив конкурс, відбулися чудові концерти.

Колектив обласного муздрамтеатру взяв участь у міжрегіональному фестивалі „ Театральний Донбас-2004", приурочений до 125- річчя з дня заснування Донецького обласного російського музично- драматичного театру. Кропивничани показали виставу за п'єсою А. Крима „ Бажання екстриму".

У квітні колектив муздрамтеатру ім. М. Кропивницького побував на фестивалі театрів, який проходив у м. Полтаві.

16 квітня у музично-драматичному театрі ім. М. Кропивницького відбулася прем'єра вистави за твором прибалтійських авторів С. Шальтеніса та Л. Яцінавічуса під назвою „ Казка про Моніку" Режисер-постановник Оксана Ілляшенко.

20 квітня в приміщенні філармонії відбулися урочистості та концерт, присвячені 75-річчю від дня заснування ДМШ № 1 ім. Г.Г.Нейгауза.

21 квітня в приміщенні обласної філармонії відбулася вистава Київського театру „ Бенюк і Хостікоєв" „Сеньйор із вищого світу".

25 квітня в залі обласної філармонії відбулися урочистості та концерт з нагоди 30-річчя від дня заснування Кіровоградської ДМШ № 2.

28 квітня в муздрамтеатрі ім. М. Кропивницького відбулася прем'єра вистави за п'єсою Я. Стельмаха „ Повість про безрозсудно цікавого."

У кіровоградському обласному театрі ляльок відбулася прем'єра вистави" Солом'яний бичок і рок-група „ Козачок". Створив п'єсу за мотивами українського фольклору драматург Всеволод Нестайко, поставив п'єсу заслужений артист України Анатолій Поляк, нині виконуючий обов'язки головного режисера Донецького театру ляльок.

Просвітництво. Художня самодіяльність

Двадцять п'ять учнів музичних шкіл Кіровограда взяли участь у шостому фестивалі-конкурсі юних композиторів, який організував відділ культури міськвиконкому. Переможці отримали подарунки.

15 квітня в приміщенні філармонії відбувся обласний фестиваль дитячої творчості „Кіровоградські зіроньки".

У квітні в Кіровограді пройшов IX Міжнародний фестиваль дитячої творчості, присвячений Всесвітньому дню Землі. На свято прибули юні посланці миру з різних міст України та Росії. У рамках фестивалю діти взяли участь у різних конкурсах, творчих змаганнях , соціально-громадській акції „ Маємо право мати право".

Образотворче мистецтво

У художньо-меморіальному музеї О. Осмьоркіна експонувалась виставка „ Малюнок кримських художників", яка презентувала роботи майстрів образотворчого мистецтва із Сімферополя, Севастополя, Євпаторії, Феодосії та Ялти. Експозицію складають п'ятдесят творів. Ця виставка є першою в України регіональною пересувною експозицією, яка демонструє саме малюнок. Відвідувачі мали нагоду побачити портрети, пейзажі, виконані як відомими художниками, так і початківцями.

В залах обласного художнього музею експонувалась виставка до Всесвітнього дня Землі. На виставці були представлені пейзажі , натюрморти, картини що відображають землю і працю на ній.

23 квітня в залах обласного художнього музею експонувалась виставка кіровоградського художника Олександра Логвинюка , присвячена його пам'яті.

Музейна справа

З 13 -17 квітня в обласному краєзнавчому музеї експонувалась виставка „ Наслідки Чорнобильської катастрофи".

У Києві відбулася XII наукова конференція „ Нові дослідження козацької доби в Україні". Кіровоградщину на конференції представляв завідуючий фондами Олександрівського районного краєзнавчого музею Василь Білошапка. Його доповідь присвячувалась новим археологічним дослідженням, проведеним у селі Бірки - в поселенні козацької доби, яким володів гетьман Богдан Хмельницький.

Добровеличківка

У районному краєзнавчому музеї відкрито великодню виставку-конкурс декоративно-ужиткового та кулінарного мистецтва „ Пасхалія-2004". Серед її учасників- вишивальниці, художники, пекарі, кулінари, майстри ужиткового мистецтва. Переможці виставки-конкурсу отримали призи.

Новгородка

Музей історії району поповнився новими експонатами. На огляд відвідувачам виставлені зброя, особисті речі воїнів, загиблих під час визволення краю від фашистських загарбників, знайдені на розкопках минулого літа.

Фотовиставки

У відділі краєзнавства Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.Чижевського експонувалась фотовиставка одного з найстаріших фотохудожників Кіровоградщини Василя Перепечая „ Подорож вулицями втраченого міста."

Бібліотечна справа

У міській центральній бібліотеці відбувся заключний тур фестивалю дитячої та юнацької творчості „ Кіровоград - очима юних". У роботах юних поетів, художників та майстрів ужиткового мистецтва звучала тематика ювілейного року для нашого міста й області.

Масові заходи обласних бібліотек

ОУНБ ім. Д.Чижевського

Відповідно до законів України „ Про національну програму інформатизації", про внесення змін до Закону України „ Про бібліотеки і бібліотечну справу" інформатизація бібліотек визначена одним з першочергових пріоритетів культурної політики України ( регіону) та безпосередньо пов'язана із розвитком електронного урядування.

19-22 квітня 2004 р. в Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.Чижевського для директорів ЦБС, районних бібліотек для дорослих, працівників інформаційно-ресурсних центрів, був проведений обласний семінар-практикум на тему:" Електронне урядування: нові кроки розвитку громадянського суспільства", де учасники семінару вивчали питання впровадження політики інформатизації, яка сприяє забезпеченню доступу до інформації державного значення в електронному вигляді, утворення системи інтерактивного спілкування держави і громадянина за допомогою мережі Інтернет, розвитку електронного урядування в Україні та регіоні. Крім того, бібліотекарі регіону розглянули питання взаємодії бібліотеки і влади та впровадження нових бібліотечних послуг в бібліотеках Кіровоградщини завдяки реалізації проектів „ Створення регіональних інформаційних порталів та інформаційних центрів на базі регіональних публічних бібліотек", „ Бюро регіональної інформації" . На практичних заняттях бібліотекарі приймали участь у чаті ( інтерактивному спілкуванні в мережі Інтернет) з представниками Національної парламентської бібліотеки України, організованими ІАТР м. Кіровограда та м. Києва.
Всі учасники отримали збірку „ Ідеї електронного урядування", яка складається з наступних розділів: ідея електронного урядування: проблеми та пріоритети розвитку електронного уряду: зарубіжний та вітчизняний досвід; інтернет-портал органів влади як складова „ електронного урядування"; досягнення у сфері електронного урядування; впровадження ідеї електронного уряду в Україні; основні нормативно-правові акти з питань інформатизації та електронного урядування та інформація про проект Кіровоградської обласної інформаційної служби з актуальних питань жіноцтва „ Мережа громадянської освіти".

До дня Чорнобильської трагедії.
" І на трави не бризнули роси, мов перли, як рум'янець густий раннє небо залив" - книжкова виставка. Проведені заходи до ювілейних та пам'ятних дат та книжкові виставки.

ОЮБ ім. О.Бойченка

6 квітня 2004 року кіровоградським обласним комітетом СДПУ(о) та Кіровоградською обласною молодіжною громадською організацією УСДМ в обласній бібліотеці для юнацтва ім. О.Бойченка було проведено акцію презентації книги Георгія Булашева „ Міфи України". Ця книга, видана наприкінці 2003 року, є одним із найкращих посібників з народознавства." Міфи України" - це збірка народних вірувань, казок, притч, оповідок, яка стане в нагоді учням середніх та старших класів школи, а також студентам - гуманітаріям.

До дня Чорнобильської трагедії.

"Терновий вінок Чорнобиля" - вечір-реквієм. „Чорнобильські уроки" - бесіда. „ І біль, і пам'ять, і тривога: Чорнобиль" - книжкова виставка.

28 квітня
в бібліотеці відбулася презентація книги Кіровоградської поетеси Тетяни Березняк „ Веселые мартовские метели". На протязі місяця були оформлені книжкові виставки.

ОБД ім. А.Гайдара

До Міжнародного дня дитячої книги.

Юні учасники ігрової студії „ Дивосвіт книги" провели свято „ Чарівна подорож до книжкового міста" для дітей дитячого будинку „ Барвінок". „Казкова зоряна долина" - гра. „Книга для людини - як сонце для життя" - день інформації. „Привіт, Казкознавчики" - ерудит-жарт-лото.


[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2004 Webmaster: webmaster@library.kr.ua