[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за січень 2012 року)

Загальні питання:

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

1. Про стан виконавської дисципліни, організацію виконання завдань визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови обласної державної адміністрації та реагування на запити і звернення народних депутатів України, депутатів місцевих рад в органах, установах та закладах культури і мистецтв області за 2011 рік.
2. Про стан виконавської дисципліни, організацію виконання завдань визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови обласної державної адміністрації та реагування на запити і звернення народних депутатів України, депутатів місцевих рад в органах, установах та закладах культури і мистецтв області за 2011 рік.

8 січня на меморіальному комплексі “Фортечні Вали” відбулося покладання квітів з нагоди 68-ї річниці визволення Кіровограда від німецько-фашистських загарбників. В урочистостях взяли участь представники влади області та міста, ветерани, духовенство, громадськість, жителі обласного центру.

У Кіровограді відбувся Міжнародний форум “Креативне місто”. У форумі взяли участь не лише представники органів місцевого самоврядування з різних міст України, а й провідні експерти з розвитку та брендингу територій - як вітчизняні, так і іноземні. Найвідоміший з них - британський урбаніст, фахівець з розвитку міст Чарльз Лендрі - перебував у Кіровограді протягом п'яти днів. Він відвідав ряд підприємств, музейних закладів, бібліотек, зустрівся з представниками творчої інтелігенції, бізнесу, молоддю.

22 січня біля пам'ятника В.Винниченку відбувся урочистий мітинг з нагоди Дня cоборності України. У заході взяли участь представники обласної та міської влади, політичних партій, громадськості, державні службовці, військові, студентська молодь.

29 січня в обласному центрі біля пам'ятника Т.Шевченку відбувся урочистий мітинг з вшанування пам'яті героїв Крут. У заході взяли участь представники обласної та міської влади, громадськості, політичних партій, державні службовці, військові, студенти.

Театрально - концертне життя

Театральною виставою”Новорічний зорепад” порадували голованівських школярів актори обласного театру ляльок. Ініціаторами заходу стали керівники району.

З 9 по 17 січня в обласній філармонії відбулися вечори духовної музики “Різдвяні передзвони”.
У концертах брали участь: архієрейський хор кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці Кіровограда , хор Київської духовної семінарії, житомирська народна хорова капела “Орея” , завершив вечори духовної музики концерт із циклу “Діти для дітей” за участю хорових колективів музичного училища, музичних та загальноосвітніх шкіл Кіровограда.

21 січня в обласній філармонії відбувся концерт фіналістів другого туру співочого талант-шоу “Х-Фактор”.

Фестивалі

26-28 січня в Кіровоградській музичній школі №2 ім.Юлія Мейтуса та музичному училищі пройшов V обласний конкурс юних композиторів пам'яті Ю.Мейтуса “Сlassik - proekt”.

28-29 січня учні Голованівської дитячої школи мистецтв побували в Києві, де взяли участь у VI Міжнародному фестивалі мистецтв “Столиця запрошує”. Наші представники отримали диплом І ступеня та подяку керівнику колективу М.Макаринській.

Просвітництво. Художня самодіяльність

У Гайворонському районному будинку культури відзначив своє 25-річчя народний аматорський театр “Ровесник”. Десятки колишніх учасників колективу були того вечора в залі серед глядачів. А хто не зміг прибути на свято особисто - прислав свої привітання.

18 січня в Бобринці відбулася презентація вишитої карти міста. Вишивали її юні вишивальниці під керівництвом народних майстринь Лідії Іванівни Бережної і Тетяни Леонтіївни Вінник.

Музейна справа

Виставка з нагоди сторічного ювілею знаного земляка, ветерана Великої Вітчизняної війни, краєзнавця Івана Проценка відкрилася в музеї історії Долинського району.

Обласний художній музей

Січневі заходи: - “Небесне та земне у символіці православного храму. Історія виникнення та архітектура православного храму” - лекція з циклу “Сторінки історії українського православ'я”;
- Виставка нових надходжень;
- Виставка творів “Зимова казка”;
- Експозиція до Дня соборності України;
- У відділі обласного художнього музею - картинній галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна” відбувся захід, приурочений до 180-річчя від дня народження французького художника Едуарда Мане;
- Експозиція до 180-річчя від дня народження видатного російського художника Івана Шишкіна;
- Експозиція творів, яка презентує портрети відомих творчих особистостей: композиторів, музикантів, співаків Кіровоградщини в рамках проведення V обласного конкурсу юних композиторів пам’яті Юлія Мейтуса “Classik-proekt”;
- Виставка робіт декоративно-ужиткового мистецтва “Сонячна ниточка” майстрів клубу народних ремесел “Ниточка” Кіровоградського районного Будинку культури, присвячена 5-річчю від дня створення організації;
- Виставка “Подаровані експонати року”.

Фотосправа

Фотовиставку “Одеса і одесити” - п'яту з циклу “Моя квітуча Україна” - відкрито 20 січня в холі обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.І.Чижевського. Більше сотні пейзажів, портретів, сюжетних світлин зі стін та виставкових стендів ”розповідають” відвідувачам пересувної фотогалереї про “перлину біля моря” та її жителів.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д. Чижевського

Масові заходи:

5-6 січня в клубі інтелектуальних ігор, що працює при відділі читальних залів відбувся шаховий турнір присвячений 68-й річниці визволення м.Кіровограда від німецько-фашистських загарбників. Організаторами змагань стали Кіровоградський міський центр фізичного здоров'я населення “Спорт для всіх”, відділ фізичної культури та спорту Кіровоградської міської ради та дирекція обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.І.Чижевського. У змаганнях взяли участь ветерани спорту і праці та учні загальноосвітніх шкіл міста. Переможці та призери змагань нагороджені дипломами і медалями відділу фізичної культури та спорту Кіровоградської міської ради, новорічними подарунками від обласної бібліотеки.

10 січня відбулася презентація книги “Пам'ять війни на вулицях Кіровограда”. Її автори Р. Береславська та В.Кодрашова узагальнили краєзнавчі дослідження щодо вшанування учасників і героїв війни у назвах вулиць, пам'ятниках та пам'ятних знаках міста. В Кіровограді 38 таких вулиць та 40 меморіальних знаків.

18 січня в рамках Міжнародного форуму “Креативне місто” Кіровоградську ОУНБ ім.Д.І.Чижевського відвідав експерт з питань розвитку територій, автор книги “Креативне місто” Чарльз Лендрі. Кожен з відділів, до яких завітав гість, вразив його розмаїттям інформаційних послуг та інноваціями. Відвідуючи відділи та інформаційно-ресурсні центри, Чарльз Лендрі відзначив мистецтво бібліотекарів створити затишок і комфорт, гармонійно і вдало поєднуючи предмети інтер’єру та живі рослини. Наприкінці зустрічі гість подарував бібліотеці диски: відеофільм „Чарльз Лендрі і Мистецтво створення міст” (режисер Пітер Кагеялк) та аудіо-диск „Креативне місто: його виникнення і майбутнє”, де пан Лендрі сам читає лекцію. Згодом, на зустрічі творчої інтелігенції в обласному художньому музеї Чарльз Лендрі дав високу оцінку обласній бібліотеці.

18 січня в рамках регіонального проекту “Література рідного краю” - відбулась зустріч з авторами та видавцями хрестоматії „Блакитні вежі”. Зустріч надала можливість читачам бібліотеки та її потенційним користувачам почути у живому авторському виконанні твори земляків, що увійшли до першої в області регіональної двотомної хрестоматії „Блакитні вежі”.

27 січня відбулася презентація електронного видання монографії Павла Босого „Роберт Ельворті. Спроба біографії”. Видання присвячено життю, творчій і бізнесовій діяльності британсько-українського підприємця Роберта Ельворті (1846-1925).

Від серця до серця” - виставка творчих робіт дітей-інвалідів; “Прикосновение к Великому и Вечному” - цикл “Колоритні мандрівочки”;
„Різдвяні колядки” - музичний вечір;
“Лялька-мотанка” - майстер-клас;
“Зимовий коловорот” - виставка творів декоративно-ужиткового мистецтва;
Електронна презентація до 100-річчя від дня народження Стефанії Кульчицької;
В рамках дії проекту “Центр європейської інформації”
„Європейський гросмейстер” - проведення інтелектуального змагання (шахи, шашки) спільно з обласною мережею євроклубів;
„Європа в Україні, Україна в Європі: очима молоді - 2012” - підсумкова презентація обласного туру конкурсу для шкільної та студентської молоді;
„Бути креативним - бути європейцем” - майстер-клас;
Книжкові виставки:
“Родилась правда, мир, любов і всепрощення” - до святкування Різдва Христового;
„Задзвеніли срібні дзвони в Україні” - до Дня соборності України;
“Свято єдиної країни” - до Дня соборності України;
“Понад усе вони любили свій коханий край” - до Дня пам'яті героїв Крут;
“Непереможність Крут” - до Дня пам'яті героїв Крут;
“Мова - історія народу” - до 130-річчя від дня народження І.І.Огієнка;
“Веселка у кожній краплині роси” - до 75-річчя від дня народження Є.П.Гуцала;
“Я все бачив, всім займався, все перевірив” - до 280-річчя від дня народження П'єра Бомарше;
„Дивовижний простір Вірджинії Вулф” - відкритий перегляд до 130-річчя від дня народження англійської письменниці, літературного критика;
„Країна чудес Льюїса Керролла” - до 180-ї річниці від дня народження англійського письменника;
„Образи Доре” - до 180-річчя від дня народження Гюстава Доре, французького художника-графіка;
Орхуський центр:
“Екологічна економіка та управління природокористуванням” - огляд літератури;
“Інформаційний простір бібліотеки: нові технології - нові можливості”- книжкова виставка;
Канадсько-український бібліотечний центр:
“Земне і небесне в житті І.Огієнка”- презентація книжкової виставки;
Клуб інтелектуальних ігор:
„Вершина мислі і душі політ” - книжкова виставка ”;

„Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек” - тренінги в рамках роботи регіонального тренінгового центру „Бібліоміст”; В рамках роботи інформаційно-консультативного гендерного центру для студентів

Кіровоградського національного університету культури і мистецтв проведена лекція на тему „Гендерна рівність - ознака правової держави”. В ході лекції студентам був показаний фільм з гендерних питань.

ОЮБ ім. О.Бойченка

Масові заходи:

Презентація літератури іноземними мовами, зібраної швейцарськими волонтерами під керівництвом Аніти Фарні;
“Українські вечорниці” - народознавчий захід в рамках акції “Новорічні дива”;
“Державні і народні символи України - до Дня соборності України - слайд бесіда; “Лірика “срібного століття” - літературно-музична година;
“Служіння суспільству має бути метою життя: О.Пашутін” - година краєзнавства;
“Воля, свобода, незалежність” - до Дня соборності України - бесіда;
“Народні месники Кіровоградщини” - до Дня визволення м.Кіровограда від фашистських загарбників - урок історії;
“Молоді про ВІЛ/СНІД “ - бесіда;
“У чистих водах мелодій” - до Дня Тетяни - музичний турнір у рамках акції “Святкуймо разом з бібліотекою”;
“Чи знаєте ви музику?” - музичний турнір;
“Етикет ділової людини” - калейдоскоп ввічливості;
“У світі етикету” - бесіда;
“Веселий паровозик” - розважально- пізнавальна гра;
“З вами і для вас: періодичні видання бібліотеки” - бібліотечний урок;
Інформаційна сесія для представників ГО м.Кіровограда спільно з ТІМО “Відкриті двері”.

Книжкові виставки:
“Насильство в сім'ї: де шукати допомоги”;
“Різдво - у кожне серце”;
“І.Огієнко: навічно в серці з Україною”;
“Символи державності”;
“Соборність України: від ідеї до сьогодення”;
“Інформація органів влади для громадян”;
“Трагічні сторінки історії” - до Дня пам'яті жертв Голокосту;
“Бій під Крутами: наш сум і звитяга” - до Дня пам'яті героїв Крут;
“За синє небо, за жовте колосся - до Дня визволення м.Кіровограда від німецьких загарбників;
“Чарівна сила таланту” - до 75-річчя від дня народження Є.Гуцала;
“Невтомність пошуку: Є.Гребінка”;
“Видатний майстер пейзажу: І.Шишкін”;
“Ікона як художній і духовний феномен”;
“Піонер української авіації” - до 135-річчя від дня народження Л.М.Мацієвського;
“Календар знаменних дат: Е.Мане - 180”;
Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОДБ ім. А.Гайдара

До 68-річниці визволення м.Кіровограда від німецько-фашистських загарбників:
“Немеркнуче світло великого подвигу” - виставка-досьє;
“Люди-легенди краю ”- виставка інформина;
“Діти-герої нашого краю”- урок читання для учнів 1-2 класів;
До Дня соборності України:
“День соборності, як символ єдності” - книжкова виставка;
“22 січня - День соборності України” - інформ-хвилинка;
“Державна символіка України” - година правознавства;
До ювілеїв письменників:
“Будуємо замок добрих чарівників Європи” - літературна мультимедійна відеоподорож до 125-річчя від дня народження англійського поета А.Мілна;
“Видатні українські письменники-малечі” - електронна презентація до 75-річчя від дня народження українського прозаїка, поета Є.Гуцала.
Викладки літератури на постійно діючій книжковій виставці “Письменники - ювіляри року”:
До 120-річчя від дня народження англійського прозаїка, казкаря Дж.Толкієна;
До 75-річчя від дня народження українського прозаїка, поета Є.Гуцала.
До Дня студента:
“Молодість вирує і кипить” - виставка- віншування;
“Книжковий світ дорослих” - книжкова виставка для батьків;
“Зростаймо разом” - інформаційний куточок.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua