[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за липень 2012 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:
1. Про стан виконання обласної програми “Центральний регіон - 2015” по галузі “культура” у І півріччі 2012 року.
2.Про стан виконання програми економічного і соціального розвитку у галузі культура у І півріччі 2012 року.
3.Про стан виконавської дисципліни, організацію виконання завдань визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови обласної державної адміністрації та реагування на запити і звернення народних депутатів України, депутатів місцевих рад в органах, установах та зак- ладах культури і мистецтв області за І півріччя 2012 року.
4.Про стан роботи зі зверненнями громадян, що надійшли до управління культури і туризму обласної державної адміністрації, закладів культури і мистецтв обласного підпорядкування, відділів ( управлінь) культури і туризму райдержадміністрацій, міськвиконкомів у І півріччі 2012 року.


Театрально-концертне життя

17 липня в обласній філармонії відбувся концерт академічного театру музики, пісні і танцю Кіровоградської обласної філармонії “Зоряни”.

Фестивалі

21 липня в міському дендропарку відбувся фестиваль “ДоброТи”. Жителі і гості міста змогли прийняти участь в цікавих соціальних проектах, в акції буккроссинга, в майстер-класах, ознайомитися з цікавими книгами і отримати інтелектуальне задоволення від цікавих виставок бібліотек міста. А також відвідати культурні заходи, театральні постановки молодіжного театру “Лагода”, побачити показ соціальних роликів, які неодноразово ставали призерами різних міжнародних конкурсів соціального відео. II Міжнародний фестиваль “ДоброТи” організовано з метою відродження в суспільстві культурно-етичних цінностей, розкриття в кожній людині творчого початку, пізнання себе і оточуючого світу.

У молодіжному центрі “Червона калина” в Долинській відбувся четвертий фестиваль бардів з присвятою Дню металурга. За звання кращих змагалися понад 40 конкурсантів з Дніпропетровської, Кіровоградської, Одеської, Херсонської, Миколаївської областей а також з Білорусі.

Просвітництво. Художня самодіяльність.

7 липня в Кіровоградському дендропарку відбулося свято Івана Купала. У святковій програмі: “Колеса обзору”, майстер-класи для дітей по плетінню вінків, дитяча конкурсна програма на центральній сцені парку. Молодіжна конкурсна програма та шоу програма від циганського народного ансамблю “Ягорі”.

14 липня в Світловодську відкрили пам’ятник для закоханих з оригінальною назвою “Серце любові”. Основна ідея проекту - зробити особливе, романтичне місце для закоханих, де символічними замками вони могли б скріпити свою любов та щастя на довгі роки.

Туризм

Обласна державна адміністрація, управління культури і туризму облдержадміністрації та обласний краєзнавчий музей започаткували проект “Туристичний вікенд на Хуторі Надія”.

Неподалік від Кіровограда розташувалась “оаза в степу” - заповідник-музей І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія. Не дарма про цей куточок Кіровоградської землі знають по всій Україні та за її межами. Хутір Надія пам’ятає славетних митців, які його відвідали протягом багатьох років, а передусім - корифеїв українського театру.

Заходи відбуваються щовихідних у суботу та неділю і передбачають проведення різноманітних майстер-класів із декоративно-ужиткового та інших видів сучасного мистецтва, виступи народних аматорських колективів, інтерактивні екскурсії до музею історії українського хореографічного мистецтва та меморіального музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого).

Управління культури і туризму Кіровоградської облдержадміністрації запрошує всіх охочих відпочити на території області.

У липні шанувальники народних традицій мали змогу долучитись до заходів, присвячених святкуванню Івана Купала. Цього року подібні заходи відбулись у Гайвороні, Бобринці (на березі річки Сугоклія), Долинській (на березі ставка села Варварівка), Компаніївському (с.Роздолля), Онуфріївському, Кіровоградському (села Грузьке та Вільне) районах та смт Олександрівка (на березі річки Тясмин). Майстерність художніх колективів і виконавців, яскраві барви національних костюмів та народних обрядів зробили свята незабутніми, сповненими веселощів, натхнення та радості.

Музейна справа

Обласний художній музей:

- Виставка за підсумками проведення пленеру в селі Торговиця Новоархангельського району Кіровоградської області до 650-річчя Синьоводської битви;
- Виставка за підсумками весняного пленеру, проведеного в дендропарку. Учасниками акції стали учні міських художніх шкіл і вишів;
- Експозиція до дня народження видатного державного діяча, письменника, художника Володимира Винниченка;
- Експозиція художніх творів заслуженого художника України Бориса Вінтенка (1927-2002) до 85-річчя від дня народження;
- Експозиція до 1024 - річниці Хрещення Київської Русі;
- Експозиція до відзначення Дня флоту України.

В обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка “Місто на Інгулі”. Основу виставки складають фотоматеріали з фондів обласного краєзнавчого музею. Це фото видатних земляків, пам'яток архітектури нашого міста.

Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна отримав щедрий подарунок. Відомий український скульптор-медальєр В’ячеслав Попов зі Світловодська передав до музею свої унікальні авторські твори - бронзові пам’ятні медалі видатних наших земляків: “Олександр Осмьоркін” 2009 р., “Лев Мацієвич” 2010 р., “Василь Сухомлинський” 1973 р.

Образотворче мистецтво

Протягом десяти днів в історико-архітектурному заповіднику родини Раєвських у селі Розумівці працювала група художників із Кіровограда на чолі з заслуженим діячем мистецтв, народним художником України, головою Кіровоградської обласної організації спілки художників України Михайлом Надєждіним. Після завершення творчого відрядження кожен з митців передасть одне своє полотно в музей Розумівки.

В галереї “Єлисаветгад” експонувалась виставка “Родом із СРСР”. На виставці представлені атрибути радянських часів.

Бібліотечна справа

6 червня в річницю дня народження Олександра Пушкіна, в Одесі пройшов цикл пам'ятних заходів. На пушкінських урочистостях в Одесі обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського була нагороджена дипломом за активне сприяння в організації конкурсу “На фоне Пушкина снимается семейство”, також отримала в дар книгу автора і художника Лариси Александрової “Деревянное зодчество Руси”.

Відбувся черговий семінар бібліотечних працівників Світловодського району. На семінарі розглядалися питання морального та правового виховання дітей і молоді. Учасники семінару отримали консультації й методичні поради за темами: ”Виховання правосвідомого громадянина: бібліотечна складова”, ”Роль бібліотек у формування соціально-правових та морально-етичних орієнтирів молоді”, ”Морально-правова культура молоді та її формування за допомогою активних та інтерактивних методів”.

ОУНБ ім.Д.Чижевського

Масові заходи:

Працівники ОУНБ ім.Д.Чижевського взяли участь у фестивалі „ДоброТи”, що був організований міжнародною громадською організацією ”Лагода” та відбувся в дендропарку. На фестивалі були представлені книги з фонду бібліотеки та активно рекламувались її послуги.

Продовжуючи добру традицію “бібліотека під відкритим небом”, ОУНБ ім.Д.Чижевського цього літа стала більш комфортною і ближчою кіровоградцям та гостям міста, які хочуть корисно й цікаво проводити дозвілля. В парку культури та відпочинку „Ковалівський” вперше було відкрито виїзний літній читальний зал „Бібліотека під зеленими вітрилами”, де проводились майстер-класи, ігри, були представлені книги та періодика з фонду бібліотеки. Протягом роботи літнього читального залу проводилась реклама послуг бібліотеки.

В обласній бібліотеці відбулася презентація ІХ фотовиставки в рамках циклу виставок проекту Сергія Зайцева”Моя квітуча Україна” - “Дніпропетровщина”. Своє неповторне місто та область презентують майстри фотографії Дніпропетровщини. В рамках виставки відбувся безкоштовний фото-майстер-клас.

„Колоритні мандрівочки”:
Проект „Читач, книголюб, бібліофіл”:
- „Єлисаветградські книголюби” - розповідь краєзнавця Вадима Смотренка;
- Зустріч з українським хоровим диригентом, заслуженим діячем мистецтв України, почесним громадянином Кіровограда Юрієм Любовичем, який розповів про роль книги в його становленні як особистості та свої улюблені видання.

Книжкові виставки:

До свята Івана Купала
“Зійди, сонце на Купала, стогни, земле на Івана!”;
До Дня архітектури України
„Замки і фортеці України ”;
До Міжнародного дня родини
“Хай злагода і мир панують у родині“;
До Дня незалежності США
„З днем народження, країно”;
Канадсько-український бібліотечний центр:
До Національного свята Дня Канади
„Мандрівки до Канади”;
До Дня хрещення Київської Русі - України
“Святая Русь: наближення до Бога”;
До Дня працівників торгівлі
“Торгівля в системі ринкових відносин”;
Літературний календар:
“Я.Галан - суперечлива постать української дійсності” - до 110-річчя від дня народження Я.Галана;
“Стежками поезії І.Муратова” - 100 років від дня народження І.Муратова;
Інформаційно-консультативний гендерний центр:
„Проблеми гендерного насильства в теорії та реальному житті”;
“Центр європейської інформації”:
В рамках дії проекту “Центр європейської інформації” працював цикл книжкових виставок, присвячених національним святам країн ЄС ”Що святкує Європа”.
Клуб інтелектуальних ігор:
Шаховий турнір.

ОЮБ ім. О.Бойченка

Були проведені масові заходи:
“Твори добро, бо ти - людина” - участь у ІІ Міжнародному фестивалі “ДоброТи” міжнародної ГО “Лагода”;
“Мольєр” - відеоперегляд.;
Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
“Видатні українці”;
“Княгиня землі Руської” - до Дня Святої Рівноапостольної Ольги, Великої княгині Руської;
“За сторінками книг серії “Про що не розповіли підручники”;
“Декларація про державний суверенітет України”;
“Історія християнства на Русі-Україні”;
“Замки. Палаци. Фортеці” - до Дня архітектури України;
“Життя коротке, а мистецтво - вічне” - Б. Шульц;
“УПА - “Поліська Січ” - 70 років із дня створення” - із циклу “Український визвольний рух ХХ століття”;
“Слово - то промінь: Пересопницьке Євангеліє”;
“Твори добро, бо ти - людина” - до ІІ Міжнародного фестивалю “ДоброТи”;
“Електрозварювання: довговічність споруд”;
“Юрій Шкрібляк - класик українського різьбярства” - до 190-річчя від дня народження;
“Візьми книгу для відпочинку” - виставка-рекомендація;
“Календар знаменних дат: М.Шагалу - 125”;
“Календар знаменних дат: Володимирському собору - 150”.

ОДБ ім. А.Гайдара

Клуб літнього читання “Бібліотечне літо
для веселих, кмітливих та невгамовних”:

“Чарівний світ Уолта Діснея” - книго-кіно-мандрівка;
“Пригоди Незнайки” - дитячий квест за книгою М.Носова;
“Традиції святкування Івана Купала” - етнокалейдоскоп;
Прем'єри серій книг видавництв:
Белкар-книга “Пізнаємо світ разом”;
Видавництва Грані Т - серія книг “Сучасна дитяча поезія”;
Цикл пізнавальних годин “Відеохрестоматія” - перегляди фільмів для учнів 6-9 класів за творами шкільної програми;
Цикл розумних передач, фільмів ВВС;
Огляди новинок українських періодичних видань;
“Олександр Дюма Великий” - книжкова виставка;
Виставка - досьє до 120-річчя від дня народження польського композитора Бруно Шульца.

 

Фон


Фон

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2012 Webmaster: webmaster@library.kr.ua