[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини

(оглядова довідка за матеріалами преси

та неопублікованими документами за січень 2011 року)

Загальні питання

8 січня кіровоградці та гості міста вшанували пам'ять визволителів обласного центру від німецько-фашистських загарбників.

На знак великої шани та вдячності воїнам, які загинули захищаючи мирне небо над нашими головами, учасники мітингу поклали квіти та вінки до Вічного вогню.

22 січня в обласному центрі біля пам'ятника Т.Шевченку відбувся урочистий мітинг з нагоди Дня соборності України. У заході взяли участь представники керівництва області та міста, політичних партій, громадськість.

В закладах культури міста та області проведені тематичні науково-практичні конференції,”круглі столи”, виставки, інформаційні години, тематичні уроки, та інші просвітницькі заходи, присвячені Дню соборності України. В міських музеях відкрились експозиції з історії Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

29 січня в Кіровограді біля пам'ятника В.Винниченку відбувся урочистий мітинг, присвячений вшануванню пам'яті героїв Крут. У ньому взяли участь представники влади, студентська молодь, військові, представники широкої громадськості.

Просвітництво. Художня самодіяльність

Кіровоградський хореографічний ансамбль “Світанок” взяв участь у фестивалі дитячої та юнацької творчості “Яскрава країна в Трускавці” де отримав три найвищі відзнаки за високу виконавську майстерність та сценічну культуру.

В Кіровоградській музичній школі № 2 відбувся вечір з нагоди 108-ї річниці з дня народження композитора-земляка Юлія Мейтуса. На вечорі виступили юні музиканти з власними творами, пролунали твори нашого земляка у виконанні викладачів музичної школи.

В обласному Центрі народної творчості відбувся виступ аматорського фольклорного автентичного колективу “Берегиня” із Йосипівки, що в Ульянівському районі.

29 січня в Кіровограді відбулася презентація нової громадської організації етнічних болгар “Нашитє хора”. На презентації прозвучала болгарська музика у виконанні оркестру народних інструментів та виставка робіт етнічних болгар.

Наприкінці січня у Вроцлаві (Польща) відбувся щорічний фестиваль “Веселі колядки. Вроцлавська кутя”. Честь представляти Україну на ньому випало гурту “Заграва” Новоархангельського районного будинку культури - лауреату Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва”Калиновий спів”, учаснику творчого звіту Кіровоградщини у м.Києві.

Театрально-концертне життя

З 15 по 26 січня в залі обласної філармонії відбулися вечори духовної музики “Різдвяні передзвони”. У концертах взяли участь:муніципальний камерний хор “Київ”, камерний хор “Кредо” з м.Києва, муніципальний камерний хор під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Юрія Любовича, хорові колективи дитячих музичних шкіл з м.Кіровограда, Кіровоградський академічний музично-драматичний театр ім.М.Кропивницького представив глядачам виставу-концерт “Вертеп” у кращих традиціях українського народу від давнини і до сьогодення.

Музейна справа

4 січня в обласному художньому музеї відбулося відкриття одразу двох унікальних виставок: художника-земляка, визнаного лідера українського необароко, члена Національної спілки художників України Юрія Павловича Луцкевича (1934 - 2010) та дружини митця, відомої художниці, члена Національної спілки художників України Галини Іванівни Городнічевої (м. Київ).

12 січня в обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки члена Національної спілки художників України Фелікса Полонського, присвяченої 70-річчю з дня народження. Під час відкриття виставки Ф.Полонський передав до фондового зібрання музею 5 художніх творів.

13 січня в художньо-меморіальному музеї ім.О.Осмьоркіна відбувся літературно-музичний вечір”Різдвяна містерія”. На вечорі звучали музичні твори у виконанні ансамблю старовинної музики “Крок”.

18 січня на базі Кіровоградського обласного художнього музею з метою підвищення фахового рівня музейних працівників та ознайомлення з досвідом роботи музеїв Європи та США пройшов семінар, під час якого були презентовані наступні теми: “Класифікація і спеціалізація музеїв”, “Режим роботи”, “Музейні організації”,“Створення веб - сайтів музеїв”, “Етикетаж. Тексти в експозиціях”, “Практика роботи музеїв Європи та США: експозиційна та просвітницька робота”, “Спеціалізовані заходи в музеях”.

Семінар провів професор університету Сан Дієго, член Американської Асоціації університетської професури та Асоціації театральної технології Павло Босий.

19 січня в обласному художньому музеї відкрилася експозиція, до Дня соборності України.

28 січня в обласному художньому музеї відкрито експозицію до Дня пам’яті героїв Крут.

В художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна експонувалась виставка кіровоградського художника Анатолія Шаповалова “Подих весни”. На виставці представлені роботи останніх років.

У Бобринецькому районному музеї історії краю ім.М.Смоленчука відбувся захід, присвячений Дню соборності України та презентації культурно-мистецької акції вишитої карти Бобринецького району. В рамках заходу експонувалась виставка членів районного об'єднання майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та самодіяльних художників “Дивосвіт”.

У Голованівському музеї історії відкрито фотовиставку заслужених працівників України.

У міському літературно-меморіальному музеї І.Карпенка-Карого відбувся вечір пам'яті поета Віктора Ганоцького. На зустріч зібралися відомі поети, письменники, журналісти. Друзі ділилися спогадами, читали поезії, слухали пісні на вірші Віктора Ганоцького.

Фотовиставки

В обласній бібліотеці ім.Д.Чижевського відбулася презентація фотовиставки “Вітчизни вірні сини”. Представлено більше 30 фотопортретів видатних особистостей, які зробили вагомий внесок в історію держави, області, м.Кіровограда.

22 січня в художній галереї Андрія Кадигроба відбулося відкриття виставки фотохудожника Евгения Платонова.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д. Чижевського

Масові заходи та книжкові виставки:

„Квітковий розмай” - виставка творчих робіт Наталії Ганоцької, присвячена світлій пам’яті чоловіка майстрині - поета Віктора Ганоцького, якого вже рік немає серед нас. На презентації звучали щирі і щемливі слова про це творче подружжя;

Клуб любителів стендового моделювання презентував виставку, на якій демонструвалися роботи провідних майстрів нашого міста, а також унікальні зразки, представлені моделістами інших міст - макети танків, літаків, машин - понад 100 робіт. Виставка була приурочена до річниці визволення Кіровограда від німецько-фашистських загарбників;

„Російський балет в екзилі. Творчість Л.М’ясіна та Дж.Баланчіна”, „Нові імена сучасного балету” - лекції професора університету Сан-Дієго (США) Павла Босого;

“Конструювання одягу” та “Технологія оброблення швейних виробів”- презентація книг кандидата технічних наук, доцента фізико-математичного факультету КДПУ ім.В.Винниченка О.В.Єжової;

“Тетянин день” - захід присвячений Дню Тетяни. На святі звучали пісні та вірші;
„Арт-шкарпетка” - новорічна виставка в’язаних шкарпеток;
„Різдвяні янголи” - тематичний вечір для учнів в рамках дії проекту “Центр європейської інформації”;
„Неформальна освіта: євроуроки” - інтелектуальні ігри для груп школярів - в рамках дії проекту “Центр європейської інформації”;
Кіновечір з показом фільму „Визволення” Олександра Довженка - до дня визволення Кіровограда від німецько-фашистських загарбників;
„Хореографічні напрямки сучасного театру” - лекція;
Музика різдвяно-новорічного циклу - фолк-концерт спільно з музичним училищем;
„Поетичні майстерні” - літературна година;

Книжкові виставки:
"Різдвяне свято - вічне й неповторне";
„Новий рік народився”;
До Дня соборності України:
“Соборність України - це спогад про минуле та наміри майбутнього”;
„День соборності України”;
“Живи та міцній, Українська Державо!”;
До дня пам'яті героїв Крут:
“Крути: найбільше важить слово правди”;
“Живе в народі пам'ять про героїв”;
“Голокост: пам'ять і попередження” - до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту;
“Людина, письменник, бунтар” - до 135-річчя з дня народження Джека Лондона;
„I Have a Dream” - книжкова виставка, тематичне засідання клубу - до Дня Мартіна Лютера Кінга;
„Нові надходження” - відкритий перегляд;
„Екологія житла”;
"Крило, що злинуло у височінь Франції" - до 145-річчя з дня народження Ромена Роллана;

Літературний календар:

Книжкові виставки:
- 110-річчя з дня народження українського поета В.Чумака;
- 120-річчя з дня народження українського поета П.Тичини;
- 120-річчя з дня народження російського поета Й.Мандельштама;
- 140-річчя з дня народження українського письменника А.Кримського;
“Краєзнавчий вісник”- книжкова виставка за сторінками календаря пам'ятних дат Кіровоградщини на 2011 рік;
“Магія друкованого слова”- книжкова виставка нових надходжень;
“Єлисаветград - Кіровоград. Сторінки історії, або Кіровоградщина - подорож у часі” - виставка книг про Кіровоградщину;

Календар мистецтв:

Книжкові виставки:
- 100 років з дня народження Миколи Крючкова, російського кіноактора;
- 110 років з дня народження Михайла Ромма, російського кінорежисера і сценариста;
- 225 років з дня народження Августа Монферрана (Огюст Рікар де Монферран), архітектора, декоратора.
- 100 років з дня народження Івана Гончара, скульптора, графіка, колекціонера, етнографа;
„Довідково- інформаційні видання-користувачам” - книжкова виставка;
Кіноклуб “Екран”;
Клуби по вивченню іноземної мови;
„Основи комп`ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет” - тренінги для літніх жінок у рамках проекту „Повагу та знання - літнім жінкам!”;
Тренінги для літньої категорії користувачів в рамках роботи регіонального тренінгового центру „Бібліоміст”;
„Юридична клініка” - центр безкоштовної консультативної юридичної допомоги соціально незахищених верств населення;

ОЮБ ім. О.Бойченка

Масові заходи:

“Святкуй разом з бібліотекою” - музичний турнір до Дня Тетяни;
“Визначні пам'ятки України” - відеокалейдоскоп;
“Мандруємо разом із Гулівером: Джонатан Свіфт” - урок-подорож;
“Державні та народні символи України” - слайд-бесіда;
“Ми за здорове життя без тютюну” - тренінг;
“Велика історія маленької сумочки” - слайд-бесіда;
“Геній музики Ф.Шопен” - музичний вечір;
“Воля, соборність, незалежність” - бесіда;
“Зірки української естради” - музична година;
“У світі етикету” - бесіда;
“Подорож до країни музики” - музичний турнір;
“Геніальний композитор та виконавець В.Моцарт” - музична година;
“Тричі мені являлась любов”(І.Франко) - літературно-музична година;
“Відкриваємо Європу” - урок-подорож;
Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
“Духовні уроки поета: Леся Українка”;
“Життя і слово:О.Мандельштам”;
“Освіта в Україні:проблеми і перспективи розвитку”;
“Художній світ поезії Павла Тичини”;
“Ідучи в майбутнє, пам'ятай про минуле - до Дня соборності України;
“Тихі зорі вічної пам'яті” - до 67-ї річниці визволення м.Кіровограда від німецько-фашистських загарбників;
“Інформація органів влади для громадян”;
“Народне - вічно модне” - одяг;
“Інновації світу техніки”;
“Стилі в мистецтві: класицизм”;
Календар знаменних дат: А.Куїнджі - 170;
Календар знаменних дат: В.Моцарту - 255.

ОДБ ім. А.Гайдара

До Новорічних та різдвяних свят:
“Майстерня Діда Мороза” - виставка дитячих робіт;
“В кожній країні своя новорічна історія” - електронна презентація;
“Як святкують Новий рік у різних країнах” - мультимедійна відеоподорож;
“Зимові свята в Україні” - книжкова виставка;
“Зима щедра святами” - книжкова виставка;
“Запрошує країна Мультляндія” - кінокалейдоскоп;
“Зі сторінки - на екран” - кіночитання;
“Новорічний колобок” - лялькова вистава;
До Дня визволення м.Кіровограда від німецько-фашистських загарбників:
“Прославлені у віках” - книжкова виставка та огляд літератури;
“Діти - герої нашого краю”- урок читання для учнів;
До Дня соборності України:
“За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ!” - книжкова виставка та огляд літератури;
“Державна символіка України”” - година правознавства;
“Україна єдина” - тематична викладка методичних матеріалів;
До ювілеїв письменників:
“Дивний мрійник з очима дитини” - до 120-річчя з дня народження П.Тичини
“Великий містифікатор Джонатан Свіфт” - електронна презентація;
Книжкові виставки:
до 135-річчя з дня народження американського прозаїка Джека Лондона;
до 235-річчя з дня народження німецького прозаїка Ернеста Теодора Амадея Гофмана;
до 120-річчя з дня народження українського поета Павла Тичини;
Відбулися пізнавально-розважальні заходи.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua