[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини


Фон

Хроніка культурного життя Кіровоградщини

(оглядова довідка за матеріалами преси

та неопублікованими документами за Серпень 2007 року)

Загальні питання

10 серпня 2007 року на базі музею історії Захарівського сільського будинку культури Світловодського району   проведено районний семінар „Розвиток туризму в регіоні”. У роботі семінару взяли участь голови територіальних громад, директори загальноосвітніх закладів,  працівники сільських будинків культури та представники громадськості району. Учасників та гостей семінару вітав народний аматорський вокальний ансамбль „Мрія” Світловодського районного будинку культури.
У рамках  семінару проведено засідання  круглого столу за темою „Ефективне використання наявних рекреаційних ресурсів району”.

17 серпня 2007 року в обласній філармонії  було відкрито обласний етап Всеукраїнської культурно-мистецької громадсько-політичної акції “Рушник національної єдності”, організаторами та учасниками якої стали співголова оргкомітету акції, генеральний директор ТОВ “Український сувенір”, голова земляцтва Кіровоградської області у м. Києві  Степаненко М.Л. та заступник голови організаційного комітету акції “Рушник національної єдності” Степаненко Т.В. Відкрили роботу акції перший заступник голови обласної держаної адміністрації Ревенко А.Д. та голова Кіровоградської обласної ради Сухомлин М.О. У відкритті обласного етапу Всеукраїнської культурно-мистецької громадсько - політичної акції “Рушник національної єдності” взяли участь начальник управління культури та туризму облдержадміністрації  Овчаренко Н.Ю. та заступник  начальника управління культури та туризму Лісняк Н.А. Під час акції працювали  19 майстрів – вишивальників області. Привітав учасників та гостей акції  академічний театр музики, пісні і танцю “Зоряни”. 

23 серпня в Кіровограді відбулися урочистості з нагоди Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора. На урочистостях були присутні керівники області й міста, представники громадських організацій і політичних партій. В рамках урочистостей відбулося покладання квітів до пам'ятника Т. Шевченку, біля пам'ятника Б. Хмельницькому пройшов мітинг, в обласній філармонії відбувся святковий концерт.

На День Незалежності України між селами Турія і Йосипівка Новомиргородського району відкрито і освячено пам'ятний знак на честь борця за незалежність України отамана Ларіона Загороднього. З нагоди відкриття пам'ятного знака відбувся мітинг.

За значний особистий внесок у культурний розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення та з нагоди 16-ї річниці Незалежності України Указом Президента України Віктора Ющенка відзначено державними нагородами:
Медаллю ”За працю і звитягу” Білошапку Василя Вікторовича – завідуючого фондами Олександрівського районного краєзнавчого музею Кіровоградської області;
Звання “Заслужений працівник культури України” присвоєно Барановському Михайлу Васильовичу - керівнику народного аматорського колективу української народної пісні “Веселка” Новомиргородського  районного будинку культури Кіровоградської області.

З 22 по 24 серпня 2007 року на базі національного комплексу “Експоцентр України” м. Києва  відбулася загальнодержавна акція “Барвиста Україна - 2007”, в якій взяла участь  делегація  Кіровоградської області на чолі з заступником начальника управління культури і туризму облдержадміністрації  Лісняк Н.А. До  складу делегації ввійшли  народний аматорський ансамбль танцю “Віночок” Олександрійського міського Палацу культури та 10 майстрів декоративно-ужиткового мистецтва етнографічної експозиції “Містечко майстрів”. За участь у загальнодержавній акції “Барвиста Україна - 2007” аматорський ансамбль танцю “Віночок”  був нагороджений дипломом національного комплексу “Експоцентр України” та дипломом Кіровоградської обласної державної адміністрації.

У серпні відбулося вручення обласної премії імені В. Винниченка. Нанішнього року її лауреатами стали:
Сергій Шевченко, доцент КДПУ імені В. Винниченка - за статті з історії краю, вміщені у газеті “Народне слово” протягом  року;
Тетяна Ткаченко, директор обласного художнього музею - за плідну роботу з поповнення музейної колекції і пропаганду образотворчого мистецтва;
Павло Штутман, генеральний  директор АТЗТ “Гідрокомплект” - за вагомий внесок в розвиток економіки області.

Поблизу села Троянового Новомиргородського району знайдено сліди життя людей кам'яного періоду. Розпочалися розкопки зі знахідки місцевого археолога - любителя Петра Озерова, який випадково знайшов на полі кремнієві знаряддя праці прадавніх людей. Нині тут працює експедиція з  Києво - Могилянської академії. За свідченнями археологів, метровий шар грунту буквально нашпигований надзвичайно важливими для науки артефактами. Їм, за попередніми даними, двадцять п'ять тисяч років.

28 серпня 2007 року на базі обласної бібліотеки для дітей імені А. П. Гайдара відбулося розширене засідання  обласної ради директорів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів. Під час засідання  розглянуто  питання про підсумки роботи обласної ради директорів ПСМНЗ у 2006-2007  навчальному році та визначено пріоритетні завдання на 2007-2008 навчальний рік. На засіданні були присутні представники управління культури і туризму облдержадміністрації, директори та голови циклових комісій вищих навчальних закладів  культури і мистецтв І рівня акредитації області,  директори початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів  області,  начальники, заступники начальників та спеціалісти відділів (управлінь) культури і туризму райдержадміністрацій, міськвиконкомів.


Новоархангельськ

В райцентрі в загальноосвітній школі 1-3 ступенів  відбулося  урочисте відкриття меморіальної дошки заслуженому діячеві культури України, засновнику шкільного краєзнавчого музею Волеславу Григоровичу Кузьменку.


Просвітництво. Художня самодіяльність

На Всеукранському конкурсі фольклорних  колективів, що відбувся у Сорочинцях на Полтавщині в рамках знаменитого Сорочинського ярмарку Кіровоградщину представляв народний самодіяльний колектив “Бірківчани” із села Бірок. Колектив посів  перше місце, нагороджений  грамотою  та цінними подарунками.

Десятирічна Кіровоградка Юлія Касьянова здобула гран-прі на п'ятому ювілейному Всеукраїнському фестивалі  дитячо-юнацької творчості ”Світ талантів”, що проходив у серпні в дитячому центрі “Молода гвардія”(м.Одеса). Наша землячка перемогла в номінації “Світ фантазій”, в якій змагалися юні художники, дизайнери та скульптори. Гідно виступили на фестивалі  й інші Кіровоградці.


Образотворче мистецтво

На Кіровоградщині вперше пройшов республіканський  художній пленер “Мальовнича Україна”. Він був присвячений пам'яті видатного європейського живописця кінця XIX - поч. XX cт. нашого земляка Івана Похитонова. Відобразити красу степової України на своїх полотнах приїхали молоді художники із Запоріжжя, Дніпропетровська, Черкас, Миколаєва, Херсона та інших міст, також брали участь і декілька кіровоградців. Враження від побаченого вони втілили у живописних та графічних роботах. За підсумками пленеру автори найцікавіших робіт були нагороджені цінними подарунками, всі отримали сувеніри і буклети.

Музейна справа

Обласний краєзнавчий музей

В одному із залів обласного краєзнавчого музею було відкрито нову експозицію “Головне свято нашої держави”, присвячену 16-й річниці Незалежності України.
Відвідувачі музею мали змогу ознайомитися  із детальною інформацією про державні символи України та символіку області й Кіровограда. У вітринах також розміщено сувенірні вироби відомого в нашому місті агенства “ Антураж-А” із зображенням місцевої символіки, портретів видатних осіб, наших земляків, а також пам'яток архітектури.
Проте метою виставки є не лише показ державної символіки та ознайомлення відвідувачів із історією розвитку геральдичної справи в області, а й представлення творчих доробків майстрів пензля і кераміки, що дають уявлення про напрямки розвитку народних талантів у незалежній державі.
Значну частину виставки займають картини відомої в Кіровограді художниці О.І Чеснокової. Представлені роботи виконані в техніці акварелі. Серед 50 картин - натюрморти, квіти, пейзажі, архітектурні пам'ятники міста.
На виставці також представлені  роботи талановитого майстра декоративно-ужиткового мистецтва Н.Ф.Фірсової.


Відбулися тематичні виставки:

Виставка декоративно- ужиткового мистецтва, присвячена 16-й річниці  Незалежності України;
Виставка робіт майстрині декоративно - ужиткового мистецтва  Валентини Мунтян;
Виставка до 95-річчя від дня народження народного артиста УРСР Григорія Семенова;
Масові заходи:
Тематичні бесіди, екскурсії “Державотворення на Україні”;
Зустріч з майстринею декоративно - ужиткового мистецтва  Валентиною Мунтян.

Обласний художній музей

В обласному художньому музеї ї відбулося відкриття виставки декоративно-ужиткового мистецтва “Українська вишивка. Рушник”, присвячена 16-й річниці Незалежності України.
Серед демонстрованих робіт - рушники, картини, сорочки, вишиті ікони та інші речі. Кіровоградщина має великий потенціал майстрів вишивки. В експозиції представлені 170 творів вишивки та рушників  народних майстрів, мешканців 16 районів області та міст Знам'янки, Кіровограда, Олександрії, Світловодська.
Крім вишивки  на виставці представлені і гобелени, витвори з шкіри і розпис по дереву.

28 серпня 2007 року  в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки художніх творів за підсумками  мистецької акції-пленеру  в Новомиргородському районі “Кіровоградщина очима художників”.  На виставці представлено 55 художніх творів. Кращі роботи були відзначені дипломами Кіровоградського обласного  художнього музею.

Фотосправа

В обласній бібліотеці імені Д.Чижевського відкрито першу персональну виставку Івана Білоуса ”50 років з фотоапаратом”. Роботи кандидата у члени Національної спілки фотохудожників України відзначені багатьма грамотами та дипломами. Серед  фоторобіт  переважають пейзажі села Трепівка, усі світлини чимось та вражають, зачіпають пучечками викресаного об'єктивом глибинного почуття залюбленості у щоденний, але від того не менш сакральний світ природи.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д.Чижевського

9 серпня в обласній  універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбувся круглий стіл під девізом “Це може трапитись з кожним”, присвячений проблемі торгівлі людьми. Тематична обласна  постійно діюча комісія зібралась для обміну інформацією між правоохоронними органами, управліннями, курирующими справи сім'ї та молоді, службою зайнятості, громадськими організаціями.

У відділі періодичних видань бібліотеки експонувалась міні-виставка”Пори року” сім’ї Наталії та Віктора Ганоцьких, де тривале захоплення дружини, бібліотекарки за фахом, вишиванням надихнуло на поетичні рядки її чоловіка, члена Національної спілки письменників України. Тож маємо сьогодні вернісаж як синтез народно-ужиткового мистецтва і поезії: зимовий, весняний, літній і осінній пейзажі, ілюстровані вишуканою пейзажною лірикою.


Книжкові виставки:

До Дня Незалежності України
“Україна: суспільство і держава на теренах історії (1991-2007 рр.) “- книжкова виставка;

До Дня Державного Прапора України
“Кольори, що дають надію” - перегляд літератури;

Увічнення пам'яті  видатних діячів УНР та ЗУНР
“ Національно-визвольний рух на землях Західної України” - книжкова виставка;

До 350-річчя від дня смерті Богдана Хмельницького, гетьмана України, засновника української гетьманської держави
“ Минають літа, не минає козацька слава “- викладка літератури;

До 140-річчя від дня народження Джона Голсуорсі, англійського письменника
“Сага про Голсуорсі “ - викладка літератури;
“140 років від дня народження Джона Голсуорсі “ - книжкова виставка;

Програма  патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства
“Байка в світовій літературі “ - книжкова виставка;

Популяризація літератури з питань сільського господарства
“Мисливцю та рибалці “- книжкова виставка;

Популяризація літератури з питань мистецтва
“Такі різні італійці: Л.Вісконті, Б.Бертолуччі, Е.Скола, П.Пазоліні “-
книжкова виставка до Міжнародного дня кіно;

Обласна Програма „Здоров'я нації 2002-2011 рр.”
“Сила плюс грація”- книжкова виставка;

Календар мистецтв

Книжкові виставки:
60 років від дня народження С. Ротару, української естрадної співачки;
120 років  від дня народження С. Крушельницької, української співачки;
145 років  від дня народження К. Дебюссі, французького  композитора.


Літературний календар

Книжкові виставки:
„Втілення бразильського народного характеру”- 95 років від дня народження Ж. Амаду, бразильського письменника;
„Письменник критичного реалізму”-160 років від дня народження  Б. Пруса, польського письменника;
„Талановитий  новеліст і поет”- 140 років від дня народження О. С. Маковея, українського письменника;
„Зачинатель ”театру мовчання” та „театру чекання”-145  років від дня народження  М.Метерлінка, бельгійського письменника;
„Старійшина українського гумору”- 85 років від дня народження  П. П. Глазового, українського гумориста;
„Віра в можливості та велич людини”- 140 років від дня народження  Д. Голсуорсі,  англійського прозаїка;
„Твори про пам'ять поколінь, про пошуки самого себе” - 75 років від дня народження  В.П.Аксьонова, російського письменника; 
„Продовжувач найкращих традицій російського оповідання”- 80 років від дня народження  Ю. П. Казакова, російського письменника;
„Глибоке розуміння людської психології”- 70- річчя від дня народження  О. В. Вампілова, російського прозаїка і драматурга;

Центр європейської інформації

“Національна ідентичність в європейському просторі.  Німеччина” - книжкова виставка.


ОЮБ ім. О.Бойченка

Книжкові виставки:
До Дня Незалежності України
“Україна: суспільство і держава на терезах історії (1991-2007)”;
“Державна символіка”;
“Свято Державного Прапора”;

“Календар знаменних і пам'ятних дат: Д.Черкаському -75”;
“Поезія як доля” - до 70-річчя від дня народження В.О.Базилевського;

Масові заходи:
“Ой ,Україно, що без тебе я?” - усний журнал;
“Архітектура старого міста” - бесіда;
“В бой идут одни старики” - відеоперегляд;
“9 рота” - відеоперегляд.
Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОДБ ім. А.Гайдара

Книжкові виставки :
До Дня Незалежності України

“Любіть Україну і пісню її cолов'їну”;
“Вітчизна, як мати, у світі одна!”;
“З Україною в серці”;
“Україна  оновлена”;

До ювілеїв письменників
“Доки музика звучить” - до 70-річчя від дня народження В.О.Базилевського;
“Веселий світ і чорна книга” - до 85-річчя від дня народження П.П. Глазового;
 Викладка літератури до 105- річчя від дня народження  Ю.І .Яновського;
Відбулася презентація журналу “Пізнайко” з оформленням книжкових виставок:
“Пізнайко - улюбленець дітвори і дорослих”;
“Хочу читати”;

Масові заходи:
“Читаємо книжку влітку”;
“Бібліотечне літо для веселих, кмітливих та невгамовних”;
“Бібліотечна ігротека”.

Проведені заходи щодо організації змістовного дозвілля дітей та заходи на допомогу учням у засвоєнні шкільної програми.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2007 Webmaster: webmaster@library.kr.ua