[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси
та неопублікованими документами за лютий 2011 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації було розглянуто питання:

1. Про стан дотримання державними службовцями управління культури і туризму обласної державної адміністрації законодавства України про державну службу та боротьбу з корупцією.

2 лютого в Кіровограді відбулося нагородження цьогорічних лауреатів обласної літературної премії ім.Є.Маланюка - поета Олександра Косенка та театрознавця Володимира Шурапова. Олександр Косенко відзначений за збірку “На сьомий день” у номінації “Художня література”, історичний нарис Володимира Шурапова “Марко Кропивницький та його спадкоємці” визнано кращим у номінації “Літературознавство та публіцистика”.

В урочистостях взяли участь члени журі, лауреати обласної літературної премії ім.Є.Маланюка минулих років, письменники, журналісти.

15 лютого в обласному центрі воїни-інтернаціоналісти відзначили 22-гу річницю виведення Радянських військ з території Афганістану. Відбулася урочиста хода та покладання квітів до пам'ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам.

Просвітництво. Художня самодіяльність

У Соколівському будинку культури Кіровоградського району відбулися урочистості та святковий концерт з нагоди 25-річчя народного аматорського хору “Калина”.

На ІІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі пісні та музики “Золотий Орфей”, що відбувся у Дніпропетровську, викладач Кіровоградської музичної школи № 4 Любов Кардаш стала лауреатом І ступеня у номінації “Класичний вокал”.

Театрально-концертне життя

26 лютого в Кіровоградському академічному обласному театрі ляльок відбулася прем'єра вистави “Івасик-Телесик” за п'єсою О.Олеся. Режисер-постановник, заслужений артист України Анатолій Поляк. Художник-постановник , заслужений працівник культури України Василь Остапенко. Музика - Василя Якубовича.

27 лютого в обласній філармонії відбулася вистава за твором М.Булгакова “Собаче серце” у виконанні артистів Московського незалежного театру.

Режисер-постановник і виконавець головної ролі - народний артист Росії Валерій Золотухін.

28 лютого в Кіровоградському музичному училищі відбулося відкриття ХVІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу виконавців на народних музичних інструментах ''Провесінь".

Мета фестивалю - популяризація народної музики та підтримка молодих виконавців.

У фестивалі взяли участь учні початкових спеціалізованих мистецьких закладів та студенти музичних училищ.

Нинішнього року свято народної музики зібрало в Кіровограді біля 400 кращих представників всіх регіонів України.

В рамках ХVІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу виконавців на народних музичних інструментах “Провесінь” у відділі мистецтв ОУНБ ім.Д.Чижевського відбувся концерт учнів Кіровоградського музичного училища.

Музейна справа

5 лютого в літературно-меморіальному музеї І.Карпенка-Карого відбулися IV Куценківські краєзнавчі читання, присвячені відомому письменнику, краєзнавцю, доктору філологічних наук, професору КДПУ ім.В.Винниченка Леоніду Куценку.

Обласний художній музей

Експонувались виставки:
- виставка ляльок з тканин, яку презентував клуб народних ремесел “Ниточка”;
- виставка художніх творів з фондового зібрання, присвячена 45-річчю створення в м.Кіровограді картинної галереї та 10-річчю відкриття обласного художнього музею; - виставка та майстер-класи, які провели майстрині клубу народних ремесел “Ниточка” до Дня закоханих.
- виставка творів Василя Коваля - студента Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури України;
- виставка до Всесвітнього дня котів. Коти присутні всюди: на вишивці, у ліпнині, на малюнках та картинах.
- виставка, присвячена відзначенню Дня захисника Вітчизни.
- виставка, приурочена до 140-річчя від дня народження видатної української поетеси та громадської діячки Л.Українки. На виставці представлені живописні та скульптурні твори, документальні матеріали про життя поетеси.

24 лютого в художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна в рамках відзначення чверть- столітнього ювілею музею відбулася презентація компакт-диску ”Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна”. Видавничо-мистецький проект “Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна” - це унікальний інформаційний продукт, в якому використано оригінальні експонати та документи музейної колекції, що в доступній формі розповідають про роботу музею, ознайомлюють широке коло шанувальників образотворчого мистецтва з особливостями життєвого та творчого шляху художника, його педагогічною діяльністю, висвітлюють особистість єлисаветградського архітектора Я.Паученка та його вплив на творчість О.Осмьоркіна.

28 лютого в малій галереї обласного художнього музею у відділі підліткового читання й організації дозвілля обласної дитячої бібліотеки ім.А.Гайдара відкрилась виставка художніх творів та фоторобіт студентки мистецького факультету КДПУ ім.В.Винниченка, лауреата Премії Кабінету Міністрів України Анастасії Шкоди.

Образотворче мистецтво

15 лютого в інформаційно-ресурсному центрі Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості відбулося відкриття виставки творів Анатолія Кімнатного “Балада червоної стрічки”, присвяченої темі боротьби зі СНІДом. Захід одночасно ознаменував відкриття нової малої галереї обласного художнього музею та став продовженням плідної співпраці музею з обласним центром дитячої та юнацької творчості.

У відділі мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського експонувалась виставка художника-графіка Володимира Кир'янова.
На виставці представлено 64 роботи різних періодів творчості.

Фотовиставки

28 лютого в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.Чижевського відбулося відкриття виставки “Вінницькі фотопроекти”.

Бібліотечна справа

30 бібліотек області перемогли у конкурсі проектів”Бібліоміст”, оголошеного фундацією подружжя Гейтс. Упродовж літа та осені вони отримають комп'ютери, програмне забезпечення та матимуть безплатний доступ до інтернету. В Україні таку можливість за проектом матимуть 1083 бібліотек.

Новоукраїнка

Для користувачів центральної районної бібліотеки запроваджено нову послугу - створено Wi-Fi зону, тобто відтепер в зоні бездротової мережі бібліотеки можна, відкривши ноутбук, нетбук чи кишеньковий комп'ютер, вийти в Інтернет. Для роботи в мережі в портативний комп'ютер має бути встановлена спеціальна мережева карта, яка дає можливість користувачеві підключитися до точки доступу.

ОУНБ ім. Д. Чижевського

Масові заходи

У відділі документів з питань економіки, виробництва та природничих наук експонувалась виставка робіт декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва переможців міського фестивалю “Степові джерела” колективів загальноосвітніх шкіл, дитячо-юнацьких центрів естетичного виховання та позашкільних навчальних закладів. Виставка охоплює майже все різноманіття жанрів, які є уособленням декоративно-ужиткового мистецтва.

“Медицина на Єлисаветградщині” - спільна виставка відділу рідкісних і цінних документів ОУНБ ім.Д.Чижевського, обласного краєзнавчого музею, державного архіву Кіровоградської області, медичного коледжу ім.Є.Мухіна, пологового будинку № 2 ім.святої Анни, обласного товариства Червоного Хреста України та обласної медичної бібліотеки.

На експозиції представлено видання, що стосуються історії становлення та розвитку медичної галузі в Україні та на Кіровоградщині в XVIII - початку ХХ ст.; копії архівних документів; фотографії відомих єлисаветградських медичних працівників. Окремий розділ виставки, присвячений лікарні святої Анни. Особливо цікавими є експонати з музею - хірургічні інструменти ХІХ - початку ХХ ст. та особисті речі лікарів.

“Зимові поетичні читання”- зустріч з відомими серед творчої інтелігенції міста поетами Валерієм Сидніним та Валерієм Сорокіним. На заході було презентовано поетичну збірку “Мировая механика”, видану в Санкт-Петербурзі, до якої увійшли вірші згаданих поетів.

“Модернова лялька-мотанка Аліси Абгарян” - персональна виставка.
Сьогодні ляльку-мотанку виготовляє багато майстрів, в кожного свій підхід, своє бачення, свій спосіб вираження. Аліса Абгарян створює як традиційну народну ляльку-мотанку, так і сучасну, в якій вона відрізняється від інших майстрів яскравою індивідуальністю стилю, образності, фантазії.

„Не мысля гордый свет забавить” - презентація книги В.Смотренка.
Вадим Васильович відомий в місті та області педагог, історик-краєзнавець, співавтор книги „Маленький Париж”, член обласного літературного об’єднання „Степ”.

„Художній геній Т.Шевченка” - лекція.

„Народження поезії з духу музики” - літературні читання до 120-річчя від дня народження українського поета Павла Тичини.

„Європейські цінності для суспільного розвитку та життєвого успіху”- лекція в рамках дії проекту “Центр європейської інформації”.

„Історія Онуфріївського району” - презентація книги.

“Польський живопис ХХ століття” - лекція зі слайдами в рамках роботи Польського культурного центру.

„Банківська система України: функціонування, розвиток, проблеми” - огляд літератури для студентів кібернетико-технічного коледжу.

„Мистецтво публічного виступу ”- День інформації для студентів факультету іноземних мов КДПУ ім.В.Винниченка

„Її пісні - як перло многоцінне, як дивен скарб серед земних марнот”- літературний вечір до 140-річчя від дня народження Л.Українки.

Індивідуальні консультації для літньої категорії користувачів в рамках роботи регіонального тренінгового центру „Бібліоміст”.

Книжкові виставки:
„Лауреати обласної літературної премії ім.Є.Маланюка”;
"Людина - найбільша цінність" - до 110-річчя від дня народження В.Підмогильного;
„Я обіймаю серцем образ твій ”- відкритий перегляд до Дня святого Валентина;
„Ця вічна загадка любові ”- до Дня святого Валентина;
„40-й президент США ”- до 100-річчя від дня народження Р.Рейгана;
“Слово: мудре, чисте, рідне ”- до Міжнародного дня рідної мови;
„Які чудесні барви у нашій рідній мові” - до Міжнародного дня рідної мови;
“Стежками мужності ” - до Дня захисника Вітчизни;
„Музичні інструменти в образотворчому мистецтві”;
„Нові надходження” - відкритий перегляд;
„На чолі держави” - до Дня Президентів США;

Канадсько-український бібліотечний центр
“Ніде не пахнуть так отави, як на землі, де виріс я ...”;
„Мистецтво публічного виступу ” - День інформації;
„Сучасна професія - менеджер”;
“Хто вам сказав, що я слабка” - до 140-річчя від дня народження Л.Українки;
„Довідково-інформаційні видання-користувачам”;

Краєзнавчий вісник (за сторінками Календаря пам`ятних дат Кіровоградщини на 2011 рік);

Літературний календар:
„Він чистоту свою нам заповів” - до 110-річчя від дня народження українського письменника В.Підмогильного;
”Сходження до істини” - до 570-річчя від дня народження узбецького поета А.Навої;
“В пошуках ідеалу” - до 180-річчя від дня народження російського письменника М.Лєскова;
“Я в серці маю те, що не вмирає” - до 140-річчя від дня народження української письменниці Л.Українки;

Календар мистецтв:
130 років від дня народження Фернана Леже, французького художника;
170 років від дня народження П’єра Огюста Ренуара, французького живописця, графіка і скульптора;
125 років від дня народження  Георгія Нарбута , художника, графіка, педагога.

ОЮБ ім. О.Бойченка

Масові заходи:
“Стріла Амура” - конкурсна програма до Дня закоханих;
“Вибір професії - вибір долі” - слайд-бесіда;
“Винаходи, що змінили світ” - слайд-бесіда;
“Україна - космічна держава” - слайд-бесіда;
“Видатні українці в галузі техніки “ - слайд-бесіда;
“Любов. Страждання. Боротьба... І слово” - літературний вечір до 140-річчя від дня народження Л.Українки;
“Відкриваємо Європу” - урок-подорож;
“Історія розвитку книги “- бібліотечний урок;
“Про мову лагідну мою” - літературно-музична година;
“Тричі мені являлась любов” (І.Франко) - літературно-музична година;
“Загадкова краса мистецтва” - мистецький марафон;
“У світі етикету” - бесіда;
“Подорож до країни музики” - музичний турнір;
“Вдивляючись в дев'яту роту - відеоперегляд;

Книжкові виставки, тематичні полиці:
“Інновації світу техніки”;
“До таємниць художньої творчості” (В.Підмогильний);
“Лауреати обласної літературної премії ім.Є.Маланюка”;
“Афганістан - подвиг, трагедія, біль”;
“Рідна мова чиста, як роса” - до Міжнародного дня рідної мови;
“О.Ренуар - тепле сяйво життя”;

Календар знаменних дат: М.Ге - 180;

Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОДБ ім. А.Гайдара

До Дня святого Валентина:
“Вічні легенди про кохання” - електронна презентація;
“Мелодії двох сердець” - літературно-музична подорож;
До Дня вшанування учасників бойових дій та виведення військ з Афганістану:
“ Душі опалені Афганом...” - зустріч з учасниками бойових дій;
До Дня захисника Вітчизни:
“Професія: Вітчизну захищати” - книжкова виставка та огляд літератури;
“Буду теж солдатом” - огляд літератури;
До 140-річчя від дня народження Лесі Українки:
“Гостини в поетичній домівці Лесі Україки” - літературний вечір;
До ювілеїв письменників:
“Будуємо замок добрих чарівників Європи” - літературна мультимедійна відеоподорож до
235-річчя від дня народження Т.А.Гофмана.
Відбулися пізнавально-розважальні заходи.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua