[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини

(оглядова довідка за матеріалами преси

та неопублікованими документами за червень 2010 року)

Загальні питання

1 червня, в Міжнародний день захисту дітей, у приміщенні обласної філармонії відбулися урочистості з нагоди цього свята. Були запрошені хлопчики й дівчатка з усієї області, зокрема вихованці шкіл-інтернатів, дитячих будинків, а також учасники дитячих позашкільних закладів які взяли активну участь у Всеукраїнському творчому конкурсі “Знай і люби свій край!”.

22 червня Україна відзначила День скорботи - 69-ту річницю початку Великої Вітчизняної війни. У Кіровограді представники влади та громадськості вшанували урочистою ходою і покладанням квітів до монумента на Фортечних валах пам'ять загиблих воїнів та мирних жителів.

28 червня біля пам'ятника Тарасу Шевченку в обласному центрі відбувся урочистий мітинг з нагоди святкування Дня Конституції України. У мітингу взяли участь представники обласної та міської влади, громадськість.

Підбито підсумки першого туру щорічного Всеукраїнського конкурсу “Кращий державний службовець”. У номінації “Кращий керівник” переможцем визнано начальника управління культури і туризму Кіровоградської облдержадміністрації Наталію Овчаренко.

Урочистий мітинг з нагоди 90-ї річниці від дня народження видатного авіатора часів Другої світової війни тричі Героя Радянського Союзу маршала авіації Івана Кожедуба та відкриття стели на честь цієї непересічної героїчної особистості відбулися на підвір'ї головного корпусу Державної льотної академії України.
По завершенню мітингу гості мали можливість відвідати експозицію моделей повітряних суден часів Другої світової війни та авіамодельного спорту. Екскурсію проводили найкращі курсанти кіровоградської кузні спеціалістів цивільної авіації України та зарубіжних країн, звідки приїздить до нас молодь здобути авіаційний фах.

У Вільшанці відбулося відкриття погруддя болгарському поету, публіцисту та громадському діячу Христо Ботєву . На урочистостях були присутні посол Республіки Болгарія в Україні Дімітр Владіміров, президент Асоціації болгар України Антон Кіссе, мер міста Алфатар Радка Желєва.

Обласна організація Конгресу літераторів України презентувала друге видання альманаху “Літературна Кіровоградщина”. На сторінках цього видання представлена творчість понад двадцяти поетів, прозаїків та публіцистів.

Просвітництво. Художня самодіяльність

З 9 -18 червня у містечку Кранєво (Болгарія) проходив четвертий Міжнародний фестиваль-конкурс “Славянский венец”, у якому взяли участь учні й викладачі кіровоградської музичної школи № 2 ім.Ю.Мейтуса. У складі делегації талановитих кіровоградців були хор “Согласіє”, музичний театр “Менестрелі”, ансамбль бандуристок “Україночка”, вокальний ансамбль “Веселка”, вокальний ансамбль “Анданте” та інші колективи. Учасники фестивалю отримали дипломи та нагороди за професіоналізм у виконанні конкурсної програми.

27 червня у селі Піщаний Брід Добровеличківського району відбулися народні гуляння з нагоди Дня молоді та Дня Конституції України. У святковому концерті взяли участь учасники місцевої художньої самодіяльності та жіноча вокальна група з Києва.

Бандуристки з Кіровоградської музичної школи № 3 відзначились на Міжнародному конкурсі “Дзвени, бандуро”, що пройшов у Дніпропетровську. Ансамбль “Мальвочки” посів перше місце серед великих колективів, а однойменне тріо - серед малих груп виконавців.

У селі Станкуватому Вільшанського району відбулося регіональне свято фольклору “З чистої криниці”. У святі взяли участь аматорські фольклорні колективи та окремі виконавці західного регіону нашої області: Гайворонського, Голованівського, Ульяновського, Добровеличківського, Новоархангельського районів. Вільшанців представляли відомі творчі колективи “Гуденки” та “Садянка”.

Театрально-концертне життя

До Дня захисту дітей обласний театр ляльок підготував велику програму, яка розпочалася із конкурсу малюнку. Малеча просто неба на подвір'ї театру малювала своє веселкове дитинство.
Кожен із них старанно вимальовував свій світ на асфальті. Жодна робота не залишилася поза увагою журі конкурсу. Призи малятам вручали казкові персонажі.
Після церемонії нагородження, на малят чекала вистава “Вовченятко з казкової торби” у виконанні кращих акторів театру. У цей день малеча отримала масу задоволення.

Музейна справа

Обласний художній музей

1 червня в обласному художньому музеї відбувся день відкритих дверей, приурочений до Міжнародного дня захисту дітей.
Діти різних вікових категорій мали змогу безкоштовно відвідати екскурсії та програми з інтерактивними формами роботи у виставкових залах художнього музею та картинної галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна”, отримати чудову нагоду поринути у чарівний світ мистецтва, взяти участь у різноманітних конкурсах, вікторинах та майстер-класах, переглянути мультиплікаційні фільми. Також до уваги відвідувачів музею та картинної галереї було представлено книжкову виставку “Діти в творчості Петра Оссовського”, виставку художніх творів “Країна мрій” та експозицію “Творчість наших дітей” з живописними полотнами та виробами, виготовленими руками дітей на уроках праці та малювання, у шкільних гуртках і секціях дитячо-юнацького центру.

10 червня в обласному художньому музеї відбулася творча зустріч з народним художником України, заслуженим діячем мистецтв України, лауреатом обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства ім.О.Осмьоркіна у номінації “Новітні спрямування”, головою правління Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України, депутатом обласної ради Михайлом Володимировичем Надєждіним.

Виставки
-Eкспозиція до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні;
-Виставка творів за підсумками проведення весняного пленеру в дендропарку. Організаторами проведення мистецької акції “Весняний пленер-2010” були корпорація “ХХІ століття”, медіа-група “Весь Кіровоград”, мистецький факультет Кіровоградського державного педагогічного університету та Кіровоградський обласний художній музей;
-Виставка нашого земляка художника Андрія Німенка;
-Виставка дипломних та проектних робіт випускників художньо-графічного відділення мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету ім.В.Винниченка та Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки приурочена до відзначення Дня молоді в рамках Тижня української молоді.

У художньо-меморіальному музеї ім.О.Осьмьоркіна відкрилася персональна виставка фотохудожника Олега Шрамка.
На виставці представлено більше 30-ти кольорових фотознімків із серій “Люди як люди” та “Миттєвості життя”, які були опубліковані на сторінках “Вечірньої газети” у 2008-2009 роках. Світлини Олега Шрамка фіксують яскраві образи кіровоградців. Знайомі і незнайомі обличчя постають перед нами зі своїми радощами, проблемами і роздумами. Це своєрідний стислий літопис сучасного життя, спроба виокремити особистість людини, яку зазвичай називають “пересічним громадянином”.

Письменник Анатолій Черниш презентував свою нову книжку юним читачам - учням школи № 4. Зустріч відбулась у відділі обласного краєзнавчого музею - меморіальному музеї М.Кропивницького. Автор представив новітній творчий доробок - збірку “Про Сонечко і журавля, калину і букву Я” з ілюстраціями Андрія Надєждіна.

В Ростовському обласному музеї краєзнавства за участю Олександрівського районного краєзнавчого музею відбулася виставка робіт художниці Неллі Кірман.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д. Чижевського

У Кіровограді пройшов VІІ фестиваль польської культури присвячений 200-річчю від дня народження видатного польського композитора і піаніста Фредеріка Шопена. У рамках VII фестивалю польської культури, Кіровоград відвідали консули посольства Польщі в Україні Дорота Дмуховська і Ян Здановскі. У програмі фестивалю був презентований Польський культурний центр, який нещодавно відкрився в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.Чижевського. Центр уже має певні здобутки у своїй роботі - тут проходять різноманітні культурно-мистецькі та інформаційні заходи, презентації, творчі зустрічі, група молодих людей разом з вчителем Яцеком Шимореком успішно вивчає польську мову.
Як зазначила, консул посольства Польщі в Україні пані Дорота Дмуховська, вона вже не вперше в Кіровограді і в бібліотеці ім. Д.Чижевського також буває досить часто на різноманітних культурно-мистецьких заходах. Вона наголосила, що їй особливо приємно, разом з колегами, відвідати новостворений Польський культурний центр.
Завершився фестиваль концертом польської пісні і танцю за участю творчих колективів із Києва та Житомира у центральному дендропарку міста.

14 червня у відділі мистецтв відбулося відкриття виставки офорту „Офорт. Суха голка. Що це?”. На виставці представлено понад 50 робіт класу учнів В.Давидова (КДПУ ім. В.Винниченка). На презентації викладачі розповіли про техніку офорту.

14 червня в ОУНБ ім.Д.Чижевського урочисто відкрито Регіональний тренувальний центр за Всеукраїнським проектом “Бібліоміст”. Цей проект має на меті підвищення кваліфікації бібліотекарів області. Центр проводитиме безкоштовні тренінги, індивідуальні консультації за темою “Основи роботи з ПК та в інтернеті” для людей, що відносяться до різних соціальних прошарків і вікових категорій. На зустріч були запрошені представники ІRЕХ, КРБА, неурядових організацій, викладачі та студенти вузів, вчителі ЗОШ, бібліотечні працівники, читачі бібліотеки, представники засобів масової інформації.

14 червня, у відділі мистецтв відбувся захід, присвячений джазовій музиці, який мав назву „Джаз - дорогоцінний дар Америки”. Музиканти - викладачі Кіровоградської музичної школи № 1 ім.Г.Нейгауза виконали низку творів відомих джазових композиторів: Джеррі Керна, Дюка Еллінгтона, Глена Міллера, Гаррі Уоррена та інших. До цього вечора працівники відділу документів іноземними мовами приготували і презентували книжкову виставку ”All the Jazz”, яка проілюструвала історію джазу.

До Міжнародного дня захисту дітей
1 червня у відділах обслуговування обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського відбулося багато цікавих і захоплюючих заходів, куди було запрошено дітей та їх батьків, вчителів та інших фахівців, які працюють з дітьми. У відділі мистецтв відбулася презентація творчих робіт учнів дитячої художньої школи ім.О.Осьмьоркіна „Мистецтво пластичного мислення". На виставці представлені два основних типи скульптури: 55 робіт круглої скульптури та 32 рельєфи.
Фахівці Інтернет-центру для учнів Кіровоградського колегіуму провели захоплюючу веб-екскурсію „7 Чудес світу”.
Також 1 червня у відділі з питань економіки, виробництва і природничих наук працівники віддлу провели майстер-клас „Ляльки-мотанки” для учнів середніх класів приватної школи Ор-Авнер.
З початку червня почала активно діяти літня дитяча школа мистецтв (при відділі мистецтв), яку відвідали вихованці музичних шкіл, гімназії №5, ЗОШ № 22;
„Дитинство в Україні: права, гарантії, захист” - презентація книжкової виставки;
„Через книжку - до духовності дитини” - книжкова виставка;
„Діти - наше щастя, окраса і любов” - книжкова виставка;
„Світ очима дитини”- фотовиставка;
„Я пізнаю світ” - виставка екологічної тематики;
„Виховання підлітка: вплив національних традицій” - книжкова виставка;

До 90-річчя від дня народження тричі Героя Радянського Союзу Івана Микитовича Кожедуба
„Віковічний подвиг” - книжкова виставка;

Популяризація літератури з питань екології
„Екологія: тривоги і надії” - книжкова виставка до Всесвітнього дня навколишнього середовища;

Популяризація літератури з питань сільського господарства
„Шукайте лікаря в природі” - перегляд літератури;

Обласна програма„Здоров’я нації на 2002 - 2011 роки”
„Первинна медична допомога” - перегляд літератури;

До 140-річчя від дня смерті англійського письменника Чарльза Діккенса
„Великі надії Чарльза Діккенса” - книжкова виставка;

Літературний календар:
До 110-річчя від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері, французького письменника;
“Не шукайте мене в тому, що я пишу” - викладка літератури до 110-річчя від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері, французького письменника;

Популяризація літератури з питань виробництва
„Агрохімія - наукова основа хімізації землеробства” - книжкова виставка;

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні
„На всі часи, на всі віки у спогадах живі ” - книжкова виставка;

Програма протидії поширенню наркоманії і злочинності, пов'язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на 2003-2010 рр.
“Не зруйнуй життя свого” - книжкова виставка;

До Дня державної служби
“Державне управління в Україні: підвищення ефективності в контексті євроінтеграції” - перегляд літератури;

До 130-річчя від дня народження Володимира Винниченка
8 червня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.Чижевського відбулася презентація виставки „Володимир Винниченко: парадокси долі і творчості”. Спільна виставка відділу рідкісних і цінних документів ОУНБ ім.Д.Чижевського, обласного краєзнавчого музею та державного архіву Кіровоградської області присвячена 130-й річниці від дня народження видатного українського прозаїка, драматурга, художника, політичного і державного діяча, уславленого земляка Володимира Кириловича Винниченка.
Окрім особистих речей нашого уславленого земляка, на виставці широко представлені документи, прижиттєві видання творів, літературознавчі видання української діаспори та фотографії В.Винниченка з видатними історочними діячами. Вони висвівтлюють життєвий і творчий шлях цієї драматичної постаті минулого століття, політичну і громадську діяльність непересічного українця;
„Володимир Винниченко: життя і заповіді” - книжкова виставка;

До Дня Конституції України
“Історія української Конституції - етапи державотворення і розбудови демократії“ - книжкова виставка;
„Вимріяна поколіннями” - викладка літератури;

Міжнародний День боротьби із зловживанням наркотиків та їх незаконним розповсюдженням
„Гріхи юності спотворюють обличчя старості” - викладка літератури;

Обласна програма „Українська родина”
“Це важке сімейне щастя” - книжкова виставка;

Календар мистецтв:
200 років від дня народження Роберта Александера Шумана, німецького композитора, музичного критика;
100 років від дня народження Жана Ануя, французького драматурга;
70 років від дня народження Леся Івановича Сердюка, українського актора;

Центр безкоштовної консультативної юридичної допомоги соціально-незахищених верств населення „Юридична клініка”, обласний інформаційний гендерний центр

Кіноклуб „Екран” щоп’ятниці;

Відбулися засідання англомовних клубів.

ОЮБ ім. О.Бойченка

Масові заходи
“Архітектурні пам'ятки нашого міста” - історичний екскурс;
“Чи знаєте ви музику” - музичний турнір;
“Сучасні пісні та мелодії” - пісенний вернісаж;
“Конвенція ООН про права дитини” - відеопергляд;
“Моя Україна” - інтелект-гра;
“Домінанта” - інтелектуальне кафе;
“Нам чиста потрібна планета” - еколого - краєзнавча гра;
”Веселий паровозик” - поєдинок ерудитів;
“Мій рідний край і роздуми про нього” - година спілкування;
“Гетьманські столиці” - історико-краєзнавча мандрівка;
“Твій друг - книга” - гра-конкурс;

Книжкові виставки
“Конституція держави:дороговказ на віки”;
“Казкова країна - дитинство” - до Міжнародного дня захисту дітей;
“Енергія молодості” - до Дня молоді;
“Письменник і творчість” - Антуан де Сент-Екзюпері;
“Він і зараз живе серед нас” - Антуан де Сент-Екзюпері;
“За звичаєм давнім” - традиції та звичаї нашого народу;
“Технічні мрії юні”;
“Особистості нашої історії:І.Кожедуб”;
“Поетичний епос О.Твардовського”;
“Минуде - сучасне - вічність” - до Дня скорботи;

Календар знаменних дат: Р.Шуману - 200;

Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОДБ ім. А.Гайдара

До Міжнародного дня захисту дітей
“Незвичайні пригоди в країні Ласунів” - розважальна програма;
“Подорож у царство книг” - розважально - пізнавальна програма;
“Книжкова рапсодія” - гра-подорож;

До ювілеїв письменників та композиторів
“Будуємо замок добрих чарівників Європи” - віртуальна подорож з організацією книжкової викладки до 150-річчя від дня народження шотландського драматурга Дж.Баррі;
“Подорожуємо сторінками української книги” - коментоване читання до 90-річчя від дня народження українського прозаїка Гр.Тютюника;

До Дня Конституції України
“Свята моєї Батьківщини! - книжкова виставка та огляд літератури;
“Конституція твоєї Батьківщини” - книжкова виставка;

Відбулися пізнавально-розважальні заходи.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2010 Webmaster: webmaster@library.kr.ua