[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини ( оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими документами за серпень 2005 року)  

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

1. Про роботу відділу культури Ульяновської райдержадміністрації щодо виконання Указу Президента України „Про державну підтримку клубних закладів”.
2.Про присвоєння почесного звання „Народний музей” музею історії пожежної охорони Кіровоградської області.
3.Про ліквідацію та зняття з державного обліку музею історії Ульяновського цукрового заводу.

 

З нагоди 14-ї річниці незалежності України за вагомі трудові здобутки та активну громадську діяльність, значний особистий внесок у розвиток бібліотечної справи в області Гаращенко Олені Миколаївні, директорові Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І.Чижевського присвоєно звання „Заслужений працівник культури України”.

 

4 серпня Кіровоград відзначив День оборони міста. Біля пам’ятного знаку захисникам Кіровограда по вулиці 50 років Жовтня у цей день відбулися урочисті заходи. На знак вшанування пам’яті героїв оборони обласного центру органи влади та громадськість міста поклали квіти, взяли участь у мітингу.

„ Шевченкіана степова” – знакове видання творів українських класиків та сучасників, присвячених великому Кобзарю, презентовано у Кіровограді. Ідея проекту належить письменнику Василю Бондарю.

23 серпня в залі обласної філармонії відбулися урочистості, присвячені 14-й річниці незалежності України.

24 серпня в Кіровограді в рамках святкових заходів відбулося покладання квітів до Меморіалу на Фортечних валах, до пам ’ ятників Богдану Хмельницькому і Тарасу Шевченку, концерт на центральній площі міста, музична молодіжна програма.

 

За традицією до Дня незалежності газета „Народне слово” присуджує премію імені нашого земляка – письменника і політика Володимира Винниченка людям, котрі зробили вагомий внесок у розвиток духовності й культури у різні сфери життя рідного краю та України на порі розбудови її державності. Нинішніми лауреатами стали: Світлана Орел, журналістка - за публікації 2004 - 2005 років та книгу публіцистики „Горе тим, хто зло називає добром..”, Микола Кравченко, директор обласної філармонії, - за великий внесок у культуру рідного краю, пропаганду мистецтва, зокрема організацію щорічних фестивалів „Травневі музичні зустрічі”, Леонід Шмаєвич, генеральний директор Міжнародної авіакомпанії УРГА, - за успішну діяльність очолюваного ним підприємства, впровадження сучасних методів і високої культури авіаперевезень, підняття престижу і підтримку високого іміджу України у світі.

Театрально-концертне життя

Із зарубіжного турне повернувся академічний театр музики, пісні і танцю „Зоряни”. Майже місяць наш уславлений колектив разом зі своєю солісткою народною артисткою України Антоніною Червінською радував своїм мистецтвом глядачів Франції та Польщі, а також туристів з інших країн, котрі там перебували.

 

Просвітництво. Художня самодіяльність 

Народний аматорський фольклорний ансамбль „Чарівниці” Петрокорбівського СБК взяв участь в урочистостях з нагоди відкриття Національного сорочинського ярмарку. Колектив виступив на Всеукраїнському фестивалі – конкурсі фольклорних колективів, який проходив у його рамках. „Чарівниці” посіли друге місце й отримали нагороду від керівництва проекту „Сорочинський ярмарок” за збереження та примноження кращих традицій народної культури і мистецтва.

 

У Вільшанці Кіровоградської області відбувся регіональний фестиваль національних культур ”Єднання сердець”. У фестивалі взяли участь самодіяльні колективи з різних куточків України: Запорізької, Миколаївської, Одеської, Черкаської та Кіровоградської областей. У районі проживає багато болгар, молдован, які з покоління в покоління зберігають культуру своїх народів. Самодіяльні колективи продемонстрували високий професійний рівень, добру виконавську майстерність. Спеціальні дипломи одержали більшість фольклорних самодіяльних колективів.

Музейна справа  

У серпні пройшов триденний семінар-практикум із проблем збереження археологічної спадщини на території області для методистів відділів культури райдержадміністрацій та міськвиконкомів. Спеціалісти управління культури і туризму облдержадміністрації уже ознайомили семінаристів із державною стратегією регіонального розвитку до 2013 року, концепцією розвитку туризму на Кіровоградщині, із експозиціями обласного краєзнавчого музею.

 

Світловодськ

Голова райдержадміністрації Михайло Касьянов передав міському історико-краєзнавчому музею листівки, наклейки, прапорці та інші матеріали пов’язані з Помаранчевою революцією. Серед переданих речей також особисті документи – посвідчення керівника штабу, матеріали установчого з’їзду політичної партії „ Народний союз „Наша Україна”, делегатом якого він був, та інші експонати. Всі ці речі знайшли місце в експозиції, яка відкрилася до Дня незалежності України, а потім залишаться в музеї назавжди. 

В обласному краєзнавчому музеї експонувалась виставка до Дня незалежності України - „Україна державна”.

Виставка робіт народних майстрів відкрилася в обласному художньому музеї напередодні 14-ї річниці незалежності України. В експозиції представлені вишивки, плетення, випилювання, роботи самодіяльних живописців майже з кожного району і міста Кіровограда, що представляє область як багату талантами, неординарну і самобутню.

В залах обласного художнього музею експонувалась персональна виставка етюдів Л.Бондаря.

В музеї О.Осмьоркіна експонувалась цікава виставка графічних робіт ряду українських художників. Серед них: Анатолій Навроцький, Михайло Дерегус, Микола Попов, Самуїл Каплан, Олександр Данченко, Володимир Куткін, Володимир Авраменко, Юрій Логвин, Анатолій Базилевич. Її основою стала приватна збірка Анатолія Чумаченка, лікаря в минулому, а сьогодні пенсіонера. Анатолій Микитович Чумаченко впродовж десятиліть зібрав чудову колекцію української станкової графіки.

В Кіровоградському міському літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка – Карого експонувалась виставка ”Художники – ілюстратори”. В експозиції представлені роботи талановитих художників – графіків від XIX століття до сучасних днів. Серед них роботи відомого художника – графіка XIX століття Амвросія Ждаха – автора ілюстрацій до українських народних пісень, етнографічного збірника „Українське весілля”, до творів Т.Г. Шевченка також ілюстрації художника Амінадава Каневського до дитячих журналів „Мурзилка”, та „Веселые картинки”, творів письменників А. Барто, С. Маршака, О. Пушкіна, А Чехова, В. Маяковського. На виставці також представлені роботи сучасних кіровоградських художників. Книги з ілюстраціями Миколи Добролежи, Ігоря Смичека, Юрія Вінтенко, Володимира Кирьянова, Юрія Гончаренко, Андрія Надєждіна, Юрія Ботнаря.

Образотворче мистецтво

З 12 по 16 серпня в Онуфріївському районі проходила мистецька акція – пленер „Кіровоградщина очима художників”, присвячена 14-й річниці незалежності України, започаткована обласним художнім музеєм. В акції взяли участь як досвідчені професіональні кіровоградські художники, так і творча молодь та аматори. По завершенні в районному Будинку культури відкрилася виставка робіт авторів- учасників пленеру. Кіровоградці побачать роботи, написані на пленері у вересні.

Бібліотечна справа

Масові заходи обласних бібліотек за серпень

 

ОУНБ ім. Д.Чижевського

 

До Дня незалежності України  

„Незалежність. Крок за кроком: основні етапи розвитку української державності” – книжкова виставка.

„Держава будується нині”- книжкова виставка.

До Дня Державного прапора України

„Наш прапор – поле золоте під голубим склепінням неба” – книжкова виставка.

Популяризація природничо-наукової літератури  

„Еволюційна теорія” – книжкова виставка.

„Генетика і закон спадковості”- книжкова виставка.

„Особистість педагога та її роль у навчально- виховному процесі” – бібліографічний огляд.

Експонувались виставки до знаменних та пам’ ятних дат. Календар мистецтв.

ОЮБ ім. О. Бойченка  

„Україна – європейська держава” - книжкова виставка до Дня незалежності України.

„Гуде відлуння Афганістану” – літературно - музична композиція.

„Якщо ти – Людина” – презентація збірки віршів І.Горяєвої „Людина”.

Проведені виставки до знаменних та пам’ ятних дат.

ОДБ ім. Гайдара  

До Дня незалежності України

„Моя Батьківщина – Україна” - книжкова виставка.

„Моя країна – Україна”- книжкова виставка.

До Дня знань

„Моя рідна школа” – бесіда.

„Україна – держава європейська” – книжкова виставка.

„Україна – європейський вибір” – книжкова виставка.

Експонувались виставки до знаменних та пам’ятних дат.
[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2003 Webmaster: webmaster@library.kr.ua