[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини

(оглядова довідка за матеріалами преси

та неопублікованими документами за липень 2010 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації було розглянуто питання:
1.”Про підсумки виконання програми економічного і соціального розвитку у галузі “культура” у І півріччі 2010 року”.
2.”Про стан виконання плану заходів щодо розвитку бібліотечної справи Кіровоградської області”.

1 липня в ОУНБ ім.Д.Чижевського відбулося вшанування лауреатів обласної премії у галузі архітектури, геральдики, вексилології і декоративно-прикладного мистецтва ім.Я.Паученка.

Лауреатами цьогорічної премії стали: у номінації „Архітектура” - Олійник Павло Павлович, головний архітектор проекту ВАТ „Проектно-вишукувальний інститут „Кіровоградагропроект” за розробку проекту житлового будинку по вул.Дзержинського, 56 у м.Кіровограді; у номінації „Геральдика та вексилологія” - Філімонов Володимир Сергійович - художник, за розробку символіки селищ Соколівка, Первозванівка, Обознівка; у номінації „Декоративно-прикладне мистецтво” - Гончаренко Юрій Борисович - художник-живописець, що плідно працює у галузі декоративного мистецтва в оригінальній техніці. За вагомий творчий доробок останніх років, який розвиває і утверджує основоположні засади українського традиційного декоративно-прикладного мистецтва.

З нагоди відзначення 20-ї річниці Декларації про державний суверенітет України представники влади та громадськості поклали квіти до меморіалу Слави, що на фортечних валах, до пам'ятника Богдану Хмельницькому та Тарасу Шевченку.

Просвітництво. Художня самодіяльність

В смт.Долинська відбувся Всеукраїнський благодійний фестиваль бардів. Фестиваль показав значне зростання творчої майстерності його учасників. Переможці отримали нагороди та подарунки.

Хореографічний ансамбль “Намистечко” став лауреатом першої премії на першому відкритому фестивалі хореографічного мистецтва “У барвах Прикарпаття'', що проходив 2-3 липня на Львівщині у м.Самбір.

У смт.Гайвороні відбулося свято Івана Купала. У рамках свята відбувся концерт за участю аматорських виконавців та колективів. Весело було від жартів та ігор, не обійшлося й без головних атрибутів купальського свята опудал Купали й Марени. Довколо уквітчаного стрічками деревця молодь водила хороводи, співаючи ритуальних купальських пісень, дівчата відпускали свої віночки за течією, ввечері, коли розгорілося купальське вогнище молодь стрибала через вогонь.

Світловодський народний аматорський ансамбль російської пісні “Сударушки” отримав спеціальний приз фестивалю народної творчості “Купальські зорі”, що вже восьмий рік поспіль проходив у м.Гола Пристань Херсонської області.

Гран-Прі фестивалю, дипломи лауреатів у номінаціях “Народний танець” та “Стилізація народної хореографії” - такий золотий ужинок народного хореографічного колективу “Пролісок” (художній керівник - народний артист України професор Анатолій Коротков), який повернувся з восьмого Міжнародного фестивалю”Чеська казка”.
Майстерність і артистизм кіровоградців зачарували місцеву публіку, членів журі, інших конкурсантів з різних країн Європи.

Студія хореографічного мистецтва “Аеліта” повернулася з Болгарії. Там, протягом двох тижнів, колектив брав участь у конкурсах, майстер-класах, концертах четвертого Міжнародного мистецького фестивалю “Музіті-2010”. Змагання проходило серед багаточисельних колективів Болгарії, Росії та Румунії, наш український колектив повернувся додому з перемогою - Гран-Прі Міжнародного конкурсу.

З 19 по 24 липня у м.Балаклаві проходив VI Міжнародний фестиваль-конкурс інструментальної музики й популярної пісні “Жемчужный рай”. Наш земляк Ярослав Страшной взяв участь у цьому конкурсі та виборов перше місце у номінаціії “Вокалісти старшої категорії” і отримав диплом лауреата конкурсу.

Театрально-концертне життя

В Кіровоградському академічному обласному театрі ляльок 31 липня відбулася прем'єра трагікомедії на 2 дії “Собаче серце”( М.Булгаков).
Автор інсценізації та режисер-постановник - заслужений діяч мистецтв України Є.Гімельфарб. Художник-постановник - С.Прокоф'єва. Художник з освітлення Джон Хофланд (США). Музичне оформлення - О.Харченко. Продюсер вистави - заслужений працівник культури України Г.Педько.

Музейна справа

15 липня, напередодні 20-ї річниці проголошення Декларації про державний суверенітет України, в обласному художньому музеї відкрилася виставка художніх робіт В.Винниченка. Мистецька спадщина нашого видатного земляка Володимира Винниченка, повернена з Америки Українською Вільною Академією Наук США, вперше відкрилася для широкого загалу в місті його дитинства і юності незадовго до 130-річчя славетного єлисаветградця.
На презентацію виставки зібралася творча еліта не лише Кіровограда, а й Києва; були серед почесних гостей відомі політики й державні діячі, керівники області, меценати, журналісти.

У Новоукраїнському районному краєзнавчому музеї працює пересувна фотовиставка “Крізь призму війни”. Експозиція присвячена 65-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Працюватиме вона до 3 вересня. А далі продовжить шлях районами області. В експозиції представлені три десятки чорно-білих та кольорових світлин, що розповідають про героїчну боротьбу радянських військ та підпільників і партизан Кіровоградщини проти німецько-фашистських загарбників у 1941-1945 роках.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д. Чижевського

1 липня у відділі краєзнавства ОУНБ ім.Д.Чижевського відбулося перше засідання „Літературної кав’ярні”, де зібралася творча інтелігенція міста. Вони обговорювали філософські питання - в чому відмінність жіночої та чоловічої поезії. Звучали гарні пісні, поезії у виконанні Миколи Левандовського, Романа Любарського, молодих поетес.

10 липня обласну бібліотеку відвідали представники релігійної общини воєводства Вроцлава (Польща). Вони познайомилися з ресурсами Польського культурного центру, для них було проведено презентацію виставки „Україна - Польща: міжнародні зв’язки”. Гості також мали змогу познайомитися з роботою відділів обслуговування бібліотеки.

15 липня після презентації мистецької колекції видатного державного і політичного діяча, письменника, художника Володимира Винниченка, поверненої на Батьківщину Українською Вільною академією наук в США (м. Нью-Йорк), що відбулася в Кіровоградському обласному художньому музеї, група представників Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Міністерства культури і туризму України, Міністерства закордонних справ України, Державної митної служби України, Національної академії наук України, Кіровоградської обласної державної адміністрації відвідали обласну універсальну наукову бібліотеку ім. Д.Чижевського, зокрема відділ рідкісних і цінних документів.

Відділ мистецтв ОУНБ ім.Д.Чижевського започаткував цикл зустрічей „Колоритні мандрівки”. Суть циклу - наші земляки діляться враженнями від подорожей різними країнами, а також дивовижними куточками нашої держави.
16 липня відбулася зустріч з викладачем Педагогічної Академії Олександром Барановим. Він розповів про свої враження від поїздки до Китаю і презентував слайд-шоу “Китай - країна контрастів”.

Масові заходи:

До Дня архітектури України
Вручення премії ім.Я.Паученка;
„Архітектура - це історія людства” - книжкова виставка;

Канадсько-український бібліотечний центр
До національного свята Дня Канади
“Українська діаспора Канади на порозі ХХІ століття” - презентація книжкової виставки;

До Дня Незалежності США
„Народжені 4 липня” - книжкова виставка;

В рамках дії проекту “Центр європейської інформації”
“Україна - Польща: міжнародні зв’язки”- книжкова виставка;

„Славні атамани війська запорозького” - книжкова виставка - до 400-річчя від дня народження Івана Сірка та 320-річчя Петра Калнишевського;

До 20-ї річниці Декларації про державний суверенітет України
„Від Декларації до незалежності” - книжкова виставка;
„Наша доля - суверенна Україна” - книжкова виставка;

Популяризація літератури з питань екології
„Сільськогосподарська екологія” - перегляд літератури;
„Перші друкарі” - книжкова виставка до 520-річчя від дня народження Ф.Скорини;

Популяризація літератури з питань мистецтва
„Алегоричні сюжети мистецтва„ - книжкова виставка;

Популяризація літератури з питань екології
„Екологія атмосфери” - книжкова виставка;

Літературний календар:
„Я обираю літературу” - до 110-річчя від дня народження Юрія Смолича, українського письменника;

Календар мистецтв:
1 липня - День архітектури;
100 років від дня народження Сергія Олексійовича Григор’єва, українського живописця, графіка;
175 років від дня народження Генрика Венявського, польського скрипаля, педагога і композитора;
125 років від дня народження Остапа Миколайовича Лисенка, українського музикознавця;
„Перші друкарі” - книжкова виставка до 520-річчя від дня народження Ф.Скорини;
„Із книгою - по життю” - книжкова виставка.

ОЮБ ім. О.Бойченка

Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
“Лицар української історії - Павло Полуботок”;
“Подвигу жити вічно” - до Року ветеранів Великої Вітчизняної війни;
“Барви рідної землі” - заповідні куточки Кіровоградщини;
“Лікарські рослини: шляхи зцілення”;
“Репродуктивне здоров'я молоді”;
“Суверенітет - важлива ознака держави”;
“Гендерна рівність - ознака цивілізованої держави”;
“Світ навколо нас: тварини”;
“Гірка дорога вигнання” - В.Винниченко;
“Наукові джерела історії староруського християнства”;
“Дивовижне поруч: вишивка, кераміка, бісер”;
“Ігор Тамм - наш земляк”;

Календар знаменних дат: В.Сєрову - 100;

Календар знаменних дат: В.Винниченку - 130;
Нові надходження.

ОДБ ім. А.Гайдара

Книжкові виставки:
“Знайомтесь: нові книги”;
“Квітковий дивограй”;
“У світі професій”;
“Милосердя без меж”;
“Подорож сторінками дитячої преси”;
“Ікона крізь віки”;
“Мистецький калейдоскоп”;
“Міс Киць-Киць та Містер Гав”;
“Читати - це круто!”;

До ювілеїв письменників
“Подорожуємо сторінками української книги” - коментоване читання до 75-річчя від дня народження українського прозаїка, критика, публіциста Юрія Федосійовича Ярмиша;
“Будуємо замок добрих чарівників Європи”- віртуальна подорож та викладка літератури до 145-річчя від дня народження англійського прозаїка, поета, казкаря Джозефа Редьярда Кіплінга;
“Стійте всіма силами за Україну”- книжкова виставка та огляд літератури до 130-річчя від дня народження В.Винниченка.
Відбулися пізнавально-розважальні заходи.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2010 Webmaster: webmaster@library.kr.ua