[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

Фон

Хроніка культурного життя Кіровоградщини ( оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими документами за березень 2005 року)


Загальні питання

На чергових засіданнях колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання: 25 березня:

"Про стан виконання програми соціально-економічного розвитку по галузі"культура" за 2004 рік та завдання по реалізації Програми діяльності Кабінету Міністрів України " Назустріч людям". 30 березня:

1. Про хід виконання наказу Міністерства культури і мистецтв України від 29.10.2003 № 681" Про проведення повного звірення наявності пам'яток державної частини Музейного фонду з обліково - фондовою документацією.
2. Про хід виконання Програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року та фінансування протипожежних заходів на 2005 рік

3 березня відбулися урочистості та святковий концерт, присвячені Міжнародному жіночому дню 8 - Березня.

Кіровоградська філія Київського університету культури та мистецтв отримала місце постійної прописки. На набережній Інгулу, у провулку Василівському, розташувався щойно відремонтований особняк, де і розмістився факультет бізнесу та менеджменту цього доволі відомого в Україні навчального закладу.
Розділити з кіровоградською молоддю радість відкриття нового навчального закладу приїхав почесний ректор КНУКМ, народний депутат України Михайло Поплавський.

На Кіровоградщині широко відзначалась річниця від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. У закладах культури області проводились літературні та тематичні вечори, книжкові виставки, театралізовані свята, літературно-музичні композиції, концерти, вікторини, конкурси та ін.

До Шевченківських днів відбулися масові заходи та виставки в обласному краєзнавчому музеї, обласних бібліотеках, у заповіднику - музеї І. Карпенка-Карого " Хутір Надія". Відбувся мітинг та покладання квітів до пам'ятника поету в обласному центрі...

В приміщенні ОУНБ ім. Д. Чижевського з нагоди видання книги " Кіровоград: подолання кучмізму" відбулася презентація, в якій взяли участь місцеві журналісти, політики, науковці, студенти, просто учасники недавніх революційних подій.

Ідею видати збірник публікацій місцевої преси періоду " помаранчевої революції" подав віце-президент Національного університету "Києво-Могилянська академія" Володимир Панченко, упорядкував книгу професор КДПУ ім. Винниченка Леонід Куценко.
Розмова про книгу вийшла змістовною та цікавою.

На базі ОУНБ ім. Д.Чижевського пройшов огляд - конкурс на краще знання Конституції України та права серед учнів старших класів загальноосвітніх шкіл міста. Переможці отримали спеціальні подяки та подарунки.

25 березня відбулися урочистості, присвячені Всеукраїнському дню працівників культури та аматорів народного мистецтва.

Театрально-концертне життя

1 березня в залі обласної філармонії відбувся концерт співака Вітаса.
Напередодні Міжнародного дня театру працівники меморіального музею Марка Кропивницького організували творчу зустріч учнів вищого професіонального училища № 9 із заслуженим артистом Абхазії Володимиром Трибиненком. Ветеран сцени розповів молоді про свою роботу в театрі, прочитав монологи героїв вистав, які раніше грав, виконав музичні твори Миколи Лисенка, українські народні пісні.
28 березня актори Санкт-Петербурзького театру комедії показали кіровоградським глядачам виставу "Жозефіна та Наполеон".

Просвітництво. Художня самодіяльність

На Кіровоградщині пройшов конкурс аматорських театральних колективів"Театральна весна Кіровоградщини ."
Конкурс проходив в сорок шостий раз, у ньому взяли участь 25 народних театрів з 19 районів області. Кращими серед народних театрів і міських будинків культури названі театри Новоукраїнки, Вільшанки, Олександрії. Відзначені народні театри сільських будинків культури Липняжки, Грушок, Рівного. Кращими аматорськими театральними колективами ( драматичні гуртки) стали аматори Знам'янки, Долинської, Листопадового, Пантазіївки. Всі переможці отримали призи обласного центру народної творчості. А всі учасники "Театральної весни "- дипломи.
На початку березня в Ялті відбувся закритий чемпіонат України із сучасних напрямків танцю за версією IDF.
Вихованці кіровоградської школи сучасного спортивного танцю " Форсаж" взяли участь у чемпіонаті та завоювали найбільшу серед усіх команд кількість нагород.

У Будинку культури села Перегонівки відбулася вистава київського цирку "Артеміс".
У Кіровограді завершився X Всеукраїнський фестиваль - конкурс виконавців на народних інструментах " Провесінь". Проходив він на базі кіровоградського музичного училища та дитячої музичної школи № 2 .
За традицією щовесни в наше місто приїздять сотні юних музикантів, щоб продемонструвати свої таланти перед визнаними фахівцями і просто шанувальниками гарної музики. Учасники фестивалю мали нагоду відвідати майстер - класи та методичні конференції, побувати на концертах відомих музикантів.
"Ажурні думки" під такою ліричноюю назвою в відділі мистецтв ОУНБ ім. Д.Чижевського пройшла презентація виставки авторських витинанок студентки факультету мистецтв КДПУ Олександри Дереновської.
З 28 по 31 березня в закладах культури і мистецтв Кіровоградщини проходив Всеукраїнський тиждень " Музика для дітей та юнацтва."

Музейна справа

Олександрівка. В районному краєзнавчому музеї завершилася повна реконструкція експозиції " Велика Вітчизняна війна".
В обласному краєзнавчому музеї відбувся літературно - музичний вечір" І в серці, і в душі", експонувалась виставка " Пам'ять про Великого Кобзаря", проведені бесіди " Т. Г. Шевченко і родина Тобілевичів", " Т. Г. Шевченко і наш край" ( до 191 річниці від дня народження поета).
В обласному художньому музеї відбулася виставка художніх творів до 191-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка.
В залах обласного художнього музею експонувалась виставка творів народної майстрині Лариси Зоріної, присвячена Дню працівників культури та аматорів народного мистецтва.
15 березня в обласному художньому музеї відкрилась виставка "Американські художники театру. Роботи професорів університету західної Вірджинії".
Її представили наш земляк викладач етнографії й костюма відділення театру і танцю цього університету професор етнографії Павло Босий та керівник драматургічної програми цього ж відділення професор Френк Гальяно.
Виставка презентує творчість відомих майстрів театру США, що працюють із професійними колективами в різних кінцях країни, на ній представлено понад сто фотографій з вистав останніх років, на яких можна побачити роботи театральних художників.
Після презентауції виставки Френк Гальяно представив свою моно-п'єсу "Моє чеховське світло".
В обласному художньому музеї відбувся черговий вернісаж.На суд глядачів були представлені живописні роботи Анатолія Кімнатного. На виставці, котра займає окремий зал музею, експонувались пейзажі, натюрморти, тематичні композиції.

Фотосправа

В приміщенні ОУНБ ім.Д. Чижевського експонувалась фотовиставка " Географія подорожей", фотографа, письменниці, мандрівниці З.В. Душкової.

Бібліотечна справа

30-31 березня на базі ОУНБ ім. Д. Чижевського для бібліографів ЦБС, районних бібліотек для дорослих або відповідальних працівників відділів обслуговування пройшов обласний семінар - практикум на тему " Використання бібліотеками області програмного комплексу ІРБІС". Мета семінару: надання знань, необхідних для запровадження процесу автоматизованого опису документів в міських, районних бібліотеках області, що стане запорукою створення регіонального краєзнавчого інформаційного ресурсу для мешканців області та світу.

Масові заходи обласних бібліотек за березень

ОУНБ ім. Д.Чижевського

До 191 річниці від дня народження Т. Г. Шевченка

"Духовна заповідь Кобзаря" ( до 160-річчя написання Заповіту) -книжкова виставка;
"Його життя написано сльозами, що запеклися кров'ю на душі" - книжкова виставка;
"Незалежність України - тобі це вінок, найдорожчий Тарасе" - літературний вечір з розгорнутою виставкою на Шевченківську тематику.
" Як сонце, перейти хотів би я по світі"- літературно-музичний вечір, присвячений 110 річниці від дня народження Максима Рильського.
На вечорі звучали вірші відомого поета, спогади, написані про майстра слова його друзями, знайомими, пісні на слова Максима Рильського у виконанні кіровоградського композитора і співака Сергія Симонова. Гості переглянули книжкову виставку "Поетичний світ Максима Рильського".

В ОУНБ ім. Д. Чижевського у відділі рідкісних і цінних документів відбулася презентація виставки " Корифеям українського театру присвячується", присвячена Міжнародному дню театру". Організаторами виставки крім бібліотеки стали також обласний краєзнавчий музей та Державний архів Кіровоградської області.
Виставка складається з двох розділів:" Класична драматургія корифеїв", де зібрані прижеттєві видання Тараса Шевченка, Марка Кропивницького, Івана Карпенка- Карого, Миколи Гоголя та Миколи Островського,чиї твори з успіхом ставили корифеї, та " Майстри. Театральні трупи. Гастролі" , яка вміщує експонати і матеріали надані обласним краєзнавчим музеєм і Державним архівом області - це особисті речі акторів, копії публікацій із газет того часу, театральні афіші та унікальні фотографії корифеїв українського театру. Виставка дає багату інформацію про театральне минуле нашого міста.
У відділі мистецтв бібліотеки пройшла презентація книги поета Валерія Сідніна " Дванадцятий кілометр".

Національна програма боротьби із захворюванням на туберкульоз на 2002-2005 роки.
"Статистика б'є на сполох"- книжкова виставка.
До Міжнародного дня сміху
"Сміх - це вогник життя" - книжкова виставка.
Експонувались виставки до знаменних та пам'ятних дат( календар мистецтв, літературний календар.)

ОЮБ ім. О. Бойченка

До 191 - річниці від дня народження Т. Г.Шевченка:

  • "Наш Шевченко"- відеобесіда;
  • "Гравюра в творчості Т. Г. Шевченка"- бесіда;
  • "Мій Шевченко" - відеоподорож;
  • "Геній правди, добра, милосердя" - вікторина;
  • "Співець жіночої долі" - літературно-музична година;
  • "Кобзареве кохання" - літературно-музична година;
  • "Геній поета: Т. Г. Шевченко" - відеогодина;
    Засідання клубу "Ліра" з тематикою про актуальність творчості Кобзаря у 21 столітті.

    До 110 річчя від дня народження М. Т. Рильського:

  • "Нетлінних книг ряди: М. Рильський "- літературна година;
  • "З народного напившись джерела" - книжкова виставка.

    "Обери життя"- бесіда - діалог до Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульоз.

    Книжкові виставки:

  • "Славні дочки України";
  • "Через роки й печалі"- (до 75 річчя від дня народження Л. Костенко);
  • "Музичний фольклор Кіровоградщини" - виставка за матеріалами музею музичної культури ім. К. Шимановського.

    Відбулися засідання клубів за інтересами.
    ОДБ ім. А. Гайдара
    До 191 - річниці від дня народження Т. Г. Шевченка:

    - "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття" - літературно-музична композиція з виставкою літератури;

  • "Мальовнича Україна Кобзаря" - художня година;
  • "Невмируща Тарасова пісня" - музична година;
  • "Шевченко - великий поет України" - літературний ранок;
  • "Дитячі роки великого Кобзаря" - урок читання;
  • "Йду душею до Тараса" - книжкова виставка та огляд літератури.

    До 110 - річчя від дня народження М.Т.Рильського

  • "Віршенятко для малятка" - поетична п'ятихвилинка;
  • "Правнуче! Мій недоспів візьми і, як пісню його понеси!" - книжкова виставка;
  • "Моцарт українського вірша" - година поезії;
  • "Великий сучасник, поет і мислитель" - викладка літератури та методичних матеріалів.
    До Всеукраїнського тижня дитячої книги:
  • "Подорожуємо до країни Читалії" - літературна вікторина;
  • "Подорож до української казки" - лялькова вистава;
  • "На майдані прозвучало: Тиждень книжки! Як сигнал" - інтелектуальне змагання;
  • "Я відкриваю книгу - яка щаслива мить" - літературний салон;
  • "Книжкова палата" - літературна вітальня;
  • "Чарівна подорож до казкового міста" - свято до Міжнародного дня дитячої книги;
  • "Книга скарб, коли нам її читають" - засідання клубу " Родинна світлиця".




  • [ HOME ]

    Хроніка культурного життя Кіровоградщини
    Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2005 Webmaster: webmaster@library.kr.ua