[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за квітень 2013 року)

Загальні питання

У Голованівську відбулися урочистості з нагоди 90-річчя заснування Голованівського району. Родзинкою свята стала демонстрація найдовшого в Україні 27-метрового вишиваного рушника, який виготовили 29 місцевих майстринь. Рекорд було офіційно зафіксовано.

26 квітня в обласному центрі відбулася   урочиста хода з вшанування загиблих у чорнобильському пеклі. Колона з представників влади, громадськості та пожежної техніки пройшла від площі Кірова до пам'ятника жертвам Чорнобиля.  До пам'ятника поклали живі квіти, пролунав військовий салют.

29 квітня відбулося засідання журі конкурсу на здобуття обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова. Премія присуджується обласною радою щороку на конкурсній основі за кращі науково-дослідницькі, науково-популяризаторські роботи з питань історії, культури та природи Кіровоградщини, а також музейним установам, працівникам музейних установ за особистий внесок у розвиток музейної справи.
Лауреатами премії стали:
І премію за навчальний посібник для загальноосвітніх навчальних закладів ''Кіровоградщина. Історія рідного краю'' здобув авторський колектив: Козир І.А., Вівсяна І.А., Чорний О.В., Ковальков О.Л., Митрофаненко Ю.С., Петренко І.Д., Шевченко С.І., Даценко Л.М., Гайда Л.А.
ІІ премію за краєзнавчі відеофільми ''Лиш храм збудуй..'', ''Окраса чарівного степу'' та цикл тематичних телепередач краєзнавчого характеру здобув творчий колектив телепроекту ''Озирнись'': Шутяк М.М., Беглецов А.В., Беглецов В.М., Левандовський О.М.
ІІІ премію за ''Науковий збірник Кіровоградського обласного краєзнавчого музею'' здобув авторський колектив: Агапєєва Н.Ю., Колесник С.Е., Галицький М.О., Дацька В.В. та інші.

Театрально-концертне життя

Обласна філармонія:
4 квітня - благодійний концерт ''На хвилі юності моєї'';
7 квітня - концерт  Кубанського козачого хору;
14 квітня - концерт українського гурту Dzidzio;
17 квітня -  концерт ''Три королі'' за участю оперних співаків  Юрія  Зальцмана, Алехандро Олмедо, Давіда  Гвініанідзе.
У програмі: найвідоміші арії з опер та оперет, неаполітанські пісні, романси
популярні естрадні мелодії.

24 квітня - Національний академічний театр опери та балету для дітей та юнацтва представив  свято класичного балету.
В програмі: балетна вистава для дітей ''Білосніжка та семеро гномів'' та два одноактних балета ''Шопеніана'' Ф.Шопена та ''Шехірізада'' М.Римського-Корсакова.

27 квітня в залі  обласної філармонії Київський театр "Візаві" представив виставу "Поцілунок імператриці" Т. Морозова (історична авантюра).

28 квітня в обласній філармонії відбувся святковий концерт хореографічного ансамблю ''Алегро'' Кіровоградської школи-інтернату з нагоди присвоєння  йому почесного звання ''Зразковий художній колектив''.

30 квітня - в  рамках Всеукраїнського туру концерт музичного гурту Потап та Настя.

В обласній філармонії третій рік  поспіль відбувся благодійний концерт хореографічного ансамблю “Пролісок” зі збирання коштів на лікування онкохворих дітей в обласній дитячій лікарні. В рамках концерту було презентовано книгу головного балетмейстера хореографічного ансамблю народного артиста України В.Похиленка''Танець між небом і землею''- результат багаторічних досліджень автора.

З 11 по 14 квітня Кіровоградщина відзначила 125-річчя  з дня народження видатного композитора-земляка Г.Нейгауза. В рамках заходу відбулися: презентація книги про родину Нейгаузів, встановлення меморіальної дошки на Кіровоградській музичній школі № 1,  відкриття  погруддя
Г.Нейгауза біля музичного училища міста, на базі училища та Кіровоградської МШ №1 ім.Г.Нейгауза відбулася Міжнародна науково-практична конференція ''Г.Г.Нейгауз в контексті світового виконавського мистецтва'', у якій взяли участь представники Великобританії, Росії, Ізраїлю та України. У Міжнародному конкурсі молодих піаністів пам’яті Генріха Нейгауза,  взяли участь більше 90 конкурсантів з України, Росії, Молдови та Сербії. В заходах взяв участь онук Генріха Густавовича - Генріх Станіславович Нейгауз. Також відбулися тематичні концерти, виставки, майстер-класи.

29 квітня, у Міжнародний день танцю, на сцені Кіровоградського  академічного обласного  українського  музично-драматичного театру  відбувся святковий концерт. Цим заходом дано старт сьомому Всеукраїнському  дитячо-юнацькому фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва ''Свято танцю з ''Анютою'' 2013-2014.''

Звітним концертом відзначили 30-річчя Кіровоградської дитячої школи мистецтв, що в селищі Новому, її учні та викладачі. Вихованці образотворчого  відділу підготували до ювілею виставку своїх робіт.

Просвітництво. Художня самодіяльність

У Кіровоград привезли заготовку диво-птаха, котрий, розмалюють місцеві художники у традиціях нашого регіону, його буде представлено під час святкування Дня незалежності України на Параді вишиванок - 2013.

Першого квітня на площі перед будівлею Кіровоградської міської ради проведено гумористичну розважальну програму для мешканців і гостей міста.
Студенти вищих навчальних закладів співали жартівливі українські пісні, жартували, пропонували перехожим написати свої побажання та смішинки на “Стіні гумору”. Цього ж дня на площі Кірова до Дня сміху було  організовано фотовиставку ''Квітневі усмішки, фото на прищепках''.

Музейна справа

В обласному  краєзнавчого музеї відбувся  семінар ''Каталог музеїв при навчальних закладах України, як джерело розвитку освітянського краєзнавства''.
Під час роботи семінару відбулася  презентація каталогу музеїв при навчальних закладах України, виданого за сприяння Центру пам'яткознавства  Національної Академії наук України і українського товариства охорони  пам'яток, історії та культури, упорядником якого є Гайда Л.А.

В обласному  краєзнавчому музеї відкрито виставку ''Сузір’я хореографічних колективів Кіровоградщини'', присвячену Міжнародному дню танцю.
На виставці представлені матеріали про найкращі колективи нашого краю, які об'єднує любов до танцювального мистецтва.
 
У літературно-меморіальному музеї  І.Карпенка-Карого  експонувалась виставка до ювілею В.Близнеця ''Брини, павутинко! Сяй, ''Земля світлячків!''.

У  літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого до Дня Перемоги підготовлено виставку. На ній представлені  речі наших краян: письменників-фронтовиків Сави Голованівського, Василя Козаченка, Григорія Карєва, Олександра Моторного, Миколи Петрова, Наума Добріна.  Речі, що пройшли крізь пожежі й лихоліття, стали  особливими. У них, як і в людей,- своя історія.

У Кіровоградському художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна  експонувалась персональна виставка відомого кіровоградського митця Олександра Демиденка.

Художник представив на суд  поціновувачів пейзажного живопису 60 етюдних доробків, які були зроблені останніми роками під час художніх пленерів. Це чудові краєвиди різних куточків нашої Батьківщини - від Карпат до Криму, неповторних місцин Кіровоградщини, затишних кіровоградських двориків та вуличок.

В меморіальному  музеї М.Кропивницького відбувся захід, присвячений 68-й річниці Перемоги. Експонувалась виставка  ''Роки, опалені війною''.

В Олександрійському  краєзнавчому музеї ім.А.Худякової  експонувалась виставка І.Міхалєвич ''Писанкове коло''.

Обласний художній музей:
На протязі квітня експонувались виставки та відбулися заходи:

16 квітня  в обласному художньому музеї   в рамках роботи Секції професіоналізації музейного персоналу Українського комітету ІСОМ відбувся семінар-практикум ''Інтерактивні форми роботи з дитячою, юнацькою та дорослою аудиторією''.

Виставка ''Життя - Вітчизні, честь - нікому!'', присвячена ювілейним датам від дня народження відомих діячів декабристського руху:  220-річчю Давидова Василя Львовича (29 березня, 1793-1855), 225-річчю Орлова Михайла Федоровича (5 квітня, 1788-1842) та 215-річчю Поджіо Олександра Вікторовича  (8 травня, 1798-1873).
Експозиція ''Без права на забуття'', присвячена Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів;
Експозиція ''Історія, що в камені застигла…'' до Дня пам’яток історії та культури;
Відеопрезентація ''Пам'ятки архітектури  України (Х-ХХ ст)'', ''Пам'ятки архітектури, містобудування та садово-паркового мистецтва''.
Експозиція ''Чорнобиль - твій біль, Україно!'', присвячена 27-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС;
Експозиція до Великодня;
Експозиція фоторобіт студентки мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, лауреата премії Кабінету Міністрів України Анастасії Шкоди.
Фотовиставка ''Благодійність крізь призму об’єктива''.
Представлено 40 кращих  фотографій, обраних з понад 600 фоторобіт, які надійшли з усіх куточків України на ІІІ-й Всеукраїнський фотоконкурс ''Благодійність крізь призму об’єктива'';
Майстер клас з писанкарства;
Виставка  Сергія Шишка ''Гармонія світу  Сергія Шишка'';
П'ятий  Великодній благодійний аукціон.  Організатори: обласний художній музей,  медіа-група ''Весь Кіровоград'', арт-студія Андрія Кадигроба;
Презентація про присвоєння видатному художнику-земляку, народному художнику СРСР Петру Оссовському звання ''Заслужений художник України'' (нотатки з церемонії нагородження у Посольстві України в Російській Федерації);
Презентація авторського семінару академіка Російської академії освіти, професора, доктора психологічних наук Ш.О.Амонашвілі ''Гуманно-особистісний підхід до дітей  в освітньому процесі'', який відбувся в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (м. Київ);
Презентація книги ''Пізнавайки або упізнай себе сам''  літературознавця, краєзнавця Олега Бабенка.
Перегляди фільмів:
“Жорж П'єр Серра. Утопія у жовтогарячих, зелених та пурпурових тонах”;
”Сикстинська капела. Станци та доджії Рафаеля”;
”Пауло  Учелло або Пауло Дідоно. Гуркотнеча в Тоскані. Битва при Сан-Романо”.

Фестивалі

6 квітня на Олександрійщині  відбувся  заключний етап сьомого відкритого районного фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва ''Сонячні танці'', у якому взяли участь 19 хореографічних  колективів Олександрійського району, міст Олександрії та  Знам’янки. Яскравий та неперевершений світ Терпсіхори показали учасники трьох вікових категорій, даруючи глядачам позитивні відчуття та гарний настрій.

17-19 квітня у Кіровограді  пройшов фестиваль  дитячої творчості ''Професією своєю Землю я вшаную'', присвячений Всесвітньому Дню Землі. У фестивалі взяли участь понад 300 учасників з усіх куточків країни.

20 квітня в обласній філармонії пройшов обласний конкурс хореографічного мистецтва ''Весняні ритми''. Нинішньої весни в ньому взяли участь 23 аматорські хореографічні колективи.
Вони представили на суд  журі постановки народних і стилізованих народних танців.

23 квітня в Кіровограді стартував новий проект - фестиваль - конкурс з художньої самодіяльності “Таланти рідного міста”.

На Кіровоградщині пройшов щорічний обласний конкурс виконавської майстерності учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області  "Паросток". Заключний концерт відбувся 23 квітня в залі обласної філармонії. На ньому виступили переможці обласного конкурсу, їх відзначили нагородами, дипломами.

27-28 квітня в Кіровограді пройшов ХІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс
“Золотий Орфей”. У конкурсі взяли участь колективи з Києва, Берислава, Кривого Рогу, Вінниці, Харкова, Кіровограда та  районів і сіл  Кіровоградщини.

29 квітня в Кіровограді відбулися цікаві й видовищні заходи, присвячені Великодню. На театральній площі проводився фестиваль ''Писанковий рай'', а на майдані перед міською радою було встановлено величезну писанку, розписану місцевими майстрами.

Образотворче мистецтво

Галерея “Єлисаветград”

Виставка - “Українські митці, як невід'ємна частина світової культурної спадщини”;
Виставка живопису українських художників ХХ-ХХІ ст. із зібрання В.Юрлова.
На виставці  представлено біля 70-ти полотен різноманітних  жанрів;
Виставка унікальної книги “Біблія з ілюстраціями Сальвадора Далі”.

Бібліотечна справа

Новоукраїнська центральна районна бібліотека розпочала проект “Академія здоров'я успішної людини”, що має на меті привернути увагу громадськості до
формування позитивної мотивації здорового майбутнього, виховання відповідальності за своє здоров'я і здоров'я оточуючих, усвідомлення цінності власного життя, просвітницької роботи серед населенням, залучення до читання, відвідування бібліотеки.

У Вільшанській  районній бібліотеці відбувся круглий стіл ''Реформа  у місцевому самоврядуванні: стан та перспективи'', в якому взяли участь представники  районної влади та учні 10-А класу Вільшанської школи. Учасники засідання обговорили концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

ОУНБ ім. Д.Чижевського

'Пригорща сміху'' - відкритий перегляд;
''НАТО: нові можливості і нові безпеки'' - книжкова виставка;
''Шахова мозаїка'' - книжкова виставка;
''Грунти України: властивості, генезис, родючість'' - книжкова виставка;
Літературний календар:
''Майстер російської драми'' - книжкова виставка до 190-річчя від дня народження О.Островського, російського драматурга;
''В.Земляк: живописець в прозі'' - книжкова виставка до 90-річчя від дня народження Василя Сидоровича Земляка, українського прозаїка;
Канадсько-український бібліотечний центр:
''Високі ідеали Уляни Кравченко'' - книжкова виставка;
''Вслухаючись у шепіт сторінок'' -  книжкова виставка до Всесвітнього дня книги;
''Відлуння віків'' - книжкова виставка  до Міжнародного дня пам’яток і визначних місць;
''Відлуння чорного грому'' - книжкова виставка  до річниці Чорнобильської катастрофи;
''Цей  незаживний опік'' - виставка-застереження до Дня Чорнобильської трагедії;
''Земля - наш спільний дім'' - книжкова виставка, тематичне засідання клубу розмовної англійської мови до Всесвітнього Дня Матері-Землі;
''Забуте мистецтво'' - презентація книжково-ілюстративної виставки;
''Щоб дихав світ життям'' - книжкова виставка до Дня Перемоги;
''Савченко Марія Харитонівна - новатор колгоспного виробництва'' - відкритий перегляд літератури  до 100-річчя з дня народження Заслуженого працівника сільського господарства Марії Савченко; 
''Письменники - лауреати Національної премії України  ім. Т.Г. Шевченка'' - День інформації, огляд літератури;
''Дайте дітям добру освіту, і вони всього досягнуть'' - День інформації;
''Гоголь очима сучасника''- літературно-художня композиція до 204-річниці з дня народження М.Гоголя;
''Використання традиційних та інноваційних форм інформаційно-бібліографічного обслуговування''-  обласний семінар-практикум.
У заході приймали участь бібліографи, завідувачі відділами обслуговування ЦБС, районних бібліотек для дорослих;
''Електронне урядування в Україні. Надання електронних адміністративних послуг'' -  круглий стіл  в рамках  проекту  ''Публічні бібліотеки - мости до електронного урядування'';
Польський культурний центр:
''Перша конституція Європи'' -  книжкова виставка до Дня Конституції Республіки Польща;
Центр європейської інформації:
''Країни Європи: знати, відчувати, захоплюватися: Франція'' - цикл книжкових виставок;
''Україна - європейська країна'' - День інформації;
''Євроінтеграція: скажи своє слово'' - інтерактивний стенд-опитування;
''Друге дихання'' - виставка художніх робіт та фотографій - до Всесвітнього дня Землі;
''Бібліотека великих письменників: від початку до сучасності'' - книжкова виставка;
Регіональний тренінговий  центр ''Бібліоміст'':
''Публічні бібліотеки - мости до електронного урядування'' - тренінг; 
''Громадянам про органи влади - пошук, доступність, консультування''- тренінг;
''Базовий комп’ютер'' - тренінг;
Тренінги зі стратегічного планування за Всеукраїнською програмою ''Бібліоміст'';
''Веб 2.0'' -  тренінги для  бібліотекарів Кіровоградщини;
''Інтелектуальна свобода, авторське право та етика бібліотечного працівника'' - тренінг;
''Електронне урядування'' - web-екскурсія;
Презентація фотовиставки ''Квітневі усмішки, фото на прищіпках'' та флеш-моб за участю працівників бібліотеки;
''Мініатюрні ляльки-мотанки'' - майстер-клас Людмили Кривенко;
'Техніка стеблового шитва'' - майстер-клас в рамках роботи клубу народних ремесел ''Ниточка'';
Майстер-клас з клаптикового шитва у техніці боро від Ірини Кудревич;
Майстер-клас ''Петриківський розпис'';
''Барвиста Україна''-  персональна виставка члена клубу народних ремесел ''Ниточка'' Ростислава Климишина;
''Від ідеї до творчості'' - майстер-клас;
Майстер-класи ''Дай Боже, весну почать'':

  • Ольга Коломієць - ''Яйце-витинанка'';
  • Марія Ачкасова - розпис на перепелиних яйцях;
  • Наталія Федорова  - декоративний розпис паперового яйця;
  • ''Шкрябанка'' -  студенти мистецького факультету КДПУ ім.В.Винниченка;

''Орнаменти української писанки'' - екскурсія;
''Вчитель 21-го століття: творчість та інновації'' -   творча зустріч;
''Молоді письменники та європейський контакт'' - веб-зустріч;
''Інформація про систему вищої освіти та можливості навчання студентів у вищих навчальних закладах Словацької республіки'' - зустріч  спільно з ПП ''Міжнародне агентство Погляд-Некст'';
''Наш земляк Дмитро Чижевський - видатний вчений-енциклопедист, філософ та історик культури й науки'' - презентація дослідницько-просвітницького проекту   до 120-річчя від дня народження Д.І.Чижевського;
''Колоритні мандрівочки'' - зустріч з Ларисою та Юрієм Лебєдєвими, які розповіли про ''Подорож на Сицилію'';
''Основи громадської журналістики''- тренінг для молоді;
''Корпоративна культура'' -  лекція;
''Нова хвиля української літератури'' - лекція;
''Предметно-орієнтовані повнотекстові бази даних'' -  семінар-тренінг;
Орхуський  центр:
''Грунтознавство: місце та роль у природі й житті людини'' -  науково-практична конференція. В конференції взяли участь науковці, державні службовці, студенти та викладачі Кіровоградського національного технічного університету та Кіровоградського державного педагогічного університету ім.В.Винниченка;
Зустріч учнів шкіл з учасниками естафети олімпійського вогню ''Передай вогонь перемоги!''.
''Репродуктивне здоров’я'' - тренінг в рамках проекту  ''Турбота про жінку - впевненість у майбутньому'';
Презентація  ХІІ фотовиставки ''Моя квітуча Україна - Івано-Франківщина'' в рамках якої відбулася творча зустріч з митцями, де було представлено фотофільм Яреми Проціва ''Проща'' і його авторське портфоліо та міні-фотовиставка. Ростислав Кондрат презентував два проекти  національний конкурс імені Степана Назаренка ''Фотопортрет'' та Міжнародний фотосалон ''Панорама моєї країни'';
''Українська періодика кінця 19 - початку 20 століття'' -  лекція;
''Стривожену пам'ять - спалах гарячий обпалить'' - засідання прес-клубу  за Програмою збереження історичної пам'яті про перемогу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років;
''Відкрий Німеччину в своїй бібліотеці'' -  нагородження переможців конкурсу плакатів;
Цикл заходів  до 125-річчя від дня народження Г.Нейгауза:

  • Перегляд документального  фільму ''Майстер Генріх'';
  • Презентація книги кандидата мистецтвознавства, викладача музичного

 училища Марини Долгіх ''Нейгауз: варіації на єлисаветградську тему'' (видання 2013 р.);

  • Лекція-концерт представника піаністичної школи Генріха Нейгауза, відомого музичного діяча, професора Юрія Дикого ''Парадоксальний Нейгауз''.

Презентація історичного роману ''Червоний'' Андрія Кокотюхи спільно з громадською організацією ''Український клуб'';
''Земля наш дім, і жити нам у ньому'' - конференція до Дня довкілля;
''Земля - наш спільний дім'' - тематичне засідання клубу розмовної англійської мови  до Всесвітнього Дня Землі;
''Дорогами Оптинських старців'' -  зустріч з о.Євгеном та православна бесіда;
''Складові життєвого успіху професійної спрямованості. Планування власного життя тайм-менеджмент'' - тренінгові заняття;
Засідання краєзнавчих студій:
Зустріч з краєзнавцем із Онуфріївки, номінантом на обласну краєзнавчу премію ім.В.Ястребова Явтушенком Миколою Івановичем;
''Вчитель. Мистецтво. Школа'' - презентація  підсумкової ІV обласної виставки творів художників педагогів, випускників та студентів мистецького факультету КДПУ ім.В.К.Винниченка;
Засідання клубу ''Фотограф'' спільно з НСФХУ;
''Інформаційно-комунікативні технології в школах'' - тренінг;
''Стривожену пам'ять - спалах гарячий обпалить'' - засідання прес-клубу,
програма збереження історичної пам'яті про перемогу у Великій Вітчизняній війні.
''Музична спадщина Генріха Нейгауза'' - творчий вечір до 125-річчя від дня народження Нейгауза Генріха Густавовича;
''Мистецтво шахової гри'' - шаховий турнір;
Обласний інформаційно-консультативний гендерний центр:
''Гендерна рівність-рівність громадянська'' - лекція-тренінг;
До Всесвітнього дня Інтернету:
''Спеціалізований центр правової та психологічної допомоги'' - веб-презентації спеціалізованих сайтів в рамках співпраці з обласною громадською організацією інвалідів;
"Основи Інтернет" для дітей із фізичними вадами та їхніх батьків у рамках співпраці  з реабілітаційними центрами ''Серце матері'', ''Народна академія творчості інвалідів'' - тренінг:
Кіноклуб ''Арт-хаус'':
Кіноклуб ''KINOЖЗЛ''.

ОЮБ ім. О.Бойченка

Масові заходи:
''Наша адреса у Всесвіті'' - урок-подорож до Всесвітнього дня космонавтики;
''У пісні - відлуння війни'' - літературно-музична композиція до Дня Перемоги;
''Молодіжні субкультури: плюси і мінуси'' - слайд-бесіда;
''Великоднє диво'' - майстер-клас з виготовлення великодньої листівки;
''Українська писанка'' - майстер-клас з виготовлення писанок;
''Цей безцінний дар - писанка'' - слайд-бесіда;
'''Архітектура старого міста Єлисаветграда'' - слайд-бесіда;
Творча зустріч з кіровоградською дитячою письменницею Царук А.П.;
''Сучасний літературний процес'' - слайд-бесіда;
''Справжній друг. Як його знайти?'' - тренінг;
''Дзвони пам’яті'' - вечір-реквієм, голодомор;
''Чорнобиль - незакінчена історія'' - зустріч з Орловою Г.М. - методистом обласного навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області та Дубенським О.М. - полковником запасу, старшим викладач обласного навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області;
''Універсальний геній Леонардо'' - слайд-бесіда;
''Перукар - психолог, стиліст'' - слайд-бесіда;
''Нова зачіска - нове життя'' - слайд-бесіда;
''О. В.Сухомлинський'' - бесіда;
''Солодка флористика'' - майстер клас;
''Толерантність - це…'' - тренінг;
''Польська кухня'' - слайд-бесіда;
''Петриківський розпис'' - презентація виставки робіт вихованців зразкової студії декоративно-прикладного образотворчого мистецтва ''Писанка'';
''З вами і для вас: періодичні видання бібліотеки'' - бібліотечний урок;
''Кращий читач'' до 35-річчя ОЮБ ім.О.М.Бойченка  - бенефіс читача;
Засідання клубів за інтересами:
''Кіровоград літературний на мапі світу'' - літературне ток-шоу, в рамках засідання клубу ''Ліра'';
''Перше місце роботи: правила, що встановлені законом'' - бесіда з фахівцем Кіровоградського міського управління юстиції Гуріною Л.В., в рамках лекторію з правових знань ''Молодь і право'';
''Розмаїття квітів з бісеру'' - засідання клубу ''Дивосвіт'';
''Вишивка стрічками'' - засідання клубу ''Дивосвіт'';
''Професія лікаря і реформа медичної галузі'' - зустріч з лікарями
Л.Д.Ільяшенко (міськтубдиспансер), І.В.Луніченко (обласний СНІД-центр),
О.М.Гончаренко (голова міської організації Товариства ''Червоний хрест''), в рамках засідання клубу ''Профі'';
''Чорнобиль - найбільша техногенна катастрофа ХХ ст.'' - зустріч з учасником ліквідації аварії на ЧАЕС С.В.Колєсніковим, в рамках засідання клубу  ''Профі'';
Книжкові виставки, тематичні полиці:
''Петриківський розпис'' - виставка робіт вихованців Зразкового художнього колективу студії образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ''Писанка'';
Виставка писанок вихованців Зразкового художнього колективу студії образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ''Писанка'';
''Обдаровані пальчики'' - виставка робіт користувача бібліотеки Ковальова Ярослава;
''Художники України - члени НСХУ'' до 75-річчя від дня заснування НСХУ;
''Веселковий світ писанки'';
''Писанковий всесвіт'' - виставка поробок;
''Заповідники України'' до Дня заповідників і національних парків;
''Національні парки України'';
''Олесь Гончар - художник слова'' до 95-річчя від дня народження;
''Не бійтесь заглядати у словник…'' - виставка-інсталяція;
''Дума про майбутнє: Анатолій Загравенко'' до 75-річчя від дня народження;
''Краса, совість і казка'' до 80-річчя від дня народження Віктора Близнеця;
''Світ астрономії'' до Міжнародного дня астрономії;
''Експресія думки, образу, деталей'' - Степан Олійник;
''Володимир Мономах - великий князь київський;
''В гармонії з собою'' - до Всесвітнього дня здоров’я;
''Чорнобиль. Гірка пам’ять і вічний біль'';
''Підкорювачі Всесвіту'' до Всесвітнього дня авіації та космонавтики;
''Календар знаменних і пам’ятних дат: С.Рахманінову - 140''.

ОДБ ім.А.Гайдара

Масові заходи:
До дня сміху:
- Година жартів ''Посміємось разом'';
- Гра-сміхотерапія ''Розсміши бібліотекаря''.
До Міжнародного дня дитячої книги:
- Мультимедійна відео-подорож Великий казкар данського королівства'';
- Огляди серій книг:
''Дитячий формат'' видавництва ''Національний книжковий проект''
''Промінець'' видавництва ''Белкар - книга'';
- Мультимедійна відео - ігротека ''Пригоди з героями Діснея'';
- Літературний квест ''Скарби книжкового міста'';
- Загальнобібліотечний день бібліографії ''Ти відкриваєш книгу''.
Заходи з циклу ''Подорожуємо сторінками ''Букварика Здоров’я''
до  Всесвітнього дня здоров’я:
- Ігрова сюжетна програма ''Про армію Імунітету'';
- Голосне читання книги Н.Чуб ''Азбука здоров’я'';
- Книжкова валео - виставка: ''Безпечне довкілля'';
- Круглий стіл ''Спосіб життя - запорука здоров’я''. 
До Всесвітнього дня авіації і космонавтики:
- Космо-тур ''Через терни до зірок''.
До 80 - річчя від дня народження письменника-земляка В.С.Близнеця:
-  Книжкова виставка ''Витязь степового краю'';
- Літературна година ''Хай не зникає звук павутинки''.
До 125-річчя  від дня народження піаніста
 Генріха Густавовича Нейгауза:
- Концерт-зустріч з юними музикантами ДМШ№1 ім.Г.Нейгауза на тему: ''Музичне сузір’я''.
До 27-ї річниці Чорнобильської трагедії:
- Книжкова виставка ''Чорнобиль не має минулого…'';
- Година історичної пам’яті ''Чорнобильська катастрофа - трагічний урок людства'';
- Голосне читання оповідань з книги Є.Гуцало ''Діти Чорнобиля''.
Пізнавально-розважальні заходи:
- Засідання підліткового клубу ''АРТ СВІТ'' у формі майстер-класу:
''Традиційне японське мистецтво- орігамі'';
- Креатив - майстерки  з циклу ''Веселкова галерея'' запрошує друзів: ''Скрапбук і діти'';
- Літературна година - гра ''Права казкових героїв'';
- Голосне читання  Г.Вдовиченко '' Мишкові миші'' з циклу ''Полюби книжки читати'';
- Урок-дослідження ''Диво Світу'';
-  Засідання  міні-школи ''Вулик'' на тему: ''Великий казкар данського королівства'';
До Великодня:
- Книжкова виставка ''Великодня веселка'';
- Зустріч із священнослужителем  ''Світле свято Великодня'';
- Книжково-ілюстративна виставка: ''За тиждень - Великдень: готуймося…''   

 

Фон


Фон

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2013 Webmaster: webmaster@library.kr.ua