[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за листопад 2011 року)

Загальні питання:

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

1. Про стан виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 18 травня 2009 року № 293-р “Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії розвитку туризму і курортів”.
2. Про стан виконавської дисципліни, організацію виконання завдань визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови обласної державної адміністрації та реагування на запити і звернення народних депутатів України, депутатів місцевих рад в органах, установах та закладах культури і мистецтв області за 2011 рік.

У рамках обласної акції - “Література рідного краю” 23 листопада в залі бібліотеки педагогічного університету ім.В.Винниченка відбулася творча зустріч студентської молоді, викладачів навчальних закладів та представників інтелігенції обласного центру з відомим письменником та сценаристом Олександром Жовною, який презентував свою збірку повістей та оповідань - “Її тіло пахло зимовими яблуками”.

В обласному центрі відбулися жалобні заходи з вшануванням пам'яті загиблих від голодоморів. Керівництво області та міста, представники громадськості, духовенства, військовослужбовці на меморіальному комплексі “Фортечні вали” поклали квіти до пам'ятного знака “Жертвам політичних репресій та голодоморів”. Учасники церемонії запалили свічки жалоби та вшанували померлих хвилиною мовчання.

В обласній філармонії відбулися урочистості з нагоди 90-річчя КДПУ ім.В.Винниченка. Вуз підготовив 90% вчителів Кіровоградщини. Кращим викладачам університету було вручено грамоти ОДА та облради, а вузу подаровано сучасну систему WI-FI, яка дозволить викладачам і студентам мати вільний доступ до мережі Інтернет.

У Кіровограді відбулися наукові читання “Марко Кропивницький і розвиток національної культури”. У читаннях взяли участь викладачі КДПУ ім.В.Винниченка, директори районних краєзнавчих музеїв, співробітники музейних та бібліотечних закладів міста і області, краєзнавці, студенти.

Театрально - концертне життя

В Кіровограді відбувся концерт відомого російського гурту “Ночные снайперы“.

Кіровоградський обласний академічний український музично-драматичний театр ім.М.Кропивницького у жовтні взяв участь у театральних фестивалях “Людина граюча”, що відбувся в м.Миколаєві, “Коломийські представлення”, який пройшов у Коломиї.

30 листопада відбувся концерт класичної музики з творів Кароля Шимановського у виконанні:Лідії Футорської (скрипка), Івана Пахоти (фортепіано) та Мар'яни Гуменецької (фортепіано).

Фестивалі

У м.Судаку відбулася ХІІ Міжнародна конференція “Българите в северното Причерноморие” та її складова Міжнародний фестиваль болгарської культури “Български срещи (зустрічі)”. Цей захід відбувся завдяки болгарській діаспорі в Криму.
Кіровоградщину на цих заходах представляла делегація обласної громадської організації об’єднання болгар “Нашите хора”.
Учасники фестивалю мали змогу, крім основної роботи, переглянути болгарські художні фільми, виступи болгарських народних вокально-інструментальних ансамблів, навчитись болгарським народним танцям.

Танцюристи академічного театру народної музики, пісні і танцю “Зоряни” Кіровоградської обласної філармонії повернулися з ІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського, що традиційно проходив у Києві. Балетна група під керівництвом заслуженого артиста України Геннадія Маяраша продемонструвала високий клас і завоювала друге місце в цьому престижному вітчизняному конкурсі.

Просвітництво. Художня самодіяльність

До річниці смерті видатного російського композитора П.Чайковського в обласній філармонії відбувся концерт вихованців та викладачів кіровоградських музичних шкіл.

У Кіровоградській музичній школі № 1 ім.Г.Нейгауза відбувся вечір, присвячений 120-річчю від дня народження відомого композитора Сергія Прокоф'єва.

Фотосправа

8 листопада, в обласному художньому музеї відбулося відкриття фотовиставки мотомандрівника, журналіста, фотографа Валерія Кришеня під назвою “Обличчя світу”. На даній фотовиставці представлено 60 кращих фоторобіт, зроблених під час подорожей.

Образотворче мистецтво

Визначено лауреатів обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна.
У номінації ”Національна традиція” перемогла викладач Кіровоградської дитячої художньої школи Л.Кир'янова;
у номінації ”Новітні спрямування”- художник Ф.Лагно;
Серед мистецтвознавців лауреатом премії стала доцент КДПУ ім.В.Винниченка О.Кириченко.

Кіно

У кінотеатрі “Зоряний відбулася презентація стрічки “Майдан's:історія великого дива”. У фільмі були показані не лише етапи боротьби нашої команди, а й життя після “Майдан'sу: виступи наших хлопців та дівчат на День незалежності, а також під час прем'єри другого сезону танцювального телепроекту в Києві, святкове шоу на стадіоні та відкриття дитячих майданчиків у Кіровограді.

З 21 по 25 листопада пройшли дні документального кіно / 8-й Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA/.

Партнерами у проведенні днів документального кіно на Кіровоградщині традиційно стали Громадська організація “Територія успіху” та обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського.

Музейна справа

Обласний художній музей

2 листопада в рамках роботи “Літературної вітальні” в обласному художньому музеї відбулася творча зустріч талановитого поета, члена бюро Кіровоградського літературного об’єднання “Степ” Олександра Косенка з учнями середніх шкіл та співробітниками музею.

2 листопада наукові співробітники обласного художнього музею Олена Степанок та Тетяна Ащеулова провели майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки у дитячому садочку №6 “Сонечко” м.Знам’янки. Вихованці дитсадка із захопленням та цікавістю навчалися виготовляти лялечки і одразу почали ними гратися.

7 листопада в обласному художньому музеї в рамках роботи “Театральної вітальні” відбулася моновистава “Балада прикмет” за творами французького поета Франсуа Війона у виконанні актора Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького Юрія Жеребцова.

8 листопада в обласному художньому музеї розгорнуто експозицію творів претендентів на здобуття обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна.

10 листопада в рамках проведення інвестиційного форуму в області обласний художній музей презентував виставку творів лауреатів Премії Кабінету Міністрів України Анастасії Шкоди, Андрія Кадигроба та Анатолія Кімнатного. Виставка працювала для учасників форуму.

11 листопада в обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки, присвяченої річниці пам’яті художника-земляка, члена Національної спілки художників України Анатолія Михайловича Дворського (1948-2010). Представлено 50 полотен з родинного зібрання митця.

16 листопада в обласному художньому музеї відбувся творчий вечір поета Романа Любарського “Учитесь видеть чудеса в давно знакомом…”.

18 листопада, в обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки творів члена Національної спілки художників України Логвинюка Олександра Семеновича (1936 - 2004). Виставка присвячена пам’яті митця, якому 19 листопада 2011 року виповнилося б 75 років.

21 листопада в обласному художньому музеї розгорнуто експозицію пам’яті Ніни Георгіївни Федорової. В цей день меценатці музею виповнилося б 90 років. В експозиції музею представлені портрети Ніни Георгіївни пензля її чоловіка Володимира Федорова.

21 листопада в обласному художньому музеї відбулася презентація “Культурного форуму - 2011”.

23 листопада в обласному художньому музеї відкрилась виставка, мета якої - знову привернути увагу суспільства до страшної трагедії, що розігралася свого часу на теренах нашої священної української землі - Голодомор 1932 - 1933 років.

У художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна презентовано виставку творів претендентів на здобуття обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна 2011 року.

23 листопада на фасаді будинку де на початку ХХ століття жив і працював наш видатний земляк доктор медичних наук, вчений-антрополог, відомий у місті благодійник Самуїл Вайсенберг відкрили барельєф та пам'ятну дошку на його честь. Автор - відомий на Кіровоградщині скульптор Віктор Френчко.

15 листопада в обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка “Життя як творчість”, присвячена 70-річчю від дня народження керівника Кіровоградського муніципального камерного хору, заслуженого діяча мистецтв України, почесного громадянина міста Кіровограда Юрія Васильовича Любовича.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д. Чижевського

Масові заходи:

„Поетична майстерня” - творча зустріч з поетесою, цьогорічною номінанткою на обласну літературну премію ім.Є.Маланюка Оксаною Шпирко, поетом і композитором Віктором Шевченком та співаком Юрієм Скорцем.

Зустріч письменника Володимира Яворівського з творчою інтелігенцією міста, на якій Володимир Олександрович презентував нещодавно написаний роман „Найдовша Ніч Президента”.

Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського реалізує проект “Доторкнись до світу в бібліотеці”, мета якого - надання вільного доступу до знань та інформації громадянам з вадами зору, їх інтеграції в культурний простір громади. 16 листопада відбулася передача бібліотеці апаратів “Монітор-лупа” від благодійного фонду соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Єдність”. Усі отримані апарати будуть встановлені у відділах обслуговування бібліотеки, що дасть можливість користувачам бібліотеки з вадами зору читати тексти у традиційній друкованій формі.

“Світ і Україна: взаємозв‘язок глобального та національного розвитку” - науково-практична конференція. На конференції були розглянуті актуальні теоретичні і практичні проблеми глобалізації як фактору впливу на економіку в нашій країні і в світі. Значна увага приділялася проблемним питанням інтеграції української економіки у світове господарство. Також розглядалися моделі управління в трансформаційній економіці та управління економічними системами в умовах невизначеності та ризиків, проблеми сталого розвитку в Україні і світі, світова динаміка та проблеми управління стійким розвитком і безпекою. В конференції взяли участь викладачі і студенти Кіровоградського національного технічного університету, Кіровоградського інституту комерції, Кіровоградського кібернетико-технічного коледжу.

“Професія - диригент” - творча зустріч з керівником Кіровоградського муніципального камерного хору, заслуженим діячем мистецтв України, почесним громадянином міста Кіровограда Юрієм Васильовичем Любовичем з нагоди його 70-річчя. Присутні на зустрічі друзі, колеги, користувачі бібліотеки мали змогу познайомитися з поглядами Юрія Васильовича на мистецтво хорового співу.
„Колоритні мандрівки” - цикл зустрічей за темами: “Скіфи в культурі та історії” та „Париж - інтелектуальна і культурна столиця”.

“Літературні читання” - програма в рамках якої відбулася літературна година, присвячена 75-річчю від дня народження Миколи Вінграновського та представлена книжкова виставка „У синьому небі я висіяв ліс”.

“Барвистий узвіз” - виставка майстринь творчого об'єднання “Єлисаветградський узвіз”. На виставці представлені живописні полотна, вишиванки, ляльки - мотанки, акварелі, розписи, рушники, серветки, скатертини, панно, подушки, писанки, виготовлені з природного та штучного матеріалу, не тільки милують око, а й спонукають до роздумів про національне коріння, автентичність і патріотизм.

Популяризація рідкісних і цінних видань:
“Любовна лірика ХІХ століття” - книжкова виставка;
До Дня української писемності та мови:
“Екологія духу і слова” - книжкова виставка;
“Наша мова - предків надбання” - книжкова виставка;
Канадсько-український бібліотечний центр:
“Історія України очима Української діаспори” - книжкова виставка;
До 75-річчя від дня народження М.Вінграновського:
“...А тут животворяще слово мого народу і моє” - книжкова виставка;
До 190-річчя від дня народження Ф.Достоєвського:
“Світ Достоєвського” - книжкова виставка;
До 130-річчя від дня народження С.Цвейга:
“Знавець людського серця” - книжкова виставка;
Освіта - ХХІ століття:
“Толерантна педагогіка в освітньому та виховному просторі школи”;
До Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками:
“Поняття гендерного насильства: теоретико-правові аспекти” - перегляд літератури;
В рамках дії проекту “Центр європейської інформації”:
“Бути іншим. Бути вільним. Бути разом” - цикл заходів у рамках Тижня толерантності;
До Дня пам'яті жертв голодоморів, масових політичних репресій і примусових виселень:
“Запалимо свічки... Згадаймо той час” - книжкова виставка;
“Свіча пам'яті” - книжкова виставка;
До Всесвітнього дня дитини:
„Твої права. Сторінками Конвенції ООН про права дитини” - книжкова виставка;
Програма профілактики ВІЛ-інфекції/ СНІДу:
“Зупинити синдром смерті” - виставка-застереження;
Популяризація літератури з питань мистецтва: “Тисячоліття заснування Собору Софії Київської” - книжкова виставка; Календар мистецтв:
160 років від дня народження Івана Івановича Манжури, українського поета;
210 років від дня народження Вінченцо Белліні, італійського композитора;

80 років від дня народження Олександра Михайловича Зайцева, українського артиста балету, балетмейстера, режисера;
Літературний календар:
“У синьому небі я висіяв ліс” - 75 років від дня народження Миколи Вінграновського, українського поета;
“У художньому дзеркалі Достоєвського” - 190 років від дня народження Федора Достоєвського, російського письменника;
“200 літ безсмертя” - 200 років від дня народження Маркіяна Шашкевича, українського поета; “Фінанси” - День інформації;
“Феномен торгівлі людьми як фактор посягання на особисту свободу” - книжкова виставка;
“Світ і Україна: взаємозв'язок глобального та національного розвитку” - студентська конференція;
“Краєзнавчий вісник” - книжкова виставка за сторінками календаря пам'ятних дат Кіровоградщини на 2011 рік;
Кіноклуб ”Екран”;
Відеоклуби і клуби з вивчення англійської мови;
“Бібліоміст”:
“Нова бібліотечна послуга”, “Основи роботи з комп'ютером, пошук в Інтернет”- тренінги;
Юридична клініка -центр безкоштовної юридичної допомоги соціально-незахищених верств населення.

ОЮБ ім. О.Бойченка

Масові заходи:

“О, мово рідна, що без тебе я “ - літературно-музична година;
“З Україною в серці” - літературно-музична година;
“ІПС “ІРБІС” - бібліотечний урок;
“Довідковий апарат бібліотеки” - бібліотечний урок;
“Пожежна естафета” - урок з правил пожежної безпеки;
“Смакуйте здорові, газди гонорові” - слайд-бесіда;
“Данило Галицький - князь Галицько-Волинської землі” - слайд-бесіда;
“Служіння суспільству має бути метою життя “ - до 165-річчя від дня народження О.Пашутіна - година краєзнавства;
“Історична святиня Києва - Софійський собор” - слайд-бесіда;
“Етика ділових стосунків” - слайд-бесіда;
“Корифеї театральної спадщини” - слайд-бесіда в рамках тижня “Театр -дітям та юнацтву”;
“Актор, режисер, драматург” / М.Кропивницький/ - вечір-портрет в рамках тижня “Театр дітям та юнацтву”;
“Театральне життя Кіровоградщини” - зустріч з акторами Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького в рамках тижня “Театр дітям та юнацтву”;
Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці: “Мови чарівної голос” - до дня української писемності та мови;
“Україна - євроатлантична інтеграція”;
“Стежина cкорботи: голодомор в Україні”;
”З народної криниці. Дніпрова Чайка”;
“Погляд у глибину сприйняття. Ф.Достоєвський”;
“Письменник і творчість: сучасна проза”;
“Як реалізувати і захистити свої права”;
“Насильство в сім'ї: де шукати допомоги;
“Тиціан - геній живопису”;
“Корифеї сцени” - в рамках тижня “Театр дітям та юнацтву”;
“Календар знаменних дат: І.Пир'єву - 110”;
Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОДБ ім. А.Гайдара

Тиждень”Театр дітям та юнацтву”:
”Іграшка розповідає казку” - книжкова виставка;
“Іграшки, що повертають у дитинство” - електронна презентація;
Творча зустріч з акторами обласного театру ляльок;
До дня української писемності та мови:
“Історія української писемності” - електронна презентація;
“Мандрівка в країну слів” - літературна гра;
”Світло духовності і культури” - електронна презентація;
“Ці загадкові письмена” - година розвідки витоків української писемності;
До ювілеїв письменників:
“Будуємо замок добрих чарівників Європи” - літературна мультимедійна відеоподорож до 185-річчя від дня народження італійського казкаря Карло Коллоді та 135-річчя від дня народження шведської дитячої письменниці Астрід Ліндгрен;
“Шануймо свої самоцвіти” - до 150-річчя від дня народження Дніпрової Чайки - книжкова виставка;
Книжкова виставка та огляд літератури до 160-річчя від дня народження англійського прозаїка Р.Л.Cтівенсона;
“Великий син Росії” - до 300-річчя від дня народження М.В.Ломоносова - книжкова виставка та огляд літератури;
“Спадок Ломоносова донесено до нащадків” - перегляд фільму-презентації;
До Всесвітнього дня дитини:
“Мої права - моє життя” - книжкова виставка;
“Межу закону не переступати” - огляд літератури;
“Не порушуйте наші права” - виставка-протест;
“Якщо вдома ти сам” - віртуальний урок;
“Право дітей на захист від усіх форм насильства” - бесіда;
”Ти людина, а отже маєш права” - книжкова виставка та огляд літератури;
”Мої права - моє життя” - день інформації;
”Наша мета - щаслива дитина” - загальнобібліотечна акція;
До 79-річниці голодомору на Україні:
“Україна пам'ятає!”, “Світ визнає!” - електронна презентація;
“Український голокост 1932-1933 років”- книжкова виставка;
“Великий голод” - перегляд документального фільму;
Заходи з використанням інформаційних технологій:
“Подорожуємо до 7 чудес України” - дендропарк “Софіївка” - електронна презентація з викладкою літератури;
“Гарні манери для малюків” на тему “Сервіруємо стіл” - віртуальний урок;
“Всі професії важливі - вибирай на смак” - професійний калейдоскоп;


Відбулися пізнавально-розважальні заходи та засідання клубів за інтересами.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua