[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

      Хроніка культурного життя Кіровоградщини

( оглядова довідка за матеріалами преси та

неопублікованими  документами за лютий 2006 року)

                       
                           Загальні питання

 На черговому засіданні колегії управління культури  облдержадміністрації були розглянуті питання:

1.”Про стан виконання програми соціально - економічного розвитку по галузі

   „культура” за 2005 рік.

2. Про хід проведення повного звірення наявності пам'яток державної   частини Музейного фонду України з фондово - обліковою документацією у 14  музеях – юридичних особах області.

3. Про гастрольну діяльність академічного театру музики, пісні і танцю

    „ Зоряни” обласної  філармонії у 2005 році.

4.Про роботу початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів по   формуванню контингенту у 2005-2006 році.

 

Хормейстеру  народного ансамблю „Барвінок” Знам'янського міського Палацу культури Євдокії Павлівні Мельниченко присвоєно почесне звання заслуженого працівника культури України. Ця нагорода – данина її багаторічній творчості, державна відзнака за пропаганду та збереження української народної пісні, її співочого таланту.

 

4 лютого в приміщенні  кіровоградського обласного  загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю відбувся четвертий  загальнонаціональний етап VI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У конкурсі взяли участь школярі третіх - одинадцятих класів, учні ПТУ та  студенти вищих навчальних закладів.

 

14 лютого в Кіровограді відбулися урочистості, присвячені Дню вшанування учасників бойових дій  на території інших держав.

 

В Кіровограді та області відбулися урочистості з нагоди  Дня захисника Вітчизни.

Напередодні свята в кіровоградському  кінотеатрі „ Зоряний” відбулося урочисте засідання. В ньому взяли участь воїни всіх поколінь. Відбувся святковий концерт.

 

Творчому колективу Кіровоградського обласного музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького присвоєно звання академічного.

 

Просвітництво. Художня самодіяльність

 

В кіровоградській дитячій музичній школі №2 відбувся другий обласний конкурс юних композиторів, присвячений пам’яті нашого земляка, талановитого композитора Юлія Мейтуса.  На конкурсі звучали не лише творчі  доробки учасників, а й музичні твори Юлія Мейтуса у виконанні викладачів та учнів музичної школи №2.

 

В обласному центрі народної творчості відбувся обласний відбірковий конкурс Всеукраїнського фестивалю гумору і сатири „ Вишневі усмішки”.

 

Театрально-концертне життя

7 лютого  в залі обласної філармонії відбувся концерт ансамблю пісні і танцю Донських козаків. Виступ  ансамблю мав великий  успіх у глядачів.

9 лютого в залі обласної філармонії   відбувся концерт Лариси Доліної.

В  лютому кіровоградський глядач побачив театральну фантазію Ігоря Афанасьєва за п’єсою Леоніда Зоріна «Варшавська мелодія - 2», у якій грають народна артистка СРСР, народна артистка України Ада Роговцева, народний артист України Євген Паперний, актори Катерина Степанкова, Володимир Задніпровський та Ігор Славінський.

 

В кіровоградському обласному музично-драматичному театрі ім. М. Кропивницько відбулася прем’єра: вистава  за п’єсою Ярослава Верещака „Хованка”. Режисер вистави – Олена Шапаренко.

 

17 лютого в залі обласної філармонії  відбулася вистава театру - студії „ Комітет” „Собаче Серце” за повістю М. Булгакова.

Режисер - постановник – народний артист Росії А. Морозов, художник постановник- заслужений діяч мистецтв Росії Р. Акопов.

 

21 лютого в залі обласної філармонії відбувся концерт лауреата міжнародних конкурсів  скрипаля Остапа Шутка за участі камерного оркестру „Єлисавет” кіровоградської обласної філармонії. У програмі – твори композиторів ХХ століття.

 

Музейна справа

 

Обласний  краєзнавчий музей

 

В  лютому в музеї відбулися виставки

1. Виставка декоративно – ужиткового мистецтва учнів професійно- технічних училищ міста та області;

2.„ Володимир Винниченко. Повернення;

3. Виставка до 160-річчя від дня народження В. В. Докучаєва.

 

В музичній вітальні обласного краєзнавчого музею відбулася  зустріч  із заслуженою артисткою України Валентиною Паюхіною „Вечір романсу”.

 

Обласний  художній музей

 

В лютому  експонувались виставки

1.Пересувна виставка”Рерихи, Індія, Гималаї...”.  Експозиція розповідає про   життєвий та творчий  шлях видатного російського  живописця, філософа, громадського діяча Миколу Реріха. Виставку представляє дніпропетровська  громадська організація „Урусваті”;

2.Виставка члена  Національної спілки художників Валерія Давидова та студентів художньо- графічного відділення мистецького факультету КДПУ „Вчитель та учні”. В експозиції представлені портрети, пейзажі, акварелі, цікаві графічні роботи;

3. Пересувна виставка художніх творів до Міжнародного дня інвалідів у госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни.

 

В  обласному  художньому музеї  відбувся конкурс творів образотворчого мистецтва до 20-ї річниці Чорнобильської катастрофи.

 

Художньо-меморіальний музей О. Осмьоркіна

 

27 лютого в художньо - меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна відкрилась виставка робіт художників, які взяли  участь у всеукраїнському пленері „Хортиця – через віки”, що проходив у Запоріжжі на легендарному козацькому острові. На ній представлені роботи авторів з різних областей України.

 

Бібліотечна справа

 

14  лютого прихильники виборчого блоку Бориса Олійника та Михайла Сироти подарували обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.Чижевського та обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. Бойченка об’ємні томи поезій одного з фундаторів блоку  відомого українського поета депутата Верховної Ради Бориса Олійника.

 

23 лютого в  філіалі № 2 кіровоградської ЦБС відбулася презентація  книги нашої землячки Любові  Дрозд   „ Душа сумує за небесами”. Презентація відбулася на засіданні  клубу „ Друзі  бібліотеки”.

 

Масові заходи обласних бібліотек за лютий

 

ОУНБ ім. Д.Чижевського

 

У відділі  мистецтв бібліотеки експонувалась виставка творів викладачів дитячої художньої школи „Люди – прекрасні. Земля – мов казка”. Організатори  виставки обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.Чижевського та кіровоградська дитяча художня школа.

 

З метою запровадження  в бібліотеках області новітніх технологій 22-23 лютого на базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського відбувся обласний семінар – практикум на тему: „ Автоматизація роботи бібліотек” для бібліографів ЦБС, районних бібліотек для  дорослих або відповідальних працівників відділів обслуговування, керівників інформаційно-ресурсних центрів.

 

 Книжкові виставки

 

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови.

ОУНБ ім. Д. Чижевського щороку проводить багато заходів у тісній співпраці з багатьма державними, громадськими організаціями, навчальними закладами. Cпільно з організаціями та навчальними закладами  бібліотекою проведена значна робота з популяризації серед громадян регіону, насамперед молоді, кращих зразків класичної та сучасної української літератури, та у такий спосіб -  української мови.

У відділі читальних залів функціонує  книжкова виставка “І там, де звучить рідна мова, живе український народ”.

Генезис української мови, її першоджерела, еволюційний розвиток відтворюють видання, що представлені на виставці. Серед них монографії Михайла Грушевського “Про українську мову і українську школу”, Святослава Караванського “Пошук українського слова або боротьба за національне “я”.

Про місце і роль мови в національному відродженні України йдеться у книзі Василя Іванишина та Ярослава Радевич - Винницького “Мова і нація”, а також у редагованій Ларисою Масенко монографії “Українська мова у 20 сторіччі”. Про духовну сутність мови, про її граційність, неповторну красу – книги Василя Горбачука “Барви рідної мови”, Антоніни Матвієнко “Рідне слово”, Алли Коваль “Спочатку було слово”, Анатолія Бортняка “Ну що б здавалося слова…” та багатьох інших авторів.

А  в Інтернет-центрі для користувачів бібліотеки представлена незвичайна, нетрадиційна виставка - це виставка веббібліографії, яка має 2 розділи:  „Українська мова й Інтернет: нове життя нового прагне слова” та „Ділова українська мова”. Цей  список електронних сайтів сучасної української мови має на меті розкрити широкому колу користувачів Інтернет-центру словники, статті, сучасні енциклопедії та багато корисної  інформації у Всесвітній мережі Інтернет.

 

Лауреати обласної літературної премії ім. Є. Маланюка - тематична книжкова виставка;

„Чарівний світ античної літератури  - книжкова виставка ;

„Педагогічна спадщина С. Ф. Русової” - книжкова виставка;  

„Талановита дочка України”- книжкова виставка  до 150-річчя від дня народження С.Ф.Русової;

„Служіння Вітчизні та обов’язку”  - книжкова виставка до дня захисника Вітчизни;

Книжкова панорама: новинки”- книжкова виставка;

„Кіровоград: місто і люди” – книжкова виставка;

„Публічний центр регіональної інформації” – книжкова виставка;

„Кіровоградські перлинки з книжкового моря” – книжкова виставка;

„Методика викладання математики в школі”- книжкова виставка;

Довідково- інформаційні видання – читачам” - виставка нових    надходжень;

„Класика та сучасність”   (сучасна художня та класична література) – полиця  відкритого доступу;

„Благословенна будь, моя єдина…”  -   перегляд  літератури до Дня

святого Валентина;

„Сторінки економічної історії”- перегляд літератури;

„Сучасні обчислювальні пристрої”- перегляд літератури;

„Проблеми розвитку м’ясного скотарства” - перегляд літератури.

Літературний календар

«...Я был храбрым солдатом в войне   за освобождение человечества!»  - книжкова виставка  до 150 р. від дня смерті Генріха Гейне;

“Визначний поет українського романтизму” - книжкова виставка до 200 р. від дня народження Л. Боровиковського;

У пошуках свого голосу “– книжкова виставка до 175 р. від дня народження російського письменника М. С. Лєскова;

“Покликання критика” - книжкова виставка до 170 р. від дня народження російського критика М.О.Добролюбова ;

“Поет прози” - книжкова виставка до 125 р. від дня народження російського  письменника  Б.К.Зайцева;

“Класик узбецької літератури” - книжкова виставка до 565 р. від дня народження узбецького поета А. Навої;

“Ліричний документ  епохи” - книжкова виставка до 100 р. від  дня народження татарського поета Муси Джаліля ;

“Правдива іскра Прометея” - книжкова виставка до 135 р. від дня народження української поетеси і письменниці Лесі Українки.

Календар мистецтв

180 років від дня народження К. Трутовського, українського живописця і графіка- книжкова виставка;

125 років від дня народження Г. Павлової, російської балерини- книжкова виставка;

130 років від дня народження П. Кончаловського, російського художника – книжкова виставка;

165 років від дня народження О. Ренуара, французького художника – книжкова виставка.

 

 

ОЮБ ім. О. Бойченка

 

“Нові надходження” - День інформації;

“О, мово, що без тебе я” - літературно - музична година до Міжнародного дня рідної мови;

“Жива, співуча, лагідна, мрійлива..,” - книжкова виставка до Міжнародного дня рідної мови;

“Л. Українка – сюжети з життя” - літературна година;

“Мрії зломане крило” - книжкова виставка до 135 р. від дня народження Л.Українки;

“Щляхами великої долі” – книжкова виставка до 135 р. від дня народження Л. Українки;

“Загадки і легенди Чарівної Флейти” - літературно-музична година до 250 р. від дня народження В. Моцарта;

“Український романс” - музична година;

“Світ моїх захоплень” - презентація виставки робіт членів студії “ Писанка” ОЦДЮТ;

“О. Антонов: погляд в небо” - книжкова виставка до 100 р. від дня народження ;

“Екологія: події, факти, проблеми”- книжкова виставка;

“Назустріч виборам” - книжкова виставка;

“Твій захисник, Вітчизно” - книжкова виставка до Дня захисника Вітчизни;

“Його поезія звучить і в наші дні” - книжкова виставка до 100 р. від дня народження Муси Джаліля;

Книжкова виставка до 100 р. від дня народження Б.Лучицького.

Відбулися засідання клубів за інтересами користувачів

 

ОДБ ім. А.Гайдара

 

Тиждень історії та правових зань

“О, той страшний, голодний тридцять третій...” - книжкова виставка;

“Україна: європейський вибір” - книжкова виставка;

“Знай свої права, дитино!” - книжкова виставка;

“Поняття безпека та небезпека” - бесіда для п'ятикласників;

“Казкова правознавча лотерея” -гра;

“Релігії, культи і секти світу” - година спілкування;

“Кращий знавець історії” - турнір ерудитів;

“Подорож по країні права, закону і моралі” - усний журнал;

“Батькам про права дитини” - засідання клубу “ Великі права маленької людини”.

До Дня захисника Вітчизни

“Вітчизни зорі зберегли”- книжкова виставка та огляд  літератури.

Заходи, щодо організації  змістовного дозвілля дітей

“Правила поводження в театрах і храмах” - бесіда;

“Обереги любові і доброти” – бесіда з циклу “Свята, традиції, символи українського народу”;

“Пори року” - музична година, музика П.І.Чайковського.

 

Відбулися засідання бібліотечних клубів та обєднань за інтересами користувачів

 

 





[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2003 Webmaster: webmaster@library.kr.ua