[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

Хроніка культурного життя Кіровоградщини

( оглядова довідка за матеріалами преси

та неопублікованими документами за квітень 2006 року)


Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

1. Про переатестацію Долинського народного педагогічно-меморіального

музею А.С. Макаренка.

2. Про проведення повного звірення пам’яток державної частини Музейного фонду

України, що містить дорогоцінні метали і коштовне каміння в обласному краєзнавчому

музеї.

3. Про стан підготовки та видання тому „ Звід пам’яток історії та культури України” по

Кіровоградській області.

4. Фінансова забезпеченість закладів культури області, надання платних послуг та

отримання позабюджетних надходжень закладами культури області у I

кварталі 2006 року.

5. Про стан кадрового забезпечення галузі „ культура і туризм”.

15 квітня Україна відзначила День довкілля.

У Кіровоградській області, як і в усій Україні пройшла акція „ Майбутнє лісу у твоїх руках”. 27 квітня у приміщенні обласного управління лісового господарства відбулася церемонія підведення її підсумків та нагородження переможців.

З 17- 23 квітня в закладах культури пройшов тиждень „Профілактика і культура охорони праці”.

20 квітня відбувся обласний семінар для начальників відділів культури і туризму райдержадміністрацій, міськвиконкомів на тему: ”Сучасні тенденції та перспективи розвитку туризму в області”.

На Кіровоградщині відбулися урочистості з нагоди сумної дати – двадцятої річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

Урочисті збори з нагоди 20-х роковин від дня Чорнобильської катастрофи відбулися 25 квітня у міськвиконкомі. Міське керівництво запросило тих, хто своїми героїчними діями в ті квітневі дні 1986 року вберіг людство від смертоносного розповсюдження атомної радіації. 26 квітня від площі Кірова до пам’ятника жертвам аварії на Чорнобильській АЕС ходою пам’яті пройшли всі, хто причетний до ліквідаціі наслідків аварії, хто постраждав внаслідок неї. Біля пам’ятника відбувся мітинг. Учасники мітингу - реквієму вшанували память жертв Чорнобиля хвилиною мовчання.

Ульяновка. У день двадцятої річниці з дня чорнобильської трагедії урочисто в присутності ліквідаторів аварії на ЧАЕС та громадськості міста відкрито пам’ятник ліквідаторам Чорнобильської катастрофи.

У кіровоградській хоральній синагозі експонувалась виставка під назвою „ Анна Франк: урок історії”. Експозиція складається зі стендів з фотографіями, споминами очевидців, цитатами з щоденника Анни Франк, життя якої покладено в основу виставкового екскурсу.

З нагоди 75-річчя письменника-гумориста Б. Чамлая на будинку по вулиці Ю.Гагаріна, де він проживав, відкрито меморіальну дошку. Б. Чамлай був членом обласної організації Національної спілки письменників України, автором трьох книжок – „ Власна думка”, ”Кому сняться кислиці”, та „Ментальність диявола”. Дошку відкрито за сприяння Спілки письменників та Товариства охорони пам’яток історії та культури.

Вже традиційно під час Всеукраїнської студентської олімпіади з української мови і літератури відбуваються зустрічі із відомими митцями. Другий рік поспіль Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В.Винниченка приймає “ново проголошеного” лауреата Шевченківської премії. Цього разу ним став головний редактор журналу “Кур'єр Кривбасу” Григорій Гусейнов.

Просвітництво. Художня самодіяльність

7-10 квітня у кіровоградській обласній філармонії пройшов Всеукраїнський фестиваль-конкурс „ Нейгаузівські музичні зустрічі”. У конкурсі взяли участь студенти музичних училищ та учні спеціалізованих музичних шкіл-десятирічок.

У рамках фестивалю-конкурсу „ Нейгаузівські музичні зустрічі” відбулися заходи з нагоди відзначення двадцять п’ятої річниці з дня створення народного меморіального музею нашого талановитого земляка – педагога і музиканта. Пройшли творчі зустрічі з музикантами.

Колектив студії хореографічного мистецтва „Аеліта” відділу сім’ї та молоді Кіровоградської міської ради взяв участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі „Міленіум” , що проходив у Полтаві. Учасники студії повернулися з перемогою: стали лауреатами Міжнародного фестивалю, зайнявши друге місце в номінаціі ”Сучасна хореографія”.

У Кіровограді пройшов Всеукраїнський фестиваль дитячої творчості, присвячений Всесвітньому дню Землі. Цьогорічний фестиваль мав тему: „ Європейські цінності та українська ментальність: шляхи поєднання”. Фестиваль пройшов у надзвичайно теплій творчій атмосфері.

Відомий кіровоградський хореографічний ансамбль сучасного танцю „Час пік” повернувся з перемогою із російського міста Владимира , де на 11 Міжрегіональному дитячо-юнацькому фестивалі-конкурсі естрадного танцю „Браво - 2006” завоював першу та другу премії.

19 квітня викладачі та учні кіровоградської музичної школи № 3 відзначили тридцятиліття свого закладу великим концертом у залі обласної філармонії.

Театрально - концертне життя

5 квітня в залі обласної філармонії відбувся концерт співачки Ірини Алегрової.

15 квітня в залі обласної філармонії відбулася вистава московського театру на Таганці,

В.В.С.”, присвячена пам’яті В. Висоцького. У спектаклі взяли участь артисти театру на Таганці.

26 квітня в залі обласної філармонії відбувся концерт-реквієм, пам’яті жертв

Чорнобиля.

У молодіжному театрі „Резонанс” Кіровоградського державного педагогічного університету імені В.Винниченка відбулася прем'єра – вистава за п'єсою Людмили Разумовської „Під одним дахом”, постановку якої здійснили художній керівник театру Ірина Дейнекіна та Алла Липинська.

Музейна справа

У квітні відбувся обласний семінар для директорів та співробітників музейних закладів області на тему: „Актуальні проблеми комплектування, обліку, зберігання музейних фондів на сучасному етапі”.

Співробітники міського літературно - меморіального музею І.К. Карпенка-Карого та обласного краєзнавчого музею підготували спільну виставку „Письменники-земляки та російська література”. Новостворена експозиція представляє відомих прозаїків, поетів, драматургів, уродженців нашого степового краю та сучасних російських письменників.

Також виставка висвітлює діяльність російськомовного літературного клубу „Парус”, та матеріали про сучасних літераторів. У програмі презентації нової виставки відбувся концерт.

Обласний краєзнавчий музей

В залах музею експонувались виставки:

Буремні 1917-1922 роки на території краю”;

Писанка – вікно у Всесвіт” ;

Роботи художників України за творами корифеїв українського класичного театру”;

Виставка до Дня довкілля та Всесвітнього дня Землі.

15-16 квітня в музеї проводились бесіди про видатних земляків, що жили і працювали за кордоном, присвячені Дню Європи.

25 квітня співробітниками музею проведена бесіда з використанням музейних предметів на тему: „Наслідки Чорнобильської катастрофи на Кіровоградщині”.

Обласний художній музей

У рамках Всеукраїнської акції “Зелений паросток майбутнього” в обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки “Якою бачить Планету - Х Віталій Колесніченко”, що приурочена Всесвітньому Дню авіації і космонавтики та Дню довкілля.

Віталій Колесніченко є членом Національної спілки журналістів Україн, лауреатом премії ім. Ю. Яновського.

В залах музею експонувалась виставка, присвячена роковинам Чорнобильської трагедії.

28 квітня в обласному художньому музеї відкрилася виставка Санкт-Петербурзького музею воскових фігур „ Галерея мистецтв.”

Фотосправа

Оригінальна фотовиставка, присвячена сучасній Британії відкрилася в приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського.

На знімках закарбовані фрагменти повсякденного життя британців, їхньої діяльності у сферах економіки, спорту, культури, індустрії, дизайну, а також представники королівської династії. Автори експонатів – провідні британські фотожурналісти, котрі були відзначені спеціальною премією фоторедакторів 2005 року. Роботи для виставки надала Британська Рада в Україні.

Бібліотечна справа

З метою покращення діяльності сільських бібліотек 27 та 28 квітня 2006 року на базі ОУНБ ім. Д.Чижевського та Аджамської сільської бібліотеки Кіровоградського району пройшов обласний семінар-практикум на тему: ”Сільська бібліотека у соціокультурному просторі” для методистів ЦБС, районних бібліотек для дорослих.

Бібліотекарі бібліотеки – філії № 4 кіровоградської міської ЦБС підготували та провели для учнів ЗОШ № 32 музичний калейдоскоп ” Світ казкової музики”. Лунали музичні шедеври Моцарта, Бетховена, Шуберта, Шумана, Гріга. Бібліотекарі розповідали про невичерпність духовного світу музики, створеної композиторами у час звернення до Бога, природи, кохання. Учням сподобався музичний калейдоскоп і вони висловили небайдужість до подій у мистецькому світі, побажали більше відвідувати заходи, які виховують естетичний погляд на світ, красу музики, живопису.

ОУНБ ім. Д.Чижевського

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського відкрито виставку “Єлисаветградський абрис Якова Паученка” та видано компакт-диск, презентація яких відбулася 14 квітня 2006 р. у відділі рідкісних і цінних документів. В 2006 році громадськість міста Кіровограда відзначає 140 - річницю з дня народження художника архітектури Якова Васильовича Паученка, творчість якого стала однією з яскравих сторінок архітектурної спадщини м. Єлисаветграда.

26 квітня відзначалася сумна дата: 20-річчя від моменту найстрашнішої техногенної аварії в історії людства – катастрофи на Чорнобильській атомній станції.

18 квітня в читальному залі відділу науково-методичної роботи і соціологічних досліджень відбулося засідання круглого столу „ Чорнобиль не має минулого”. На засіданні йшла мова про те, як аварія суттєво вплинула на умови проживання мільйонів людей, які її наслідки сьогодні і будуть завтра. Мета круглого столу: привернути увагу всіх зацікавлених структур області як державних, так і громадських до необхідності створення екологічно - безпечної ситуації.

Книжкові виставки

- „Чому люди не літають, як птахи” – до Міжнародного дня птахів;

- „Мудрість помірності – таємниця здоров’я „– обласна програма „ Здоров’я нації – 2002-

2011рр.”

- „Здоров’я нації – найбільша турбота держави” – до Всесвітнього дня здоров’я;

- „Детектив: жорстокість канону і вічне”;

- „Українська душа: релігійна свідомість і національний менталітет” – програма патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства;

- „ Перша Європейська Конституція, створена українцем” - до 295-ї та назустріч 300-й річниці прийняття Конституції Пилипа Орлика;

- „Конституція Пилипа Орлика – історико-правова пам’ятка XVIII століття” - до 295-ї та назустріч 300-й річниці прийняття Конституції Пилипа Орлика ;

- „Казахстан і Україна : шляхи активізації співпраці” - 2006-рік Казахстана в Україні;

- „Чорнобиль не має минулого” – до 20-річчя Чорнобильської катастрофи;

- „Пропусти Чорнобиль через серце” - до 20-річчя Чорнобильської катастрофи;

- „Чорнобиль: Трагедія. Подвиг. Попередження” - до 20-річчя Чорнобильської катастрофи;

- „Біль у серцях живих не змиє літ стрімких потік” – до 20-річчя Чорнобильської катастрофи;

- „День пам’яті: Чорнобиль” ( перегляд відеофільму” Чорнобиль :Тризна” за сценарієм Л.Костенко);

- Книжкова виставка до Міжнародного дня памяток історії та культури;

- „Виробництво та переробка молока” – популяризація літератури з питань сільського господарства;

- „Філософія фарб: Ф.Грек, А. Рубльов, Діонісій” – популяризація документів з питань мистецтва;

- „Методика викладання фізики в школі” - із циклу книжкових виставок „Методика викладання шкільних дисциплін”.

Експонувались виставки до знаменних та памятних дат.

- „Програма Європейського Союзу в Україні” – тематичний стенд;

- „Книжкова панорама : новинки”;

- „Публічний центр регіональної інформації”;

- „Довідково-інформаційні видання – читачам.”

ОЮБ ім. О. Бойченка

- „Твоє здоров’я – в твоїх руках” - бесіда до Всесвітнього дня здоров’я із циклу „ Молодь за здоровий спосіб життя”.

- „Чорнобиль болем відізветься” – відеобесіда.

- „Подорож в казку „ – зустріч з акторами лялькового театру.

- „Сторінками музичного Єлисаветграду „ – літературно - музична година.

- „Я стихами с вами говорю: Анна Ахматова” – літературно - музична година.

- Чорнобиль не має сьогодні меж” – година памяті;

- „Про що розповідає писанка” – презентація виставки робіт студентів мистецького факультету КДПУ ім. В.Винниченка;

- „Сміх - не гріх, а втіха для всіх” – літературно-музична година;

- Зустріч з письменниками кіровоградського землячества в м. Москві О. Доліним та В. Чукановим, заступником голови Руської общини ім. О.С.Пушкіна Г. Вовченко – Кіруцкене та письменником –земляком В. Голубєвим;

- „Збережемо Землю зеленою та блакитною” – бесіда;

- „Рукотворне диво – Софіївка” – віртуальна подорож;

- „Екологічний круїз” – гра-вікторина;

- „У полум’ї біди горіла Україна” – вечір-реквієм;

- „Молодь обирає здоров’я та життя” – презентація виставки малюнків учасників обласного конкурсу „ Здорове життя без тютюну і наркотиків”, організованого обласним Товариством Червоного хреста;

- „У світі етикету” – урок ввічливості”;

- „Тричі мені являлася любов” – літературно - музична година до 150-річчя від дня народження І. Франка.

Книжкові виставки

- „Фантастика не має рубежів”;

- „Муза мандрівок М. Гумільова”;

- „Окраса землі: заповідники і національні парки” – до Дня заповідників і національних парків;

- „Перспективи космічної України”;

- „Чорнобиль: трагедія, подвиг, попередження” – до 20-річчя аварії на ЧАЕС;

- „Здорове життя без тютюну і наркотиків” – виставка малюнків учасників обласного конкурсу, організованого обласним товариством Червоного хреста;

- „Світ у дзеркалі сцени”;

- „Календар знаменних дат: Д.Мартіні – 300”;

- „О. Яковлєв – 100 років від дня народження”.

Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОДБ ім. А.Гайдара

До Всесвітнього дня здоров’я:

- „День рум’яних щічок” – бесіда;

- „Друзі та вороги здоров’я” – бесіда;

- „Зупинимо туберкульоз!” – викладка літератури.

До 20-річчя від дня Чорнобильської трагедії:

- „Біль Чорнобиля з роками не згасає” – книжково-ілюстративна виставка;

- „Трагедія Чорнобиля – біда нашого народу” – інформаційна година;

- „Дітям про Чорнобильську трагедію” –бесіда.

Тиждень екології:

- „Збережемо нашу землю голубою і зеленою” – круглий стіл;

- „Екологічний бумеранг” – ігрова вікторина;

-„Людина не стане володарем природи, доки вона не стане володарем самої себе” – урок - брифінг;

- „Природі, звірові , людині людської треба доброти” – засідання клубу „Ситуація”.

До ювілеїв письменників:

- „Будуємо замок добрих чарівників” – до 100 річчя від дня народження англійського письменника П.Л.Треверс;

- „Подорожі сторінками української книги” - до 100-річчя від дня народження українських прозаїків А.І.Шияна та О.Іваненко;

- „Віршенятко для малятка „ - поетична пятихвилинка до 100-річчя від дня народження російської поетеси А. Барто.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2003 Webmaster: webmaster@library.kr.ua