[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси
та неопублікованими документами за травень 2011 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації було розглянуто питання:

1. Про стан кадрового забезпечення бібліотечних закладів галузі “культура”

2. Про стан виконавської дисципліни, організацію виконання завдань визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови обласної державної адміністрації та реагування на запити і звернення народних депутатів України, депутатів місцевих рад в органах, установах та закладах культури і мистецтв області за січень - травень 2011 року

В обласній філармонії пройшли урочистості з нагоди 66-ї річниці Перемоги. Ветеранів поздоровили та вручили їм почесні відзнаки і квіти. Звучало багато теплих слів подяки. Відбувся святковий концерт.

У День Перемоги в обласному центрі на Фортечних Валах експонувалася виставка фотографій, присвячених кіровоградським ветеранам, організована обласною спілкою фотохудожників за підтримки фонду “Розвиток Кіровоградщини”. На більш ніж семи десятках фото можна було побачити фронтовиків Кіровограда.

У Державному архіві області відкрилась виставка архівних документів “Незабутній подвиг”, приурочена до 66-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Представлено близько 60 унікальних документів та матеріалів часів війни. Висвітлювалися події, що відбувалися на території Кіровограда та ряду районів області.

15 травня Україна відзначила День пам'яті жертв політичних репресій. З цієї нагоди в Кіровограді відбулося покладання квітів до пам'ятного знаку “Жертвам політичних репресій”, в якому взяли участь представники обласної, міської влади, громадськості та студентства.

15 травня у Знам'янці вшанували пам'ять жертв політичних репресій і голодоморів. Захід пройшов біля пам'ятного знаку.

20 травня на площі Кірова обласного центру 300 учасників акції “Останнім шляхом Кобзаря” розгорнули найбільший прапор України. Акцію провели представники УНП разом зі студентською молоддю.

В обласному центрі відбулося відкриття пам'ятної дошки з барельєфом Великого Кобзаря перед парадним входом в Кіровоградську гімназію ім.Т.Г.Шевченка.

22 травня з нагоди 150-річчя перепоховання Т.Г.Шевченка в Кіровограді відбулося урочисте покладання квітів до пам'ятника великому Кобзарю. У заході взяли участь представники обласної та міської влади, політичних партій, громадськість.

У день 150-ї річниці перепоховання Кобзаря в Знам'янці представники влади, політичного і депутатського активу та громади відкрили меморіальну дошку на честь Шевченкових нащадків: Катерини та Антоніни Красицьких.

22 травня у багатьох районах та містах області відбувся традиційний День поезії, організований управлінням культури та туризму облдержадміністрації та обласним літературним об'єднанням “Степ”.

20-22 травня у Національному комплексі “Експоцентр України” відбулася IX Всеукраїнська виставка-ярмарок сільського туризму “Українське село запрошує”.
Кіровоградську область представили управління культури і туризму обласної державної адміністрації та відділ культури і туризму Новгородківської райдержадміністрації, а також фольклорний колектив “Обереги” та майстри декоративно-ужиткового мистецтва Новгородківського району.
Понад 50 зелених садиб Кіровоградщини щиро запрошують до себе на гостину як за програмами вихідного дня, так і на більш тривалий відпочинок.

31 травні відбулося вручення обласної краєзнавчої премії ім. Володимира Ястребова.
Лауреатами премії стали:
Василь Даценко (перша премія), Сергій Бабенко (друга премія), Віталій Постриган та Василь Сурмило (третя премія), а також авторський колектив Кіровоградського національного технічного університету (третя премія).

Просвітництво. Художня самодіяльність

У Долинській відбувся Всеукраїнський благодійний фестиваль пісні та поезії “Пісні з КГЗКОРу”.
Цього року фестиваль був присвячений 66-й річниці Перемоги, 150-річчю з дня смерті Т.Г.Шевченка і Шевченківському святу поезії та 27-й річниці КГЗКОРу.
Звучали українські та російські пісні, поезії про історію України та сьогодення, про рідні міста і села, про козаччину і власний родовід, про любов.

Творчий фестиваль “Єврофест - 2011 відбувся на центральній площі міста 21 травня. Розгорнулись яскраві інформаційні куточки євроклубів області, які інформували про традиції, культуру, історію країн Євросоюзу. Майстри декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтв знайомили гостей “Єврофесту” з мистецтвом країн Європи, та України і проводили майстер-класи для бажаючих оволодіти давніми ремеслами.

Театрально-концертне життя

В Кіровограді відбувся XIVфестиваль камерної та симфонічної музики “Травневі музичні зустрічі”. Традиційно, крім концертів в обласному центрі, відбулися виступи учасників фестивалю в інших населенних пунктах області, зокрема в Добровеличківці і Помічній.

У травні відбулися гастролі колективів Кіровоградської філармонії в Житомирі.

У Кіровоградській обласній філармонії відбувся благодійний концерт в рамках Всеукраїнської акції “Серце до серця”, присвячений 66-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

21 травня Кіровоград переміг у шоу “Майданс”, отримавши 1000000 гривень та звання “Танцювальна столиця України”.

22 травня в Кіровограді відбувся XX Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва “Калиновий спів”. Розпочався фестиваль із традиційного заквітчання калини, посадженої до першого його десятиріччя біля обласної філармонії. Учасники та гості з інтересом оглянули виставку народної творчості, головними експонатами якої традиційно були вишивка та короваї. Після урочистого відкриття фестивалю відбувся гала-концерт участь в якому взяли кращі вокально-хорові колективи Кіровоградщини - переможці двадцяти фестивальних років та гості із Польщі.

26 травня в обласній філармонії відбувся концерт камерних ансамблів дитячих музичних шкіл м.Кіровограда.
В концерті взяли участь переможці Міжнародного конкурсу “Золоті зернятка України” та володарі Гран-Прі обласного конкурсу “Паросток”.

28 травня в Кіровограді на стадіоні “Зірка” відбулося грандіозне шоу - вітальний концерт на честь переможців шоу “Майданс”, артистів, які під керівництвом Олександра Лещенка принесли Кіровограду звання “Танцювальна столиця України”.

Своє 20-річчя відзначила дитяча філармонія. З нагоди ювілею відбувся святковий концерт.

Пам'яті Юрія Хілобокова, відомого кіровоградського музиканта, засновника камерного оркестру “Концертіно”, був присвячений вечір, що відбувся в обласній філармонії.

Фестивалі

Кіровоградський театр танцю “ В гостях у казки” виборов головний приз конкурсу Міжнародного форуму молоді “Симпатія європарків”. Перший тур конкурсу проходив у Празі, другий - у Берліні, третій - у Парижі. Всі виступи колективу викликали захоплення глядачів.

У Чернігові пройшов ІІІ Всеукраїнський огляд-конкурс юних бандуристів “Кобзарська юнь України”, присвячений 20-й річниці незалежності України. Нашу область представляли учні кіровоградської музичної школи № 2 ім.Ю.Мейтуса І.Таран та О.Малахатько. Вони успішно виступили та здобули нагороди конкурсу.

Хор школи педагогічної практики ”Зоринка” та ансамбль народних інструментів “Дивертисмент” Кіровоградського музичного училища успішно виступили на VI міжнародному конкурсі “Моцарт-Прага”. Винагородою школі педагогічної практики ”Зоринка” за майстерність стали Золотий диплом та спеціальний приз журі “Найвиразніший колектив”, а також щирі симпатії публіки. Ансамбль народних інструментів “Дивертисмент” здобув Золотий диплом та кубок переможця.

1-7 травня проходив VII Міжнародний фестиваль-конкурс “Квітуча Чехія”, в якому взяли участь учні та викладачі Кіровоградської музичної школи № 2 ім.Ю.Мейтуса: вокальний ансамбль “Веселка”, ансамбль бандуристок “ Україночка” , Дмитро Стоян - учень по класу гітари, та отримали звання лауреатів конкурсу.

Народний хореографічний ансамбль “Час Пік” взяв участь у Міжнародному хореографічному фестивалі, що проходив у Португалії.
Наші земляки представили дві програми - сучасну та народну, і кожна з них сприймалася глядачами із захватом.

Музейна справа

18 травня відбувся перший обласний форум музейних працівників Кіровоградщини на тему: “Музейна справа Кіровоградщини. Стан та перспективи” за участю заступників голів райдержадміністрацій, міськвиконкомів з гуманітарних питань, начальників, спеціалістів відділів (управлінь) культури і туризму райдержадміністрацій, міськвиконкомів, директорів музейних закладів області, представників творчих спілок, громадських, культурно-просвітницьких та благодійних організацій, керівників туристичних закладів Кіровоградщини. Учасники форуму обговорили низку проблемних питань, притаманних музейній справі.

Обласний художній музей

Протягом травня відбулися виставки:
- Виставка художніх творів до 66-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні;
- Виставка творів художниці-землячки, члена Національної спілки художників України Наталії Пухінди, Івана Турецького, Ольги Турецької, Лук’яна Турецького та Вікторії Пухінди
- спільна родинна виставка, яка представляє творчість двох поколінь. На виставці презентувалися роботи подружжя Наталії Пухінди і Івана Турецького, а також їх дітей - доньки Ольги та сина Лук’яна, роботи двоюрідної сестри Наталії Миколаївни - Вікторії Пухінди.
До уваги відвідувачів пропонувався широкий спектр мистецької творчості родини Пухінди -Турецьких: живопис, графіка, фотографія, ужиткове мистецтво та предмети декору;
- Виставка графічних робіт члена Національної спілки художників України Федора Лагна. В експозиції 40 графічних робіт, створених у 2007-2011 рр.;
- Виставка художніх творів та фоторобіт студентки мистецького факультету КДПУ ім.В.Винниченка, лауреата Премії Кабінету Міністрів України Анастасії Шкоди в Малій галереї обласного художнього музею. Виставка приурочена 20-річчю від дня народження молодої мисткині;
- Презентація “Петро Оссовський. Капелла в Ізборську” у відділі обласного художнього музею - картинній галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна”;
- Виставка творів члена Національної спілки художників України Аркадія Мацієвського (1931-2006), приурочена до відзначення 80-річчя від дня народження;
- Експозиція до Дня перепоховання Т.Г.Шевченка на Чернечій горі;
- Фотовиставка “Люди. Події. Факти”, присвячена Дню журналіста. Виставка проводилась за підсумками конкурсу на краще репортажне фото за 2010 рік. Організаторами конкурсу , були Кіровоградська обласна організація Національної спілки журналістів України та інтернет-видання “Фотоінформ”. Виставка працювала у відділі обласного художнього музею - картинній галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна”;
- Експозиція до 140-річчя від дня народження однієї з кращих актрис дореволюційного театру на Україні, бабусі народного художника СРСР Петра Оссовського Юлії Шостаківської. Виставка працювала у відділі обласного художнього музею - картинній галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна”;

14 травня обласний художній музей приєднався до Міжнародної акції “Ніч музеїв”, присвяченої Міжнародному дню музеїв.
Цього дня музей працював безкоштовно. Його відвідувачі мали змогу пройтися всіма залами музейної установи. Гості мали можливість відчути себе справжніми художниками, взяти участь у майстер-класах та різних мистецьких акціях.

Кіровоградщина у вогні постала перед глядачами у світлинах на виставці, підготовленій працівниками обласного краєзнавчого музею разом із фотокореспондентом “Народного слова” Ігорем Демчуком до 66-ї річниці Великої Перемоги.

До Дня Перемоги у меморіальному музеї ім.М.Кропивницького пройшла зустріч кіровоградської поетеси Ніни Бредихіної та учасників ансамблю “Чиста криниця” з учнями школи № 7.

У Кіровоградському меморіальному музеї, що носить ім'я засновника українського класичного реалістичного театру Марка Кропивницького, відбулися урочистості з нагоди 171-ї річниці від дня народження видатного драматурга.

“Нашого цвіту по всьому світу” так називалася виставка, відкриття якої відбулося 17 травня, напередодні Міжнародного дня музеїв в літературно-меморіальному музеї І.Карпенка-Карого. На відкритті виставки були присутні представники творчої інтелігенції, бібліотек, музеїв, викладачі та студенти КДПУ ім.В.Винниченка.

12 травня в літературно-меморіальному музеї І.Карпенка-Карого відбулись заходи, присвячені святкуванню 20-річчя кіровоградського поліграфічного підприємства “Код”.

В рамках щорічної традиційної мистецької акції “Музейні гостини” до Міжнародного дня музеїв художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна підготував тематичну художню виставку “Іду до Тараса”, на якій представлено твори із шевченківської серії художника-аматора Віктора Шульги.

В меморіальному музеї О.Осмьоркіна відбувся концерт вихованки музикальної школи № 1 ім.Г.Нейгауза, лауреата Всеукраїнських, і дипломанта Міжнародних конкурсів Ганни Майтало, приурочений до Міжнародного дня музеїв.

У Кіровоградській галереї “Єлисаветград” експонувалась виставка “Пам'ятаємо, шануємо, не забудемо”, присвячена 66-й річниці Великої Перемоги. В експозиції - фотографії, картини, газети, що розповідають про наш край, охоплений полум'ям війни.

25 травня в галереї ”Єлисаветград” відкрилася персональна виставка члена Національної спілки художників України Василя Коркішка, присвячена його 50-річчю.
Експозицію склали понад 30 графічних і живописних робіт майстра, які відображають різні види і жанри мистецтва - художник чудово володіє олівцем, складною технікою офорту, своєрідні манера і колорит його пейзажів і натюрмортів.

В галереї “Елисаветград” експонувалася унікальна виставка фарфорових ляльок кінця 19 початку 20 століття із колекції Вероніки Пересунько.
Виставка присвячена Дню захисту дітей. Більшість експонатів - це кукли із “бісквітного” неглазурованого фарфору, що має велику схожість з людською шкірою. Також на виставці були представлені ганчіркові ляльки, ляльки з пап'є-маше, композиту і старовинного пластика.

В Кіровоградській обласній дитячій бібліотеці ім.А.Гайдара презентовано виставку художніх робіт А.Кадигроба.

Бібліотечна справа

25-26 травня в Гайворонській центральній міській бібліотеці був проведений обласний семінар „Бібліотека. Громада. Соціальне партнерство”. Семінар мав насичену програму і передбачав обмін досвідом в галузі співпраці бібліотеки з громадою, владою, громадськими організаціями та іншими соціальними партнерами. Учасники семінару відвідали Заваллівську сільську бібліотеку та інші кращі місця району.

ОУНБ ім. Д. Чижевського

Масові заходи:

Безкоштовне спілкування ветеранів з рідними, друзями, використовуючи Skype-технології (регіональний тренінговий центр - “Бібліоміст”) - відбулася акція.

“Війна калічила. Ми лікували” - зустріч з медичними сестрами, присвячена
66-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Захід проводився спільно з Кіровоградською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України в рамках реалізації державної програми “Патронажна сестра”.

“Голоси з війни-II” - презентація аудіопроекту.
Це - відтворення історичних документів для збереження пам’яті нинішніх та прийдешніх поколінь. Аудіопроект було започатковано до 65-річчя Перемоги, і робота по збору звукового матеріалу буде продовжуватися до 70-річчя Перемоги. Проект сприяє відновленню історичної пам’яті, дає змогу побачити війну зблизька і розкрити білі плями історії.

“Наука як фактор соціально-економічного розвитку регіону” - круглий стіл до Дня науки.

Обласний день поезії. На свято завітали представники творчої інтелігенції. Своїми досягненнями поділилися письменники і поети з усіх куточків нашої області.

Центр європейської інформації.
Заходи в рамках святкування Дня Європи.
Творчий конкурс “Єдина Європа - територія творчості”;
Трансляція короткометражних фільмів на тему європейської інтеграції та слайд-шоу.

Кіровоградський Центр європейської інформації відзначив День Європи 2011, ставши учасником всеукраїнської кампанії Мережі центрів європейської інформації України під спільним гаслом „Я поділяю європейські цінності”: 21 травня на площі Кірова розмістилися інформаційні палатки Центру, на суд глядачів були представлені для оцінки “народним голосуванням” малюнки учасників конкурсу “Європейські цінності: що це означає для мене”, відбувся флеш-моб на тему верховенства права, ігри, вікторини.

В польському культурному центрі, що діє при ОУНБ ім.Д.Чижевського відбулася зустріч зі Збігневом Липинським - досвідченим вчителем польської мови, громадським діячем, ініціатором польсько-української взаємодії в галузі культури. Змістом зустрічі стало обговорення можливих шляхів розширення співпраці кіровоградських закладів культури, національних товариств та громадських організацій з польськими партнерами та обмін досвідом реалізації спільних проектів.

В рамках заходів культурного свята - Польський Травень відбулося зібрання польської громади, членів об’єднання „Полонія”. Літературно-музична композиція, представлена на заході, була присвячена Дню конституції Польщі, Дню матері та іншим визначним святам, що відзначаються у травні. Заходи були багатолюдні, і зібрали людей різних поколінь.

У Клубі інтелектуальних ігор, що працює при відділі читальних залів, відбувся шаховий турнір.

“Інформаційне суспільство: європейський досвід - українські реалії” - круглий стіл до Всесвітнього дня інформаційного суспільства.

„Розмаїття в ім'я діалогу та розвитку„ - тематична зустріч в рамках Всесвітнього дня різноманітності в ім’я діалогу та розвитку.

„Служити не собі, служити Вітчизні” - тематичне засідання клубу розмовної англійської мови до Дня пам’яті загиблих, національного свята США.

“Поетичні майстерні у відділі краєзнавства”.

Презентація виставки творчих робіт вихованців студії образотворчого мистецтва „Соняшник” - до Дня захисту дітей.

Канадсько-Український бібліотечний центр
“Жінка у відродженні української духовності в Канаді” - лекція.

Книжкові виставки:

”Велика Вітчизняна війна у фотографіях” - до Днів пам’яті та примирення, присвячених пам’яті жертв Другої Світової війни;
“Теплим сяйвом любові сповнена “ - до Дня матері;
“Врятований світ пам’ятає” - до Дня Перемоги;
„Війна калічила. Ми лікували” - виставка книг та фотографій сандружинниць і медсестер часів Великої Вітчизняної війни;
“В ім’я добра і милосердя”- до Міжнародного дня Червоного Хреста і Червоного Півмісяця;
“І доброта, і теплота поєднані у серці мами” - до Дня матері;
„Лауреати обласної краєзнавчої премії ім.В.Ястребова” - популяризація документів з питань краєзнавства;
“Тільки родина, як зірка єдина, твій порятунок, надійний причал” - до Міжнародного дня родини;
“Родина мій дім, мій оберіг” - до Міжнародного дня родини;
“Богові - душа, життя - рідному краєві, а честь для себе” - до Дня пам’яті жертв політичних репресій;
„Друкарні Єлисаветграда” - книжкова виставка рідкісних і цінних документів;
“Європейське розмаїття” - до Дня Європи;
„А слава - заповідь моя” - відкритий перегляд літератури з нагоди відзначення Дня перепоховання українського поета, художника, мислителя Т.Г.Шевченка;
“Цікава математична фантазія” - популяризація літератури з питань економіки;
“Якість освіти: вибір майбутнього” - освіта - ХХІ століття;
“Філософія дитинства” - до Дня захисту дітей;
“Чарівні береги дитинства” - до Дня захисту дітей;
„Правда про куріння” - до Всесвітнього Дня без тютюну;

Літературний календар:
„Великий митець і поет Індії” - до 150-річчя від дня народження Рабіндраната Тагора, індійського поета;
”Троянда ритуального болю” - літературні читання та книжкова виставка до 140-річчя від дня народження Василя Стефаника, українського письменника;
“У слові - вічність” - до Дня слов'янської писемності і культури;
„Литературное завещание доктора Булгакова”- до 120-річчя від дня народження Михайла Булгакова, російського письменника;
“Я хотів служити народові...” - книжкова виставка та голосні читання (для членів УТОС) - до 120-річчя від дня народження М.О.Булгакова, російського письменника;
„Травнева квітка” - відкритий перегляд літератури, тематичне засідання розмовного клубу - до 200-річчя від від дня народження Гаррієт Бічер-Стоу, американської письменниці;

Календар мистецтв:
140 років від дня народження Володимира Гнатюка, етнографа, фольклориста, літературознавця;
540 років від дня народження Альбрехта Дюрера, німецького живописця;
75 років від дня народження Івана Марчука, українського художника;
100 років від дня народження Андрія Коцки , живописця, народного художника УРСР;
Музична культура - лекція-концерт;

Кіноклуб “Екран”.

Краєзнавчий вісник (за сторінками Календаря пам'ятних дат Кіровоградщини на 2011 рік);
Відеоклуби і клуби по вивченню іноземної мови;
Проведення тренінгів, лекцій, концертів, оглядів літератури та переглядів фільмів для літніх жінок у рамках проекту „Повагу та знання - літнім жінкам!”;
В рамках роботи Регіонального тренінгового центру „Бібліоміст” тренінги „Нова бібліотечна послуга”, „Основи роботи з комп’ютером, пошук в Інтернет”;
Центр безкоштовної консультативної юридичної допомоги соціально-незахищених верств населення „Юридична клініка”.

ОЮБ ім. О.Бойченка

Масові заходи:

“ Державні та народні символи України” - бесіда;
“Велика Вітчизняна війна: ціна перемоги” - урок пам'яті;
“Сучасні зарубіжні письменники - слайд-бесіда;
“Поети-шістдесятники Кіровоградщини” - літературна година;
“Кіровоградщина - козацький край” - урок-історії;
“Винаходи навколо нас” - бесіда;
“Веселий ярмарок” - слайд-вікторина;
“Золотий наперсток” - розважально-пізнавальна гра;
“І сонцем слово засіяло” - літературна година до Дня слов'янської писемності і культури за участю представників обласного ГО “Об'єднання болгар”;
“Про мову лагідну мою” - літературно-музична година;
“Мати - символ добра на землі” - літературно-музична година;
“Відкриваємо Європу” - урок-подорож;
“Зірки української естради” - музична година;
“Пісні, опалені війною” - музична година;
“Галереї мистецтва країн Європи” - слайд-подорож;
“Незабутній біль війни” - вечір-спомин до Дня Перемоги;
“Живий куточок” - пізнавально-розважальна програма;
“Безмовний крик”(проти абортів) - презентація виставки-експозиції;
“Історія розвитку книги” - бібліотечний урок-подорож;
“Бібліотека як інформаційний центр” - бібліотечний урок;
“Бібліографія - ключ до знань” - бібліографічний урок;
“ДБА бібліотеки” - бібліотечний урок;

Відбулися засідання клубів за інтересами:
“Співець життя народного: В.Стефаник” - до 140-річчя від дня народження - засідання клубу “Ліра”;
“На варті рідної землі” - засідання клубу із військовопатріотичного виховання допризивної молоді “Доблесть”;
“Торгівля людьми: рабство в третьому тисячолітті” - засідання лекторію з правових знань “Молодь і право”;
Книжкові виставки, тематичні полиці:
“Над пам'яттю роки не владні” - до Дня Перемоги;
“Війна в історії - біль у серці” - до Дня Перемоги;
“Велика Вітчизняна війна: ціна перемоги” - до Дня Перемоги;
“Без сім'ї немає щастя на землі - до Міжнародного дня сім'ї;
“Хутір Надія” - перлина степової Кіровоградщини - до Міжнародного дня музеїв;
“Наш дім - Європа” - до Дня Європи;
“Україна-Європа: географія спільних координат”- до Дня Європи;
“І сонцем слово засіяло” - до Дня слов'янської писемності і культури ;
“Вічний, як народ” - до 150-річчя перепоховання Т.Г.Шевченка;
“Співець української землі” ( В.Стефаник);
“Я хотів служити народу “ - до 120-річчя від дня народження М.Булгакова;
“Трагедія народу - трагедія особи” (М.Булгаков);
“Жінка у творах української літератури”;
“Авіація часів Другої світової“;
“Майстер пензля - А.Дюрер”;
“Календар знаменних дат: А.Мацієвському - 80”.

ОДБ ім. А.Гайдара

До 66-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні:
“Пам'ять не знає сивини” - літературно-музична композиція;
“Плакати Перемоги” - віртуальна виставка”;
Пам'ятаймо минуле заради майбутнього” - урок-спомин з використанням мультимедійних технологій;
“Пісні воєнні - долі людські” - концерт-зустріч з учнями дитячої музичної школі № 1;

До Дня матері:
“Матусю, сонечко моє...” - літературно-музична композиція;
“Все найкраще від матерів” - книжкова виставка;

До Дня Європи:
“Подорож Європою” - розважальна програма;
“Духовні традиції європейських народів” - електронна презентація;
“Багатолика Європа” - книжкова виставка;

До 150-річчя від дня смерті Т.Г.Шевченка та перепоховання його в Україні:
“Шевченко поет і художник України” - віртуальна експедиція для молодших школярів;
“Шевченківське слово живе” - книжкова виставка та огляди літератури;
“Шевченко довіку насущний “- книжкова виставка та огляд;
“Грані таланту великого Кобзаря” - година-реквієм;
“Шевченківське слово живе” - книжкова виставка та огляди літератури;
“У всякого своя доля і свій шлях широкий” - урок-спомин;

До обласного свята поезії:
“Письменники і поети наші земляки” - книжкова виставка;
“Мої улюблені вірші” - виставка літератури;
“Про сонечко і журавля, калину і букву Я” - бенефіс Анатолія Черниша;

Підвищення кваліфікації бібліотечних працівників області:
Обласна школа бібліотечного консалтингу “Професійний тандем”(для керівників Р/М/ДБ) на базі Вільшанської РДБ.

Відбулися засідання бібліотечних клубів.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua