[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси
та неопублікова документами за жовтень 2012 року)


Загальні питання
На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання: 1.Про стан виконання обласної програми Центральний регіон - 2015 по галузі культура за 9 місяців 2012 року. 2.Про стан виконання програми економічного і соціального розвитку у галузі культура за 9 місяців 2012 року. 3.Про стан фінансово-бюджетної дисципліни та організації внутрішнього фінансового контролю за дотриманням вимог чинного бюджетного законодавства при здійсненні фінансово-господарської діяльності закладами культури області за 9 місяців 2012 року.
У Кіровоградському державному педагогічному університеті ім.В.Винниченка відбулася Міжнародна науково-практична конференція Війна 1812 року у контексті вітчизняної та європейської історії, присвячена 200-річчю початку війни.
У Державному архіві експонувалась Виставка архівних документів. В експозиції матеріали, які висвітлюють життя та діяльність видатних громадських та політичних діячів, письменників, акторів, музикантів, - як уродженців нашого краю, так і тих, хто жив і творив на Кіровоградщині. Серед матеріалів виставки вагоме місце відведено фотодокументам, матеріалам преси періоду 1917-1921 років. Окремий масив документів складають особисті папери героїв експозиції та документів творчого характеру.
В облдержадміністрації відбулися урочистості з нагоди Дня ветерана та Міжнародного дня людей похилого віку. Представників ветеранських організацій територіальних центрів і лікувально-оздоровчих закладів привітали керівники області. Учасників свята нагородили почесними відзнаками та грамотами.
У Кіровограді пройшов XVII Всеукраїнський фестиваль телевізійних і радіопрограм Калинові острови. У фестивалі взяли участь творчі колективи Національної телекомпанії України, ДТРК Крим, обласні та регіональні державні телерадіокомпанії, Укртелефільм, Новгород-Сіверська регіональна ТРК Сіверська, Криворізька регіональна державна телерадіокомпанія, а також недержавні телерадіоорганізації та продакшн-студії.
26 жовтня в Кіровограді відбувся мітинг-реквієм та урочисте покладання квітів до вічного вогню на Меморіальному комплексі Фортечні вали з нагоди 68-річниці визволення України від фашистських загарбників. В урочистостях взяли участь представники обласної та міської влади, ветерани Великої Вітчизняної війни, військовослужбовці, учнівська та студентська молодь, представники громадськості.



Театрально-концертне життя

Обласна філармонія

В рамках відкриття 68 концертного сезону відбулися концертні виступи:
- концерт академічного театру музики, пісні і танцю Зоряни;
- концерт фортепіанної музики лауреата міжнародних конкурсів Олега Рудницького (м.Львів) - в рубриці ''Наші земляки - майстри мистецтв;
концерт лауреата міжнародних конкурсів Петра Лаула ( фортепіано Санкт- Петербург ) та камерного оркестру Концертіно Кіровоградської обласної філармонії в рамках Х Міжнародного музичного фестивалю, присвяченого 130-річчю Кароля Шимановського в рубриці Наші земляки - майстри мистецтв.
- концерт Ані Лорак. Співачка представила нову програму Обійми мене;
- Балет Лебедине озеро П.Чайковського у виконанні Санкт-Петербурзьких артистів.

Концертом Талановиті діти Кіровоградщини розпочала свій 22-й сезон обласна дитяча філармонія. Учасниками концерту стали юні виконавці з усіх районів області. Впродовж сезону дитяча філармонія дає в середньому 10 концертів на місяць в містах і селах Кіровоградщини.
17 жовтня за участі Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України Сергія Тігіпка відбулося урочисте відкриття реконструйованого приміщення Кіровоградського обласного академічного музично-драматичного театру ім.М.Л.Кропивницького.
21 жовтня на Театральній площі обласного центру та в реконструйованому театрі відбулися урочистості з нагоди 130-річчя театру корифеїв. У святковому заході взяв участь міністр культури України М.Кулиняк. Він передав вітання від Президента України та вручив державні нагороди працівникам театру і будівельникам: Орденом ''За заслуги ІІІ ступеня нагороджено заслужену артистку України Литвиненко Валентину Іванівну. Почесне звання Заслужений артист України присвоєно артистам драми Юрію Олександровичу Жеребцову і Олександру Миколайовичу Ярошенку. Почесне звання Заслужений діяч мистецтв України присвоєно диригентові Людмилі Григорівні Трофімовій. Почесне звання Заслужений працівник культури України присвоєно керівникові літературно-драматургічної частини театру Володимиру Петровичу Шурапову. За високий професіоналізм та вагомі трудові досягнення працівників товариства Інтерресурси, виявлені під час реконструкції будівлі Кіровоградського обласного академічного музично-драматичного театру ім.М.Л.Кропивницького голову правління товариства Миколу Івановича Москаленка нагороджено орденом За заслуги ІІ ступеня. А орденом За заслуги ІІІ ступеня нагороджено керівника відділу Олександра Олександровича Бритвіна і виконавчого директора Євгенія Вадимовича Верещака. Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня нагороджено малярів Галину Петрівну Коряк і Софію Петрівну Почтар. Медаллю За працю і звитягу нагороджено слюсаря-електромонтажника Сергія Івановича Клімова, керівника підрозділу Олександра Володимировича Ковтуна і начальника відділу Сергія Васильовича Науменка. Почесне звання Заслужений будівельник України присвоєно керівникові підрозділу Валерію Станіславовичу Алейнікову. Оголошено Подяку Премєр-міністра України начальнику управління культури і туризму Кіровоградської обласної державної адміністрації Валентині Григорівні Животовській, столяру проектно-монтажного управління товариства Інтерресурси Сергію Михайловичу Кваші, маляру 4 розряду проектно-монтажного управління Тамарі Василівні Плотніковій, електрозварнику Миколі Іларіоновичу Солов'ю. Почесними грамотами Міністерства культури і туризму України нагороджено кропивничан Анатолія Андрійовича Литвиненка, Вікторію Петрівну Майстренко, Галину Миколаївну Романюк, і Миколу Федоровича Ярошенка. Святковий вечір продовжився п'єсою про життя корифеїв Степові орли.
У Кіровограді у відновленому приміщенні театру корифеїв відбулися гастролі Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім.П.К.Саксаганського. Театр представив кіровоградцям три вистава: Кайдашева сім'я, Останній строк, Самотня леді. Актори подарували кіровоградцям чудову можливість доторкнутися до високого мистецтва, відірватися від буденного життя та збагатитися духовно.
З 12 по 17 жовтня Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.М.Кропивницького побував з гастролями у містах Черкаської області. Кропивничани зустрічалися з глядачами в містах Тальному, Звенигородці, Ватутіному, Лисянці, Жашкові, Маньківці та Умані. Нинішні гастролі присвячені 130-річчю заснування театру корифеїв. Вони проходили в рамках культурно-мистецької акції Майстри мистецтв- трудівникам села.
18-19 жовтня колектив обласного академічного театру ляльок взяв участь у ІІ фестивалі лялькових театрів Мереживо казкове, який проходив у Черкасах та отримав Диплом лауреата.

Просвітництво. Художня самодіяльність

У Бобринецькому центрі дозвілля молоді відбулося свято до Міжнародного дня людей похилого віку і Дня ветерана.
У Кіровограді відсвяткували 200-річчя Кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці. Славний ювілей відзначили чудовою виставкою відреставрованих фотографій собору та інших храмів Єлисаветград православний: історія та сучасність, конкурсом художніх робіт серед учнів міста, конкурсом віршів, презентаціями книги та фільму про собор. У той же день ввечері в обласній філармонії відбулася урочиста академія і концерт.
У Кіровограді відкрився храм Афанасія Афонського, збудований на кошти компанії Креатив Груп. Меценатам було вручено ордени та грамоти за заслуги перед Українською Православною Церквою.
13 жовтня в Кіровограді другий рік поспіль відзначався День вулиці Пашутінської. Святкову атмосферу створили молоді Кіровоградські виконавці та творчі колективи. Учасники свята мали можливість переглянути виступи майстрів брейку, велосипедистів, взяти участь у конкурсі графіті, побувати у ролі моделей під час майстер-класу з перукарського мистецтва.
13 жовтня в Кіровограді на плащі перед міською радою відбулося свято Козацькому роду нема переводу, присвячене Дню українського козацтва, В програмі: посвята в козачата, показові виступи з гирьового спорту, бойовий гопак, концертна, конкурсні та розважальні програми.
13-14 жовтня День козацької слави та Покрови Пресвятої Богородиці традиційно відзначили в кожному районі області. Працівники клубних закладів доклали чимало зусиль, аби перетворити ці свята у справжнє мистецьке дійство.
Районне свято козацької слави зібрало в Бірчанському гаю представників сільських та селищних рад Олександрівського району.
В Олександрії відбулося святкування Дня козацтва. У святковій програмі взяли участь аматорські колективи міського Палацу культури. Неповторну самобутню атмосферу всього дійства доповнила виставка олександрійських майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.
На базі Торговицького сільського Будинку культури Новоархангельського району відбулося театралізоване свято Козацькому роду нема переводу, у якому взяли участь 17 сільських громад. Цікавою та різноманітною була цьогорічна програма: посвята в козаки, висадження калинової алеї, святковий ярмарок, спортивні козацькі забави, презентація куренів сільських громад, виставка декоративно-ужиткового мистецтва. Святкову атмосферу створювали виступи аматорських колективів району.
У селищі Нова Прага Олександрійського району відбулися театралізоване свято Козацьким родом славен рідний край та виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.
На Покрову Пресвятої Богородиці в с.Захарівка Світловодського району відбулося свято села. У приміщенні сільського Будинку культури були представлені виставки українських та козацьких страв, роботи майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. З театралізованою програмою Козацькому роду нема переводу виступили учасники спортивно-патріотичного клубу Козак Федіївського сільського Будинку культури. Оплесками глядачі зустріли виступи аматорських колективів районного Будинку культури. Святкування продовжилося козацькими іграми та забавами, а також частуванням кулішем та юшкою.
На Покрову села Мошорино, Диківка та Іванківці Знамянського району відзначили свої свята. Українські страви, виставки майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, виступи місцевих аматорів, цікаві конкурси та змагання для молоді все це додало святкового настрою та доброї енергетики усім учасникам.
Петрівським районним Будинком культури було організовано покладання квітів до могили капітана війська Запорізького - Сави Самодриги, проведено тематичні екскурсії.
Працівники Гайворонського районного Будинку культури провели для учнівської молоді розважально-ігрові програми Козацькі розваги, Козацькому роду нема переводу.
У жовтні відбувся огляд-конкурс районних будинків культури Інновації. Творчість. Професіоналізм. Конкурс проводився з метою визначення найкращого досвіду роботи районних будинків культури, впровадження інноваційних форм організації культурно-дозвіллєвої діяльності жителів територіальних громад, нових культурно-мистецьких проектів з урахуванням традицій, звичаїв, обрядів, налагодження взаємодії з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями.
У Кіровограді відкрито арт-інсталяцію Відкрите серце. Відкрите серце - символ любові до рідного міста та України, розташоване у місці, з якого відкривається чудовий краєвид Кіровограда. Поряд із Відкритим серцем можна робити не тільки пам'ятні фотографії, а й розташувати Замочки кохання - символ вічного кохання та вірності.
26 жовтня у Знамянському міському Палаці культури відбулися урочистості з нагоди 20-річчя творчої діяльності народного аматорського ансамблю пісні і танцю Барвінок - одного з найкращих та найвідоміших аматорських колективів Кіровоградщини. Численні глядачі протягом дійства мали змогу насолодитися гарним звучанням українських народних пісень у майстерному виконанні уславленого Барвінка.
У Кіровоградський музичній школі № 1 ім.Г.Нейгауза та меморіальному музеї Генріха Нейгауза відбулося вшанування пам'яті видатного музиканта-земляка. День вшанування памяті Генріха Густовивача за традицією розпочався з покладання квітів до меморіальної дошки і продовжився концертом та екскурсією до меморіального музею.

Музейна справа

Експозиція Олександрівського районного краєзнавчого музею Міхал Грабовський - символ польсько-української дружби побувала в обласному краєзнавчому музеї та в ОУНБ ім.Д.Чижевського. Її побачили учасники Х Міжнародного музичного фестивалю імені Кароля Шимановського, Міжнародної науково-практичної конференції Кароль Шимановський і його мала батьківщина.
У меморіальному музеї М.Кропивницького обласного центру відбулася зустріч десятикласників Кіровоградської школи мистецтв із акторами народного аматорського театру Олександрівського РБК. Глядачам сподобалися у їх виконанні уривки з п'єс Один день села, якого немає на карті та Сватання. Цей захід приурочено до 130-річчя Кіровоградського обласного академічного музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького.
В Літературно-меморіальному музеї І.Карпенка-Карого відбувся творчий вечір письменниці Ольги Полєвіної.
Першого жовтня в художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна відбувся концерт учнів та викладачів Кіровоградської музичної школи №1 ім.Г.Нейгауза, присвячений Міжнародному дню музики.

Художній музей

Жовтневі заходи:
Презентація книги про 200-річну історію Кафедрального собора Різдва Пресвятої Богородиці, виданої в рамка регіонального проекту ''Історія рідного краю''.
Презентація фільму тележурналістки А.Несен, присвяченого собору-ювіляру. Також визначено переможців двох конкурсів: поетичного та на кращий художній твір, які теж приурочувалися до 200-річчя Кафедрального собору.
Виставка ''Єлисаветград православний: історія та сучасність'' до відзначення 200-річчя Кафедрального собора Різдва Пресвятої Богородиці.
Виставка до Дня художника. Розмаїття стилів, напрямків, технік творчої палітри митців нашого краю можна пізнати, відвідавши експозицію. Основу виставки складають твори художників-членів Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України.
Експозиція до відзначення Дня українського козацтва.
Магія часу- виставка творів з фондів обласного художнього та обласного краєзнавчого музеїв відреставрованих художниками Одеської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України.
Зустріч з поетесою Оленою Лещенко. Нещодавно у київському видавництвіСофія-А вийшла друком її книги Глазами сердца.
Вистава ''Балада прикмет'' (Франсуа Війон) в рамках ІІ театрального сезону ''Театр у музеї'' та ''Шести вечорів з Юрієм Жеребцовим''.
Лекція в рамках роботи ''Творчої майстерні'' для слухачів Вищої народної школи Кіровоградського інституту розвитку людини ''Україна''.
Показ науково-популярного фільму з мистецької тематики ''Висока жовта нота'', про художника Вінсента Ван Гога.
Творча зустріч з народним художником СРСР, відомим земляком, нащадком корифеїв українського театру Юлії Шостаківської та Дмитра Вертепова (Гайдамаки) Петром Павловичем Оссовським.
1 жовтня, з нагоди відзначення Міжнародного дня музики в художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна відбувся концерт учнів та викладачів Кіровоградської музичної школи №1 ім.Г.Нейгауза. Прекрасні композиції на фортепіано, скрипці, гітарі і навіть саксофоні виконували лауреати обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Фестивалі
19 жовтня у Долинській відбувся щорічний відкритий районний фестиваль-конкурс авторської пісні та поезії Долинський листопад.
Нещодавно у Запоріжжі відбувся Всеукраїнський конкурс-фестиваль українського народного мистецтва Яскрава країна на Хортиці - 2012. Кіровоградський зразковий хореографічний ансамбль Світанок взяв участь у заходах фестивалю, ознайомився з доробками танцюристів інших регіонів, продемонстрував свої і привіз додому найвищі нагороди.
У Кіровограді пройшов Х Міжнародний музичний фестиваль ім.Кароля Шиманоського, присвячений 130-річчю від дня народження нашого видатного земляка і композитора. Він став визначної подією для України, Польщі, Росії. В рамках фестивалю відбулися цікаві заходи: Міжнародна наукова конференція Кароль Шимановський і його мала батьківщина, презентація документальних фільмів про К.Шимановського відомої польської режисерки Барбари Шумовської, впроваджено новий мистецький проект Геній місця, присвячений Шимановському, Скрябіну і Дебюссі.

Образотворче мистецтво
У Кіровоградському державному педагогічному університеті ім.В.Винниченка відбулася презентація картини відомого київського художника Артура Орльонова Князь Данило Острозький у битві на Синіх Водах, присвячена 650-річчю битві на Синіх Водах.
У Кіровограді відкрито скульптурну композицію Студентство на реконструйованій площі перед Кіровоградським національним технічним університетом. В урочистостях взяли участь керівники області та міста, ректор ВНЗ, викладачі, студенти.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім.Д.Чижевського
Зустріч-діалог Колись ми юними були, а зараз осінь наступає...- до Міжнародний дня людей похилого віку;
Текстильна скульптура- майстер-клас по виготовленню ляльок з капрону;
Памятные места войны 1812 года: Москва - Смоленск - Москва - лекція в рамках проекту Колоритні мандрівки;
Активізація пізнавальної діяльності школярів як шлях успішного оволодіння іноземною мовою - майстер-клас;
Перезвоны - презентація книги, що являє собою переклади Валерія Корнійця на російську мову творів українських письменників Олександра Олеся, Валерія Юрєва, Леоніда Народового, Анатолія Кримського, Валерія Гончаренка, Володимира Базилевського;
Православні святині - краса і біль рідного краю - презентація фотовиставки краєзнавця Ольги Божко;
Роздуми про мистецтво танцю - презентація книги визначного українського хореографа Анатолія Кривохижі;
Театральні відлуння у вишивках - клуб народних ремесел Ниточка презентував нову виставку творчих робіт;
Часу криниця - презентація книги Анатолія Курганського;
В рамках Х Міжнародного музичного фестивалю ім. Кароля Шимановського в обласній бібліотеці відбулася низка різноманітних заходів: виставка художньої вишивки Відроджені шедеври, літературно-мистецька композиція Кароль Шимановський і Наталя Давидова. Фрагменти долі, Міжнародна наукова конференція Кароль Шимановський і його мала батьківщина, презентація видань Кароль Шимановський. Твори для скрипки і фортепіано, Розповідь про наш дім, захід за участі камерного ансамблю Єлисаветградська музична колегія, виставка рідкісних і цінних документів до 130-річчя від дня народження Кароля Шимановського; Моя квітуча Україна - Чернівецькі мотиви - презентація XІ фотовиставки в рамках циклу виставок проекту Сергія Зайцева;
Театральні відлуння у вишивках - виставка художньої вишивки й творів декоративно-ужиткового мистецтва до 130-річчя Кіровоградського обласного музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького;
Музеї в мінливому світі - День інформації;
Зустріч з архітектором Віктором Проскуряковим (м. Львів). Віктор Іванович поділився своїми враженнями від різночасової архітектури нашого міста, говорив про актуальність паперових книг з теорії архітектури, роль архітектури, засобами якої створюється культурне середовище, гармонію і деструкцію, необхідність реновації окремих споруд, дизайн архітектурного простору;
До Міжнародного дня людей похилого віку:
Акція. Безкоштовне спілкування з використанням Skype-технологій;
Хай голова моя сивіє, але я серцем молодий - книжкова виставка; Зрілий вік:старість чи мудрість - книжкова виставка;
До Дня ветерана:
Незгасимий вогонь пам'яті - книжкова виставка;
До Міжнародного дня музики:
Музичні обрії країни - книжкова виставка;
До Дня юриста:
Юридичний працівник:статус, компетенція, імідж - книжкова виставка;
Орхуський центр:
До Дня захисту тварин:
Твої вірні друзі- фотоконкурс, відкриття виставки;
Освіта - ХХІ століття:
Секрети батьківської педагогіки - книжкова виставка;
Канадсько-Український бібліотечний центр:
До Дня українського козацтва:
Згадаймо праведних гетьманів - презентація книжкової виставки;
Шляхами мужності і слави - книжкова виставка;
До 130-річчя від дня народження видатного польського композитора
Кароля Шимановського:
Кароль Шимановський - книжкова виставка;
До Всесвітнього дня вчителя:
Сівачі розумного, доброго, вічного - книжкова виставка;
До Дня Українського козацтва:
Україна - козацька держава - книжкова виставка;
Запобігання торгівлі жінками та дітьми:
Є право - значить, є надія книжкова виставка;
Центр європейської інформації:
Що святкує Європа - цикл книжкових виставок, присвячених національним святам країн ЄС;
Суспільство добробуту і демократії - День інформації в рамках Європейського тижня місцевої демократії;
Цивільне право - складова європейської цивілізації - конкурс ессе для студентів - до Європейського дня цивільного права;
До Дня народження Колумба:
Відкриття Нового Світу - книжкова виставка;
До Дня визволення від німецько-фашистських загарбників:
Пам'ять людська не зав'яне - книжкова виставка;
Гендерний центр:
Гендерно обумовлене насильство - лекція-тренінг;
До відзначення 130-ї річниці заснування Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького:
Творча зустріч з режисером Кіровоградського лялькового театру Євгеном Гімельфарбом;
Персони українського театру - презентація он-лайн проекту;
Літературний театр: актор Юрій Жеребцов презентував Картини минулого і сучасного М.Кропивницького;
Програма Література рідного краю:
Літературна зустріч з Петром Селецьким (м.Київ);
Літературні переклади (Антоніна Корінь, Ольга Полевіна, Роман Любарський, Назар Назаров);
Клуб інтелектуальних ігор:
Шаховий турнір;
Проект Гете-Інституту Заочний абонемент:
Автори, про яких говорять - презентація медіа-скриньки, книжки 12 сучасних німецьких авторів;
ІРЦ Вікно в Америку:
Як грамотно використовувати Kindle та iPad - тренінги;
Польський культурний центр:
Україна - Польща: історичні та культурні зв'язки - відкритий перегляд літератури;
Оптимістичне паломництво Джона Ріда- тематичне засідання клубу розмовної англійської мови до 125-ї річниці від дня народження американського письменника і журналіста;
Бібліотечний кінозал:
Протягом жовтня були показані фільми: Загадковий потяг (Польща, 1959, режисер Єжи Кавалерович, драма), Шлях на Занзібар (США, 1941, режисер Віктор Шерцингер, мюзикл-мелодрама),Земля тремтить (Італія, 1948, режисер Лукіно Вісконті), Пригоди в Палм-Біч (США, 1942, режисер Престон Стерджес); Документальний фільм до 380-річчя від дня народження Яна Вермера, голландського живописця.

ОЮБ ім.О. Бойченка

Масові заходи:
Кіровоградщина - козацький край - урок історії;
Сонячна дорога памяті - до 100-річчя від дня народження А.Малишка - літературно-музична година;
Живий куточок- пізнавально-розважальна програма;
Справжній друг: як його знайти - тренінг;
Козацькі забави - конкурс;
Сонети життя К.Шимановського- мистецький портрет;
М. Кропивницький - фундатор театру корифеїв- виставка-презентація спільно із співробітниками меморіального музею М.Кропивницького;
Єлисаветград: погляд з минулого - історико-культурний екскурс;
Паперове диво - майстер-клас із квілінгу; І память згадкою черкне- І. Карпенко-Карий - слайд-бесіда;
Весільна сукня - слайд-бесіда;
Топіарій - дерево щастя - майстер-клас;
Вітальна листівка власноруч - майстер-клас;
Зачіска кінця ХХ - початку ХХІ століть - слайд-бесіда;
ДБА бібліотеки- бібліотечний урок;
Відбулися засідання клубів за інтересами:
Треба слову ніжності додати- презентація творчості Л.Петліцької в рамках засідання клубу Ліра;
Вишукане ірландське мереживо - засідання клубу Дивосвіт;
Тенета торгівлі людьми: необізнаність знищує- засідання лекторію з правових знань Молодь і право;
Волонтерство як вид діяльності в імя здоровя та добробуту людини - зустріч із представником Товариства Червоного Хреста України в рамках засідання лекторію Молодь і право.
Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
Скрасити осінь життя милосердям - до Міжнародного дня людей похилого віку;
Степ та воля - козацька доля - до Дня українського козацтва; Мені просто цікаво жити - виставка творчих робіт Дмитренко Людмили Леонідівни;
Українській Повстанській Армії - 70 років;
Чарівний світ квітів;
Психологія спілкування;
Театру корифеїв - 130;
В боях за рідну Україну- до 68-річчя визволення України від фашистських загарбників;
Стала память людська обеліском- до 68-річчя визволення України від фашистських загарбників;
Память серця - память сивини - до 68-річчя визволення України від фашистських загарбників;
Локомотиви: від пари до електрики;
Календар знаменних і памятних дат: М. Паганіні - 230.
ОДБ ім. А.Гайдара
В ОДБ ім.А.Гайдара відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція директорів обласних бібліотек для дітей Дитячі бібліотеки як культурно- інформаційні центри у процесі формування особистості дитини.
До Дня художника:
''Вишукане мистецтво доби Ренесансу'' - виставка-вернісаж;
Візуальні подорожі з циклу ''Мальовнича Україна'':
-Галерея Щастя Євгенії Гапчинської;
-Чарівний світ диво-картин Марії Приймаченко;
До Міжнародного дня людей похилого віку:
''Увага і турбота літнім людям'' - викладка літератури; До дня вчителя:
''Плекає педагог дитячої душі'' - тематична викладка;
До Всеукраїнського свята театрального мистецтва ''Вересневі самоцвіти'':
''Актори і ролі'' - зустріч з акторами Кіровоградського обласного академічного музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького;
''Дві сім'ї'' - документальний перегляд фільму про життя і творчість родин Тобілевічів та Тарковських.
Пізнавально-розважальні заходи:
Етикет особливих випадків - віртуальний урок з циклу заходів Гарні манери для малюків;
Стережися побутових травм - віртуальний урок з циклу заходів Уроки безпеки для малюків;
Будуємо замок добрих чарівників Європи - літературно мультимедійна відеоподорож до 75-річчя від дня народження англійського прозаїка Джонатана Свіфта;
Актуально: здорове харчування - електронна презентація;
Шкідливі звички. Умій казати: Ні!- електронна презентація;
Цікаві факти з історії козацтва - віртуальний екскурс;
Екологічна вітальня - майстерня дядечка Дятла - виготовлення годівниць і будиночків для птахів;
Посвята в читачі; Віртуальні бібліотечні уроки та екскурсії;
Скарби української лексикографії - година інформації;
Викладка літератури з циклу Сьогодні відзначаємо до 340-річчя від дня народження гетьмана Пилипа Орлика;
День Покрови Пресвятої Богородиці - викладка літератури з циклу: Україна: Свята.Традиції.Звичаї.

 

Фон


Фон

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2012 Webmaster: webmaster@library.kr.ua