та неопублікованими документами за лютий 2009 року)
Загальні питання
1939-го року була утворена така територіальна одиниця як Кіровоградська область. Цього року її мешканці святкують ювілей своєї малої батьківщини. Кіровоградщині - 70. За ці роки вдалось здійснити чимало звершень.
До знаменної дати в області пройшла низка заходів: виставки, презентації книг, концерти, зустрічі. Завершальним акордом у відзначенні ювілею краю став святковий концерт, що відбувся 5 лютого в обласній філармонії, участь в якому взяли кращі творчі професійні й аматорські колективи області. В холі філармонії всі бажаючі могли переглянути виставку фотознімків, які відображали весь сімдесятилітній шлях Кіровоградщини - від дня підписання указу про її створення, часи колективізації, війни, відбудови та сьогодення.
В облдержадміністрації відбулася презентація ювілейного видання “Кіровоградщина. Історія. Традиції. Сучасність”, підготовлена до 70-річчя утворення області.
Це унікальне видання висвітлює історію і сучасність нашого краю, розповідає про минуле нинішньої Кіровоградщини, її видатних людей, знайомить із етапами розвитку економіки, сільського господарства області, науковими і культурними досягненнями. Книга ілюстрована унікальними фотографіями і репродукціями творів місцевих художників та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.
В області пройшли заходи з нагоди двадцятої річниці виведення радянських військ з Афганістану. В Кіровограді біля пам'ятника воїнам - інтернаціоналістам всіх поколінь відбулися урочистості, покладання квітів, військовий салют.
До цієї дати у четвертій загальноосвітній школі Кіровограда відкрилась виставка фотографій. Їх колишні афганці зняли під час військових дій.
У Червонокам'янській загальноосвітній школі відбувся урок мужності, на який запросили учасників бойових дій в Республіці Афганістан.
В Новоукраїнській ЦРБ до 20-річчя з дня виводу обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану проведено урок мужності “Ніхто не створений для війни”. Подібні заходи відбулися в усіх районах області.
23 лютого відбулися урочистості та покладання квітів до меморіалу Слави на Фортечних валах обласного центру, в якому взяли участь керівники області та міста , а також члени ветеранських організацій, представники громадськості.
Театрально-концертне життя
26 лютого в залі обласної філармонії відбувся творчий вечір поета-пісняра Олега Попова ” Я пісню дарую вам”. Звучали ліричні пісні поета-пісняра про наш край на музику місцевих композиторів.
15 лютого в залі обласної філармонії муніципальний камерний хор під керівництвом Юрія Любовича дав урочистий концерт “Хорові перлини світової музики” з нагоди тридцятирічного ювілею.
Просвітництво. Художня самодіяльність
Кіровоградець В.Левицький (прес-секретар обласної організації УНП) став одним з лауреатів літературного конкурсу “Гранослов - 2008” у номінації “Проза”.
Музейна справа
3 лютого в обласному художньому музеї відкрилась виставка художніх творів до 70-річчя області “ Кіровоградщина очима художників”, на якій представлено 38 живописних творів, серед яких портрети наших видатних земляків, та рушник „Кіровоградські візерунки”. Відбулося нагородження Подяками Кіровоградської обласної державної адміністрації та Кіровоградської обласної ради за участь у Всеукраїнському мистецькому проекті „Українці у світі”. Відвідувачі виставки мали змогу переглянути відеопрезентацію та прослухати екскурсію.
20 лютого напередодні Дня захисника Вітчизни обласним художнім музеєм проведено: пересувну виставку в Кіровоградському обласному госпіталі для ветеранів Великої Вітчизняної війни; уроки мужності для студентів історичного факультету Кіровоградського державного педагогічного університету ім.В.Винниченка та тематичну зустріч з ветеранами військової служби України.
Гайворон
Почесного статусу народного музею удостоєна виставка робіт самобутнього митця із села Солгутового Григорія Пилипишина, що вже дванадцятий рік діє у районному Будинку культури. У чотирьох експозиційних розділах представлено живопис, художнє різьблення меблів, дерев'яну скульптуру та таксидермію (опудала звірів і птахів). Феномен самородка - в оригінальності й неповторності творів, своєрідному баченні й відтворенні дійсності.
В міському літературно-меморіальному музеї І.Карпенка Карого пройшли Другі літературно-краєзнавчі Куценківські читання “ Краєзнавчо-дослідницька діяльність на Кіровоградщині, у ХХ столітті”, присвячені 70-річчю утворення Кіровоградської області.
Ці читання- спільний проект обласної організації Національної спілки краєзнавців, міського літературно-меморіального музею та обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського. Їхня мета - увічнення пам'яті знаного в Україні вченого літературознавця Леоніда Куценка, популяризація його ідей і творчої спадщини, залучення науковців, педагогів, співробітників музеїв, бібліотек, студентів та учнівської молоді до вивчення, дослідження й збереження історико-культурної спадщини краю.
Образотворче мистецтво
В Києві у Будинку художника на Львівській площі відкрилася виставка творів народного художника України, голови Кіровоградської обласної організації НСХУ Михайла Надєждіна. Національна спілка художників України висунула М.Надєждіна претендентом на здобуття Національної Шевченківської премії в галузі образотворчого мистецтва. В експозиції представлено творчість нашого земляка різнопланово і потужно.
Фотовиставки
12 лютого у приміщенні обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.Бойченка відбулася презентація фотовиставки, присвяченої 70-річчю Кіровоградської області - “Молодь Кіровоградщини”.
Кіно
26 лютого в Державній установі “Центр культури і мистецтв СБУ” відбулася презентація художнього фільму для дітей “Недосказана легенда”, виробництва кіровоградської кіностудії дитячих та юнацьких фільмів “Барва”, ідея створення якого належить генеральному продюсеру “Барви , відомому в Кіровограді меценату Юрію Касьянову. Також на заході була представлена виставка керамічних робіт Юрія Володимировича об'єднана в цикл “ Золота осінь”.
Бібліотечна справа
ОУНБ ім. Д. Чижевського
Обласній наукові бібліотеці ім.Д.Чижевського виповнилося 110 років.
Протягом року свій 110-річний ювілей бібліотека відзначає низкою заходів. У день “народження” бібліотеки 15 лютого було проведено день відкритих дверей для мешканців міста.
Головні урочистості відбулися 27 лютого.
До бібліотеки завітали гості - керівництво області й міста, меценати та спонсори бібліотеки, колеги з бібліотечних установ обласного центру та області, письменники, науковці, керівники установ, організацій, підприємств, творча інтелігенція, які виступили з привітальними словами.
Для гостей і відвідувачів бібліотеки було відкрито книжкові, художні та фотовиставки: комплексна виставка про 110-річну історію розвитку обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського ”Бібліотека свідок і творець історії”, книжкові виставки “Д.Чижевський - філософ, історик, учений зі світовим ім'ям”, “ 110 років - разом з вами”, виставка “Ювілейний вернісаж”, яка демонструє захоплення співробітників бібліотеки, художня виставка декоративно- ужиткового мистецтва “ Моя клаптикова мозаїка” (печворк) Людмили Кривенко, інтерактивна художня виставка Григорія Гнатюка , в якій живопис супроводжується поетичними рядками, художня виставка Ольги Коломієць, фотовиставка “Погляд-2008”, лекція-бесіда „Українське мистецтво ХХ століття” та багато інших.
До ювілею обласної книгозбірні її колектив оголосив акцію “Твори добро! Даруй бібліотеці!”, яка триватиме до кінця ювілейного року.
Через кілька днів 3 березня перед входом до бібліотеки голова обласної державної адміністрації Василь Моцний за присутності всього її колективу передав директорові книгозбірні Олені Гаращенко ключі від новенького автомобіля ВАЗ-2104, необхідного працівникам бібліотеки для здійснення методичної функції, доставки книг до бібліотек області та зустрівся з колективом бібліотеки, привітав з ювілеєм, передав бібліотеці книги.
До 150-річчя з дня народження талановитого військового діяча нашого земляка генерал-майора О.Самсонова в ОУНБ ім. Д.Чижевського відкрилася виставка книг з приватної бібліотеки генерала та книг, що описують його життя. Самсонов брав участь у багатьох військових кампаніях, які вела царська Росія, 8 років очолював Єлисаветградське кавалерійське училище. Він геройські загинув, потрапивши зі своєю армією в оточення.
Книжкові виставки:
До Дня захисника Вітчизни
“На службі українському народу”;
До Міжнародного дня рідної мови
“Наша мова - пісня, і в словах любов”;
„Живої мови чарування”;
До 125-річчя від дня народження Н.Полонської-Василенко
„Щира патріотка України”;
До 110-річчя створення ОУНБ ім. Д.І.Чижевського
„Д.І.Чижевський - філософ, історик, учений зі світовим ім’ям”;
„Від витоків - у день прийдешній”;
Канадсько-український бібліотечний центр
“Український голос” - голос гуманізму і національного світогляду”;
Центр європейської інформації
“Європейське обличчя нашого міста” - фотовиставка;
“Європейська ідея в історії та культурі”;
До Дня святого Валентина
„Свято кохання”;
„Така любов буває раз в ніколи”;
„Символ революційних традицій”- до 200-річчя від дня народження Авраама Лінкольна (1809-1865), американського державного діяча;
„Лексикологія. Стилістика. Фразеологія” - на допомогу написання курсових та дипломних робіт;
„Лауреати обласної літературної премії ім. Є.Маланюка”;
„Мова живопису”- лекція;
„Музична культура” - лекція - концерт;
Популяризація літератури з питань сільського господарства
„Економічний аспект аграрної галузі”;
Популяризація літератури з питань техніки
„Сучасні меблі: технології виготовлення та дизайн”;
Календар мистецтв: 120 років від дня народження Лева Ревуцького, українського композитора і педагога;
110 років від дня народження Дмитра Мілютенко, українського актора;
Постійно діючий інформаційний куточок „Публічний центр регіональної інформації”;
„Нові надходження”;
„Нові довідково-інформаційні та бібліографічні видання - читачам”.
ОЮБ ім. О.Бойченка
Масові заходи “Моя Кіровоградщина, мій край, моя земля” - слайд-бесіда;
“Хліб-найбільший скарб на землі” - бесіда-вікторина;
“У світі етикету” - урок ввічливості;
“Письменники-земляки” - літературно-музична година;
“О мово рідна, що без тебе я?”- літературно-музична година до Дня української писемності та мови;
“Невідомі сторінки відомих біографій: Іван Мазепа” - прес-досьє;
“Леся Українка:сюжети із життя” - літературна година;
“Плекаймо духовність” - бесіда-діалог;
“Незламність духу у творчості” - виставка робіт дітей з обмеженими можливостями;
“Лісова пісня” - відеоперегляд;
“Вечори на хуторі біля Диканьки” - відеоперегляд;
Книжкові виставки “Нове у техніці нанотехнології”;
“Кохання - це крила твої і мої” - дo Дня закоханих;
“Дивосвіт природи” - заповідники світу”;
“Миттєвості людської душі” - виставка робіт студентів КІРУЕ, факультет
“Дизайн”;
“Молодь Кіровоградщини” - фотовиставка робіт учасників одноіменного конкурсу ;
“Дивосвціт українського слова” - до Дня української писемнотсі та мови;
“За волю та державність: І Мазепа”;
“Із життя і творчості Шолом Алейхема”;
“Календар знаменних дат: Л.Ревуцькому - 120”;
Відбулися засідання клубів за інтересами.
ОДБ ім. А.Гайдара
До 70-річчя утворення Кіровоградської області: “Рідний край - Кіровоградщина” - віртуальна подорож;
“Стежиною батьківського краю” - краєзнавча подорож;
“Кіровоградщина: минуле і сучасне”- книжкова виставка та огляд літератури;
До Дня святого Валентина: “Свято кохання” - електронна презентація та огляд книжкової викладки;
До Дня захисника Вітчизни: Нам не забути Вас...” - книжкова виставка та огляд літератури;
До Міжнародного Дня рідної мови: “ Світ дитячих запитань” - серія оглядів нових надходжень з викладками літератури;
“Голос мови - голос України” - книжкова виставка та огляд літератури ;
Відбулися пізнавально-розважальні заходи та засідання бібліотечних клубів.