[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси
та неопублікова документами за листопад 2012 року)



Загальні питання

У Липнязькій школі Добровеличківського району вшанували пам'ять члена Національної спілки письменників України, кінодраматурга Ю.Обжеляна.
Його побратими по перу презентували книгу Юрія Васильовича ''Останній караван'', що побачила світ вже після смерті письменника.

14 грудня в обласному центрі відбулося покладання квітів до пам'ятника ''Жертвам Чорнобиля'', приурочене до Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. У заході взяли участь представники обласної та міської влади, громадськості, працівники МНС та МВС, військовослужбовці, студентська молодь.

На День Святого Миколая до Кіровограда завітали засновник фонду ''Розвиток України'' Рінат Ахметов та композитор Ігор Крутой. Вони побували у Кіровоградському музичному училищі, де свого часу навчався Ігор Крутой. Навчальний заклад отримав у подарунок від високоповажних гостей новий концертний рояль.

24 грудня з нагоди 75-річчя від дня народження Героя України В.Чорновола
в обласному центрі відбулося покладання квітів до його меморіальної дошки. У заході взяли участь представники влади та громадськість.

Театрально-концертне життя

6 грудня в академічному обласному театрі ляльок відбулася прем'єра вистави для дорослого глядача ''Вій'' за однойменною повістю Миколи Гоголя.
Режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України Євген Гімельфарб, художник-постановник Павло Босий.

Просвітництво. Художня самодіяльність

18 грудня у виставковій залі обласного Центру народної творчості відкрилася персональна виставка ''Стежинами народного таланту'' народних умільців обласного творчого об'єднання ''Дивосвіт'' майстрині вишивки Аліси Немненко та майстра художнього різблення по дереву Миколи Пунтуса.

У Бобринці в рамках програми "Центральний регіон - 2015" відкрився реконструйований Будинок культури.

.

Музейна справа

Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна:

З 1 по 8 грудня відбулася культурно-мистецька акція ''Візит до музею'', присвячена 120-річчю з дня народження О.Осмьоркіна.
В рамках акції експонувалась виставка робіт художника-земляка Олександра Осмьоркіна з фондів музею.

5 грудня відбулося відкриття виставки творів учнів та викладачів відділу образотворчого мистецтва Кіровоградської дитячої школи мистецтв ''Музейні фантазії'', присвяченої 120-річчю з дня народження О.Осмьоркіна.

6 грудня відбувся публічний показ документального фільму ''Голгофа художника Олександра Осмьоркіна'' із фондів Держтелерадіофонду Російської Федерації.

Восьмого грудня у художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна відбулося вшанування лауреатів обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна 2012 року, яке припало на 120-річчя майстра пензля.
Цьогорічними лауреатами стали: у номінації ''Національна традиція'' - живописець, викладач Олександрійського училища культури Степан Ніколенко, у номінації ''Новітні спрямування'' - член Національної спілки художників України, викладач художнього класу Таращанської школи мистецтв (Київська область) Оксана Журавель (Надєждіна) та у номінації ''Мистецтвознавство та історія мистецтв'' - кандидат педагогічних наук, професор, декан мистецького факультету КДПУ ім.В.Винниченка Леонід Бабенко.

Обласний художній музей:


  • День відкритих дверей для людей з особливими потребами;
  • Виставка до відзначення Міжнародного дня інвалідів;
  • Виставка до 120-річчя з дня народження художника - земляка Олександра Осмьоркіна;
  • Покази науково-популярних фільмів з мистецької тематики: Жан Оноре
Фрагонар. "Любов на простирадлах. Засув", Жорж П’єр Серра. "Утопія в
жовтогарячих, зелених та пурпурових тонах. Велика ковбаня у неділю, по
обіді", ''Юрій Луцкевич. На високій ноті добра'';
  • Проведені тематичні програми "Українські традиції та звичаї";
  • Виставка робіт члена Національної спілки художників України Юрія Гончаренка
    "Час сіяти, час жати"
  • Вечір пам’яті художника - земляка Григорія Гнатюка;
  • Відбулася обласна конференція "Історія та розвиток декоративно-ужиткового мистецтва на теренах Кіровоградщини
  • Акція "Мистецькі перлинки" - для музейної ялинки!";
  • Експозиція пам’яті художника-аматора, Георгія Олександровича Топнікова;
  • Експозиція до 65-річчя з дня народження заступника голови
    Кіровоградського земляцтва ''Єлисаветград''
    у м.Москві, лауреата обласної краєзнавчої премії імені
    В.Ястребова Віктора Петракова в якій представлено
    експонати передані ювіляром до фондового зібрання музею
    та підбірка фотоматеріалів
  • Творчий ювілейний вечір автора поетичних збірок, журналіста, кореспондента газети "Народне слово" Романа Любарського;
  • Експозиція робіт дизайнера Юлії Полякової ''Романтичні фантазії'' приурочена до дня Святої Катерини;
  • Експозиція персональної виставки юної художниці Аліни Дудник - вихованки студії ''Соняшник '';
  • Програма ''Святий Миколай'' для учнів ЗОШ та вихованців дошкільних закладів м.Кіровограда;
  • Експозиція до дня Святого Миколая;
  • В рамках роботи ''Творчої майстерні'' проведено практичне заняття по створенню новорічної композиції для слухачів Вищої народної школи Кіровоградського інституту розвитку людини ''Україна''
  • Пересувна виставка ''Марія Приймаченко'' та майстер-клас по виготовленню квітів із тканини для учнів ЗОШ с.Федорівка Кіровоградського району.

Обласний краєзнавчий музей:

13 грудня в музеї відбулося відкриття виставки новорічних листівок ''Новий рік у поштових листівках''. На стендах представлено 243 новорічних і різдвяних листівки, третина яких дореволюційних часів. Для експонування їх надав місцевий колекціонер Юрій Тютюшкін.

21 грудня в краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки ''Свято новорічної іграшки'', на якій були представлені іграшки різних поколінь, та тематик - як фабричні, так і ексклюзивні, ручної роботи. Свої вироби продемонстрували майстрині ''Єлисаветградського узвозу'', а також вихованці гуртків декоративно-ужиткового мистецтва.

У літературно-театральній вітальні меморіального музею М.Кропивницького відбувся захід з циклу ''Звичаї і обряди українського народу'', ''Вечорниці на Андрія'', який представили аудиторії учасники любительських клубів ''Серце Данко'', і ''Ровесник'' Великосеверинівської школи і сільського Будинку культури.

Літературно-меморіальний музей І.Карпенка-Карого:

У літературно-меморіальному музеї І.Карпенка-Карого відбулася зустріч
з поетесою Оксаною Шпирко. На зустрічі лунали вірші О.Шпирко в авторському виконанні, а також пісні на її слова у виконанні самодіяльного композитора Анатолія Борисенка.

Фестивалі

Учні та викладачі Кіровоградської музичної школи № 2 ім.Ю.Мейтуса стали переможцями Міжнародного конкурсу ''Золота ліра'', який пройшов цього року у м.Дніпропетровську. Юні музиканти представили майстерність
та педагогічні надбання своїх наставників у номінаціях: хор, музичний театр, вокальні ансамблі, сольний спів, фортепіано, бандура, баян, кларнет.

Зразковий хореографічний ансамбль ''Метелиця'' отримав першу премію в номінації ''Народна хореографія'' на Всеукраїнському фестивалі ''Барви осені'', який відбувся у м.Дніпропетровську.

Художня галерея ''Єлисаветград''

Експонувалась перша професійна виставка кіровоградського художника і фотографа А.Кадигроба під назвою ''Пори року. Літо-Осінь. Закарпаття''. Природа надихнула автора на створення кількох десятків картин, серії фотознімків, а також двох кліпів на пісні К.Соломієвої.

Відбулося відкриття виставки предметів українського побуту (кінець ХІХ початок ХХ ст.), яку представив кіровоградський колекціонер Володимир Нагірний.

Бібліотечна справа

Знам'янський інформаційно-освітній жіночий клуб спільно з ОЖІС розпочав реалізацію проекту ''Турбота про жінку - впевненість у майбутньому''. У центральній бібліотеці пройшла презентація проекту та інтерактивне заняття ''Здоров'я дівчини'' для учнів ПТУ № 12, на якому дівчата ознайомилися з основами здорового життя жінки, взяли участь у рольових іграх, які для них провели тренери ОЖІС.
Олександрійський район
У рамках проекту ''Україна читає дітям'' у районній бібліотеці
ім.Д.Чижевського відбулася зустріч учнів Олександрійської гімназії-інтернату з Володимиром Гоголєвим, начальником караулу Державної пожежно-рятувальної частини №12, капітаном служби цивільного захисту. Володимир Євгенович розповів дітям про книги, якими він зачитувався в дитинстві та книги які вплинули на вибір його професії.

Бібліотекарі районної бібліотеки ім.Д.Чижевського провели для десятикласників Цукрозаводського НВК правовий орієнтир ''Молодь: свобода і відповідальність''.
Ульяновський район
З нагоди вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС в районній бібліотеці для дорослих оформлено виставку ''Біль і тривоги Чорнобиля'', на якій представлена художня на науково-популярна література.
Бобринецький район
У Витязівській та Федіївській сільських бібліотеках відбулося урочисте відкриття інтернет-центрів. Ці бібліотеки стали переможцями третього раунду конкурсу проектів ''Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до інтернету'' в рамках програми ''Бібліоміст'' та отримали комп'ютери, принтери, сканери, веб-камери, навушники з мікрофонами,         ліцензійне програмне забезпечення та навчання бібліотечних працівників у тренінговому центрі в Кіровограді.

ОУНБ ім.Д.Чижевського

Масові заходи:

  • Презентація XVI художньої фотовиставки ''Погляд - 2012''. В рамках заходу відбулись: майстер-клас від Сергія Дубільєра (м.Дніпропетровськ), презентація слайд фільмів та фотопленер. Захід організовано спільно з Кіровоградською обласною організацією Національної спілки фотохудожників України, фотоклубом ''Колаж'' та міжрегіональним творчим об'єднанням фотомитців;
  • Творча зустріч з українським поетом, дитячим письменником, перекладачем, есеїстом, літературним критиком і редактором видавництва ''Грані-Т'' Іваном Андрусяком. Захід проведено спільно з громадською організацією ''Український клуб'';
  • Презентація історичного роману-дилогії ''Кров - свята'' українського письменника Володимира Шовкошитного. Захід організовано спільно з громадським об'єднанням ''Український клуб'';
  • В рамках Всеукраїнської акції ''Олімпійська книга'' відбулася зустріч учасників олімпійських та параолімпійських ігор із вихованцями загальноосвітніх шкіл міста;
  • Вшанування пам'яті письменника, сценариста, педагога Юрія Обжеляна - літературний вечір та презентація книги ''Останній караван''. Захід проведено в рамках програми ''Література рідного краю'' та спільно з обласним відділенням НСПУ;
  • ''Із сходу на захід: історичні та природні надбання Туреччини'' - в рамках циклу ''Колоритні мандрівочки'' розповідь Лариси Лебедєвої та Ольги Єлізарової про подорож до Туреччини;
  • Персональна виставка топіарів Світлани Сербін ''Сад моєї душі''. В рамках презентації виставки майстриня провела майстер-клас ''Альтернативна ялинка'';
  • Літературна зустріч з московським поетом Геннадієм Реліктовим;
  • ''Галерея авторів'' - зустріч за участі Євгена Курмана головного режисера обласного академічного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького;
  • Пересувної виставки ''Американська політична карикатура'', яку ОУНБ ім.Д.Чижевськогоотримала в рамках проекту Посольства США в Україні ''Вікно в Америку'';
  • ''Світ ловив мене, та не спіймав'' - тематичний вечір та книжкова виставка до 290-річчя від дня народження Г.Сковороди;
  • ''Творець мультфільму''- тематичне засідання клубу розмовної англійської мови до дня народження Уолта Діснея;
  • "Вічна сила духовності" - книжкова виставка до 85-річчя від дня народження О.П.Бердника;
  • "Лялька-мотанка''- майстер-клас;
  • ''Новорічний натюрморт'' - майстер-клас Анастасії Бєлік;
  • ''Лялька-коляда''- майстер-клас Людмили Кривенко;
  • ''Квілінг - візерунки з паперових смужок'' - майстер-клас Світлани Мехєр;
  • ''Сльози речей'' - електронна презентація;
  • ''Права людини: філософські та правові аспекти'' - день інформації;
  • ''Права людини: європейський та український контекст'' - лекція-бесіда;
  • ''Світ українських міфів'' - огляд літератури;
  • Творча зустріч з Максимом Кідруком та презентація українського технотриллера ''Бот''. Захід організовано спільно з громадською організацією ''Український клуб'';
  • ''Світ кулінарії: від витоків до кулінарних шедеврів'' - огляд літератури та веб-екскурсія;
  • ''Видатні постаті Кіровоградщини'' - презентація бази даних персоналій, яка створена за програмою ''Історія рідного краю'';
  • ''Подаруй дитині казку'' - новорічно-різдвяна благодійна акція;
  • Конференція вчителів іноземних мов міста;
  • ''Різдвяні дива'' - презентація виставки ялинкових ретро-прикрас;
  • ''Життя у вишивці, а вишивка - життя'' - персональна виставка вишиванок Валентини Орловської;
  • ''Зимові свята українців'' - лекція;
  • ''Прикрашаємо оселю'' - майстер-клас по витинанці;
  • ''Краща книга року 2012'' - книжкова виставка;
До Дня боротьби з ВІЛ/СНІДом:
"СНІД - реальність чи примара" - книжкова виставка;
До Міжнародного дня інвалідів:
''Особливим потребам - особливу увагу'' - презентація книжкової виставки та захід для дітей з вадами зору;
''Читаємо разом'' - (УТОС) - презентація та обмін аудіокниг;
До Дня Збройних Сил України:
''Нащадки козацької слави'' - книжкова виставка;
День місцевого самоврядування:
''Місцеве самоврядування: історичне значення та правове регулювання'' - перегляд літератури;
До Дня прав людини:
''Інститут прав людини в сучасному світі: філософсько-правові аспекти'' - книжкова виставка;
До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС:
''Таке не повинно повторитися'' - книжкова виставка;
''Краща книга року 2012'' - книжкова виставка;
Орхуський центр:
''Природно-ресурсний потенціал сталого розвитку'' - огляд літератури;
До Дня Святителя і чудотворця Миколая:
"Свято добра і подарунків" - відкритий перегляд;
Канадсько-український бібліотечний центр:
''Патріот і державний муж України (П.Скоропадський)'' - книжкова виставка;
''Художнє слово Канади'' - літературні читання;
До Свята Нового Року:
"На щастя, на здоров'я, на Новий рік" - книжкова виставка;
''Merry Christmas!'' - книжкова виставка;
В рамках дії проекту ''Центр європейської інформації'':
''Що святкує Європа'' - Румунія, Ірландія, Фінляндія - цикл книжкових виставок, присвячених національним святам країн ЄС;
''Бути креативним - бути європейцем'' - майстер-клас;
Інститут Гете:
''Різдво разом з Інститутом Гете'' - засідання клубу німецької мови для вихованців школи-інтернату;
Щорічна конференція вчителів іноземних мов міста;
Гендерний центр:
''За світ без насильства'' - тренінги;
Кіно клуб ''Екран'':
Кіно-ЖЗЛ;
Польський культурний центр:
''Сліди історії та барви краєвидів: туристичні принади Польщі'' - презентація виставки;
ІРЦ ''Вікно в Америку'':
''Як грамотно використовувати Kindle та iPad'';
Регіональний -тренінговий центр:
Індивідуальні тренінги з комп'ютерної грамотності;
''Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек''- тренінг.

ОЮБ ім.О. Бойченка

Були проведені масові заходи:
''Лірика срібного століття'' - літературно-музична година;
''Святкуймо разом!'' - акція до Дня народження бібліотеки;
''Поетика живопису в творчості О.Осмьоркіна'' - година митця;
''Новорічні цікавинки'' - майстер-клас з виготовлення новорічних прикрас;
''Чи знаєте ви музику''- музичний турнір;
''Вечорниці'' ;
''Екологічні стежини'' - вікторина;
''Мистецтво спілкування'' - тренінг;
''Новорічна листівка'' - майстер-клас;
''Зустріч із Зінов’євим Є.В., футболістом, учасником XIV параолімпійських літніх ігор у Лондоні, срібним призером, членом збірної України з футболу'';
''Молодь і суспільство: правова освіта'' - день інформації в рамках Тижня права;
''Повір у себе і стань красунею'' - стилістичний лікнеп;
''Нова зачіска - нове життя'' - слайд-бесіда;
''Тотарій - дерево щастя'' майстер-клас;
''Манікюр - візитна картка чарівної пані'' - салон краси;
''Толерантність- це…'' - тренінг;
Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
''Великий мислитель українського народу'' - до 290-річчя з дня народження
Г. Сковороди;
''Зимові фантазії очима художників'';
''Юридичний компас для молоді'' - до Всеукраїнського тижня права;
''Творчість М.Куліша і сучасність'';
''Ода новорічній ялинці'' - виставка-фантазія;
''Ви собою закрили світ'' -до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
''Календар знаменних і пам'ятних дат: Р.Щедріну - 80'';
''Календар знаменних і пам'ятних дат: А.Сові - 100'';
''Календар знаменних і пам'ятних дат: В.Кричевському - 140'';
''Захисти себе сам (СНІД)'';
''Знаючи права, пам’ятай про обов'язки'' - (в рамках Всеукраїнського тижня права);
''Енергія підземних надр'';
''XIV параолімпіада: тріумф українців'';
''Альтернативні джерела енергії'';
Відбулися засідання клубів за інтересами.

ОДБ ім. А.Гайдара

Тиждень правознавства:
''Правовий лабірінт'' - методичний консультпункт;
''Права дитини'' - перегляд мультфільмів;
''Права свої знай, обов'язки не забувай'' - інтерактивна гра;
До зимових свят:
До Дня Святого Андрія Первозванного:
''Українські вечорниці'' - вечірка в українських традиціях;
До Дня Святого Миколая:
''Іде Святий Миколай ''- пізнавально-розважальна шоу програма;
''Забілів снігами гай - іде Святий Миколай'' - мультимедійна відео подорож;
''Дарунок Святого Миколая'' - голосне читання книги;
'' Магія спорту'' - пізнавально-розважальний ігровий турнір;
До Новорічних свят:
''Святкове мереживо зими''- новорічна програма;
''Ця феєрична ніч новорічна'' - візуальна мандрівка;
''Новорічна казка в оселі'' - креатив-майстерка;
''Як святкують Новий рік у різних країнах'' - мультимедійна відео подорож;
''Дива у хатинці Діда Мороза'' - ранок;
Святковий мультфейєрверк;
До ювілеїв письменників:
Викладки літератури з циклу ''Сьогодні відзначаємо'':
  • до 290-річчя від дня народження українського поета, філософа Григорія Сковороди;
  • до 120-річчя від дня народження українського драматурга Миколи Куліша.
Пізнавально-розважальні заходи:
''А природа гірко плаче'' - мультимедійна презентація з циклу заходів
''Екологічна вітальня''.



Фон


Фон

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2013 Webmaster: webmaster@library.kr.ua