[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за квітень 2012 року)

Загальні питання:

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:
1. Про стан виконання обласної програми “Центральний регіон - 2015” по галузі ”культура” у І кварталі 2012 року.
2. Про стан виконання програми економічного і соціального розвитку у галузі “культура” у І кварталі 2012 року.
3. Про стан забезпечення пожежної безпеки закладів культури області.

26 квітня відбувся мітинг та покладання квітів до пам'ятника жертвам Чорнобильської катастрофи. У мітингу взяли участь представники обласної, міської влади, громадських організацій, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

26 квітня на місці закладання капсули біля пожежної частини в селищі Новгородка встановлено пам'ятний знак героям-чорнобильцям, як пересторогу для майбутніх поколінь та заповіт - бережіть нашу землю! Цього ж дня в районному Будинку культури відбувся реквієм “Дзвони Чорнобиля. Два міста...”

В обласному центрі відбулася презентація путівника “Кіровоград туристичний” виданого відділом культури та туризму міської ради. У заході взяли участь члени робочої групи з розробки путівника та представники громадськості.

Вихід у світ цього путівника - один із перших кроків на шляху реалізації обласної програми ”Центральний регіон - 2015” в частині, яка передбачає створення репутації Кіровограда як міста, привабливого для туристів.

У Кіровограді відбулася презентація проекту “Історичний автобус”. З 12 квітня містом курсуватиме автобус, у якому пасажири зможуть почути цікаві факти з історії обласного центру.

“Історичний автобус” - це одна зі складових проекту “Креативне місто”, що покликаний перетворити Кіровоград саме на креативне місто.

У Соснівці Олександрівського району відкрили незвичайний пам'ятник. Це данина пам'яті хліборобам цього та навколишніх сіл, які загинули у 1920 році, захищаючи врожай від більшовиків. Адже наслідки продрозкладки були трагічними - людей прирікали на голод. Захід відбувся в межах урочистостей, присвячених вшануванню героїв Холодного Яру.

Театрально - концертне життя

Обласна філармонія:

12 квітня - концерт фортепіанної музики за участю лауреата Міжнародних конкурсів Сергія Кудринецького;
16 квітня - концерт української рок-групи “Воплі Відоплясова” з новою програмою “ 25 років на орбіті”;
18 квітня - концерт російського співака Стаса П'єхи;
27 квітня - вистава Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім.М.Куліша “ Зупинка по совісті, або скільки живуть собаки?

1 квітня в Кіровоградському академічному обласному театрі ляльок відбулася прем'єра вистави “Декамерон” за твором Дж.Боккаччо.

Народний хореографічний ансамбль “Росинка” обласного центру дитячої та юнацької творчості відзначив своє 30-річчя. 12 квітня в обласній філармонії відбулися урочистості та святковий концерт з цієї нагоди.

17 квітня в Кіровоградській музичній школі № 1 ім.Г.Нейгауза відбувся концерт “Пасхальна гармонія”, на якому поєдналися творчість фортепіанного, струнного і теоретичного відділів, вірші великих поетів і класична музика.

17 квітня в обласній філармонії відбувся благодійний концерт у рамках проекту “ Добро починається з тебе”.

26 квітня в обласній філармонії відбувся VII Всеукраїнський фестиваль-конкурс краси і таланту”Степова красуня”, який традиційно проходить в межах Міжнародного дитячого фестивалю “Світ талантів”.

27 квітня на площі Кірова обласного центру пройшло грандіозне шоу Всеукраїнського туру ”Вболівай з найкращими”. Відома співачка Руслана вчила нашу молодь як вболівати по-європейськи та відчувати себе переможцями. Розігрувалися квитки на матч ЄВРО-2012.

Кіно

У Кіровограді з 4 по 6 квітня проходив другий Молодіжний кінофестиваль аматорського кіно “Ранок”.

У цьому році до оргкомітету надійшло майже 200 фільмів із 30 міст і сіл України, 19 міст Росії, а також Ізраїлю, Білорусі, Великобританії, США, Ірану, Сирії та Португалії.

На кінофестивалі крім аматорських робіт, глядачам були представлені позаконкурсні роботи.

Фестивалі

У Кіровограді пройшов XVII Всеукраїнський фестиваль дитячої й юнацької творчості, присвячений Всесвітньому дню Землі. Тема цьогорічного фестивалю символічна - “Земля радіє в колі друзів”. У ньому взяли участь більше трьохсот юнаків і дівчат з різних областей України, з Росії та Португалії. Володарями гран-прі стали вихованці театру-студії “Маска” та студії сучасної естрадної дитячої пісні “Вікторія” Кіровоградського обласного ЦДЮТ.

28 квітня розпочався Міжнародний дитячий фестиваль пісні і танцю “Об'єднаєм дітей мистецтвом”. У фестивалі взяли участь понад 2000 дітей з 12 регіонів України та з-за кордону.

У Києві пройшов Всеукраїнський конкурс “Воскресни, писанко!” Кіровоградщину представили вихованці студії образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва “Писанка” обласного ЦДЮТ (керівник Т.Стороженко). Їхній композиції з писанок ”Та, що Всесвіт береже” журі присудило перемогу, визначивши цю роботу найбільш оригінальною та художньо довершеною. А наш земляк В.Нагорний посів III місце за авторську писанку “Жучки”, виконану в трипільському стилі.

У Кіровоградській музичній школі №1 ім.Г.Нейгауза в рамках “Нейгаузівських музичних зустрічей” відбувся концерт лауреата Міжнародних конкурсів Миколи Дівіна (Київ), в якому звучали твори Ф.Шопена, О.Скрябіна, Й.Брамса, С. Ярумського. Почесний гість подарував народному музею Г.Нейгауза та музичній школі його імені оцифровані записи концертів нашого видатного земляка.

У квітні в Києві відбувся І Міжнародний інструментальний конкурс Євгена Станковича. У конкурсі взяв участь та став переможцем камерний оркестр Кіровоградського музичного училища (керівник Н.Ю.Хілобокова).

Туризм

На Хуторі Надія пройшло свято відкриття туристичного сезону. Перші відвідувачі заповідника познайомилися з театралізованою музичною композицією учасників ансамблю “Чиста криниця” Будинку культури “Авіатор”.

Просвітництво. Художня самодіяльність

14 квітня на площі перед Кіровоградською міською радою було встановлено величезну великодню писанку, яку розписали місцеві художники, в рамках Всеукраїнського фестивалю “Парад вишиванок”.

Свято духовного співу “Благовіст” відбулося у Свято-Покровській церкві села Кірового Долинського району. Було організовано виставки робіт майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва з духовної тематики, перед парафіянами виступили хорові, вокальні колективи та окремі виконавці.

Свято духовного співу “Благовіст” відбулося у Свято-Покровській церкві села Кірового Долинського району. Було організовано виставки робіт майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва з духовної тематики, перед парафіянами виступили хорові, вокальні колективи та окремі виконавці.

В Онуфріївському районному Будинку культури відбулася конкурсно-розважальна програма” Перлинка Онуфріївки-2012”.

У рамках проекту “Культурний центр Ексампей”, який було презентовано в Кіровограді, розпочав роботу літературний клуб. На засіданнях клубу можна буде познайомитися з новинками української та світової літератури, а також класичними творами, які мало відомі кіровоградському читачу. Час від часу засідання відвідуватимуть відомі письменники, які проводитимуть майстер-класи і читання.

29 квітня у Міжнародний день танцю своє 20-річчя відсвяткував зразковий аматорський хореографічний ансамбль “Веселка” Долинського районного Будинку культури.

Колектив продемонстрував програму, до якої увійшли хореографічні постановки народного, бального та сучасного танцю.

9 квітня відбулися святкові заходи у Лозуватському сільському Будинку культури Ульяновського району з нагоди присвоєння місцевому фольклорному ансамблю “Надвечір’я” звання “народний аматорський автентичний колектив”.

Музейна справа

Обласний художній музей

11 квітня в обласному художньому музеї пройшов IV Великодній аукціон. На ньому продано 30 картин. Кошти зібрані під час акції підуть на потреби операційного відділення обласної дитячої лікарні.

Квітневі експозиції, виставки: - експозиція до Свята Великодня; - експозиція “Злочин без строку давності”, присвячена Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів; - представлено картину Броніслава Олександровича Домашина (1927 - 2000) “Пост ДАІ”; - виставки робіт художника-земляка Амшея Марковича Нюренберга до 125-річчя від дня народження; - моновистава ”Опыты новейшей инквизиции” за мотивами творів А.П.Чехова за участю актора Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького Юрія Жеребцова; - фотовиставка “Крилата пам'ять Перемоги” - до Всесвітнього дня авіації і космонавтики ( відкрита в малій галереї обласного художнього музею в Будинку культури “Авіатор”); - до Дня пам’яток історії та культури у відділі Кіровоградського обласного художнього музею - картинній галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна” відкрито експозицію “Історична пам’ять як основна рушійна сила у творчості Петра Оссовського”; - виставка hand-made виробів “Креативна штучка” в рамках святкування Світлого Христового Воскресіння; - виставка “Трагедія Чорнобиля”, присвячена 26-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС; - пересувні виставки які знайомлять з творчістю видатних художників, на базі загальноосвітньої школи с.Калинівка Кіровоградського району; - експозиція “Танцювальна столиця України” до Міжнародного дня танцю;

18 квітня у міському літературно-меморіальному музеї І.Карпенка-Карого відбувся вечір пам'яті “Мій добрий, летючий світе, я вірю: ти уцілієш!”, присвячений 70-річчю від дня народження поета та журналіста Валерія Гончаренка та 50-річчю від дня заснування ним першої в Кіровограді молодіжної літературної студії “Бригантина” (яка через 6 років ним же була перейменована в “Сівач”).

Пісні на його вірші виконали А.Фоменко, Л.Гайдай, Б.Притула. Звучав голос поета і уривки з телефільмів про нього, вірші-посвяти його “сівачівців”, переклади його поезії О.Архангельського, Т.Баришевої, В.Корнійця, А.Корінь, О.Полевіної.

У міському художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна вперше відкрито виставку робіт вихованців відділу образотворчого мистецтва Кіровоградської дитячої школи мистецтв, що в селищі Новому.

На виставці представлено понад п'ятдесят творів юних художників від восьми до сімнадцяти років, виконаних в різних техніках.

В обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація Кіровоградської організації Міжнародного молодіжного об'єднання “Ротарі клуб”. Президент молодіжної організації Ярослава Негода розповіла про благодійні соціальні акції, які вони проводять у межах області.

Під час заходу в краєзнавчому музеї активні учасники “Ротарі клубу” презентували себе та свою творчість.

Образотворче мистецтво

24 квітня в галереї “Єлисаветград” відкрилась виставка молодого кіровоградського художника Василя Коваля. На виставці представлені живописні роботи в різних жанрах - натюрморт, пейзаж, портрет.

У фойє Гайворонського районного Будинку культури експонувалась виставка нашої землячки художниці Марини Буковської . На виставці представлено 15 картин.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім. Д. Чижевського

Відбулися масові заходи:

Книжкові виставки, перегляди літератури:

“І для сміху, і для розуму” - відкритий перегляд до Дня сміху;

“Розширення НАТО та європейська політика України” - книжкова виставка;

“Планування, облік та аудит на підприємстві”- тематичний перегляд літератури;
“Котилася писаночка з гори на долину...” - відкритий перегляд літератури до Великодня;

“Восьме чудо світу - книга” - книжкова виставка;

“Інформаційно-комунікативні технології: тенденції розвитку” - книжкова виставка;
„Світова культурна спадщина” - відкритий перегляд літератури до Дня пам’яток історії та культури;

“Земля - життя колиска, одвічний людства дім...”- відкритий перегляд літератури до Дня довкілля;

“Полиновий вінок„ - книжкова виставка до річниці Чорнобильської катастрофи;
“Під полиновою зорею” - відкритий перегляд літератури до річниці Чорнобильської трагедії;

„Історія крізь призму бібліографічних джерел” презентація-огляд книжкової виставки; “Перемогли, щоб жити в мирі” - книжкова виставка до Дня Перемоги;

“Страховий ринок України: тенденції та перспективи розвитку” - тематичний перегляд літератури;

Літературний календар:

„Ціннісні орієнтири О.І.Герцена” - книжкова виставка до 200-річчя від дня народження О.Герцена, російського публіциста, письменника, філософа;

„Художні обрії Василя Шевчука” - книжкова виставка до 80-річчя від дня народження В.Шевчука, українського письменника;

„Поетичні майстерні”;

“По улице моей который год....” - книжкова виставка - до 75-річчя від дня народження Б.А.Ахмадуліної, російської поетеси;

“Голос дому, дороги голос” - книжкова виставка до 80-річчя від дня народження В.А.Шевчука, українського письменника;

“Храми Єлисаветграда” - виставка спільно з обласним краєзнавчим музеєм та Державним архівом Кіровоградської області до 255-річчя заснування Храму на честь ікони Володимирської Божої Матері. Представлено архівні документи, щодо історії храмів різних релігійних конфесій, релігійні видання, культові речі;

Орхуський інформаційно-тренінговий центр:

“Екологія. Природа. Людина” - книжкова виставка до Дня довкілля та до Всесвітнього дня Матері-Землі;

Зустріч з майстринями родини Кравченків та Карповичів в рамках роботи XVІІ Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості , присвяченому Всесвітньому дню Земл. Майстрині поділилися з усіма бажаючими секретами створення оригінальної ляльки та особливостями роботи в техніці тильди;

Польський культурний центр:

„До Дня Конституції Республіки Польща” - книжкова виставка;

Центр Європейської інформації:

„Що святкує Європа” - Нідерланди - книжкова виставка;

„Бути креативним - бути європейцем” - майстер-клас;

„Європейська інтеграція. Скажи своє слово” - інтерактивний стенд-опитування в рамках святкування Дня Європи;

Канадсько-український бібліотечний центр:

“Традиції та свята української діаспори” - літературно-музична композиція;

Гендерний центр:

„Гендер як соціальне поняття” - лекція-тренінг;

Обласна програма “Література рідного краю”

“На могилі високій спомину спів мій виросте чорнобривцем...” - ювілейний літературний вечір пам'яті поета В.Гончаренка;

Обласна програма по реалізації в області Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року.

“Безпека в мережі Інтернет” - веб-екскурсія;

До Дня Інтернету:

Проведено веб-презентації спеціалізованих сайтів для працівників обласної громадської організації інвалідів “Спеціалізований центр правової та психологічної допомоги” в рамках співпраці;

„Здоровий спосіб життя через призму національних бойових мистецтв” - веб-бесіда;

Дні інформації:

“Від творчого вчителя - до компетентного учня”;

Творчі зустрічі:

Зустріч з поетом, прозаїком, журналістом Олексієм Кононенком у рамках проекту „Єлисаветградський книговир”;

Персональні виставки:

“Квітковий арт-фіш” - персональна виставка Надії Колодій. Автор виставки працює в техніці арт-фіш лише рік, але в колекції вже більше 20 картин. Квіти - основна тематика творчості майстрині. Ажурно-витончені роботи виконані з кісток та луски риби. Потрібно володіти самобутнім талантом, щоб зробити з такої банальної сировини пелюстки троянди, лілії, ромашки, жовтецю, тонкі стебла і листочки, бутони;

“Клаптикові дива” - презентація персональної виставки клаптикового шитва члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, народної майстрині Людмили Кривенко;

Презентації книг:

Презентація книги відомого краєзнавця Івана Петренка “ Кіровоградщина повоєнна 1944-1948”. Книга містить цікаві факти, документи, фотографії. Це ще один крок у реалізації регіонального проекту “Історія рідного краю”;

Презентація книг „Хрест” та „Кінець світу” письменника Василя Базіва;

В рамках програми „Література рідного краю” презентація книг Вадима Пеунова „Помста знехтуваних богів”, „Таке коротке довге життя” та Михайла Скакуна „Там, де Ятрань круто в’ється”;

Презентація нового роману Григорія Гусейнова „Повернення в Портленд”. Зустріч було підготовлено й проведено за участю організації “Український клуб”;

Презентація нового резонансного роману Юрія Андруховича „Лексикон інтимних міст”. Захід проведено в рамках „Лексикон-туру” відомого українського письменника великими містами України;

Презентація книги молодого письменника Дмитра Дроздовського „Меридіан розуміння”;

Майстер-класи:

„Пасхальна лялька-вербниця” - майстер-клас ляльки-мотанки;

Відбулися майстер-класи народного артиста України, актора, режисера, сценариста, композитора, музиканта та художника Георгія Делієва та актора театра та кіно Юрія Коваленка в рамках Молодіжного фестивалю аматорського кіно „Ранок”;

„Створи диво власними руками” - майстер-клас з виготовлення великодніх писанок майстрині Н.Федорової та студентів мистецького факультету КДПУ ім.В.Винниченка;

Конференції:
„Планування, облік, аналіз і аудит в системі ефективного управління підприємством” - науково-практична конференція;
У рамках конференції для учасників був організований тематичний перегляд літератури на тему „Планування, облік та аудит на підприємстві”;
“Інформаційно- комунікативні технології в освітньому процесі” - науково-практична конференція.
Мета заходу: ознайомити учасників конференції з використанням інноваційних інформаційно-комунікативних технологій в освітньому процесі та з передовим досвідом їх впровадження в практику роботи навчальних закладів освіти різних рівнів, методикою проведення мультимедійних презентацій, застосуванням ІКТ у викладанні окремих дисциплін.

“Текстильна казка” - виставки інтер'єрної ляльки до Міжнародного жіночого дня.

Тренінги:
„Адвокація бібліотечних послуг” та „Інтелектуальна власність” - тренінги в рамках проекту „Бібліоміст” для бібліотекарів Олександрівського району;

“Колоритні мандрівочки”:
В рамках проекту творчих зустрічей „Колоритні мандрівки” виступили вихованці Кіровоградського музичного училища та аматорського театру „Сучасний студентський театр”;

“Єлисаветградські місця Кропивницького” - лекція в рамках творчих зустрічей;

Засідання клубів:
“Світова культурна спадщина” - тематичне засідання клубу розмовної англійської мови, присвячене Дню пам'яток історії та культури;

ІРЦ “Вікно в Америку”:
„Земля - наш спільний дім” - тематичне засідання клубу розмовної англійської мови до Всесвітнього дня Матері-Землі;

“Предметно-орієнтовані повнотекстові бази даних іноземними мовами” - семінари-тренінги;

Зустріч з офіцером економічного департаменту Посольства США в Україні Марком Гартнером.

Представник посольства зробив короткий екскурс в історію становлення підприємництва, розповів про систему функціонування і підтримки малого бізнесу у Сполучених Штатах, а також провів паралель про перші кроки молодого підприємця у Сполучених Штатах та Україні;

Студії:
Студія пам'яток архітектури Кіровоградщини в рамках І-ї обласної пам'яткознавчої студії ім.Є.Чабаненко;

Лекції:
“Методи самореалізації особистості” - лекція для держслужбовців; „Нетворкінг організації” - лекція для молодих спеціалістів міста у Центрі підвищення кваліфікації;

Концерти:
„Великий гітарний концерт” студентів класу гітари Ігоря Голишева Кіровоградського музичного училища;
Концерт пасторальної музики, у виконанні учнів та викладачів музичного училища

Дні В.Шекспіра:
Протягом квітня у кіноклубі „Екран” обласної бібліотеки тривали покази фільмів - екранізацій творів видатного драматурга Вільяма Шекспіра.

Шашковий турнір XXII міської спартакіади „Здоров’я”, присвяченої року спорту.

ОЮБ ім. О.Бойченка

Масові заходи: “Україна - Казахстан” - вебмарафон;
“Музейний простір України” - День інформації;
“Талант - це наполеглива праця” - презентація книг М.Скакуна і В.Пеунова;
Наша адреса у Всесвіті” - урок-подорож;
“Ігри, що підкорили світ” (Олімпійські ігри) - пізнавальна програма; “Живий куточок” - пізнавально-розважальна година;
“Сини степового краю” - літературна година;
“Міжнародні літературні премії” - слайд-бесіда;
“Чорнобиль - незакінчена історія” - вечір-зустріч;
“Чорнобиль на відстані часу” - слайд-бесіда;
“Це безцінний скарб - писанка” - слайд-екскурс до Музею писанки;
“Українська писанка”- майстер клас;
“Ніч у бібліотеці з Леонардо да Вінчі” - бібліотечний квест;
“У чистих водах мелодій” - музичний турнір;
“Зірки української естради” - музична година;
“Чи знаєте ви музику?” - музичний турнір;
“Парк автомобільного періоду” - калейдоскоп цікавих автофактів;
“Hand made - речі своїми руками” - майстер-клас з виготовлення листівок;
“Храм мудрості” - інтелектуальна гра;
“Бібліотечна програма ІРБІС” - бібліотечний урок;
“Бібліографічні покажчики: структура, види, призначення, використання” - бібліотечний урок;

Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
Виставка писанок вихованців Зразкового художнього колективу студії образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва “Писанка”;
“На розі полудня” - до 70-річчя від дня народження В.Гончаренка;
“1 квітня - День сміху”;
“Чорнобильська трагедія на відстані часу;
“Собори наших душ” - до Міжнародного дня пам'яток і визначних місць; “Мінерологія – наука всіх наук”
“Спорт. Туризм. Здоров'я” - до Всесвітнього дня здоров'я;
“Календар знаменних і пам'ятних дат:І.Кавалерідзе - 125”;
“Календар знаменних і пам'ятних дат: А.Тарковському - 80”.

Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОДБ ім. А.Гайдара

До дня сміху:
“Сходинками шкільного гумору” - виставка-сміхотерапія;
“День Ха-Ха або 1 квітня”- виставка-гра;
“На вулиці сміху” - літературний вернісаж;
До Міжнародного дня дитячої книги:
“Чарівна подорож до казкового міста” - мультимедійна відеоподорож;
“Моя улюблена класика” та “Всеволод Нестайко радить прочитати” - огляд серій книг;
“У колі книголюбів” - ерудит-жарт-лото;
Цикл заходів “Подорожуємо сторінками “Букварика Здоров'я”:
“Як стати Нехворійкою” - ігрова сюжетна програма;
“Азбука здоров'я” Н.Чуб - голосне читання книги;
“Учись бути здоровим” - книжкова валео-виставка;
До Великодня:
“Квілінгові фантазії до весняних свят” з циклу “Веселкова галерея запрошує друзів” - креатив-майстерня;
“Ікона крізь віки” - презентація книжкової виставки;
“Велике свято - Воскресіння” - зустріч із священнослужителем;
“Великдень - свято світла і добра” - презентація книжкової виставки;
До Всесвітнього дня авіації космонавтики:
“Парад космічних див” - презентація книжкової виставки;
“Довгий шлях до зірок” - космічна віртуальна мандрівка;
До Чемпіонату Європи з футболу Євро-2012:
“Ми обираємо здоровий спосіб життя” - година спілкування із спортивним тренером; “Українці на спортивному Олімпі” - презентація книжкової виставки Зустріч із спортсменами футбольного клубу“Зірка”;
До ювілеїв письменників:
“Видатні українські письменники – малечі” - електронна презентація до 105-річчя від дня народження українського прозаїка М.П.Трублаїні;
До 26-річниці аварії на Чорнобильській АЕС:
“Чорнобиль не має минулого часу” - урок-спомин;
“Чорнобиль: уроки людству” - година пам'яті;
“Чорнобиль: забуттю не підлягає” - книжкова виставка;

Відбулися пізнавально-розважальні заходи.

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua