[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

                     

Хроніка культурного життя Кіровоградщини

( оглядова довідка за матеріалами преси

та неопублікованими документами за Листопад 2006 року)

 

Загальні питання

 На черговому  засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

1.Про хід виконання Програми розвитку туризму в Кіровоградській області  

   на 2002 -2010 роки.

2.Про проведення правового стану музеїв області у відповідальність до

   вимог чинного законодавства.

3.Про затвердження плану роботи управління культури і туризму облдерж-

   адміністрації на 2007 рік.

 7 листопада заслужений діяч мистецтв України, керівник муніципального хору, лауреат трьох міжнародних конкурсів, Почесний громадянин Кіровограда Юрій Любович відсвяткував своє 65-річчя. Його урочисто вшанували у рідному для нього музичному училищі. Відбувся святковий концерт.

 9 листопада на Кіровоградщині відбулися заходи до Дня української писемності та мови.

 25 листопада на Кіровоградщині відбулися заходи  з вшанування пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій.

У День памяті жертв голодоморів та політичних репресій, в Кіровограді відбулася хода памяті мешканців міста від Кафедрального собору до хреста - памятного знака жертвам голодомору.

 Просвітництво. Художня самодіяльність

 З метою розвитку і популяризації  культурних традицій національних меншин, які проживають на території Кіровоградщини з 20-24 листопада 2006 року в області пройшов фестиваль національних культур  „Степова веселка”. В рамках фестивалю в закладах культури міста та області  відбулися науково-практична конференція „ Національні  культури у процесі формування української нації”, вечір польської культури, творчий вечір авторської пісні С. Симонова, літературний вечір „Русское  слово”, ”Болгарські вечорниці” , зустріч з акторами народного аматорського театру „Тхір”, конференція „Звичаї і обряди національних меншин Вільшанки”, книжкові виставки, виставки народних ремесел. Завершився фестиваль великим концертом в обласній філармонії.

 Кіровоградський самодіяльний ансамбль бандуристок „Мальви”  взяв участь у заключному концерті  Всеукраїнського огляду просвітянських художніх колективів, який відбувся в українському домі столиці.

 28 листопада відбувся обласний семінар директорів районних Будинків культури на базі Новомиргородського РБК.

 У листопаді відбувся обласний семінар-практикум керівників аматорських колективів та театрів малих форм.

 Театрально-концертне життя

 Олександрійський  район

 У селі Протопопівка  для корейської громади району відбувся концерт  фольклорного колективу, що прибув з Південної Кореї, назва  якого у перекладі на українську мову звучить „Грушевий цвіт”. Як спогад про етнічну батьківщину на ньому прозвучали кращі зразки  народної музики азійського народу, що знайшли гарячий відгук у серцях тутешніх слухачів.

Виступ корейських музикантів став помітною віхою в культурно-мистецькому житті району.

 З великим успіхом в Кіровограді пройшли гастролі відомого в Україні хореографічного колективу „ChernovV dance” під керівництвом Євгена Чернова.

 В залі обласної філармонії відбувся концерт відомої української співачки

Ірини Білик.

 У Кіровоградському меморіальному музеї  М.Л.Кропивницького відбувся вечір ліричної пісні за участю заслуженого артиста Абхазії Володимира Трибиненка, заслуженого працівника культури України В’ячеслава Савустяненка,  лауреата всесоюзних і республіканських фестивалів народної творчості Галини Савустяненко та  Віталія Воленка.

 В залі обласної філармонії відбулася вистава Санкт - Петербурзького театру  оперети  „Труфальдіно  із Бергамо” в постановці В.Воробйова.

 Музейна справа

 Обласний художній музей

 В залах музею експонувались виставки:

- Персональна  виставка художника Анатолія Сюзюмова. В експозиції  графіка, живопис, портрет, пейзаж, натюрморт, тематичні картини;

 - Виставка творів Олександра Логвинюка, присвячена памяті митця, якому 19 листопада виповнилося б 70 років.  О.С. Логвинюк – член Національної спілки художників України, учасник багатьох обласних, республіканських та зарубіжних виставок.

Тематичний діапазон творів майстра досить широкий - від історичної  картини до камерного натюрморту;

 - Виставка художніх творів у рамках фестивалю національних культур.

 Художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна

 У  музеї експонувалась  виставка робіт  лауреатів  обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства  імені О. Осмьоркіна. У 2006 році  лауреатами стали: у номінації „Новітні спрямування” премію  отримав член Національної спілки художників України Григорій Гнатюк  за художнє втілення філософських тем, пошук нових підходів до втілення мистецької форми у тематичних композиціях, лауреатом премії у номінації „Національна традиція” став член Національної спілки художників України Сергій Шаповалов за серію творів у жанрах пейзажу, натюрморту та портрету, утвердження традицій української реалістичної школи в сучасному художньому мистецтві, у номінації „Мистецтвознавство та історія мистецтв” за серію публікацій на мистецьку тематику  премію одержав мистецтвознавець  Володимир Босько.

 У художньому музеї Олександра Осмьоркіна відкрився вернісаж фоторобіт під загальною назвою „Левітація” фотохудожника Олега Шрамка.

 Обласний краєзнавчий музей

 23 листопада в обласному краєзнавчому музеї відбувся тематичний вечір „Забуттю не  підлягає”, до дня вшанування памяті жертв голодоморів та політичних репресій.

 Голову Кіровоградської Обласної спілки краєзнавців, старшого наукового співробітника  краєзнавчого музею  за дослідження в галузі краєзнавства нагороджено „Почесним знаком Кіровоградської області” та двома відзнаками Російської Федерації - ювілейною медаллю до 150-річчя з часу закінчення  Кримської війни та медаллю Преподобного Сергія  Радонежського.

 З 23 по 30 листопада на Кіровоградщині пройшов тиждень „Театр – дітям та юнацтву”.

У рамках Всеукраїнського тижня „Театр-дітям та юнацтву” у меморіальному музеї  М.Кропивницького відбулася творча зустріч колективу обласного театру ляльок з кіровоградськими школярами. Лялькарі розповіли юним гостям про історію свого закладу, його кращі вистави та про те, як вони створюються. Діти взяли участь у вікторинах і конкурсах, демонструючи свої акторські здібності, ерудицію.

 У меморіальному музеї М.Кропивницького відбулась презентація творів двох авторів, збірки гумору  Анатолія Курганського „Несподівані сни”, куди увійшло 67 байок, та збірки Павла Гарбара” З вірою, надією, любов’ю” – з 60-ти пісень  на вірші українських авторів.

 Бібліотечна справа

 Голованівськ

З нагоди дня вшанування жертв голодоморів та політичних репресій в районній бібліотеці відбулася низка заходів: відкрито виставки книг, офіційних документів про голодомор на Голованівщині, проведено екскурсії у місцевий музей  історії та вечір-реквієм пам’яті мільйонів загиблих мученицькою смертю, заподіяною тоталітарним режимом. Організатори ставили за мету формування у підростаючого покоління  патріотизму, співчуття до померлих дідів-прадідів, відповідальності за долю нашої нації.

 ОУНБ ім. Д.Чижевського

 10 листопада в обласній бібліотеці відбулася зустріч з представницями Ліги жінок - виборців США Джойс Бенсон та Зайдой Аргуедос.  Ліга  створена у 1920 році, коли жінки Америки боролись за право брати участь у виборах  і добились внесення спеціальної поправки до Конституції США. Історичні зв’язки цієї організації з Україною почались у 1995 році.

Одною  із найбільш активно обговорюваних у ході зустрічі проблем була невисока активність жінок у виборчому процесі.

 В  інформаційно - ресурсному центрі „Вікно в Америку”, що діє в обласній

універсальній науковій бібліотеці імені Д.Чижевського, відбулася зустріч

місцевих журналістів та студентів, котрі обрали цю професію, із прес - аташе посольства США в Україні Джоном Салліваном.  Американець поділився своїми враженнями від публікацій в українських засобах масової інформації, також провів своєрідний журналістський  майстер-клас.

 В рамках реалізації проекту „ Створення центру європейської інформації на базі Кіровоградської ОУНБ ім. Д.Чижевського”, розробленого бібліотекою спільно з обласною інформаційною службою з актуальних питань жіноцтва та підтриманого Міжнародним фондом „Відродження”, укладено угоду про співпрацю між науковою бібліотекою і  Ризькою центральною бібліотекою, яку підписали директори закладів Олена Гаращенко й Дзідра Шміта.

Угодою передбачено, що бібліотеки обмінюватимуться інформацією з питань менеджменту і маркетингу у своїй діяльності, використання  новітніх технологій та надання користувачам інноваційних послуг, роботи з персоналом. Передбачено обмін спеціалістами, участь у проектах Європейської спільноти, а також створення спільних проектів.

 29 листопада Центр європейської інформації провів круглий стіл ”Євроінтеграція: реалії та перспективи”, під час якого обговорені питання щодо перспектив вступу України до ЄС, регіонального виміру проблем євроінтеграції, торгово-економічних відносин України та ЄС, політики співпраці ЄС і України, розвитку освіти України у європейському просторі, роль ЄС та України у вирішенні проблем захисту прав людини та ін.

 В ОУНБ ім. Д.Чижевського відбулося представлення книги олександрівських авторів  Василя Білошапки та Івана Петренка „Голодомор 1932-33: Олексадрівський вимір”. Експонувалась  книжкова виставка „Чорний світ над чорноземами: голодомор на Кіровоградщині”.

 Книжкові виставки:

„Мова – оселя буття духу” – до Дня української писемності і мови;

Музыкальное приношение The Beattles” – до Міжнародного Дня музики;

„Злочин без строку давності” – до Дня памяті жертв голодоморів та масових політичних репресій ;

„Двадцятий вік: розтерзане століття”- відкритий перегляд до Дня памяті жертв голодоморів та масових політичних репресій;

„Відеопоказ фільму „Голод-33”  ( режисер О. Янчук);

„Захист прав жінок як соціальна та кримінальна правова проблема” – до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками;

„СНІД – чи можливо зупинити епідемію ?”- Програма профілактики СНІДу;

„Свято, що дарує диво” – популяризація документів з питань мистецтва ;

„Космос: живопис і фотографія” – виставка  фоторобіт, живопису.

Експонувались книжкові виставки з циклу „Календар мистецтв”, ”Літературний календар”.

 ОЮБ ім. О.Бойченка

 Масові заходи

„О мово, що без тебе я” – літературно-музична година до Дня української писемності та мови;

Фестиваль національних культур

„З історії театру „Тхія” – зустріч з акторами єврейського театру;

„Духовні джерела польського народу” – зустріч з Полячком О.І, головою обєднання поляків Кіровоградщини „Полонія” ім. К. Шимановського;

„Традиції, культура єврейського народу „ – бесіда – вікторина;

„Російські таланти української землі” – зустріч з представниками  обласної російської общини;

Тиждень „Театр дітям та юнацтву”

„Єлисаветград – столиця Українського театру – бесіда;

„Світлий геній українського театру – М. Заньковецька” – літературно - музична година;

Зустріч з акторами академічного музично-драматичного театру ім. М. Кропивницького.

До Дня памяті жертв голодоморів та масових політичних репресій

”Згадуючи голодні тридцяті” – урок памяті”;

„Скорботний – 33-й” – день інформації.

Книжкові виставки:

„І звичаї, і мова, і давнина свята” – до Дня української писемності та мови;

„Театральне життя Кіровоградщини” – до тижня „Театр дітям та юнацтву”;

„Майдан – простір майбутнього” – до Дня Свободи – 22 листопада;

„Рідної землі трагічні дні” – памяті жертв голодомору на Кіровоградщині”.

Експонувались виставки до знаменних та памятних дат.

Відбулися засідання клубів за інтересами.

 ОДБ ім. А.Гайдара

 Тиждень „Театр дітям та юнацтву”

Відкриття тижня. Презентація книжкової виставки ”Панорама театрального мистецтва”;

Творча зустріч з акторами обласного театру ляльок;

„Сто великих театрів світу „ – бесіда;

Зустріч з юними акторами театральної студії „Маска” ОЦДЮТ;

„Іграшка розповідає казку” – книжкова виставка;

„У світі казки чарівної” – лялькова виставка.

Тиждень рідної мови

„Як гул століть, як шум віків, як бурі подих - рідна мова”- інформаційна година;

„Українська книга на Кіровоградщині” – вікторина з оглядом літератури;

„Яке слово заховалось” – літературна гра;

„Барви рідної мови” – літературний ранок;

Фестиваль національних культур

„Скільки народів, стільки й культур” – виставка літератури;

„Презентація виставки майстрині ручної вишивки Н.Ніжнікової  „Моей России милые мотивы;

„Мой  Есенин” – літературно - музична композиція за участю представників „Русского движения  Украины;

Заходи з питань  європейської та євроатлантичної  інтеграції України

„Казкові фантазії країн Європейського Союзу” – засідання клубу для батьків „Родинна світлиця”;

„Україна – Європейський вибір” – книжкова виставка та огляд літератури;

„Європейський Союз – Україна” – день інформації.

Відбулися заходи щодо організації  змістовного дозвілля дітей.

 

 

 

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2006 Webmaster: webmaster@library.kr.ua