[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за березень 2012 року)

Загальні питання:

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

1.Про стан виконання Закону України “Про культуру” бібліотеками Світловодського району.
2. Про підсумки роботи закладів культури області щодо виконання Закону України “Про захист суспільної моралі” у 2011 році.
3. Про внесення змін до Стратегії економічного і соціального розвитку Кіровоградської області на період до 2015 року по галузям “Культура” і “Туризм”.
4. Про присвоєння звання “Зразковий аматорський колектив” студії хореографічного мистецтва “Аеліта” дитячо-юнацького клубу “Гірник” відділу сім'ї та молоді Кіровоградської міської ради.

1 лютого в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.І.Чижевського відбулася урочиста церемонія вручення обласної літературної премії ім.Євгена Маланюка.

Лауреатами премії за 2011 рік стали:
- в номінації „Художня література” (поезія, проза, драматургія) - перемогла збірка віршів Олега Попова “Солодкий щем”;
- в номінації „Літературознавство і публіцистика” відзначено Сергія Піддубного за твори “Ілар Хоругин. Влескнига”, “Українські святині та символи”;
- в номінації “Переклад” - перемогу здобула Антоніна Корінь з творами: “Стежками століть”, “Книга переспівів”.

За вагомий особистий внесок у розвиток театрального мистецтва, значні творчі здобутки, високу професійну майстерність та з нагоди Міжнародного дня театру Указом Президента України присвоєно почесне звання ”Заслужений працівник культури України” Лідії Миколаївні Черкашиній - артистові - ляльководу комунального закладу “Кіровоградський академічний обласний театр ляльок”.

Напередодні 8 Березня в обласній філармонії відбулися урочистості з нагоди Міжнародного жіночого дня. Керівники області та міста вручили кращим жінкам-трудівницям квіти й відзнаки. Відбувся святковий концерт за участю солістів філармонії та обласних хореографічних колективів.

25 березня в Кіровограді відбувся мітинг патріотичних сил пам'яті В'ячеслава Чорновола.

Театрально - концертне життя

В обласному музично-драматичному театрі ім.М.Кропивницького відбулася прем'єра - двохактна комедія “Мірандоліна” за п'єсою Карла Гольдоні “Хазяйка готелю”.

В обласній філармонії відбувся концерт гітариста ДіДюЛі з програмою “Музика сонця”.

Гала-концерт творчих колективів і солістів Кіровоградської обласної філармонії в рамках мистецького проекту “Краю наш, тебе ми прославляємо!” відбувся в Бобринці. Перед жителями районного центру виступили артисти академічного театру музики, пісні і танцю “Зоряни”, ансамбль “Єлисавет-ретро”, солісти- вокалісти обласної філармонії С.Дьомін, Я.Страшной, С.Пляка, Т.Яковенко та інші.

Хореографічний ансамбль “Росинка” в залі обласної філармонії презентував нову танцювальну програму “Весна на планеті дитинства”, яка була підготовлена до Всеукраїнського тижня “Музика для дітей та юнацтва”. У рамках тижня відбувся виступ академічного хору мистецького факультету КДПУ ім.В.Винниченка.

25 березня в залі обласної філармонії відбулося казкове театральне шоу із спецефектами “Фантастична Русь” за участю акторів Московського державного театру спортивних видовищ “Каскадер”.

У Розумівському сільському Будинку культури в рамках благодійної мистецької акції “Подаруй дитині свято” відбувся концерт артистів обласної філармонії. Чудовим концертом присутніх порадували інструментальний ансамбль “Єлисавет-ретро”, солісти Кіровоградської обласної філармонії Ярослав Страшной та Олексій Козачинський.

31 березня в обласній філармонії пройшов перший звітний концерт Імперії мистецтв “Форсайт”, заснованої три місяці тому Олександром та Оленою Лещенками. Таким чином танцюристи цієї школи прозвітували перед містянами, показуючи те, чому встигли навчитися.

Фестивалі

На Кіровоградщині проходить обласний конкурс виконавської майстерності “Паросток” серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів.

28 березня в Кіровограді відкрився фестиваль “Нейгаузівські музичні зустрічі”. Цього року у конкурсі взяли участь 56 конкурсантів із 18 шкіл естетичного виховання, 2 середніх спеціальних музичних шкіл та 10 училищ, які представляли 12 регіонів України від Львова до Донецька, від Києва до Херсона.

“Нейгаузівські музичні зустрічі” - це не просто вшанування пам’яті Генріха Нейгауза, - це зв'язок між минулим та майбутнім, факт збереження найкращих традицій виконавської культури та педагогічного досвіду, а для талановитої молоді - важливий крок на шляху до здійснення мрій.

Просвітництво. Художня самодіяльність

В музичній школі № 2 ім.Ю.Мейтуса відбулося родинне свято “Пісня об'єднує родину”. На сцені концертної зали школи виступали діти разом з батьками. Скрипалі, баяністи, співаки, бандуристи, сімейні ансамблі родин радували присутніх у залі своєю щирістю творчості, любов'ю та повагою один до одного.

Музейна справа

У меморіальному музеї М.Кропивницького відбувся вечір, присвячений 8 Березня. Гостями літературно-музичної вітальні музейної установи стали поетеса А.Корінь, самодіяльний композитор П.Гарбар і співачка В.Захарова

У театральній вітальні меморіального музею М.Кропивницького відбулася зустріч учнівської молоді з представниками акторської династії Литвиненків. Після цікавих розповідей про свій шлях у світі театрального мистецтва актори показали уривок із вистави “Мартин Боруля” І.Карпенка-Карого.

Працівники обласного краєзнавчого музею спільно з обласною організацією болгар”Нашите хора” провели захід, присвячений святу “Баба Марта”- одному з найшанованіших та найдавніших болгарських свят.

Державний будинок художньої та технічної творчості спільно з обласним краєзнавчим музеєм провели виставку декоративно-ужиткового мистецтва. У виставці “ Духовність нації крізь призму сучасного декоративно ужиткового мистецтва” взяли участь 22 навчальних заклади області, які надали майже 350 експонатів.

У приміщенні обласного краєзнавчого музею експонувалась благодійна виставка-продаж виробів майстрів декоративно ужиткового мистецтва. Загалом на виставці представили понад 250 робіт. Усі зібрані кошти від благодійної виставки підуть на організацію гарячого харчування для безпритульних та на витрати на оформлення документів безхатчинкам.

У художньо-меморіальному музеї О.Осмьркіна відбулося відкриття “Вернісажу” Ірини Кухаренко. Акварелі Ірини Кухаренко легкі, тендітні, насичені повітрям і світлом. У багатьох етюдах розкривається широка географія подорожей художниці.

У художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна до Міжнародного дня театру презентовано виставку “Театр в творчості О.Осмьоркіна” із циклу тематичних художніх і фото-документальних виставок із музейного зібрання, присвячених 120-річчю від дня народження художника.

Обласний художній музей

16 березня в сакральній залі обласного художнього музею відбулася презентація книги Святійшого Патріарха Кирила “Слово Пастиря”. Презентував книгу єпископ Єлисаветгардський і Новомиргородський Преосвященніший Іоасаф. Таким чином він долучився до просвітницької акції “Єлисаветградський книговир”.

Виставки:
- експозиція “Жінки. Погляд з минулого”- до Міжнародного жіночого дня;
- експозиція “Казковий світ Владислави”. В експозиції представлені твори маленької художниці Владислави Горбенко - до Міжнародного жіночого дня;
- експозиція до 198-ї річниці від дня народження українського поета, художника, мислителя Т.Г.Шевченка;
- виставка робіт одеського художника Сергія Дриги;
- у малій галереї обласного художнього музею, розташованій в обласній дитячій бібліотеці ім.А.Гайдара, експонувалась персональна виставка творів А.Плітіної, яка працює викладачем Кіровоградської дитячої художньої школи ім.О.Осмьоркіна;
- виставка дитячих малюнків “Весняна пісня” вихованців народної студії образотворчого мистецтва “Соняшник” Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості - до Дня сміху;
- виставка художніх творів “Птахи - це пісня і політ” до Міжнародного дня птахів.

Образотворче мистецтво

У Масляниківському Будинку культури міста Кіровограда експонувалась виставка художника Вадима Медяника. Серед робіт художника - портрети, міські краєвиди. На виставці були присутні представники влади, творча інтелігенція, друзі художника.

Фотосправа

В рамках циклу „Моя квітуча Україна” 30 березня в ОУНБ ім.Д.Чижевського відбулася презентація фотовиставки „Харків у перспективі часу”. Після презентації фотовиставки у відділі мистецтв відбулись: презентації слайд-шоу В.Оглобліна „Магадан” та два слайд-шоу О.Самойленка „Новий 2012 рік у Харкові” та „Онукський природний заповідник”.

Бібліотечна справа

У бібліотеці КДПУ ім.В.Винниченка презентовано нову книгу” Бо я - українець” про Володимира Винниченка. Автори книги Сергій Колісник і Тетяна Яровенко.

Семінар-практикум бібліотечних працівників району “Сучасна публічна бібліотека і забезпечення інформаційних запитів користувачів з особливими потребами” відбувся в Світловодській районній бібліотеці. Сільські бібліотекарі мали можливість обмінятися досвідом за круглим столом ”З досвіду бібліотечного обслуговування соціально незахищених категорій населення” та самостійно опрацювати методичні матеріали на книжкових виставках ”Вік життю не завада” і “Реабілітація книгою”.

Практикум ”Ефективне використання інформаційного потенціалу бібліотеки” проведено для сільських бібліотекарів Новгородківського району. Учасники заходу ознайомилися з новими технологіями й новими можливостями надання бібліотечних послуг, обмінялися досвідом роботи.

ОУНБ ім. Д. Чижевського

”Жінка і весна” - виставка, організована клубом народних ремесел “Ниточка” до Міжнародного жіночого дня. Представлені роботи з вишивки, бісероплетіння, аплікації, вироби з оздоблювальних матеріалів.

15 березня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.Чижевського пройшли Шевченківські читання. У заході взяли участь школярі, студенти, викладачі, ветерани, журналісти, артисти, громадські діячі, політики, також була присутня Яніна Шкода - родичка Тараса Шевченка по лінії його внучатої племінниці Катерини, сім'я якої свого часу оселилася і пустила глибоке коріння у Знам'янці.

Презентація історико-документального нарису історика-краєзнавця Віктора Сергєєва „На зламі”. Історико-документальний нарис охоплює події на теренах сучасної Світловодщини від 1917 по 1922 роки.

“Поза часом” - презентація художньої виставки Анатолія Щерби. Виставку відвідали художники та творча інтелігенція міста.

„Молодь театрального міста ” - ток-шоу до Всесвітнього дня театру.

„Театр у виховному процесі західного університету ”- лекція до Всесвітнього дня театру.

“Поезії одвічна висота” - вечір поезії.

У вечорі взяли участь молоді поети і читці, студентська молодь.

У рамках проекту-програми „Література рідного краю”, відбулася зустріч з поетом та перекладачем О.Архангельським. Він презентував дві нові книги: „Уильям Шекспир. Джон Донн. Сонеты” (переклади з англійської поезії XVI-XVII століть) та „Я отдал дань” (переклади української поезії). На заході були присутні письменники-перекладачі обласного центру, любителі поезії, читачі бібліотеки, бібліотекарі та музейні працівники міста.

“Українська дореволюційна періодика”- лекція.

„Нові імена української літератури” - огляд літератури.

Колоритні мандрівочки:
- “Погляд у минуле: нариси археології Кіровоградщини”.
- “Як розмовляти з дітьми про мистецтво”.
- „Мистецька колекція Олександра Ільїна”.

“Інформаційні зміни в бібліотеці на основі кадрового менеджменту та інноваційної діяльності бібліотек”- семінар-практикум для шкільних бібліотекарів міста. В рамках семінару відбулася презентація книжкової виставки “Інформаційний простір бібліотеки: нові технології - нові можливості”;

“Проекти в системі виховної роботи школи” - семінар за участю вчителів -предметників, вихователів, класних керівників 5-8 класів загальноосвітніх шкіл. Учасники семінару ознайомилися з книжковою виставкою “Проектна діяльність у сучасній школі - потреба часу”.

Орхуський центр:

“Вода і безпека харчування” - круглий стіл до Всесвітнього дня води. В роботі круглого столу взяли участь представники державних установ, члени громадських організацій, екологи, викладачі вищих навчальних закладів. У рамках круглого столу відбувся тематичний перегляд літератури “Її величність вода”.

“Планування, облік, аналіз і аудит в системі ефективного управління підприємством” - науково-практична студентська конференція. Для учасників семінару був проведений тематичний перегляд літератури “Планування, облік та аудит на підприємствах”.

„Березнева котовасія” - фотовиставка та виставка ужитково-декоративного мистецтва спільно з Кіровоградською міською організацією з захисту тварин „БІМ” та Кіровоградською громадською організацією „Єлисаветградський узвіз” - до Всесвітнього дня кота.

„Гендерна рівність - ознака правової держави” - лекція та перегляд фільму.

Гендерне насильство: расова дискримінація та ксенофобія”- перегляд фільму та дискусія в інформаційно-консультативному гендерному центрі.

“Лялька-мотанка” - майстер-клас.

“Текстильна казка” - виставки інтер'єрної ляльки до Міжнародного жіночого дня.

ІРЦ „Вікно в Америку”

„Свято кольору смарагда” - тематичне засідання клубу розмовної англійської мови до Дня Святого Патрика.

Тематичне засідання клубу розмовної англійської мови „День ветеранів війни у В’єтнамі”.

„Як грамотно використовувати Kindle та iPad” - тренінг.

Книжкові виставки, перегляди:

“Контрастне бачення світу” - до 130-річчя від дня народження А.Тесленка;
„Шевченкова криниця не зміліє” - до 198-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка;
“Вічне слово” - до 198-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка;
“Найкращий український байкопис...” - до 185-річчя від дня народження Л.І.Глібова.

Канадсько-український бібліотечний центр:

„Подвиг духу А. Шептицького”
„Все прекрасне на землі - від жінки” - до Міжнародного жіночого дня;
“Лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка”;
“Українська революція: доба Центральної Ради” - до 95-річчя від дня створення Центральної Ради;
“Фітотерапія в лікуванні туберкульозу” - Національна Програма боротьби з захворюванням на туберкульоз;
“Туберкульоз: запитання та відповіді” - відкритий перегляд до Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульоз;
„У зорепадах слів і ягодах калини”;
„Безмежна сила слова” - відкритий перегляд до Всесвітнього дня поезії;
Цикл книжкових виставок, присвячених національним святам країн ЄС „Що святкує Європа”- Литва, Угорщина, Греція;
“Історія економічних вчень” - перегляд літератури;
“Корпоративна культура”- перегляд літератури;
“Страхові послуги” - перегляд літератури;
“Для всіх, кому любий сміх ” - перегляд літератури до Дня

Календар мистецтв:

Електронна презентація до 150-річчя від дня народження українського живописця М.Пимоненка;
Виставка до 140-річчя від дня народження живописця О.Новаківського;
Електронна презентація до 90-річчя від дня народження української майстрині М.Тимченко;

Літературний календар:

„Щира сповідь Архипа Тесленка” - книжкова виставка до 130-річчя від дня народження українського письменника А.Тесленка.

ОЮБ ім. О.Бойченка

Масові заходи:
“Музика - дітям та юнацтву” - цикл заходів в рамках Всеукраїнського тижня;
“Т.Г.Шевченко - символ України” - День інформації;
“Тарасова доля - то правда жива” - літературно-музична година;
“Дівчина весна” - конкурсна програма в рамках акції “Святкуємо разом з бібліотекою” до Міжнародного жіночого дня;
“Історія жіночого руху “ - 8 Березня - пізнавальна година;
літературно - музична година. “Живий куточок” - пізнавально - розважальна година;
“Лицарі сцени “ - літературно-музичний калейдоскоп до Міжнародного дня театру;
“Озеленення нашого краю” - зустріч з керівником фірми ландшафтного дизайну Г.В.Савицькою;
“Вітальна листівка власноруч” - майстер-клас;
“Без верби і калини немає України” - літературно-музична година;
“Українська писанка” - майстер-клас;
“Архітектура старого міста Єлисаветграда” - слайд-бесіда;
“Справжній друг: як його знайти” - конкурс;
“Шевченко - майстер живопису” - слайд-бесіда;
“У чистих водах мелодій” - музичний турнір;
“Шевченко - художник” - слайд-бесіда;
“ДБА бібліотеки” - бібліотечний урок;

Книжкові виставки:

“Шевченкове слово в віках не старіє...”;
“Поезія - це завжди неповторність “- до Всесвітнього дня поезії;
“Квіти навколо нас” - до Міжнародного жіночого дня;
“Знайомся: новий журнал” - “Географія для допитливих”, “ Країна знань”;
“Водні ресурси Кіровоградщини”;
“Із світоглядного калейдоскопу педагога” - до 420-річчя від дня народження Я.А.Каменського;
“Безпека праці - пріоритет держави”;
“Вічний, як народ: Т.Г.Шевченко”;
“Український театр: від витоків до сучасності” - до Міжнародного дня театру;
“Елементи натхнення” - виставка творчих робіт студентів КІРУЕ;
“Календар знаменних і пам'ятних дат: М.Лисенку - 170”;
Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОДБ ім. А.Гайдара

До 198-річниці від дня народження Т.Г.Шевченка:
“Мистецька спадщина Т.Г.Шевченка” - віртуальна панорама;
“Геній землі української” - виставка літератури;
“Життя вічне - слово невмируще” - година натхнення;
“Крилате слово Кобзаря” - книжкова виставка та огляд літератури;
До ювілеїв письменників:
“Видатні українські письменники - малечі” - електронна презентація до 185-річчя від дня народження українського байкаря Л.Глібова;
До Міжнародного дня театру:
“Актори і ролі” - зустріч з акторами Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького;
Зустріч з акторами студентського театру “Резонанс”;
Всеукраїнський тиждень дитячого читання:
“Величність Книга запрошує на Книжкові іменини”- театралізоване дійство - відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання в області;
“Читали, читаємо і читатимемо завжди!” - День голосного читання;
“У світі героїв усіх століть” - літературна розвага з використанням мультимедійних технологій;
“Подорож у царство книг” - презентація книжкової виставки;
“На гостини у бібліотеку” - день відкритих дверей;
“Книжкові перлини дитячої літератури” - презентація книжкової виставки;
“Пам'ятники літературним героям” - віртуальна подорож;
“Дітям про все на світі” - день енциклопедій;
“ Журнальна карусель запрошує” - день періодики;
“Книга - твій друг, без неї як без рук” - розважальна програма;
“Сучасна українська книга для дітей - виставка літератури;
“ У світ книги - через Інтернет” - день знайомства з електронною книгою; “Мандруємо у казку” - засідання міні-школи “Вулик”;
“Казковий калейдоскоп” - презентація книжкової виставки;
“Зростаймо з книжкою” - День інформації. Закриття тижня.
“Знайомтесь: новинки сезону!” - огляди нових надходжень з викладками літератури.

Відбулися пізнавально-розважальні заходи.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua