Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за травень 2012 року)
Загальні питання:
На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації було розглянуто питання:
1. Про організаційну роботу відділу культури і туризму Устинівської райдержадміністрації щодо забезпечення діяльності закладів культури клубного типу, бібліотек, музеїв, початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів району.
У Кіровограді відбулася першотравнева демонстрація.
Колони кіровоградців прикрасили державні прапори та прапори кількох політичних сил, барвисті весняні квіти та кульки.
Гарного святкового настрою демонстрантам задав муніципальний духовий оркестр та щирі вітання від усіх присутніх на центральній площі Кіровограда.
Святкова першотравнева хода завершилася мітингом на площі Богдана Хмельницького.
9 травня в Кіровограді відбулися святкові заходи з нагоди 67-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
Відзначення Дня Перемоги в обласному центрі розпочалося з мітингу на стадіоні “Зірка”, продовжилося на площі Кірова та “Фортечних валах”. У заходах взяли участь керівники області та міста, ветерани Великої Вітчизняної війни, депутати, жителі міста, військові, студентська та учнівська молодь.
20 травня, в День пам'яті жертв політичних репресій, представники влади і громадськість Кіровограда вшанували пам'ять репресованих в Україні хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам'ятного знака “Жертвам голодоморів та політичних репресій” на меморіальному комплексі “Фортечні вали”.
22 травня біля пам'ятника Тарасу Шевченку в Кіровограді відбулися мітинг та покладання квітів з нагоди відзначення 151- ї річниці з дня перепоховання великого українського поета.
В урочистій церемонії взяли участь представники обласної та міської влади, молодіжних організацій, громадськість, мешканці та гості міста.
За вагомий особистий внесок у розвиток національної культури, багаторічну творчу діяльність, високу професійну майстерність звання ”Заслужений працівник культури України” присвоєно директорові комунального закладу “Кіровоградська музична школа № 2 ім.Ю.Мейтуса Валентині Ревенко.
Архітектор Олена Грудачова отримала І премію за кращий проект організації забудови та благоустрою територій, прилеглих до Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького по вул.Дворцовій у м.Кіровограді.
У селі Соснівка Олександрівського районну відкрили пам'ятник місцевим хліборобам, які загинули у 1920 році, захищаючи врожай від продзагонів. Ідея встановлення пам'ятника належить відомому досліднику української історії Р.Ковалю, творче втілення у граніті здійснив скульптор Д.Бур'ян.
Театрально - концертне життя
В обласній філармонії відбувся звітний концерт солістів та творчих колективів Кіровоградського музичного училища.
17 травня в приміщенні обласної філармонії відбулося урочисте святкування 30-річного ювілею лауреата Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів народного художнього колективу України театру танцю “В гостях у казки”.
18 травня в приміщенні обласної філармонії відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.
Кращі працівники галузі були відзначені почесними грамотами та подяками обласної державної адміністрації. Також відбулося урочисте вручення обласної премії в галузі культури “Духовний скарб Кіровоградщини” лауреатам 2011 року - артисту ляльководу Кіровоградського академічного обласного театру ляльок Володимиру Кравченку ( номінація “За внесок у розвиток професійного, музичного, театрального, хореографічного, фото та кіномистецтва”);
директору обласного Центру народної творчості Валентині Пращур ( номінація “За популяризацію національної культури, фольклорної спадщини, збереження і збагачення народного мистецтва”);
завідувачу науково-методичного відділу Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Олександру Кротову (“За вагомий внесок у збереження та популяризацію культурної спадщини”);
директору Олександрівської районної бібліотеки для дітей Світлані Рулі (“За внесок у розвиток бібліотечної справи”).
19 травня кіровоградці відзначили річницю перемоги наших земляків у танцювальному телепроекті “Майданs”.
Святкування розпочалося на площі Кірова обласного центру. Тут хореограф Олександр Лещенко провів майстер-клас масового танцю.
В обласній філармонії відбувся гала-концерт танцювальних колективів Кіровограда, майдансерів та вихованців школи хореографії імперії мистецтв - ”Форсайт”.
Молодіжний театр “Резонанс” ім.Валерія Дейнекіна відсвяткував своє 55-річчя.
Свій ювілей молодіжний театр відзначив прем'єрою. Для неї була обрана п'єса Миколи Куліша “Отак загинула Гуска”. В сценічному варіанті вистава має назву ”Блаженний острів”.
Фестивалі
1 травня в Новоукраїнці в Центральному Палаці культури “Ювілейний” пройшов фестиваль хореографічного мистецтва “Степівчанка” збирає друзів”, ініційований народним аматорським ансамблем танцю “Степівчанка”.
На гостини до “Степівчанки” завітали 11 аматорських хореографічних колективів з Новоукраїнського району, гості з міста Кіровограда.
Закінчився фестиваль врученням дипломів та сувенірів від організаторів заходу.
15 травня відбулося відкриття фестивалю камерної та симфонічної музики “Травневі музичні зустрічі”. Цього року фестиваль отримав статус Всеукраїнського. У фестивалі взяли участь музичні колективи з 10 областей України. Ще однією особливістю було те, що цього року фестиваль проводився не лише в Кіровограді, а й в районах області.
У Кіровограді відбувся обласний фестиваль “Єврофест-2012” з метою поглиблення знань про Європейський союз та впровадження загальноєвропейских цінностей. Євроклуби презентували країни, життя в яких вони вивчали протягом року. Участь у “Єврофесті” також взяли представники громадських організацій “Полонія” та “Нашите хора”. Вбрані у національний одяг, вони пригощали національними стравами, співали народні та сучасні пісні Польщі й Болгарії.
Хор “Зорянка” педагогічної практики Кіровоградського музичного училища взяв участь у Х Міжнародному Павловському фестивалі ім.М.Глінки, що відбувся в Павловську /Санкт-Петербург/ , та здобув звання лауреата і став володарем Золотого кубка.
Зразковий аматорський хореографічний ансамбль “Веселка” Долинського районного Будинку культури, який 18-19 травня взяв участь у VI Міжнародному танцювальному фестивалі “Містерія танцю” у номінації “Народний танець” отримав почесне друге місце. Всі учасники колективу та його керівник Галина Жир були нагороджені пам’ятними сувенірами оргкомітету фестивалю.
26-27 травня в обласній філармонії відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва “Калиновий спів”. У ньому взяли участь 33 колективи з Кіровоградської, Вінницької, Миколаївської, Черкаської та Дніпропетровської областей. Гран-прі фестивалю отримав народний аматорський хор Чорнобаївського РБК Черкаської області ( керівник - заслужений працівник культури України Б.Камінський).
В рамках проведення фестивалю в фойє філармонії відбулися: виставка “Калиновий розмай” майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва Добровеличківського району, виставка короваїв, виготовлених майстринями Кіровоградщини, фотовиставка “Калиновий дивосвіт”.
Просвітництво. Художня самодіяльність
У Бобринецькому міському центрі дозвілля молоді відбувся концерт-зустріч ”Естафета поколінь”, присвячений Дню Перемоги. Для ветеранів, жителів міста линули такі знайомі щемливі пісні на військову, воєнну тематику, жодна з яких не залишила гостей зустрічі байдужими.
Музейна справа
Обласний художній музей
Травневі виставки:
- виставка “Дзеркало епохи. Старі фотографії”, присвячена 67-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні;
- експозиція приурочена Дню матері;
- пересувна виставка “Свято Перемоги” в обласному госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни з нагоди 67-ої річниці Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками;
- виставка однієї картини “Арешт” (1961) заслуженого художника України, живописця, графіка Бориса Вакса (1912-1989) до 100-річчя від дня народження;
- проведено музейні уроки з інтегрованого курсу “Мистецтво” до Дня матері;
- виставка творів до Всеукраїнського дня працівників культури і майстрів народної мистецтва;
- персональна виставка творів Анатолія Опанасовича Данилова “Магія квітів”;
- експозиція художніх творів до Дня Європи;
- експозиція до Дня перепоховання Т.Г.Шевченка на Чернечій горі;
- експозиція керамічних виробів члена Національної спілки художників України Нелі Федорівни Фірсової;
- експозиція до дня пам’яті художника Якова Петровича Калашника (1927-1967) “Майстер етюдів”;
- персональна виставка творів “Прогулянки містом з Аллою Преображенською”;
- фотовиставка “Танцювальна столиця України” до Міжнародного дня танцю.
17 травня у відділі обласного художнього музею - картинній галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна” відбулося відкриття фотовиставки до п’ятої річниці картинної галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна”.
17 травня в БК “Авіатор” Державної льотної академії відбулося відкриття експозиції “Петро Оссовський. Капелла в Ізборську”. Експозиція створена співробітниками обласного художнього музею в рамках відзначення Міжнародного дня музеїв, 5-річчя відкриття відділу музею - картинної галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна” та до 87-ї річниці від дня народження Петра Оссовського.
19 травня в обласному художньому музеї та галереї Петра Оссовського відбулася УІІІ Міжнародна акція “Ніч музеїв”, присвячена Міжнародному дню музеїв.
В рамках акції відбулися виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, святкова концертна програма”Відкриваємо таланти”, майстер-класи в рамках роботи “Творчої майстерні” та інші заходи.
23 травня в обласному художньому музеї відбулася презентація відеопроекту “Світ у чуттєвих образах” за участю учасників клубу “Натхнення” Кіровоградського музичного училища.
28 травня в обласному художньому музеї відкрито виставку робіт заслуженого працівника культури України, члена Національної спілки художників України, члена Національної спілки театральних діячів України, члена Всесвітньої організації діячів театру ляльок - УНІМА Василя Макаровича Остапенка, який понад 40 років (1971-2012) пропрацював головним художником Кіровоградського академічного обласного театру ляльок.
29 травня в обласному художньому музеї в рамках циклу лекцій “Сторінки історії українського православ'я” відбулася публічна лекція на тему: “Історія православних храмів міста Кіровограда”.
В художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна вперше презентовано виставку студентів архітектурного відділення Кіровоградського будівельного коледжу.
18 травня до Міжнародного дня музеїв у художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна відбулася культурно-мистецька акція “Музейні гостини”, присвячена 120-річчю від дня народження О.Осмьоркіна.
У програмі - відкриття тематичної виставки “Колекція буклетів і каталогів виставок російських художників - учнів О.Осмьоркіна”, тематична лекція, показ документального фільму, художні студії, концерт учнів і викладачів Кіровоградської музичної школи №1 ім.Г.Нейгауза.
В обласному краєзнавчому музеї відкрилась персональна виставка члена Національної спілки художників України Любові Кир'янової, присвяченої Міжнародному дню матері.
18 травня в приміщенні обласного краєзнавчого музею відбулося нагородження лауреатів обласної премії ім.Володимира Ястребова за 2011 рік.
І премія - авторський колектив: Бондаренко Н.В., Горохов М.К.,
Попов О.К., Бєглєцов В.М. (проект ”Пишаймося тобою, рідний краю”);
Кривульченко А.І. (книга ”Водні об'єкти Кіровоградської області. Частина І. Словник водних об'єктів. Частина ІІ. Атлас гідрографічної мережі. Класифікатор водотоків. Водосховища”).
ІІ премія - Жванко В.І., Жванко З.В. (книга “Мій берег”).
19 травня в рамках VIII Міжнародної акції “Ніч музеїв” обласний краєзнавчий музей презентував “Зіркову ніч”, де були представлені цікаві та різнопланові виступи, виставки та заходи, серед яких театралізовані дійства, різножанрові вокальні та музичні колективи, від класики, етнофольку до року, битва поетів, презентації проектів, майстер-класи, тощо.
Акція “Ніч музеїв”також відбулася в Олександрівському районному краєзнавчому музеї. Захід проводився вперше і викликав жвавий інтерес у жителів містечка.
У меморіальному музеї Марка Кропивницького відкрито виставку “Театр імені М.Кропивницького в роки Великої Вітчизняної війни”. На виставці представлено документи 40-х років.
Образотворче мистецтво
У галереї “Єлисаветград” обласного центру відкрито виставку Кіровоградського художника В.Остроухова. Ця подія приурочена до 65-річчя митця. В експозиції більше 30 картин. Вони приваблюють своїми незвичними образами, глибоким філософським змістом.
11 травня в Кіровоградській галереї мистецтв “Єлисаветград” до Дня банківського працівника відкрилась виставка “Гроші як мистецтво” з колекції директора Кіровоградської обласної дирекції “Правекс-Банк” Михайла Бондара.
Декоративно ужиткове мистецтво
19 травня відбулося відкриття “Алеї майстрів” по вулиці Дворцовій у Кіровограді.
Представники обласної громадської організації “Єлисаветградський узвіз” та клубу народних ремесел “Ниточка” представили кіровоградцям свої роботи у найрізноманітніших жанрах ужиткового мистецтва.
Святковий настрій всім присутнім створювали учні та викладачі Кіровоградської музичної школи № 1 ім.Г.Нейгауза.
Бібліотечна справа
ОУНБ ім. Д. Чижевського
21 травня в Києві пройшов Ярмарок бібліотечних інновацій „Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади”.
ОУНБ ім.Д.Чижевського представила три проекти, які були інноваційними протягом останнього року, це:
- „Читаємо в новому форматі: відкриття електронного читального залу”;
- Фотопроект „Моя квітуча Україна”;
- „KINECT у бібліотеці.
На Ярмарку з презентаціями новітніх бібліотечних послуг на тематичних секціях виступили директор ОУНБ ім.Д.Чижевського Олена Гаращенко - доповідь „Читай! Формат не має значення” (у рамках презентації “Будуємо демократію читачів: бібліотеки популяризують в громадах читання”), та заступник директора обласної бібліотеки Оксана Ткаченко, яка представила одразу два проекти - „Читаємо у новому форматі” та „Доторкнись до світу в бібліотеці”. Виступи були схвально сприйняті.
Багато представників засобів масової інформації брали інтерв’ю у головного інженера з автоматизації бібліотечних процесів Кіровоградської ОУНБ
ім.Д.Чижевського Олега Волохіна. Він детально розповідав про концепцію використання новітніх пристроїв у бібліотеці та їхнього призначення.
Інноваційна діяльність колективу Кіровоградської ОУНБ ім.Д.Чижевського була високо відзначена Почесною грамотою Міністерства культури України за вагомий особистий внесок у створенні духовних цінностей та високу професійну майстерність.
Масові заходи:
“Співатиму, співатиму, доки гласу стане...” - книжкова виставка до 195-річчя від дня народження М.І.Костомарова;
“Зелена брама”: героїзм - трагедія - пам'ять” - презентація збірки матеріалів конференції. Це спецвипуск VI краєзнавчого вісника, присвячений 70-річчю відзначення трагічних подій в урочищі “Зелена брама”;
„В сім’ї вольній, новій...” - літературно-мистецький вечір в рамках Всеукраїнського Шевченківського свята;
„Літературна Кіровоградщина - 2012” - презентація альманаху;
Зустріч з молодими літераторами Антоном Кушніром та Валентином Терлецьким;
Зустріч з заслуженим діячем мистецтв України, кінорежисером Миколою Гнатовичем Літусом;
Презентація історичної книги „Нація, яка не капітулює”;
Презентація декоративно-ужиткових робіт “Євро-2012 у творчості народних майстринь”;
“Метаморфози” - виставка кераміки;
До Дня матері:
“Возвелич мене мамо, а я ж бо тебе возвеличу ”- книжкова виставка;
“Як добре, що на світі мати є ...” - відкритий перегляд;
До Дня Перемоги:
“Дорогами війни - до Перемоги”- відкритий перегляд;
“Безкоштовне спілкування ветеранів з рідними, друзями, використовуючи Skype-технології” - проведено акцію”;
“Війна - крізь серце “ - зустріч молоді з ветеранами війни;
До Міжнародного дня Червоного Хреста і Червоного Півмісяця:
“Відгукнутись на чужу біду...” - відкритий перегляд та захід із спеціалістами Товариства Червоного Хреста;
Заходи в рамках святкування Дня Європи:
„Європейський калейдоскоп” - книжкова виставка;
„Європа на твоїй долоні”- відкритий перегляд;
Участь в організації загальноміських заходів до Дня Європи, фестиваль „Єврофест 2012”;
До Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва:
„Культура - це те, що робить націю безсмертною”- книжкова виставка;
„Бібліотеки світу” - віртуальна екскурсія;
“Інформаційні технології в бібліотеці для шкільних бібліотекарів міста”- тренінг;
„Бібліотека - це скарбниця усіх багатств людського духу”- книжкова виставка;
„Бібліофестиваль на Великій Перспективній - 2012”
На фестивалі були представлені цікаві та різнопланові заходи, серед них:
флеш-моб „В майбутнє разом з бібліотекою”;
малюнки на асфальті „Мій улюблений персонаж” та „Моя бібліотека”;
відеопрезентація „Бібліотеки світу”;
протягом дня діяла кінопалатка з відеопрезентаціями бібліотечних проектів та фільмів про бібліотеки;
бібліо-кінект, де кожен бажаючий міг власноруч керувати рухами комп’ютерного героя, граючи у рухливі ігри;
протягом дня проводилось бліц-опитування мешканців міста „Якою я бачу сучасну бібліотеку”;
презентація VII фотовиставки в рамках циклу виставок проекту С.Зайцева „Моя квітуча Україна” - „Сумський калейдоскоп”;
презентація виставки творчих робіт учнів та викладачів КДПУ ім.В.Винниченка „Вчитель. Мистецтво. Школа”;
екскурсія по бібліотеці „Квест з бібліосюрпризами”;
екскурсія до відділу основного книгозберігання „Дух бібліотечної підземки”;
екскурсія до реставраційної майстерні „Книжковий Айболить”;
концерт Кіровоградського муніципального оркестру духових інструментів;
майстер-класи по витинанці;
екскурсія до відділу цінних та рідкісних документів, презентація виставки „Храми Єлисаветграда;
екскурсія до відділу краєзнавства та лекція „Життя та творчість Дмитра Чижевського”;
протягом дня діяла виставка металевих робіт „Металеві метаморфози”;
майстер-класи з квілінгу виставка декоративно-ужиткового мистецтва клубу „Ниточка” та багато іншого.
„Музична культура”- лекція-концерт;
„Міжнародний день музеїв”- електронна презентація;
До Дня перепоховання Т.Г. Шевченка:
“Не забудьте пом'янути незлим тихим словом” - відкритий перегляд;
До Міжнародного дня родини:
“Від родини до України” - відкритий перегляд;
Освіта - ХХІ століття:
“Розкрити дитині науку життя” - книжкова виставка;
До Дня науки:
„Інноваційна Кіровоградщина 2012: наукова думка та розвиток сучасних технологій” - круглий стіл;
Інформаційно-консультативний гендерний центр:
„Зробимо Кіровоградщину територією рівних можливостей”- лекція-тренінг;
До Дня слов'янської писемності і культури:
“Слова Господню мають силу: у них - любов тисячоліть” - книжкова виставка;
В рамках дії проекту “Заочний абонемент” Гете-Інституту в Україні:
Підведення підсумків конкурсу „Я створюю книгу”;
„Вірші і віршики” - презентація медіа-скриньки збірок сучасної німецької поезії;
В рамках дії проекту “Центр європейської інформації”:
До Європейського дня парків:
“Алеями Європи” - виставка-презентація;
Канадсько-український бібліотечний центр:
„Апостол української ідеї Д.Донцов ” - лекція;
До Дня пам’яті загиблих у всіх війнах:
„Ніхто не забутий, ніщо не забуто”- книжкова виставка;
До Дня захисту дітей:
”Діти потребують захисту” - книжкова виставка;
До Всесвітнього дня без тютюну:
“Тютюнопаління, ми і наші нащадки”- відкритий перегляд;
"Лялька-мотанка”- майстер-клас;
Літературний календар:
“Світ правди і краси” - книжкова виставка до 100-річчя від дня народження М.Стельмаха, українського письменника;
“Чарівна розкіш слова” - книжкова виставка до 225-річчя від дня народження К.Батюшкова, російського поета;
Календар мистецтв:
Лекція до 125-річчя від дня народження українського скульптора, графіка Олександра Архипенка;
Польський культурний центр:
„До Дня Конституції Республіки Польща” - книжкова виставка;
Обласна програма „Література рідного краю”:
„В тени мерцающей свечи” - ювілейний літературний вечір до 70-річчя Юрія Камінського;
Колоритні мандрівочки (творчі зустрічі):
„Вечір спогадів” - до Дня Перемоги;
„Жінки декабристів та наш край”- розповідь краєзнавця Л.Рядненко;
ОЮБ ім. О.Бойченка
Масові заходи:
“Місто бібліотечних цікавинок” - бібліофестиваль;
“Літературний чемпіон” - вікторина;
“Живий куточок” - пізнавально-розважальна година;
“Велика Вітчизняна війна у долі народу” - урок пам'яті;
“Планета дитинства” - слайд вікторина;
“Цікаві таємниці із книжкової полиці” - літературна вікторина;
“Листівка власноруч” - майстер-клас;
“Згадка про далекий біль” - вечір фронтової пісні;
“Паперове диво” - майстер-клас із квілінгу;
“Талант - це наполеглива праця” - презентація книг М.Скакуна і В. Пеутова;
“Наша адреса у Всесвіті” - урок-подорож;
“Сини степового краю” - літературна година;
“Мандруємо Європою” - слайд-екскурс;
“Міжнародні літературні премії” - слайд-бесіда;
“Війна очима жінок” - вечір-спомин;
”Вернісаж театральних особистостей: М.Заньковецька, М.Кропивницький, І.Карпенко-Карий, М.Саксаганський;
Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
Виставка робіт студентів КІРУЕ;
“Європейський вибір України - вибір часу” - до Дня Європи;
“Мати - найдорожче у світі слово” - до Дня матері;
“Дім без книги, як день без сонця”;
“Ешелони в пекло” - до 70-х роковин початку насильницького вивезення мирного населення з території України;
“Останній шлях додому” - до Дня перепоховання Т.Г.Шевченка;
“Без науки держава не має майбутнього” - до Дня науки;
“Сидір Ковпак:
історичний портрет”;
“Чи бути здоровим - вирішуєш ти!”
“Проза правди і добра М.Стельмаха”;
“Курити чи бути здоровим:вибираєш ти” - до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням;
“Радіо:етапи розвитку”;
“Паперове диво:мистецтво квілінгу”;
“Мовчазне мистецтво О.Архипенка”;
“Календар знаменних і пам'ятних дат:К.Стеценку - 130”;
Відбулися засідання клубів за інтересами.
ОДБ ім. А.Гайдара
До 67-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні:
“Велич Перемоги урочиста і свята” - літературна експедиція;
“Міста - герої Великої Вітчизняної війни”;
“Навік тих днів із пам'яті не стерти” - свято пам'яті і надії;
Свято фронтової пісні;
“Солдатській славі уклонись!” - презентація книжкової виставки;
“Рядки обпалені війною” - урок пам'яті та презентація книжкової виставки;
Безкоштовні покази фільмів про Велику Вітчизняну війну;
До дня матері:
“Мамо, тобі низесенько вклонюся” - літературно-музичне композиція;
“Родина - ключ до щастя” - презентація книжкової виставки;
До Міжнародного дня музеїв:
“Хранителі вікових цінностей” - зустріч з працівниками художньо-меморіального музею ім.О.Осмьоркіна;
“Музей розпочинається з особистості” - зустріч з А.Д.Кімнатним;
День бібліотек в рамках відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва:
“Читай! Формат не має значення!” - тиждень відкритих дверей у бібліотеці;
“На гостини у бібліотеку” - бібліо-шоу та лялькова вистава;
“Моя улюблена класика” - презентація серій книг та акція “Літературний гурман”;
“Ці дивовижні брати наші менші” - ігрова зоогодина;
“Там, на невідомих доріжках” - бібліотечний квест;
“Велика читацька пригода” - виставка-літературний круїз;
“Новий погляд на знайому бібліотеку” - презентація книги про історію та сучасність Кіровоградської ОДБ ім.А.Гайдара;
До Дня Європи в Україні:
“Великі музеї Європи” - презентація виставки-панорами;
“Шедеври світового мистецтва: Третьяковка, Дрезденська галерея, Лувр” - віртуальна мистецька галерея;
До обласного свята поезії:
Цикл зустрічей із письменниками міста Кіровограда;
“Дитяча книга на Кіровоградщині” - огляд-вікторина;
До Всесвітнього дня Червоного Хреста і Червоного Півмісяця:
“Добре здоров'я додає життя” - зустріч із спеціалістами Червоного Хреста;
До ювілеїв письменників:
Цикл “Письменники - ювіляри року” - книжкова виставка та огляд літератури до 100-річчя від дня народження українського прозаїка, поета, драматурга М.Стельмаха;
Цикл “Видатні українські письменники - малечі” - електронна презентація до 90-річчя від дня народження українського прозаїка А.Дімарова;
Екологічне виховання:
“Збережемо світ в якому ми живем” - еко-урок;
“Бережи свою планету” - година спілкування;
“Книга тривоги нашої -Червона” - екологічний екскурс;
“Дивовижний світ братів наших менших” - зоогодина;
Відбулися пізнавально-розважальні заходи.
|