[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини

Хроніка культурного життя Кіровоградщини

(оглядова довідка за матеріалами преси

та неопублікованими документами за жовтень 2010 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації було розглянуто питання:
1.”Про стан виконання програми економічного і соціального розвитку у галузі культура за 9 місяців 2010 року”.
2.”Про стан дотримання державними службовцями управління культури облдержадміністрації та відділів культури і туризму райдержадміністрації, міськвиконкомів законів України “Про державну службу” та “Про боротьбу з корупцією”.

28 жовтня з нагоди 66-річниці визволення України від фашистських загарбників в обласному центрі відбувся мітинг та покладання квітів на меморіалі Слави. В урочистостях взяли участь керівники області та міста, ветерани війни, студентська молодь, представники громадськості.

Просвітництво. Художня самодіяльність

1 жовтня в Кіровоградському музичному училищі був відкритий музей історії училища та відбулася презентація роялю “С.Весhstein” придбаного учбовому закладу обласною та місцевою владою.

14 жовтня на території Національного заповідника “Хортиця” (Запорізька область) відбувся Всеукраїнський козацький фестиваль “Покрова на Хортиці”. У фестивалі взяв участь народний хор “Калина”( керівник Григорій Палій) Соколівського будинку культури Кіровоградського району. Хор продемонстрував високий рівень виконавської майстерності, сценічну культуру, самобутність та національний колорит свого краю і гідно презентував Кіровоградщину на козацькому фестивалі.

15 жовтня в обласній філармонії відбувся Форум працівників закладів культури клубного типу області. Мета Форуму - визначення перспектив розвитку клубних закладів Кіровоградщини та внесення пропозицій до програми “Відродимо культуру на селі”, яка ввійде окремим розділом до обласної комплексної програми розвитку “Центральний регіон - 2015”. У Форумі взяли участь голови райдержадміністрацій, міськвиконкомів, начальники відділів (управлінь) культури і туризму райдержадміністрацій та міськвиконкомів, працівники районних, міських, сільських будинків культури та клубів. На Форумі були презентовані доповіді, в яких йшла мова про досягнення, перспективи та проблеми розвитку аматорського мистецтва в клубних закладах, взаємодію з органами місцевого самоврядування, проведення культурно-дозвіллєвих заходів для молоді. Окремо була приділена увага питанням роботи сільських клубних закладів з розвитку соціальної активності місцевих громад, співпраці зі спонсорами та меценатами, впровадження інноваційних форм культурно-дозвіллєвої діяльності в клубних закладах, забезпечення подальшого розвитку фольклору та культур національних меншин.

Щороку на Кіровоградщині, в різних її куточках відбуваються пісенно-спортивні свята до Дня Покрови. “Козацькому роду нема переводу” так називалось свято, що пройшло у Торговицях Новоархангельського району. Біля ошатного Будинку культури зібрались місцеві жителі та гості, щоб разом згадати славні подвиги козаків, їхні звичаї. Було покладено квіти до підніжжя пам'ятника козаку - захиснику Вітчизни та посвячено в козачата вихованців школи. Свято перетворилося на демонстрацію талантів як у співах і танцях, так і в кулінарії, прикладних видах мистецтва. Відбулися виступи найкращих самодіяльних колективів району.

У селі Бірки Олександрівського району в дев'ятий раз поспіль пройшло свято козацької слави. Колись у цьомe селі була вотчина гетьмана Б.Хмельницького.На святі лунали чудові українські пісні, український гумор, танці. Поки артисти розважали глядачів, неподалік тривали козацькі змагання та ігри.

26-27 жовтня на базі Олександрійської дитячої музичної школи відбувся виїзний тематичний семінар-практикум для викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області “Шляхи і форми оновлення початкової мистецької освіти”. Під час семінару були проведені майстер-класи, практичні заняття та презентовані друковані видання Державного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв Міністерства культури і туризму України. Учасники семінару отримали можливість обмінятись досвідом та переглянути концерт учнів і викладачів Олександрійської дитячої музичної школи та Київської спеціальної музичної школи для обдарованих дітей.

Зразковий хореографічний ансамбль “ Надія” повернувся з Угорщини, де брав участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі “Веспремські ігри”. Кіровоградська“Надія” стала справжньою окрасою фестивалю, отримавши за свої виступи чотири золотих, два срібних та два бронзових дипломи.

Кіровоградський ансамбль сучасної хореографії “Час пік” повернувся з Дніпропетровська, де брав участь у Всеукраїнському конкурсі-фестивалі хореографічного мистецтва “Візерунки на Дніпрі”. Журі високо оцінило майстерність колективу. Молодший склад ансамблю отримав гран-прі, старший склад колективу - першу премію.

29 жовтня у затишній залі Кіровоградського районного будинку культури в рамках започаткованого обласною владою благодійного туру ''Відродимо культуру на селі'' відбувся завершальний концерт аматорів Кіровоградського району. Суть акції полягає в підтримці сільських клубів, покращенні їх матеріально- технічної бази.

На запрошення Нижньосілезького самоврядування (Польща) в рамках партнерської співпраці між Кіровоградською областю та Нижньосізеьким воєводством з 23 по 28 жовтня з концертами в містах цього регіону побував хореографічний ансамбль '' Пролісок'' Кіровоградського загальноосвітнього комплексу на чолі з директором, народним артистом України професором Анатолієм Коротковим.

Театрально-концертне життя

10 жовтня в залі обласної філармонії відбулася вистава Московського театру “Арбат” “Майстер і Маргарита” М.Булгакова. У головній ролі Івар Калниньш.

22 жовтня в залі обласної філармонії відбувся концерт Остапа Шутка (скрипка) та камерного оркестру “Концертіно” Кіровоградської обласної філармонії.
На сцені Кіровоградської обласної філармонії з великим успіхом пройшов виступ колективу Вінницької філармонії державного ансамблю пісні і танцю “Поділля”.

Музейна справа

Обласний художній музей

8 жовтня відбулось відкриття виставки до Дня художника. Відвідувачі музею мали змогу не тільки безкоштовно ознайомитись з експозиціями виставкових залів музею та картинної галереї П.Оссовського, а й взяти участь у майстер-класах з виготовлення ляльок-мотанок, орігамі та виробів з кольорових стрічок.

12 жовтня відбулось відкриття ІV обласної фотовиставки “Золотими стежками Ексампею”.

22 жовтня відбулось відкриття виставки неперевершеного майстра пензля, видатного художника-земляка Івана Павловича Похитонова (1850-1923) до 160-річчя з дня народження. Відвідувачі мали можливість переглянути унікальні художні твори Івана Похитонова зі збірок Національного художнього музею України та Київського музею російського мистецтва.

29 жовтня відкрилась виставка художньої спадщини геніального українського поета, художника, філософа Тараса Шевченка з фондового зібрання Національного музею Тараса Шевченка.

10 жовтня виповнилося 46 років від того дня, коли пішов з життя один з найвидатніших піаністів-педагогів ХХ сторіяччя Генріх Нейгауз. При Кіровоградській музичній школі № 1 імені Г.Нейгауза вже багато років діє музей, у якому дбайливо зберігають пам'ять про видатного музиканта- земляка. Щороку тут відбуваються присвячені йому і його творчоті заходи.

У відділі обласного краєзнавчого музею-меморіальному музеї М.Кропивницького відбулась зустріч у “Театральній вітальні з творчим колективом народного аматорського музично-драматичного театру “Спадкоємці” Бобринецького районного будинку культури. Виступ бобринецьких аматорів засвідчив високий виконавський рівень колективу, його відданість театральній справі і подарував багато позитивних емоцій дорослій і дитячій аудиторії глядачів.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д. Чижевського

4 жовтня з нагоди Дня художника відділ мистецтв ОУНБ ім.Д.Чижевського запросив на відкриття виставки „Лялька і печворк” вихованців дитячої художньої школи ім.О.Осьмьоркіна, де представлені ляльки та печворк учнів класу Т. Л.Бондар. Дитяче мистецтво - це завжди яскраво, тому на виставці глядач побачив багато яскравих чистих кольорів. За природними образами, створеними дітьми, вгадуються персонажі літературних творів, дитячих казок. При підготовці виставки „Лялька і печворк” творчим завданням для учнів було створити живих істот світу фантазії. На виставці представлено близько 50 робіт талановитих дітей.

6 жовтня у Центрі Європейської інформації ОУНБ ім.Д.Чижевського відбулось засідання круглого столу „Мультилінгвізм як шлях до взаєморозуміння та мобільності у сучасній Європі.”
Завданням заходу було обговорення проблем, пов’язаних із вивченням та вживанням різних мов, пошук шляхів стимулювання багатомовності, покращення контактів між людьми, розвитку співпраці. На завершення дискусії було підведено підсумки конкурсу творчих робіт „День європейськтх мов”, учасниками якого стали члени шкільних євроклубів міста та області, які представили своє бачення багатомовності в європейському просторі, висловивши свої думки, сподівання та прагнення у плакатах та малюнках.

27 жовтня у відділі краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського відбулась презентація виставки картин, документів, книг нашого земляка, відомого українського політичного і державного діяча, прозаїка, драматурга Володимира Винниченка. 30 художніх полотен Володимира Винниченка: фоторепродукції портретів, пейзажів, натюрмортів для експозиції передав відділ інформації та масових комунікацій Кабінету Міністрів України. На виставці представлено альбом мистецького доробку „Володимир Винниченко - художник”, найкращі твори письменника „Відродження нації”, „Сонячна машина”, „Записки Кирпатого Мефістофеля” „Слово за тобою, Сталіне” та ін.
Родзинкою виставки є копії представлених документів - програма УНР Володимира Винниченка 1919 року, лист тов. Сталіну та членам ВКП(б), особисті листи, фотографії.

Масові заходи та книжкові виставки
„Органи місцевого самоврядування” - веб-екскурсії;

До Міжнародного дня людей похилого віку
“У срібнім сяйві прожитих років...” - книжкова виставка;
Спілкування за допомогою скайп-технологій;
“Колись ми юними були, а зараз осінь наступає...” - книжкова виставка;

До Дня ветерана
“Шана молодих - Вам, сивочолі” - книжкова виставка;

До Дня юриста
„Право як феномен культурно-цивілізаційного процесу” - книжкова виставка;

Популяризація літератури з питань мистецтв
„Анімаційне кіно України” - книжкова виставка;
„Мова образотворчого мистецтва”- лекція;

До Дня вчителя
“Вчителько моя, зоре світова...” - викладка літератури;
„Інноваційні технології вчителя-словесника” - книжкова виставка;
„Попереджений значить озброєний” - викладка літератури - запобігання торгівлі жінками та дітьми;

До дня українського козацтва
“Козацька слава в серцях у нас” - книжкова виставка;
„Гетьманська слава України” - книжкова виставка;
“Тої слави козацької повік не забудем” - викладка літератури;

До 140-річчя від дня народження І. Буніна
“Чудовий знавець душі кожного слова”- викладка літератури;

Популяризація літератури з питань економіки
„Індустрія громадського харчування в ринкових умовах”- книжкова виставка;
„Екологічно чисті технології в сільськогосподарському виробництві” - День молодого спеціаліста;

Програма читання в ОУНБ
Для студентів Кіровоградської філії Київського університету культури і мистецтв відбулись краєзнавчі читання;

Літературний календар
„Живе дихання бунінського слова” - книжкова виставка до140-річчя від дня народження російського письменника і поета Івана Буніна;
„По-земному про високе” - книжкова виставка до 75-річчя від дня народження українського поета Бориса Олійника;

Календар мистецтв
Міжнародний день музики;
130 років від дня народження Жака Оффенбаха, французького композитора;
70 років від дня народження Джона Леннона, англійського рок-музиканта;
150 років від дня народження Миколи Самокиша, українського живописця і графіка;

Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОЮБ ім. О.Бойченка

12 -14 жовтня в обласній бібліотеці для юнацтва ім.О.Бойченка пройшла Всеукраїнська науково-практичну конференція директорів обласних бібліотек України для юнацтва та молоді на тему: “Бібліотеки для юнацтва: від інформації до знань”. Організаторами конференції виступили Міністерство культури і туризму України, Державна бібліотека України для юнацтва, Управління культури і туризму Кіровоградської обласної державної адміністрації, Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім.О.Бойченка. Під час роботи конференції учасники оцінили здобутки обласних бібліотек для юнацтва та молоді в сучасних умовах незалежної України, визначили завдання їх подальшого розвитку та розробили пропозиції для органів законодавчої та виконавчої влади щодо підтримки та розвитку бібліотек, що працюють з юнацтвом. Під час проведення конференції відбулися школа керівника для директорів обласних бібліотек для юнацтва “Управління інноваційними процесами в бібліотеках для юнацтва та молоді”, круглий стіл “Бібліотеки для юнацтва: роль і місце у системі надання освітніх послуг молоді та перспективи розвитку”, екскурсія-відеопрезентація Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім.О.Бойченка “Від традицій - до новацій”, виїзні заходи до бібліотек Новоукраїнського району та Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи, де було представлено кращий досвід роботи бібліотек з юнацтвом та молоддю. Підсумком конференції стало прийняття Рекомендацій Всеукраїнської науково-практичної конференції “Бібліотеки для юнацтва: від інформації до знань”.

Масові заходи
“Кіровоградщина - козацький край” - літературно-музична година;
“Письменники розстріляного відродження” - літературно-музична година;
“У світі етикету” - бесіда;
“Краса української пісні” - гра-вікторина;

Презентація виставки робіт студентів та викладачів КІРУЄ - до Дня художника;

Презентація робіт членів гуртка “Сувенір” Центру дитячої творчостиі “Контакт”;
“Вибір професії або Задача з багатьма невідомими” - тренінг;
“Визволення Кіровоградщини” - відеоперегляд;

Книжкові виставки
“І понесе луна козацьку славу - до Дня українського козацтва;
“Солдати слави не шукали” - до 66-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників;
“Розвитиок демократії - запорука розвитку області” - до Європейського тижня місцевої демократії;
“Дитина має право!”;
“60 років Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року”;
“Талант на межі канонів С.Єсенін”;
“І.Бунін - прозаїк, поет, перекладач”;
“Бринить, сіває наша мова” - Б.Олійник;
“Наука і техніка” - журнал про все”;
“Нетрадиційна енергетика ХХІ століття”;

Календар знаменних дат
Джону Леннону - 70;
Йогану Штраусу - 185;

Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОДБ ім. А.Гайдара

До Міжнародного Дня громадян похилого віку та Дня ветерана
“Осінь життя” - презентація книжкової виставки;
“Ми довго будем пам'ятати” - книжкова виставка;
“Велика Вітчизняна війна очима дітей” - виставка дитячих малюнків;

До ювілеїв письменників
“Подорожуємо сторінками української книги” - до 100-річчя від дня народження прозаїка, критика К.Гриба;
“Людина в життєвих випробуваннях” - урок-подорож з використанням мультимедійних засобів - до 350-річчя від дня народження Д.Дефо;

Відбулися засідання клубів за інтересами та пізнавально-розважальні заходи.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2010 Webmaster: webmaster@library.kr.ua