[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси
та неопублікованими документами за липень 2011 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації було розглянуто питання:

1. “Про стан виконання програми економічного і соціального розвитку у галузі культура у І півріччі 2011 року”.

1 липня, у Всесвітній день архітектури, відбулося вручення обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології.

Лауреатами премії стали:

у номінації “Архітектура” - архітектори Ковтун Ганна Валентинівна та Харламова Людмила Вікторівна за проект споруди навчально-побутового корпусу Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю по вул.Леніна, 7 у місті Кіровограді;

у номінації “Декоративно-прикладне мистецтво” - Фірсов Олександр Миколайович, член Національної спілки художників України за творчий доробок останніх років, який розвиває і утверджує основоположні засади української кераміки.

12 липня в Кіровограді відкрився інформаційно-ресурсний центр для громадських організацій. Він забезпечуватиме активну частину громадськості всебічною інформацією для реалізації їхніх ініціатив.

У Кіровоградській обласній державній адміністрації відбулася зустріч з делегацією Нижнєсілезького воєводства Республіки Польща. Обговорювалися деталі передачі полякам на тимчасове експонування картини відомого польського художника В.Косака “Кривава неділя”( 1905 рік), яка зберігається у фондах обласного художнього музею.

Фестивалі

5-6 липня на Кіровоградщині відбувся ІІ Міжнародний фестиваль етномузики на возах ”Перекотиполе”. “Перекотиполе” - єдиний на Україні фестиваль, де козацький віз застосовується і як засіб пересування, і як сценічний та виставковий майданчик. Відбулися виступи фольклорних колективів із України, Польщі та Росії.

На Кіровоградщині успішно пройшов І обласний фестиваль авторської пісні “Лісова пісня”, який відбувся у мальовничому куточку області - селі Оникієво, Маловисківського району.

У фестивалі взяли участь барди та гурти зі всієї України, а також з-за кордону. Послухати їх приїхало чимало гостей.

Аматорський фольклорний колектив “Любисток” з мальовничого села Івано-Благодатне Кіровоградського району взяв участь у другому регіональному турі ІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім.П.Вірського, виборов ІІ місце та звання “Кращий сільський колектив України”.

Просвітництво. Художня самодіяльність

Аліна Масляна, учениця сьомого класу Новомиргородської школи № 2 стала переможницею у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості у номінації “Декоративно-прикладне мистецтво”.

Кіровоградка А.Твердоступ отримала гран-прі ХХ Міжнародного фестивалю молодих виконавців сучасної української пісні “Молода Галичина”, який відбувся у Львові. В конкурсі взяли участь понад 130 учасників з 12 країн світу.

Музейна справа

Обласний художній музей

12 липня відбулося відкриття виставки творів за підсумками проведення весняного пленеру в дендропарку. Організаторами цієї акції стали Корпорація “XXI століття”, обласний художній музей та медіа-група “Весь Кіровоград".

15 липня експонувалась виставка, присвячена 21-й річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України.

18 липня відкрито експозицію художніх творів члена Національної спілки художників України Оксани Михайлівни Надєждіної (Журавель).

18 липня відкрилася експозиція художніх творів члена Національної спілки художників України Григорія Михайловича Гнатюка до 60-річчя від дня народження.

Співробітники обласного художнього музею провели майстер-клас по виготовленню виробів із солоного тіста, стрічок і паперу для вихованців дитячого садочка № 6 “Сонечко” міста Знам'янки, їх батьків та вихователів. Присутні дізналися про історію створення солоного тіста, долучились до виготовлення виробів з нього.

22 липня в художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна відбулася творча зустріч художника-земляка Віктора Орлі з міста Марселя (Франція) з культурною спільнотою Кіровоградщини, по закінченні якої художник подарував по одній своїй картині до фондів художньо-меморіального музею О.Осмьоркіна та обласного художнього музею.

В меморіальному музеї Марка Кропивницького відбулося театралізоване дійство ”Ой на Івана, ой на Купала” за участю театрально-експериментальної студії ”Світлоколо”.

Фотовиставки

В Кіровограді пройшов Всеукраїнський фото-фестиваль. В рамках фестивалю пройшла фотовиставка “Зимові фото-пленери 2011”, презентація відповідного каталогу, а також бліц фото-зйомка “Кіровоград: фото одного дня!” Організатори фестивалю - обласне управління культури і туризму обласної державної адміністрації, обласна організація Національної спілки фотохудожників України та обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського.

В акції взяли участь фотографи з Вінниці, Кривого Рога, Кіровограда, Ладижина, Гайсина, Ізюма, Олександрії, села Трепівки.

Кіно

5 липня в Кіровограді розпочалися зйомки серіалу “Синдром дракона”, в якому гратимуть такі актори, як Олексій Серебряков, Олексій Гуськов, Андрій Мерзлікін, Олексій Горбунов, Кристина Асмус, Катерина Клімова та інші. Режисер - Микола Хомерікі, сценаристи - Юрій Смирнов та Вадим Мурований, продюсери - Андрій Кретов, Олег Степаненко, оператор - Алішер Хамідходжаєв, композитор - Ігор Вдовін, художник - Едуард Галкін. Сюжет фільму грунтується на реальних подіях: у 1993 році після смерті місцевого електрика Олександра Ільїна у його будинку було виявлено величезну колекцію старовинних книг та артефактів. Також серіал ґрунтується на матеріалах розслідувань, гіпотезах і домислах, що з'явилися з цього приводу за п'ятнадцять років.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д. Чижевського

"Літературна Кіровоградщина" (2011) - презентація нового альманаха. Альманах складається з 5 розділів: ”Українська поезія”, „Російська поезія” ,”Проза”, „Публіцистика, краєзнавство”, „Гумор і сатира”. Під час презентації автори представили свої твори.

“Колоритні мандрівочки” - цикл зустрічей під умовною назвою “В Єлисаветград”, на яких відомі мистецтвознавці, музейні працівники, краєзнавці звертаються до широкої аудиторії з метою розширення кола людей, зацікавлених у знаннях. Було здійснено 4 подорожі:„Стежками літературного Єлисаветграда”, „Архітектурний декор міста Єлисаветграда”, „Металевий декор міста Єлисаветграда”, „Іконопис Єлисаветградщини”, і одна зустріч з Павлом Босим, який розповів про відвідини у Празі Міжнародної виставки театрального мистецтва „Празьке Квадрієнале-2011”.

„Виготовлення листівок в стилі ошибана ” - майстер клас. Заняття провела художник-дизайнер Наталія Корнілова, яка навчила всіх бажаючих власноруч виготовляти оригінальні сувеніри. Ошибана (пресована флористика) - різновид флористики, мистецтво створення художнiх композицiй з засушених рослинних матерiалiв - листя, квітів, трави, кори дерев, соломки, насіння, тощо.

26 липня відбулося відкриття спеціалізованого комп’ютерного майданчика „Інтерсвіт” для людей з вадами зору. Cпільними зусиллями разом з громадськими організаціями, що займаються представленням інтересів і захистом прав інвалідів, був підготовлений проект „Доторкнись до світу в бібліотеці” до Програми Підтримки Малих Проектів (SPA) та Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID).

Спеціалізований комп’ютерний майданчик „Інтерсвіт” для людей з вадами зору, обладнаний двома робочими станціями, - це спосіб відновити себе, можливість отримання інформації з питань реабілітації, можливість знайти нових друзів. Метою функціонування майданчика є реалізація конституційних прав громадян на вільне отримання інформації, ефективне використання інформаційного простору мережі Інтернет для розвитку особистості в галузі освіти, науки, культури та підприємницької діяльності, розширення сфери інформаційних послуг бібліотеки.

Книжкові виставки:

„Україна, якою ми її любимо” - до дня архітектури України;

Канадсько-український бібліотечний центр:

“Країна великих можливостей” - до національного свята Дня Канади; Книжкова виставка присвячена 100-річчю від дня народження Петра Кравчука, українського письменника, публіциста, громадського діяча в Канаді. „В сяйві Божої любові” - до Дня Хрещення Русі; „Народжені 4 липня” - до Дня Незалежності США; „Рукописна книга. Пересопницьке Євангеліє”; „Краєзнавчий вісник” (за сторінками Календаря пам'ятних дат Кіровоградщини на 2011 рік); Нові надходження та нові періодичні видання з питань економіки, виробництва і природничих наук - постійно діючі книжкові виставки;

Літературний календар:

„Літературне осяяння Марселя Пруста”- до 140-річчя від дня народження М.Пруста, французького письменника; „Літературна мозаїка вікторіанського джентльмена”- до 200-річчя від дня народження В.Теккерея, англійського письменника;

Календар мистецтв:

180 років від дня народження Каміля Жакоба Піссарро, французького живописця; 75 років від дня народження Юрія Герасимовича Іллєнка, українського кінорежисера, кінооператора, кінодраматурга; 140 років від дня народження Філарета Михайловича Колесси, українського фольклориста, композитора, музикознавця, літературознавця;

Тренінги комп’ютерної грамотності (регіональний тренінговий центр за Всеукраїнською програмою „Бібліоміст”); В рамках проекту „Повагу та знання - літнім жінкам” проводилися лекції, бесіди, зустрічі, демонструвалися фільми про життя знаменитих людей; Тренінги комп’ютерної грамотності для людей з вадами зору в рамках проекту „Доторкнись до світу в бібліотеці”.

ОЮБ ім. О.Бойченка

Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
“Ти молодий” - в рамках Міжнародного року молоді;
“Майстер пануючого світла: Рембрандт”;
“Природні джерела енергії”;
“Сільськогосподарська техніка: історія та сьогодення”;
“Володимир Великий - володар і хранитель Русі-України” - до 1023 - річчя хрещення Русі;
“Глобальні проблеми людства: погляд із сьогодення”;
“Велика правда життя Олени Теліги”;
“Світ правди Івана Дзюби”;
“Календар знаменних дат: Д.Бортнянському - 260”;
“Україна: поступ у ХХІ століття “- до 20-ї річниці проголошення незалежності.


ОДБ ім. А.Гайдара

До Дня архітектури України:
“Архітектурні перлини Кіровограда” - візуальна мандрівка;
“Архітектурний портрет Всесвіту” - електронна презентація;

Пізнавально-розважальні заходи:
Презентація дитячої літератури:
“Бібліотечне літо для веселих, кмітливих та невгамовних”;
“Бюро літературних новинок”;

Прем'єри серій книг:
“Життя видатних людей”;
“Сучасна українська проза”;
“Для тих хто не любить читати”;
“Бібліотечний ерудит” - дайджест-конкурс;
“1000 таємниць природи” - калейдоскоп цікавих фактів;
“Твої сусіди на планеті” - зоовернісаж (екскурс сторінками Червоної книги);
“Україна в цікавих фактах”- електронна презентація;
“Зі сторінки на екран” - кіночитання;
“На Івана, на Купала” - книжкова виставка;

До ювілеїв письменників та книг:

Книжкова виставка до 75-річчя від дня народження українського прозаїка В.Л.Чемериса;
Книжкова виставка до 155-річчя від дня народження англійського драматурга
Дж.Б.Шоу; Літературна подорож з циклу “Книги-ювіляри запрошують на гостини”- до 85-річчя від часу написання віршів “Телефон”, “Чудо-дерево”, “Федорене горе”.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua