[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини

(оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими

документами за січень 2013 року)



Загальні питання


Указом Президента України Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності та Свободи України за значний особистий внесок у культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю Любовича Юрія Васильовича - художнього керівника Кіровоградського муніципального камерного хору нагороджено орденом За заслуги III ступеня.


З нагоди 69-ї річниці визволення Кіровограда від фашистських загарбників, що відбулося 8 січня, керівництво області та міста, ветерани війни і представники громадськості поклали квіти до вічного вогню на меморіальному комплексі ''Фортечні вали'', а військовослужбовці Кіровоградського гарнізону пройшли урочистим маршем під звуки військового оркестру.


22 січня з нагоди Дня Соборності України біля пам'ятника В.Винниченку обласного центру відбулося покладання квітів і мітинг за участю представників обласної та міської влади, громадськості, студентства.

Напередодні цього свята, 21 січня, відбулося засідання круглого столу ''Соборність України: сучасність, минуле, майбутнє''.

Особливістю засідання круглого столу було те, що використовувався відеозв'язок Кіровоград-Луганськ-Херсон, який дав можливість здійснити обмін інформацією.


29 січня в обласному центрі відбулося покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку. В урочистій церемонії вшанування героїв Крут взяли участь

керівники обласної та міської влади, представники громадськості, політичних партій, державні службовці, військові, студентська молодь.


У приміщенні Державного архіву області відкрилась виставка архівних документів та матеріалів ''Євреї Кіровоградщини: сторінками історії'', присвячена пам'яті жертв Холокосту. Матеріали висвітлюють особливості релігійного, культурного, освітнього життя єврейської громади нашого краю у жовтневий період, 20-30 роки ХХ століття та часи Великої Вітчизняної війни.


Театрально-концертне життя


В обласному академічному українському музично-драматичному театрі

ім.М.Кропивницького відбувся дитячий мюзикл під назвою ''Золотий ключик''.

Мюзикл поставлений за мотивами твору Олексія Толстого. Режисер-постановник Євген Курман. Художник по костюмах - Дар'я Ярошенко, композитор - Сергій Бедусенко, сценографія - Віктора Деди.


19 січня в обласному академічному українському музично-драматичному театрі

ім.М.Кропивницького відбувся концерт відомого гурту з Києва ''Козацькі забави''. Учасники гурту виконали українські народні козацькі пісні.


В обласному академічному театрі ляльок відбулася новорічна шоу-програма.


В обласній філармонії пройшли вечори духовної музика ''Різдвяні передзвони''. В рамках вечорів відбулися концерти:

8 січня - концерт Архієрейського хору Кафедрального собору Різдва Божої Матері (м. Кіровоград). Керівник - Тетяна Кашлюк;

13 січня - концерт академічного муніципального камерного хору ''Вінниця''.

Головний диригент - народний артист України Віталій Газинський.

17 січня - концерт з рубрики ''Діти для дітей'' за участю хорових колективів музичних шкіл м.Кіровограда, лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

18 січня - концерт камерного хору ''Орея'' Житомирської обласної філармонії. Керівник - заслужений діяч мистецтв України Олександр Вацек.


Просвітництво. Художня самодіяльність


8 січня у Соколівському Будинку культури пройшло свято

"Вертеп-2013".


Кіровоградська студія хореографічного мистецтва ''Аеліта'' провела у Кіровоградському районному будинку культури новорічне дійство ''Зимові пригоди у казковому лісі''.


Власівська дитяча музична школа відзначила своє 35-річчя. Свято зібрало разом викладачів, учнів і їхніх батьків, гостей і просто усіх небайдужих до прекрасного.


Музейна справа


До обласного краєзнавчого музею передано знайдений археологами поблизу села Нобелівки Новоархангельського району унікальний теракотовий вівтар трипільської культури. Це єдиний відомий у Європі рукотворний вівтар, що зберігся у первісному вигляді.


В обласному краєзнавчому музеї відбувся захід ''Український солоспів'', присвячений 110-й річниці від дня народження нашого видатного земляка Ю.Мейтуса, за участю вихованців дитячої музичної школи №2

ім.Ю.С.Мейтуса та презентація виставки ''Митець з ласки Божої''. На виставці представлені матеріали з фондів музею, присвячені нашому земляку, композитору Юлію Мейтусу.


15 січня у відділі обласного краєзнавчого музею - меморіальному музеї М.Кропивницького відбувся тематичний захід з циклу ''Звичаї і обряди українського народу'' - ''Новорічні та різдвяні вітання'' за участю жіночого аматорського ансамблю авторської і народної пісні ''Любисток'' Кіровоградського міського Будинку учителя під керівництвом Неллі Черняєвої.


15 cічня на відзначення останнього тижня новорічних свят обласний краєзнавчий музей зібрав школярів та молодь на народні забави, пов'язані із старовинним звичаєм водіння Кози, що його відтворили учасники молодіжної студії театралізованих масових видовищних заходів "Світлоколо'' (керівник Людмила Борисенко).


Світловодськ

До новорічних та різдвяних свят працівники міського краєзнавчого музею підготували виставку-вернісаж ''Різдвяні мотиви''. Експозиція містить роботи багатьох світловодських майстрів, які працюють у різних жанрах і стилях.


''Живописні симфонії Михайла Надєждіна'' - виставка з такою назвою презентувала новий довгостроковий мистецький проект художньо-меморіального музею О.Осмьоркіна ''Лауреати обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна''.

Він має на меті популяризувати цю престижну премію в культурно-мистецькому середовищі Кіровоградщини і передбачає влаштування персональних виставок кіровоградських художників - лауреатів премії у номінаціях ''національна традиція'' та ''новітні спрямування'', видання каталогів із мистецтвознавчими статтями про митців і репродукціями їх кращих доробків.


У літературно-меморіальному музеї І.Карпенка -Карого відбулася презентація книги голови обласного осередку Національної спілки краєзнавців Олега Бабенка ''Самоцвіти степів полинових''.

Книга присвячена 130-річчю з дня заснування театру корифеїв.


Обласний художній музей


Напередодні різдвяних свят відзначив своє 20-річчя обласний художній музей, що є центром мистецтва, культурною візитівкою нашого міста. З нагоди цієї події у музеї відкрито виставку. На ній представлені художні твори, які ще ніколи не виставлялися у стінах музейного закладу. Автори більшості картин – радянські художники 1960-х-1970-х років.

Січневі виставки:

День відкритих дверей з нагоди Дня студента;

В рамках акції ''Музейні перлинки до новорічної ялинки'' відбулося відкриття виставки ''Янголи поряд з нами''. Експонатами виставки стали малюнки вихованців Народного художнього колективу студії образотворчого мистецтва ''Соняшник'' Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості;


Показ документальних і художніх фільмів до дня святкування 165-річчя від дня народження Василя Сурикова;


Виставки до відзначення Дня Соборності України та Дня пам'яті героїв Крут;


Виставка художниці Аліни Дудник;


Виставка ''Італія Петра Оссовського'';


''Мой Лизочек так уж мал'' - виставка клаптевих лялькових ковдр.


Фестивалі


19 січня в Гайвороні вперше відбувся районний різдвяний фестиваль ''Нова радість'', в рамках фестивалю експонувалась виставка декоративно- ужиткового мистецтва на духовну тематику.


У Кіровограді завершився обласний фестиваль української академічної музики ''Classik-proekt'', присвячений пам'яті Юлія Мейтуса, який відзначився великим концертом юних композиторів та їхніх наставників. У рамках фестивалю відбувся перший конкурс на краще виконання творів Ю.Мейтуса.

Образотворче мистецтво


В холі обласної філармонії експонувалась персональна виставка живописних робіт Андрія Кадигроба. В експозиції представлено 15 картин.


9 січня в галереї ''Єлисаветград'' відбулось відкриття виставки дитячих малюнків. Кіровоградщина - 13 область, що приймає у себе виставку. До цього вона вже побувала в багатьох областях України. До виставки увійшов 81 малюнок дітей з усієї України.


В галереї ''Єлисаветград'' відкрито виставку дитячих малюнків. Їх автори стали переможцями конкурсу ''Національний банк майбутнього'', який минулого року проводив НБУ.


В галереї ''Єлисаветград'' експонувалась виставка полотен художника Віктора Перепічая.

19 січня в галереї "Єлисаветград" відбувся поетичний слем "Битва поетів".

26 січня в галереї "Єлисаветград" відбувся рок-концерт Олексія Костенка, групи "Другие дела" і Поля Іщука.


Бібліотечна справа


У Гайворонській центральній районній бібліотеці та Заваллівській бібліотеці-філії №10 відбулися урочистості з нагоди відкриття центрів публічного доступу до Інтернету. Відтепер жителі району зможуть безкоштовно працювати на комп'ютері, надсилати і отримувати електронну пошту, спілкуватися через ''Скайп'', користуватися Інтернетом.


Наприкінці січня в Бобринецькій районній дитячій бібліотеці відбулася святкова презентація проекту”Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет-програми “Бібліоміст”. Завдяки допомозі районної державної адміністрації, районної ради, відділу культури РДА, координаторів проекту, районна дитяча, Федіївська та Витязівська сільські бібліотеки стали переможцями ІІІ туру програми “Бібліоміст” та отримали 10 сучасних комп'ютерів.


У Голованівській районній бібліотеці для дорослих відбулися заходи, присвячені пам'яті героїв Крут. В рамках заходів відбулася презентація книги

“Крути.Січень 1918 року”.


ОУНБ ім.Д.Чижевського


Книжкові виставки:

''Як відсвяткувати Різдво Христове'';

''Лауреати обласної літературної премії ім.Є.Маланюка'' - книжкова виставка творів лауреатів обласної літературної премії ім.Є.Маланюка;

''На здобуття обласної літературної премії ім. Є.Маланюка'';

''Українська Соборність: засвоєні і незасвоєні історичні уроки'' - до Дня Соборності України;

''У єдності сила народу'' - до Дня Соборності України;

''Волі народної дзвін'' - до Дня пам’яті героїв Крут;

„Б'ють джерела пам'яті” - до Дня пам'яті героїв Крут;

''Історія України в колекції О.Ільїна'';

До 69-ї річниці звільнення Кіровограда від німецько-фашистських загарбників- книжкова виставка;

В рамках роботи Центру європейської інформації:

''Країни Європи: знати, відчувати, захоплюватися'' - цикл книжкових виставок;

Календар мистецтв:

125 років від дня народження Гната Юри - українського актора, режисера;

Літературний календар:

''Життя, покладене на вівтар України'' - до 75-річчя від дня народження

В.Стуса, українського поета;

''Мені зоря сіяла нині вранці...'' - до 75-річчя від дня народження В.Стуса, українського поета;

''Любов і свобода Шандра Петефі'' - до 190-річчя від дня народження

Ш.Петефі, угорського поета;

''Великий кумир і володар дум'' - до 225-річчя від дня народження Д.Байрона, англійського поета;

''У пошуках ідеалу'' - до 230-річчя від дня народження Ф.Стендаля, французького письменника;

''Перехрестя Олексія Толстого'' - до 130-річчя від дня народження О.Толстого, російського письменника;

''Ни единою буквой не лгу…'' до 75-річчя від дня народження В.Висоцького, російського поета, письменника;

''Ты жил, играл и пел с усмешкою, любовь российская и рана'' - до 75-річчя від дня народження В.С.Висоцького;

До 80-ї річниці від першого випуску номеру журналу Радянська література, нині Вітчизна;

''Я хочу бути вільним дитинчам…'' - відкритий перегляд до 225-річчя від дня народження Джорджа Байрона, англійського поета;

''І Прометей, і демон'' - до 225-річчя від Дня народження Джорджа Байрона, англійського поета;

''Предтеча сучасних письменників''- до 230-річчя від дня народження Стендаля, французького письменника;

Тематичне засідання клубу розмовної англійської мови - до Дня свободи віросповідання в США, книжкова виставка;

До 74-ї річниці утворення Кіровоградської області;


Масові заходи:

11 січня в обласній бібліотеці з 19.00 до опівночі тривав святковий захід

''Щедрий вечір у бібліотеці ім.Д.Чижевського''. В рамках заходу

відвідувачів вітали маланкарі, щедрувальники, пройшов урок танців.

Заразом можна було поворожити на каві, взяти участь у грі-розіграші

''Відчуй себе бібліотекарем'', ознайомитись з виставками казок та

подушок, навчитися терти мак, посміятися з пародійних мініатюр,

пограти в Kinekt-3D ігри, переглянути новорічні фільми. Також

відбулися літературні читання, екскурсія у книгосховище''Тіні великих

письменників'', концерт флейти і гітари студентів музичного училища;


''Історичний календар Кіровоградщини на 2013 рік. Люди. Події. Факти''- презентація книги. Черговий випуск ''Історичного календаря Кіровоградщини'' - восьма книга унікального краєзнавчого проекту, який успішно втілює мистецтвознавець, відомий дослідник і популяризатор місцевої історії, методист з преси Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського Володимир Босько.

8-й випуск “Історичного календаря”, як і попередні, містить відомості про

ювілеї понад 400 визначних особистостей як минулих часів (від середини

ХVІІІст.), так і сьогодення, пов'язаних з Єлисаветградським і

Олександрійським повітами та сучасною Кіровоградською областю;


''Ліпатов & Friends'' - виставка оригінального кіровоградського художника Андрія Ліпатова. Особливістю цьогорічної виставки є самі роботи, які досі знаходилися у приватних колекціях і ніколи не презентувалися;


''Віддай людині крихітку себе...'' - презентація виставки творчих робіт Олени Кутецької. Захід організовано спільно з Кіровоградською обласною організацією матерів дітей-інвалідів ''Серце матері'';


Майстер-класи із виготовлення різдвяних подарунків. З допомогою майстринь, відвідувачі бібліотеки виготовили оригінальні паперові іграшки, різдвяного ангела та ляльку-козу;


''Кераміка. Декорувальна кераміка'', ''Історія образотворчого мистецтва'', ''Витинанка'' - відкриті лекції з декоративно-ужиткового мистецтва викладачів кафедри образотворчого мистецтва та дизайну КДПУ ім.В.Винниченка;


Зустріч з криворізьким письменником Григорієм Гусейновим, який презентував сьомий том антології ''На землі, на рідній…''

У сьомому томі антології як і в попередніх книгах цієї серії, вперше зібрані унікальні свідчення очевидців та художні тексти, що дозволяють скласти уявлення про життя Криворіжжя в різні часи;

''Проблеми насильства в сім’ї в Кіровоградському регіоні та можливі шляхи

рішень'' - засідання круглого столу;


''Тель-Авів - Єрусалим: стрітфото'' - фотовиставки Євгена Мельникова.

Фотограф багато років живе і працює в Ізраїлі, але не пориває зв’язків з

рідним містом, де народився і навчався в юності.

Жанр виставки стрітфото - це миттєвості живого спілкування на вулицях

сучасних мегаполісів, реальне життя реальних людей;


''Подаруй дитині казку'' - акція;


Відеоперегляд присвячений 75-річчю Лариси Шепітько - українського та

російського режисера та актриси;


''Різдвяні колядки' - вечір автентичного фольклорного співу присвячений 100-річчю від дня народження Григорія Нудьги - українського фольклориста та музичного критика;

''Народе мій, до тебе я ще верну'' - літературно-музичний вечір до 75-річчя

від дня народження В.Стуса;

''Поет. Співак. Людина'' - літературний вечір, присвячений 75-річчю від дня народження Володимира Висоцького.

Вечір, присвячений Дню святої мучениці Тетяни та Дню студентства;

Гендерний центр:

''Гендерна освіта - ключ до демократії'' - лекція та перегляд фільму;

Канадсько-український бібліотечний центр:

''Прекрасне чисте слово С.Горлача'' - лекція;

В рамках роботи Центру європейської інформації:

''Інформаційно-комунікативні технології в школах'' - тренінг;


''Мистецтво шахової гри'' - шаховий турнір, клуб інтелектуальних ігор;


''Від Ідеї до творчості'' - майстер-клас;


''Гортаючи сторінки улюблених книжок'' - відкритий доступ;


Тематичні уроки англійської мови країнознавчого спрямування з

використанням ігор та відео;


''Як грамотно використовувати Kindle та iPad'' - індивідуальні тренінги;

Орхуський центр:

В рамках роботи ''Студії особистісного росту'' еко-психотренінгове заняття

''Екологія життя та мислення'';

Презентація фотовиставки та вручення призів переможцям фотоконкурсу

''Твої вірні друзі''.

Конкурс проводився за фінансової підтримки Державного

управління охорони навколишнього природного середовища в

Кіровоградській області. У фотоконкурсі, що тривав з липня по жовтень

2012 року, взяли часть як професійні фотохудожники, так і фотографи-

аматори;


Презентація виставки декоративно-ужиткового мистецтва Клубу народних

ремесел ''Ниточка'';


Колоритні мандрівки'' - цикл зустрічей;


У спеціалізованому майданчику ''ІнтерСвіт'', відбулося заняття з комп’ютерної грамотності ''З комп'ютером на ти'' для вихованців спеціалізованого дошкільного закладу для дітей з вадами зору ''Краплинка''.

''Основи комп'ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет'' - тренінг

для слухачів Вищої народної школи;


''Громадянам про органи влади пошук, доступність, консультування'' -

тренінг для користувачів;


Клуб польського кіно;


Кіноклуб;



ОЮБ ім.О. Бойченка


Масові заходи:


''Різдвяний вертеп'' - театралізоване дійство;

''Се ля ві або Скільки коштує фунт щастя'' - презентація книги Елеонори Бельської;

''Визволення Кіровограда'' - до 69-річниці визволення м.Кіровограда від німецько-фашистських загарбників - історичний екскурс;

''Сучасні молодіжні субкультури'' - діалог поглядів;

''Хрещення Русі'' - слайд-бесіда;

''Парк автомобільного періоду'' - калейдоскоп цікавих автофактів;

''Геній комедії - Леонід Гайдай'' - творчий портрет;

''Українські свята та звичаї'' - слайд-бесіда;

''Перукар - стиліст, психолог, професіонал'' - професійний салон;

''Бібліотека ім.О.М.Бойченка - інформаційний та культурний осередок'' - бібліотечний урок.

Відбулися засідання клубів за інтересами:

''Бути собою: Василь Левицький'' - презентація книги ''МаксималІSTи'', творча майстерня - засідання клубу ''Ліра'';

''Сімейне право: взаємовідносини батьків і дітей'' - зустріч із начальником міського управління юстиції І.Є.Пархоменком в рамках лекторію ''Молодь і право'';

''М’яка іграшка власними руками'' - майстер-клас І.І.Поляруш, голови творчого об’єднання ''Єлисаветградський узвіз'' в рамках клубу ''Дивосвіт'';

''Мистецтво спорту'' - зустріч із футболістом Є.В.Зінов'євим, (ФК''Дніпро'') в рамках засідання клубу ''Профі''.

Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:

Виставка робіт С. Хавроненко;

Виставка батіку учнів КДХШ ім.О.О.Осмьоркіна;

''Україна: євроатлантична інтеграція'';

''Юридичний компас для молоді'';

''Крути: подвиг і трагедія'';

''Визволення Кіровограда:як це було'' - до 69-річниці визволення

м.Кіровограда від німецько-фашистських загарбників;

''Поезія в моїй душі'' (В.Сосюра);

''Пам’ять втраченої Батьківщини'' (В.Стус);

''Наближення до історичної правди'' - до Дня Соборності України;

''Голокост: свідчення тих, хто вижив'';

''Філософія життя Володимира Висоцького'';

''Реліквії науки і техніки'';

''Чарівна скарбничка''- виставка скриньок;

''Зимові фантазії очима художників'';

''Майстер історичного жанру В.Суриков'';

''Чарівний світ його мелодій: Ю.Мейтус'';

''Олексій Толстой - письменник, драматург'' - до 130-річчя від дня народження;

''Лорд Байрон - людина-легенда'' - до 125-річчя від дня народження;

''Книги - ювіляри 2013 року''- виставка-інсталяція;

''Календар знаменних і пам’ятних дат: А. Мокренку - 80'';

''Календар знаменних і пам’ятних дат: Г. Юрі -125'';

''Календар знаменних і пам’ятних дат: В. Висоцькому - 75''.

ОДБ ім. А.Гайдара


До Різдва Христового:

''Різдво Христове''- із серії викладок тематичного календаря ''Сьогодні відзначаємо'';

''Хай буде радість в Вашій хаті!'' - різдвяні посиденьки;

До Дня Соборності України:

''Символи державності''- історичний екскурс з елементами мультимедіа;

''Державна символіка України''- година правознавства;

''Незалежна: Соборна. Вільна''- презентація книжкової виставки;

До 69-річниці визволення м.Кіровограда від німецько-фашистських загарбників:

''Кіровоград під час Великої Вітчизняної війни'' - історико-краєзнавча мандрівка;

''Вони визволяли Кіровоград'' - краєзнавча інформ-виставка;

Тиждень дитячої преси:

''Журналу '' Барвінок - 85 років'';

''Журнальне Інтернет-асорті'';

''Ми любимо читати''Барвінок'' - свято;

Пізнавально-розважальні заходи:

''Майстерня дружби і позитивного настрою'' - ігровий майданчик спільно з Кіровоградським відділенням Всеукраїнської Академії Універсології Сімейним Монтессорі Центром''Ладушки'';

Креатив- майстерні з серії ''Веселкова галерея'' запрошує друзів на тему ''Ера Чудозаврів'';

Засідання підліткового клубу''АРТ Світ'' у формі майстер-класу ''Різдвяна казка'';

Книжково-ілюстративні виставки:

''Таємниці шедеврів світового мистецтва'';

''Актуально:Hand - made''.


Фон


Фон

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2013 Webmaster: webmaster@library.kr.ua