Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за червень 2013 року)
Загальні питання
З нагоди Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни, відбулося покладання квітів до Вічного вогню Меморіального комплексу Слави на Фортечних Валах. У заході взяли участь представники керівництва області та міста, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники громадських організацій та політичний партій, трудові колективи міста, військовослужбовці, молодь. Після покладання квітів у пам'ять про воїнів, загиблих у роки Великої Вітчизняної війни, пролунали залпи військового салюту.
Голова облради М.Ковальчук взяв участь у Міжнародному фестивалі російської слов'янської культури ”Великое русское слово”, який пройшов у Ялті.
За сприяння обласної державної адміністрації в кав'ярні ''Мокко'' Кіровограда відбулися Тарковські читання, приурочені до дня народження видатного поета-земляка А.Тарковського. На читання запросили культурну еліту Кіровограда та відомих гостей з інших областей України. Під час читань зазначалося, що обласна влада і фонд ''Розвиток Кіровоградщини'' матеріально підтримують випуск творів місцевих авторів. Готується проект щодо встановлення пам'ятника А.Тарковському.
28 червня в обласному центрі біля пам'ятника Тарасу Шевченку відбувся урочистий мітинг, присвячений 17-й річниці прийняття Конституції України. В урочистостях взяли участь представники керівництва області та міста, громадськості обласного центру.
Театрально-концертне життя
З нагоди Міжнародного дня захисту дітей в обласній філармонії відбулося “Свято дитинства і щастя”.
1 червня в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім.М.Кропивницького відбулися гастролі орловського державного театру для дітей та молоді”Свободное пространство” з виставою “Биндюжник и Король” за мотивами творів І.Бабеля.
7 червня в обласній філармонії відбувся звітний концерт хореографічного колективу “Посмішка” Кіровоградської дитячої школи мистецтв, що в селищі Новому (керівник- Аліна Бодашко), з нагоди п'ятиріччя колективу.
15 -16 червня в обласному академічно українському музично-драматичному театрі ім.М.Кропивницького відбулися гастролі Черкаського музично-драматичного театру ім.Т.Шевченка з виставами “За двома зайцями” М.Старицького, “Король Дроздобород” Б.Стельмаха - музична казка для дітей, ”Фараони” О.Коломійця.
21-23 червня обласний академічний український музично-драматичний театр ім.М.Кропивницького завершив театральний сезон прем'єрою водевілю “Дебют Провінціалки” за п'єсою російського драматурга Дмитра Ленського. Переклад і сценічна редакція М.Кропивницького.
Режисери-постановники: Євген Курман, Дарина Маркович, композитор - Олексій Харченко.
В Кіровограді 28 червня відбувся концерт українського гурту “Океан Ельзи”.
Просвітництво. Художня самодіяльність
1 червня в Новоукраїнці відбулося районне свято обдарованих дітей у форматі віртуального турпоходу золотими вершинами талантів Новоукраїнщини.
Один з найкращих танцювальних колективів Кіровоградщини - народний аматорський ансамбль танцю “Віночок” Олександрійського міського Палацу культури (керівник – заслужений працівник культури України Григорій Абажей) відзначив півстолітній ювілей!
Впродовж свого існування колектив об’єднав багатьох юних обдарувань, ціле покоління молоді, яке за покликом серця і душі дарує своє мистецтво людям.
6 червня кращі аматорські колективи Ульяновщини презентували свою творчість на сцені Йосипівського сільського Будинку культури Присутні отримали задоволення від оригінальної манери виконання українських пісень народними аматорськими фольклорними автентичними колективами “Берегиня” Йосипівського сільського Будинку культури (керівник Галина Гаврилюк), “Надвечір’я” Лозуватського сільського Будинку культури (керівник Людмила Ротар); своєрідною родзинкою став виступ народного аматорського естрадно-духового колективу “Ретро” районного Будинку культури (керівник Валентин Химчак).
Всі учасники концерту продемонстрували високій рівень виконавської майстерності, що відповідає званню “народний”.
8 червня на території Спасо-Преображенського собору Кіровограда пройшла благодійна акція “ Свято Білої Квітки”. Воно традиційно проводиться регіональним громадсько-просвітницьким товариством “Православна просвіта” одинадцять років поспіль для дітей-інвалідів та сиріт, малечі, позбавленої батьківського піклування, а також дітей із малозабезпечених родин.
У Масляніківському Будинку культури (Кіровоград) відбувся тематичний вечір “Основа життя - мій закон основний”, присвячений Дню Конституції України.
У Новоархангельському районному Будинку культури відбувся семінар із декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, в якому взяли участь 12 клубних закладів.
23 червня у селі Розумівці Олександрівського району відбулося обласне свято фольклору “Невичерпні джерела”
У святковому дійстві “Ой, Трійця, зелен свято” взяли участь близько тридцяти кращих аматорських фольклорних колективів області, які подарували присутнім автентичні народні пісні, фрагменти традиційних обрядових дійств зелених свят, відбулися народні гуляння. Учасники свята відвідали Свято-Хрестовоздвиженську церкву та усипальницю родини Раєвських, ознайомилися з виставкою майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва району, пригостилися українськими стравами від щедрої Олександрівської землі.
В рамках акції “Майстри мистецтв - дітям” у сільському Будинку культури села Докучаєве Устинівського району для учнів школи та жителів села відбувся концерт за участі солістів обласної філармонії та ансамблю “Єлисавет-ретро”.
У Новоукраїнській дитячій музичній школі відбувся тиждень відкритих дверей.
Діти з табору ЦДЮТ “Зоріт” та викладачі й учні школи провели бесіди, концерти, презентації.
У Диківці Знам'янського району відбулося районне свято молодих виконавців сучасної та естрадної пісні, у якому взяли участь колективи з 10 сільрад району.
Музейна справа
В Олександрійському районному краєзнавчому музеї розгорнуто виставку творчих робіт майстра декоративно-прикладного мистецтва Галини Кірман.
Художній музей
Презентована експозиція до Дня медичного працівника;
Виставка до Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні;
Виставка “Палітра життя”, приурочена пам'яті художника-земляка Петра Колодєєва;
Творча зустріч з поетом Миколою Головановим;
“Світ захоплень....” - виставка робіт образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва, авторами яких є державні службовці - до Дня державної служби України. Вона презентує роботи 19 працівників державної служби та співробітників органів місцевого самоврядування міста Кіровограда;
День відкритих дверей до Дня Конституції України;
Експозиція до Дня Конституції України;
Експозиція ”Пейте, дети, молоко - будете здоровы! - до Дня молока;
“Фантастика ліній і кольорів” - виставка картин А.Дворського;
У відділі Кіровоградського обласного художнього музею - картинній галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна” відбулося відкриття виставки “Шлях до милосердя”. Співорганізаторами виставки є Кіровоградська обласна благодійна організація “Відкрите серце”, Державний архів Кіровоградської області та Кіровоградський обласний художній музей.
Перегляд фільмів на мистецьку тематику “Жак Луї Давид. Революція в античному стилі. Сабінянки”, ”Франческу Гойя. Лист, стріла та віник. Молоді. Старі”.
Обласний краєзнавчий музей
”Українці. Життя без прикрас...” - презентація фотовиставки О.Приймака (Київ) та О.Сінельникова (Одеса);
У меморіальному музеї М.Кропивницького відбулася зустріч у “Театральній вітальні” шкільної молоді з акторами обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. М.Кропивницького. Вони розповіли школярам про історію створення нашого театру, ті перетворення, які з ним сталися останнім часом.
У меморіальному музеї М.Кропивницького експонувались виставки:
“Безсмертна класика очима театральних художників” - виставка ескізів декорацій до вистав за творами української драматургії ”;
“Олександра Кропивницька - славна донька славетного корифея”.
Літературно-меморіальний музей І. Карпенка-Карого
Експонувалась виставка “Неповторний світ дитинства” до Міжнародного дня захисту дітей. Це спільний проект музею та Кіровоградської художньої школи ім.О.Осмьоркіна. В експозиції представлені авторські роботи учнів художньої школи, які зробили ілюстрації до улюблених книжок.
Виставка “Подвиг народу безсмертний”;
Виставка ”Театр, актори, ролі”.
Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна
Виставка кіровоградських художників - аматорів “За покликом душі” із циклу “Таємниці музейного зібрання”;
Виставка творів дитячої творчості “Веселкові барви”;
У музеї представлено виставку документів і фотографій “З пензлем в руці”- присвячену 60-річчю від дня смерті нашого видатного земляка і педагога Олександра Осмьоркіна.
Туризм
У рамках культурно-мистецької акції “Туристичний вікенд на Хуторі Надія” 8 червня відбувся концерт, підготовлений творчим колективом Новомиргородського району. Після концерту співробітники заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія запропонували екскурсії по території заповідника, меморіальному музею та музею історії українського хореографічного мистецтва.
Голованівський район
19-21 червня на березі Південного Бугу відбувся 26-й чемпіонат області зі спортивного туризму та 15-й туристсько-краєзнавчий чемпіонат ”Моя земля - земля моїх батьків.”
Фестивалі
8 червня в селі Карбівка Добровеличківського району пройшов Шостий фестиваль української народної творчості “Степограй”.
З 8 по 18 червня в місті Албена проходивVIII-й Міжнародний фестиваль мистецтв ''Ранкова зірка'', в якому взяли участь наші земляки - зразковий хореографічний ансамбль ''Метелиця'' .
28 червня в селі Соколівському відбувся етнофольклорний фестиваль “Батьків хутір”.
Він зібрав шанувальників фольклорного мистецтва з майже усіх сіл району: Ново-Павлівки, Аджамки, Черняхівки, Соколівського, Созонівки, Первозванівки, Розсохуватого, Северинки, Федорівки, Івано-Благодатного. Порадували своїми виступами народний аматорський фольклорний автентичний ансамбль “Червона калина” Липнязького сільського Палацу культури Добровеличківського району, чоловічий вокальний квартет “Соколи” Новоукраїнського міського Будинку культури №1, фольклорний ансамбль Кіровоградського музичного училища (керівник Наталія Терещенко), народний аматорський хор “Калина”, чоловічий вокальний квартет “Козаки-степовики” (керівник Григорій Палій) та вокальний ансамбль “Подруженьки” (керівник Едуард Дикаренко) Соколівського сільського Будинку культури.
Організатори фестивалю не залишили поза увагою нікого: гостинно пригощали юшкою та кулішем, потурбувалися про обладнання сценічного майданчика й галявини, влаштували виставку декоративно-ужиткового мистецтва. А ще кожен колектив отримав Подяку та символічний сувенір на згадку про участь у першому сільському фолькфесті.
На ІV Всеукраїнському фестивалі народної творчості “Червона калина”
(м. Алушта) Кіровоградщину представляли народний аматорський хоровий колектив “Калина” та чоловічий вокальний квартет “Козаки-степовики” Соколівського сільського Будинку культури Кіровоградського району (керівник Григорій Палій), хоровий колектив”Калина” нагороджено дипломом І ступеня та дипломом ІІІ ступеня нагороджено вокальний квартет “Козаки-степовики”.
У Москві відбувся Міжнаціональний фестиваль конкурс “Світ родини”. Наші земляки - родина Галини Баканової, її донька Юлія Арапова та онуки Олег та Катерина - виступили від Українського культурного центру в Москві й перемогли.
Кіровоградський зразковий хореографічний ансамбль “Світанок”(художній керівник і балетмейстер М.Печененко та С.Новак) на Міжнародному конкурсі дитячої творчості ”Симпатії європарків”, що відбувся в Берліні отримав два дипломи І ступеня в номінації “Народна хореографія”.
Перебуваючи в Парижі колектив виступив перед відвідувачами Діснейленду і отримав головну премію Діснейленду.
В місті Калуші на Івано-Франківщині відбувся Всеукраїнський конкурс-фестиваль зі східного танцю ''Кубок Прикарпаття''. У конкурсі взяв участь танцювальний колектив ''Гюльбахор'' селища Смоліне Маловисківського району разом зі своїм тренером Ольгою Бельш.
Фотосправа
В обласній державній адміністрації відбулося нагородження переможців обласного етапу всеукраїнського фотоконкурсу “Молоде обличчя України”. Журі визначило 10 найкращих робіт у восьми номінаціях. Переможці одержали дипломи, призи та запрошення до столиці на фінал конкурсу.
Конкурс “Життя всупереч ..” проводився в січні-травні 2013 року і був організований компанією Canon Україна за підтримки Національної спілки фотохудожників України (НСФХУ). Конкурс надав можливість любителям і професіоналам поділитися своїм баченням найважливіших екологічних проблем в Україні.
Олександрієць Віталій Попков переміг у першому національному фотоконкурсі “Життя всупереч ...”.
Золоту медаль Національної спілки фотохудожників України автору принесла робота “Сліди”.
Образотворче мистецтво
Кіровоградська дитяча художня школа ім.О.Осмьоркіна урочисто відзначила 50-ту річницю випуску вихованців.
Галерея “Єлисаветград”
Виставка графіки Д.Чернова ”Картина карандаШИКом”;
Бібліотечна справа
У Новоукраїнській центральній районній бібліотеці був реалізований проект
”Академія здоров'я успішної людини”. Важливим аспектом проекту є реалізація потреб молоді в інформації про здоровий спосіб життя.
Первозванівська сільська бібліотека взяла участь у написанні проекту та отримала грант міжнародної організації “Бібліоміст”.
ОУНБ ім. Д.Чижевського
Масові заходи:
До Міжнародного дня захисту дітей
“Город миллиона надежд” - презентація фотопроекту Б.Бухмана;
“Діти - восьме диво світу” - книжкова виставка;
“Літо: читаємо на дозвіллі” - відкритий перегляд літератури;
“Дитина в сучасному суспільстві” - книжкова виставка;
Канадсько-український бібліотечний центр
“Духовний реалізм В.Барки” - відкритий перегляд літератури;
Орхуський центр
До Всесвітнього дня навколишнього середовища
“Екологія довкілля і безпека життєдіяльності людини” - книжкова виставка;
Календар мистецтв
Книжкова виставка до 130-річчя від дня народження Івана Мар’яненка,
українського актора, режисера театру і кіно;
“130 років від дня народження Давида Бурлюка” - книжкова виставка;
Інформаційно-консультативний гендерний центр
“ Попередження гендерного насильства” - лекція-тренінг;
Центр європейської інформації
“Країни Європи: знати, відчувати, захоплюватися: Іспанія” - цикл книжкових виставок;
До Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні
“Пам'ять про вас в нашім серці жива” - книжкова виставка;
До Міжнародного дня боротьби із зловживанням наркотиками та їх незаконним розповсюдженням
“Не зламай своєї долі” - книжкова виставка;
“Повернутися у світ реальний” - виставка-застереження;
До Дня державної служби
“Модернізація державної служби: організаційно-правовий аспект” - перегляд літератури;
До Дня Державного Прапора України
“Символи держави” - книжкова виставка;
До Дня Конституції України
“Конституція України в аспекті розвитку конституційного процесу” -
книжкова виставка;
“Конституція - класичний основний закон незалежної держави” - книжкова виставка;
“Рушникові доріжки-2013” - презентація виставки декоративно-ужиткового мистецтва Клубу народних ремесел “Ниточка”;
Клуб інтелектуальних ігор
“Мистецтво шахової гри” - шаховий турнір;
Літературний календар
“Думка, оздоблена римами” - книжкова виставка до 110-річчя від дня народження М.Свєтлова, російського письменника;
Програма розвитку краєзнавства на 2013-2015 роки
“Серед степу широкого...” (Гілея) - голосні читання до 85-річчя від дня народження Сергія Плачинди;
Польський культурний центр
Участь у фестивалі польської культури;
Кіноклуб “Арт-хаус”;
Кіноклуб “KINOЖЗЛ”;
“Павлівка. Село в історії Наддніпрянщини” - презентація книги Сергія Шевченка;
Презентація нового випуску “Альманах. Літературна Кіровоградщина” (обласна організація Конгресу літераторів України);
“Бібліотека під зеленими вітрилами” - відкриття літнього читального залу в парку культури і відпочинку “Ковалівський”;
В рамках програми літнього відпочинку для дітей “Бібліотека - острів фантазії і творчості 2013” працівниками відділів були проведені наступні заходи:
презентація виставки “Диво-книги”; голосні читання, прослуховування аудіокниг для дітей, бесіди про книгу і роль читання, розваги в дитячому куточку, майстер-класи з витинанки; перегляд науково-популярних фільмів із серії ВВС, ігри “Halli Galli: Extreme”, “Скраббл”; веб-бесіди; майстер-класи з виготовлення іграшок, розваги на дитячому килимку; майстер-класи: лялька-мотанка, мартинічки, ниткографія, монотипія, осибама, кляксографія, відеоперегляди фільмів та мультфільмів; майстер-класи з квілінгу, еко-вікторини, веб-екскурсії “Подорожуючи по Лондону”, відеоперегляди “Уроки обережності”, “Сили природи”, “Уроки природи”, уроки-бесіди “Економіка для дітей”; екскурсії, майстер-класи - поробки з солоного тіста; веб-презентація “Урядовий портал для юних громадян”; веб-екскурсія “Віртуальні мандрівки рідним краєм”;
Інтернет-Центр
Тренінги:
“Пошук в Інтернет” - для літніх людей;
“Урядовий портал для юних громадян”;
“Турбота про жінку - впевненість у майбутньому”;
“Основи комп'ютерної грамотності” - для слухачів Вищої народної школи;
“Адвокація: представлення інтересів бібліотек” - для бібліотекарів з Олександрії, Долинської, Бобринця, та Світловодського району;
“Електронне урядування” - для бібліотекарів Олександрійського,
Онуфріївського, Петрівського районів, Гайворона;
тренінг з основ громадської журналістики для працівників освіта та студентів ВНЗ Кіровограда;
“Інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівника” - для бібліотекарів Олександрії;
“Громадянам про органи влади - пошук, доступність, консультування”
Бібліоміст
Тренінги з комп’ютерної грамотності;
Засідання клубу “Фотограф” спільно з НСФХУ;
“День народження американського прапора” - тематичне засідання клубу розмовної англійської мови ;
Презентація архітектурних проектів студентів Львівського політехнічного інституту. Презентацію провів львівський архітектор, професор Віктор Проскуряков;
Екскурсія по колекції Ільїна - для бібліотекарів Світловодського району;
“Формуємо власний імідж” - школа професійної майстерності, виїзд до Олександрівської центральної районної бібліотеки;
Екскурсія по колекції Ільїна для працівників МНС;
“Лексикон інтимних міст” Юрія Андруховича - огляд;
“Історія та звичаї села Хведварь у розповідях і піснях Марії Кузьменко” - презентація книги фольклориста Олександра Терещенка;
“Молоде обличчя України” - фотовиставка за результатами регіонального етапу Всеукраїнського фотоконкурсу ;
“Ворог у місті 1941-1944” - виставка фотографій з колекції Олексія Жинжирова та Юрія Тютюшкіна;
“Ведмідь. Забута традиція” - майстер-класи від Грети Агафонцевої;
“Єлисаветград XVII-XVIII ст. у легендах, переказах та казках” - презентація виставки живопису дитячої художньої школи ім.О.Осмьоркіна;
Фотовиставка 13-го Фестивалю “Архітектура та дизайн”;
Зустріч з представниками вищих навчальних закладів Китаю;
“Палітра творчої душі” - презентація персональної виставки майстрині по батику Наталії Завалій;
“Оживают страницы истории” - зустріч з новоукраїнським краєзнавцем Анатолієм Ковирьовим;
“Колоритні мандрівочки”;
Засідання майстринь клубу декоративно-ужиткового мистецтва “Ниточка”.
ОЮБ ім.О.Бойченка
Були проведені масові заходи (в рамках обласної програми оздоровлення та відпочинку дітей, молоді та сімей з дітьми на 2007-2013 роки):
“У світі цікавого” - розважальна програма;
“Наша адреса у Всесвіті” - урок-подорож;
“Відпочивай, думай, грай!” - розважально-пізнавальна гра;
“Кмітливі помічники Незнайки” слайд - бесіда;
“Арт-розпис по тілу” - майстер-клас;
“Я - це знаю” - інтелектуальний турнір;
“Паперове диво” - майстер-клас з квілінгу;
“Юні ерудити” - гра-вікторина;
“Лабіринтами книг” - інтелектуальний круїз;
“Бережи природу” - екологічна вікторина;
“Подаруй дітям радість” - флеш-моб;
“Живий куточок” - пізнавальна програма;
“Сини степового краю” (Ю.Яновський, В.Винниченко) - літературна година;
Відбулися засідання клубів за інтересами:
“Літературний релакс” - засідання клубу “Ліра”;
Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
“Бездомність. Як зарадити біді”;
“Велосипед: назад в майбутнє”;
“Календар знаменних дат: В. Городецькому - 150”;
“Календар знаменних дат: П. Гогену - 165”;
“Календар знаменних дат: А. Дворському - 65”;
“Наркоманія - хвороба, що відбирає життя”;
“День Скорботи: пам’ятаємо, шануємо, вклоняємось”;
“22 червня - День Пам’яті і Скорботи”;
“Конституція - віддзеркалення життя суспільства”;
“Лялька мого дитинства” - виставка улюбленої іграшки;
“Один день з життя планети” (до Всеукраїнського дня навколишнього середовища);
“Твори. Вигадуй. Пробуй” - виставка-хобі;
“Чарівна молодість моя” - до Дня молоді;
“Нехай радіють діти” - до Міжнародного дня захисту дітей.
ОДБ ім.А.Гайдара
До Міжнародного дня захисту дітей
“Безпека в житті - життя у безпеці” - презентація виставки дитячої творчості;
“День перший літа - свято дітвори” - театралізоване свято;
“Книжковий дивограй запрошує на гостини” - свято;
“Юні ерудити” - інтелектуальне перехрестя;
“Сьогодні святкує Дитинства країна” - загальнобібліотечний день інформації;
“Магія спорту” - чемпіонат з хокею на столі;
До Дня Конституції України
“Свята моєї Батьківщини” - презентація книжкової виставки;
“Конституція - основа держави” - презентація книжкової виставки.
Клуб літнього читання “ Бібліотечне літо для веселих, кмітливих та невгамовних”
“Крим: мальовничий і загадковий” - віртуальна мандрівка;
“Квіти відкривають таємниці” - електронна презентація;
“Квітка-семицвітка” - конкурсно-розважальна програма;
“Сучасна дитяча проза” - прем'єра серії книг видавництва “Грані-Т”;
“Один дома” - віртуальний урок з циклу “Уроки безпеки для малюків”;
“Чарівний світ Уолта Діснея” - медіа-подорож;
“У.Дісней: маг і чарівник анімації” - мультимедійна відео-ігротека;
“Мандрівка сторінками Червоної книги” - електронна презентація;
“Розвиваємо увагу і спостережливість” - арт-хованки;
“Довідкові видання”, “Як обрати книгу за каталогом” - бібліотечні уроки;
Засідання підліткового клубу “АРТ світ” у формі майстер-класу з виготовлення ляльки-мотанки;
Віртуальна подорож до Діккенс-ленду;
“Обережно: дівчатка” - прем'єра серії книг видавництва Старого Лева;
“Гарне літо - безпечне” - інформаційна година;
“Незвичайні пригоди в країні ласунів” - ігрова програма до Всесвітнього дня шоколаду;
“Екошок: Озирнись! Зупинись! Поміркуй!” - мультимедійна презентація;
“Моя маленька енциклопедія” - прем'єра серії книг видавництва”Егмонт Україна”;
“Молодіжні субкультури:дізнатись все” - інформаційна година;
Мультляндія двері пригод відчиняє;
Краєзнавча практика “Рідний край, Кіровоградщина”;
Засідання підліткового клубу “АРТ світ” у формі майстер-класу на тему:”Традиційне японське мистецтво:орігамі;
Електронна презентація “Пірати: факти чи вигадки?”;
Історичний екскурс “Пізнай Кіровоградщини легенди і міфи”;
Цикл пізнавальних годин “Відеохрестоматія”(перегляд фільмів для учнів 6-9 класів за творами шкільної програми):
“Собака Баскервілів”;
“Доля людини”;
“Робін Гуд”;
“Різдвяна історія”;
Засідання бібліотечної міні-школи “Вулик”.
|