[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

Фон

Хроніка культурного життя Кіровоградщини ( оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими документами за лютий 2005 року)


Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації було розглянуто питання: “Про стан кадрового забезпечення галузі культура за 2004 рік”.

2 лютого виповнилася чергова річниця з дня народження видатного поета нашого земляка Євгена Маланюка. Цього дня в залі обласної бібліотеки для юнацтва імені О.Бойченка зібралися поціновувачі красного слова, письменники, студенти місцевих навчальних закладів на церемонію вручення обласної літературної премії його імені за 2004 рік. Лауреатами стали члени Національної Спілки письменників України поетеса Тамара Журба ( збірка поезій “Зимова флейта”) та поет, журналіст Віктор Погрібний ( публіцистична збірка” Серед українців”). Присутні привітали переможців.

На Кіровоградщині відбулися урочистості,приурочені до Дня захисника Вітчизни.

15 лютого в день шістнадцятої річниці виведення військ з Афганістану на Кіровоградщині відбулися урочистості.

Театрально-концертне життя

16 лютого в залі обласної філармонії відбувся концерт Валерія Леонтьєва.

В обласній філармонії відбулося свято танцю, присвячене сторіччю від дня народження народного артиста України, лауреата державних премій Павла Вірського. У виконанні хореографічних колективів Кіровограда, Олександрії глядачі побачили гуцульські, закарпатські, волинські народні танці. Завершився концерт іскрометним гопаком.

24 лютого в музично-драматичному театрі імені М. Кропивницького відбулася прем’єра музичної вистави за твором англійського драматурга Бернарда Шоу” Моя прекрасна леді”. Головні ролі виконують заслужена артистка України Людмила Мороз та Олександр Мороз.

В обласному театрі ляльок відбулася прем’єра вистави за п’єсою патріарха дитячої драматургії Всеволода Нестайка „Лисичка-сестричка” і „Вовк-панібрат”. Поставив її заслужений артист України Анатолій Поляк, нині головний режисер Донецького театру ляльок. Робота над виставою, тепло сприйнятою публікою, принесла задоволення і її творцям.

Просвітництво. Художня самодіяльність

Дитячий народний духовий оркестр “ Зміна” обласного Центру дитячої та юнацької творчості ( керівник – В Степаненко) з успіхом виступив у Києві в гала-концерті перможців фестивалю “ Чисті роси”. Запрошення на концерт було своєрідною нагородою колективу за вагомий внесок у розвиток і популяризацію духової музики.

19 лютого відбувся відбірковий тур на X Всеукраїнський фестиваль- конкурс виконавців на народних інструментах “ Провесінь”.

20 лютого в обласному Центрі дитячої та юнацької творчості в рамках програми “ Гармонія” відбулося засідання естетичного центру на тему: “ Музичний фольклор Кіровоградської області. Відродження та відтворення”. Цікавий матеріал для вихованців колективів знайшов науковий співробітник музею ім. Кароля Шимановського аспірант Київської академії ім. П.І.Чайковського Олександр Терещенко. 15 років свого життя він присвятив відтворенню музичного фольклору нашої області. Під звуки старовинних пісень та розповідей О.Терещенка вихованці оркестру народних інструментів “ Орія”, ансамблю бандуристів та фольклорної студії “ Либідея” поринули у світ музичної історії рідного краю.

25 лютого відбувся обласний конкурс самодіяльних майстрів розмовного жанру, присвячений пам’яті М. Рильського.

Музейна справа

В Кіровоградському міському літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого експонувалась виставка “ Єлисаветград і єлисаветградці очима фотооб’єктива”. Основу виставки складають фотодокументальні матеріали відомого у Кіровограді колекціонера Юрія Тютюшкіна. На виставці представлено більше 200 фотокарток, датованих кінцем XIX, початком XX сторіччя, які були зроблені у найбільш відомих та популярних єлисаветградських фотоательє Бриля, Харлаба, Плетцера, Тираспільського, Штейна, Вітліна, Москальова, братів Шинделів та ін. Кожен, хто оглянув виставку , отримав заряд позитивної енергії та здійснив цікаву подорож у минуле рідного міста.

7 лютого 2005 року виповнилося 85 років від дня народження відомого кіровоградського художника Володимира Олександровича Федорова (1920-1986).У цей день в Кіровоградському обласному художньому музеї відкрилась виставка творів художника, яка розташована у двох залах. В експозиції – графічні, живописні роботи, портрети, пейзажі, натюрморти . Метою виставки є представлення всього жанрового розмаїття творів художника. Завдяки їй глядачі зможуть по новому відкрити для себе творчість В. О. Федорова- художника, який усе своє життя був співцем Кіровоградщини, свого рідного краю.

В одному із залів обласного художнього музею відбулася презентація шостого випуску науково-популярного журналу” Культура. Історія.Традиції”. Часопис, присвячений музеям нашої області. В журналі надруковано матеріали, які стосуються фондів, надбань і проблем обласного краєзнавчого музею та його відділень,обласного художнього музею, кіровоградських художньо-меморіального музею О. Осмьоркіна та музею музичної культури імені К. Шимановського, державного педагогічно-меморіальногог музею В. Сухомлинського та всіх інших музейних закладів у містах, районних центрах, селах. Тексти ілюстровані відповідними фотознімками. Наша область стала восьмою, яка відтепер має цей своєрідний літопис своєї музейної справи.

До Дня захисника Вітчизни в госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни експонувалась пересувна виставка художніх творів.

В залах художньо-меморіального музею О. Осмьоркіна вперше виставлені на огляд графічні роботи класика українського образотворчого мистецтва , живописця Сергія Шишка. Особливе місце на виставці мають автопортрети художника, в яких яскраво вирізняються індивідуальні прийоми його техніки. 68 творів, представлених на виставці, увійшли до золотого фонду українського мистецтва.

В обласному краєзнавчому музеї відбувся вечір пам’яті народного артиста СРСР лауреата державних премій Павла Вірського.

В обласному краєзнавчому музеї відбувся літературно-музичний вечір “ Коханням дорожіть умійте”… з участю автора і виконавця пісень Сергія Симонова. Поет і композитор Сергій Симонов своїм виконанням увів присутніх у світ таємничий і загадковий, світ краси і величі, добра і туги, поваги до людини, її внутрішнього світу.

17 лютого в обласному краєзнавчому музеї експонувалась фотовиставка “ Афганістан – біль зраненого серця”.

Виставка до творчої зустрічі з акторами Кіровоградського музично-драматичного театру ім. М. Кропивницького Г. М. Романюком та О.І. Дорожевичем експонувалась в залі обласного краєзнавчого музею.

Фотосправа

Сім дипломів привезли додому аматори села Трепівки Знам’янського району. Їх вони отримала за підсумками проведеного в місті Шостці Сумської області бліц-конкурсу українського відкритого фестивалю дитячого, молодіжного кіно й телебачення “ Кришталеві джерела”. Із представлених на бліц-конкурс робіт високу оцінку здобули фотоілюстрації в жанрі “Портрет”.”Погляд”,”Пейзаж”, “Новгород-Сіверський” та “ Художники на пленері”.

Бібліотечна справа

Масові заходи обласних бібліотек за лютий

ОУНБ ім. Д. Чижевського

Книжкові виставки:

Популяризація літератури з питань економіки

-“ Підприємництво, як фактор розвитку економіки”.

Популяризація природничо-наукової літератури

“ Великі відкриття та винаходи”:

Теорія чисел;
Теорія імовірностей;
Механіка: наукові відкриття.

До Дня святого Валентина

“ Живий любові дар…”

До Дня захисника Вітчизни

“ Шляхом мужності”.

До Дня рідної мови

“ Нам плекати скарб одвічний- мову”.

До Дня Європи

“ Україна у контексті сучасних геополітичних реалій”.

Експонувались виставки до ювілейних та знаменних дат.

“American T.V. club”- дискусії англійською мовою з питань американської культури засобами телебачення. Ведуча Крістіна Хью, волонтер Корпусу Миру США.

ОЮБ ім. О. Бойченка

Масові заходи

2 лютого відбулися урочистості з нагоди вручення обласної літературної премії ім. Євгена Маланюка. - “Да, я, пожалуй, странный человек” – літературно-музична композиція, присвячена М. Цвітаєвій;
- “Не плакать, не смеяться, а понимать: В. Маяковский” – літературна година;
“Гірке відлуння Афганістану” – музична композиція;
- “Музичний фольклор Кіровоградської області” – презентація виставки спільно з музеєм музичної культури імені К. Шимановського;
- “Твої захисники, Вітчизно” – конкурсна гра.
- “День святого Валентина” – інформаційно-розважальна година.
- “Афганістан – невгамовний біль”- відеобесіда.

Книжкові виставки

“ Обласна літературна премія ім. Євгена Маланюка”;
“ Зростало слово у степах”;
“ Лунай, прекрасна наша мово!” ;
“ Невмируще слово Кобзаря” ;
“ Горить вогонь Самчукового слова”;

Експонувались виставки до ювілейних та пам’ятних дат. Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОДБ ім. А. Гайдара

Тиждень історії та права:

- “Літопис нескореної України“ ( до 100-річчя від дня народження українського проза- їка У.О. Самчука) - історично- літературний екскурс в минуле;
- “Кращий знавець історії та права”- турнір для ерудитів;
- “Двійники, самозванці чи історичні особи” - година спілкування;
- “Прокляття фараонів” – екскурс в історію таємниць;
- “Хочу бути правознавцем” – гра- подорож.

Відбулися засідання клубів за інтересами.




[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2005 Webmaster: webmaster@library.kr.ua