[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини


Фон


Хроніка культурного життя Кіровоградщини

оглядова довідка за матеріалами преси

та неопублікованими документами за липень 2007 року.


Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури і туризму облдержадміністрації було розглянуто питання: “Про стан виконання програми соціально-економічного розвитку по галузі культури області у І півріччі 2007 року.”

Просвітництво. Художня самодіяльність

У Вільшанці відбувся п’ятий регіональний фестиваль національних культур “Єднання сердець”, під час якого до місцевої православної церкви було повернуто ікону Святого Іоанна Милостивого, написану до 100-річчя заснування селища. Хресний хід зі Знам’янки, де перебувала ікона, тривав чотири дні. У рамках фестивалю також відбулася виставка образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва і концерт дев’яти самодіяльних колективів з Вільшанського, Добровеличківського та Первомайського районів.
Нинішній рік є ювілейним для заслуженої аматорської хорової капели України палацу культури ім. Жовтня ВАТ “Червона зірка”, яку частіше називають капелою Г. Почапського. Цього року їй виповнилося 85 років. Вшанування капели пройшло 6 липня в приміщенні конференц-зали в рамках святкування Дня червонозорівців та 133- ї річниці заводу “Червона зірка”.
Викладачі й студенти мистецького факультету КДПУ імені В.Винниченка створили музичну сюїту-містерію “Голоси скіфських курганів”. Сценарій написав Олександр Босий на основі історичних джерел та поезій Бориса Мозолевського на теми скіфського життя.
Музику до містерії написали Лариса Гайдай з допомогою Олександра Босого та кількох студентів музичного відділення. У роботі над акторською майстерністю допомогли американський режисер Девід Еліот та фахівці обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Кропивницького. Записано радіоверсію сюїти та знято відеоролик.

Театрально-концертне життя

12 липня 2007 року в приміщенні Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького відбулося закриття театрального сезону. Учасники та гості мали змогу переглянути виставу Я.Мамонтова “Республіка на колесах”.

Образотворче мистецтво

Група художників, серед яких Ігор Смичек, Андрій Надєждін, Юрій Гончаренко, Сергій Шаповалов, Юрій Вінтенко та інші, провела пленер у селі Арсенівці Новомиргородського району, де народився видатний український драматург, актор, театральний діяч Іван Карпович Тобілевич (Карпенко-Карий). Етюди, виконані ними під час творчої поїздки, мають лягти в основу полотен, присвячених корифеям українського реалістичного театру. Виставку робіт, започаткованих в Арсенівці, кіровоградські митці планують влаштувати під час чергового театрального свята ”Вересневі самоцвіти”.

9 липня в обласному художньому музеї відбулася презентація кращих дипломних робіт студентів мистецького факультету педагогічного університету. Роботи різноманітні, виконані на високому рівні в різних техніках: живопис (масло), графіка (офорт) комп’ютерна графіка, кераміка, витинанка.

В обласному художньому музеї експонувалась персональна виставка робіт випускниці Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури України Катерини Рудакової “Шлях”. Вона працює художником-декоратором у Національному академічному театрі імені І.Франка.

Художниця працює в різноманітних техніках. Це олійний живопис, темпера, гуаш, вітражі та ін. На виставці представлені пейзажі, портрети, декоративні панно.


Музейна справа

2 липня 2007 року в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відкрито виставку робіт у галузі архітектури, геральдики та вексилології, декоративно-прикладного мистецтва, що висунуті на здобуття обласної премії ім. Якова Паученка. Традиційно обласна премія ім. Якова Паученка 2007 року встановлювалась у трьох номінаціях -“архітектура”, „геральдика та вексилологія”, „декоративно-прикладне мистецтво”. Переможцями премії стали: у номінації „архітектура” - Ковальов С.О. та Пенязь Ю.М. за проект магазина непродовольчих товарів по вул. Дзержинського, 86, м. Кіровограда, у номінації „геральдика та вексилологія” - Марущак С.С. за проекти символіки селища Нова Прага, м. Долинської та м. Бобринця, у номінації „декоративно-прикладне мистецтво” - Фірсова Н.Ф. за авторські роботи у галузі кераміки.

Фотосправа

В обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського відкрито меморіальну фотовиставку робіт відомого кіровоградського фотохудожника і журналіста Василя Ковпака ”Йому було б 70”, організовану обласною Спілкою журналістів та Національною спілкою фотохудожників України. Василь Ковпак був лауреатом багатьох конкурсів. Головні герої його робіт – працьовиті люди Кіровоградщини.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д.Чижевського

26-27 липня 2007 року на базі Долинської районної бібліотеки для дорослих, обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Д.І.Чижевського проведено семінар для методистів ЦБС та районних бібліотек для дорослих за темою “Краєзнавство–шлях до формування позитивного іміджу публічних бібліотек”. В рамках семінару проведено засідання круглого столу “Бібліотечне краєзнавство”, масовий захід “Таланти Долинщини”, презентацію книги Маруценка В.Г. “Боковенька -2006. Степовики”, завідуючі сільських бібліотек поділилися досвідом роботи з краєзнавства. По закінченню заходу для учасників семінару проведено екскурсію до дендропарку “Веселі Боковеньки”. Наступного дня продовжено роботу семінару на базі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І.Чижевського, де учасники семінару прослухали консультації спеціалістів обласних бібліотек .
31 липня 2007 року проведено засідання об’єднаної ради директорів обласних бібліотек “Про роботу бібліотек Компаніївського району по виконанню Указу Президента України “Про невідкладні заходи щодо розвитку бібліотек України”.


Масові заходи:

“До Дня архітектури” - відкритий перегляд;
“Музика в камені”- книжкова виставка до Дня архітектури;
„США: миттєвості життя” - книжкова виставка до Дня незалежності, національного свята США;
Обласна Програма “Здоров’я нації 2002-2011 рр.”
Якщо у світі тільки двоє”- книжкова виставка;
“Освіта - ХХІ століття”- книжкова виставка;
“Онтологія людини” - книжкова виставка;
Популяризація літератури з питань економіки
“Малий бізнес в українській економіці” - відкритий перегляд;
Популяризація літератури з питань техніки
“ Виробництво продукції машинобудування”- відкритий перегляд;
„Видатні імена в науці” - цикл книжкових виставок ;
“ Наукові досягнення в галузі сільського господарства”- книжкова виставка;
Популяризація літератури з питань мистецтва
“Історія костюма: мода, стиль, напрямки”- книжкова виставка;
Літературний календар:
„Масштабність та епічність художнього світобачення”,
100 років від дня народження В.О.Мисика, українського поета і перекладача - книжкова виставка;
„Висока обдарованість і духовна велич”,100 років від дня народження О. Ольжича, українського поета - книжкова виставка;
„Людина споглядання, а не дії”, 130 років від дня народження Г.Гессе , німецького письменника - книжкова виставка;
„Самобутній майстер російського Слова”, 130 років від дня народження
О.М. Ремізова, російського письменника - книжкова виставка;
„Неповторний художній світ поезії”,125 років від дня народження Янка Купала, білоруського поета і драматурга - книжкова виставка;
„Романіст, поет, критик, перекладач”, 115 років від дня народження
Р. Олдінгтона, англійського поета і прозаїка - книжкова виставка;
„Сила, життєрадісність і великодушність”,205 років від дня народження
О. Дюма, французького письменника - книжкова виставка;



Календар мистецтв:

1 липня – День архітектури;
120 років від дня народження М. Шагала, російского художника;
190 років від дня народження І. Айвазовського, російського живописця .

ОЮБ ім. О.Бойченка

Книжкові виставки:
“Дизайн: історія та сучасність”;
“Поетичне мистецтво О.Ольжича” - до 100-річчя від дня народження;
“Перлини української літератури” - до 100 річчя від дня народження О.Ольжича; “Календар знаменних дат: М.Шагалу - 120”;
“Таємниця віків: народна творчість”;
“Незабутні імена України”;
“Співець моря: А. Айвазовський”;
“Храми України: Володимирському Собору - 145”;
“На допомогу абітурієнту”.
Відбулися засідання клубів за інтересами.


ОДБ ім. А.Гайдара

Книжкові виставки:
“Не тільки Гаррі Поттер”;
“Хочу читати!”;
“Пізнайко - улюбленець дітвори і дорослих”;
“Читаємо книгу під час канікул”;
“Сучасна українська книга”;
“Люби та знай свій край”;
“Сторінками історії України”;
“Вічно живи, Україно!”;
“Обрії твого дозвілля”;
“Жива планета”;
“Подорож до країни дитинства”;
“Азбука здоров'я”;
Тематичні викладки та огляди літератури:
До 100-річчя від дня народження О. Ольжича;
До 100-річчя від дня народження О. Теліги;
“Ой на Івана, на Купала”;
“Організація дозвілля юних”;
“Співпраця сім’ї та школи”;
“Плекаймо особистість – плекаймо талант”.
Відбулися пізнавально-розважальні заходи.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2007 Webmaster: webmaster@library.kr.ua