[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за травень 2013 року)

Загальні питання

Першого травня в Кіровограді відбулася святкова демонстрація, присвячена Міжнародному дню солідарності трудящих.

9 Травня жителі обласного центру разом з представниками політичних партій і керівництвом області та міста відсвяткували День Перемоги. Головні урочистості відбулися на меморіальному комплексі «Фортечні Вали». До вічного вогню поклали живі квіти, повз ряди ветеранів пройшли підрозділи військових частин.
З нагоди річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні низку урочистих заходів було проведено в містах і селах Кіровоградщини. У кожному селі вітали ветеранів, вдів, дітей війни, відвідували пам'ятники загиблим.

Відзначенню Дня Європи в Україні було присвячене розширене засідання ради представників національно-культурних товариств області при обласній державній адміністрації. На засіданні було запропоновано створити в обласному центрі будинок національних культур, презентовано творчий доробок відомого ромського національного поета М.Ільїна.

У Ковалівському парку обласного центру пройшов «Єврофест -2013». Цього року у фестивалі взяли участь 33 євроклуби Кіровоградщини, та дві громадські організації національних меншин. У рамках свята працювали творчі майстерні, відбулися цікаві конкурси, міні-концерти, презентації.

15 травня в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім.М.Кропивницького відбулися урочистості з нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. На урочистості були запрошені працівники культури та майстри народного мистецтва з усієї області.

У Гайворонському районному Будинку культури відбулися урочистості, присвячені святу працівників культури.
Аматори художньої самодіяльності подарували присутнім концертну програму.

З нагоди Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва в Новоукраїнському Центральному Палаці культури «Ювілейний» відбулися урочистості та концерт, в яких взяли участь вихованці музикальної школи, творчі колективи, учасники художньої самодіяльності.
Артисту-ляльководу, провідному майстру сцени Кіровоградського академічного театру ляльок Геннадію Стогодюку Указом Президента України № 284/2013 за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури, багаторічну творчу діяльність, високу професійну майстерність присвоєне почесне звання: «Заслужений артист України».

19 травня в день пам'яті жертв політичних репресій в обласному центрі вшанували пам'ять про репресованих в Україні хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам'ятного знака «Жертвам голодоморів та політичних репресій» на меморіальному комплексі «Фортечні вали».

Кіровоградська громадськість відзначила Всесвітній день пам'яті людей, померлих від СНІДу. Дорослі і молодь, представники влади, учні та студенти обласного центру 19 травня зібралися на центральній площі міста. На знак пам'яті вони одночасно запустили в небо 120 червоних повітряних ліхтарів.

21 травня виповнилося два роки перемоги кіровоградської команди в грандіозному танцювальному проекті «Майдан's». В обласному центрі відбулося свято «Кіровоград-танцювальна столиця».

21 травня в Новоукраїнці відбулося святкування, присвячене 1025-річчю Хрещення Русі.

22 травня в обласному центрі відбувся урочистий мітинг та покладання квітів до пам'ятника Т.Г.Шевченку з нагоди відзначення 152-ї річниці від дня перепоховання видатного сина українського народу на Чернечій горі.
В рамках заходу відбулась культурно-мистецька композиція «Шевченкове слово луна стоголосо» за творами Т.Г. Шевченка.
Біля пам’ятника Т.Г. Шевченку були проведенні літературні читання «Шевченкове слово у віках не старіє» за участі членів Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України, учнівської та студентської молоді.
Того ж дня експонувалася виставка творчих робіт «Твори Тараса Шевченка очима юних художників».

22 травня в контексті Шевченківського свята «В сім’ї вольній, новій» в містах та районах області пройшов обласний День поезії.
В кіровоградських школах перед юним поколінням виступили поети.

В обласному центрі відбулося засідання журі конкурсу на здобуття обласної краєзнавчої премії ім.В. Ястребова.
Цьогорічними лауреатами премії стали:
І премію за навчальний посібник для загальноосвітніх навчальних закладів «Кіровоградщина. Історія рідного краю» здобув авторський колектив: Козир І.А., Вівсяна І.А., Чорний О.В., Ковальков О.Л., Митрофаненко Ю.С., Петренко І.Д., Шевченко С.І., Даценко Л.М., Гайда Л.А. ІІ премію за краєзнавчі відеофільми «Лиш храм збудуй...», «Окраса чарівного степу» та цикл тематичних телепередач краєзнавчого характеру здобув творчий колектив телепроекту «Озирнись»: Шутяк М.М., Беглецов А.В., Беглецов В.М., Левандовський О.М.
ІІІ премію за «Науковий збірник Кіровоградського обласного краєзнавчого музею» здобув авторський колектив: Агапєєва Н.Ю., Колесник С.Е., Галицький М.О., Дацька В.В. та інші.

Театрально-концертне життя

9-10 травня в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім.М.Кропивницького відбулася прем'єра вистави на дві дії «Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ'яненка.
Режисер-постановник - Анатолій Москаленко.
Художник-постановник - Олексій Гавриш.
Композитор - Кирилл Стеценко.

В обласній філармонії з нагоди 20-річчя Кіровоградського зразкового хореографічного ансамблю «Вікторія» відбувся святковий концерт.

16 травня в рамках Міжнародного дитячого фестивалю пісні і танцю «Об’єднаємо дітей мистецтвом» та з нагоди святкування 10-річчя творчої діяльності зразкового аматорського колективу- студії хореографічного мистецтва «Аеліта» в обласній філармонії відбувся святковий концерт «Робінзонада».

21 травня в обласній філармонії відбувся гала-концерт Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячої та молодіжної творчості «Майбутнє Європи». Організаторами заходу виступили департамент культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації, регіональний благодійний фонд «Відкрита Україна» та дитячо-юнацький танцювальний клуб «Олімп».

У Вільшанському районному Будинку культури для учнівської молоді району відбувся концерт творчих колективів обласної філармонії та кращих дитячих художніх колективів позашкільних закладів області у рамках акції «Майстри мистецтв - дітям».

В обласній філармонії відбувся звітний концерт дитячих зразкових хореографічних колективів міста, що проводився в рамках Року дитячої творчості.

25 травня в Кіровограді відбувся виступ Черкаського академічного заслуженого українського народного хору.

27 травня в обласній філармонії відбувся концерт циганського ансамблю «Ромен».

Концерти в рамках Всеукраїнського фестивалю «Травневі музичні зустрічі»:
13 травня - концерт камерного оркестру Миколаївської обласної філармонії;
14 травня – концерт камерного оркестру «Арката» Вінницької обласної філармонії;
15 травня - концерт симфонічного оркестру Кіровоградського музичного училища за участі Юрія Кота (м.Київ);
16 травня – концерт з рубрики «Діти для дітей» за участі лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів;
16 травня – концерт фортепіанної музики лауреата міжнародних конкурсів Артура Нікуліна (Німеччина);
17 травня – концерт фортепіанної музики лауреата міжнародних конкурсів Артура Нікуліна (Німеччина);
18 травня – концерт симфонічного оркестру Черкаської обласної філармонії;
22 травня – концерт «Італійський сувенір» за участі лауреата міжнародних конкурсів Станіслава Зубицького ( флейта, Італія) та камерного оркестру Кіровоградської обласної філармонії «Концертіно»;

В рамках акції «Подаруймо надію дитині» в обласному центрі відбувся благодійний концерт Кіровоградського муніципального камерного хору під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Юрія Любовича. Усі зібрані кошти були спрямовані на допомогу дітям, які проходять лікування в гематологічному відділенні Кіровоградської обласної дитячої лікарні.

Просвітництво. Художня самодіяльність

31 травня в фойє обласного академічного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького відбулася виставка - аукціон дитячих малюнків
«Моя мрія» на підтримку дітей-сиріт дитячого будинку «Барвінок».

З нагоди святкування 5-річчя творчої діяльності ансамблю східного танцю «Медея» в Будинку культури Кіровоградського району відбувся концерт за участі вихованців дитячо-юнацького клубу «Гермес».

У Новгородківському районному Будинку культури відбувся звіт дитячої школи мистецтв «Vivat Мистецтву»!
В програмі виставка учнівських робіт художнього класу, концерт та нагородження.

Знам'янська дитяча музична школа ім.М.Лисенка урочистим концертом відзначила 50-річчя.

Музейна справа

Музей історії Долинського району провів акцію «Ніч музеїв». Експонувалась виставка робіт художника В.Заставського «Натхнений Боковенькою», проводились майстер-класи.

Працівниками Гайворонського районного краєзнавчого музею підготовлена виставка декоративно-ужиткового мистецтва, яка розміщена у фойє районного Будинку культури.

У Добровеличківському районному краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Мистецтво: місто Помічна», що презентує мистецтво міста залізничників.

Літературно-меморіальний музей І.Карпенка-Карого

Виставка «Подвиг народу безсмертний».
На ній представлені документи про фронтовиків-літераторів, чиї твори згодом стали сторінками літопису Великої Вітчизняної війни;
Експозиції:
«Театр, актори, ролі» - до 130-річчя театру корифеїв;
«Літописець народного подвигу» - до 100-річчя В.Козаченка.

У музеї презентували книгу, що вийшла після смерті письменника та журналіста Віктора Ганоцького «Постскриптум, або крапку ставити рано».

Обласний художній музей:

Проведена програма до Дня матері;
Виставка художніх творів «Вічний вогонь пам’яті» до Дня Перемоги;
9 Травня - День відкритих дверей для ветеранів усіх категорій, дітей війни та пенсіонерів, перегляд документальних фільмів «Війна у повітрі», «Партизани» та художніх фільмів на воєнну тему;
Відкрито виставку дитячих малюнків «Казковий світ дитячих фантазій»;
Виставка родини Яковенків із міста Долинської Кіровоградської області;
Звітна виставка обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України «Народні скарби Кіровоградщини»;
Експозиція творів до Міжнародного дня захисту дітей;
Експозиція до Дня слов'янської писемності і культури;
Виставка фоторобіт Анастасії Шкоди в рамках відзначення Дня Європи;
Експозиція творів до Дня перепоховання Т.Г.Шевченка на Чернечій горі.
День відкритих дверей у рамках Тижня культур;
Виставка «Русская быль Петра Оссовского»;
Виставка Сергія Шаповалова;
Показ науково-популярних фільмів з мистецької тематики на теми: «Третьяковка - дар безцінний. Парад зірок. Творчість Петра Оссовського»;
«Ян Ван Ейк. Диво у лоджії. Богоматір з канцлером Роленом»;
День відкритих дверей до відзначення Міжнародного дня музеїв;
18 травня з 16.00 до 24.00 відбулася акція «Ніч музеїв».
20 травня відбулася прем'єра моно-вистави за оповіданнями Ісаака Бабеля «Как это делалось в Одессе» за участі заслуженого артиста України, актора обласного академічного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького Юрія Жеребцова.;
Майстер- клас із виготовлення квітів із тканини;
Фотовиставка “Благодійність крізь призму об'єктива”;

Обласний краєзнавчий музей
Меморіальний музей М.Кропивницького

14 травня в меморіальному музеї М.Кропивницького відбувся тематичний захід «Переможний травень», присвячений 68-й річниці Великої Перемоги.
У вечорі взяли участь ансамбль театралізованої пісні «Чиста криниця» (керівник Ніна Бредихіна), та майстер художнього слова Петро Чорноморченко.

18 травня на території заповідника-музею І.К.Тобілевича ( Карпенка-Карого) «Хутір Надія» відбулося відкриття літнього туристичного сезону та культурно-мистецької акції «Туристичний вікенд на Хуторі Надія» за участі представників туристичних підприємств, які розповіли про основні туристичні маршрути та об'єкти Кіровоградщини.

18 травня в меморіальному музеї М.Кропивницького в рамках акції «Ніч музеїв» експонувалась виставка «Минуле та сучасне будинку на Болотяній», що розповідає про історію музею корифея.

Кіровоградщина відсвяткувала 173- річницю від дня народження Марка Кропивницького. Урочисті та творчі заходи з цієї нагоди пройшли в обласному краєзнавчому музеї та меморіальному музеї М.Кропивницького за участі драматичного колективу Крупського СБК Кіровоградського району та акторів обласного академічного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького. Експонувалась виставка ескізів декорацій «Безсмертна класика очима театральних художників».

25 травня в музеї відбулася зустріч з учасниками театрального гуртка, екскурсія заповідником-музеєм Хутір Надія.

31 травня в музеї відбулася зустріч з учасниками творчих колективів Центру естетичного виховання «Натхнення» в рамках Року творчості дітей та молоді.

Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна

У музеї відкрилася виставка «Лист з фронту», на якій вперше представлені документи і фотознімки, які розповідають про життєві віхи відомого кіровоградського художника , ветерана Великої Вітчизняної війни Володимира Федорова.

В рамках культурно-мистецької акції «Музейні гостини» відкрито унікальну виставку живописних та декоративно-ужиткових творів художників-аматорів під символічною назвою «За покликом душі». Ці картини є частиною музейної колекції творів кіровоградських самодіяльних художників, яка весь час поповнюється.

Фестивалі

Другого травня у Києві відкрився Всеукраїнський фестиваль «Писанковий рай». В експозиції виставки представлено більше 50000 писанок з усіх куточків України. Кіровоград увійшов до числа міст-переможців фестивалю, посівши почесне третє місце.
Найкращою визнано писанку з Полтавської області. Друге місце у писанкарів з Вінничини та Луцька. Третє місце здобули майстри з Новомосковська та Кіровограда.

18 травня у м.Жовті Води відбувся V Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв та творчості «Сузір’я талантів». Кіровоградський зразковий хореографічний ансамбль «Метелиця» став лауреатом І-го ступеня цього фестивалю.

21 травня на базі Соколівського сільського Будинку культури Кіровоградського району відбулася презентація кращих районних будинків культури області, переможців обласного конкурсу «Інновації. Творчість. Професіоналізм», який проводився протягом 2012 року. У заході, що проходив у форматі «клубного фесту» і мав назву «Клуб - центр соціальної активності громадян», взяли участь делегації 5 районів області: Новоукраїнського, Олександрійського, Голованівського, Долинського, Олександрівського, у складі яких були керівники районів, працівники клубних закладів.

25 травня в обласному центрі відкрився XXIІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів».
Цього року у конкурсній програмі брали участь десятки аматорських колективів не лише з усієї Кіровоградщини, а й із Вінницької, Дніпропетровської, Миколаївської, Хмельницької, Черкаської областей.
За традицією учасники фестивалю виступали із благодійними концертами в обласному госпіталі для ветеранів Великої Вітчизняної війни та інтернаті для людей похилого віку.
У фойє філармонії експонувалась виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Калиновий розмай» кращих творчих здобутків народних умільців Долинського району та виставка короваїв, виготовлених майстринями з різних районів та міст Кіровоградщини.

Фестиваль-конкурс дитячого хорового співу «Золотий Орфей» відбувся в Кіровограді. У фестивалі взяв участь 21 дитячий та молодіжний й колектив з усіх куточків України. Фестиваль став справжнім святом і для учасників і для тих хто слухав колективи.

З 19 по 21 травня в Кіровограді пройшов відкритий фестиваль дитячої та молодіжної творчості «Майбутнє Європи» в рамках державної програми підтримки дитячої творчості та святкування Міжнародного дня захисту дітей.
У фестивалі взяли участь діти та юнацтво віком від 5 до 25 років у різних номінаціях: всі види хореографії, вокальне та музичне мистецтво, фольклор, оригінальні жанри, прикладне мистецтво тощо.

З 15 по 27 травня в Кіровограді пройшов XVI Всеукраїнський фестиваль камерної та симфонічної музики “Травневі музичні зустрічі”.

22-23 травня в Кіровограді проходив ІІІ молодіжний фестиваль аматорського кіно «Ранок». Департамент культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації виступив співорганізатором фестивалю. Цьогоріч до оргкомітету фестивалю надійшло 155 фільмів від 125 учасників і 26 міст України, 14 міст Росії, а також з Грузії, Білорусі, Польщі, США, Казахстану та Молдови. Зокрема у номінації « Єлисаветград-кіно» перемогла режисер з обласного центру М.Халецька з фільмом «Не дай мені впасти».

У Петровому відбувся фестиваль талантів, у якому взяли участь конкурсанти з різних куточків області та України. Усі учасники фестивалю отримали грамоти та цінні подарунки, а глядачі - масу позитивних емоцій та гарний святковий настрій.

У кінці квітня – на початку травня в Дніпропетровську пройшов V відкритий Міжнародний фестиваль - конкурс музики та класичного вокалу “Золотий зорепад”.
На ньому гідно виступили учні Кіровоградської музичної школи №1 ім.Г.Нейгауза, і стали лауреатами конкурсу.

Десятий фестиваль «Скарбниця степового краю» відбувся у Федіївці Бобринецького району. В рамках фестивалю відбулася виставка робіт майстрів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Барви степу».

День Європи на Олександрійщині відсвяткували районним фестивалем євро-клубів. У рамках заходу було проведено презентації європейських країн пізнавально-розважальну програму «Євроквест», виставку фотогазет про країни Європи.

Образотворче мистецтво

В галереї «Єлисаветград» експонувалась виставка весільної фотографії. На виставці представлено біля 50 різноманітних робіт кіровоградського фотографа Сергія Синєока;
Експонувалась виставка фотографії «Відкриваючи Україну. Вилкове».

Бібліотечна справа

У Вільшанській районній бібліотеці для дорослих відбувся захід до Дня матері та Дня сім'ї, на якому привітали матерів-героїнь.

ОУНБ ім. Д.Чижевського

Масові заходи:
До Великодня
«У писанці життя й надія воскресає» - відкритий перегляд;
До Дня Перемоги
«Это нужно не мертвым - это нужно живым» - літературно-музична композиція
спільно з Руським центром естетичного виховання;
«Роки грізні, героїчні» - відкритий перегляд;
«Безкоштовне спілкування ветеранів з рідними, друзями, використовуючи Skype-технології» - акція;
«День Перемоги - це вічна пам'ять» - організація та проведення концерту народного хору ветеранів;
«Вечір споминів» - захід та показ фільму українського документаліста Володимира Артеменко «Солдатські вдови». В заході прийняли участь учасники проекту «Голоси з війни» та діти війни;
«Ніхто не забутий, ніщо не забуто» - тематичне засідання клубу розмовної англійської мови;
«Яскраві кольори весняних свят» - зустріч;
“Герої української землі” - виставка;
До Дня матері
«Нехай над матір'ю веселку, неначе німб, трима весна!» - книжкова виставка;
«Цілую ніжно материнські руки» - відкритий перегляд;
«Турбота про жінку - впевненість у майбутньому» - акція в рамках проекту;
Літературний календар:
«Шляхи і перехрестя М.Заболоцького» - книжкова виставка до 110-річчя від дня народження російського поета, перекладача Миколи Заболоцького;
До Міжнародного дня Червоного Хреста і Червоного Півмісяця
«Щастя служити людям» - відкритий перегляд;
«Лауреати премії ім.Володимира Ястребова» - книжкова виставка;
Центр європейської інформації
«Країни Європи: знати, відчувати, захоплюватися: Франція» - цикл книжкових виставок;
«Україна - європейська країна» - День інформації;
Єврофест у парку культури і відпочинку «Ковалівський» - до Дня Європи;
До Всесвітнього дня бібліотек
«Бібліотека - шлях, який веде до обріїв свободи» - книжкова виставка;
До Дня слов'янської писемності і культури
«Свято духовної єдності» - книжкова виставка;
Канадсько-український бібліотечний центр
«Тріумф і трагедія С.Петлюри» - творче заняття;
„Бібліофестиваль на Великій Перспективній - 2013” - захід до Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва.
В програмі заходу: виступ муніципального духового оркестру, розваги для малят «Килимок для лицарів», майстер-класи: ткацтво, квілінг, виготовлення витинанок, арт-акція «Бібліотечна вишиванка», презентації виставок «З бабусиної скриньки», «Диво-книги», «Родина - колиска духовного народження дитини», «Я пізнаю світ», виставка «Металеві метаморфози Євгена Василевського», бліц-конкурс «Родинні розваги», бліц-опитування мешканців міста «Якою я бачу сучасну бібліотеку» та ін.
До Дня родини
«Єлисаветградський узвіз», «З бабусиної скриньки» - виставки робіт майстринь ГО «Єлисаветградського узвіз»;
До Дня Європи
«Європа на твоїй долоні» - відкритий перегляд;
До Дня перепоховання Т.Г.Шевченка
«А про славу твою вічну з вітром гори гомонять» - відкритий перегляд;
До дня слов’янської писемності і культури
«Українська мова: праісторія» - книжкова виставка;
До Дня захисту дітей
«Дитина в сучасному суспільстві» - презентація книжкової виставки;
«Культура - це те, що залишається, коли все забуто» - книжкова виставка;
Освіта - ХХІ століття
«Знання - це скарб, а вміння вчитись - ключ до нього» - книжкова виставка;
«Бібліотека - острів фантазії і творчості» - початок програми літнього відпочинку дітей на період діяльності літніх пришкільних майданчиків;
Краєзнавчі студії;
До Всесвітнього дня без тютюну
«Небезпечна пристрасть» - відкритий перегляд;
Програма розвитку краєзнавства на 2013-2015 роки
«Єлисаветград 18-20 ст. в історіях, легендах та переказах» - проект спільно з Кіровоградською художньою школою ім.О.Осьмьоркіна.
Інформаційно-консультативний гендерний центр
«Гендерна рівність = рівність громадянська» - лекція-тренінг;
«Народні інструменти» - музична лекція-концерт;
«Гортаючи сторінки улюблених книжок» - відкритий доступ;
Майстер-класи декоративно-ужиткового мистецтва «Творчі майстерні»;
Кіноклуб «Арт-хаус»;
Кіноклуб «KINOЖЗЛ»;
«Колоритні мандрівочки» - цикл зустрічей;
Польський культурний центр
Тренінг з питань журналістики;
Тренінги:
«Основи комп'ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет» - для слухачів Вищої народної школи;
«Основи Інтернет» - для дітей з фізичними вадами та їхніх батьків у рамках співпраці із реабілітаційними центрами «Серце матері», «Народна академія творчості інвалідів»;
«Громадянам про органи влади - пошук, доступність, консультування» - для користувачів;
«Інелектуальна свобода та авторське право, етика бібліотечного працівника» - програма «Бібліоміст»;
«Пошук і Інтернет»»;
«Інформаційно-комунікативні технології в школах»;
«Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування»
«Репродуктивне здоров’я. Планування сім’ї» - тренінг в рамках проекту «Турбота про жінку - впевненість у майбутньому»;
«Забезпечення доступності соціальних послуг для людей з обмеженими можливостями» - веб-конференція;
Показ документального фільму «Нові герої» за сприяння Фестивалю Doku Days;
Майстер-клас: печворк;
«Чиста вода річок басейну Південного Бугу» - мета, яка нас об'єднує»- круглий стіл;
«Поза Євро» - показ документального фільму за сприяння Міжнародного Фестивалю Doku Days.
«Художник Н.Падурська» - лекція викладача музичного училища Л.Френчко;
Зустріч з письменником Андрієм Кокотюхою. На ній А.Кокотюха представив свій перший історичний роман «Червоний».
Засідання клубу «Фотограф» спільно з обласною організацією НСФХУ;
«Город миллиона надежд» - презентація виставки фотохудожника Бориса Бухмана (м.Одеса).

ОЮБ ім. О.Бойченка

Були проведені масові заходи:
«Інформаційно-бібліотечне обслуговування юнацтва та молоді, як фактор формування загальнолюдських цінностей» - обласна науково-практична конференція;
«Бібліотека - молодь: даєш зустрічний рух!» - VI Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворовій;
«Літературний пломбір» - інтелектуальний ремікс, в рамках VI Фестивалю молодіжної книги на вулиці Дворцовій;
«Бібліотечний квест» - в рамках VI Фестивалю молодіжної книги на вулиці Дворцовій;
«Мама - слово найрідніше» - до Дня матері - відео-подорож;
«Прогулянка вулицею Дворцовою» - відео-перегляд;
«Дерево Тарасового роду («Тарасів рід»)» - презентація спільного проекту громадської організації «Рідний Кіровоград», Знам`янського міського краєзнавчого музею, Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім.О.М.Бойченка;
«Тарасів рід» - підсумки дитячо-юнацького конкурсу робіт декоративно-ужиткового мистецтва- до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка;
«Чарівний романтизм Ріхарда Вагнера» - до 200-річчя від дня народження - музичний вечір;
«Навчаємося за кордоном - Польща, Словакія» - зустріч з Філіною Іриною, менеджером з освітніх програм «Навчання за кордоном» Міжнародного агентства «Погляд - Next» - до Дня Європи;
«Бібліотека і молодь: 35 років разом!» - читальна зала під відкритим небом до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, в рамках Тижня культури;
«У світі цікавого» – розважальна програма до Міжнародного дня захисту дітей;
«Літературний чемпіон» - вікторина;
«Юний ерудит» - гра-вікторина в рамках шкільних дитячих майданчиків;
«Паперове диво» - майстер-клас з квілінгу;
«Виготовлення картин воском» - майстер-клас з енкаустики спільно з художниками С.Хавроненко та К.Мацієвською;
Майстер класи від майстрів «Єлисаветградського узвозу»: лялька-мотанка, бісероплетіння;
«Польська кухня» - слайд - бесіда до Дня Європи;
«Кмітливі помічники Незнайки» слайд-бесіда;
«Толерантність – це…» - тренінг;
«Парк автомобільного періоду» - слайд-бесіда;
«Нова зачіска - нове життя» - слайд-бесіда;
«Коси і косички» - майстер-клас;
«Дефіле зачісок»;
«Арт-розпис по тілу» - майстер-клас;
«Виготовлення листівки власноруч» - майстер-клас.
«Україна - європейська держава» - День інформації;
«Дякую тобі, мамо!» - до Дня матері -соціальна акція спільно з каналом ТТV, передача «Вітальний марафон»;
«Літо. Книга. Творчість» - участь в організації та проведенні фестивалю у м.Бобринець;
«Лабіринтами книг» - інтелектуальний круїз;
«Справжній друг: як його знайти?» - тренінг;
«Наша адреса у Всесвіті» - урок-подорож;
«Відпочивай, думай, грай!» - розважально-пізнавальна гра;
«Письменники степового краю» - Ю.Яновський, В.Винниченко - літературна година;
«Бережи природу»- екологічна вікторина;
Відбулися засідання клубів за інтересами:
«Здоров’я громадянина України: юридичний захист» - бесіда з фахівцем Кіровоградського міського управління юстиції Гуріною Л.В., в рамках лекторію з правових знань «Молодь і право»;
«Запланований вибір» - зустріч з медиками-спеціалістами пологового будинку № 3 м.Кіровограда в рамках засідання клубу «Профі»;
«З теплом і ніжністю до мами» - засідання клубу «Ліра»;
Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
«У війни не жіноче обличчя…» - до Дня Перемоги;
«Мелодії військової слави» - до Дня Перемоги;
«Календар знаменних дат: Й. Брамсу - 180»;
«Наука - запорука процесу» - до Дня науки;
«Художники України - члени НСХУ» - до 75-річчя з дня заснування НСХУ;
«Родинне щастя» - до Міжнародного дня сім’ї;
«Богатир руського живопису: В.Васнецов»;
«Світ читання молодим» - читаймер поколінь, в рамках VI Фестивалю молодіжної книги на вулиці Дворцовій;
«Сторінками краєзнавчих видань» - в рамках VI Фестивалю молодіжної книги на вулиці Дворцовій;
«Книги з автографами» - в рамках Фестивалю молодіжної книги на вулиці Дворовій;
«Ретро виставка» – виставка речей;
«Наш пошук і творчість, тобі, Україно» - виставка робіт ОЦНТУМ;
«Hand - made в бібліотеці» - література по рукоділлю;
«Видатні люди Європи» - до Дня Європи - галерея портретів;
«Таємниці скарбів світу» - до Міжнародного дня музеїв;
Виставка робіт художниці С.Хавроненко;
«Моя улюблена бібліотека» - виставка робіт учнів дитячої художньої школи ім.О.Осмьоркіна;
«Паперове диво» - квілінг- роботи Н.Борзенко;
«Лялька мого дитинства» - до Міжнародного дня захисту дітей - виставка улюбленої іграшки;
«Скільки народів - скільки й казок - до Міжнародного дня захисту дітей;
«Україна: атлантична інтеграція» - до Дня інформації «Україна - європейська держава»;
«Знай про Європу більше»;
«Дорогами тисячоліть: про що розповідали письмена» - до Дня слов'янської писемності і культури;
«Правда через роки…» - до Дня пам’яті жертв політичних репресій;
«Коліївщина: пошук правди»;
«Ти палиш? Подумай про наслідки»;
«Книги як парашути корисні, коли відкриті»;
«Від писемності до інтернету»;
«Шедеври європейської кулінарії» - кухня народів Світу.

ОДБ ім.А.Гайдара

Масові заходи:
До 68-річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні:
«Вклонімось славним тим рокам» - літературно- музичне свято;
«Шляхами мужності і слави» - книгокіномандрівка;
«Воїни світла» - година історичної пам'яті;
«Пам'ять не знає сивини» - презентація книжкової виставки;
«Діти – солдати» - урок мужності;
До Дня матері в Україні:
«Хто музою своєю тебе боготворив: жіночі образи у музиці, поезії, живописі»;
До Всеукраїнського Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва в рамках обласної акції «Бібліотечна карусель збирає друзів»:
«Казкова плутанина» - урочисте театралізоване відкриття акції;
День відкритих дверей;
«Від рукопису до книги» - віртуальні бібліотечні уроки;
«Майстерня дружби та позитивного настрою» - сімейний ігровий майданчик;
«Я - українець. Я - європеєць.» - до 20-річчя створення Європейського Союзу;
«Земля моя - колиска слова» - книжкова виставка;
«Хто малював ваші книги» - мультимедійна презентація до 125-річчя від дня народження російського художника - ілюстратора В.Конашевича;
«Українська мелодія» - година поезії - до обласного свята поезії;
«Поети земляки – своїм маленьким друзям» - цикл творчих зустрічей;
«Ким бути» - дискусія - зустріч із спеціалістом служби зайнятості;
«Вулик» - засідання бібліотечної міні-школи;
«Краєзнавча практика» - знайомство користувачів з історією;
«У мандри запрошують книги» - бібліотечний меридіан;
«Книжкова скарбничка мудрості святкує ювілей» - свято;
До Міжнародного дня музеїв та архітектурних пам'яток:
«Шедеври світового мистецтва» - виставка-лекторій;
«Чудеса світу» - віртуальна подорож;
До Дня науки:
«Цікаві експерименти для юних дослідників» - книжкова викладка;
«Енциклопедія Всезнайок» - перегляд мультфільмів;
«Свято у науковій лабораторії» - ігрова програма.
Пізнавально - розважальні заходи:
«Уроки інспектора ДАЇ» з циклу «Уроки безпеки для малюків» - голосне
читання книги А.Сокол;
«Бережи свою планету» з циклу «Екологічна вітальня» - урок-гра;
«Ці кумедні тварини» - розважальна програма;
«Хто малював ваші книги» до 165-річчя від дня народження російського художника, ілюстратора В.М.Васнецова.

 

Фон


Фон

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2013 Webmaster: webmaster@library.kr.ua