[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси
та неопублікова документами за листопад 2012 року)

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

  1. Про стан дотримання державними службовцями управління культури і туризму облдержадміністрації законів України ''Про державну службу'' та ''Про засади запобігання і протидії корупції''.

  2. Про стан виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 18 травня 2009 року № 293-р ''Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії розвитку туризму і курортів''.

  3. Про хід виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 25 жовтня 2011 року № 936-р ''Про затвердження плану

4.Про зняття звання ''народний'' та ''зразковий''.

5. Про підтвердження звання ''Зразковий аматорський хоровий колектив''.


8 листопада в обласному центрі відбулася презентація книги '' Гордість Кіровоградщини. Ними пишається центральний регіон.''

У презентації взяли участь представники міської влади, керівники підприємств, установ, представники громадських організацій, творчої інтелігенції.

Книгу створено з метою ознайомлення широкого загалу із найвидатнішими людьми, організаціями та підприємствами регіону, що роблять значний внесок у розвиток Кіровоградської області.


22 листопада відбулось засідання громадської ради з питань розвитку туризму в Кіровоградській області.


У Кіровограді на меморіальному комплексі ''Фортечні вали'' біля пам'ятного знака ''Жертвам політичних репресій та голодоморів'' вшанували пам'ять жертв голодоморів та політичних репресій. Присутні керівники області та міста, представники громадськості, духовенства, вшанували загиблих хвилиною мовчання, запалили свічки, та поклали квіти до підніжжя хреста.


Театрально-концертне життя


У Кіровограді побували з гастролями:


  • Київський національний російський драматичний театр ім.Л.Українки. Актори показали виставу ''Наполеон і корсиканка'' за п'єсою Іржі Губача;

  • Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр

Концерт камерного оркестру "Концертіно" (художній керівник - заслужений діяч мистецтв України Н.Хілобокова), присвячений 40-річчю від дня його заснування;

  • Концерт піаніста Олега Полянського;

  • Концерт народного артисти Росії, народного артиста України Олександра Малініна.


    Просвітництво. Художня самодіяльність


    З 19 по 23 листопада в клубних закладах області проходив Тиждень національних культур, який мав за мету відродження, збереження та збагачення культурної спадщини національних меншин, що проживають на степовій землі Кіровоградщини.

    Різноманітні заходи підготували клубні працівники для територіальних громад в рамках Тижня.

    Злинський сільський Будинок культури Маловисківського району зібрав місцевих жителів на вечір російської пісні.

    Музична вітальня Микільського сільського Будинку культури Світловодського району зустріла односельців на святі ''І буде в мирі, злагоді родина, і буде жити Україна''. Лунали народні пісні росіян, вірмен, грузин, молдован, українців, які проживають на території села, а виставка декоративно-ужиткового мистецтва ознайомила присутніх з місцевими народними умільцями.

    У Новомиргородському районі поруч з українцями проживають молдовани та серби. Історичний екскурс ''До тебе серцем лину, рідна Молдово моя'' проведено в Мартоніському сільському Будинку культури, культурно-мистецьку годину ''Сербська культура - минуле та сьогодення'' - у Туріянському сільському Будинку культури. Члени любительського об'єднання ''Смак'', що працює при Новомиргородському районному Будинку культури, організували презентацію виставки національних страв.

    Працівники Масляниківського міського Будинку культури м.Кіровограда запросили школярів на музичний вечір ''Скільки народів - стільки й культур''.

    Конкурс ''Міні-міс Болгарочка'' зібрав жителів смт Вільшанка у районному Будинку культури. Чарівність й привабливість продемонстрували маленькі красуні, а між їх виступами глядача вітали аматорський болгарський фольклорний колектив ''Хубавіца'' та аматорський болгарський музичний гурт ''Балкантон''.


    На базі обласного Центру народної творчості відбулися семінари:


    • Семінар-практикум керівників аматорських вокально-хорових колективів та

    методистів з вокально-хорового жанру районних будинків культури.

    Семінар директорів районних та міських будинків культури ''Будинок культури та молодь: співпраця заради успіху та розвитку''.


    Музейна справа


    З 13 по 15 листопада на базі центру підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій управлінням культури і туризму облдержадміністрації відбувся обласний семінар на тему: ''Актуальні питання збереження та охорони пам'яток Музейного фонду України''.


    Обласний краєзнавчий музей:

    • Творча зустріч з поетом, лауреатом обласної премії ім.Є.Маланюка Олександром Косенком;

    • Виставка образотворчого мистецтва під назвою ''Для Бога я створюю

    Cпівробітники краєзнавчого музею створили виставку

    Виставка ''Народна війна'', створена Київською міською організацією

    Всеукраїнського товариства ''Меморіал''. Виставка складається з 24 тематичних планшетів. На кожному планшеті змонтовані

    різноманітні матеріали: документи, карти, фотографії, малюнки. Під документами - посилання на джерела, переважна більшість з яких архівні.

    • Експонувалась унікальна колекція старовинних фотографій міста Кіровограда. Їх упродовж усього життя збирав колекціонер, краєзнавець Юрій Тютюшкін. А нове життя їм дав кіровоградський фотохудожник-реставратор Василь Боднарук.


    28 листопада в меморіальному музеї М.Кропивницького в рамках тижня ''Театр дітям та юнацтву'' відбувся захід за участю працівників творчого складу академічного обласного театру ляльок.

    Перед студентською аудиторією виступили головний режисер театру ляльок - заслужений діяч мистецтв України Євген Гімельфарб, актори-ляльководи - заслужена артистка України Вікторія Ставріаніді-Стогодюк та Геннадій Стогодюк.

    Учасникам заходу презентовані виставки ''В гостях у мудрої казки'' та ''Талант, що зігрівав серця'', присвячені постановкам попередніх років, роботі заслуженого працівника культури України Василя Остапенка

    (1937-2012 р.р.), колишнього головного художника обласного театру ляльок.


    У меморіальному музеї М.Кропивницького, для школярів було організовано виступ ансамблю ''Калина''. Колектив подарував глядачам понад десяток пісень.


    У літературно-меморіальному музеї І.Карпенка-Карого відбулася зустріч з відомим українським письменником та науковцем Віктором Шило.

    У заході також взяли участь голова Кіровоградської асоціації українських письменників Павло Чорний, поет, дитячий письменник, етнограф, а також член асоціації Віктор Лябіков та літератор Антоніна Корінь. Також на вечорі прозвучали пісні в авторському виконанні Альони Цілуйко на вірші Павла Чорного.


    У художньо-меморіальноу музеї О.Осмьоркіна відкрилася виставка творів претендентів на здобуття обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені О.Осмьоркіна. В цьому році ця культурно-мистецька акція присвячена 120-річчю з дня народження відомого художника і педагога О.Осмьоркіна.


    У художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна відбулася неординарна подія: зібрання музею поповнили твори учня О.Осмьоркіна - киянина Йосипа Вайсблата.


    Художній музей


    Експонувались виставки:


    • Виставка родини Ачкасових ''ТриАрт. Графіка та живопис - Ачкасов

    Владислав, Ачкасова-Гугленко Ірина. Кераміка та витинанка - Ачкасова Марія''. На виставці представлено понад п’ятдесят творів творчої родини Ачкасових із міста Южноукраїнська Миколаївської області;

    • Експозиція до відзначення Дня української писемності та мови;

    • ''Надвівтар’є у фрагментах. Поліптих для Сан Франческо в Борго Сансельпокро'' (Стефано ді Джованіо, ''Сасетта''), ''Жан Сімеон Шарден ''Смак нерухомості. Скат'', Грот Ласко Дордон ''Ласко, або прадавня історія мистецтва. 18 тисяч років до наших днів'' - показ науково-популярних фільмів з мистецької тематики;

    • ''Суперечливі виставки: як бути із негативними відгуками преси?'' - лекція Дженіфер Кан (США) в рамках проекту ''Актуальний музей: стратегія динамічного розвитку'';

    • Майстер-клас з техніки декупажу;

    • Майстер-клас з образотворчого мистецтва в рамках роботи ''Творчої майстерні'';

    • ''Щоб пам’ятали...'' - експозиція до Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій;

    • ''Українські традиції та звичаї'' - тематичні програми;

    • ''Галерея портретів непересічних: від Клеопатри до наших днів'' - презентація персональної виставки члена Національної спілки художників України Віктора Самійленка;

    • ''Світ у чуттєвих образах образах'' - презентація відеопроекту викладача Кіровоградського музичного училища Людмили Френчко. У чотирьох його частинах відтворено етапи, які у своєму розвитку пройшло образотворче мистецтво нашого краю;

    • Експонувалась виставка художніх творів до Всесвітнього дня дитини;

    • В рамках відзначення Всесвітнього дня дитини проведено День відкритих дверей для дітей усіх вікових категорій.


    Фестивалі


    У Петровому вперше відбувся фестиваль ''Співуча Петрівщина'', до участі в якому запрошувалися вокалісти з усього району. Метою фестивалю є розвиток пісенної творчості, пропагування творів сучасних авторів, підвищення рівня професійної майстерності молодих виконавців.


    У Гайвороні пройшов перший залізничний фестиваль сімейного кіно ''Семафор''. Співорганізаторами фестивалю виступили Міжнародний фестиваль православного кіно ''Покров'', Кіровоградська єпархія УПЦ, газета ''Гайворонські Вісті'' залізниче об'єднання ''Гайворон''.


    Кіровоградка Лоліта Рудь взяла участь у Міжнародному конкурсі-фестивалі Music Land, що проходив у Дніпропетровську та зайняла почесне друге місце як піаністка, а в жанрі естрадного вокалу стала найкращою.


    Кіно


    На Кіровоградщині завершив свої покази фестиваль документального кіно про права людини.

    До програми цьогорічного Мандрівного фестивалю увійшли фільми-переможці 9-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який відбувся в Києві з 23 - 29 березня, а також фільми-призери найвідоміших міжнародних кінофестивалів документального кіно.

    Відкриті покази, куди мали змогу завітати всі бажаючи та переглянути фільми фестивалю, проходили в обласній універсальній науковій бібліотеці iм.Д.I.Чижевського.


    Бібліотечна справа


    22 листопада у Кіровоградській міській бібліотеці-філії № 13

    ім.З.Космодем'янської відкрилася виставка ''Чорні крила Голодомору''.

    Присутні вшанували пам'ять невинно убієнних у 30-х роках минулого століття хвилиною мовчання та засвітили свічки пам'яті.

    Олександрія

    З 26 листопада в дитячій бібліотеці імені Ю.Гагаріна діє виставка художніх робіт учнів шкіл міста ''Діти проти ВІЛ/СНІДу''. А напередодні Всесвітнього

    дня боротьби зі СНІДом в дитячій бібліотеці відбулася зустріч молоді з представниками Олександрійського міського центру соціальних служб для сім'ї,

    дітей та молоді та благодійних організацій ''Шлях до життя'', '' Ковчег'', на якій були визначені переможці конкурсу ''Діти проти СНІДу''.

    Ульяновський район

    У районній бібліотеці для дорослих проведено урок пам'яті ''Терни і лихоліття голоду'' для широкого кола відвідувачів. Також проведено огляд літератури на тему ''Гірка пам'ять України''.

    Компаніївський район

    Відбувся фінальний етап районного свята - конкурсу ''Зерна майбутнього''. Його учасниками стали юні читачі-представники 17 бібліотек району, які продемонстрували свої різноманітні таланти.

    Мала Виска

    У Маловисківській районній бібліотеці відбулася творча зустріч з літераторами Кіровоградщини Валентиною Кондратенко-Процун, Людмилою Солодовою,

    Людмилою Юферовою, Володимиром Яремчуком, Романом Любарським, Світланою Шевченко, Миколою Головановим.


    ОУНБ ім.Д.Чижевського


    Масові заходи:

    ''Святість і дух'' - книжкова виставка до Дня Казанської ікони Божої Матері;

    "Нехай же слово золоте печалиться, сміється і цвіте" - до Дня української писемності та мови;

    ''Мовний простір третього тисячоліття'' - книжкова виставка до Дня української писемності та мови;

    ''Запрошуємо на бенефіс книги'' - книжкова виставка в рамках програми ''Освіта - ХХІ століття'';

    ''Щасливі діти - могутня держава''- книжкова виставка до Всесвітнього дня дитини;

    ''Я слухаю казку'' - книжкова виставка до Всесвітнього дня дитини;

    ''Світ дитячої книги'' - книжкова виставка до Всесвітнього дня дитини;

    Голодомор в Україні: скорботний біль і пам'ятка живим” - книжкова виставка

    до Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій;

    "Літа ідуть, усе минає, та пам'яті кінця немає" - книжкова виставка

    до Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій;

    ''Гендерне насильство: проблема сім'ї чи політики держави?'' - перегляд літератури до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками;

    "Гендерному насиллю - ні"- виставка-застереження до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками;

    ''Аграрний сектор України'' - пересувна книжкова виставка до Дня працівників сільського господарства;

    ''Торгівля людьми як соціальне явище'' - перегляд літератури в рамках обласної програми ''Протидії торгівлі людьми'';

    ''На допомогу творчості'' - презентація літератури;

    ''Сучасні проблеми ВІЛ-інфекції та СНІДу'' - виставка-застереження до Дня боротьби з ВІЛ/СНІДом;

    ''Страхове підприємництво: стратегії та перспективи розвитку'' - круглий стіл;

    Літературна зустріч з Володимиром Панченком в рамках обласної програми

    ''Література рідного краю'';

    "Лялька-мотанка'' - майстер-клас;

    ''Цвітуть осінні тихі небеса'' - літературно-музичні читання до 100-річчя від дня народження А.Малишка;

    ''Барвисті гармонії Клода Дебюссі'' - лекція - концерт викладачів та учнів музичної школи № 1 ім.Генріха Нейгауза, до 150-річчя відомого французького композитора, піаніста, диригента, музичного критика Клода Дебюссі;

    ''Відрядження в один кінець...'' - презентація фотовиставки харківського фотомитця Володимира Оглобліна. Свою фотовиставку Володимир Оглоблін присвятив темі концтаборів, залишки яких бачив на власні очі.

    Моторошні фото напівзруйнованих північних таборів, жорстокість радянської влади та мільйони замордованих в’язнів - такою є тема фотовиставки, автор якої став також ініціатором зібрання засідання круглого столу, аби через показ документування землі, яка й сьогодні переповнена мовчазними свідками-артефактами тих страшних часів, закликати до відродження національної пам’яті;

    ''Полімерна глина: світ прикрас'' - персональна виставка робіт з полімерної глини Вікторії Щербакової;

    ''Яскравий світ на дотик'' - презентація виставки творчих робіт Оксани Андрієнко, до Міжнародного дня сліпих;

    В рамках проекту ''Колоритні мандрівки'' за циклом зустрічей ''Читач, книголюб, бібліофіл'' відбулися зустрічі з театральним режисером Євгеном Гімельфарбом та краєзнавцем Станіславом Янчуковим;

    ''Сяюче коло'' - презентація графічних робіт молодої художниці Марії Ачкасової з міста Южноукраїнська Миколаївської області. Виставку приурочено до Дня української писемності та мови;

    Зустріч з майстром психологічного роману, письменником-метафізиком з Івано-Франківська Степаном Процюком, презентація роману ''Маски опадають повільно. Автографи часу'';

    Творче заняття з реставрації давньої кераміки за участю художника-реставратора Станіслава Федорова;

    Персональна виставка робіт молодої київської художниці Ольги Роженок.

    В експозиції представлені дизайнерські роботи декоративно-ужиткового мистецтва, для виготовлення яких використовувалися бамбук, натуральна шкіра, шовк, каміння, акрилові фарби та інші матеріали.

    До експозиції увійшло понад 100 робіт різної тематики: тут ілюстрації до російських казок і українських пісень, зображення історичних пам'ятників архітектури Києва і рідної Байкальської природи, образи персонажів грецької міфології та монгольського епосу. Роботи представлені у вигляді окремих колекцій;

    ''Ринок фінансових послуг: стратегії та перспективи розвитку'' - студентська конференція;

    ''Здоров'я жінок України'' - тренінг з питань репродуктивного здоров'я і планування сім'ї;

    ''Завдання, функції та права управління юстиції'' - день інформації;

    ''Навички спілкування. Ефективність спілкування''- тренінгові заняття в рамках ''Студії особистісного росту'';

    ''Сучасна російська архітектура в контексті соціокультурних циклів'' - презентація виставки в рамках відзначення 30-річчя Спілки архітекторів Росії;

    ''Читаємо разом'' - презентація та обмін аудіокниг;

    ''Нові підходи до розподілу влади'' - відкрита лекція українського політичного та громадського діяча, голови Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, Народного депутата України, доктора юридичних наук, професора, заслуженого юриста України, члена-кореспондента Національної академії правових наук України Василя Костицького;

    ''Стежками вчительської душі'' - виставка творчих робіт учителів загальноосвітніх шкіл м.Кіровограда до Всесвітнього дня дитини;

    ''Кіровоградщина повоєнна'' - презентація книги Івана Петренка в Центрі підвищення кваліфікації;

    ''Дитинство без насильства'' - семінар-тренінг. Захід організовано спільно з Українським фондом ''Благополуччя дітей'';

    Зустріч з Андрієм Курковим, презентація романа ''Львівська гастроль Джимі Хендрікса'' в рамках Всеукраїнського туру;

    ''Бісеринка - не новинка'' - відкриття персональної виставки творчих робіт Наталії Погрібної та Наталії Севостьянової. Захід приурочено до Міжнародного дня інвалідів;

    Перегляд фільму Сергія Буковського ''Живі''. Захід приурочено до Дня пам’яті жертв голодоморів;

    Розстріляне коло” - поетичний вечір проведений за участі студентів КДПУ ім.В.Винниченка. Захід присвячено вшануванню пам’яті жертв сталінських репресій;

    ''Винаходи, що змінили життя: кераміка'' - творче заняття з елементами майстер-класа;

    ''Галактика ді-джея Романтика'' - творча зустріч з музикантом Вадимом Трусіхіним;

    ''Організація праці менеджера'' - день інформації;

    Клуб інтелектуальних ігор:

    Шаховий турнір;

    Центр європейської інформації:

    ''Що святкує Європа: Польща. Латвія''- цикл виставок;

    ''Заради рівності несхожих...'' - цикл заходів в рамках Тижня толерантності;

    ''Бути креативним - бути європейцем!''- майстер-клас;

    ''Європейська освіта: втрати чи здобутки для України?'' - cтудентські дебати в рамках Європейського освітнього тижня та Дня Європи в Україні;

    Польський культурний центр:

    ''Незалежність - в історії та серцях поляків'' - до Дня незалежності Польщі;

    ''Заочний абонемент'' Інституту Гете:

    ''Полювання на злочинця'' - виставка медіа-скриньки, колекція сучасної детективної літератури;

    Інформаційно-консультативний гендерний центр:

    За світ без насильства” (“16 днів протидії гендерному насиллю”) - цикл тренінгів;

    ІРЦ ''Вікно в Америку'':

    ''День молитви подяки…'' - тематичне засідання клубу розмовної англійської мови - до Дня подяки, США;

    ''Як грамотно використовувати Kindle та iPad'' - тренінги;

    Канадсько-український бібліотечний центр:

    ''Художнє слово Канади'' - літературні читання '';

    Регіональний тренінговий центрі ''Бібліоміст'':

    Тренінги з комп'ютерної грамотності, тренінг з он-лайн звітності, ''Power Point'' та ''Інтернет''.


    ОЮБ ім.О.Бойченка

    Масові заходи:

    ''Святкуємо разом з бібліотекою Міжнародний день студента'' - акція;

    ''Hand made - речі своїми руками: біжутерія'' - майстерня креативу;

    ''Парк автомобільного періоду'' - калейдоскоп автофактів;

    ''Пожежна естафета'' - слайд-бесіда;

    ''Першоджерела Київської Русі'' -до Дня української писемності та мови

    - слайд-бесіда;

    ''З історії весільної сукні'' - мультимедійна бесіда;

    ''Паперове диво'' - майстер-клас з квілінгу;

    ''Історія створення книги'' - слайд-бесіда;

    ''Справжній друг: як його знайти - тренінг;

    ''Дзвони пам’яті'' - до Дня пам’яті жертв Голодомору - вечір-реквієм;

    ''Козацькі забави'' - конкурс;

    ''Сонячна дорога пам'яті'' - до 100-річчя від дня народження А.Малишка - літературно-музична година;

    ''Періодичні видання бібліотеки. Бібліотечна програма ІРБІС'' - бібліотечний урок, практичні заняття;

    ''Бібліотечна програма ІРБІС'' - бібліотечний урок, практичне заняття;

    ''Заворожи мене українське слово'' - до Дня української писемності та мови - зустріч з письменниками А.Корінь, М.Левандовським, А.Чечель;

    ''Болгари у нашому краї'' - зустріч з представниками обласної громадської організації об’єднання болгар ''Нашитє Хора'' - Тиждень культур національних меншин;

    ''Україна - Польща: спадщина століть'' - зустріч з Полячком О.І., головою об’єднання поляків Кіровоградщини ''Полонія'' ім.Кароля Шимановського

    ''Польська кухня'' - мультимедійна бесіда;

    ''Євреї на Кіровоградщині'' - екскурсія до історичного музею ''Євреї Єлисаветграда'';

    ''Вихідці з німецьких земель'' - зустріч із представниками Кіровоградського обласного німецького культурного центру ''Розвиток'' та дитячого німецького колективу ''Гльокляйн'';

    ''Театр - дітям та юнацтву'' - тиждень в рамках Всеукраїнського:

    ''І …оживають ляльки'' - зустріч з фахівцями Кіровоградського академічного обласного театру ляльок Я.Третяк, О.Шарій, Т.Ігнатьєвою;

    Відбулися засідання клубів за інтересами:

    ''Пісенна лірика А.Малишка'' - творча майстерня, в рамках засідання клубу ''Ліра'';

    ''СНІД і суспільство: міфи та факти'' - зустріч з К.Омельчук, представником Кіровоградського обласного відділення ВБО ''Всеукраїнська мережа ЛЖВ'', в рамках засідання лекторію ''Молодь і право'';

    Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:

    ''Мистецтво древнього Єгипту'';

    ''Театр - храм мистецтва'' - в рамках Всеукраїнського тижня;

    ''Писемність через віки'' - до Дня української писемності та мови;

    ''Літературна дієта для гурманів'' - виставка-запитання;

    ''Моя прекрасна українська мово, найкраща пісня в стоголоссі трав…'' - до Дня української писемності та мови;

    ''Світ товарів'';

    Календар знаменних дат: Київському національному музею російського мистецтва - 90;

    ''Історик української державності В.Липинський'' ;

    ''Пам’ять нетлінна. Трагедія нації у наших серцях''- до Дня пам’яті жертв Голодомору;

    ''Радію я, коли знаходжу слово…'' - до 100-річчя з дня народження А.Малишка;

    ''Гендер у сім’ї, на роботі, в політиці…'' - до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками;

    ''Безпека життєдіяльності: вимоги часу'';

    ''Національні культури Кіровоградщини'' - книжкова виставка в рамках Тижня культур національних меншин;

    ''Вік живи - вік учись'' - до Міжнародного дня студента - виставка-інсталяція;

    Виставка світлин фотохудожника В.В.Пастуха.


    ОДБ ім.А.Гайдара


    До Дня української писемності та мови:

    ''Історія української писемності''- електронна презентація;

    ''Мово рідна, щира і багата - потрібна як повітря і вода'' - КВК;

    ''Таємниці Велесової книги'' - історико-літературна мандрівка;

    ''Стежками рідної мови''- Літературний брейн-ринг;

    До Всесвітнього дня дитини:

    ''Мої й твої права'' - книжкова виставка;

    ''Не порушайте наші права!'' - виставка-протест;

    ''Догори дригом'' - свято;

    ''Весела абетка прав дитини'' - ігрова програма;

    ''У королівстві Феміди'' - день інформації;

    ''Права дитини в Україні'' - буклет-пам'ятка;

    ''Як не стати жертвою злочину?'' - правовий брифінг зі спеціалістом служби у справах неповнолітніх та сім'ї і молоді;

    До 80-ї річниці голодомору на Україні:

    ''Вічна пам'ять замореним голодом'' за книгою ''Народні оповідання'' - просвітницький захід;

    ''Український голокост 1932-1933'' - книжковий дайджест;

    ''Злочин проти нації'' - історична панорама;

    До Міжнародного дня інвалідів:

    ''Подаруй дитині свято'' - благодійна акція;

    ''Добро і милосердя єднають серця'' - мультимедійна презентація;

    ''Ігровий серпантин'';

    До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом:

    ''Треба не боятися, треба знати'' та ''Любов романтична, а хвороба - ні'' - листівки-пам'ятки.

    Пізнавально-розважальні заходи:

    ''Казка осіннього лісу'' - свято осені;

    ''Етикет і подарунки'' з циклу заходів ''Гарні манери для малюків'' - ігрова програма;

    ''Екологічна вітальня'' - загадки Діда-Природознавця;

    ''Наш номер 101'' з циклу заходів ''Уроки безпеки для малюків'' - віртуальний урок;

    ''Іграшка розповідає казку''- книжкова виставка;

    ''Забавки та іграшки наших пращурів'' - електронна презентація;

    Творча зустріч з акторами академічного обласного театру ляльок.

  • Фон


    Фон

    [ HOME ]

    Хроніка культурного життя Кіровоградщини
    Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2012 Webmaster: webmaster@library.kr.ua