[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

Фон

Хроніка культурного життя Кіровоградщини ( оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими документами за листопад 2004 року)


Загальні питання


На чергових засіданнях колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

10 листопада

1. Про виконання програми соціально-економічного розвитку по галузі " культура" за 9 місяців 2004 року.

24 листопада

1.Про виконання основних виробничих показників, використання бюджетних коштів і власних доходів театрально-видовищними закладами та Кіровоград- ським обласним комунальним підприємством "Кіро- воградкіновідеопрокат".

2. Про виконання Програми розвитку музейної справи в Кіровоградській області на період до 2005 року.

3. Про затвердження основних показників роботи закладів культури клубного типу згідно з групами по оплаті праці керівників і спеціалістів.

4. Про зняття з обліку музеїв історії сіл Добре, Добрянка, Плосько-Забузьке, Сухий Ташлик Вільшанського району.

5. Про затвердження плану роботи управління культури облдержадміністрації на 2005 рік.

6. Про присвоєння звання " зразковий" дитячому хорео- графічному колективу " Зодіак" Олександрівського районного Будинку культури.


Театрально-концертне життя


10 листопада в залі обласної філармонії відбувся концерт тріо джазистів європейського рівня під орудою народного артиста Росії Олексія Кузнецова. Виступ музикантів викликав інтерес у широкого кола шанувальників музичного мистецтва.

19 листопада у приміщенні обласного музично-драматичного театру ім. М. Кропивницького відбулася презентація другого пісенника Олександра Решетова. Збірка пісень цього самодіяльного композитора називається " Душа співає".Привітати завідувача кафедри філософії КНТУ доктора філософії Олександра Решетова з цією подією прийшли його друзі, колеги, студенти,самодіяльні та професійні артисти, місцеві поети, з якими Олександр Олексійович співпрацює протягом багатьох років.

23 листопада в рамках " Музичних вечорів Остапа Шутка" в обласній філармонії відбувся концерт першої віолончелі столичного оркестру під орудою народного артиста України Богодара Которовича однієї з небагатьох концертуючих віолончелісток країни Ольги Кривцової. Вона натхненно і віртуозно виконала твори різних зарубіжних композиторів.

25 листопада у меморіальному музеї Марка Кропивницького в рамках тижня " Театр дітям і юнацтву" відбулась зустріч з колективом обласного театру ляльок. На сцені імпровізованої театральної вітальні перед глядачами виступили провідні актори театру. Глядачі захоплено спостерігали за роботою акторів з ляльками.

У листопаді в Кіровограді гастролював Хмельницький муніципальний монотеатр "Кут". Володимир Смотритель показав дві вистави " Сало в шоколаді" та " Я - клоун".


Просвітництво. Художня самодіяльність


Другий рік поспіль Асоціація міст України та громад проводить Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка " Місто посміхається", що приурочується до Дня місцевого самоврядування, який відзначається 7 грудня. Метою конкурсу є пропаганда історико-культурної спадщини та розповідь про сьогодення рідного краю. Виховання у юного покоління патріотизму і гордості за державу через любов до малої батьківщини - міста, села, де живе хлопчик, чи дівчинка. Роботи дітей направлені до Асоціації міст України та громад і представлятимуть Кіровоградську область на заключному, третьому етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка.

З 15 по 23 листопада в області проходив фестиваль національних культур, покликаний популяризувати народні звичаї, традиції, обряди кожного народу, представники якого живуть нині на Кіровоградщині, зберегти самобутність усіх членів багатонаціональної родини, примножити культурно-мистецькі надбання різних общин. На сьогодні на теренах області діє більше двадцяти національно-культурних товариств. В рамках фестивалю відбулися науково-практична конференція" Болгари Вільшанщини - історія і сучасність", вечір російської поезії та романсу, концерт заслуженої хорової капели ВАТ " Червона зірка", виставка - експозиція "Євреї Єлисаветграда", виставка декоративно- ужиткового мистецтва та національної кухні болгар, відбулася презентація компакт- диска" Музичний фольклор Кіровоградської області".До аудіозбірки ввійшли твори сорока двох самобутніх виконавців.Зафіксовані музичні раритети - неоціненний матеріал культурно- мистецької скарбниці нашого краю.

18 листопада у Державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за участі викладачів, студентів, представників об'єднання поляків Кіровоградщини " Полонія" відбулася науково-практична конференція, присвячена року Польщі в Україні, "Центральна Україна - Польща в дослідженнях науковців та краєзнавців Кіровоградщини". Було заслухано чимало доповідей з питань українсько-польських зв'язків, спільного в історії Польщі та України.

В Кіровограді відбувся відбірковий тур IX Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики " Червона рута".На суд глядачів і жюрі свою творчість представили близько ста музикантів і співаків з міст і сіл області. Найбільше їх було у традиційному жанрі популярної музики- солісти, дуети і гурти. Переможці мають шанс виступити на концерті заключного туру Всеукраїнського фестивалю " Червона рута", що проходитиме у Києві у травні наступного року.

В приміщенні ДЮЦа пройшов обласний фестиваль творчості людей з обмеженими фізичними можливостями "Ти знаєш, що ти - людина?" Фестиваль показав, що конкурсанти наділені різноманітними талантами, незважаючи на проблеми із здоров'ям.


Музейна справа


У меморіальному музеї М.Кропивницького відбулася творча зустріч школярів і студентів Кіровограда із заслуженим артистом України Василем Зіноватним. Колишній актор, який пропрацював в обласному музично-драматичному театрі імені М.Кропивницького чверть століття, поділився з юними шанувальниками сценічного мистецтва спогадами про роки своєї юності, про культурне життя нашого міста минулого століття, розповів про роботи над різними ролями.


Обласний краєзнавчий музей


9 листопада відкрилась виставка до Всеукраїнського Дня української писемності та мови.


Обласний художній музей


В залах музею експонувалась персональна виставка художника Андрія Кадигроба.

В рамках фестивалю національних культур в музеї експонувалась виставка " Народне мистецтво національних спільнот Кіровоградщини". На широкий огляд виставлені твори образотворчого , декоративного мистецтва, вишивки, книги з поезіями, національні символіка та одяг.

З 1 по 7 листопада експонувалась виставка художніх творів "Художники проти СНІДу".

2 листопада в музеї експонувалась виставка Санкт-Петербурзького музею воскових фігур.

Співробітники музею провели цикл бесід за темами: "Морально-етичні та духовні цінності", " Духовний світ Миколи Реріха", " Вплив мистецтва на формування особистості людини".


Бібліотечна справа


Олександрівка.


В районній бібліотеці відбулася наукова конференція з нагоди 200 - річчя від дня народження Івана Фундуклія. На конференції виступили місцеві краєзнавці, вчителі. Учасники ознайомились з виставкою, присвяченою науковій діяльності І. Фундуклія.

З метою поліпшення роботи з бібліотечним фондом, підвищення фахового рівня працівників бібліотек з 16 по 17 листопада на базі ОУНБ ім.Д.Чижевського відбувся семінар" Бібліотечний фонд: склад, оновлення,організація роботи та перспективи використання". В семінарі взяли участь директори ЦБС та районних бібліотек для дорослих.

30 листопада на засіданні обласної міжвідомчої ради з питань бібліотечної справи розглядалось питання "Про центральний український кооперативний каталог, як складову розвитку інформації в області: досвід, проблеми,перспективи.


Масові заходи обласних бібліотек за листопад


ОУНБ ім. Д.Чижевського


До Дня української писемності та мови


" В пошуках таїни слова" - книжкова виставка.

Вшанування пам'яті жертв голодомору та репресій

"Рідної землі трагічні дні" - книжкова виставка.

Про обласну Програму профілактики ВІЛ-інфекції ( СНІДу) на 2002-2005 роки

"Трагедія наших днів" - книжкова виставка.

Про комплексну програму профілактики злочинності на 2001-2005 роки

"Права людини в національному та міжнародному законодавстві" - книжкова виставка.

Популяризація літератури з питань сільського господарства

" Картоплярство: сучасні технології виробництва"- книжкова виставка.

Популяризація літератури з питань економіки "Маркетингові дослідження: практичний аспект"- книжкова виставка.

На виконання обласної програми краєзнавства " У храмі Часу - мовчазні свічки..." - книжкова виставка.

"Публічний центр регіональної інформації"- виставка документів.

Про затвердження обласної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства "Пейзаж. Натюрморт.Портрет" - книжкова виставка.

"Українська національна ідея - висока духовність особистості" - книжкова виставка.

Експонувались виставки до знаменних дат, літературних ювілеїв.


ОЮБ ім.О.Бойченка


Масові заходи


"Сім'я. Родина.Україна" - інформаційно - розважальна година;

"Його пером водила сама історія : В.Винниченко" - літературна година;

"Ненароджені хочуть жити" - бесіда - діалог;

"Українська ніч 33-го" - відеобесіда;

"Анна Кареніна"-- відеоперегляд;

"Театральний Єлисаветград" - бесіда;

"Правова політика України" - День інформації;

"Продовжувачі традицій" - зустріч з акторами молодіжного театру " Резонанс";

"Найдорожчий скарб - рідна мова"- літературно-музична година;

Презентація видань Руської общини за 2004 рік у видавництві "КОД" ( в рамках тижня національних культур).


Книжкові виставки


"Кримська війна 1853-1856 років крізь призму часу";

"Чарівний світ телебачення";

"Світовідчуття юних" - виставка робіт учнів ЗОШ № 15;

"Із щирим словом до людей" ( До 115-річчя від дня народження Остапа Вишні);

"Мова рідна, слово рідне" ( До Дня української писемності та мови);

"На колінах стою перед вами, сповідаю жалобу сумну"- (голодомор на Україні);

"Хочеш жити- кидай палити";

"Життя прекрасне, не згуби його" ( До Дня боротьби зі СНІДом);

"Дзвенять Кобзареві струни" ( До 190 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка).

Відбулися засідання клубів за інтересами


ОДБ ім. Гайдара


До фестивалю національних культур Кіровоградщини " Культура і звичаї народів Кіровоградщини" - творча зустріч з представниками різних національностей.

До зустрічі оформлена книжкова виставка " Під небом єдиним".


До тижня рідної мови


" Мова - великий Божий дар для взаємного спілкування"- гра- конкурс з історії слів;

" Бринить, співає наша мова,чарує,тішить і п'янить"- урок-подорож;

" Розквітай же, рідне слово"- КВК;

" У світі мови чарівної"- літературний ранок;

" Диво калинове" - конкурс віршів.

До тижня " Театр -дітям та юнацтву"

"Панорама театрального мистецтва" - книжкова виставка;

"Подорожуємо в історію театру"- бесіда;

"Театр - світ чудес" - бесіда;

Барви осені" - свято - подорож;

Творча зустріч з акторами обласного театру ляльок;

Зустріч з керівником театральної студії " Маска " при ЦДЮТ;

Зустріч з юними акторами студії " Кураж".

Презентація книги Ю. Лигуна " У банку - як у танку"




[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2004 Webmaster: webmaster@library.kr.ua