[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон
Хроніка культурного життя Кіровоградщини
( оглядова довідка за матеріалами преси
та неопублікованими документами за березень 2006 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

1.Про стан виконання програми соціально - економічного розвитку по галузі “Культура” в Олександрівському районі.

2.Про підготовку та відзначення 75 - річчя Олександрійського училища культури.

3.Про хід виконання рішення 17 сесії обласної ради від 22 вересня 2004 року № 332 про затвердження програми розвитку культури на період до 2007 року.

4.Про хід виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 17 серпня 2004 року № 496-р “ Про створення належних умов функціонування обласного художнього музею”.

5.Про підсумки позачергової інвентаризації, передачу та списання матеріальних цінностей КОКП “Кіровоградкіновідеопрокат”.

6.Про хід виконання програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року та фінансування протипожежних заходів на 2006 рік.

У Кіровоградському державному педагогічному університеті імені В.Винниченка й бібліотеці імені О. Бойченка відбулася презентація книги знаного письменника та громадського діяча, нашого земляка Сергія Плачинди „ Лебедія ( Як і коли виникла Україна)”.

У березні в стінах Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка за підтримки ОБСЄ, Британської Ради в Україні, IREX U-Media та Фундації регіональних ініціатив розпочав свою діяльність другий фестиваль студентської журналістики “Медіа-Фест 2”.

7 березня в м. Кіровограді відбулися урочистості, присвячені Міжнародному жіночому дню 8 Березня.

9 березня вся Україна вшановує пам’ять великого Кобзаря. До пам’ятника Тарасу Шевченку в м. Кіровограді прийшли покласти квіти представники влади, громадськості, студенти, віддані патріоти своєї батьківщини. На урочистостях звучали невмирущі Шевченкові рядки, які нагадали присутнім про одвічне прагнення нашого народу до волі та незалежності. А пісня “Реве та стогне Дніпр широкий” навіть через століття передала велику любов Тараса Григоровича до рідної землі.

9 березня у смт. Долинській було відкрито погруддя Тараса Шевченка. Скульптор – заслужений художник Грузії Андрій Німенко. Відбулися урочистості. Долинчани поклали квіти до памятника Тарасу Шевченку.

Нашому земляку Григорію Гусейнову присуджено Національну премію ім. Тараса Шевченка. Григорій Джамалович народився у місті Помічній Добровеличківського району. Письменник, редактор журналу „Кур’єр Кривбасу”. Лауреат премій імені Івана Огієнка, Василя Стуса, „Благовіст”. Шевченківську премію йому присуджено за художньо - документальний нарис у дев’яти книгах "Господні зерна".

У м. Кіровограді за участі надзвичайного і повноважного посла Індії в Україні Дебабрати Сахи відбулася презентація книги: ”Тагор” доктора педагогічних наук, професора, ректора Педагогічної академії Володимира Василенка. Книга присвячена Рабіндранату Тагору, індійському поету, композитору, драматургу, лауреату Нобелівської премії.

У м. Кіровограді відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва.

Просвітництво. Художня самодіяльність

У березні проводився Всеукраїнський конкурс виконавців на народних інструментах “Провесінь”. Конкурс – це щорічне мистецьке свято, в рамках якого відбуваються концерти, методичні конференції, майстер-класи відомих педагогів України, а ще творчі змагання учнів дитячих мистецьких шкіл і студентів музичних училищ.

У меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбулася зустріч із лауреатами ХІ Всеукраїнського фестивалю - конкурсу виконавців на народних інструментах „Провесінь” – студентами кіровоградського музичного училища.

4 березня розпочалася „Театральна весна Кіровоградщини” – свято аматорського театрального мистецтва. Журі, яке очолює художній керівник театру імені М. Кропивницького, заслужений діяч мистецтв України Михайло Ілляшенко планує переглянути вистави провідних аматорських колективів області.

У смт. Новомиргороді відбувся перший районний фестиваль - конкурс дитячої творчості.

22 березня у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини ” Україна” відбувся музично - літературний вечір, присвячений 100-річчю від дня народження легендарної естрадної співачки Клавдії Шульженко. Спільний захід було організовано меморіальним музеєм М.Л.Кропивницького та ВМУРоЛ ”Україна”.


Театрально - концертне життя

2 березня в кіровоградському музично - драматичному театрі ім. М. Кропивницького відбулися урочистості з нагоди присвоєння театру статусу академічного.

У березні в залі обласної філармонії відбулися концерти Лоліти Мілявської та хору Михайла Турецького.

11 березня на центральній площі м. Кіровограда відбувся концерт гуртів ”ВВ” та „Тартак”.

Музейна справа

Обласний краєзнавчий музей

У музичній вітальні обласного краєзнавчого музею відбулася зустріч з учнями музичного училища.

Обласний художній музей

У двох великих залах обласного художнього музею в день народження Тараса Григоровича Шевченка була відкрита виставка старожитностей „Кольори та мелодії українського свята" із приватної колекції Президента України Віктора Ющенка та збірок сина знаменитого українського збирача народних цінностей Івана Гончара Петра Гончара, а також власника „Родоводу - Галереї" Лідії Лихач, режисера Василя Вовкуна і скульптора Олега Зінчука. На виставці представлено близько двохсот мистецьких предметів, що були частиною життя українців з різних регіонів – від Гуцульщини до Слобожанщини.

До Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва в обласному художньому музеї відкрилась виставка „Єлисаветградські самоцвіти”. Цього разу працівники музею запропонували відвідувачам твори різноманітних жанрів, що були закуплені для фонду музею протягом 2004-2005 років в рамках обласної програми розвитку культури. Це й дерев’яні мініатюри Юрія Бабія, і чудові вишивки Лариси Зоріної, і скульптурні твори Володимира Cамійленка, Аркадія Мацієвського та Володимира Френчка, і керамічні твори Миколи Фірсова, і мініатюри Володимира Крутоуса. Крім того, на виставці представлено картини різних авторів та технік виконання: від пейзажів Анатолія Янєва до натюрморту Лариси Яковлевої. Взагалі, на виставці представлено роботи більше як 30 авторів. Тож кожен шанувальник образотворчого мистецтва зможе знайти тут цікаві для себе роботи, адже виставка є дуже різноплановою та яскравою.

Образотворче мистецтво

У Києві, в Центральному будинку художника Національної спілки художників України , відкрилася художня виставка „Родина Надєждіних”.

Творчість кіровоградської родини Надєждіних – неповторне явище в українському мистецтві, яскрава сторінка сучасного культурного життя.

Фотосправа

У приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського за підтримки центру сприяння і розвитку фотомистецтва у березні експонувалась виставка фоторобіт подружжя Євгена та Наталії Бахмач ”О Ріо, Ріо”. В експозиції – яскраві світлини, на яких закарбовані види всесвітньо відомих пляжу Капакабана, тропічних островів, причалів, міст сонячної Бразилії. Магістралі, дивовижної архітектури будівлі, океанські лайнери на рейді, шоу авіаторів, пейзажі, карнавальні костюми, вуличні музиканти і танцівники, продавець капелюшків – усі ці картинки з життя далекої країни зачаровують своєю оригінальністю.

У художньому салоні м. Кіровограда експонувалась фотовиставка

Жіноча краса України”, організована обласною організацією Національної спілки фотохудожників України. Найбільше своїх робіт представили кіровоградці Павло Волошин, Іван Корзун, Ігор Демчук, Валерій Лебедик, Олег Шрамко, Юрій Калиновський, Максим Власенко, Андрій Кондратюк, Андрій Поліщук.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д.Чижевського

Успішність інтелектуального розвитку кожного регіону та країни в цілому безпосередньо визначається рівнем наукового потенціалу, статусом науки і створеними для неї умовами, однією з найголовніших складових якої є підвищення рівня інформаційного обслуговування та поліпшення його технічної бази.

Сьогодні ефективність наукової діяльності залежить і від доступності інформаційних масивів та міри застосування новітніх інформаційних технологій. Створення відповідних умов для роботи науковців є актуальним завданням закладів освіти та культури.

Важливим кроком у цьому напрямку стало відкриття залу наукових працівників в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.Чижевського, презентація якого відбулася 31 березня.

Метою створення нового залу є надання науковим працівникам -

користувачам бібліотеки усього спектру послуг у найбільш комфортних умовах.

У краєзнавчому відділі бібліотеки відбулася презентація творчого об’єднання „Єлисаветградський узвіз”. На виставці робіт представлені об’ємна аплікація з тканини та роботи з природного матеріалу Ірини Поляруш, батік Наталії Завалій, вишивка хрестиком Валентини Орловської, роботи у техніці рішельє Світлани Шамари, килимарство Олександри Опренко, печворк та бісер Наталії Дефорж, живопис Віктора Луганщука та Нелі Бабич і картини з черепашок Емми Вариводи.

Книжкові виставки:

Книжкова виставка до 75 - річчя від дня народження Л.М.Тендюка;

Комп'ютерні технології у вивченні іноземних мов”;

Царина поезії” - до Всесвітнього дня поезії;

Свідомий вибір – шлях у гідне майбутнє” - вибори – 2006;

Красива жінка – це завжди як свято” - до Міжнародного жіночого дня;

Культура і особистість” - програма розвитку культури області на 2003-2007 роки;

Суспільство і культура у дзеркалі соціології” - програма розвитку культури області на 2003-2007 роки;

Лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка”;

Українська книга – жива пам'ять поколінь”;

Державне регулювання виробництва алкогольних напоїв” - популяризація літератури з питань економіки;

Вільні економічні зони” - популяризація літератури з питань економіки;

Пророк та мрійник: М.Врубель та В.Борисов - Мусатов” - до 150- річчя М.Врубеля;

Туберкульоз – глобальна проблема планети” - національна програма боротьби із захворюванням на туберкульоз на 2002-2006 рр.;

Празький конгрес 1856 року – рубіж епохи в історії міжнародних відносин” - до 150 - річчя Східної (Кримської) війни 1853 -1856рр.;

Добрий вогник сміху” - до дня сміху;

Комп'ютерні технології – популяризація літератури з питань техніки;

Філософія на кінчику пензля” - до 260-річчя від дня народження Ф. Гойї;

Міжнародний день театру”;

Книжкова панорама: новинки”;

Кіровоград: місто і люди”;

Публічний центр регіональної інформації”;

Кіровоградські перлинки з книжкового моря”;

Довідково-інформаційні видання - користувачам”;

Класика та сучасність” - сучасна художня та класична література – полиця відкритого доступу;

Програма Європейського Союзу в Україні” - тематичний стенд.

Літературний календар

Вогненне слово Кобзаря” - до 192 – річчя від дня народження Т.Г.Шевченка;

Література і політика” - до 135-річчя від дня народження Г.Манна;

Король сміху” - до 125- річчя від дня народження А. Аверченка;

Художник гоголівської школи” - до 185- річчя від дня народження О.Писемського.

Календар мистецтв

Книжкова виставка до 75 - річчя від дня народження О. Білаша;

Книжкова виставка до 100 - річчя від дня народження Р. Черкашина;

Книжкова виставка до 140 - річчя від дня народження Я. Паученка;

Книжкова виставка до 260 - річчя від дня народження Ф. Гойї.


ОЮБ ім. О. Бойченка

Тиждень “ Музика – дітям та юнацтву”

Сторінками музичного Єлисаветграду” - музична година;

Музичні зірки української естради” - музична година;

Романтик в епоху класицизму: Л. Бетховен “ - музична година;

Злет душі людської “- година романсу.

Тиждень дитячої та юнацької книги

Співці степового краю” - день інформації;

Книжки народжуються з любові” - зустріч з письменником Д.Танським;

Шевченко і наш край” - урок краєзнавства;

Дух, що тіло, рве до бою”: І.Франко” - літературна вікторина;

Нас єднає книга” - презентація видавництв “Наукова думка”,” Либідь” ( м.Київ ), ”Імекс ЛТД”, ДП ВЦ “Інформаційна мережа” (м. Кіровоград ).

Масові заходи

Інформаційна сесія ( спільно з громадською організацією “Відкриті двері”);

Вогонь – друг, вогонь – ворог” - зустріч з інспектором Державного пожежного нагляду Шевченко М.М. ( з циклу “Людина цікавої професії”);

Ярмарок вакансій” - участь у семінарі служби зайнятості для безробітної

молоді;

Скажемо дружно ”Ні” всім пожежам на землі” - вікторина в рамках місячника протипожежної безпеки;

Зоре моя вечірняя ” – літературно - музична година;

Пушкін і його поезія” - бесіда;

Шевченко – художник” - бесіда;

Урок ввічливості” – бесіда-гра;

Не плакать, не смеяться, а понимать: В. Маяковский” - відеобесіда;

Я стихами с вами говорю: А.Ахматова, М.Цветаева” - літературно-музична година;

Повір у себе”- конкурс- гра по профорієнтації.

Книжкові виставки

Українки в історії ”;

Вічний, як народ ”- до дня народження Т.Г.Шевченка;

Талант з народу ”- до 75- річчя від дня народження Л.Тендюка;

Жіночі душі березнем розквітли” - до Міжнародного дня 8 Березня;

Небезпечні хвороби людства” - до Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульоз;

Майбутньому абітурієнту”;

Світ у дзеркалі сцени” - до Міжнародного дня театру;

Вогонь - друг, вогонь - ворог “ - місячник протипожежної безпеки;

Центр зайнятості інформує”;

Письменники - земляки” - День інформації “Співці степового краю”;

Вікопомна дата історії” - до 65- річчя трагедії Бабиного Яру;

Календар знаменних дат:

Книжкова виставка до 75 - річчя від дня народження О.Білаша;

Книжкова виставка до 150-річчя М. Врубеля.

Відбулися засідання бібліотечних клубів та обєднань за інтересами користувачів


ОДБ ім. А.Гайдара


До 192-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка

Т. Шевченко – сонце України!” - літературний ранок;

Дитинство Тараса Шевченка” - бесіда;

Тернистими шляхами долі” – бесіда;

Чи знаєш ти творчість Т. Шевченка?” - літературна гра;

Кобзар над Дніпром” - художня година за картиною К. Трутовського.

Книжкові виставки

Шевченківське слово живе”;

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття”;

Твоя, Кобзарю, слава не вмре, не згине”.

Всеукраїнський тиждень дитячої книги

Під українським небокраєм книгу люблять і читають ”- урочисте відкриття тижня;

Книга - твій друг, без неї як без рук” - літературний калейдоскоп;

Преса і книга для дітей - 2006” – презентація;

Малюк опановує іноземну мову” - презентація дитячого інформаційного куточка;

Чи знаєш ти творчість українських письменників?” - інтелектуальне змагання “Брейн -ринг”;

Краса води в поезії” - конкурс читців;

Світ чарівної книги” – літературна вітальня;

Читаючий клас” – конкурс;

Презентація книги української поетеси Марії Губко “ Гуси, гуси, лебедята..” ;

Ми любимо читати” - засідання клубу для батьків “Родинна світлиця”;

Читаємо українську книгу всією сім'єю” – день інформації - закриття тижня.

Всеукраїнський тиждень : “ Музика для дітей та юнацтва”

Мелодії весни – концерт - зустріч з учнями ДМШ № 1 м. Кіровограда;

Там, де музика живе - книжкова виставка;

Розповідає музична скринька - музична година.

День юного музиканта

Лунає музика чарівна, розпочинається вистава.. - зустріч з юними акторами ОЦДЮТ;

Розцвіла верба – прийшла весна - музична година.


[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2003 Webmaster: webmaster@library.kr.ua