[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за грудень 2011 року)

Загальні питання:

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

1.Про стан проведення інвентаризації фондів музеїв, що працюють на громадських засадах.
2.Про стан охорони праці і пожежної безпеки в галузі та заходи щодо його поліпшення.
3.Про присвоєння звання “народний” автентичному фольклорному колективу Лозуватського сільського будинку культури Ульяновського району.
4.Про зняття звання “народний аматорський фольклорний колектив” з народного аматорського фольклорного колективу “Родослав” Новогригорівського Другого сільського клубу Долинського району.

14 грудня з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в обласному центрі відбулося покладання квітів до пам'ятника “Жертвам Чорнобиля”. У заході взяли участь керівники області та міста, представники громадськості, військовослужбовці, студенти.

14 грудня з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в обласному центрі відбулося покладання квітів до пам'ятника “Жертвам Чорнобиля”. У заході взяли участь керівники області та міста, представники громадськості, військовослужбовці, студенти.

Вийшов у світ кольоровий глянцевий альбом, виданий під егідою Міністерства культури України, управління культури і туризму Кіровоградської облдержадміністрації та обласного центру народної творчості , “Дивосвіт Кіровоградщини. Декоративно-ужиткове та образотворче мистецтво”.
У новому виданні наша область представлена 62-ма творчими особистостями.

24-го грудня на відкритті головної ялинки області в Кіровограді було зафіксовано рекорд, цього разу - новорічний! 120 пар Дідів Морозів і Снігуроньок водили понад двохсотметровий хоровод на центральній площі міста.
Окрім нового досягнення кіровоградців, на відкритті ялинки на жителів міста чекав ще один сюрприз - крижані фігури героїв мультфільмів та тварин, з якими фотографувалися присутні.

Переможцем Всеукраїнського огляду-конкурсу центрів народної творчості та культурно-освітньої роботи за 2011 рік, результати якого підбило Міністерство культури України, став Кіровоградський обласний центр народної творчості на чолі з директором Пращур Валентиною Семенівною.

Театрально - концертне життя

2 грудня в залі обласної філармонії відбувся концерт заслуженого артиста України Сергія Дьоміна “Моя любов”, присвячений 30-річчю творчої діяльності.

Кіровоградська обласна філармонія разом з обласною державною телерадіокомпанією підготували дітям до Нового року святкову вокально-музично-хореографічну шоу-програму “Неймовірні пригоди іграшок у новорічну ніч”.

Фестивалі

“Пісні і танці з батьками” - фестиваль родинної творчості відбувся в Бобринецькому районному Будинку дитячої творчості. Свої таланти й уміння демонстрували 25 сімей. Усі учасники отримали в нагороду солодкі подарунки.

Колективи та солісти Кіровоградської музичної школи № 2 імені Юлія Мейтуса взяли участь у IV Відкритому міжнародному фестивалі-конкурсі музики та академічного вокалу „Золота ліра”, який відбувся в Дніпропетровську та отримали дипломи лауреатів першого, другого та третього ступенів.

Просвітництво. Художня самодіяльність

1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, на площі Кірова обласного центру відбулась акція ”Молодь Кіровоградщини - АнтиСНІД”. Учасники акції інформували перехожих про шляхи розповсюдження інфекції, розповсюджували брошури та засоби індивідуального захисту, запрошували пройти анонімне експрес-тестування на ВІЛ.

У Кіровограді експонувалась виставка ”Світло істини у віках”. На ній представлені репродукції картин Рубльова, Рафаеля, Крамського, Полєнова, Іванова, Миколи та Святослава Реріхів, інших всесвітньо визнаних художників. Виставку організували Кіровоградський регіональний центр Реріхів, Інститут “Україна”, Ялтинське науково-філософське товариство “Світ через культуру”.

У Кіровограді стартувала акція “Єлисаветградський книговорот”. В її рамках у різних закладах міста відкрилися полиці буккросингу. Акцією планується охопити близько двадцяти публічних місць, серед яких кав'ярні, спортивні зали, музеї, бібліотеки, вищі навчальні заклади. Уже відкриті такі точки в кав'ярні “Сіті”, обласній універсальній бібліотеці імені Д. І. Чижевського, ”Булошной”, інших закладах.

У приміщенні обласної школи мистецтв відбулася презентація двотомної хрестоматії “Блакитні вежі”, виданої за кошти обласного бюджету в рамках проекту “Література рідного краю”. Це грунтовне видання збірки творів 75-ти письменників-земляків. Хрестоматія творів місцевих авторів побачила світ завдяки співпраці облдержадміністрації та обласної організації Спілки письменників України.

Образотворче мистецтво

Першого грудня в художній галереї “Єлисаветград” відкриалась виставка художника Анатолія Данилова.

3 8 грудня в художній галереї “Єлисаветград експонувалась виставка художника Сергія Дриги.

Хореографічне мистецтво

26 грудня в Кіровограді, в центрі здоров'я „Драйв” відкрилась школа хореографії „Імперія мистецтв „Форсайт ”, головного хореографа телевізійного проекту „Майданс” Олександра Лещенка.

Музейна справа

Театралізоване святкове дійство з нагоди Нового року відбулося в обласному краєзнавчому музеї. Крім традиційних для нас дійових осіб - Снігуроньки та діда Мороза - на святі були присутні персонажі слов'янської міфології. Прозвучали щедрівки та колядки.
Популяризувати культурні традиції нашого краю працівники музею вирішили через активне залучення молоді до театральної гри, спілкування та обміну враженнями.

„Поспішай творити добро!” Таку назву мала виставка, презентована у міському літературно- меморіальному музеї І. К. Карпенка-Карого. Матеріали експозиції, серед яких цікава добірка фотографій, документи, книги, журнали розповідають про літераторів, котрим судилося стати не тільки кращими представниками українського письменства але й брати активну участь у громадсько-політичному, культурному житті суспільства. Серед них імена І. К. Карпенка-Карого, В. П. Козаченка, М. К. Смоленчука, Л. В. Куценка, С. Г. Барабаш та багатьох інших.

8 грудня в художньо-меморіальному музеї О. Осмьоркіна відкрилась тематична експозиція: “Виставкова діяльність Олександра Осмьоркіна” до 119-річчя від дня народження митця. Представлені унікальні документи, каталоги, фотознімки, з особистого архіву митця, а також предмети з його майстерні.

Обласний художній музей

1 грудня в обласному художньому музеї розгорнуто експозицію, присвячену 20-й річниці Всеукраїнського референдуму з питання проголошення незалежності України.

1 грудня у відділі обласного художнього музею - картинній галереї П. Оссовського “Світ і Вітчизна” відбулося відкриття виставки “Народна академія творчості представляє…”, присвяченої Міжнародному дню інвалідів.

1 грудня в холі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д. І. Чижевського відбулося відкриття виставки художніх творів лауреата Премії Кабінету Міністрів України, завідуючого відділом обласного художнього музею - картинної галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна” Анатолія Кімнатного до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Делегація школярів з Нижньосілезького воєводства Республіки Польща, переможці конкурсу “Що я знаю про Україну, Кіровоградщину”, в рамках партнерської співпраці між Кіровоградською областю та Нижньосілезьким воєводством, під час перебування в області відвідали обласний художній музей та відділ музею - картинну галерею Петра Оссовського “Світ і Вітчизна”.

З 7 грудня по 20 січня в обласному художньому музеї та картинній галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна” проходять тематичні програми: “Зимова казка”; “Свято Катерини”; “Андрій Первозванний”; “Святий Миколай Чудотворець”; “Свято Нового року”; “Різдво Христове”; “Свято Василя Великого, або Старий Новий рік”.

8 грудня в рамках роботи “Літературної вітальні” відбулася творча зустріч студентів Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка з поетом Романом Любарським. Творча зустріч пройшла в філософсько-ліричній атмосфері, в авторському виконанні прозвучали вірші зі збірника “Точка Роси”.

8 грудня в обласному художньому музеї відбулася творча зустріч студентів Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка з народною майстринею, художницею, членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольгою Володимирівною Коломієць.

9 грудня в обласному художньому музеї відкрито виставку “Зимова палітра”. На виставці представлено понад 30 робіт з фондів, які звеличують красу цієї пори року.

12 грудня в обласному художньому музеї відбулася моно вистава за участі актора Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. Л. Кропивницького Юрія Жеребцова “Роздуми під солоний огірок” за мотивами творів М. Салтикова-Щедріна.

14 грудня в обласному художньому музеї відкрито виставку однієї картини “Обличчя Чорнобиля” до Дня вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

19 грудня в обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки “Новорічне диво” вихованців народної студії образотворчого мистецтва “Соняшник” обласного центру дитячої та юнацької творчості.

21 грудня в рамках проведення акції “Допоможемо безпритульним перезимувати” відбулася благодійна виставка-продаж робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, студентів вищих навчальних закладів та учнів художньої школи Кіровограда.

21 грудня в обласному художньому музеї відбулася публічна лекція на тему “З історії українського православ'я. Православ'я і український державотворчий процес”.

Продовжуючи співпрацю з освітніми закладами Кіровоградщини працівники обласного художнього музею завітали до Гаївської ЗОШ І-ІІ ступенів Кіровоградського району, де напередодні новорічних свят провели низку цікавих заходів.

26 грудня в обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної ювілейної виставки директора Олександрійської дитячої художньої школи Степана Ніколенка, присвяченої 70-річчю від дня народження.

В обласному художньому музеї відкрилась експозиція, присвячена 75-річчю від дня народження художника Василя Івановича Хвороста.

В обласному художньому музеї пройшла персональна виставка художника Анатолія Єгоровича Сюзюмова.

В обласному художньому музеї відкрилась експозиція голограм, присвячена 50-річчю виявлення Глодоського скарбу. Цей випадково знайдений у Новоукраїнському районі скарб є одним з найбагатших в Україні.

Фотосправа

9 грудня в обласній універсальній бібліотеці імені Д. І. Чижевського відбулася презентація одразу двох проектів: ХV художньої фотовиставки “Погляд-2011” та IV фотовиставки циклу виставок проекту Сергія Зайцева “Моя квітуча Україна” - „Поділля”. Організаторами виставки стали обласна організація Національної спілки фотохудожників України, фотоклуб ”Колаж”, Міжрегіональне творче об'єднання фотомитців та обласна універсальна наукова бібліотека імені Д. І. Чижевського. Популярна в Кіровограді художня галерея Миколи Цуканова „Єлисаветград” напередодні новорічних свят презентувала громадськості фотовиставку „Мій Острів”, острів Сахалін, яким його побачив Кіровоградський фотохудожник Руслан Бабін.

Кіно

З нагоди завершення зйомок фільму “Синдром дракона” в обласному краєзнавчому музеї відбулася прес-конференція автора сценарію Ю. Смирнова. 12 серійний фільм, який також знімався в Кіровограді, вийде у прокат на каналі 1+1 та Першому російському каналі на початку 2012 року. Ю. Смирнов пообіцяв, що фільм презентують у кінотеатрах Кіровограда.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д. Чижевського

Масові заходи:

7 грудня обласну бібліотеку відвідала делегація дітей з Нижньої Силезії (Польща) - переможці конкурсу на кращі знання про Україну та Кіровоградщину. Діти разом з учителями ознайомились з роботою бібліотеки, відвідали Польський культурний центр, який діє при бібліотеці.

9 грудня в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д. І. Чижевського відбулася презентація збірки письменника-земляка Олександра Жовни “Її тіло пахло зимовими яблуками”. Захід відбувся в рамках однієї з регіональних ініціатив голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергія Ларіна “Історія рідного краю”, зокрема проекту “Література рідного краю”. Новий проект спрямований на підтримку і популяризацію творчості місцевих літераторів.
В цей же день відбулося урочисте відкриття полиці буккросингу.

14 грудня в ОУНБ імені Д. І. Чижевського відбулася зустріч читачів з поетесою Наталією Бідненко, чия книга “Сумувало літо” Кіровоградською обласною організацією Конгресу літераторів України висунута на здобуття обласної літературної премії імені Євгена Маланюка.
Присутні почули вірші не тільки з цієї збірки, але й нові, написані вже після видання книжки.

15 грудня в ОУНБ імені Д. І. Чижевського відбулася зустріч із Віталієм та Дмитром Капрановими, які презентували новий доробок свого творчого дуету - роман “Щоденник моєї секретарки”. Організатором виступив Український клуб , що діє при обласній бібліотеці. Захід зібрав творчу інтелігенцію міста, студентів та викладачів вузів, а також молодих Кіровоградських письменників.

20 грудня в ОУНБ імені Д. І. Чижевського відбулася презентація книги „Екологічна безпека уранового виробництва” (авторський колектив: В. І. Ляшенко, Ф. П. Топольний, М. І. Мостіпан, Т. С. Лісова). Книга, яку представив авторський колектив, отримала схвальну оцінку та викликала жваву дискусію серед присутніх представників керівництва області, спеціалістів природоохоронних організацій, екологів, науковців.

27 грудня в ОУНБ імені Д. І. Чижевського відбулася творча зустріч з нашим земляком, письменником-фантастом Олексієм Корепановим. Під час заходу автор презентував свої останні твори ”Стрела в полете”, „Заколдованный остров” , а також роман „Эхо горного храма”.

До Дня Збройних Сил України
„Сучасний стан військово-патріотичного виховання молоді”- круглий стіл та презентація книги кандидата історичних наук Ірини Іванівни Романько „Історія українського війська “;
“Збройні сили України на захисті Вітчизни”- книжкова виставка;
До Міжнародного дня інвалідів
“Екологія духу і слова” - книжкова виставка;
„Для вас відкриті наші двері і серця” - зустріч-діалог, присвячена Міжнародному дню інвалідів;
До Міжнародного дня боротьби з ВІЛ/СНІД
“Життя у світі, в якому є СНІД” - книжкова виставка;
До Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом в холі обласної бібліотеки експонувалась виставка картин Анатолія Кімнатного;
День місцевого самоврядування
“Місцеве самоврядування: правові та організаційні аспекти” - перегляд літератури;
До Дня прав людини
“Універсальність прав людини на тлі відмінностей в культурі, традиціях та історичному досвіді” - книжкова виставка;
До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
„Дзвони Чорнобильські душу тривожать”- книжкова виставка;
Канадсько-український бібліотечний центр
„Культурні традиції українців в Канаді”- книжкова виставка;
До Дня Святого Миколая Чудотворця
“По Вкраїні з краю в край ходить Святий Миколай” - книжкова виставка;
“Подаруй дитині казку” - благодійна акція до Святого Миколая.

„Нові надходження документів з питань економіки, виробництва, природничих наук” - відкритий перегляд;
„Підприємства - основна ланка ринкової економіки”- відкритий перегляд;
„Відкриваючи світ Уолта Діснея”- книжкова виставка, тематичне засідання клубу до 110-річчя від дня народження Уолта Діснея, американського режисера і продюсера;
“Краща книга року - 2011”- книжкова виставка;
„Михайло Грушевський. До 145-річчя від дня народження”- книжкова виставка; “Новорічний калейдоскоп”- книжкова виставка;
„Різдво крокує по планеті”- книжкова виставка, тематичне засідання клубу;
„Гендерна рівність” - лекція;
“Ляльки-нерозлучниці”(техніка - мотанка) - майстер-клас з майстринею Людмилою Кривенко;
“Едемський сад” - виставка робіт з бісеру майстринь А. Баранник, Н. Іщенко;
“Архітектори В. Городецький та О. Лішневський - випускники Санкт-Петербурзької Академії” - історико-краєзнавча лекція;
„На свято Андрія” - виставка художніх робіт члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Андрія Ліпатова;
„Батьківсько-дитячі стосунки: профілактика конфліктів у сім’ї” - психологічний семінар-тренінг;
„Методичні розробки до Дня європейських мов” - підбиття підсумків конкурсу, скайп-конференція в якій взяли участь школярі, учасники євроклубів, вчителі іноземних мов, директори шкіл Кіровоградської, Донецької, Харківської та Тернопільської областей;
„Виготовлення сніжинок у техніці квілінгу” - майстер-клас;
„Червонокнижні та рідкісні рослини і тварини Кіровоградщини” - фотовиставка кандидата біологічних наук, доцента кафедри біології природничо-географічного факультету Олександра Гулая;

Літературний календар:
„З любові і муки народжена муза” - літературні читання до 80-річчя від дня народження Г. Тютюнника;
„Живописець любові й добра” - книжкова виставка до 80-річчя від дня народження українського письменника Г. Тютюнника;
“Я боюся безслідно прожитого життя” - книжкова виставка до 80-річчя від дня народження Г. Тютюнника;
“Мій друже, я Красу люблю... Як рідну Україну!” - книжкова виставка до 140-річчя від дня народження М. Вороного, українського поета;

Календар мистецтв:
100 років із дня смерті Валентина Олександровича Сєрова, російського живописця;
150 років від дня народження Костянтина Олексійовича Коровіна, російського живописця;

„Непереможний дух волонтерства” - тематичне засідання клубу англійської розмовної мови;
„Колоритні мандрівки” - зустрічі;
„Здоровий спосіб життя” - веб-бесіди;
„Електронне самоврядування” - веб-екскурсії;
Виставка декоративно-ужиткового мистецтва;
„Кіно про життя знаменитих людей” - кіноклуб “Екран”;
„Краєзнавчий вісник” - книжкова виставка за сторінками Календаря пам'ятних дат Кіровоградщини на 2011 рік;
Засідання клубів з вивчення англійської мови;
„Нова бібліотечна послуга”, „Основи роботи з комп’ютером, пошук в Інтернет” - тренінги в рамках роботи Регіонального тренінгового центру „Бібліоміст”;
„Юридична клініка” - центр безкоштовної консультативної юридичної допомоги соціально-незахищених верств населення.

ОЮБ ім. О.Бойченка

Масові заходи:

“Незламність духу у творчості”- виставка робіт дітей інвалідів;
“Котилася торба, або Пригоди рюкзачка” - розважально-пізнавальна гра;
“Енциклопедія пішохода” - слайд-бесіда-вікторина;
“Тиждень права” - цикл заходів, в рамках Всеукраїнського тижня права;
“Сценічна палітра М. Садовського” - театральний портрет;
“Розмаїття новорічних свят” - вікторина та майстер-клас по виготовленню паперових сніжинок;
“Історія новорічної ялинки” - слайд-бесіда;
“Інформаційна сесія”;
Творча зустріч з Фомою, лідером групи “Мандри”;
“Нові надходження” - День інформації;
“Повір у себе і стань красунею” - слайд-бесіда;
“Польська кухня” - слайд-бесіда;
“Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки” - бібліотечний урок;
“Библиотека и молодежь: грани соприкосновения” - он-лайн діалог з користувачами Вологодської ОЮБ імені В. Тендрякова, в рамках Міжнародного веб-марафону “Україна-Росія”;
“Служіння суспільству має бути метою життя” (О. Пашутін) - година краєзнавства;
“З думкою про Чорнобиль” - вечір-зустріч з ліквідаторами аварії на ЧАЕС;
“Kirovograd Rock Fest” - творча зустріч з організаторами та учасниками рок-фестивалю;
“Видатні особистості нашого міста” - слайд-бесіда;
Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
“Григор Тютюник: коли душа сподівається”;
“Нові надходження: техніка”;
“Календар знаменних дат: К. Коровіну - 150”;
“Ярмарок українських звичаїв”;
“Календар знаменних дат: М. Садовському - 155”;
“Лірична сповідь М. Вороного”;
“Як реалізувати і захистити свої права”;
“Святий Миколай - приклад доброчинності й милосердя”;
“Новорічний серпантин”;
Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОДБ ім. А.Гайдара

До 20-ї річниці Всеукраїнського референдуму про проголошення незалежності України:
“Незалежна держава для нас, ми - для незалежної держави!” - прес-інформація;
“З Україною в серці” - електронна презентація;
“Наша Батьківщина - Україна” - медіа-подорож;
До Міжнародного дня інвалідів:
“Запрошує країна мультляндія” - кінокалейдоскоп;
“Зі сторінки на екран” - кіночитання;
“Твори добро - бо ти людина”;
“Новини з країни знань” - літературно-пізнавальна година;
“Добро і милосердя єднають серця” - година толерантності;
До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС:
“Кайдани Чорнобиля “ - книжкова виставка;
Тиждень правових знань:
“Обов'язки і права учня” - юридичний брейн-ринг;
“Наркотики, вино, табак: тобі це потрібно?” - урок- застереження; “Наркотики, вино, табак: тобі це потрібно?” - урок- застереження;
“Своєю силою закони зобов'язані правам” - книжкова виставка;
“Знавці історії” - конкурс-вікторина;
Перегляд історичного фільму.
До 80-річчя від дня народження українського прозаїка Григора Тютюнника:
“Видатні українські письменники - малечі” - електронна презентація;
“Письменники-ювіляри року” - викладка літератури на постійно діючій книжковій виставці
До новорічних свят:
“Андріївські вечорниці у бібліотеці” - театралізоване дійство;
“В кожній країні своя новорічна історія” - електронна презентація;
“Зимові свята в Україні” - консультпункт для організаторів дитячого читання;
“Ця таємнича ніч Новорічна” - етновикладка;
“Новий рік завжди чудесний” - гра-мандрівка з використанням мультимедійних технологій;
“Іде Святий Миколай” - літературно-ігрова програма; “Як святкують Новий рік у різних країнах” - мультитмедійна відеоподорож;
“Майстерня Діда Мороза” - виставка дитячих робіт;
“У гості до ялинки” - новорічний ранок;
Відбулися пізнавально-розважальні заходи.
“Спадок Ломоносова донесено до нащадків” - перегляд фільму-презентації;
До Всесвітнього дня дитини:
“Мої права - моє життя” - книжкова виставка;
“Межу закону не переступати” - огляд літератури;
“Не порушуйте наші права” - виставка-протест;
“Якщо вдома ти сам” - віртуальний урок;
“Право дітей на захист від усіх форм насильства” - бесіда;
”Ти людина, а отже маєш права” - книжкова виставка та огляд літератури;
”Мої права - моє життя” - день інформації;
”Наша мета - щаслива дитина” - загальнобібліотечна акція;
До 79-річниці голодомору на Україні:
“Україна пам'ятає!”, “Світ визнає!” - електронна презентація;
“Український голокост 1932-1933 років”- книжкова виставка;
“Великий голод” - перегляд документального фільму;
Заходи з використанням інформаційних технологій:
“Подорожуємо до 7 чудес України” - дендропарк “Софіївка” - електронна презентація з викладкою літератури;
“Гарні манери для малюків” на тему “Сервіруємо стіл” - віртуальний урок;
“Всі професії важливі - вибирай на смак” - професійний калейдоскоп;


Відбулися пізнавально-розважальні заходи та засідання клубів за інтересами.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua