[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси
та неопублікованими документами за квітень 2011 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації було розглянуто питання:

1.Про стан виконання програми економічного і соціального розвитку у галузі культура у І кварталі 2011 року

2.Про стан забезпечення музеїв області охоронними та протипожежними засобами.

26 квітня в обласному центрі відбувся мітинг з нагоди 25-х роковин Чорнобильської катастрофи. У мітингу взяли участь керівники області та міста, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, представники громадськості, військові, учнівська молодь.
Учасники мітингу поклали живі квіти до пам'ятника жертвам Чорнобиля, та вшанували пам'ять ліквідаторів, які віддали своє життя, приборкуючи наслідки найбільшої в історії людства техногенної катастрофи, хвилиною мовчання.

Фестивалі

“Квітка милосердя - у букет добра” - під такою назвою 6 квітня в Олександрійському районному будинку культури пройшов благодійний марафон “Зігрій любов'ю дитину”.

12 квітня в Кіровограді відбулося відкриття ХІІІ фестивалю-конкурсу молодих піаністів “Нейгаузівські музичні зустрічі”. Цього року в конкурсі змагалися більш як 70 юних піаністів з різних країн світу. В рамках фестивальної концертної програми відбулися виступи гостей, а також концерти солістів і колективів Кіровоградського музичного училища.
Після двох фестивальних тижнів визначено переможців та нагороджено відзнаками фестивалю.

В Кіровограді пройшов XVI Всеукраїнський фестиваль дитячої та юнацької творчості, присвячений Всесвітньому дню Землі. З 19-21 квітня представники України, Росії та Сербії змагалися у конкурсних номінаціях “Вокал”, ”Громадська думка”, ”Образотворче мистецтво”, брали участь у майстер-класах, круглих столах, концертах, ознайомилися з історичними пам'ятками Кіровоградщини. Під час урочистого закриття, що відбулося на сцені обласної філармонії, були названі та нагороджені переможці.

23 квітня в залі Кіровоградської філармонії відбувся обласний конкурс хореографічного мистецтва “Весняні ритми”. В ньому взяли участь 25 аматорських колективів народного, бального, естрадно-спортивного танцю районних, міських, сільських закладів культури клубного типу, учбових закладів системи Міністерства культури України, попередньо відібраних на відбіркових турах у районах і містах області.

В Дніпропетровську пройшов Х Всеукраїнський хореографічний фестиваль “Білий лелека” за участю 50 колективів зі всієї України.
Кіровоградський зразковий хореографічний ансамбль “Метелиця” теж побував на цьому святі танцю і повернувся з нагородами.

В Кіровограді пройшов фестиваль “Квітневі музичні зустрічі”. Фестиваль тривав два тижні. Палітра мистецьких заходів фестивалю надзвичайно широка - тематичні вечори, авторські концерти, прем'єри вистав, сольні концерти учнів.
30 квітня урочистим концертом у Дендропарку в Кіровограді відкрився Міжнародний дитячий фестиваль “Об'єднаймо дітей мистецтвом”!
Учасники фестивалю відвідали Хутір Надію - колиску театрального мистецтва України, пройшли майстер-класи від провідних хореографів, а також конкурсний відбір та взяли участь у заключному гала-концерті в обласній філармонії.

Театрально-концертне життя

12 квітня в залі обласної філармонії відбувся концерт творчих колективів та солістів Житомирської обласної філармонії: Поліського народного хору “Льонок”, вокально-інструментального ансамблю “Древляни”, естрадного ансамблю “Сузір'я Блюз”, тріо бандуристок “Росава”, хорової капели “Орея”.

В рамках регіонального мистецького проекту “Хорові рапсодії Степової Еллади” відбулися гастролі муніципального камерного хору, керівник - заслужений діяч мистецтв України Ю.Любович, у Побузькому, Знам'янці, Новоукраїнці та Олександрії. Виступи складалися із двох блоків:перший присвячений українській музиці, другий містив найкращі твори світової класики.

Кіровоградці повернулися з перемогою з танцювального шоу “Майдан's”, що проходить в Києві. Хореографом нашої команди став молодий, креативний О.Лещенко. Виступ у Києві на майдані Незалежності, приніс багато вражень.

Кіровоградська дитяча музична школа № 3 відзначила своє 35-річчя. Святковий концерт в якому взяли участь хор”Елегія” ансамбль акордеоністів “Мозаїка”, оркестр народних інструментів “Степограй”, ансамбль бандуристок ”Мальвочки”, ансамбль скрипалів “Нотка”, естрадний ансамбль “Нота мрій” відбувся в обласній філармонії.

У квітні театр танцю “В гостях у казки” здійснив гастрольно-фестивальний тур по Чехії, Німеччині, Франції із сольними концертами в Празі, Берліні, Парижі.

Митці Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького потягом квітня побували з виставами: “Рицарські пристрасті”, ”Золоте курча”, “ Мартин Боруля”, “Лис Микита”, ”Наталка Полтавка”, “День народження кота Леопольда”, ”Пеппі Довгапанчоха” у Знам'янці, Новгородці, Новоукраїнці, Добровеличківці, Олександрівці. 26 квітня театрали Кіровограда переглянули чарівну оперету Імре Кальмана незрівняну “Сільву”.

В Кіровограді відбувся концерт молодого піаніста Сергія Григоренка та скрипаля Остапа Манько.

Музейна справа

Обласний художній музей

-виставка радянського сатиричного плакату - до свята 1 квітня;
-персональна виставка кіровоградського художника А.Кадигроба, який працює в техніці олійного живопису;
-експозиція, присвячена Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів;
-виставка дитячих малюнків “Знаю! Пам’ятаю! Пишаюсь!”, приурочена 50-й річниці польоту Ю.Гагаріна у космос;
-персональна виставка творів відомого кіровоградського художника, члена Національної спілки художників України, лауреата обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства ім.О.Осмьоркіна В.Кир’янова;
-виставка декоративно- ужиткового мистецтва до Світлого Христового Воскресіння;
-презентація ікони Богородиця “Єлисаветградська”;
-напередодні Великодня відбулася благодійна акція - третій благодійний аукціон-продаж картин наданих художниками, меценатами, галереями. Організатори аукціону - художня галерея А.Кадигроба, обласний художній музей та медіа-група “весь Кіровоград”. Кошти від аукціону пішли на лікування дітей онкогематологічного відділення дитячої обласної лікарні;
-“Священні образи та храми у творчості Петра Оссовського” - експозиція в рамках відзначення Дня пам’яток історії та культури України та Міжнародного дня пам’яток та визначних місць.

12 квітня в Кіровоградській музичній школі № 1 ім.Г. Нейгауза в рамках щорічного фестивалю “Нейгаузівські музичні зустрічі” відбулися урочистості з нагоди 30-річчя народного меморіального музею Генріха Нейгауза.

В галереї “Єлисаветград” відбулася ювілейна виставка, присвячена 90-річчю від дня народження народного художника України М. Кокіна. На виставці представлено 60 робіт майстра.

У заповіднику-музеї І.Тобілевича (Карпенка-Карого) “Хутір Надія” відбулися “Великодні гуляння”. Театралізовану програму підготували самодіяльні колективи та солісти СБК с.Шевченкового. Присутні оглянули виставку декоративно-ужиткового мистецтва.

Кіровоградський обласний краєзнавчий музей запросив відвідувачів на виставку майстрів декоративно-ужиткового мистецтва громадського об'єднання “Єлисаветградський узвіз”. Рушники, ляльки, панно, мереживо та інші витвори вмілих рук учасниць творчого об'єднання відтворюють барвистий світ весняного православного свята Великодня.

В художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна експонувалась виставка художника-аматора із Казарні М.Явтушенка. Художник представив широкому загалу живописні, графічні, та скульптурні доробки останніх років.

“Відлуння Чорнобиля - в серці Вкраїни” - на таку тему в літературно-меморіальному музеї І.Карпенка-Карого відбулась зустріч з митцями - ліквідаторами аварії на ЧАЕС, присвячена 25-річчю катастрофи.

Мистецтво

Робота Бобринецького майстра Володимира Хитренка портрет Кендіс Брайтц увійшла в топ-кращих та буде експонуватись на вистаці “Кендіс Брайтц: ТИ+Я”, яка проходитиме в “Пінчук Арт Центрі”.

Фотосправа

1 квітня в Кіровограді на площі Кірова відбулася неформальна фотовиставка на прищіпках присвячена Дню сміха. На виставці гумористичної фотографії було представлено понад 30 світлин.

Кіно

Перший фестиваль аматорського кіно “Ранок” зібрав у Кіровограді чимало молодих режисерів любителів з різних міст України та Росії. Після конкурсного перегляду стрічок авторитетне журі визначило переможців.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д. Чижевського

Масові заходи:

11 квітня в Києві в Національному центрі “Український дім” відбувся Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування, співорганізований програмою “Бібліоміст”, Міністерством культури України, Українською бібліотечною асоціацією (УБА), Програмою сприяння Парламенту ІІ (PDP ІІ) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Нашу область представляли директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського О.Гаращенко, завідуюча відділом мистецтв С.Ушакова, а також делегати 8 районних бібліотек-переможців конкурсів за Всеукраїнською програмою „Бібліоміст”.

14 квітня в обласній бібліотеці з візитом побував заступник Голови Верховної Ради України М.Томенко. Він подарував книгу М.Чалого „Життя і творчість Т.Шевченка”, ”Щорічний український календар” і розповів присутнім про бачення вшанування пам’яті Т.Шевченка.

В рамках проекту Представництва Європейського Союзу в Україні “Підтримка євроклубів в Україні у 2011 році”, що виконує Українська асоціація європейських студій, Кіровоградська область була обрана місцем проведення відкриття Європейського року волонтерства 2011 в Україні та початкової майстерні для лідерів євроклубів з різних областей України. Відкриття Європейського року волонтерства 2011 в Україні, відбулося 16 квітня в ОУНБ ім.Д.Чижевського за підтримки Кіровоградського центру європейської інформації.

„Вічне сяйво в музиці - ім’я тобі Моцарт” - театралізований концерт фортепіанного відділу Кіровоградської музичної школи №1 ім.Г.Нейгауза, присвячений 255-ій річниці від дня народження Вольфґанґа Амадея Моцарта. Учні та викладачі школи представили кращі зразки музичних творів відомого австрійського композитора.

Відбувся майстер-клас з писанкарства – до Великодня;

“Відкриваючи Європу: Португалія” - презентація у форматі “рівний - рівному” - Центр Європейської інформації.
Метою заходу є сприяння поглибленню та розповсюдженню знань про країни-члени ЄС, зокрема - про роль Португалії у європейській історії та сьогодення країни, її політику, економіку, культуру.

“Картографічні твори: від раритетних до сучасних” - виставка карт.
Експозиція налічує понад 50 експонатів, серед яких картографічні документи різної тематики та призначення, що охоплюють період від середньовіччя до наших днів: раритетні та ексклюзивні картографічні твори, загальногеографічні карти, карти природних та суспільних явищ, авторські роботи кіровоградських фахівців.

В області розпочався проект, започаткований Кіровоградською регіональною бібліотечною асоціацією задля підвищення інтелектуального рівня жителів області.
Відбулося відкриття Клубу інтелектуальних ігор, а також засідання круглого столу з питань організації проекту.

В рамках програми “Орієнтири-майбутнє” відбувся круглий стіл “Я - лідер. Участь молоді у вирішенні проблем суспільства”.


Метою круглого столу стало обговорення питань сприяння участі молоді у вирішенні проблем суспільства в м.Кіровограді, розвитку волонтерського руху, встановлення партнерських відносин та розвитку конструктивного діалогу з громадою міста, представниками громадських організацій, органів влади, учбових закладів, молодіжних лідерів. У роботі круглого столу взяли участь представники Кіровоградської міської ради, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадських організацій, волонтери, молодіжні лідери, спеціалісти по роботі з молоддю.

“Чорнобиль. Погляд крізь роки”- круглий стіл.
В роботі круглого столу взяли участь представники державних установ та члени громадських організацій.

“Видатні діячі в галузі фізики і техніки Кіровоградщини” - презентація книги вчителя Кіровоградської спеціалізованої загальноосвітньої школи I-III ступенів №6 В.Бузько. У книзі вміщено відомості про життя й наукову діяльність українських вчених, які народились і працювали в нашій області.

Клуб народних ремесел “Ниточка” презентував виставку самодіяльного художника Р.Климишина. Серед картин рідної природи - нічні та вранішні пейзажі, весняні і осінні замальовки.

„Клаптикове шитво і лялька-мотанка” - презентація виставки творчих робіт члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, народної майстрині Людмили Кривенко. На презентації майстриня розповіла про те, як створюються роботи, поділилася планами на майбутнє.

„Моральний катехізис поетеси” - літературні читання, присвячені 70-річчю від дня народження Ірини Жиленко. Користувачі бібліотеки, студенти національного технічного університету, інтелігенція міста прослухали поезії зі збірок поетеси.

Проведені тренінги, лекції, концерти, огляди літератури для літніх жінок у рамках проекту „Повагу та знання - літнім жінкам!”;

„Нова бібліотечна послуга”, „Основи роботи з комп’ютером, пошук в Інтернеті”- тренінги в рамках роботи Регіонального тренінгового центру „Бібліоміст”;

Веб-презентація спеціалізованих сайтів для працівників центру в рамках співпраці з обласною громадською організацією інвалідів “Спеціалізований центр правової та психологічної допомоги” до Всесвітнього дня Інтернету.

Книжкові виставки:

“Рясний сміх” - до Дня сміху;
“НАТО в новій архітектурі європейської безпеки” - до Дня НАТО;
„Чому люди не літають, як птахи… ” - до Міжнародного дня птахів;
„Екологічні проблеми використання земельних і лісових ресурсів” - до Дня довкілля, до Всесвітнього дня Матері-Землі , Орхуський центр;
“Усе в природі має свою душу” - до Дня довкілля;
“У них відобразилася пам’ять людства” - до Дня книги;
“Виховні традиції народного календаря” - обласна програма „Здоров'я нації 2002-2011 рр.”;
„Смачна книга або що можна приготувати на Пасху”;
“Хай буде з нами Великодня казка” - до cвята Пасхи;
“Чорнобиль - біль наш довічний”- до 25-ї річниці Чорнобильської катастрофи;
"Як вічна рана, цей страшний Чорнобиль" - до Дня Чорнобильської трагедії;
„Радіаційна безпека України: актуальні питання” - Орхуський центр;
“Школа і сучасний світ” - День інформації , освіта - ХХІ століття;
„Європейська інтеграція. Скажи своє слово” - інтерактивний стенд-опитування в рамках дії проекту “Центр європейської інформації”;
„Всесвітній мандрівник” - книжкова виставка рідкісних і цінних документів;
„До дня пам’яток історії та культури”;
”Польська конституція - символ державності та інструмент побудови демократичного суспільства”- до Дня Конституції Республіки Польща;
“Пам’ятай минуле заради майбутнього” - до Дня Перемоги
„Охорона праці на підприємствах: основні вимоги і норми” - день спеціаліста до Всесвітнього дня охорони праці;
Краєзнавчий вісник - за сторінками Календаря пам'ятних дат Кіровоградщини на 2011 рік;
„Нові надходження” - відкритий перегляд;

Літературний календар:
„Муза странствий Николая Гумилева” - до 125-річчя від дня народження російського поета М. Гумільова;
„Поетичні сутінки Шарля Бодлера”- до 190-річчя від дня народження французького поета Ш. Бодлера;
„Вікно у сад Ірини Жиленко”- до 70-річчя від дня народження української поетеси І.Жиленко;

Календар мистецтв:
130 років від дня народження Д.Ревуцького, українського музикознавця, фольклориста, літературознавця;
100 років від дня народження С.Кириченка, живописця, народного художника УРСР;
„Довідково-інформаційні видання-користувачам” - виставка літератури;
„Юридична клініка” - центр безкоштовної консультативної юридичної допомоги соціально-незахищених верств населення;
Обласний інформаційно-консультативний гендерний центр;
Кіноклуб “Екран”.

ОЮБ ім. О.Бойченка

Масові заходи:

“Сміхотерапія” - свято гумору в рамках акції “Святкуй разом з бібліотекою:1 квітня”;
“Веселий ярмарок” - в рамках акції “Святкуй разом з бібліотекою:1 квітня”;
“Найкращі посмішки читачів” - виставка світлин в рамках акції “Святкуй разом з бібліотекою:1 квітня”;
”Хотинська війна” - до 390-річчя перемоги, урок історії;
“Любов. Страждання. Боротьба...І слово” (Л.Українка) - літературна година;
“Поети-шістдесятники Кіровоградщини” - літературна година;
“Перший письменник третього тисячоліття” (М.Павич) - літературна година;
“Мати-символ добра на землі” - літературно-музична година;
“Відкриваємо Європу” - урок-подорож;
“Про мову лагідну мою” - літературно-музична година;
“Живий куточок” - пізнавально-розважальна програма;
“Хотіла б я піснею стати” - до 140-річчя від дня народження Л.Українки - літературно-музична година;
Зустріч з лауреатом обласної літературної премії ім.Є.Маланюка О.Косенком і презентація бібліографічного покажчика “Лауреати обласної літературної премії ім.Є.Маланюка”;
“Кіровоградщина - козацький край” - урок історії;
“Великодні візерунки - зустріч зі священником, отцем М.Шутяком, в рамках акції “Святкуй разом з бібліотекою:Великдень”;
“Спритний кухар” - брейн-ринг;
“Державні та народні символи України”- слайд-бесіда;
“Славетні імена України: льотчик-космонавт Г.Береговий” - до 90-річчя від дня народження - слайд-бесіда;
“Подорож до країни музики” - музичний турнір;
“Українська писанка” - слайд-екскурс до Музею писанки;
“Інноваційні форми і методи популяризації книги” - відеоконсультація;
“Мужність і біль Чорнобиля” - до 25-ї річниці аварії на ЧАЕС - зустріч із ліквідаторами;
“Історія розвитку книги” - бібліотечний урок;
“Бібліографія - ключ до знань “ - бібліотечний урок-подорож;
“Українська книга і толерантність” - семінар для бібліотекарів міста Кіровограда та Кіровоградської області в рамках інформаційної сесії для лідерів громадських організацій проведений Центром громадської освіти та виховання за сприяння обласної бібліотеки для юнацтва ім.О.Бойченка та громадської організації ТІМО “ Відкриті двері”;
“Бібліотека очима молоді” - Міжнародний вебмарафон між Кіровоградською ОЮБ (Україна) та Томською ОДЮБ (Росія);
“Великодні візерунки” - виставка робіт майстринь клубу “ Ниточка” в рамках акції “Святкуй разом з бібліотекою: Великдень”;
Книжкові виставки, тематичні полиці:
“Дивовижна стихія життєвих витоків” (М. Гумільов);
“Два світи Чорнобиля” - до 25-ї річниці аварії на ЧАЕС;
“Система управління охороною праці : шлях до постійного вдосконалення”;
“Український космонавт Георгій Береговий” - до 90-річчя від дня народження;
“Писанкові барви” - в рамках акції “Святкуй разом з бібліотекою:Великдень”;
“Українська писанка” в рамках акції “Святкуй разом з бібліотекю:Великдень”;
“Календар знаменних дат: музею Г.Нейгауза - 30”;
“Календар знаменних дат: до 120-річчя С.Прокоф'єва”;
“Стилі в мистецтві: романтизм”.
Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОДБ ім. А.Гайдара

Всеукраїнський тиждень дитячого читання:
“Ерудит біля книжкової полиці” - літературна гра;
“День Ха-Ха або 1 квітня” - гра;
“Ці забавні статуї” - інтерактивна розвага;
“Читаємо з пелюшок” - День інформації;
“Я люблю читання” - прем'єра серії нових книг;
“Знайомтесь: нові книги!” - огляди нових надходжень з викладками літератури;

До Міжнародного дня дитячої книги:
“Життя, схоже на казку” - мультимедійна відеоподорож;
“Подаруй бібліотеці книгу” - акція;

До Всесвітнього дня здоров'я:
“Як Василько став спортсменом” - казкова вистава;
“Уроки безпеки для малюків” - віртуальний урок;
“Здоров'я дітей - здоров'я нації” - лекція;

До 50-річчя польоту Ю.Гагаріна в космос:
“Людина і космос” - книжкова виставка;
“Без неба немає висоти” - електронна презентація з космічною вікториною;

До Великодня:
“Що не край, то свій звичай” - книжкова виставка;
“Воскресни писанко!”- електронна презентація;

До 25-річчя аварії на Чорнобильській АЕС:
“Земле рідна, понівечена скрипка моя...” - віртуальний урок пам'яті;
“Чорнобиль - вічний біль нашої землі” - виставка літератури;
“Чорнобиль стукає у серце” - година-реквієм з використанням мультимедійних технологій;
“Біль Чорнобиля з роками не зникає” - книжкова виставка;
“Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять” - зустріч з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
“Кайдани Чорнобиля” - книжкова виставка;
“Чорнобиль: яким його побачив світ” - День інформації;

Відбулися засідання бібліотечних клубів та пізнавально-розважальні заходи.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua