[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

                     Хроніка культурного життя  Кіровоградщини


( оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими документами за серпень 2006 року)    

 
Загальні питання

 22 серпня в залі обласної філармонії відбулися урочистості та святковий концерт, присвячені 15-й річниці незалежності України.

 За значний особистий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток Української держави, вагомі трудові  досягнення та з нагоди 15-ї річниці незалежності України  орденом княгині Ольги Ш ступеня нагороджено Пращур Валентину Семенівну – директора Кіровоградського обласного центру народної творчості.

Почесне звання  ”Заслужений працівник культури України” присвоєно Попову Олегу Володимировичу – викладачеві  Кіровоградського державного педагогічного університету імені В.Винниченка.

Від Мамаєвого Яру – до Холодного за таким маршрутом з нагоди сторіччя видатної української  громадсько-політичної діячки, учасниці  українського визвольного руху поетеси Олени  Теліги пройшли мандрівні студії, організовані Всеукраїнським жіночим товариством її імені та управлінням у справах  молоді та спорту Кіровоградської ОДА.

 За традицією до Дня незалежності газета „ Народне слово” присуджує премію імені нашого земляка – письменника і політика Володимира Винниченка людям, котрі  зробили вагомий внесок у розвиток духовності й культури у різні сфери життя рідного краю та України.  Нинішніми лауреатами стали: Михайло Ілляшенко, директор - художній керівник Кіровоградського академічного музично-драматичного театру  імені  М. Л. Кропивницького,

Сергій  Богомільчук, спеціальний кореспондент газети “Народне слово”, Любов Харченко, керівник селянського фермерського господарства ”Покровське”.

 
Музейна справа

 14-18 серпня в рамках акції “ Кіровоградщина очима художників” в  Олександрійському районі відбувся Всеукраїнський пленер, присвячений Дню незалежності України. У ньому  взяли участь митці з різних регіонів України.

18 серпня  в обласному художньому  музеї відбулося відкриття виставки за підсумками проведеної мистецької акції.

 В обласному художньому музеї експонувалась виставка з нагоди 120-річчя з дня народження О. Фойницького та 105-ї річниці М.  Глущенка. В експозиції представлені роботи цих художників-земляків, створені у різні роки минулого століття - це пейзажі, натюрморти, портрети і жанрові картини.

 23 серпня в обласному художньому музеї відкрилась виставка декоративно-ужиткового мистецтва народних майстрів Кіровоградщини, присвячена 15-й річниці незалежності  нашої держави.

25 серпня в обласному художньому музеї  відкрилась виставка творів В. О.Федорова до 20-річчя від дня смерті.

 У художньо-меморіальному музеї О. Осмьоркіна експонувалась виставка графічних робіт  члена Національної спілки  фотохудожників України призера чисельних республіканських фотоконкурсів  Віктора Хащініна. В експозиції представлено сорок творів станкової та книжкової графіки, малюнків, виконаних олівцем та різними м'якими матеріалами. Нинішня виставка є своєрідним підсумком творчої діяльності В. Хащініна і присвячена його шістдесятип'ятиріччю.

 Кіровоградський музей музичної культури імені нашого земляка, композитора Кароля Шимановського відсвяткував своє 15-річчя. Під час ювілейного прийому гості музею мали змогу познайомитись не лише з фотоматеріалами, книгами, музичними творами та інструментами, яких торкались руки музикантів минулого.

Кілька експозицій – це сучасний музичний Кіровоград. Кім Шутенко, Юрій Хілобоков, Юрій Любович, Ігор Крутой... Їхня творчість – як свідчення, що наша земля, наше місто не втрачає слави колиски великих талантів.

 В обласному краєзнавчому музеї експонувалась виставка, приурочена 70-річчю від дня народження члена Національної  спілки художників України Леонтія Орлика. Він прихильник реалістичного напрямку мистецтва, багато працює в жанрі пейзажів. Його твори об'єднані пошуком краси і гармонії в природі та людині.

 В обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація збірки” Золоті стежини Кіровоградщини” добірку краєзнавчих  матеріалів про рідний край підготували вихованці  обласного дитячо-юнацького екологічного центру “ Ексампей” (керівник І. Бабанська). Збирали матеріали діти під час експедиції Кіровоградщиною.

 23 серпня в обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка монет, випущених Національним банком України за 15 років незалежності України.

 
Кіномистецтво

 Членом спілки кінематографістів України став автор популярних повістей і оповідань, за якими відзнято три художні фільми, Олександр Жовна з Новомиргорода. Нині талановитий письменник сам знімає фільм за своїм оповіданням “Маленьке життя”. Він водночас є автором сценарію, режисером та виконавцем однієї з ролей.

 
Бібліотечна справа

 У дитячій бібліотеці-філії № 12 протягом року були проведені заходи, присвячені 15-й річниці незалежності України: це народознавче свято “ Ми діти твої, Україно”, в рамках якого читачі бібліотеки змагались у різних конкурсах, показуючи свої знання з давніх українських традицій та звичаїв, співали українські народні пісні, відгадували загадки.

Усний журнал “Герб, прапор, гімн держави і символи України” познайомив

користувачів із символічним значенням кольорів прапора, знака тризуба. А для наймолодших колектив бібліотеки організував конкурс малюнків “Найщасливіший день мого життя”. Переможці конкурсу отримали призи.

Постійно діюча книжкова виставка “Право в нашому житті” знайомить із найвизначнішими пам'ятками правової  культури України, з  основами теорії держави і права, з історією розвитку прав, свобод і обов'язків людини і громадянина.

 У міській центральній бібліотеці відбулося засідання круглого столу присвячене 15-й річниці незалежності України на тему: “ Українська державність: становлення та перспективи розвитку в комплексі світового цивілізованого процесу”. У ньому взяли участь депутати місцевих рад, керівники органів місцевого самоврядування, лідери осередків політичних партій та громадських організацій, представники творчої інтелігенції та науковці.

 
 
ОУНБ ім. Д.Чижевського

 Книжкові виставки

“Україна: віхи на шляху незалежності” - до Дня незалежності України;

“З Днем незалежності, Україно” - до Дня незалежності України;

“Благословенні кольори української долі”- до Дня Державного Прапора України;

“Я син народу, що вгору  йде..” - до 150-річчя від дня народження Івана Франка;

“Невичерпна Франкова криниця” - до 150-річчя від дня народження Івана Франка;

“Шлях до здоров'я” -  програма “Здоров'я нації 2002-2011р .”;

“100 років від дня народження І. К. Білодіда, українського мовознавця “– персоналії в історії педагогіки;

“Психологічна служба в системі освіти” - освіта ХХІ століття;

“Українська національна школа: минуле і майбутнє” - освіта ХХІ століття;

“Ефективність вирощування цукрових буряків” - популяризація  літератури з питань сільського господарства;

“Методика викладання біології в школі” - методика викладання шкільних дисциплін;

До 50-річчя від часу оголошення “Хутора Надії” державним заповідником-музеєм ім. І.К. Карпенка-Карого.

“Програма Європейського Союзу в Україні” - центр європейської документації;

“Публічний центр регіональної інформації”- тематичний стенд.

 Експонувались виставки до знаменних та пам'ятних дат

 ОЮБ ім. О.Бойченка

 Книжкові виставки

“Усі мої думки тобі, народе вільний” - до Дня незалежності України;

“Перехресні стежки Івана Франка”;

“Україна – Казахстан: історичні корені та сучасність”;

“Місто на берегах Інгулу”;

“Іван Багряний: письменник, політик, борець”;

“Швейній машині – 160”.

Масові заходи

Сучасні зірки української естради” - музична година;

“Архітектура старого міста” - бесіда.

 Експонувались виставки до знаменних та пам'ятних дат

 Відбулися засідання клубів за інтересами

 ОДБ ім. А. Гайдара

 Книжкові виставки

“Вічно живи, Україно”- до Дня незалежності України;

“ Незалежній Україні – слава нині і вовік” - тематична викладка методичних матеріалів до Дня незалежності України;

“Святкуємо день народження держави” - викладка літератури  до Дня незалежності України;

“Новій школі – учитель нового типу”;

“Азбука здоров'я”;

“Василь Сухомлинський і сучасність”;

“Феномен Івана Франка;

“Я, мама, тато і книга”;

“Мову рідної природи розуміти серцем вчись” ;

“Сторінками історії України”;

“Люби та знай свій край”;

“Сучасна українська книга для дітей”;

“Ера високих технологій”;

“Обрії твого дозвілля”;

“Інформуємо: Україна – Європейський Союз”;

“Кожна з моїх п'єс – це послання до людства” -  до 150-річчя від дня народження Б. Шоу;

“Панорама театрального мистецтва”;

“Там, де музика живе”;

“Знайомтесь: нові книги”.

Відбулися серії презентацій дитячої літератури: ”Читаємо книжку влітку”,”Бібліотечне літо для веселих та невгамовних”.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2006 Webmaster: webmaster@library.kr.ua