[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини

(оглядова довідка за матеріалами преси

та неопублікованими документами за грудень 2010 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації було розглянуто питання:
1.Про затвердження Плану роботи управління культури і туризму облдержадміністрації на 2011 рік
2.Про хід проведення інвентарізації фондів музеїв, що працюють на громадських засадах 3.Про стан охорони праці і пожежної безпеки в галузі та заходи його поліпшення
4.Про зняття звання “зразковий” з дитячого духового оркестру “Світанок” Знам'янського міського Палацу культури, дитячого духового оркестру Димитровської дитячої музичної школи міста Олександрії, та звання ”народний” з аматорської хорової капели Добровеличківського районного Будинку культури

В Кіровограді з нагоди вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС біля пам'ятного знака жертвам Чорнобиля відбувся велелюдний мітинг.

23 грудня в Державному архіві Кіровоградської області відбулася краєзнавча науково-практична конференція, приурочена до 85-річчя цієї архівної установи. У її роботі взяли участь краєзнавці, працівники архіву та студенти технічного університету.

Просвітництво. Художня самодіяльність

У Долинській в молодіжному центрі ''Червона калина'' відбувся творчий вечір, присвячений 30-річчю народного хорового колективу ветеранів праці районного культурно-дозвіллевого комплексу. Колектив підготував чудовий концерт.

У Кіровоградській Великій хоральній синагозі відбулося єврейське свято Ханука.

У Долинській пройшов районний фестиваль-конкурс авторської пісні та поезії “Долинський листопад.” У фестивалі взяли участь 42 учасники з міст та районів Кіровоградської та Дніпропетровської областей.

Вихованці та викладачі музичної школи № 2 , яка носить ім'я нашого земляка Юлія Мейтуса дуже вдало виступили на ІІ Міжнародному конкурсі музики та класичного вокалу ''Золота ліра'', який пройшов у Дніпропетровську.

Театрально-концертне життя

10 грудня в обласній філармонії відбулися урочистості з нагоди святкування 15-річчя з дня створення зразкового хореографічного колективу “Анюта”.

11-го грудня народний ансамбль бального танцю "Конвалія" відзначив сорокарічний ювілей. Концерт з приводу ювілейної дати відбувся в обласній філармонії .

22 грудня в приміщенні обласного художнього музею відбулася презентація нової форми хорового виступу: відкриті хорові студії. Керівник муніципального камерного хору Юрій Любович запропонував слухачам хорову творчість Сергія Івановича Танєєва: 5 хорів на вірші Якова Полонського.

Музейна справа

Обласний художній музей

В обласному художньому музеї розгорнуто експозицію до відзначення 85-річчя з дня народження народного артиста України, заслуженого діяча мистецтв України, засновника заслуженого ансамблю танцю України “Ятрань” і академічного театру народної музики, пісні і танцю “Зоряни”, почесного громадянина міста Кіровограда, володаря почесної відзнаки “Честь і слава Кіровоградщини” Анатолія Михайловича Кривохижі.

Експонувались виставки художників: Анатолія Янєва, Дмитра Путіліна, Степана Письменного, Анатолія Кімнатного.

В художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна до дня народження художника презентовано тематичну фотовиставку ”Життя художника в світлинах”.

Унікальні фотознімки з музейного зібрання переконливо і яскраво розкривають ключові моменти життєвого і творчого шляху Олександра Олександровича, показуючи його як людину і особистість.

В художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна відбувся вернісаж дитячої творчості. На виставці ”Новорічно-різдвяна феєрія” презентовано майже 40 творів юних художників віком від 14 до 16 років.

31 грудня в художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна відбулося урочисте нагородження лауреатів обласної премії в царині образотворчого мистецтва та мистецтвознавства ім.О.Осмьоркіна.

Лауреатами стали:

- у номінації “Національна традиція”- головний художник Кіровоградського академічного обласного театру ляльок Василь Остапенко, член Національної спілки художників України, Національної спілки театральних діячів України, міжнародної спілки діячів театрів ляльок, заслужений працівник культури України;

- у номінації “Новітні спрямування” - художник-графік, член Національної спілки художників України Володимир Кир'янов;

- у номінації “Мистецтвознавство та історія мистецтв”- художник і мистецтвознавець Андрій Надєждін, член Національної спілки художників України, провідний науковий фахівець художньо-меморіального музею О.Осмьоркіна.

У міському літературно-меморіальному музеї І.Карпенка-Карого відбулася виставка новорічних та різдвяних листівок відомого кіровоградського колекціонера Юрія Тютюшкіна. В експозиції представлені рідкісні листівки, видані в різні часи - від так званого дожовтневого періоду до “розквіту соціалізму”, чорно-білі, пожовклі від часу карточки та кольорові зображення. Ціла епоха відобразилась у колекції невигадливих малюнків у стилі ретро, які наші дідусі, бабусі та більш давні предки дарували один одному на Новий рік та Різдво.

У літературно- меморіальному музеї І.Карпенка-Карого відбулася презентація третьої книги “Мной прожит год”, до якої увійшли вірші різних років, поетеси Тетяни Березняк. Збірка присвячена пам'яті кіровоградського художника Андрія Ліпатова. Майстерно проілюстрував книгу Фелікс Полонський.

14 грудня у відділі обласного краєзнавчого музею - меморіальному музеї М.Кропивницького вшанували пам'ять Михайла Старицького. До 170-річчя видатного письменника, театрального і громадського діяча відкрилася виставка “М.Старицький і театр Корифеїв”. Актори Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького оживили персонажі з вистав за п'єсами драматурга.

Фотовиставки

17 грудня в галереї Андрія Кадигроба відкрилася виставка відомого кіровоградського фотографа Івана Леонова.

17-го грудня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.Чижевського відбулася презентація чотирнадцятої обласної художньої фотовиставки "Погляд-2010". Співорганізаторами виставки стали Кіровоградська обласна організація Національної спілки фотохудожників України та фотоклуб “КОЛАЖ”.

Цього року в експозиції представлено 76 фоторобіт, що їх створили сорок авторів. Це як уже знані фотомайстри, так і початківці. До того ж цього разу захід розширив свою географію і виставку можна назвати міжнародною, адже роботи на "Погляд -2010" надіслали фотомайстри не тільки з області а і з України (Дніпропетровськ, Херсон, Харків, Донецьк, Львів, Хмельницький, Запоріжжя, Полтавська область м.Гадяч, Крим м.Севастополь) тa із США, Німеччини і Росії.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д. Чижевського

1 грудня у відділі Інтернет-Центру відбулася веб-презентація „Сприяння парламентаризму в Україні. Розвиток самоврядування” в рамках Всеукраїнської програми „Бібліоміст” для студентів Кіровоградської філії Київського національного університету культури та мистецтв, факультету „Діловодство та інформаційна діяльність”.

2 грудня до обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського завітала делегація представників Адміністрації Маршалка Нижньосілезького воєводства на чолі з пані Терезою Ліс-Пеньковською, директором відділу міжнародної та єврорегіональної співпраці. Візит відбувся в рамках двосторонньої співпраці між Нижньосілезським воєводством та Кіровоградською облдержадміністрацією. Гості відвідали відділ рідкісних і цінних документів, де ознайомились з колекцією польських друкованих документів та стародруків, рідкісних книг XVIII - початку ХХ ст. Учасникам делегації вручили книги, листівки про Кіровоград та видавничу продукцію обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського.
Візит пройшов у теплій, дружній атмосфері.

2 грудня до Всесвітнього дня інвалідів у відділі мистецтв відбулася виставка творчих робіт (живопис) Олени Воронової ”Сяйво життя”.

2 грудня в рамках роботи інформаційно-ресурсного центру „Вікно в Америку” відбувся тренінг, присвячений Міжнародному дню боротьби проти рабства „Зупинимо сучасне рабство”.
Основною і найцікавішою частиною заходу було творче завдання - учасники малювали плакати під умовною назвою „Ми проти рабства!”.

7 грудня у відділі мистецтв відбулася презентація книжкової виставки до 110-ї річниці з дня народження української художниці Катерини Василівни Білокур з переглядом документального фільму “Катерина Білокур. Послання”.

8 грудня в Центрі європейської інформації, що працює при відділі читальних залів ОУНБ ім.Д.Чижевського, відбулася презентація виставки-конкурсу творчих робіт “Мій вибір - ЕКО”, під час якої було підведено підсумки екологічного проекту та відзначені переможці конкурсу.

В обласній бібліотеці відбулася презентація проекту під назвою “ Повагу та знання літнім жінкам”. Ініціатором цього заходу стала Кіровоградська обласна інформаційна служба з актуальних питань жіноцтва на чолі з Оленою Гаращенко, а підтримали ідею обласна організація Всеукраїнського жіночого товариства імені О.Теліги, управління у справах сім'ї та молоді, Кіровоградська обласна Спілка жінок України, Кіровоградський інститут розвитку людини “Україна” та працівники бібліотеки. Згідно з проектом , усі бажаючі жінки “третього віку” зможуть узяти участь у безкоштовних освітніх та культурних програмах “Здоровий спосіб життя”, ”Захисти свої права” та “Комп'ютерна грамотність”.

14 грудня у відділі краєзнавства відбувся музичний вечір „Його величність Романс”.

15 грудня у відділі документів з питань економіки, виробництва і природничих наук в рамках роботи Орхуського інформаційного центру відбулася науково-практична конференція: "Екологічна освіта: головні вимоги часу".

Приєднуючись до святкувань світовою музичною спільнотою 200-річного ювілею визначного німецького композитора Роберта Шумана 22-го грудня в ОУНБ ім. Д.Чижевського відбувся концерт викладачів та учнів музичної школи №1 ім.Г.Нейгауза „Сторінками „Альбому для юнацтва”.

23-го грудня у відділі мистецтв відбулася „Різдвяна майстерня”, де кожен міг власноруч виготовити новорічні іграшки та прикраси.
Майстер-клас провели студенти та викладачі мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету ім.В.Винниченка та співробітники бібліотеки. Вони показали техніку виконання ляльки-мотанки, витинанки, ниткографії, орігамі та ін.

Книжкові виставки:

“Права людини: від суспільної моралі до судової практики” - книжкова виставка до Дня прав людини;
„Сім’я у правовому полі” книжкова виставка - до Дня прав людини;
“Обери життя!” - книжкова виставка до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом;
„Регіональний розвиток - основа добробуту держави” - перегляд літератури до дня місцевого самоврядування;
„Плоть від плоті свого народу”- викладка літератури до 110-річчя з дня народження К.Білокур;
“Если захочешь ты душу мою разгадать...”- книжкова виставка до 190-річчя з дня народження А.Фета;
“Особистість - творець майбутнього”- книжкова виставка - освіта - ХХІ століття;
”Природоохоронна діяльність: Україна і світ” - перегляд літератури;
„Фарфорова мозаїка”- книжкова виставка;
“Багатогранна творчість корифея українського театру” - книжкова виставка до 170-річчя з дня народження М.Старицького;
„Веселе народне свято” - книжкова виставка до Дня святого Миколая;
”Фінансова політика та економічне регулювання” - перегляд літератури;
“Краща книга року - 2010” - книжкова виставка;
„Поспішає рік новий” - книжкова виставка;
„Різдвяна кухня” - презентація книжкової виставки;

Календар мистецтв:

80 років з дня народження Жана Люка Годара, французького кінорежисера;
170 років з дня народження Михайла Петровича Старицького, українського письменника, режисера, актора;

Літературний календар:

„Слова, народжені душею”- до 80-річчя з дня народження Р.Федоріва, українського письменника;
„По-справжньому вільний”- до 90-річчя з дня народження М.Руденка, українського письменника;
„Благослови мене, любове”- до 70-річчя з дня народження І.Калинець, української письменниці;
Постійно діючий інформаційний куточок
„Публічний центр регіональної інформації”;
Кіноклуб “Екран”.

ОЮБ ім. О.Бойченка

Масові заходи:

“Нові видання з питань права” - День інформації в рамках Всеукраїнського тижня права;
“І в сімейному житті є місце для книги” - обласний конкурс молодих (студентських ) сімей;
“Права і свободи людини” - правовий тренінг в рамках Всеукраїнського тижня права;
“Територія толерантності” - тренінг;
“Право в нашому житті” - брейн-ринг;
“Л.Українка: сюжети із життя” - літературна година;
“Шевченко і наш край” - урок краєзнавства;
“А квіти я буду малювати” - вечір-посвята К.Білокур;
“Першоджерела Київської Русі” - слайд-бесіда;
“Святкування Нового року в різних країнах світу” - бесіда;
“Незламність духу - у творчості” - зустріч з членами організації “Інваспорт”;
“Смакуйте здорові, газди гонорові” - слайд-бесіда;
“Так народжувалось світло” - слайд-бесіда;
“А пам'ять людська повертатиме вас...” - вечір пам'яті до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
“Новорічні вечорниці” - вечорниці;
“Конвенція ООН про права дитини” - відеоперегляд в рамках Всеукраїнського тижня права;
Інформаційна сесія для лідерів громадських організацій спільно з ТІМО “Відкриті двері”; Книжкові виставки: “Її гіркий й солодкий хрест - К.Білокур;
“Творчість наших читачів” - виставка робіт учнів КЗ НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів № 34 економіко-правового ліцею;
“Славне військо українське “- до Дня Збройних Сил України;
“Природа на сторінках іноземних видань”;
“Юридичний компас молоді” - в рамках Всеукраїнського тижня права;
“Творча самореалізація” - М.Старицький;
“Небезпека поряд:молодь і наркотики”;
“Сторінки життя П. Полуботка”;
“Співець добра і світла”- О.Фет;
“Енне Бурда - жінка-легенда”;
Календар знаменних дат: Л.Бетховену - 240;
Нові видання з питань права для молоді в рамках Всеукраїнського тижня права.
Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОДБ ім. А.Гайдара

1 грудня відбулося відкриття "Малої галереї обласного художнього музею" у відділі підліткового читання і організації дозвілля Кіровоградської обласної дитячої бібліотеки ім.А.Гайдара.

В рамках відкриття галереї презентовано виставку художніх творів лауреата премії Кабінету Міністрів України Анатолія Кімнатного.

До Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом
Зустріч зі спеціалістом Товариства Червоного Хреста на тему:”Не треба боятися - треба знати”;
Викладка та огляд методичних матеріалів на тему “СНІД: знати, щоб жити”;

До Міжнародного дня інвалідів
“Добро без меж” - презентація книжкової виставки;
“Добро і милосердя єднають серця” - викладка методичної літератури;
“Казкова зоряна година” - літературна гра;
“Скарбниця українських казок” - лялькова вистава;

До ювілеїв письменників
“Подорожуємо сторінками української книги” - коментоване читання до 110-річчя з дня народження українського прозаїка О.Копиленка;
“Життєвий і творчий шлях Миколи Гоголя” - електронна презентація;

Тиждень права
“Правовий статус дитини” - викладка літератури;
“Весела абетка прав дитини” - ігрова програма;
“Права дітей в Україні” - огляд правової літератури;
“Чарівний ключик у країні прав” - лялькова вистава;
“Правопорушення серед казкових героїв” - рольова гра;
Урок гендерної грамотності для п'ятикласників;

До Новорічних свят
“Іде святий Миколай” - літературно-музична композиція;
“Як святкують Новий рік у різних країнах?” - пізнавально-розважальна програма;
“Майстерня Діда Мороза” - виставка дитячих робіт;
“В кожній країні своя новорічна історія” - електронна презентація;

Пізнавальні заходи
“Природа - наша мати, треба її оберігати” - презентація книжкової ековиставки;
“Майстри українського декоративного живопису” - презентація книжкової виставки до 110-річчя з дня народження української художниці Катерини Білокур.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2010 Webmaster: webmaster@library.kr.ua