[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини

(оглядова довідка за матеріалами преси

та неопублікованими документами за листопад 2009 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:
1.”Про хід виконання рішення обласної ради “ Про програму розвитку туризму в Кіровоградській області на 2002-2010 роки” .
2.“Про хід виконання Закону України “Про освіту”, розподіл та працевлаштування випускників вищих навчальних закладів I -IV рівнів акредитації у закладах культури і мистецтв області у 2009 році”.

28 листопада представники влади обласного центру і громадськість вшанували пам'ять жертв голодоморів та політичних репресій. Заходи розпочалися з багатолюдної траурної ходи від кафедрального собору до пам'ятного знака жертвам голодомору на фортечних валах. Тут пройшов мітинг і традиційна акція “Запали свічку пам'яті”. Відбувся молебень за упокій душ померлих.

Театрально-концертне життя

В обласній філармонії відбувся концерт Кубанського козачого хору.

Кіровоградському обласному театру ляльок присвоєно статус академічного.
Обласний театр ляльок заснований у вересні 1939 року. За цей час здійснено понад 140 постановок. За час свого існування колектив театру побував з гастролями в багатьох областях України, а також в Росії, Латвії, Білорусі, Молдові, Дагестані. Неодноразово Кіровоградський обласний театр ляльок брав участь у різних оглядах-конкурсах та фестивалях.

24 листопада в обласній філармонії відбувся виступ камерного оркестру “Концертіно” з новою програмою.

26 листопада в залі обласної філармонії відбувся концерт, присвячений 25-річчю академічного театру музики, пісні і танцю “Зоряни”.
Заступник голови облдержадміністрації Віктор Серпокрилов привітав колектив академічного театру народної музики, пісні і танцю “Зоряни” із 25-річчям.
Вітаючи знаний далеко за межами області колектив, Віктор Серпокрилов щиро подякував усім артистам, художньому керівникові “Зорян” народній артистці України Антоніні Червінській за високу виконавську майстерність, великий талант і любов до народного мистецтва.
Створений чверть століття тому патріархом української хореографії Анатолієм Кривохижею колектив став однією із візитних карток Кіровоградщини.

Музейна справа

В художньо-меморіальному музеї О.Осьмьоркіна спільно з Харківською організацією Національної спілки художників та Харківською державною академією дизайну і мистецтв експонувалась виставка “Майстерня 305”.
На ній представили свої роботи художники Сергій Новіков, Сергій Рибін, Михайло Сватула.

20 листопада у відділі мистецтв Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського пройшов круглий стіл, який організував Кіровоградський обласний краєзнавчий музей, висвітливши таку важливу проблему, як збереження музейних цінностей як складової національної культурної спадщини України.
У круглому столі взяли участь також працівники обласного художнього музею, та співробітники бібліотеки. На цій зустрічі присутні обговорювали проблеми реставрації та збереження творів мистецтва.

23 листопада в обласному художньому музеї створено музейну експозицію з метою популяризації театрального мистецтва серед дітей та молоді, їх естетичного виховання, а також організації змістовного дозвілля.

В обласному художньому музеї створено музейну експозицію “Володимир Винниченко. До 130-річчя з дня народження” (1880 – 1951).

25 листопада в обласному художньому музеї відкрилась виставка”Ми звинувачуємо! Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу”, приурочену до Дня пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій.

27 листопада в обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки Ігоря Філіпенка - професійного фотокореспондента та журналіста, члена Національної спілки журналістів України. На виставці представлено 43 роботи.

30 листопада в обласному художньому музеї відкрилась виставка творів до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Мета - ще раз нагадати відвідувачам про актуальність проблеми.

Бібліотечна справа

Професійний конкурс “ Кращий бібліотекар” організувала Бобринецька районна бібліотека для дорослих. Його мета - віддати належну шану скромній праці бібліотекаря, підвищити його професійну майстерність та імідж.

ОУНБ ім. Д. Чижевського

2-3 листопада на базі ОУНБ ім.Д.Чижевського для директорів бібліотечних закладів області було проведено навчання з підвищення фахового рівня - День керівника „Управління сучасною бібліотекою”. У заході взяли участь провідні фахівці управління культури і туризму облдержадміністрації, обкому профспілки працівників культури, обласних бібліотек.

9 листопада, в День української писемності та мови обласну універсальну наукову бібліотеку ім.Д.Чижевського відвідав заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко.
Під час зустрічі Микола Володимирович познайомився з рідкісними і цінними документами, які зберігаються в головній книгозбірні області. Микола Томенко, кандидат історичних наук, захоплюється книжковими раритетами, має власні гуманітарні проекти, як наприклад, подаровані нашому закладу нові роботи “Історія української Конституції” та “Український романтик Микола Гоголь”, покликані відкрити для нинішніх і зберегти для наступних поколінь неоціненні надбання українських літературних класиків. Микола Томенко передав бібліотеці диски: „Головні пісні та мелодії України” і „Класика української літератури. Живі голоси”. У ході спілкування Микола Володимирович перейнявся проблемами збереження культурних цінностей, які належать до Національного культурного надбання, і висловив сподівання, що в цьому напрямку буде проводитися плідна і конструктивна робота на державному та регіональному рівнях.
10 листопада Кіровоградський міський голова Володимир Пузаков відвідав ОУНБ ім.Д.Чижевського та передав більше двадцяти примірників книжкових видань.
Ці видання презентують міста України та її історію. Очільник міста відзначив вагому роль колективу книгозбірні в піднесенні освітнього й духовного рівня численних відвідувачів закладу.
Під час зустрічі з колективом бібліотеки Володимир Тихонович підкреслив, що робота закладу є зразком не тільки для Кіровограда, а й для всієї області.

27 листопада, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.Чижевсьного до Дня пам'яті жертв Голодомору відбувся прем'єрний показ фільму Сергія Буковського “Живі”.
В основі кінострічки “Живі”, постали трагічні події Голодомору в Україні. Це - новий погляд на події Голодомору 30-х років як одного з кривавих епізодів постреволюційної-передвоєнної Україні.

Зустріч з цікавою людиною
У нас в гостях Кравцов Іван Васильович, видатний актор, вихованець школи театру корифеїв;
„Архітектурні шедеври світу” - бесіди про мистецтво з учнями школи "Ор Авнер";
„Вишивка” - виставка творчих робіт Коваленко Ірини;
„Графіка” - виставка художніх робіт Напельбаум Юлії;

Програма читання в ОУНБ - 2009
Читаємо краєзнавчу літературу;
Всенародне обговорення проекту Конституції України
Збори колективу ОУНБ ім.Д.Чижевського;

До дня заснування Нобелівської премії
„Нобелевський бенкет” - книжкова виставка - огляд лауреатів з літератури;
Виставка рідкісних і цінних видань
„Книги-ювіляри 2009 року”;
До Дня пам'яті жертв голодоморів і масових політичних репресій
“Вічна пам'ять замореним голодом” - книжкова виставка;
“Над білим янголом скорботи - незгасний духу смолоскип”- викладка літератури;

До Дня української писемності та мови
Традиційно, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.Чижевського з нагоди свята відбулося багато виставок і різноманітних заходів.
Цьогорічне святкування розпочалося з участі бібліотекарів відділу мистецтв та читальних залів в „Антонич-Фесті” - експериментальному читанні: поєднанні поезії, малюнку, музики. Про Богдана-Ігоря Антонича нині мало відомо, оскільки не так багато видано його творів. Книжкова виставка „Міфосвіт Антонича” з фондів ОУНБ, яка була представлена на
”Антонич-Фесті” допомогла сприйняттю творчості цього неординарного поета „із сонцем у кишені”.

В бібліотеці була організована та діяла програма читання. На читаннях збиралися школярі та студентство, а професійні актори читали відомі твори Т.Шевченка, М.Гоголя, А Ахматової.

У відділі мистецтв було започатковано проведення „Осінніх поетичних зустрічей”. Продовженням цього стануть зустрічі громадськості з поетами та письменниками обласного відділення Асоціації українських письменників - Павлом Чорним, Віктором Лябіховим, Валерієм Сорокіним, Віктором Шило.

У відділі міського абонемента відбулася бесіда про українську мову з вихованцями дитячого садка „Краплинка”. Малята прослухали прислів’я про рідну мову та відгадали загадки, також познайомилися з дитячими творами Івана Франка, Івана Світличного, Платона Воронька, казками Вільгельма Гауфа, братів Грім та казками народів світу. Цікавим дійством стало інсценування української народної казки „Солом’яний бичок”, до якої лялькових героїв підготували бібліотекарі. А потім малюки показали казку „Ріпка”, яку навчилися інсценувати в дитячому садку, таким чином кожен зміг реалізувати себе і як актор, і побути глядачем.

Користувачі відділу міського абонемента мали нагоду ознайомитися з книжковою виставкою “Барвистість одвічна народної мови...”. На ній представлена науково-довідкова та художня література.

У відділі читальних залів з 3 листопада працювала книжкова виставка “Бездонна глибина святого слова”.

До Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками
“Міжнародний досвід гендерних перетворень” - перегляд літератури;
„25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насилля над жінками” - книжкова виставка;
„16 листопада - Міжнародний день толерантності” - книжкова виставка;
Обласна програма “Протидії торгівлі людьми” на період до 2010 року
“Торгівля людьми в Україні: причини існування та шляхи протидії” - книжкова виставка;
Обласна програма „Українська родина”
“Сім'я як об'єкт соціального дослідження” - книжкова виставка;
Програма профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу
“ВІЛ/СНІД: політика, профілактика, лікування” - виставка-застереження;
“Діяти спільно заради життя” - викладка літератури;

До 120-річчя від дня народження Н.Махна
“Нестор Махно - “Джокер” революції” - книжкова виставка;

До 120-річчя від дня народження О.Вишні
“Моя зброя - сміх” - викладка літератури;

До 130-річчя від дня народження Г.Чупринки
“Метеор на обрії української поезії” - викладка літератури;

Популяризація літератури з питань мистецтва
„Страшний суд” в мистецтві” - книжкова виставка;

Популяризація літератури з питань економіки
„Ринок фінансових послуг” - книжкова виставка;

Календар мистецтв:
100 років від дня народження Веніаміна Тольби, українського диригента і педагога;
Всесвітній день телебачення;

Літературний календар:
„Патріарх українського гумору” - 120 років від дня народження Остапа Вишні, українського письменника;
„Спалахнув метеором і згорів” - 130 років від дня народження Григорія Чупринки, українського письменника.

ОЮБ ім. О.Бойченка

“Молодь в українському суспільстві” - День інфорції;
“Чорний світ над чорноземами” - Голодомор 1932-33рр. - вечір-реквієм;
“Кіровоград і Англія: міст через час” - відеопергляд;
“Вибори і ГО” - інформаційна сесія спільно з ТІМО “ Відкриті двері”;

Книжкові виставки
“Свіча пам'яті”- Голодомор 1932-33 рр.;
“Перлини народної пісні”;
“Театральні горизонти Кіровоградщини” - в рамках Всеукраїнського тижня “Театр - дітям та юнацтву “;
“Мова наша - пісня стоголоса” - до Дня української писемності та мови;
“Міжнародний день некуріння”;
“Відкриття. Винаходи. Техніка”;
“Країна веселої мудрості” - О.Вишня;
“Правові пам'ятки України”;
“25 поетів української діаспори” - М.Слабошпицький;
“На здобуття обласної літературної премії ім.Є.Маланюка”.

ОДБ ім. А.Гайдара

До Дня української писемності та мови
“Щоб множилося українське диво слово” - літературний ранок;
“Мандрівка в країну слів” - літературна гра;
“Казки нашого дитинства” - огляд -вікторина;
“Дитячий віршограй” - поетична хвилинка - до 100-річчя від дня народження української поетеси І.Кульської;
“Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла...” - пізнавально-розважальна програма;
“Голос мови - голос України” - книжкова виставка та огляд літератури;

До Дня вшанування пам'яті жертв голодомору
“Український голокост 1932-1933”- книжкова виставка та перегляд фільму;
“Народні оповідання” на тему: “Розсекречена пам'ять” - просвітницький захід за книгою;
“Дзвони пам'яті” - музична композиція;

До Всеукраїнського Тижня театру
Віртуальна подорож у музично-драматичний театр ім.М.Кропивницького;
Творча зустріч з акторами обласного театру ляльок;
Творча зустріч з акторами театральної студії “Маска” ЦДЮТ;
“Дивосвіт книги” - лялькові вистави для малят у виконанні членів літературно-ігрової студії;
“Іграшка розповідає казку” - книжкова виставка та огляд літератури;

Правова освіта
“Великі права маленької людини” - День інформації;
“Своєю силою закони зобов'язані правам” - книжкова виставка та огляд літератури;
“Іменем закону” - засідання правового лекторію;
“Підліткова агресія” - бесіда.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2008 Webmaster: webmaster@library.kr.ua