[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини

(оглядова довідка за матеріалами преси

та неопублікованими документами за квітень 2010 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації було розглянуто питання:
1.”Про роботу відділу культури і туризму Голованівської райдержадміністрації та Голованівського районного Будинку культури щодо організаційно-методичного забезпечення закладів культури клубного типу”.
2.”Про стан виконання програми економічного і соціального розвитку у галузі культура у І кварталі 2010 року”.
3.“Про роботу закладів культури області щодо виконання Закону України “Про захист суспільної моралі”.
4.“Про присвоєння звання “зразковий” ансамблю “Нові імена” Палацу культури “Світлопільський” (м.Олександрія)”.
5.“Про зняття звання “народний” з аматорських театрів малих форм Григорівського та Микільського сільських будинків культури Світловодського району”.

24 квітня у парку 50-річчя Жовтня відбулося закладання “Алеї Перемоги” за участю керівників обласної влади, структурних підрозділів облдержадміністрації, депутатів обласної ради, керівників громадських ветеранських організацій, ветеранів Великої Вітчизняної війни, представників мистецької та культурної еліти обласного центру. Під час акції висаджено 65 ялинок, щоб запам'яталася 65-річниця Великої Перемоги.

26 квітня відбувся мітинг та покладання квітів до пам'ятника жертвам Чорнобильської катастрофи . У мітингу взяли участь представники обласної, міської влади, громадських організацій, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Просвітництво. Художня самодіяльність

У квітні в Одесі проходив Всеукраїнський фестиваль “Яскрава країна”, кіровоградський дитячий зразковий хореографічний колектив “Світанок” виборов на фестивалі Гран-прі.
У Чехії проходив Міжнародний дитячий конкурс-фестиваль “Свято весни-2010”.
У ньому взяли участь більше ніж 20 колективів із багатьох країн, зокрема, Польщі, Росії, Словаччини, Словенії. Кіровоградський театр танцю “В гостях у казки”, який брав участь
у конкурсі, був удостоєний високої нагороди - Гран-прі фестивалю.

7-8 квітня в приміщенні обласного Центру народної творчості відбувся обласний семінар керівників фольклорних колективів та методистів з вокально-хорового жанру районних будинків культури. У його роботі взяли участь 28 фахівців з 17 районів та міста Олександрії.
Мета семінару - підготовка до регіонального свята фольклору “З чистої криниці”, яке відбудеться у болгарському селі Станкувате Вільшанського району.

Кіровоградський дитячий хореографічний ансамбль “Метелиця” 12 квітня повернувся з ХІ Всеукраїнського фестивалю “Біла лелека”, який проходий у Дніпропетровську. Дитячий колектив мав величезний успіх і отримав І та ІІ премії у заявлених номінаціях.

С 30 квітня по 4 травня в Кіровограді проходив Міжнародний дитячий фестиваль музики, пісні і танцю “ Об'єднаємо дітей мистецтвом” . У фестивалі взяли участь колективи з різних регіонів України та зарубіжжя. Учасники фестивалю не лише змагалися у конкурсах з хореографії та вокалу, а й відвідали майстер-класи, побували на екскурсіях.

Традиційно в кінці квітня в обласному Центрі дитячої та юнацької творчості відбувся XV Всеукраїнський фестиваль дитячої та юнацької творчості приурочений Всесвітньому дню Землі. Нинішня тематика фестивалю пов'язана з необхідністю пропагувати і формувати позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя.
Підсумком змагань між колективами-учасниками став заключний концерт в обласній філармонії. Переможцям вручили нагороди та подарунки, а глядачів потішило різнобарв'я талантів молодого покоління.

Театрально-концертне життя

22 квітня відбувся гала-концерт за підсумками обласного конкурсу учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів “Паросток”.

23 квітня в обласній філармонії відбулися урочистості з нагоди святкування 40-річчя лауреата Міжнародних конкурсів та фестивалів народного хореографічного ансамблю “Пролісок” Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю.
У цей день шанувальники хореографічного мистецтва Кіровоградщини мали змогу оглянути фотовиставку, приурочену до 40-річчя народного хореографічного ансамблю та помилуватися цілою низкою неперевершених хореографічних композицій у виконанні вихованців славетного колективу.

24 квітня в Кіровограді відбувся концерт чеченського ансамблю “Вайнах”.

26 квітня в залі обласної філармонії Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім.М.Куліша презентував виставу “Обережно жінки”.
Режисер-постановник та художник-постановник - Сергій Павлюк.
Балетмейстер - Юрій Бусс.

8 -11 квітня в Кіровограді відбувся Всеукраїнський фестиваль “Нейгаузівські музичні зустрічі”. В рамках фестивалю пройшов ХІІ Всеукраїнський конкурс студентів фортепіанних відділів музичних училищ та середніх спеціальних музичних шкіл. Цього року в ньому взяли участь 16 учасників з 14 міст України.
Організатори фестивалю - управління культури і туризму облдержадміністрації та Кіровоградське музичне училище.
Свято фортепіанного мистецтва в Кіровограді подарувало всім великий заряд позитиву та яскраві емоції, нових друзів і радість спілкування.

“Квітневі музичні вечори” пройшли в Кіровоградській музичній школі № 2 ім. Ю.Мейтуса. Це своєрідний фестиваль творчих здобутків школи, підсумок навчальної та музично-просвітницької роботи учнівського й педагогічного колективу за рік. Цьогорічний фестиваль, приурочений до дня пам'яті видатного земляка Юлія Мейтуса, за традицією розпочався екскурсіями для школярів міста в народному меморіальному музеї Юлія Мейтуса.

Музейна справа

Обласний краєзнавчий музей

“Писанкові обереги родини Стороженків” . Таку назву мала виставка декоративно-ужиткового мистецтва, презентація якої відбулася в обласному краєзнавчому музеї. Роботи майстринь - матері і двох її доньок приурочені до світлих свят Великодня та Благовіщення.
Основна мета виставки - пропаганда народної творчості, формування у молодого покоління любові до Батьківщини, до народних традицій.

У відділі обласного краєзнавчого музею - меморіальному музеї М.Кропивницького відбулася зустріч у “Театральній вітальні” студентів Кіровоградського медичного коледжу ім.Є.Мухіна з майстрами сцени: народним артистом України Іваном Кравцовим та заслуженим артистом Абхазії Володимиром Трибиненком. Артисти розповіли юнацькій аудиторії про свій життєвий і творчий шлях, відповіли на запитання.

Обласний художній музей

Експонувались виставки:
- виставка робіт Миколи Глущенка. В експозиції представлені картини митця з фондів Національного художнього музею України. Це головним чином пейзажі, натюрморти;
- виставка однієї картини ”Романтики” до 80-річчя з дня народження нашого земляка Миколи Боровського (1930-1998);
- виставка художника-реставратора з Одеси Інни Русіної;
- у відділі обласного художнього музею - картинній галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна” відкрито експозицію, присвячену 155-річчю з дня народження М.Садовської-Барілотті.
- виставка присвячена 65-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні “Не згасне подвиг у віках!"

На виставці представлені живописні твори з фондів художнього музею, окремі зразки зброї, військових одностроїв та нагород з фондового зібрання обласного краєзнавчого музею, документальні матеріали з Державного архіву Кіровоградської області, знахідки пошукових загонів Кіровоградщини.

Фотовиставки
В ОУНБ ім.Д.Чижевського відкрилася чергова фотовиставка Юрія Лебедєва “ С милого севера в сторону южную”. П'ятдесят кольорових та чорно-білих робіт притягують до себе зір допитливих відвідувачів своєю глибиною, витонченістю та несхожістю.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д. Чижевського

8 квітня у відділі мистецтв відбулася презентація виставки творчих робіт „Рукотворний світ тканин” майстра клаптикового шитва (печворк) Людмили Кривенко. Майстриня уже не вперше презентує свої роботи у відділі мистецтв, але такі відкриття завжди супроводжуються неодмінним інтересом і захопленням глядачів.
На презентації Людмила Іванівна розповіла про те, як створюються роботи, поділилася планами на майбутнє. На презентації звучали веснянки у виконанні вокального ансамблю музичного училища. Загалом на виставці було представлено 35 картин і 15 ляльок.

13 квітня в Центрі європейської інформації, що працює при відділі читальних залів обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського відбулася зустріч з директором підготовчого відділення факультету гуманітарних наук Карлового Університету (Прага, Чехія) Ріхардом Смейкалом, який розповів про можливості здобуття європейської освіти, туристичні та соціально-економічні особливості Чехії, і про навчання у Карловому університеті для української молоді.

7 і 14 квітня відбувся День інформації “Бібліотека та її інформаційно-ресурсні можливості ” (для учнівської та студентської молоді), організований Центром Європейської інформації спільно з обласним інформаційно-консультативним гендерним центром ОУНБ ім.Д.Чижевського і міськрайонним центром зайнятості.

До дня космонавтики у відділі документів з питань економіки, виробництва і природничих наук відбулося відкриття виставки ''Космічні фантазії'' та демонтстрація робіт учасників Всеукраїнського конкурсу Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання ''Сузір’я''.
Також цього дня у відділі відбулася презентація виставки стендового моделювання, клубу любителів стендового моделювання ''Friday model club''.
На виставці демонструвалися макети танків, літаків, машин - близько 200 робіт. Експозиція присвячена Дню Перемоги.

27-28 квітня в ОУНБ ім.Д.Чижевського відбувся обласний семінар-практикум методистів ЦБС, районних бібліотек для дорослих на тему „Комфортність обслуговування користувачів”. На семінарі розглядалися питання соціального партнерства як чинника забезпечення комфортного обслуговування користувачів, застосування нових бібліотечних технологій у забезпеченні оперативності та повноти виконання запитів користувачів, особливості обслуговування користувачів-дітей, та читачів з обмеженими функціональними можливостями. Цікавим стало практичне заняття з елементом тренінгу „Бібліотечне середовище - чи комфортне воно?”.

На семінарі з консультаціями виступили провідні спеціалісти обласних бібліотек.
Учасники семінару мали змогу отримати знання щодо покращення комфортності обслуговування користувачів у своїх закладах та поділитися досвідом і кращими здобутками у цьому напрямку роботи.

27 квітня у відділі краєзнавства ОУНБ ім.Д.Чижевського відбулася зустріч ветеранів Великої Вітчизняної війни з громадою міста, зокрема членами Російського культурного центру, представниками Кіровоградської спілки офіцерів, молоддю. В рамках зустрічі відбулася презентація творчих робіт клубу народних ремесел “Ниточка” - “Квіти - переможцям”. На виставці експонувались вишивка, живопис, інші жанри декоративно-ужитового мистецтва. Також у відділі працювала однойменна книжкова виставка, де представлені краєзнавчі видання про наш край в часи війни, його визволителів і наших героїв-земляків.
9 квітня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.Чижевського було урочисто відкрито Польський культурний центр. Цей центр відкрився завдяки співпраці бібліотеки з громадською організацією - Об’єднанням поляків Кіровоградщини „Полонія”, яку вже багато років очолює Олександр Полячок.
Мета Польського культурного центру - сприяння ознайомленню громадськості з внутрішньою і зовнішньою політикою Республіки Польщі, суспільно-політичними та соціально-економічними перетвореннями у суспільстві, з історією, економікою, життям, культурою та традиціями польського народу.
На відкритті було підписано Угоду про співпрацю між обласною універсальною науковою бібліотекою ім.Д.Чижевського та ОПК „Полонія”, яка офіційно визначає спільну діяльність в цьому напрямку.

30 квітня у відділі читальних залів обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського відбулося бібліотечне свято “Свято миру, свободи, весни”, в рамках якого учасники хору ветеранів Великої Вітчизняної війни та ветеранів праці зустрілися з громадськістю міста. На зустрічі було презентовано виставку творчих робіт учасників хору. Гості переглянули фільм про свята та будні хору “Ветеран”. Під час концерту ветерани виконали воєнні та повоєнні пісні.

Масові заходи:

До Дня Великодня
“Світле Воскресіння Христове” - викладка літератури;
„Бог і митець” - презентація книжкової виставки;

„Обрядова лялька” - художня виставка Л.Кривенко;

До 300-річчя прийняття Конституції Пилипа Орлика

“Конституція Пилипа Орлика як перше відкриття Української національної ідеї” - книжкова виставка;

До 120-річчя від дня народження М.Зерова
“Закоханий у вроду слів” - літературні читання;
„Микола Зеров - перекладач, учений, критик і поет…” - викладка літератури;

До Дня довкілля
“Обличчя планети Земля” - книжкова викладка;
“Екологія довкілля” - книжкова виставка ;

Виставка рідкісних і цінних документів;
“Послухаю цей дощ” - дощ в поезії та живописі;

До річниці Чорнобильської катастрофи
“Чорнобильський вітер у душах” - книжкова виставка;
„Чорнобиль не відходить у минуле” - викладка літератури;
“Гіркі дзвони пам’яті” - книжкова виставка;

До Всесвітнього дня книги і авторського права
“Книга рятує душу” - книжкова виставка ;

Обласна програма „Здоров'я нації 2002-2011 рр”
“Охорона здоров’я в Україні: проблеми та перспективи” - книжкова виставка;

Програма читання в ОУНБ
Краєзнавчі читання оповідань Ольги Полєвіної;

До Дня заснування НАТО
“Україна-НАТО: потенціал взаємодії в безпековій політиці держави” - перегляд літератури;

Освіта - ХХІ століття
“Інноваційна спрямованість процесу виховання ” - День інформації;

Популяризація документів іноземними мовами
„Подорожуючи світом” - до Міжнародного дня пам’яток і визначних місць;

До 65-річчя Перемоги
“Вклонімося великим тим рокам” - книжкова виставка;

Популяризація літератури з питань економіки
„Гроші… гроші… гроші” - перегляд літератури;
„Охорона праці - складова особистої безпеки людини” - день спеціаліста до Всесвітнього дня охорони праці;

Популяризація літератури з питань мистецтва
„Все про книгу, все про читання” - лекція;
“Легенда Куросави” - кіновечір до 100-річчя від дня народження Акіро Куросави;
“Пейзаж в українському живописі” - книжкова виставка;

Календар мистецтв
155 років від дня народження Марії Карпівни Садовської-Барілотті, української співачки і драматичної актриси;
110 років від дня народження Валентини Миколаївни Чистякової, української актриси;
Міжнародний день пам’яток і визначних місць;

Літературний календар

Книжкові виставки:
“Нагибинские чистые пруды”- до 90-річчя від дня народження російського письменника Ю.М.Нагібіна;
“Коли слова оживають” - до 90-річчя від дня народження українського письменника Григора Тютюнника;
“Краса слова Миколи Зерова” - до 120-річчя від дня народження українського поета Миколи Зерова;
“Живописець літературного слова” - до 75-річчя від дня народження українського письменника С.В.Тельнюка;

Відеоклуб „Movie Tuesdays”;
Засідання англомовних клубів;
Тренінги комп’ютерної грамотності - Інтернет-центр;
Кіноклуб “Екран”;
Центр безкоштовної консультативної юридичної допомоги соціально-незахищених верств населення „Юридична клініка”.

ОЮБ ім. О.Бойченка

Масові заходи:
“Роксолана - доля, образ, символ” - слайд-бесіда;
“Заповідні куточки Кіровоградщини” - туристична мандрівка;
“Грізна зона. Тридцять кілометрів” - літературно-музична композиція;
“Українська писанка” - слайд-екскурс до музею писанки;
“Чи знаєте ви музику?” - музичний турнір;
“Незламність духу у творчості” - презентація робіт та зустріч з О.О.Андрієнко, інвалідом по зору І групи;
“Космічний рейс” - слайд -бесіда;
“Інтернет: історія в особах” - слайд-бесіда;
“Читати модно” - конкурс любителів книги;
”У світі книги” - вікторина;
“Світ таємниць і загадок” - пізнавальна подорож;
“У пошуках світла” - літературно-музична година;
“Письменники степового краю” - літературно-музична година;
“Кіровоградщина - козацький край” - літературно-музична година;
“Письменники розстріляного відродження” - літературно-музична година;
“Мати - символ добра на землі” - літературно-музична година;

Книжкові виставки:
“Багатоголосся книг, що нас єднають” - колекція книг з автографами з фонду ОЮБ ім. О.Бойченка;
“Пам'ятай історію, думай про майбутнє” - книжково-ілюстративна експозиція;
“Творче життя М.Зерова”;
“Водограєм гумор лине”;
“І гармонія сповнює небо”- птахи України;
“День довкілля - 17 квітня”;
“Благослови, Боже, мою землю”;
“Стилі в мистецтві: бароко”;
”Володар гетьманської булави - П.Полуботок;
“Свіча пам'яті ліквідаторам Чорнобиля”;
“Поезія, що мудрості навчає” - до Всесвітнього дня поезії;
“Безпека праці-пріоритет держави”;
“М.Рильський на тлі своїх творів”;
“Єлисаветград - колиска театру корифеїв - до Міжнародного дня театру;
“Писанка - символ життя” - виставка писанок вихованців Зразкової студії декоративно- ужиткогового мистецтва “ Писанка”;
“П.Орлик і його доба”;
“Сімейні правовідносини: поняття та особливості”;
“Проектне середовище” - виставка робіт студентів КІРУЄ;
“Календар знаменних дат: М.Вронському - 110”;

Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОДБ ім. А.Гайдара

В приміщенні обласної бібліотеки для дітей ім.А.Гайдара відкрито виставку дитячих малюнків”Дитина чекає батьків”. Переважну більшість робіт виконали вихованці обласної школи мистецтв та кіровоградської художньої школи. Мета заходу-виховання сімейних традицій.

В обласній бібліотеці ім.А.Гайдара відкрилася виставка “Дитина чекає на родину”.
Автори робіт ставили перед собою єдину мету: донести до суспільства всю серйозність проблеми дитячого сирітства.

Масові заходи:

До дня сміху
“Свято дурнів” - урок;

До Великодня
“Ікона крізь віки” - книжкова виставка та огляд літератури;

До Міжнародного дня книги
“Привіт, Казкознавчики” - ерудит-жарт-лото;
“Назвіть казку та її автора” - електронна презентація;

До Всесвітнього дня здоров'я
“Обережно: небезпечне задоволення” - книжкова відеовиставка;
“Як Василько став спортсменом” - казкова вистава;
“Уроки безпеки для малюків” на теми: “Обережним треба бути”, “Дорожня азбука малятам” - цикл віртуальних уроків;

До 24-річниці Чорнобильської катастрофи
“Кайдани Чорнобиля” - книжкова виставка;
“Чорнобиль ніколи не заросте травою небуття, надто гірка його трава” - віртуальна інформаційна -година;

До ювілеїв письменників та художників
“Дитячий віршограй” - поретична п'ятихвилинка до 90-річчя від дня народження українського поета Д.Білоуса;
“Будуємо замок добрих чарівників Європи” - віртуальна подорож до 205- річчя від дня народження Г.Х Андерсена;
“Чарівний світ Катерини Білокур” - мультимедійний захід з циклу “Митців фантазія безмежна”;

Відбулися засідання бібліотечних клубів та пізнавально-розважальні заходи.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2010 Webmaster: webmaster@library.kr.ua