та неопублікованими документами за березень 2010 року)
Загальні питання
На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації було розглянуто питання: 1.”Про виконання Указу Президента України “Про деякі невідкладні заходи щодо підтримки культури і духовності в Україні” у Знам'янському районі”.
2.”Про стан виконання постанови Кабінету Міністрів України “ Про затвердження Програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року” та фінансування протипожежних заходів на 2010 рік”.
3.“Про відзначення Оссовського П.П. та Сидори П.П. Почесною відзнакою Кіровоградської області “Честь і слава Кіровоградщини”.
Указом Президента України від 4 березня №291 “Про відзначення державними нагородами України” за вагомий особистий внесок у розвиток української культури і мистецтва, активну громадську діяльність, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Міжнародного дня прав жінок та миру медаллю “За працю і звитягу” нагороджено Ларису Савенко - директора Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім.О.Бойченка.
Указом Президента України від 24 березня № 439 “Про відзначення державними нагородами України діячів культури і мистецтва” за вагомий особистий внесок у розвиток української культури і мистецтва, значні творчі здобутки та високий професіоналізм звання “Заслужений працівник культури України” присвоєно Манжулі Таїсі Сергіївні - директорові Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. А.Гайдара.
9 березня в обласному центрі відбувся урочистий мітинг та покладання квітів з нагоди 196-ї річниці від дня народження видатного українського письменника, громадського діяча, художника Тараса Григоровича Шевченка.
В урочистостях взяли участь представники обласної та міської влади, громадськості, студентська молодь.
22 березня в обласній філармонії відбулося урочисте нагородження лауреатів обласної премії у галузі культури “Духовний скарб Кіровоградщини”.
Лауреатами стали:
- у номінації “За внесок у розвиток професійного музичного, театрального, хореографічного, фото та кіномистецтва” Литвиненко Анатолій Андрійович - заслужений артист України, актор Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького;
- у номінації “За популяризацію національної культури, фольклорної спадщини, збереження і збагачення народного мистецтва” Панченко Любов Григорівна - голова неформального культурологічного об’єднання „Невичерпна скарбниця”, голова клубу „Ветеран” м.Гайворона;
- у номінації “За вагомий внесок у збереження та популяризацію культурної спадщини” Кривохижа Анатолій Михайлович - народний артист України, засновник заслуженого ансамблю народного танцю України „Ятрань”, відомий хореограф, науковий консультант відділу обласного краєзнавчого музею, музею історії українського хореографічного мистецтва;
- у номінації “За внесок у розвиток бібліотечної справи” Чернійчук Тетяна Петрівна - завідуюча сільської бібліотеки с.Троянка Голованівського району.
15 лютого, у день вшанування учасників бойових дій на території інших держав, в обласному центрі відбулася поминальна хода від площі Кірова до пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам. Було покладено квіти, пролунав військовий салют.
Просвітництво. Художня самодіяльність
2 березня в обласному центрі розпочався Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах “Провесінь” .
Вже п'ятнадцять років поспіль на початку весни Кіровоград збирає на одній сцені творчу еліту нашої держави і музикантів-початківців, які демонструють своє вміння гри на народних інструментах.
Нинішня “Провесінь” зібрала понад 300 учасників. Протягом чотирьох днів демонстрували свої здібності молоді конкурсанти.
В обласному центрі народної творчості в березні експонувалась виставка майстрів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва Новоукраїнського районного осередку обласного творчого об'єднання “Дивосвіт”. Кількасот витворів рук самодіяльних майстрів району привертали увагу відвідувачів своєю оригінальною стилістикою, формою, змістом, у яких закарбований дух української народної традиції.
Театрально-концертне життя
3 березня у Палаці культури “Світлопільський” м.Олександрії відкрився 51-й обласний огляд конкурс “Театральна весна Кіровоградщини”.
Протягом місяця кращі аматорські колективи презентували своє мистецтво в регіональних конкурсах обласного огляду на базі районних та міських клубних закладів у Побужжі, Компаніївці, Світловодську, Новоукраїнці, Добровеличківці, Знам’янці.
За умовами проведення огляду-конкурсу у ньому беруть участь аматорські театральні колективи сільських, міських, районних будинків культури та палаців культури, клубів, які представляють вистави української класики, сучасної української та зарубіжної драматургії.
Переможці “Театральної весни” будуть нагороджені дипломами та призами управління культури і туризму Кіровоградської ОДА під час церемонії відкриття Всеукраїнського свята театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти”.
5 березня в обласній філармонії відбувся концерт “Мелодії весни” за участю солістів та творчих колективів філармонії.
У березні в Кіровоградській музичній школі № 1 ім.Г.Нейгауза та інших закладах культури Кіровограда відбулася низка заходів, приурочених до 200-річчя з дня народження польського композитора і піаніста Фредеріка Шопена та 196-річчя українського поета, художника і громадського діяча Тараса Шевченка.
В обласній філармонії відбулися концерти в рамках Всеукраїнського тижня
“Музика для дітей та юнацтва”. На концертах побувало багато школярів Кіровоградщини.
На Всеукраїнському фестивалі із сучасної хореографії ”Весняний вітер”, що відбувся у Черкасах, танцювальні колективи з Кіровограда упевнено перемогли, здобувши найбільшу кількість медалей. У заході взяли участь 30 колективів з 15 міст України.
21-го березня в обласній філармонії відбувся концерт національного заслуженого академічного ансамблю України ім.П.Вірського.
У День театру в Кіровоградському академічному обласному ляльковому театрі відбулася прем'єра вистави “Мийдодір” Ю.Чеповецького, на перегляд якої прийшли більше двохсот маленьких і дорослих глядачів.
Музейна справа
Обласний художній музей
Виставки:
- виставка “Для Вас, жінки” - до Міжнародного жіночого дня.
- виставка до дня народження великого українського поета, художника, мислителя Т.Г.Шевченка та з нагоди 150-річчя виходу повного друкованого видання “Кобзаря” 1860 року.
Основу експозиції складають живописні, графічні та твори декоративно-ужиткового мистецтва з фондів Кіровоградського обласного художнього музею.
Центральне місце займає оригінальний сюжетно-тематичний килим за мотивами літературних творів поета “Думи мої, думи…” заслуженого художника України Емілії Руденко. В техніці олійного живопису виконані роботи Н.В.Карімова “Т.Шевченко та А.Олдріж у Петербурзі”, В.Н.Кармазіна “Мені тринадцятий минало…”, Ф.Ф.Шевченка “Земляки”, М.Г.Бондаренка “Останні вірші Кобзаря” та ін., які відображають основні етапи життя поета.
Відомий український графік В.І.Касіян протягом багатьох років ілюстрував твори на шевченківську тематику. На виставці - портрет Т.Г.Шевченка та ілюстрація до поеми “Гайдамаки”. Серед графічних творів представлено друкарській відбиток “Портрет Т.Шевченка” (друкарня Ф.Брокгауза, 1860), літографія Б.Вакса “Арешт” та ін.
Доповнюють виставку чудові мальовничі пейзажі та яскраві натюрморти вітчизняних художників С.Ф.Шишка, М.П.Глущенка, М.Г.Бондаренка та Ю.Б.Гончаренка.
Також представлені медалі скульпторів - медальєрів А.В.Німенка та В.В.Попова, присвячені Т.Шевченку.
- виставка творів членів Кіровоградської обласної громадської організації “Єлисаветградський узвіз” до Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва.
Кіровоградська земля завжди була відома своїми майстрами народного мистецтва. І сьогодні багато митців, створюючи красу своїми руками незалежно від віку та професії, презентують найкращі роботи.
Роботи учасників виставки відрізняються різноплановістю та різноманітністю технічного виконання. На виставці можна побачити олійний живопис, вироби з природних матеріалів, вишивку, в’язання, розпис по тканині, килимарство і т.ін. Виставка надала можливість глядачам поринути у світ прекрасних і неповторних витворів народного мистецтва.
- виставка присвячена пам'яті художника Л.Корнєєва, який народився і тривалий час творив в Кіровограді. В експозиції представлені пейзажі та пам'ятки архітектури. Під час відкриття виставки вдова митця Н.Корнєєва передала до фондів музею картини з приватної колекції художника.
- виставка до Великодня
У експозиції - кілька сотень робіт, серед яких писанки, виконані в різних техніках, вишиті ікони та серветки, картини духовної тематики.
17 березня у відділі обласного художнього музею - картинній галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна” відбувся захід, присвячений 200-річчю з дня народження Фредеріка Шопена.
Під час заходу, прозвучали відомі твори Ф.Шопена та були презентовані фрагменти художніх фільмів, присвячених його життєвому і творчому шляху. Відвідувачі познайомилися з образами Шопена, відтвореними в живописі, графіці, скульптурі. Про безсмертну спадщину геніального композитора та піаніста відвідувачам галереї розповів музикознавець, голова обласного польського національно-культурного товариства “Полонія” ім.К.Шимановського Олександр Іванович Полячок.
В залах Кіровоградського художньо-меморіального музею О.Осмьоркіна напередодні жіночого свята відкрилась виставка “Весняний вернісаж” на якій представлені живописні твори відомих художників з обласного центру. Лейтмотив експонованих картин - жінки і квіти. Більшість із учасників вернісажу - лауреати обласної премії у сфері образотворчого мистецтва і мистецтвознавства ім.О.Осмьоркіна.
“Мальовнича Україна” таку назву мала виставка живопису самодіяльного художника Ростислава Пилипишина, яка експонувалась в Кіровоградському музеї О.Осмьоркіна й відображала творчі пошуки талановитого майстра за останні роки. На виставці представлені краєвиди, портрети та натюрморти.
31-го березня в Кіровограді відбувся другий благодійний Великодній аукціон.
Благодійний аукціон - це продаж картин, безоплатно наданих художниками задля збору коштів у допомогу дітям. Цього року в Кіровограді аукціон провели художня галерея Андрія Кадигроба, обласний художній музей та медіа-група “весь Кіровоград”.
Серед авторів є і ті, хто тільки починає свій шлях у мистецтві, і вже визнані митці. Люди різних поколінь об'єдналися для корисного діла - для допомоги у такий скрутний час дітям Кіровограда.
В обласному краєзнавчому музеї в березні експонувалась виставка творчих робіт учнів професійно-технічних закладів області. Різмаїття майстерності молоді вражає: тут можна побачити обереги виконані з природного матеріалу, а також вишивки ( картини, ікони), мережевні серветки, цікаві краєзнавчо-пізнавальні фотографії та ін.
До Міжнародного Дня театру в обласному краєзнавчому музеї відбулася творча зустріч у ”театральній вітальні” учнівської молоді з акторами академічного обласного театру ляльок та академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького.
У Світловодському міському краєзнавчому музеї до Дня працівників культури та аматорів народного мистецтва експонувалась виставка виробів місцевих умільців, яка дістала назву “Світловодські барви” . На ній представлено практично всі жанри декоративно-ужиткового мистецтва.
В Олександрівському районному краєзнавчому музеї експонувалась віртуальна виставка заслуженого художника України Тамари Гордової “Дивоцвіт на полотні”.
Бібліотечна справа
ОУНБ ім. Д. Чижевського
2 березня відділ мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського, ДМШ № 1 спільно з обласним товариством поляків Кіровоградщини “Полонія” організували лекцію-концерт, присвячений 200-річчю з дня народження видатного польського композитора Фредеріка Шопена. Твори композитора представили викладачі та учні ДМШ № 1. Музикознавець Олександр Полячок розповів присутнім про визначну постать Ф.Шопена в світовій культурі та його життя і творчість.
4 березня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.Чижевського відбулося літературне свято - презентація книжкової виставки „Думи мої, думи...”
Виставка організована працівниками відділу рідкісних і цінних документів до Шевченківських свят, та присвячена ювілейним датам 2010 року: 150- річчю від дня виходу в світ останнього прижиттєвого „Кобзаря” Тараса Шевченка та 170 років відтоді, як побачив світ перший „Кобзар”.
На книжковій виставці представлені: фототипія першого видання “Кобзаря” 1914 року, рідкісні видання ХІХ - початку ХХ сторіччя про життя і творчість Т.Шевченка, також книги української діаспори в Америці, Канаді та інших країнах, сучасні українські видання про життя і творчість Великого Кобзаря.
Виставка прикрашена рушником, який створений у 1906 році Ганною Воробйовою, що проживала у селі Ганно -Требинове Устинівського району.
Під час презентації виставки відбулась демонстрація аматорського фільму про життя і творчу спадщину Т.Г.Шевченка - спільний проект спеціалістів бібліотеки Наталії Чуприни та Олега Волохіна.
На презентації звучали безсмертні поезії Т.Г. Шевченка у виконанні народного артиста України, актора Кіровоградського академічного обласного музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького Івана Васильовича Кравцова.
9 березня у відділі читальних залів ОУНБ ім.Д.Чижевського відкрито персональну виставку членів громадського об’єднання “Єлисаветградський узвіз” - “Веснянки”. Присутні на відкритті виставки мали змогу пересвідчитись у невичерпності фантазії та бездоганній техніці майстрів.
У колі їх зацікавлень - предмети інтер'єру, картини, аксесуари. Цікаво використані техніки плетіння гачком, печворк, тощо. На виставці представлено близько півсотні робіт талановитих кіровоградців, що є яскравим свідченням не лише технічної, а й їхньої естетичної, художньої майстерності.
12 березня у відділі міського абонемента відбувся аукціон-продаж речей з благодійної виставки творчих робіт дітей з обмеженими фізичними можливостями “Відкрите серце”. Організаторами виставки й аукціону виступили Кіровоградська обласна молодіжна громадська організація “Фундація регіональних ініціатив” та Кіровоградський обласний благодійний фонд “Майбутнє за молоддю”. Мета аукціону: звернення уваги громадськості на проблеми людей з обмеженими фізичними можливостями, а також збір коштів на операцію Саідовій Ірині, дитині з діагнозом ДЦП.
Відділ документів з питань економіки, виробництва та природничих наук ОУНБ ім.Д.Чижевського спільно з Кіровоградським обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді напередодні Всесвітнього дня водних ресурсів організували фотовиставку “Здоровому довкіллю - чисті ріки”, презентація якої відбулася 17 березня.
Основна мета фотовиставки - привернення уваги підростаючого покоління до проблем збереження водних ресурсів, а також підтримка обдарованих дітей, створення умов для їх подальшої творчості.
На виставці представлені роботи юних фотоаматорів сільських шкіл нашої області.
19 березня відділ документів з питань економіки, виробництва та природничих наук обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського, спільно з кафедрами міжнародної економіки, фінансів та планування Кіровоградського національного технічного університету, а також Кіровоградським кібернетико-технічним коледжем провели конференцію “Глобальна фінансова криза: уроки для світу та України”.
Мета заходу: привернути увагу до економічних проблем в Україні та світі, дати оцінку економічній ситуації, яка склалася внаслідок кризових явищ у фінансовому секторі.
В роботі конференції взяли участь викладачі і студенти Кіровоградського національного технічного університету, Кіровоградського кібернетико-технічного коледжу, держслужбовці.
Учасники конференції були поінформовані про документні ресурси обласної універсальної бібліотеки ім Д.Чижевського з питань економіки та фінансової кризи і переглянули книжкову виставку “Глобальна економічна криза: шляхи її подолання”.
21 березня з нагоди Всесвітнього дня поезії у відділі мистецтв відбулась зустріч громадськості з кіровоградськими поетами: В.Сідніним, В.Сорокіними, П.Чорним, В.Шилом, Р.Любарським. Поети читали свої нові твори, ділилися враженнями сучасного літературного процесу.
24 березня Український клуб спільно з читальним залом обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського, факультетом філології та журналістики КДПУ ім.В.Винниченка, КНТУ, ВМУРоЛ “Україна” до 80-річного ювілею Ліни Костенко провели вечір поезії „Така краса висока і нетлінна”. На заході були присутні студенти, викладачі, поети і письменники, журналісти, краєзнавці, ветерани, творча інтелігенція.
Цікавими були виступи викладачів Вікторії Барабаш (КНТУ), Василя Марка (КДПУ) та журналістки Світлани Орел.
На зустрічі звучали вірші поетеси та пісні на слова Ліни Костенко у виконанні Ольги Богомолець, відбулася демонстрація аматорського фільму про поетесу “Сяйво над моєю долею” - спільний проект спеціаліста бібліотеки Наталії Чуприни та викладача КДПУ ім. В.Винниченка Олександра Ратушняка.
24 березня в рамках проекту “Розвиток і підтримка мережі громадянської освіти в Кіровоградській області” відбувся тренінг “Третій сектор в Україні. Волонтерство”.
25 березня у відділі мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського відбулася зустріч з в Олександром Жовною (Новомиргород).
Ім’я Олександра Жовни - знане в Україні, та й за її межами. Сьогодні він - визнаний письменник, режисер і сценарист, лауреат кількох літературних премій, заслужений діяч мистецтв України.
На зустрічі, було продемонстровано фільм Олександра Жовни “Бойня”(1997, 2010), який не залишив байдужим жодного глядача.
Книжкові виставки, викладки літератури, тренінги, лекції:
До Всесвітнього дня поезії “Сходить вечір по зоряних сходах”;
„Поезія - труд серця і розуму”;
“Весняний серпанок вишневого цвіту” - японська поезія;
Програма розвитку культури області на 2009-2013 роки ”Культура - енергетичне поле планети”;
До дня народження Т.Г. Шевченка До 150-річчя виходу з друку першого видання “Кобзаря”;
“Послання у вічність”;
„І оживе добра слава! Слава України!”;
“Лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка”;
Канадсько-український бібліотечний центр “Часопростір “Українського голосу”;
До 80-річчя від дня народження Ліни Костенко “Слова самі на голос навертались”;
До Дня сміху “Здоровше з гумором живеться”;
“Хто дружить зі сміхом, той довше живе”;
Популяризація документів іноземними мовами „День Святого Патрика” - національне свято Ірландії”;
„Таємнича незнайомка Анна Бронте”- 190-річчя від дня народження англійської письменниці Анни Бронте;
Обласний інформаційно-консультативний гендерний центр “Торгівля людьми - одна з поширених форм насилля” - тренінг;
Національна Програма боротьби із захворюванням на туберкульоз “Нова стратегія профілактики і лікування туберкульозу”;
Популяризація літератури з питань мистецтва „Українське народне мистецтво”- лекція;
До Всесвітнього дня водних ресурсів „Водні ресурси: використання, охорона, відтворення”;
До 140-річчя від дня народження Є. Патона „Мости лише єднають, створюють, надихають”;
Літературний календар: До 210-річчя від дня народження Євгена Баратинського, російського письменника;
До 80-річчя Ліни Костенко, української письменниці;
Календар мистецтв: 70 років від дня народження Леоніда Осики, українського композитора;
325 років від дня народження Йоганна Баха, німецького композитора;
“Міжнародний день театру”;
Постійно діючий інформаційний куточок
„Публічний центр регіональної інформації”;
„Гортаючи сторінки улюблених книжок”;
„Нові довідково-інформаційні та бібліографічні видання - читачам”;
Кіноклуб “Екран”;
Відеоклуб „Movie Tuesdays”;
Englich Clab for Professional Women;
Тренінги комп’ютерної грамотності - Інтернет-центр;
Центр безкоштовної консультативної юридичної допомоги соціально-незахищених верств населення „Юридична клініка”.
ОЮБ ім. О.Бойченка
Масові заходи:
“Творці сценічного образу” - зустріч з акторами Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького - до Міжнародного дня театру.
“Кобзарем його ми звемо” - літературно-музична година;
“Презентація книги В.Посталатія “Окупація”;
“Презентація книги “Блакитні вежі”;
“Великих слів велика сила...” - презентація електронної версії “Кобзаря”;
“Архітектурні пам'ятки нашого міста” - історичний екскурс;
“Зоре моя вечірня” - поезія Т.Шевченка - літературно-музична година;
“Корифеї театральної спадщини” - бесіда;
“На музичній хвилі” - музичний турнір;
“Актор, режисер, драматург” - М.Кропивницький - вечір-портрет до Міжнародного дня театру;
“Таємниці музики Й.Баха” - мистецький вечір;
“Моя Кіровоградщина, мій край, моя земля” - година-реквієм;
“Жінки в історії людства” - історичний екскурс;
“Геній музики - Ф.Шопен” - музичний вечір;
“Винаходи, що приголомшили світ” - вікторина;
“Етикет ділової людини” - калейдоскоп ввічливості”;
“Смакуйте здорові, газди гонорові” - слайд-бесіда;
“Феномен нового вбрання - слайд-бесіда”.
Презентація Кіровоградської організації “Простір освіти”- інформаційна сесія спільно з ТІМО “Відкриті двері”.
Книжкові виставки, темтичні полиці: “З душею до Тараса “ - до 196-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка;
“Україна: європейська інтеграція”;
“Вони воювали за незалежність: УНР”;
“Берегиня українського народу: Л.Костенко”;
“Любіть її, душу слави - козацькую славу”- С.Величко;
“Доля “Кобзаря”;
“Поезія, що мудрості навчає” - до Всесвітнього дня поезії;
“Шевченко і живопис”;
“М.Рильський на тлі своїх творів”;
“Єлисаветград - колиска театру корифеїв” - до Міжнародного дня театру;
“Світ неповторний та чудовий” - виставка робіт учнів Центру дитячої творчості “Контакт”, гуртка “Сувенір”;
“Стежина до таїни етикету”;
“80-річчя масових антибільшовицьких повстань”;
“Чоловік= жінка” - гендерна рівність;
“Обережно! Туберкульоз”;
“Міфи і правда про наркотики: зроби правильний вибір”;
“Євген Патон: мости майбутнього”;
“Календар знаменних дат: І.Козловському - 110”;
“Календар знаменних дат: Д.Гнатюку - 85”;
“Нові надходження”.
Відбулися засіданні клубів за інтересами.
ОДБ ім. А.Гайдара
25 березня в обласній бібліотеці для дітей ім.А.Гайдара відбувся обласний конкурс “Найкращий читач - 2010”.
“Найкращими читачами України - 2010” від Кіровоградської області стали шестикласниця зі Світловодська Анна Петрова та кіровоградець, учень 7-го класу Гімназії нових технологій навчання Артем Стьожка.
До Міжнародного жіночого дня: “Поетам всіх віків була потрібна Муза
А жінці хто потрібен, якщо вона поет?” - літературна вітальня;
“Матусю, сонечко моє...” - літературно- музична композиція;
До 196-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка: “Тарасові музи” - книжкова виставка та огляд літератури;
“Шевченко довіку насущний” - книжкова виставка та огляд літератури;
“Шевченківське слово живе” - книжкова виставка та огляд літератури;
“Шляхами великої долі” - віртуальна експедиція для молодших школярів;
До ювілеїв письменників: “Дитячий віршограй” - поетична хвилинка до 115-річчя від дня народження М.Рильського;
Викладка та огляд літератури до 115-річчя від дня народження М.Рильського;
Викладка та огляд літератури до 115-річчя від дня народження I.Ле;
“Поетична совість України”- тематична викладка до 80-річчя від дня народження Ліни Костенко;
Тиждень “Музика для дітей та юнацтва” ( 15-21.03 )
“Мій друг - музика” - презентація книжкової виставки;
“Сузір'я юних талантів” - День юного музиканта - концерт-зустріч з учнями ДМШ № 1;
Творча зустріч з юними акторами студії “Маска” ОЦДЮТ;
“Чайковский П.И. “Времена года” - музична година;
“Шаинский - всем, всем, всем...”- мультимедійна презентація;
Тиждень дитячого читання (22-28.03)
“Дивосвіт скарбів книжкових” - віртуальне літературне шоу;
“Книга і комп'ютер: сучасне і майбутнє” - День інформації;
“Книги там, де життя” - усний журнал;
“Читати - це круто!” - презентація книжкової виставки;
“Книги читати - усе знати” - пізнавально-розважальна прорграма;
“Книжкова рапсодія” - гра-подорож з використанням мультимедійних засобів;
“Бібліотеки і книги стародавнього світу” - віртуальний бібліотечний урок з циклу “Від рукопису до книги”;
“Найкращий читач - 2010” - обласний тур Всеукраїнського конкурсу;
“Міжгалактична подорож в країну Журналію” - віртуальний бібліотечний урок з циклу “Від рукопису до книги”;
“Книга і комп'ютер. Хто кого?” - презентація книжкової виставки.