[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за вересень 2011 року)

Загальні питання

На чергових засіданнях колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

7 вересня
1.Про організаційну роботу управління культури і туризму Світловодського міськвиконкому щодо забезпечення діяльності закладів культури клубного типу, бібліотек, музеїв, початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів району.
2.Про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли до управління культури і туризму обласної державної адміністрації, закладів культури і мистецтв обласного підпорядкування, відділів (управлінь) культури і туризму райдержадміністрацій, міськвиконкомів у I півріччі 2011 року.

28 вересня:
1.Про вилучення з фондово-облікової документації викрадених та повернутих предметів з музею історії Онуфріївського району.
2.Про хід виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 4 листопада 2010 року №963-р “Про забезпечення належного зберігання пам'яток Музейного фонду України у музейних закладах області”.
3.Про стан підготовки закладів культури до роботи в осінньо-зимовий період 2011/2012 року.
4.Про стан виконавської дисципліни, організацію виконання завдань визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови обласної державної адміністрації та реагування на запити і звернення народних депутатів України, депутатів місцевих рад в органах, установах та закладах культури і мистецтв області за I півріччя 2011 року.

На Кіровоградщині пройшла Міжнародна науково-практична конференція “Сім'я Раєвських в історико-культурному просторі слов'янського світу”, присвячена 240-річчю від дня народження генерала кавалерії М.Раєвського. В конференції взяли участь представники влади, вчені, науковці, громадські діячі з України, Сербії та Росії. Гості оглянули історико-архітектурний заповідник родини Раєвських у селі Розумівка Олександрівського району. На базі КДПУ ім.В.Винниченка відбулися секційні засідання конференції.

З нагоди Дня партизанської слави на території Меморіалу Слави на Фортечних валах відбувся мітинг пам'яті в якому взяли участь керівники області та міста, ветерани війни та представники громадськості, учасники мітингу поклали квіти до могил підпільників і партизан.

Мітинг-реквієм з нагоди Дня партизанської слави та партизанського руху в Україні проти німецько-фашистських загарбників у період Великої Вітчизняної війни 1941 -1945 років та урочиста зустріч “Спогади назавжди закарбовані у серці” пройшли в селі Водяне Знам'янського району.

На мітингу і на концерті-зустрічі з ветеранами були присутні представники обласної та районної влади, громадських організацій, школярі і журналісти.

У приміщенні Державного архіву області відкрилася виставка архівних документів “Героїка партизанського руху на Кіровоградщині 1941-1945 років”.

Документи експозиції висвітлюють обставини зародження, формування та діяльність мережі організованих партизанських загонів та підпільних груп на Кіровоградщині. Серед матеріалів експозиції широко використані фотодокументи, тогочасні газетні видання.

28 вересня представники релігійної єврейської громади Кіровограда біля приміщення синагоги провели мітинг і поклали квіти до пам'ятного знака жертвам голокосту у зв'язку з 70-річчям трагедії Бабиного Яру.

Вшанували пам'ять невинно убієнних євреїв у Вільшанському районі, біля пам'ятного знаку, розташованого у так званих “Садочках”, згадали добрим словом, поклали квіти.

Мешканці села Хащуватого Гайворонського району також вшанували пам'ять жертв голокосту. Учні і вчителі загальноосвітньої школи прийшли на єврейське кладовище і схилили голови перед могилою, в якій поховано більше тисячі євреїв, та поклали квіти.

24-25 вересня відбулося святкування 257-річчя міста Кіровограда. Традиційним було відкриття свята перед мерією. Креативністю порадували кіровоградські хлібопекарні. Вони виготовили найбільший торт України - довжиною 10 метрів і вагою 257 кілограмів. Справжньою окрасою святкування стало місто-майстрів у Ковалівському парку. Тут було і на що подивитися, і як дітей розважити. На площі Кірова відбувся святковий концерт молодих кіровоградських талантів та запрошених столичних зірок.

Театрально - концертне життя

29 вересня відбувся гала-концерт творчих колективів та солістів філармонії “Осінній дивертисмент”, присвячений відкриттю 67-го концертного сезону.

Фестивалі

З 24 по 30 вересня в області проходило Всеукраїнське свято театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти”.

Головна мета свята - популяризація здобутків українського театрального мистецтва, класичних зразків вітчизняної драматургії, ознайомлення широких верств населення з історією становлення в Україні професійного театру, заохочення театрального аматорського руху.

Цьогорічне 41-е традиційне свято театрального мистецтва проходило в рамках відзначення 155-річчя від дня народження видатного українського актора, режисера, громадського діяча Миколи Садовського - корифея українського побутового театру, учня і послідовника Марка Лукича Кропивницького.

За багаторічною традицією відкриття свята розпочалося на території музею-заповідника І.К.Карпенка-Карого (Тобілевича) “Хутір Надія”, де відбулися урочистості за участю представників обласної державної адміністрації, обласної ради, громадськості області. Також, відбулося вручення свідоцтв членам Спілки діячів театрального мистецтва України режисерам кращих народних аматорських театральних колективів області та показана літературно-музична композиція “Хвала тобі, Великий Корифею” за участю акторів Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Л.Кропивницького.

До участі у святі запрошено: Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім.П.К.Саксаганського, Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр, Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім.І.Озаркевича, Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.Миколи Гоголя, Миколаївський академічний художній російський драматичний театр. Вдруге в рамках фестивалю брали участь лялькові театри України, зокрема: Запорізький обласний театр ляльок, Черкаський академічний обласний театр ляльок, Миколаївський державний театр ляльок, Криворізький міський театр ляльок.

В рамках проведення свята пройшли 2 прем’єрні вистави організаторів свята: Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Л.Кропивницького “Дванадцята ніч” В.Шекспіра та Кіровоградського академічного обласного театру ляльок “Сонечко і сніговички” О.Веселова.

Просвітництво. Художня самодіяльність

В Олександрії започатковано нову традицію - проведення етносвята “Вусівські гостини” - як данину пам'яті легендарному засновнику міста козаку Вусу. Відбулося театралізоване дійство, підготовлене творчими колективами закладів культури. Охочі могли взяти участь у козацьких іграх та розвагах, покататися на конях, поласувати кулішем та варениками, сфотографуватися з головними персонажами свята.

Образотворче мистецтво

У Світловодському міському Палаці культури експонувалась персональна виставка художніх робіт Юрія Цуканова.

Музейна справа

У літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого відбувся ювілейний вечір поетеси й тележурналістки Людмили Ніколаєвської. Поезія звучала в авторському виконанні, і у віршах-посвятах гостей.

Кіровоградський міський літературно-меморіальний музей І.К.Карпенка-Карого відзначив своє 16-річчя.

Завдяки плідній співпраці з вищими та середніми навчальними закладами, з обласною науковою бібліотекою, з творчою інтелігенцією міста за ці роки в музеї було проведено 186 різнобічних заходів. Щороку тут проводиться 150 екскурсій, які відвідують близько тисячі чоловік. Музейне зібрання нараховує 12 тисяч предметів, серед яких матеріали про 250 представників письменницького цеху - наших земляків.

Обласний художній музей

У вересні в музеї експонувались виставки:

- виставка до 120-річчя від дня народження засновника закарпатської школи живопису Йосипа Бокшая (1891- 975); В експозиції представлено живописну роботу Йосипа Бокшая “Натюрморт з примулами” (1961) із фондів Кіровоградського обласного художнього музею. Доповнюють експозицію друковані матеріали, які висвітлюють життєвий та творчий шлях художника;
- виставка творів за підсумками проведення мистецької акції-пленеру “Кіровоградщина - очима художників” у Маловисківському районі. В експозиції представлено 32 роботи, створені учасниками пленеру;
- експозиція до відзначення Всеукраїнського дня бібліотек;
- експозиція до 100-річчя від дня народження народного художника СРСР Михайла Михайловича Божія (1911– 1990);
- виставка, присвячену Дню партизанської слави;
- експозиція “Миттєвості історії”, яка присвячена Дню міста Кіровограда;
- експозиція живописних творів та святкова концертна програма в рамках відзначення Міжнародного дня музики;

23 вересня в малій галереї Кіровоградського обласного художнього музею у відділі підліткового читання та організації змістовного дозвілля користувачів Кіровоградської обласної дитячої бібліотеки ім.А.Гайдара відбулося відкриття персональної виставки молодої художниці, дизайнера, викладача образотворчого мистецтва Марії Ачкасової під назвою “Крок за кроком” – “Step by step”.

В обласному художньому музеї відбувся день відкритих дверей до Міжнародного дня людей похилого віку.

Фотовиставки

В ОУНБ ім.Д.Чижевського експонувалась фотовиставка “Туризм єднає нас”, до Міжнародного дня туризму спільно з Кіровоградським обласним центром туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді.

У вересні в ОУНБ ім.Д.Чижевського експонувалась фотовиставка “Гуцулія”. На виставці представлений погляд на Українські Карпати авторів з різних регіонів України, що формує різнопланову композицію виставки, доповнену численними етнічними інсталяціями: гуцульські ліжники, автентичний посуд, предмети побуту та інше.

В обласному художньому музеї експонувалась фотовиставка “Золотими стежками Ексампею”- “Гайворон - перлина Поділля”. Фотовиставка проводилась по результатах міжрегіонального фотопленеру, який пройшов у місті Гайвороні Кіровоградської області. В ньому взяли участь 30 фотомайстрів з України та 4 гостя зі Сполучених Штатів Америки.

З нагоди 257-ї річниці з дня заснування Кіровограда у приміщенні архівного відділу міської ради функціонувала фотовиставка “Єлисаветград - Кіровоград: вчора і сьогодні”. На стендах - старі фотографії із зображенням визначних місць Єлисаветграда, а також світлини Олександра Коломинова, які відображають сьогодення обласного центру.

Бібліотечна справа

До Всеукраїнського дня бібліотек, працівники Кіровоградської центральної міської бібліотечної системи підсумували результати фотоконкурсу ”Ми і книга”, участь у якому взяли бібліотекарі МЦБС та читачі філій. Був створений цикл фотографій про бібліотеки, книги та читачів.

Головна мета заходу - привернути увагу до читання, книги і бібліотеки. Найкращі роботи будуть оформлені у вигляді “мандруючої виставки”, яка демонструватиметься протягом року в бібліотеках - учасницях проекту, а також на інших виставкових майданчиках.

28 вересня біля міськвиконкому Кіровоградська центральна міська бібліотека провела лібмоб “Як пройти до бібліотеки?”до Всеукраїнського дня бібліотек. В основі акції - бліц-опит мешканців міста про дорогу до бібліотеки. Хто знав дорогу до бібліотеки - отримував смайлік. А хто не знав - календарик з адресою бібліотеки і контактною інформацією. Так було проведено опитування і прорекламовані бібліотеки. Всього в акції взяло участь 13 бібліотек системи.

Також Кіровоградська міська централізована бібліотечна система організувала до Всеукраїнського дня бібліотек Великий бібліотечний квест. Бажаючі могли заздалегідь зареєструватися для участі в квесті. Подали заявки на участь діти і юнацтво у віці 14-17 років. Гра для молодих, креативних, веселих. Все для того, щоб їм було цікаво. Щоб слово БІБЛІОТЕКА асоціювалося у них не просто із стелажами книг і бібліотекарем, а виникав образ місця, де цікаво, можна себе проявити і реалізувати по-новому.

ОУНБ ім. Д. Чижевського

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек 22-23 вересня обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського провела науково-практичну конференцію “В майбутнє - разом з бібліотекою: роль бібліотек у соціокультурній інфраструктурі регіону”.

Серед доповідей, представлених на конференції, особливо вагомими були „В майбутнє - разом з бібліотекою: роль ОУНБ у соціокультурній інфраструктурі регіону на прикладі Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського” (заступник директора ОУНБ ім.Д.Чижевського Оксана Ткаченко), “Презентація проекту „Читаємо в новому форматі”. Відкриття електронного читального залу“(головний інженер відділу автоматизації ОУНБ ім.Д.Чижевського Олег Волохін), “Єлисаветградський абрис. Персони українського театру - бібліографічний аспект” (заввідділом мистецтв ОУНБ ім. Д.Чижевського Світлана Ушакова), „Про позитивний досвід участі громадськості та бібліотеки у вирішенні місцевих проблем” (директор Онуфріївської ЦБС Наталія Сорока), „Проектна діяльність бібліотек - шлях до залучення інвестицій на соціальний розвиток територій” (директор Олександрійської МЦБС Жанна Городецька). В рамках роботи конференції у відділі краєзнавства відбулося відкриття фотовиставки „Гуцулія” за проектом „Мальовнича Україна” Міжрегіонального об’єднання фотомитців України з Кіровоградщини, Вінниччини, Дніпропетровщини, Кривого Рогу, Київщини, Севастополя.

Заступник Генерального директора МААК „УРГА” Галина Кузьменко вручила книжкові подарунки бібліотекам області та іншим учасникам конференції від Міжнародної акціонерної авіакомпанії „УРГА”. Під час заходу відбулася презентація книг Галини Кузьменко „Одинадцять кроків до успіху”, „УРГА - мой дом”, „Женщина, на которой держится дом”. На конференції були підведені підсумки та відзначені переможці обласного конкурсу серед бібліотек області на краще видання „Бібліотечна орбіта Кіровоградщини”. На конкурс було подано 124 роботи. Переможці нагороджені у двох номінаціях: „Краще методичне видання” і „Краще бібліографічне видання”. В конкурсі взяли активну участь та були відзначені в числі кращих видання Олександрійських міської та районної, Кіровоградської, Світловодської, Знам'янської міських централізованих бібліотечних систем, Олександрівської районної бібліотеки для дорослих.

Учасники та гості конференції познайомилися з виставками книг, малюнків, фотографій, творчих робіт талановитих митців, які були представлені у кожному відділі бібліотеки.

Масові заходи:

До Всеукраїнського дня бібліотек в ОУНБ ім.Д.Чижевського відбувся День відкритих дверей.

Кожен, хто прийшов до бібліотеки 30 вересня, зміг безкоштовно зареєструватися і отримати річний читацький квиток, або перереєструватися якщо підійшов термін. Протягом дня відбулося багато цікавих презентацій, виставок, оглядових екскурсій-ознайомлень з відділами, з новітніми ресурсами та інформаційними послугами бібліотеки, інші заходи. Відбулася презентація електронного читального залу в рамках проекту “Читаємо в новому форматі”. Тепер користувачі з допомогою рідерів зможуть читати цифрові тексти, слухати аудіо-книги, дивитися фотографії та відео. Пристрої для читання підтримують усі популярні текстові формати. Користувачі ОУНБ матимуть змогу безкоштовно користуватися цими рідерами.

Для шанувальників книги підготовлено багато книжкових виставок, які будуть представлені у кожному відділі.

6 вересня у відділі читальних залів відбулася зустріч з членом Спілки письменників Росії, письменником-земляком Миколою Бутенком. Поет, перекладач, редактор, автор понад 150 книжок, значна частина з яких написана українською мовою, познайомив присутніх із своєю творчістю.

26 вересня у Польському культурному центрі відбулася зустріч з письменницею польського походження Станіславою Хобіан-Шерон. Нині громадянка Франції, яка отримала перемогу в конкурсі, оголошеному Польським Інститутом пам’яті, видала книгу „Мандрівні маки”. Цю книгу пані Станіслава презентувала у відділі читальних залів. У заході взяли участь представники польської громади - члени товариства „Полонія”, жителі міста;

„Бібліотека - першокурснику” - дні відкритих дверей для старшокласників місцевих загальноосвітніх закладів, студентів вищих навчальних закладів - до Дня знань;
Оглядові екскурсії - до Дня знань;
Відкритий перегляд книжкових новинок - до Дня знань;
„Запрошуємо в країну знань” - книжкова виставка до Дня знань;
„У світі сучасного дизайну” - книжкова виставка;
„ День Праці ”/”Labor day ” - тематичне засідання клубу розмовної англійської мови - Національне свято США;
„Скриня мудрості” - книжкова виставка рідкісних видань;
“Сучасна українська еміграція і ми” - Канадсько-український бібліотечний центр - презентація книжкової виставки;
“День українського кіно” - популяризація літератури з питань мистецтва - книжкова виставка;
“Безсмертний подвиг народних месників”- до Дня партизанської слави - книжкова виставка;
„Країна, де кожен міг бути партизаном” - до Дня партизанської слави - презентація книжкової виставки; „Партизанський рух в Україні” - до Дня партизанської слави - перегляд фільму;
Книжкова виставки до 155-річчя від дня народження відомого театрального діяча Миколи Садовського - презентація;
„Вітру і сонцю назустріч”- до Дня туризму - книжкова виставка;
„Пізнаємо світ разом” - до Дня туризму - книжкова виставка;
„Машинобудування - провідна галузь промислового сектора України” - до Дня машинобудування - книжкова виставка;
“Бібліотека - це дзеркало і джерело духовної культури” - до Дня бібліотек - книжкова виставка; „Тужлива пам'ять Бабиного яру в серці, як жива печать” - до 70-річчя трагедії у Бабиному Яру - книжкова виставка;
„Право на родину: психологічні та правові аспекти”- до Дня усиновлення - книжкова виставка; „Мовне розмаїття Європи” - книжкова виставка до європейського Дня мов;
„Український історик, політичний та державний діяч” - до 145-річчя від дня народження М.Грушевського - книжкова виставка;
„Нові надходження за 2011 рік” - відкритий перегляд;

Літературний календар:

Книжкова виставка до 90-річчя від дня народження польського письменника С.Лема;
Книжкова виставка до 170-річчя від дня народження українського публіциста, політолога М.Драгоманова;

Календар мистецтв:

-170 років від дня народження Антоніна Дворжака, чеського композитора;
- 110 років від дня народження Миколи Петровича Глущенка, українського живописця;
-100 років від дня народження Михайла Михайловича Божія, живописця, народного художника СРСР, лауреата Шевченківської премії;
-“Еко-орієнтири” - Орхуський центр - тренінг формування екологічносвідомої поведінки;
„Колоритні мандрівки” - цикл зустрічей;
-„Сакральна топоніміка фортеці Святої Єлизавети”- лекція-презентація;
-“Православний храм: небесне та земне у символіці православного храму. Архітектура православного храму”- лекція-презентація;
-„Спалах ясної краси”- виставка декоративно-ужиткового мистецтва випускників та студентів старших курсів художньо-графічного відділення мистецького факультету КДПУ ім.В.Винниченка;
-“Чарівництво власноруч” - виставка робіт у техніці декупажу на склі майстрині Ольги Авдєєвої;
-„Традиційна лялька-мотанка” - майстер-клас. Заняття провела народна майстриня Людмила Кривенко;
-„З історії єврейської общини Єлисаветград-Кіровоград”- краєзнавча вітальня- презентація книги, упорядник Григорій Рожинський;
-„Європейська освіта: нові можливості для українців” - Центр європейської інформації” - інформаційні презентації в рамках Європейського освітнього тижня;
-„Документальні ресурси” - майстер-клас для бібліотекарів Олександрівського району; Краєзнавчий вісник (за сторінками Календаря пам`ятних дат Кіровоградщини на 2011 рік);
-Відеоклуби і клуби з вивчення іноземної мови;
-Проведення тренінгів, лекцій, концертів, оглядів літератури та переглядів фільмів для літніх жінок у рамках проекту „Повагу та знання - літнім жінкам”;
-У рамках роботи Регіонального тренінгового центру „Бібліоміст” тренінги „Нова бібліотечна послуга”, „Основи роботи з комп’ютером, пошук в Інтернет”;
-Центр безкоштовної консультативної юридичної допомоги соціально-незахищених верств населення „Юридична клініка”.

ОЮБ ім. О.Бойченка

Масові заходи:

20 вересня обласна бібліотека для юнацтва ім.О.Бойченка провела ІV-й “Фестиваль молодіжної книги на вулиці Двірцевій” - “Бібліотека серце мого міста” - з нагоди Дня міста та Всеукраїнського дня бібліотек. Мета: популяризація української книги, залучення юнацтва та молоді до читання, реклама бібліотеки та її послуг В рамках фестивалю відбулися заходи: вуличні акції, майстер-класи, виставки творчих робіт, гостьові майданчики, конкурси, вікторини за участю школярів та студентів навчальних та позашкільних закладів освіти, фахівців бібліотек, українських та місцевих видавництв, книжкових магазинів та організацій міста.

День знань - цикл заходів;
“Державні та народні символи України” - бесіда;
“Архітектура старого міста”- слайд-бесіда;
“У світі етикету” - бесіда;
“Видатні особистості нашого міста” - слайд-бесіда;
“Винаходи навколо нас” - слайд-бесіда;
“Україна - наш спільний дім” - відеобесіда;
“Без верби і калини немає України” - літературно-музична година;
“Так починалося місто” - бесіда;
“Енциклопедія пішохода” - слайд-бесіда-вікторина;
“Кіровоград: історію пишуть люди” - до Дня міста Кіровограда - День краєзнавства;
“Лялька-мотанка” - зустріч з майстринею Пасашковою С.;
“Мистецтво віражу” - майстер-клас-вікторина;
”Інформаційно-консультативний центр з питань працевлаштування як засіб вирішення конкурентоспроможності молоді на ринку праці Кіровоградщини” - прес-конференція в рамках реалізації проекту в межах Програми МВФ “Антикризова гуманітарна програма” в рамках інформаційної сесії;
“Каталоги бібліотеки. Пошук документів в електронних БД бібліотеки. Програма Ірбіс” - бібліотечний урок;

Книжкові виставки:

“Шедеври архітектури: Києво-Печерський заповідник”;
“Випробування творчістю” - режисери українського кіно;
“Митці нашого міста”;
“Обгрунтована фантазія” - виставка робіт студентів КІРУЕ;
“Барви рідного краю” - до Дня міста Кіровограда;
“Безпека життєдіяльності людини”;
“Візаж - мистецтво краси”;
“Від бібліотеки - до інтернету”;
“Партизанський подвиг залишається у віках” - до Дня партизанської слави;
“О книги, ви моя любов” - до Всеукраїнського дня бібліотек;
“Календар заменних дат:М.Божію - 100”;
“Календар знамених дат: Д.Шостаковичу - 105”;
Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОДБ ім. А.Гайдара

До Дня знань:
“Таємниці шкільного ранця” - ток-шоу;
“З україною в серці” - урок-подорож з використанням мультимедійних технологій;
“Мій рід, моя Батьківщина - це все моя Україна” - електронна презентація;

До ювілеїв письменників:
“Будуємо замок добрих чарівників Європи” - літературна мультимедійна відеоподорож до 105-річчя від дня народження англійського прозаїка Памели Треверс;
“Видатні українські письменники - малечі” - електронна презентація до 60-річчя від дня народження української поетеси Г.М.Малик;
“Книги - ювіляри запрошують на гостини” - літературна подорож до 85-річчя від дня народження А.Милн. Книга для дітей “Вінні-Пух”;
“Педро Кальдерон - людина доби Барокко” - електронна презентація;

До 257- річниці утворення м.Кіровограда:
“Барви рідного краю” - книжкова виставка;
“Заповідні куточки Кіровоградщини” - віртуальний урок;
“Крилаті скарби Кіровоградщини” - віртуальний урок;
Зустріч з працівником обласного краєзнавчого музею до 55-річниці від часу відкриття Державного заповідника - музею І.К.Карпенка-Карого “Хутір Надія”;
“Батьківщина І.Карпенка-Карого” - презентація книжкової виставки;
“Вулиці міста розповідають” - краєзнавча подорож;

До Всеукраїнського дня бібліотек:
“Казковий калейдоскоп” - книжкова виставка;
“Як побудована книга” - віртуальний бібліотечний урок;
“Види ілюстрацій” - віртуальний бібліотечний урок;
“Бібліотечні орієнтири” - віртуальний бібліотечний урок;
“Світло духовності і культури - електронна презентація;

Відбулися засідання бібліотечних клубів.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua