[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за вересень 2012 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

1..“Про хід виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 4 листопада 2010 року № 963-р “Про забезпечення належного зберігання пам'яток Музейного фонду України у музейних закладах області”.
2.”Про подальше функціонування та розвиток обласного художнього музею.”
3.”Про стан підготовки закладів культури до роботи в осінньо-зимовий період 2012-2013 року”.
4.”Про стан виконавської дисципліни, організацію виконання завдань визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови обласної державної адміністрації та реагування на запити і звернення народних депутатів України, депутатів місцевих рад в органах, установах та закладах культури і мистецтв області за 9 місяців 2012 року”.

У Кіровоградському машинобудівному коледжі відбулася презентація перших восьми книг із серії “Єлисаветградське коло”.
Книги видані в рамках регіонального проекту “Історія рідного краю”. На презентації були присутні представники обласної та міської влади, автори і рецензенти серії “Єлисаветградське коло”, директори бібліотек, музеїв, краєзнавці, колекціонери, журналісти, студенти. Особливої атмосфери святу надала присутність Марини Тарковської, доньки відомого поета Арсенія Тарковського, яка на той час гостювала в Кіровограді.

21 вересня, напередодні Дня партизанської слави, партизани й підпільники 1941-1944 років разом з представниками обласної і міської влади та громадськості міста зібралися на території військово-меморіального цвинтаря, що на фортечних валах у Кіровограді, для вшанування полеглих героїв. Учасники урочистостей поклали квіти та схилили голови перед могилами партизан і підпільників і згадали їхній подвиг.

22 вересня Кіровоград відсвяткував 258-річницю з дня заснування міста. Святкування розпочалося з урочистостей біля міськвиконкому та продовжилося на вулиці Дворцовій, яка цього дня перетворилася на культурний осередок обласного центру ( презентації, виступи творчих колективів, частування ласощами національних кухонь, виставки, концерти, творчі майстерні ) та у Ковалівському парку, де було розгорнуто міні-містечка - “Козацьке”, “Музичне”, “Спортивне”, “Дитяче”, “Містечко майстрів” - і вже тільки з назв можна здогадатись, чим особливим могло похвалитися кожне з них. Пісні і танці, барвисті костюми, квіткові композиції, ароматні страви, радісні усміхнені обличчя - всім цим жив цього дня увесь парк. Свято закінчилося зірковим концертом на площі Кірова.

22 вересня, в рамках святкування Дня міста, в Кіровограді урочисто відкрили пам’ятник Почесному громадянину міста Кіровограда, лауреату Нобелевської премії, відомому фізику-ядерщику Ігорю Тамму.

У Кіровограді, на батьківщині видатного поета-філософа Арсенія Тарковського побувала його донька письменниця-мемуарист Марина Арсеніївна Тарковська. Вона взяла участь у низці заходів, присвячених 105-й річниці від дня народження її батька - поета Арсенія Тарковського. Це і свято вулиці Арсенія Тарковського в Кіровограді, і відвідини “Хутора Надія” та міського літературно-меморіального музею І.К.Карпенка-Карого, і зустріч із читачами ОУНБ ім.Д.Чижевського, і наукова конференція “ Арсеній Тарковський: діалог культур і часів” тощо. Під час зустрічей письменниця розповіла про роботу над новою книгою, про свою родину, про створення літературно-меморіального музею Тарковських у Москві.

Театрально-концертне життя

15 вересня в Кіровограді на площі Кірова відбувся концерт класичного мистецтва ”Музика моєї душі” в рамках проекту “Мистецькі вихідні”, започаткованого спільно обласною та міською владою.

24 вересня в залі обласної філармонії відбувся концерт народного артиста України Володимира Гришка.

25 вересня в залі обласної філармонії відбулася вистава Віталія Малахова “Він - моя сестра” за участі Олексія Маклакова та Володимира Горянського.

28 вересня в концертній залі Кіровоградського музичного училища з нагоди Міжнародного дня музики відбувся концерт за участі піаніста Олександра Коваленка.

У Запоріжжі відбувся Всеукраїнський фестиваль театрів ляльок “Лялькова веселка - 2012”.

Кіровоградський академічний обласний театр ляльок взяв участь у фестивалі та отримав Диплом переможця у номінації “Краще музичне оформлення вистави” (композитор Наталя Бурая), Диплом за участь та пам'ятний дарунок.

У день відкриття свята театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти”, 29 вересня на “Хуторі Надія”, лялькарі показали виставу для дітей “Хто у лісі найпрудкіший” О.Кузьмина. В приміщенні лялькового театру цього дня відбулася вистава для дітей “Вовченятко з казкової торби” В.Гольцова та розважальна програма “Вересневі іменини”.

Фестивалі.

8 вересня в Кіровограді пройшов відбірковий тур Всеукраїнського фестивалю “Червона рута - 2013”. Участь в ньому взяли понад 120 конкурсантів, які представили 65-виконавських номерів у шести номінаціях.

29 вересня на території державного музею-заповідника “Хутір Надія” відкрилося 42-е Всеукраїнське свято театрального мистецтва ”Вересневі самоцвіти”. Цьогорічне свято приурочене 130-річчю з дня заснування Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького - першого українського професійного театру, одним із основоположників якого був також Іван Тобілевич. В урочистому відкритті фестивалю взяли участь керівники області, інші посадовці, а також багато шанувальників театрального мистецтва. Представники влади відзначили грамотами й цінними подарунками переможців 53-го обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів ”Театральна весна Кіровоградщини”. Вони ж у самому центрі паркової алеї знаменитих меморіальних дубів посадили дубок як символ пам'яті про корифеїв та продовження сталих театральних традицій краю. Продовжилась церемонія відкриття “Вересневих самоцвітів” літературно- музичною композицією “Богатирі Півдня”, присвяченою корифеям першого професійного українського театру, за участі акторів Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького та муніципального камерного хору під керівництвом Юрія Любовича, виступом театру акторів на ходулях, піснями у виконанні аматорських фольклорних колективів області та різноманітними експозиціями творів декоративно-ужиткового мистецтва народних умільців Кіровоградщини. В рамках фестивалю відбувся показ вистав театральними колективами з Кіровограда, Коломиї, Луганська, Полтави, Житомира й Києва.

Просвітництво. Художня самодіяльність.

З 18 по 20 вересня на базі обласного Центру народної творчості проводився обласний семінар-практикум керівників хореографічних колективів та методистів районних будинків культури з хореографічного жанру. Захід відбувся з метою підвищення кваліфікації фахівців, популяризації нових методик проведення занять, поповнення репертуару сучасними постановками. У семінарі взяли участь 22 учасники з 12 районів області, міст Світловодська та Знам’янки.

26 вересня у виставковій залі обласного Центру народної творчості відбулося відкриття персональної виставки “Магія мистецтва” майстра художньої вишивки з м.Кіровограда Валентини Мунтян-Тищенко.

Музейна справа

Обласний художній музей:

10 вересня прем’єрою моно-вистави “Канікули Кропа” за спогадами Марка Кропивницького за участі актора Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького Юрія Жеребцова, відбулося відкриття ІІ театрального сезону “Театр у музеї”.

12 вересня у відділі музею - картинній галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна” відбувся показ науково-популярного фільму з мистецької тематики на тему “Густав Курбе. Місце небіжчика. Похорон в Орнані”.

17 вересня відбулася моно-вистава “Очерки новейшей инквизиции” (Антон Чехов) - в рамках ІІ театрального сезону”Театр у музеї” та “Шести вечорів з Юрієм Жеребцовим”.

17 вересня було розгорнуто експозицію до відзначення 105-річчя від дня народження видатного земляка Арсенія Тарковського.

19 вересня відбулося відкриття виставки творів молодих художників до відзначення Дня міста в Малій галереї обласного художнього музею - обласній бібліотеці для дітей ім.А.П.Гайдара.

20 вересня відбулося відкриття виставки образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва “Свято врожаю”.

20 вересня у відділі музею - картинній галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна” відбувся перегляд науково-популярного фільму з мистецької тематики на тему “Поль Сезан. Сила задуму. Гора Сентвіктуар”.

21 вересня відбулося відкриття експозиції до відзначення Дня партизанської слави.

22 вересня, в рамках відзначення Дня міста, було проведено майстер-класи “Творча лабораторія художника” та показ відеопрезентацій, присвячених архітектурі міста Кіровограда.

22 вересня в рамках відзначення Дня міста було відкрито виставку “Вернісаж на Дворцовій”.

27 вересня у відділі обласного художнього музею - картинній галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна” відкрито фотовиставку “Золотими стежками Ексампею”, в якій представлено роботи фотохудожників із міста Кіровограда та області.

В обласному краєзнавчому музеї експонувалась персональна виставка майстрині Раїси Корсун “Как прекрасен этот мир! Посмотри…”. Творчість Раїси Іванівни - високопрофесійні вишивки гладдю, ляльки-мотанки, мереживні серветки, тощо.

21 вересня в обласному краєзнавчому музеї пройшло свято “Дари осені”. В рамках свята відбулися майстер-класи, ігри та розваги, концертні номери.

У музеї історії українського хореографічного мистецтва обласного центру в рамках фестивалю “Вересневі самоцвіти” відбулась презентація книги “Роздуми про мистецтво”, автором якої є засновник заслуженого ансамблю танцю України “Ятрань” та академічного театру народної музики, пісні і танцю “Зоряни” народний артист України А.Кривохижа. У книзі викладений чималий досвід митця.



У художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна в рамках проекту ”Історія рідного краю” відбулася презентація книги “На каждый звук есть эхо на земле…. Арсений Тарковский и Украина” кіровоградського журналіста Романа Любарського. У презентації взяла участь Марина Арсеніївна Тарковська - донька відомого поета і перекладача. Марина Арсеніївна поділилася враженнями від перебування у Кіровограді і щиро подякувала обласній владі і мерії Кіровограда за велику увагу до її родини, за пам'ять про Арсенія Тарковського, схвально оцінила регіональний проект “Історія рідного краю”. Під час презентації звучали бардівські пісні на слова А.Тарковського у виконанні Сергія Рижковського у творчому доробку якого вже півтора десятка музичних композицій на безсмертні поезії Арсенія Тарковського.

28 вересня в художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна відкрилася виставки книжкової графіки харківського художника Миколи Ломакіна “Графічні Балади”.

Фотомистецтво

У галерії “Єлисаветград” експонувалась Міжнародна фотовиставка” Усі діти плачуть і сміються однією мовою”. У виставці взяли участь фотомайстри і аматори з України, Казахстану, Вірменії, Білорусії, Росії, Нової Зеландії.

Туризм

29-го вересня, з нагоди Дня туризму, на Кіровоградщині відкрився І-й Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль. У рамках музейно-туристичного фестивалю було проведено міні-виставку “Музейний вернісаж”, конкурс музейних видань туристично-краєзнавчого спрямування - “На згадку і з любов’ю”, туристичних маршрутів “Мандрівка рідним краєм”, сувенірної продукції “Від щирого серця” та туристичних логотипів територій та суб’єктів туристичної діяльності, відбувся круглий стіл “Музейні заклади, туристичні агенції, й імідж туристично-привабливого Центрально-Українського регіону”. Гості та учасники фестивалю взяли участь у міжрегіональній туристичній виставці - “Кіровоградщина запрошує - 2012”, під час якої відбувся ярмарок народних ремесел, майстер-класи , виставки-продажу сувенірної та друкованої продукції, а також виставка матеріалів обласного краєзнавчого конкурсу “Кіровоградщина - перлина скіфського степу” та обласного фотоконкурсу “Туризм нас єднає”. 30 вересня відбувся рекламно-інформаційний тур по туристичному маршруту “Раєвські - династія героїв” (Олександрівський район) та екскурсія до однієї з найкращих зелених садиб “На гачок” у селі Нововолодимирівка Кіровоградського району.

Бібліотечна справа

Указом Президента України № 565/2012 за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури, збереження бібліотечного фонду держави, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек присвоєно почесне звання “Заслужений працівник культури” Охріменко Марії Сергіївні - головному бібліотекареві відділу комунального закладу “Обласна універсальна наукова бібліотека імені Д.І.Чижевського”.

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек в обласній філармонії відбувся обласний Форум бібліотекарів. Бібліотечні працівники з усіх куточків нашої області обмінялися кращим досвідом роботи та інноваційними здобутками, розповіли про свою діяльність у напрямку розвитку бібліотечного закладу від традиційної книгозбірні до сучасного інформаційного центру, центру громадських зв’язків, культурних та соціальних ініціатив сучасної громади. Кращим працівникам галузі вручено грамоти і цінні подарунки.

ОУНБ ім.Д.Чижевського

Масові заходи:

Виставка фоторобіт українського архітектора Юрія Івановича Пісковського “SEPIA.” Виставка містить понад 60 світлин, створених в різний час та в різних країнах світу. Тут є і пейзажі, але головний акцент зосереджено на міській архітектурі. Юрій Іванович подарував бібліотеці власну монографію „Портал”, видану в 2008 році.

Творча зустріч в рамках проекту „Література рідного краю” з шеф-редактором журналу “Всесвіт” Олегом Івановичем Микитенком, а також головним редактором „Всесвіту” Юрієм Олеговичем Микитенком, присвячена 115-річчю від дня народження Івана Кіндратовича Микитенка.

Літературно-музичний вечір лауреатів першого Всеросійського конкурсу „Творча родина” і творча зустріч з поетесою, членом Спілки письменників Росії, лауреатом літературної премії імені А.П.Чехова, літературної премії імені О.С.Грибоєдова, лауреатом конкурсів „Звездная строфа”, „Всенародная поэзия России” Анною Бакановою-Подурець - уродженкою нашої мальовничої Новомиргородщини, яка нині проживає з родиною в Москві.

Персональна виставка робіт Світлани Мєхєр “Чарівний квілінг”.

Зустріч з донькою поета Арсенія Тарковського Мариною Арсеніївною Тарковською з нагоди відзначення 105-ї річниці від дня народження поета-гуманіста, нашого видатного земляка Арсенія Тарковського.

Міжнародна наукова конференція “Арсений Тарковский: диалог культур и времён”, присвячена 105-й річниці від дня народження видатного земляка Арсенія Тарковського та популяризації його культурної спадщини.

Виставка „...Постоим головою за Родину свою...”, присвячена 200-річчю перемоги у Вітчизняній війні 1812 року.

Зустріч з письменником Романом Ковалем та відомим кобзарем Тарасом Силенком. Під час зустрічі звучали повстанські пісні у виконанні кобзарів та бардів з Києва. Головною подією вечора стала презентація нової книжки Юрія Горліса-Горського “Ми ще повернемось!”

Працівники бібліотеки взяли участь у святкуванні Дня міста. На вулиці Дворцовій була представлена фотовиставка “Кіровоградщина” з циклу “Моя квітуча Україна” та виставка-інсталяція бук-арту.

Фінал обласного фахового конкурсу “Кращий за професією”. Обласний конкурс сільських бібліотекарів проводився управлінням культури і туризму ОДА, спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою ім.Д.Чижевського, обласною бібліотекою для юнацтва ім О.Бойченка, обласною бібліотекою для дітей ім.А.Гайдара. Мета конкурсу: вдосконалення діяльності бібліотек, пошук нових форм і методів бібліотечного обслуговування громадян, підвищення професійного і творчого потенціалу бібліотек і престижу бібліотечної професії.

До Дня знань:
“Спирайся на знання” - відкритий перегляд;
„Бібліотека - першокурснику” - оглядові екскурсії;
“Інформаційні ресурси в сучасному світі науки, культури, освіти” - презентація веб-ресурсів для студентів;
До Міжнародного дня писемності:
“Щоб славили народи незчисленні” - книжкова виставка;
До Дня українського кіно:
„Піонери кіно ”- книжкова виставка;
До європейського дня мов:
“Мовне розмаїття Європи” - відкритий перегляд “;
„Мультилінгвізм: для чого і як?” - круглий стіл;
До Дня туризму:
“Туристичний калейдоскоп” - книжкова виставка;
“В обіймах золотих мандрівок” - книжкова виставка;
Орхуський центр:
До Дня туризму:
“Туристичний потенціал: сучасні особливості розвитку”- книжкова виставка;
“Домашні улюбленці ”- книжкова виставка;
До Дня партизанської слави:
“Партизанськими стежками” - книжкова виставка;
“Безсмертний подвиг українського народу” - книжкова виставка;
“Вогнисте відлуння війни” - книжкова виставка;

До Всеукраїнського дня бібліотек:
До Всеукраїнського дня бібліотек була проведена низка цікавих заходів, серед них: День відкритих дверей, відкриті перегляди книжкових новинок, презентації книжкових виставок, екскурсії по бібліотеці, лекції про значення книги та бібліотеки, навчання роботі комп'ютерної грамотності, тренінги з вивчення букрідерів, майстер-клас з виготовлення робіт у техніці пресованої флористики (провела А.Бєлік), ознайомлення з інформаційними ресурсами бібліотека, відкриття фотовиставки Ю.Лебедєва “Случайные встречи”, екскурсії по виставці “...Постоим головою за родину свою...”, презентація персональної виставки авторської ляльки Л.Романової “Ляльковий вернісаж”, консультація “Довідково-інформаційний апарат бібліотеки на допомогу навчальному процесу”та ін.
До Дня усиновлення:
„Світ без сирітства” - книжкова виставка;
В рамках дії проекту “Центр європейської інформації”:
„Що святкує Європа” - Болгарія, Мальта - цикл книжкових виставок, присвячених національним святам країн ЄС;
Програма розвитку культури області на 2009-2013 роки:
“Завітайте у мудрість віків...” - книжкова виставка;
Гендерний центр: „Нормативно-методичні основи гендерних перетворень” - книжкова виставка; Канадсько-український бібліотечний центр:
“Наукові дослідження української діаспори” - лекція;
Літературний календар:
„Щляхи і роздоріжжя Івана Микитенка” - книжкова виставка до 115-ї річниці від дня народження Івана Микитенка;
“Арсеній Тарковський:діалог культур і часів”- книжкова виставка, присвячена 105-й річниці від дня народження Арсенія Тарковського;
“Щедрість і оригінальність таланту” - книжкова виставка до 195-річчя від дня народження О.К.Толстого;
Майстер-класи:
„Оформлення книжкових виставок та дизайн бібліотеки” - майстер-клас фітодизайнера Олександра Котлового (м.Вінниця);
“Лялька-мотанка” - майстер-клас Людмили Кривенко з виготовлення ляльки-мотанки на вдале заміжжя.
„Колоритні мандрівочки”:
В рамках проекту відбулися зустрічі за темами:
Суздальський фолькфестиваль “Лавка мира” (Росія);
„Загадкове місто. Археологічні розкопки у Небелівці”;
“Читач, книголюб, бібліофіл”;
Проект Гете-Інституту “Заочний абонемент”: “Вчимося читати німецькою”- презентація медіа-скриньки;
Інформаційно-ресурсний центр “Вікно в Америку”: Семінар на базі інформаційно-ресурсного центру „Вікно в Америку” на якому анонсувалася “Програма обміну майбутніх лідерів” (FLEX);
„Перша в світі Конституція”- тематичне засідання клубу розмовної англійської мови до Дня Конституції США;
Регіональний тренінговий центр „Бібліоміст”:
„Базовий комп’ютер. Пошук в Інтернет”- тренінги для бібліотекарів області.

Протягом вересня в парку культури та відпочинку „Ковалівському” відбулися виїзди літнього читального залу „Бібліотека під зеленими вітрилами”, де були представлені книги та періодика з фонду бібліотеки, проводились розмови про книги з дітьми та розмальовки. Під час роботи літнього читального залу проводилась реклама послуг бібліотеки. ОЮБ ім.О.Бойченка

Масові заходи:
“Бібліотечний драйв” - V-й Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій;
“Кіровоград - історична та культурна перлина України” - День краєзнавства (вулична акція в рамках загальноміської “День міста Кіровограда”);
“Здоровий спосіб життя” - урок-роздум;
“Ми - за здоровий спосіб життя” - ток-шоу;
“Історія в кожному імені міста” - слайд-бесіда;
“Сонячна дорога пам’яті”- літературно-музична година до 100-річчя від дня народження А.Малишка;
“Свята церковні - свята народні” - слайд-бесіда до відзначення хрещення Київської Русі - України;
“Мистецтво енкаустики” - майстер-клас від викладачів КІРУЕ;
“Світ чарівності та краси”- майстер-клас із квілінгу;
“Ми - кіровоградці” - бонус-квест;
“Єлисаветград: погляд з минулого” - історико-культурний екскурс;
“Видатні особистості нашого краю” - слайд-бесіда;
“Енциклопедія пішохода” - слайд-бесіда;
“Цікаві таємниці з книжкової скарбниці” - вікторина;
“Твоє здоров’я у твоїх руках” - слайд-бесіда;
“Служіння суспільству має бути метою життя” - година краєзнавства;
“Нескорений “Спартак” - урок історії;
“Сторінками краєзнавчих видань” - бібліомандрівка;
“Маленький Париж” - слайд-шоу;
“Два роки над прірвою” - відеоперегляд;
“Війна на Західному напрямку” - відеоперегляд.

Відбулися засідання клубів за інтересами:
“Микола Бутенко - людина і поет” - презентація творчості М.Бутенка в рамках засідання клубу “Ліра”;
“Кольори килимарства” - майстер-клас від заслуженої художниці О.І.Пренко - засідання клубу “Дивосвіт”;
“Професія рятувальника - одна з найпочесніших у суспільстві” - засідання клубу “Профі”;
“Конвенція ООН про права дитини. Права підростаючого покоління та їх реалізація в суспільстві” - засідання клубу “Профі” .

Книжкові виставки, тематичні полиці:
“В об’єктиві я і книга” - виставка світлин (за підсумками обласного конкурсу);
“Бібліотечна НІКА” - виставка творчих робіт (за підсумками обласного конкурсу);
“Краса своїми руками” - виставка робіт викладача КІРУЕ С.Хавроненко;
“Мистецтво витинанки” - виставка робіт бібліотекаря ОЮБ ім.О.Бойченка Борзенко Н.;
“Паперове диво” (квілінг) - виставка робіт бібліотекаря ОЮБ ім.О.Бойченка Борзенко Н.;
“Моя улюблена бібліотека” - виставка робіт учнів Кіровоградської дитячої художньої школи ім.О.Осмьоркіна;
“Поезія народної вишивки”;
“Кіномистецтво України: минуле і сьогодення” - до Дня українського кіно; “Живе в народі пам’ять про героїв”;
“Минуле і сьогодення КНТУ” - виставка наукових робіт;
“День міста - свято кожного кіровоградця” - до Дня міста Кіровограда;
“Українські остарбайтери: боротьба за виживання”;
“П’ятий український фронт” - День партизанської слави;
“Ніхто не забутий, ніщо не забуте” - до пам’ятних подій Великої Вітчизняної війни;
“Тим, чия юність палала в огні” - до Дня партизанської слави;
“Україна: майбутнє за туризмом” - до Дня туризму;
“Місто над Інгулом”;
“Модне читання ХХ століття”;
“1 Вересня - День знань”;
“Цей дивосвіт - бібліотека” - до Всеукраїнського дня бібліотек;
“Календар знаменних і пам’ятних дат: П.Ніщинському - 180”.
“Календар знаменних і пам’ятних дат: С.Крушельницькій - 140”.
“Календар знаменних і пам’ятних дат: А.Солов’яненку - 80”.

ОДБ ім. А.Гайдара

День знань:
“Школа двері відчиняє” - перший урок;
“Кіровоградщини історія жива” - мультимедійна година-розвідка;
“Україна в цікавих фактах”- мультимедійна година;
До 130-річчя від дня заснування Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького:
“Актори і ролі” - зустріч з акторами театру;
До Дня художника:
“Квітуча Україна Катерини Білокур” - візуальна подорож з циклу “Мальовнича Україна”;
До Всеукраїнського дня бібліотек:
Посвята в читачі;
Віртуальні бібліотечні уроки;
“Літературний гурман” - акція;
“Перший крок до бібліотеки “ - фотовиставка;
“Я, мама, тато і книга” - книжкова виставка;
“Агент 007: без проблем” - бібліоквест;
До 258 -річниці утворення м.Кіровограда:
“Легенди рідного краю” - краєзнавчий калейдоскоп;
Заповідні куточки Кіровоградської землі” - віртуальний урок;
До ювілеїв письменників:
“Будуємо замок добрих чарівників Європи” - літературна мультимедійна відеоподорож до 205-річчя від дня народження німецького письменника- казкаря Вільгельма Гауфа;
“Кіровоград:”Хто? Що? Коли? Чому і Як?” книжкова виставка до 115-річчя від дня народження українського прозаїка, драматурга, кіносценариста І.К.Микитенка;
Книжкові викладки з циклу “Сьогодні відзначаємо” на теми:
“Лицарські пригоди з іронією”;
“Він називав себе О'Генрі”;
Відбулися пізнавально-розважальні заходи.

 

Фон


Фон

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2012 Webmaster: webmaster@library.kr.ua