Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за березень 2013 року)
Загальні питання
На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації було розглянуто питання:
Про підсумки виконання обласних програм по галузі “Культура” “Центральний регіон – 2015” та економічного і соціального розвитку Кіровоградської області за 2012 рік та пріоритети розвитку на 2013 рік.
9 березня в обласному центрі біля пам'ятника Т.Шевченку керівництво області, міста та громадськість вшанували пам'ять великого Кобзаря з нагоди 199-ї річниці з дня його народження. До пам'ятника поклали квіти, відбувся урочистий мітинг.
Визначено переможців обласної премії у галузі культури ”Духовний скарб Кіровоградщини”. Ними стали: “За внесок у розвиток професійного музичного, театрального, хореографічного, фото-та кіномистецтва” - народний артист України, професор, член Кіровоградського обласного осередку Національної хореографічної спілки України Віктор Похиленко; в номінації “За популяризацію національної культури, фольклорної спадщини, збереження і збагачення народного мистецтва”- керівник народного аматорського ансамблю пісні і танцю “Барвінок” Знам'янського міського палацу культури Євдокія Мельниченко; в номінації за вагомий внесок у збереження та популяризацію культурної спадщини” - проректор КДПУ ім.В.Винниченка Ірина Козир;
в номінації “За внесок у розвиток бібліотечної справи” - головний бібліотекар науково-методичного відділу Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім.О.Бойченка Любов Настояща.
Директор ліцею мистецтв Анатолій Коротков став лауреатом програми “Діловий імідж України”. Названа Міжнародна презентаційно-іміджева програма започаткована два роки тому з метою популяризації економічного, інтелектуального і культурного потенціалу України, розширення ділового партнерства, реалізації спільних проектів, залучення інвестиційних ресурсів, формування гідного іміджу держави і зміцнення міжнародних позицій на світовій арені.
У Кіровограді 4 березня в приміщенні інформаційно-аналітичного центру “Перевесло” відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності на тему “ Збереження історичної та архітектурної спадщини”. Засідання що відбулося в форматі “круглого столу” , об'єднало журналістів, діячів культури та громадських активістів міста і народних депутатів України Олеся Донія та Олександра Бригінця.
В Кіровограді відбулася презентація нового роману кіровоградської письменниці Ольги Полевіної “Санта Лючія”.
У березні делегація від Кіровоградщини на чолі з головою облдержадміністрації Андрієм Ніколаєнком відвідала столицю Російської Федерації - Москву.
На початку робочого візиту Андрій Ніколаєнко зустрівся з Надзвичайним Повноважним Послом України в Російській Федерації Володимиром Єльченком.
Після зустрічі з Володимиром Єльченком Андрій Ніколаєнко виконав доручену йому Президентом України місію - вручив нагороду ''Заслужений художник України'' нашому відомому землякові, знаному у всьому світі художникові Петру Оссовському.
Вітаючи його з високою нагородою Андрій Ніколаєнко наголосив: – Для України, для Кіровоградщини в и більше ніж просто художник, ви гордість нашого краю, сіль нашої рідної землі. І мені дуже приємно, що ваші картини, які ви передали у дарунок Кіровограду, стали перлиною художньої галереї, яка на сьогодні стала культурним центром для кіровоградців.
Також голова облдержадміністрації відвідав московський Центр Української культури, де зустрівся з представниками кіровоградського земляцтва "Єлисаветград".
Театрально-концертне життя
1 березня в залі обласної філармонії відбувся виступ Верки Сердючки з новою гумористичної програмою.
В обласній філармонії пройшли урочистості з нагоди Міжнародного дня жінок. Кращих представниць прекрасної статі нагородили відзнаками, відбувся концерт.
В рамках Тижня музики в обласній філармонії відбулася низка заходів для дітей області. Серед них презентація нового благодійного проекту ”Промінчики доброти”. Кошти від концерту спрямовано на потреби Знам'янського будинку-інтернату для дітей з вадами фізичного і розумового розвитку.
На сцені обласної філармонії відбулася прем'єра ”Легенда Нотр-Даму” за мюзиклом Коччіанте “Нотр-Дам де Парі” у виконанні хору-студії “Акваторія” мистецького факультету педагогічного університету ім.В.Винниченка.
23 березня в обласній філармонії відбувся концерт студії “95-й квартал”.
24 березня в залі обласної філармонії відбулася вистава за мотивами п'єси М.Старицького “За двома зайцями” за участю акторів Московського незалежного театру: Руслани Писанки, Олексія Паніна, Сергія Позднякова, Світлани Пермякової та інших.
У Кіровоградському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім М. Кропивницького відбулася прем'єра мюзиклу на дві дії за мотивами однойменного оповідання Миколи Гоголя “Сорочинський ярмарок”.
Режисер-постановник - Євген Курман, художник-постановник Володимир Медвідь, музика - композитор Євген Кулаков.
У Кіровоградському клубі “Вікторія” виступив із сольним концертом український співак Едуард Приступа, більше відомий як Діля.
23-24 березня в академічному обласному театрі ляльок відбулася прем'єра вистави для дітей “Ведмідь-рятівник”. Режисер-постановник Є.Гімельфарб,
художник-постановник Оксана Шарій.
Просвітництво. Художня самодіяльність
1 березня у виставковій залі обласного Центру народної творчості було відкрито виставку українських хусток та прикрас з бісеру “Обереги жіночої краси”.
Для експозиції зібрано роботи з різних районів Кіровоградщини. Загалом на виставці представлено близько 120 хусток, які зберігалися і передавалися від покоління до покоління між жінками нашого краю. Кожна хустка має свою назву та оформлення: тут можна побачити ''тернові'', ''багрові'', ''яблуневі'', ''білокрилі'' хустки, краї яких оздоблені рясними китицями.
Доповнюють головну хусткову колекцію Кіровоградщини роботи з бісеру - ґердани, селянки, кольє, - створені майстринями бісероплетіння обласного творчого об'єднання ''Дивосвіт''. Є тут і прикраси ХІХ ст., що надалися для експозиції обласним краєзнавчим музеєм.
У березні в містах та районах області пройшли театралізовані свята з нагоди Масляної. Серед них: Кіровоград, Світдоводськ, Новоархангельськ, Долинська, Голованівщина.
В рамках свят відбулися концерти, розважально-ігрові програми,
конкурси, частування традиційними млинцями.
Весело відзначили Масляну у філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія.
Театралізовану програму провели учасники аматорських колективів. Самодіяльні митці читали вірші, співали, розповідали про звичаї та обряди.
26-27 березня на базі обласного Центру народної творчості пройшов семінар керівників фольклорних колективів та методистів районних будинків культури, які ведуть питання розвитку фольклору.
Музейна справа
У музеї історії Долинського району оформлено виставку на тему “Ас із станції Долинська”, присвячену 100-річчю від дня народження Тимофія Сергійовича Лядського, учасника Великої Вітчизняної війни, Героя Радянського Союзу, льотчика - штурмовика. Проведено екскурсію для представників трудових колективів та учнів навчальних закладів.
У Бобринецькому краєзнавчому музеї пройшов конкурс читців, який щороку проводить у районі до пам'ятних днів вшанування Т.Г.Шевченка Будинок дитячої творчості.
У виставковій залі районного краєзнавчого музею презентовано фотовиставку
“Добровеличківка крізь роки” до 90-річчя утворення району.
“Літописець народного подвигу” - виставку з такою назвою відкрито в літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого до 100- річчя від дня народження письменника- земляка Василя Козаченка.
Обласний краєзнавчий музей
Тематичний захід, присвячений Міжнародному жіночому дню за участю поетеси Наталії Дубіної, авторки книги ''Ліків від щастя нема!'', збірки поезій і пісень.
Також відвідувачам музею було представлено виставку ''Весняні переспіви'', фотороботи Ігоря Кропивницького.
Виставка “Паперові дива”, на якій були представлені кращі зразки декоративно-ужиткової творчості учнів професійно-технічних закладів області на тему “Японське народне мистецтво очима українців”.
Експозицію спільно підготували працівники обласного краєзнавчого музею та Кіровоградського державного будинку художньої і технічної творчості. Участь у ній взяли учні майже всіх професійно-технічних закладів області, які представили понад 300 експонатів.
Зустріч в “Музичній вітальні “ з викладачами і учнями музичного училища.
У відділі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, меморіальному музеї М.Кропивницького відбувся захід, присвячений Міжнародному дню театру.
У ньому взяли участь актори Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького.
В рамках заходу експонувалась виставка “Золотий фонд уславленого театру”.
Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна
Виставка - “Чарівність жіночого портрету”- до Міжнародного жіночого дня.
Виставка - ”Живопис О.Демиденка”.
Персональна виставка - “Живописні симфонії Михайла Надєждіна” та творча зустріч її автора зі студентами мистецького факультету педагогічного університету ім. В.Винниченка.
П’ятого березня в художньо-меморіальному музеї О. Осмьоркіна відбувся концерт учнів музичної школи № 1 ім.Г. Нейгауза "Феєрія танців", який підготував відділ струнно-смичкових інструментів.
Обласний художній музей
Фотовиставка українського фотографа документаліста Олександра Глядєлова ''+Жінка = Життя'' (виставка про ВІЛ - позитивних жінок лідерів, які роблять вагомий вклад в подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні).
''Її величність - жінка!'' - до Міжнародного жіночого дня.
Експозиція ''Шістдесят років без тирана. Інформація для роздумів'' - до 60-річчя від дня смерті Й.Сталіна.
Експозиція до Всесвітнього дня води та перегляд науково-популярного фільму.
Експозиція до Міжнародного дня лялькаря.
Експозиція до 220-річчя від дня народження В.Давидова.
Експозиція до 160-річчя Вінсента Ван Гога (із переглядом відеопрезентацій про життя та творчість митця).
Експозиція до Міжнародного дня театру.
Виставка художника-земляка, видатного графіка, карикатуриста, народного художника СРСР Амінадава Каневського.
Експозиція творів до річниці пам'яті художниці Л.Ходак, яка народилася в селі Апрелівці Бобринецького району і майже півстоліття пропрацювала викладачем Кіровоградської дитячої художньої школи.
Виставка творів '''З Україною в серці'' учнів та викладачів Кіровоградської дитячої художньої школи ім.О.Осмьоркіна до відзначення 199-ї річниці від дня народження поета, художника, мислителя Т.Г.Шевченка.
Майстер-клас з образотворчого мистецтва - в рамках роботи ''Творчої майстерні''.
“Повчання Володимира Мономаха” - лекція до 1025-річчя хрещення Київської Русі;
Творча зустріч з українським поетом, прозаїком, публіцистом, громадським, політичним та державним діячем, першим заступником голови Національної спілки письменників України В.Шовкошитним.
Перегляд науково-популярних фільмів:
- 135-річчя від дня народження Бориса Кустодієва.
- ”Марсель Дюшам. Спіралеподібний час. Натурник сходами донизу”.
- “Рембрант Ван Рейн. Дзеркало парадоксів. Автопортрети”.
Фестивалі
Кіровоградська студія хореографічного мистецтва “Аеліта” вдало виступила на Всеукраїнському фестивалі “Зіркофест”. Юні танцюристи вибороли І місце у номінації сучасна хореографія (змішана вікова категорія), а також II та III призові місця в інших вікових категоріях.
2 березня на сцені Олександрійського районного Будинку культури розпочав свою ходу обласний огляд-конкурс аматорських театральних колективів “Театральна весна Кіровоградщини”: протягом місяця свої кращі вистави жителям області презентуватимуть народні аматорські театри малих форм.
28 березня прем’єрою вистави “Рядові” за п’єсою Олексія Дударєва відзначив Міжнародний день театру народний аматорський театр Палацу культури “Світлопільський” м.Олександрії (режисер Юрій Дзбановський).
Показ військової балади пройшов у рамках обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів “Театральна весна Кіровоградщини”.
22 - 26 лютого в кіровоградських музичному училищі та музичних школах № 1 і 2 пройшов 18-й Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах “Провесінь”.
У фестивалі-конкурсі взяли участь 211 учнів музичних шкіл України, 199 студентів мистецьких ВНЗ I–II рівнів акредитації, які представили всі обласні центри України.
Також у межах фестивалю відбулися майстер-класи та методичні консультації за участю членів журі, провідних музикантів України, які є хорошою школою для підвищення майстерності викладачів початкових і вищих мистецьких навчальних закладів України.
Фестиваль-конкурс завершився великим концертом студентської молоді – виконавців на народних інструментах, яким плекати майбутню мистецьку скарбницю музичного виконавства в Україні.
Галерея “Єлисаветград”
Експозиція вишивок київської майстрині Тетяни Протчевої , виконаних в техніці “глоу-арт”.
Фотовиставки Глафіри Ковальової “Invizible”.
В експозиції представлено близько трьох десятків робіт фотохудожниці.
Бібліотечна справа
Програма “Бібліоміст” визначила групу кіровоградських бібліотек, що стали переможцями конкурсу з бібліотечних послуг із використанням Інтернету. Це обласна юнацька бібліотека ім.О.Бойченка та обласна дитяча бібліотека ім.А.Гайдара, Кіровоградська районна, Бережинська, Первозванівська, Вільненська, Смолінська № 2, Петрівська дитяча. У цих бібліотеках до кінця року запрацюють центри вільного доступу до Інтернету та навчання комп'терній грамотності.
6 березня в Кіровоградській центральній міській бібліотеці для дітей вшанували пам’ять Тараса Шевченка.
Читачі різного віку взяли участь у вікторині “Т.Шевченко та Кіровоградщина” і конкурсі читців-декламаторів “Шевченко в моєму серці”, віртуальній подорожі "Шляхами, що пройшов Тарас".
Проведено ІІ етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання ''Найкращий читач України-2013'' серед користувачів Ульяновської централізованої бібліотечної системи, в якому взяли участь учні 6-7 класів навчальних закладів, користувачі бібліотек.
У Кіровоградській районній бібліотеці для дорослих і дітей пройшов
районний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання ''Найкращий читач України-2013''. Участь у ньому взяло близько двух десятків учнів із сільських шкіл Кіровоградського району.
Переможці районного етапу конкурсу взяли участь у обласному етапі, який відбувся 21 березня.
ОУНБ ім. Д.Чижевського
Відбулися заходи:
Календар мистецтв:
Книжкова виставка до 70-річчя радянського українського актора Борислава Бурундукова;
Літературний календар:
Книжкові виставки:
150-річчя від дня народження Ф.Сологуба, російського письменника;
100-річчя від дня народження В.Козаченка, українського письменника;
„Світло отчого дому” - книжкова виставка до 100-річчя від дня народження письменника Василя Козаченка;
199-ї річчя від дня народження Т.Г.Шевченка;
“Над Дніпровою сагою (ліричний струмінь в поезії Кобзаря)” - книжкова виставка;
Обласний інформаційно-консультативний гендерний центр
''Гендерна освіта - ключ до демократії'' - лекція та перегляд фільму;
До 190-ї річниці від дня народження К.Д.Ушинського
„Основоположник педагогічної науки”- книжкова виставка;
Презентація нових видань інституту ім.М.Рильського з теми ''Музикознавство'' - презентує кандидат мистецтвознавства Ірина Сікорська;
До Міжнародного жіночого дня
„Книги для весняного настрою” - книжкова виставка;
До відзначення 199-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка
„До висот Шевченкового генія” - книжкова виставка;
”Я перед нею помолюся” - літературні читання поезії Т.Шевченка;
“Лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка” - перегляд літератури;
Художня виставка дитячих листівок, присвячена 199-річчю з дня народження Тараса Шевченка;
Канадсько-український бібліотечний центр
„Гетьман Іван Мазепа та його доба”- книжкова виставка;
В рамках роботи Центру європейської інформації
“Країни Європи: знати, відчувати, захоплюватися”, Німеччина - цикл книжкових виставок;
„Інформаційно-комунікативні технології в школах” - тренінг;
'Суспільно-політичні доктрини як основа моделей соціально-економічного розвитку'' – дискусія;
До 150-річчя від дня народження В.І.Вернадського - українського та російського вченого-енциклопедиста, природознавця
“Я вірю в силу вільної думки…”- книжкова виставка;
До 125-річчя від дня народження А.С.Макаренка
“Наші діти - наша старість”- книжкова виставка;
Календар мистецтв:
Книжкова виставка до 100- річчя від дня народження Василя Григоровича Томашевського;
До Дня св. Патрика
„Свято кольору смарагда” - тематичне засідання клубу розмовної англійської мови;
Тематичне засідання клубу розмовної англійської мови
''День ветеранів війни у В’єтнамі'';
Тематичні уроки англійської мови країнознавчого спрямування
з використанням ігор та відео;
Національна Програма боротьби із захворюванням на туберкульоз
“Протидія туберкульозу в Україні ” - книжкова виставка;
До Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульоз
„Твоє здоров'я - у твоїх руках” - відкритий перегляд;
До Всесвітнього дня поезії
“Поезія - це завжди неповторність...“ - літературні читання;
“Збирала квіти з Музою в саду...” - відкритий перегляд;
Орхуський центр:
До Міжнародного Дня птахів
“Царство пернатих”- книжкова виставка, презентація;
Презентація виставки ''…Порівняно з 1913 роком''... Захід організовано спільно з Державним архівом Кіровоградської області та музеєм ВАТ ''Червона зірка''.
До Міжнародного дня театру
“Cвітле мистецтво” - відкритий перегляд;
Зустріч з митцями кіровоградських театрів;
До Дня сміху
“Квітнева гуморина”- перегляд літератури;
„Краєзнавча вітальня”;
В рамках проекту “Клуб інтелектуальних ігор”
Чемпіонат обласної організації ФСТ ''Динамо'' України з шахів серед колективів фізичної культури правоохоронних органів м.Кіровограда;
Фотомистецький проект „Моя квітуча Україна”;
„Гортаючи сторінки улюблених книжок”- відкритий доступ;
„Громадянам про органи влади - пошук, доступність, консультування”- тренінг для користувачів;
„Основи комп'ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет” - тренінги для слухачів Вищої народної школи;
Засідання Кіровоградського фотоклубу НСФУ „Колаж”;
„Українські народні ремесла”- лекція;
„Лялька-мотанка”- майстер-клас;
Кіноклуб;
„Колоритні мандрівки” - цикл зустрічей;
В рамках проекту ''Література рідного краю'' творчий вечір, присвячений творчості Антоніни Царук;
''Привітаємо матусю'' - майстер-клас з виготовлення витинанок;
''Весна дарує Надію'' - презентація першої персональної експозиції художниці Надії Мовчан;
Презентація виставки однієї книги: Володимир Яцюк ''Шевченківська листівка як пам’ятка історії та культури 1890-1940'' та виставка перших вітчизняних ілюстрованих листівок останніх років ХІХ ст. з колекції Ю.В.Тютюшкіна, присвячені Т.Шевченку.
''Ми сильні, ми переможемо'' - круглий стіл спільно з Кіровоградською обласною громадською організацією матерів дітей-інвалідів та інвалідів
''Серце матері''.
''Розвиток креативного потенціалу мислення'' - тренінг;
''Обговорення концепції розвитку обласного центру ''Кіровоград - рухайся зі смаком'' - зустріч з російськими фахівцями з брендингу міст Денисом Візгаловим й Ільдаром Маматовим;
''Подорож музичними епохами: бароко, класицизм, романтизм'';
''Політичний устрій США'' - лекція;
''Ukietech Studio представляє…'' - презентація виставки робіт колективу фотостудії ''Ukietech Studio'' дитячого будинку сімейного типу ''Наш дім'';
''Орнаменти предків. Килими та гобелени'' - презентація килимниць Валентини та Олени Добровольських;
''Украина в контексте правления династии Романовых''- Міжнародна науково-практична конференція;
''Чехословацькі фотографи з українським корінням'' - презентація виставки;
''Ігри на уроці англійської мови'' - презентація інформаційних ресурсів з вивчення англійської мови;
''Дрібнички'' - презентація приватної колекції сувенірних іграшок Лариси Лебедєвої;
''Роль та місце формування лідерства та організації умінь учнів в процесі роботи учнівського самоврядування'' - тренінг;
Презентація книги Валерія Корнійця ''Смак полину”;
''Профілактика та корекція психосоматичних та соматопсихічних розладів у дітей'' - семінар-практикум;
''Алгоритм дій у подоланні складних життєвих обставин'' - семінар-тренінг;
Засідання ''Краєзнавчих студій'' на тему ''Мельгунівський курган - археологічна пам’ятка'' - до 250-річчя розкопок;
Презентація книг ''Неавторизована автобіографія'' Джуліана Ассанжа та ''Ефект Facebook'' Дейвіда Кіркпатріка. Захід організовано спільно з громадською організацією '''Український клуб'' та видавництвом ''Темпора'';
“Березневий глаМуррр...” - виставка вишивок майстринь “Єлисаветградського узвозу”;
„Предметно-орієнтовані повнотекстові бази даних” - День інформації;
ОЮБ ім. О.Бойченка
Були проведені масові заходи:
''Шевченко-художник'' - слайд бесіда;
”Молодіжні субкультури: плюси і мінуси” слайд-бесіда;
''Чи знаєте ви музику'' - музичний турнір;
''Березнева котовасія'' - презентація виставки світлин та поробок до всесвітнього дня кота, зустріч з Т. Кучерявою, головою ГО з захисту тварин ''БІМ'';
''Чарівні квіти'' - майстер-клас з орігамі;
''Святкуймо разом з бібліотекою Масляну'' - цикл заходів;
''Перший письменник третього тисячоліття М. Павлич'' - літературна година;
''Любов. Страждання. Боротьба і… Слово'' (Л. Українка) - літературний вечір;
''Татуювання: мода чи безглуздя'' - неконференція;
''Тарасів рід'' - презентація обласного дитячо-юнацького конкурсу робіт декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва;
''Болгари і наш край'' - заочна вікторина;
''У мандри запрошують книги'' - гра-вікторина;
''Тарасова доля – то правда жива'' (Т.Г.Шевченко) – літературно-музична година;
''Хотіла б я піснею стати'' (Л.Українка) - літературно-музична година;
''Боги Стародавньої Греції'' - історична подорож;
''Відкриваємо Європу'' - урок подорож;
''Виготовлення листівки власноруч'' – майстер-клас;
''Масляна кличе весну'' - слайд-бесіда;
''Масляна кличе весну'' - свято весни (вулична акція), в рамках акції ''Святкуємо разом з бібліотекою''
''Помічники Незнайки'' - бесіда-вікторина;
''Толерантність - це…'' - тренінг;
''Польська кухня'' - бесіда-вікторина;
''Cухомлинський: серце віддаю дітям'' - бесіда-вікторина;
''Довідкові видання бібліотеки. ДБА бібліотеки'' - бібліотечний урок;
''Довідковий апарат бібліотеки: паперові та електронні каталоги бібліотеки ім.О.М.Бойченка'' - бібліотечний урок;
''ДБА бібліотеки. Бібліотечна програма ''Ірбіс'''' - бібліотечний урок;
''Засновник феєричної школи: Г.Нейгауз'' - вечір-концерт спільно з Кіровоградською музичною школою № 1 ім.Г.Нейгауза (до 125-річчя від д.н.);
''Діти - майбутнє України'' - тиждень;
''Музика - дітям та юнацтву'' - цикл заходів, в рамках Всеукраїнського тижня;
''Світ кольорів'' - виставка-презентація художніх робіт учнів ДЮЦ ''Дивосвіт'', що діє при ЗОШ № 35;
Відбулися засідання клубів за інтересами:
''Любов крізь час'' – вечір інтимної лірики, в рамках засідання клубу ''Ліра'';
''Подружнє життя: права і обов’язки'' – бесіда, в рамках лекторію ''Молодь і право'';
''Головна людина в театрі'' – зустріч із головним режисером Кіровоградського обласного академічного театру ляльок Євгеном Юзефовичем Гімельфарбом, Заслуженим діячем мистецтв, в рамках засідання клубу ''Профі''.
Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
''Березнева котовасія'' - виставка світлин;
''Світ кольорів'' - виставка робіт С.Хавроненко;
''Композитор епохи бароко А.Вівальді'';
''З історії українського театру'' - до Міжнародного дня театру;
''Кохання в мистецтві'';
''Невмирущий Кобзар'';
''Рафаель: живописець, графік, архітектор'';
''Педагогічні роздуми: К.Ушинський'';
''Тарас Шевченко: Доля. Муза. Слава'';
''В. Вернадський: з думкою про майбутнє'';
''Вода - основа життя на планеті'';
''Кирило Розумовський – останній гетьман України'';
''Політичні репресії: погляд в історію'';
''Магічний реалізм Г.Г.Маркеса'' - до 85-річчя від дня народження;
''Антон Макаренко - засновник новаторської педагогіки'' - до 125-річчя від дня народження;
''Що необхідно знати про туберкульоз'' - до Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз;
''Світе тихий, краю милий!'' - Т. Шевченко;
''Звичаї нашого народу'';
''Українські свята'';
''…А дійсність тільки вірш…''- до Всесвітнього дня поезії;
''Кераміка нашого краю'';
''Страви, що підкорили світ'';
''Право на охорону життя і здоров’я працівників'';
''Календар знаменних дат: Вінсент Ван Гог - 160'';
''Майстер Генріх'' - до 125-річчя від дня народження Г.Нейгауза;
ОДБ ім. А.Гайдара
До 199-річниці від дня народження Т.Г.Шевченка:
“Крилате слово Кобзаря” - книжкова виставка;
“Що я знаю про Т.Г.Шевченка?” - гра-мікрофон;
Пізнавально-розважальні заходи:
“Масляною хвалились, млинців об'їлись”;
“Ти відкриваєш книгу” - бібліотечний урок з історії книги;
Літературна мультимедійна відеоподорож до 100-річчя від дня народження російського поета С.В.Міхалкова;
“Видатні українські письменники-малечі” - електронна презентація до
110-ї річниці від дня народження української поетеси Н.Забіли;
Засідання підліткового клубу “АРТ СВІТ” у формі майстер-класів:
Подарунок до 8 Березня;
Виготовлення квітки квілінговим методом;
До Міжнародного дня театру:
“Театральні митці Кіровоградщини - ваші сучасники” - творча зустріч;
Всеукраїнський тиждень дитячого читання:
“Бібліотека збирає друзів” - урочисте відкриття Тижня. Парад літературних героїв;
“Країна казкова - країна книжкова” - презентація книжкової виставки;
“Володимир Григорович Сутєєв - письменник, художник, режисер” - книго-кіно-мандрівка;
“Пам'ятники книгам і літературним героям” - буктрейлер;
“З книгою розвиваємося, вчимося, розважаємося” - День інформації;
“Якщо любите читати - вам сюди” - літературний конкурс;
“Чарівна планета Миколи Носова” - книго-кіно-мандрівка;
Прем'єра серії книг “ Пізнаємо світ разом” видавництва “Белкар-книга”;
“Літературний подіум” - презентація книжкової виставки;
“Подорожуючи казками Шарля Перро” - книго-кіно-мандрівка;
Прем'єра серії книг “Книготерапія” видавництва “Грані-Т”;
“Найкращий читач України -2013”- обласний тур Всеукраїнського конкурсу;
“Майстерня дружби та позитивного настрою” - ігровий майданчик;
“Пригоди з героями Діснея” - мультимедійна відеоігротека;
Огляд серії книг “Дитячий формат” видавництва “Національний книжковий проект”;
“Великий казкар данського королівства” - мультимедійна відеоподорож;
Огляд серії книг ”Промінець” видавництва “Белкар-книга”;
“Скарби книжкового міста” - закриття тижня.
Обласний семінар-практикум “Сучасне бачення і тенденції розвитку бібліотек для дітей області” для керівників Р/М/ДБ, дитячих відділів при ЦР/МБ.
|