та неопублікованими документами за березень 2009 року)
Загальні питання
На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання: 1.Про виконання постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року” та фінансування протипожежних заходів на 2009 рік. 2.Про стан кадрового забезпечення галузі “культура”.
Указом Президента України № 164 від 17 березня 2009 року Про відзначення державними нагородами України За значний особистий внесок у розвиток національної культури, вагомі творчі здобутки і високий професіоналізм та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва присвоєно почесне звання “Заслужений працівник культури” Краснощеченко Тетяні Іванівні - голові правління акціонерного товариства "Кінотеатр "Зоряний", м. Кіровоград.
Указом Президента України № 175 від 20 березня 2009 року Про відзначення державними нагородами України діячів театрального мистецтва За вагомий особистий внесок у розвиток українського театрального мистецтва, плідні творчі здобутки і високий професіоналізм та з нагоди Міжнародного дня театру присвоєно почесне звання “Заслужений артист України” Морозу Валерію Федоровичу - артистові Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Л.Кропивницького.
9 березня в обласному центрі біля пам'ятника Тарасу Шевченку відбувся урочистий мітинг за участю керівників області, міста та громадськості. Того ж дня в академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М.Кропивницького пройшла літературно-музична композиція ”Народний шевченківський вечір”. Протягом тижня закладами культури області проведено низку святкових заходів, присвячених 195-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.
19 березня в державному педагогічному університеті ім.В.Винниченка відбулося урочисте відкриття третьої Міжнародної науково-практичної конференції “Мови і світ: дослідження та викладання”. Участь у ній взяли науковці з різних областей України, ближнього та дальнього зарубіжжя. Найголовніше у цьому заході - можливість обмінятися досвідом та ознайомитися з зарубіжними дослідженнями в області мовознавства - наголошували її учасники.
23 березня в обласній філармонії відбулися урочистості та святковий концерт Національного заслуженого академічного українського народного хору ім. Г.Верьовки з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва. В рамках відзначення свята вручені нагороди та відзнаки обласної державної адміністрації, обласної ради та нагороджені лауреати премії „Духовний скарб Кіровоградщини”. Лауреатами обласної премії в галузі культури “Духовний скарб Кіровоградщини” за 2008 рік стали:
- у номінації “За внесок у розвиток професійного музичного,театрального,хореографічного, фото та кіномистецтва”:
Стогодюк Геннадій Михайлович - артист-ляльковод провідний майстер сцени обласного театру ляльок;
- у номінації"За популяризацію національної культури, фольклорної спадщини, збереження і збагачення народного мистецтва":
Гончаренко Тетяна Василівна - директор Петрокорбівського сільського будинку культури Новгородківського району, керівник народного аматорського фольклорного ансамблю “Чарівниці”;
- у номінації "За вагомий внесок у збереження та популяризацію культурної спадщини":
Сердюк Валентина Онисимівна - заступник голови ради обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури;
- у номінації"За внесок у розвиток бібліотечної справи":
Зеленська Наталія Миколаївна - завідуюча відділом рідкісних і цінних документів обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського.
Театрально-концертне життя
27 березня в приміщенні академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького відбулися урочисті заходи з нагоди Міжнародного дня театру. Привітати артистів прийшли друзі та шанувальники театральної творчості. З їхніх вуст звучали найтепліші слова вдячності за ту незвичайну атмосферу та насолоду, яку отримують глядачі від живої гри акторів. За минулий рік творчий колектив академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького подарував глядачам 240 вистав. З'явилося у репертуарі чимало і нових вистав - “Вовки і вівці”, “Сільва”, “Гайдамаки”, “ Квартет для двох”.
В меморіальному музеї М.Кропивницького напередодні Міжнародного дня театру відбулася зустріч представників різних поколінь акторів академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького та театру ляльок. На зустрічі звучали спогади, художнє слово та музика у виконанні студентів музичного училища.
В обласній філармонії відбулися концерти:
- В рамках Всеукраїнського туру відбувся концерт вокально-інструментального ансамблю “Синій птах” (музичний проект екс-соліста групи Володимира Преображенського);
- 28 березня концерт Ірини Білик;
- 29 березня концерт Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П.Вірського. В репертуарі ансамблю старовинні і сучасні танці різних областей України, а також танці народів СРСР.
Просвітництво. Художня самодіяльність
1 березня на сцені міського Центру культури та дозвілля “Світлопільський”, що в Олександрії відкрилось традиційне обласне свято театрального мистецтва “Театральна весна Кіровоградщини”.
Олександрійський район представляв народний театр районного будинку культури під керівництвом режисера О. Косогоренко. Глядачі мали можливість переглянути комедію-фарс О.Єрнєва “Третє око”.
Один з найактивніших членів кіровоградського клубу народних ремесел “Ниточка” Пилип Бойко презентував своїм одноклубникам і гостям обласної бібліотеки ім.Д.Чижевського свою нову роботу. Це триптих присвячений Тарасу Григоровичу Шевченку. Композиція складається з вишитого тексту “Заповіту”, великого рушника гаптованого червоними і чорними нитками і знаменитого портрета Кобзаря у кожусі і смушевій шапці. На презентації Пилип Іванович та гості читали вірші Тараса Шевченка.
19 березня в Кіровоградській музичній школі № 2 відбулися урочистості з нагоди присвоєння школі імені видатного композитора ХХ століття Юлія Мейтуса.
В Кіровограді пройшов обласний конкурс учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, шкіл естетичного виховання “Паросток”, з метою виявлення талановитих та здібних дітей.
З 28 лютого по 5 березня в Кіровограді проходив XIV Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на народних музичних інструментах “Провесінь”, з метою популяризації національної школи виконавства на народних музичних інструментах, підвищення рівня професійної підготовки творчої молоді, узагальнення методики викладання спеціальних дисциплін, розповсюдження передового педагогічного досвіду, подальшого розвитку та пропаганди народного інструментального мистецтва.
В обласному Центрі народної творчості відбулася презентація виставки майстрів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва осередку обласного творчого об'єднання “Дивосвіт” Долинського району “ Мистецтво долинського краю”. На виставці представлені унікальні автентичні експонати - рушники минулого століття, писанки, лозоплетіння, вишивані сорочки тощо.
Гайворон
Аматорському ансамблю народної музики “Будьмо!” районного будинку культури виповнилося два десятка літ.
У репертуарі ансамблю - інструментальні п'єси та пісні, обробки народних мелодій.
24-25 березня на базі Центру народної творчості відбувся семінар керівників фольклорних колективів та методистів районних будинків культури, які ведуть питання розвитку фольклору з метою підвищення фахового рівня керівників фольклорних колективів, активної підготовки до обласного свята фольклору “Невичерпні джерела”.
З 16-22 березня в закладах культури і мистецтв області проходив Всеукраїнський тиждень “Музика для дітей та юнацтва”, з метою виявленння нових талантів, підтримки обдарованих дітей та молоді, розвитку їх творчих здібностей, популяризації національного музичного мистецтва.
Музейна справа
У березні в обласному художньому музеї відбулися виставки:
- Виставка творів сакрального мистецтва. На виставці представлені унікальні твори іконопису XVIII початку XX століття, серед них ікони Казанської Божої Матері та Смоленської Божої Матері ( кінець ХІХ початок ХХ ст.), Євангеліє, елементи вбрання священнослужителів;
- Виставка “Жінка очима художників”, приурочена до жіночого свята Дня 8 Березня.
Основу експозиції складають твори з фондів обласного художнього музею. На даній виставці експонуються роботи майстрів пензля різних періодів.
Центральною в експозиції є картина нашого всесвітньо відомого земляка Олександра Осмьоркіна “Дівчата на терасі”. Є полотна, які зображують жінку-трудівницю - Володимира Федорова “Дівчата з будзагону”, Анатолія Янєва “Швачка”. Представлено ліричні роботи, які заглиблюють нас у світ внутрішніх думок і переживань жінки - Катерини Рудакової “Автопортрет”, Любові Кир?янової “Баба Катя”, скульптури Аркадія Мацієвського, мала пластика Володимира Крутоуса та ін.;
- Виставка присвячена 195-й річниці від дня народження Тараса Шевченка.
Основу експозиції складають живописні, графічні та скульптурні твори з фондів Кіровоградського обласного художнього музею.
Серед живописних полотен, представлених в експозиції вирізняються твори Г.Неледви ”Т.Г.Шевченко - студент Петербурзької академії”, Н.Керімова ”Побратими “, В.Адамкевича “Шевченко на Україні”, Ф.Шевченка “Земляки”, В.Кармазіна ”Мені тринадцятий минало...” та ін.
Виставку доповнюють пейзажі та натюрморти художників М.Глущенка, С.Шишка, Ю.Гончаренка, В.Плітіна, В.Федорова, М.Бондаренка, які оспівують та возвеличують красу мальовничої землі України;
- Персональна виставка Василя Завгороднього. Її відкриття відбулось напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва. В експозиції представлені акварелі, пастелі, ліногравюри, різьблення по дереву та декоративний живопис.
Багатий творчий доробок художника - романтичні краєвиди, психологічні портрети, ілюстрації до народних обрядів та символіко-декоративні полотна, портрети козаків та гетьманів, українських світочів минулого та сучасників;
- Виставка ” Українська повстанська армія. Історія нескорених”, започаткована СБУ та Центром дослідження визвольного руху. Експозиція складається з близько 500 раніше невідомих широкому загалу фотографій та архівних матеріалів.
Експонувалися знімки, копії документів з архівів Державного політичного управління, Народного комісаріату внутрішніх справ, папери Організації українських націоналістів, Української Повстанської Армії. Також на виставці вперше експонувалися документи з фонду Канадсько-українського бібліотечного центру, який відкрився в жовтні минулого року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.Чижевського. Відвідувачі побачили такі раритети як книги про історію українського визвольного руху УПА, отримані з Канади.
У відкритті виставки взяли участь кілька ветеранів - членів УПА, які поділилися з присутніми своїми спогадами;
- Виставка творів з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Миколи Васильовича Гоголя.
Творча спадщина М.В.Гоголя представляє неабиякий інтерес для російської і української культури. Образи письменника і його літературних героїв митці втілили в багатьох живописних, графічних і скульптурних творах.
Центральне місце в експозиції належить пензлю нашого земляка В.О.Федорова (1920-1986), а саме - живописна робота “Портрет М.Гоголя”. Над ілюструванням творів на гоголівську тематику працював відомий український художник і графік Є.А.Кібрик (1906-1978). У фондах обласного художнього музею зберігається біля 70-ти ілюстрацій Є. Кібрика до знаменитої повісті “Тарас Бульба”. На виставці представлені деякі з них: малюнок до титульного листа, “Тарас на коні”, “Тарас перед стратою Остапа”, “На площі у Січі”, “Смерть Кукубенка”, “Тарас на вогнищі”, “Прощання козаків”, “Козаки у поході” і т.д., які виконані в техніці автолітографії. Всі ці графічні твори датовані 1944-45 рр. “Тарас Бульба” став найважливішим підсумком у творчій праці письменника, адже перед читачами постає яскрава й незабутня історія українського народу, його боротьба за національну незалежність.
Відомий графік Кіровоградщини В.Кир'янов створив ілюстрації до повісті М.Гоголя “Як посварилися Іван Іванович з Іваном Никифоровичем”, виконані пером та тушшю. Також на виставці представлені ескізи до спектаклю “Вій” художника-декоратора Д.Г.Нарбута;
- Виставка художніх творів мистецької родини Іващенко-Ходак. Вона приурочена до 80-річчя (1929-1990) з дня народження колишнього директора Кіровоградської дитячої художньої школи Ю.Іващенка. На виставці представлені численні живописні полотна Юрія Іващенка , Людмили Леонідівни Ходак та Оксани Іващенко.
Своє сприйняття життя, власне почуття часу, а також емоції і думки, що хвилювали Юрія Семеновича виразились у натюрмортах, пейзажах, портретах таких як: “Провулок Нейгауза”, “Автопортрет”, “Осокори”, “Відлига”, “Повінь” та інших роботах. Радісні акорди живого, сонячного, теплого кольору звучать у пейзажах і натюрмортах та в релігійній тематиці Людмили Ходак. Основна тема її творів - любов до Бога, до рідного краю. Донька, Оксана працює переважно в техніці комп'ютерної графіки, але час від часу звертається до олійного живопису. В експозиції представлена комп’ютерна графіка та живописна картина “Соняшники” Оксани Іващенко.
Меморіальний музей О.Осмьоркіна
13 березня в меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна відбулося відкриття фотовиставки нашого земляка Івана Бєлоуса, члена національної спілки фотохудожників України. Фотовиставка називається “Трепівська палітра”.
В меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна експонувалась виставка сучасного живопису харківського художника Сергія Новікова. Наш земляк Сергій Федорович Новіков нині живе і працює у Харкові, а його картини знаходяться в особистих колекціях та у музеях по всьому світі. На виставці в Кіровограді презентовано понад 40 живописних творів художника, виконаних у 2006-2008 роках. Це пейзажі рідного краю, портрети дорогих йому людей, а також філософські твори, присвячені роздумам митця про минуле та сучасне.
У заповіднику-музеї Івана Карпенка-Карого “Хутір Надія” експонувалась виставка “І.П. Котляревський та його “Наталка Полтавка”, створена до 240 - річчя з дня народження видатного драматурга. Виставка приурочена до Міжнародного дня театру.
Бібліотечна справа
ОУНБ ім. Д. Чижевського
18 березня в ОУНБ ім.Д.Чижевського відбувся обласний практикум на тему: “Інформаційні технології для бібліотек” для бібліографів ЦБС, районних бібліотек для дорослих, або відповідальних працівників відділів обслуговування з метою запровадження в бібліотеках області новітніх технологій. Для учасників практикуму були підготовлені теоретичні і практичні заняття за такими темами: ”Створення бібліографічного запису. Заповнення основних полів в електронному каталозі”, „Автоматизована каталогізація творів друку”, „Специфіка краєзнавчого опису періодичних видань”, „ Імпорт. Експорт документів. Заповнення основних полів”, „Сайт бібліотеки. Управління сайтом бібліотеки”. Заняття підготували і провели працівники ОУНБ ім. Д.І.Чижевського.
Працівники відділу мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського в рамках проведення в області Всеукраїнського тижня музики 26 березня організували для глядачів перегляд музичної казки „Любов до трьох апельсинів” за оперою С. Прокоф’єва.
28 березня з нагоди Міжнародного дня театру у відділі мистецтв відбулася зустріч акторів на тему: „Театральні оповідки”. На зустрічі зібралися такі визначні особистості, як І.Кравцов, В.Шурапов, В.Смотренко, І.Смичек, І.Афанасьєв. Мова йшла про театральне життя 50-х - 60-х років минулого століття в Кіровограді.
26 березня в рамках проекту “Мережа громадянської освіти. Правова освіта сільської молоді” відбувся тренінг “Попередження торгівлі людьми” для тренерів 20 інформаційно-ресурсних центрів області.
Масові заходи: „Українське мистецтво в світі”- лекція;
„День Святого Патрика” - національне свято Ірландії - книжкова виставка;
„Тонкий психологізм і шляхетне духовне піднесення” - книжкова виставка до 410 - річчя від дня народження Антоніса Ван Дейка (1599-1641);
До Всесвітнього дня поезії: “В синьому небі я висіяв ліс” - перегляд літератури;
„Зупинилось небо у вікні” - викладка літератури (молода українська поезія);
До 370-річчя від дня народження І.Мазепи: “Невідомий Іван Мазепа: в пошуках історичної об'єктивності” - книжкова виставка;
„Гетьман Мазепа та його доба” - викладка літератури;
„Гетьман Мазепа. Роль і місце в історії” - книжкова виставка;
Програма розвитку культури області на 2009-2013 роки ”Культура - найцінніше надбання людства” - книжкова виставка;
До дня народження Т.Г. Шевченка: “Людей і Господа любить: любов як ментальна й поетична константа в творчості Т.Шевченка”- книжкова виставка;
„Встане правда! Встане воля!” - викладка літератури;
“Лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка”- перегляд літератури;
До 70-річчя проголошення повної державної самостійності Карпатської України: “Не журися, Україно, ми твої сини “ - перегляд літератури;
До 200-річчя від дня народження М. В. Гоголя: „Гоголь в мистецтві” - книжкова виставка ;
До Дня сміху: “Жартів семибарвні вітражі”- перегляд літератури;
“Жменя сміху всім на втіху” - викладка літератури;
Обласний гендерний центр
8 Березня
„8 Березня - Міжнародний жіночий день” - книжкова виставка;
„21 березня - Всесвітній день боротьби за ліквідацію расової дискримінації” - книжкова виставка;
В рамках дії проекту “Центр європейської інформації”
“На навчання - до Європи” день інформації для старшокласників;
Національна Програма боротьби із захворюванням на туберкульоз
“Обери життя: сучасний стан профілактики і лікування туберкульозу”- книжкова виставка;
Популяризація літератури з питань економіки
„Товарний ринок: сутність, склад і проблеми розвитку”- книжкова виставка;
Популяризація літератури з питань техніки
„Іnternet: еволюція і перспективи”- перегляд літератури;
Популяризація природничо-наукової літератури
„Альберт Ейнштейн - людина Всесвіту” - книжкова виставка до 130-річчя від дня народження А. Ейнштейна;
„Картографічні документи”
- День інформації для студентів кафедри документознавства кіровоградської філії КНУКіМ;
Літературний календар:
До 110-річчя від дня народження Юрія Олеші, російського письменника;
До 80-річчя Юрія Мушкетика, українського письменника;
„Слово світлої людської надії” - викладка літератури до 150-річчя від дня народження Шолома Алейхема, єврейського письменника;
Календар мистецтв: 170 років від дня народження Модеста Мусоргського, російського композитора;
125 років від дня народження Олексія Шовкуненка, українського живописця;
120 років від дня народження Олександра Вертинського, російського співака, поета, композитора;
410 років від дня народження Антоніса Ван Дейка, фламандського живописця;
Міжнародний день театру;
60 років від дня народження В.Івасюка, українського поета і композитора;
Постійно діючий інформаційний куточок
„Публічний центр регіональної інформації”;
„Нові надходження”- книжкова виставка ;
„Нові довідково-інформаційні та бібліографічні видання - читачам” - книжкова виставка
ОЮБ ім. О.Бойченка
4 березня в обласній бібліотеці для юнацтва ім.О.М.Бойченка проведено музичний калейдоскоп „Без тебе світ - зав’ялий квіт”, присвячений пам’яті відомого українського композитора Володимира Івасюка. Ім’я цього композитора у кожного українця асоціюється з піснями „Червона рута”, „Стожари”, „Водограй”, що вже стали класикою української естради.
5 березня в обласній бібліотеці для юнацтва ім.О.Бойченка відбулося музичне ревю „Жіночі душі березнем розквітли”. Ця літературно-музична композиція розповідає про історію святкування міжнародного жіночого дня. Проникливі вірші та гарна музика надали заходу святковості та сповнили слухачів позитивними емоціями.
Масові заходи “ В пошуках світла”- літературно-музична година до 200-річчя від дня народження М.В.Гоголя;
“Я принадлежу к живущей и современной нации...” - літературна мандрівка до 200-річчя від дня народження М.В.Гоголя;
“Невідомі сторінки відомих біографій: І.Мазепа” - прес-досьє;
“І. Мазепа” - відеопергляд;
“Заповіт Шевченка” - відеоперегляд до 195-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка;
“Світова велич Шевченка” - літературно-музична година до 195-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка;
“Шевченко - майстер живопису” - слайд-бесіда до 195-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка;
“Подорож у світ сучасної української пісні” - музичний вернісаж;
“Чи знаєте ви музику?” - музичний турнір;
“Пісня буде поміж нас” - музична година до 60-річчя від дня народження В.Івасюка в рамках Тижня “Музика - дітям та юнацтву”;
“Письменники-земляки”- літературно-музична година;
Книжкові виставки: “Торгівля людьми - найжахливіша форма злочинності”;
“Незламність духу у творчості” - цикл виставок робіт дітей з обмеженими можливостями;
“Злочинність неповнолітніх: законодавство та шляхи попередження”;
“Кришталевий водограй В. Івасюка” - до 60-річчя від дня народження В.Івасюка;
“Геній землі української “ - до 195-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка;
“Скарбниця талантів землі Кіровоградської” - до Міжнародного дня театру;
“Образ жінки в мистецтві”;
“Скарбниці минулого - за сторінками серії “Невідома Україна”;
“Людина і Всесвіт”;
“Перлини друкованого слова” - Ю.Мушкетик;
“Благослови весну в душі, поезіє” - до Всесвітнього дня поезії;
“Народна скарбниця свят - весна”;
“Музична Кіровоградщина - в рамках Тижня “Музика дітям та юнацтву”;
“Календар знаменних дат: О.Шовкуненку - 125”.
Відбулися засідання клубів за інтересами.
ОДБ ім. А.Гайдара
З метою розвитку дитячого читання, популяризації найкращих зразків вітчизняної та світової літератури, піднесення ролі бібліотек у формуванні читацької та інформаційної культури юних користувачів з 16 по 22 березня в Кіровоградській області проходив Всеукраїнський тиждень дитячого читання.
Урочисте відкриття Тижня відбулося в залі сприяння розвитку читання та творчих здібностей дітей в бібліотеці ім.А.Гайдара.
Працівники закладу підготували багато різноманітних заходів для різних вікових категорій. Протягом Тижня всі бажаючі мали можливість взяти участь в літературних іграх та вікторинах, переглянути віртуальні бібліотечні уроки, познайомитися з книжковими виставками тощо.
Всеукраїнський тиждень дитячого читання
“Духовна скарбниця Кіровоградщини” - урочисте відкриття Тижня.
День відкритих дверей;
“Читати - це круто!” - презентація книжкової виставки;
“Дивосвіт скарбів книжкових” - віртуальне літературне шоу;
“Шляхами легендарних авантюристів - усний журнал;
“Дивовижний світ пригод “ - літературна вітальня;
“Мої улюблені герої” - літературна вікторина;
“Від рукопису до книги” - віртуальні бібліотечні уроки;
Праобрази книги;
Книги давнини;
Життя книги в Київській Русі;
“Дітям про все на світі” - літературна гра;
“Моє хобі - читання” - день інформації;
“У світ книги через Інтернет” - засідання клубу “Родинна світлиця”;
“Твоя читаночка” - закриття тижня, огляди нових надходжень з викладками літератури.
До Дня прав жінок і миру
“Жінка - ти завжди велична”... - історико-літературний екскурс;
До ювілеїв письменників
“Мій друже, я Красу люблю...як рідну Україну” - книжкова виставка та огляд літератури до 100-річчя від дня народження українського поета М. Вороного;
Поетична хвилинка з викладкою літератури до 85-річчя від дня народження українського поета Б.Чалого;
До 195-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка
“Шляхами великої долі” - віртуальна експедиція для молодших школярів;
“Шевченківське слово живе” - книжкова виставка;
“Твій “Заповіт” ми не забули...” - літературна вітальня;
“Мистецька спадщина Шевченка” - художня година;
“Співець народного життя” - книжкова виставка;
“Шевченко до віку насущний” - книжкова виставка та огляд;
До 200-річчя від дня народження М.В.Гоголя
“Він палко любив Україну”- книжкова виставка та огляд літератури;
“До Гоголя на гостину” - мультимедійна презентація;
“Мифотворчий геній “ - літературна година та перегляд літератури;
Всеукраїнський тиждень “Музика - для дітей та юнацтва”
“Мій друг - музика” - презентація книжкової виставки;
День юного музиканта;
“Знайомство з музичними інструментами” - відео-подорож;
“Тайна запечного сверчка” - урок-знайомство з творчістю В.Моцарта по книзі Г.Циферова;
“Закохані в музику” - зустріч-концерт з учнями дитячої музичної школи № 1 м. Кіровограда;
Творча зустріч з юними акторами студії “Маска” ОЦДЮТ;
Відбулися засідання бібліотечних клубів та пізнавально - розважальні заходи