[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за червень 2012 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:
1. Про організаційну роботу відділу культури і туризму Олександрівської райдержадміністрації щодо забезпечення діяльності закладів культури клубного типу, бібліотек, музеїв, початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів району.
2. Про ліквідацію та зняття з державного обліку музею історії Долинського цукрового заводу в смт Молодіжне Долинського району.

В області було широко відзначено Міжнародний день захисту дітей.
22 червня, у День скорботи та вшанування пам'яті жертв війни в Україні, в Кіровограді відбулося урочисте покладання квітів до Вічного вогню та пам'ятників “Багнет” і “Жертвам фашизму” на території меморіального комплексу “Фортечні вали”.
У покладанні квітів взяли участь представники обласної та міської влади, громадських організацій та політичних партій, трудових колективів міста, ветерани Великої Вітчизняної війни, військовослужбовці.

28 червня в Кіровограді відбулися урочистий мітинг та покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку з нагоди 16-ї річниці Конституції України.
У заході взяли участь представники обласної та міської влади, різних політичних сил, громадських організацій, робітників, службовців, та молоді.

На базі КДПУ ім.В.Винниченка пройшла наукова конференція “Синьоводська битва 1362 року в контексті середньовічної історії Східної Європи”. У ній взяли участь відомі історики з України, Литви, Росії, та Білорусі.
Напередодні Дня Конституції і Дня архітектури України в приміщенні художньо-меморіального музею О.Осмьоркіна відбулося урочисте вручення премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно- прикладного мистецтва імені Якова Паученка. У 2012 році лауреата визначено лише у номінації “архітектура”. Почесну нагороду отримала Пирогова Алла Владиславівна - член Національної Спілки архітекторів України, головний архітектор проекту ТОВ „Модерн” - за реконструкцію житлового будинку під розміщення банку „Правекс” по вул.Шевченка,18 в м.Кіровограді.

Театрально-концертне життя

В обласній філармонії пройшов святковий концерт з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

У рамках акції “Поверни надію” в обласній філармонії відбувся благодійний концерт народного хореографічного ансамблю “Пролісок”. На зібрані кошти буде придбане медичне обладнання для онкохворих дітей обласної дитячої лікарні.

У Кіровоградському академічному українському музично-драматичному театрі ім.М.Кропивницького відбувся прем'єрний показ ”Казки про скомороха та царя Гороха”. Ця музична вистава з піснями і танцями, гонитвою і перетвореннями розрахована на дітей від 7 до 14 років.

“Созвездие танцующей любви” - таку назву отримав звітний концерт кіровоградського зразкового художнього колективу України, хореографічного ансамблю “Надія”, який відбувся в обласній філармонії.

24 червня вокальна група “Губівчанка” Губівського сільського Будинку культури Компаніївського району взяла участь у Дні різьбяра та майстра плетіння, який відбувся у Національному музеї народної архітектури та побуту України (с.Пирогово Київської області). Наші земляки були у складі чотирьох аматорських колективів України, які забезпечували культурний супровід заходу.

27 червня в обласній філармонії відбувся звітний концерт учасників імперії мистецтв “Форсайт”.

У Світловодському міському палаці культури відбувся звітний концерт з нагоди 15-річчя творчої діяльності “Школи хореографії Лариси Москаленко” “На честь танцю”.

У Кіровоградському Будинку вчителя відбувся концерт авторської пісні. Він був присвячений водночас трьом подіям: Дню Конституції, Дню молоді та ювілею Віктора Цоя.

Обласний театр ляльок:

Червневі зустрічі:

У пришкільних таборах відпочинку артисти встигли долучити до театрального мистецтва більшість відпочивальників області. Дітвора з задоволенням переглянула вистави “Колобок”, ”Гусеня”, “Веселі ведмежата”, “Івасик-Телесик” та інші. Окрім вистав, для юних театралів були влаштовані творчі зустрічі з акторами та художниками театру. Митці познайомили допитливих глядачів із секретами виготовлення ляльок, навчили розрізняти їх системи, провели майстер-клас з ляльководіння.

Фестивалі

1 червня відбувся заключний концерт міського фестивалю дитячої та юнацької творчості “Степові джерела”. Захід був присвячений 20-річчю фестивалю та приурочений до Дня захисту дітей. Також під час концерту відбулося нагородження переможців фестивалю.

З 1 по 3 червня в селі Карбівка, Добровеличківського району, пройшов ювілейний V фестиваль української народної творчості “Степограй 2012”, засновником якого є районна державна адміністрація та Кіровоградська обласна асоціація молоді “Злотопілля”.

9-18 червня в Кранєво (Болгарія) проходив VIII Міжнародний фестиваль-конкурс “Слов'янський вінець”, у якому взяли участь учні та викладачі Кіровоградської музичної школи № 2 ім.Ю.Мейтуса.
Кіровоградці посіли сім перших місць серед колективів та солістів, та три других місця, восьмеро учасників отримали дипломи третього ступеня.

Капела бандуристів “Україночка” (керівники - Е. Калашнікова, Т. Поліщук) та вокальний ансамбль “Веселка” (керівник - В. Шелабокова) Кіровоградської музичної школи №2 ім.Ю.Мейтуса нещодавно повернулися з гастрольного туру країнами Європи.
Здобувши у 2011 році звання лауреатів конкурсу дитячої творчості “Квітуча Чехія”, юні кіровоградські бандуристи та співаки стали учасниками Міжнародного фестивалю “Симпатії Європарків”, який проводив у Парижі благодійний фонд “Міжнародний форум молоді” і в якому змагалися найсильніші творчі колективи світу.
Творче журі паризького Дісней-Ленду відзначило високий рівень виконання, різноманітність репертуару, яскравість костюмів кіровоградців. Як переможців цього конкурсу наших земляків запросили виступити у Дісней-Ленді із 30-хвилинними сольними програмами. Звучали українські народні та сучасні пісні, твори французьких, італійських, англійських та російських авторів. Жоден номер не залишив публіку байдужою.

30 червня на базі Голованівського районного Будинку культури відбулося регіональне свято фольклору “Приятранське літо”, організоване Кіровоградським обласним Центром народної творчості спільно з відділом культури і туризму Голованівської райдержадміністрації. У святі взяли участь 13 фольклорних колективів з Вільшанського, Гайворонського, Голованівського, Ульяновського, Добровеличківського, Новоархангельського, Маловисківського, Новомиргородського районів.
Фольклорні колективи - учасники свята - продемонстрували цікаву концертну програму “На Голованівському подвір’ї”. На “Приятранському літі” лунали не тільки народні пісні. Глядачі ознайомилися з фрагментами молодіжного гуляння “На вулиці”, весільного обряду “Уже косу розплітає наша молодая…”, обряду сватання, театралізованими дійствами “Біля млина кременина”, “Вечорниці”. В рамках регіонального свята фольклору відбулася виставка декоративно-ужиткового мистецтва народних умільців Голованівщини та презентація стилізовано облаштованих наметів сільських рад, де бажаючих частували національними стравами.

Просвітництво. Художня самодіяльність.

21 червня у Новоархангельську - подвійне свято: 25 років народному аматорському хоровому колективу “Дивоцвіт” районного Будинку культури та золотий ювілей у його керівника - заслуженого працівника культури України Інни Денисенко. Неодноразовий лауреат та дипломант Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва “Калиновий спів”, володар Гран-прі фестивалю “Трипільська Пастораль”, “Дивоцвіт” радує своєю майстерністю та самобутністю чисельних шанувальників української пісні не тільки на Кіровоградщині, а й на головних столичних сценах.

30 червня на базі Соколівського сільського Будинку культури Кіровоградського району відбулося Свято молоді. Програма свята була різноманітна та цікава. Супроводжували свято аматорські колективи з Северинки, Соколівського, Катеринівки та Ново-Павлівки. Усі учасники отримали подарунки.

Музейна справа

Обласний художній музей:

- виставка ”Анімалістичний жанр у творчості художників”, присвячена Міжнародному дню захисті дітей;
- виставка дипломних проектних робіт студентів факультету дизайну Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки “Надія вітчизняного дизайну”;
- персональна виставка творів Сергія Ігнатенка у малій галереї обласного художнього музею; - фотовиставка”Мить нашого життя”;
- виставка фотографа Максима Дондюка “Туберкульоз без купюр”;
- презентація книги заслуженого журналіста України Броніслава Куманського “Соло на волторні”;
- експозиція до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні;

6 червня обласний художній музей прийняв участь у Міжнародній науковій конференції, присвяченій 650-річчю битви на Синіх Водах (1362). У Кіровоградському державному педагогічному університеті ім.В.Винниченка, де відбувався вищезазначений захід, було розгорнуто виставку художніх творів, створених кіровоградськими художниками у червні 2011 року під час мистецької акції-пленеру у селі Торговиця Новоархангельського району Кіровоградської області, тобто фактично у тих місцях, де відбувалася легендарна битва, що перекрила свого часу шлях монголо-татарам до Європи.

В обласному краєзнавчому музеї відкрилася фотовиставка “І світ навколо усміхнеться” дитячого фотогуртка “Пошук” Трепівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня Знам'янського районного центру дитячої та юнацької творчості, який очолює Іван Бєлоус. Виставка приурочена до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, який відзначався 5 червня.

7 червня в обласному краєзнавчому музеї проведена бесіда “Життєвий шлях Сидора Артемовича Ковпака”, присвячена 125-річчю від дня народження Сидора Артемовича.

У мемориальному музеї М.Кропивницького відкрилась виставка творчих робіт (ескізи до вистав, афіші, малюнки) молодого художника-постановника нашого музично-драматичного театру Д.Ярошенко.

В Олександрівському районному краєзнавчому музеї 8 червня в “Літературній вітальні” презентували нову книгу членів Національної спілки письменників України Анатолія та Ірини Кримських.

У день захисту дітей гостями літературно-меморіального музею Карпенка-Карого уперше стали учні гімназії ім.Т.Шевченка, які познайомилися з садибою великого драматурга, зустрілися з дитячими письменниками.

В краєзнавчому музеї ім.Смоленчука міста Бобринця експонувалась виставка члена районного творчого об'єднання майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та самодіяльних художників “Дивосвіт” відомої в районі майстрині Галини Потапчук.

12 червня в Лівадійському палаці-музеї Автономної Республіки Крим експонувалася виставка Кіровоградського обласного краєзнавчого музею “Творці Перемоги”.
На виставці представлені унікальні особисті речі видатних воєначальників ІІ-ї світової війни, легендарних генералів і маршалів, учасників масштабних баталій, які привели народи антигітлерівської коаліції до великої перемоги: маршала Радянського Союзу І.С.Конєва (1897-1973), головного маршала бронетанкових військ П.О.Ротмістрова (1901-1981), генерал-полковника О.І.Родимцева (1905-1977), генерал-полковника М.С.Шумилова (1895-1975) та інших.
22 червня на базі кіровоградської виставки “Творці Перемоги” у Лівадійському палаці-музеї був проведений день пам’яті загиблих воїнів та цивільних громадян під час вторгнення німецько-фашистських полчищ на територію Радянського Союзу. Присутнім була проведена екскурсія та продемонстрований фільм О.Довженка “Перемога на Правобережній Україні”, який вперше вийшов на екрани 1945 року.

22 червня в обласному краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки “Пам'ять”, присвяченої 71-й річниці з дня початку Великої Вітчизняної війни. Мета відкриття виставки - виховувати у відвідувачів музею, насамперед молоді, почуття патріотизму на прикладах стійкості, мужності героїв, гордості за їхній внесок у боротьбі проти фашизму. У залі обласного краєзнавчого музею зібрались військовослужбовці, ветерани війни, їх діти, представники громадськості, засобів масової інформації.

Бібліотечна справа

6 червня в річницю дня народження Олександра Пушкіна, в Одесі пройшов цикл пам'ятних заходів. На пушкінських урочистостях в Одесі обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського була нагороджена дипломом за активне сприяння в організації конкурсу “На фоне Пушкина снимается семейство”, також отримала в дар книгу автора і художника Лариси Александрової “Деревянное зодчество Руси”.

Відбувся черговий семінар бібліотечних працівників Світловодського району. На семінарі розглядалися питання морального та правового виховання дітей і молоді. Учасники семінару отримали консультації й методичні поради за темами: ”Виховання правосвідомого громадянина: бібліотечна складова”, ”Роль бібліотек у формування соціально-правових та морально-етичних орієнтирів молоді”, ”Морально-правова культура молоді та її формування за допомогою активних та інтерактивних методів”.

ОУНБ ім.Д.Чижевського

Масові заходи:

18 червня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.Чижевського, відбулася презентація книги есеїстики про 25 регіонів України “Соломонова Червона Зірка” за участі Володимира Панченка та Леся Белея.

„Вірний собі, землі і людям” - ювілейний літературний вечір, присвячений 75-річчю Олександра Кердіваренка члена НСПУ, заслуженого журналіста України, прозаїка, поета, лауреата обласної літературної премії ім. Є.Маланюка.

Володимир Петрович Шурапов, кіровоградський поет, публіцист, театрознавець, лауреат премії Спілки театральних діячів України в галузі театрознавства і театральної критики, престижних обласних літературних та краєзнавчих премій: імені Є.Маланюка, В.Ястребова, В.Винниченка та в галузі тележурналістики подарував обласній бібліотеці примірники книги „Відверта розмова”, це видання Володимир Шурапов присвятив 130-річчю Театру Марка Кропивницького, яке буде відзначатися у жовтні нинішнього року.
Щедрий дарунок справжнього друга і мецената бібліотеки (350 примірників книги) отримають читачі не лише обласних та міських бібліотек, а й сільської глибинки.
“Бібліотека - острів фантазії і творчості” - організація літнього відпочинку:
Майстер-класи, перегляд фільмів та мультфільмів, шахові турніри, конкурси, ігри, вікторини, карооке, голосні читання, тематичні бесіди, комп’ютерні ігри, веб-екскурсії, веб-бесіди та ін.;

До Міжнародного дня захисту дітей:
“7 чудес України” - віртуальна екскурсія;
“Веселкове дитинство” - книжкова виставка;

„Колоритні мандрівочки”:
- “Олександр Архипенко в контексте развития скульптуры начала ХХ века” - розповідь О.Кириченко;
? Віртуальна подорож до Піщанобрідського “Стоунхенджу”. Розповідь археолога Миколи Тупчієнка про охоронні розкопки двох курганів доби бронзи — раннього залізного віку на території Піщанобрідської сільської ради Добровеличківського району. Розповідь супроводжувалась фото, відеоматеріалами;
? „Сицилія-острів самобутньої культури Середземномор’я” - розповідь подружжя мандрівників-дослідників Юрія та Лариси Лебедєвих;
- Перегляд документального фільму „А стіл один для правнука і внука” та читання віршів А.Тарковського;

Заходи бібліотечних інформаційно-ресурсних центрів:
Інформаційно-консультативний гендерний центр:
„Українське суспільство: рівноправність і ідеальна ситуація” - огляд літератури;
Українсько-канадський бібліотечний центр:
„Воскресіння Докії Гуменної” - презентація книжкової виставки;
ІРЦ „Вікно в Америку”:
„День народження американського прапора” - книжкова виставка та тематичне засідання клубу розмовної англійської мови;

Центр європейської інформації запрошує:
„Що святкує Європа - Італія, Швеція, Португалія, Великобританія, Люксембург, Словенія” - цикл книжкових виставок, присвячених національним святам країн ЄС;

Орхуський центр:
„Аптека живої природи” - огляд літератури;

В рамках дії проекту “Центр європейської інформації”:
„Бути креативним - бути європейцем” - майстер-клас;
70-ті роковини початку насильницького вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи в роки ВВВ:
“Вітчизно! Дай надію на майбутнє, щоб остарбайтерами не назвали нас” - книжкова виставка;
До Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні:
“Ми славимо мужність і подвиг ваш” - книжкова виставка;

До Дня Конституції:
“Європейські правові цінності в Конституції України” - книжкова виставка;
“Конституція України: новий відлік часу” - книжкова виставка;

До Дня державної служби:
“Проблеми розвитку і вдосконалення державної служби” - перегляд літератури;

До Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їхнім незаконним обігом:
„Наркоманія: міфи та реальність” - книжкова виставка;
“Знати недостатньо. Постарайся зрозуміти” - виставка-застереження;

Календар мистецтв:
„Кіно-ЖЗЛ”;

Літературний календар:
„Радиус действия Рождественского” - книжкова виставка до 80-річчя від дня народження Роберта Рождественського;
„Філософ епохи просвітництва” - книжкова виставка до 300-річчя від дня народження Жан-Жака Руссо;

Презентація медіа скриньки „Поп і компанія” (СD 3 колекція популярної німецької музики) в рамках роботи ”Заочного абонементу” інституту Гете в Україні;
“Лялька-мотанка” - майстер-клас;
“Рушникові доріжки” - презентація творчих робіт клубу „Ниточка”.

ОЮБ ім. О.Бойченка

Масові заходи:

“Ігри, що підкорили світ” - пізнавальна програма;
“Без верби і калини немає України” - слайд-бесіда;

Організація літнього відпочинку та оздоровлення дітей:
“Кмітливі помічники Незнайки” - розважально-пізнавальна гра;
“Відпочивай. Думай. Грай” - розважально-пізнавальна програма;
“Живий куточок” - домашні тварини- розважально-пізнавальна програма;
“Веселий паровозик” - розважально-пізнавальна гра;
“Велика історія маленької сумочки” - слайд-бесіда;
“Планета дитинства” - слайд-вікторина;
“У світі цікавого” - слайд- вікторина;
“Всезнайка” - мультимедіа-вікторина;
Майстер-клас з виготовлення листівок;
“Справжній друг: як його знайти” - конкурс-тренінг;
“Наша адреса у Всесвіті” - урок-подорож;
“Чи знаєте ви музику?”- музичний турнір;
“Коло друзів бібліотеки” - флеш-моб;

Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
“Творчість. Гармонія. Майстерність”;
“Діти - майбутнє України” - до Міжнародного дня захисту дітей;
“Людина, що крокує до зірок” - до 115-річчя від дня народження Ю.Кондратюка;
“Календар знаменних дат: М.Греков - 130”;
“Календар знаменних дат: І.Стравинський - 130”;
“Євро-2012” - виставка-ілюстрація;
“Сторінки творчої долі: Р.Рождественський”;
“Стала пам'ять людська обеліском” - до Дня скорботи;
“Рік 1941...” - до Дня скорботи;
Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОДБ ім. А.Гайдара

Обласний семінар-практикум “Організація обслуговування користувачів-дітей в бібліотеках: досвід, знахідки, проблеми”. До Міжнародного дня захисту дітей:
“Книжковий Всесвіт” - пізнавально-розважальна програма;
“Ці забавні статуї” - година розваг;
“Незвичайні пригоди у країні Ласунів” - розважальна програма;

До Дня навколишнього середовища:
“Збережемо природу - збережемо світ”- екологічна вікторина;
“Природа - наша мати, треба її оберігати”- ековиставка;
“Екологічна вітальня” - віртуальні уроки;

До ювілеїв письменників:
“Дісней для малюків” - книжкова виставка та медіа-подорож;
“Будуємо замок добрих чарівників Європи” - літературна мультимедійна відеоподорож до 155-річниці від дня народження американського казкаря Ф.Баума;
“Книги - ювіляри запрошують на гостини” - літературна подорож до 75-річчя віршів С.В.Михалкова;
Виставка літератури до 200-річчя від дня народження американського прозаїка Гаррієт Бічер-Стоу;

До Дня Конституції України:
“Оберіг нашої державності” - книжкова виставка;
“Конституція твоєї Батьківщини”- книжкова виставка;
“Свято моєї Батьківщини”- книжкова виставка;

Відбулися пізнавально-розважальні заходи.

 

Фон


Фон

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2012 Webmaster: webmaster@library.kr.ua