[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за жовтень 2013 року)

Загальні питання

За вагомий особистий внесок у розвиток українського образотворчого мистецтва, значні творчі здобутки, високу професійну майстерність та з нагоди 75-ї річниці Національної спілки художників Президент України Віктор Янукович своїм Указом від 11 жовтня присвоїв почесне звання “Заслужений художник України Андрію Михайловичу Надєждіну - кіровоградському художникові-живописцю і графіку.

У Кіровограді презентували двосерійний документальний фільм «Вони боролись до загину» про козацько-селянські революційні рухи доби Української Держави та Української Народної Республіки. Автор фільму Ярослав Федорчук, письменник та депутат Верховної Ради України.

9 жовтня в приміщенні Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація книги С.І.Шевченка "Центральноукраїнський архів". Автор розповів про свої дослідження з історії Державного архіву Кіровоградської області.

У державному архіві області відкрито виставку “Пам'яті визволителів України”, присвячену 69-й річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.

28 жовтня в обласному центрі на Меморіалі “Фортечні вали” відбувся мітинг-реквієм та урочисте покладання квітів до вічного вогню з нагоди 69-ї річниці визволення України від фашистських загарбників. В урочистостях взяли участь представники обласної та міської влади, ветерани війни, військовослужбовці, представники громадськості. Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих воїнів.

Театрально-концертне життя

Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.М.Кропивницького.

25 жовтня - прем'єра вистави “За двома зайцями” за п'єсою М.Старицького;

26 жовтня - концерт зірок європейського оперного мистецтва - квартета Tenors Bel'canto.

Обласна філармонія

  • 3 жовтня - балет Київського театру опери та балету «Лебедине озеро»;
  • 5 жовтня - дитяча вистава «Мультяшки на чарівних островах»;
  • 7 жовтня - концерт Національного заслуженого хору України імені Григорія Верьовки;
  • 8 жовтня - концерт переможців серед дитячих художніх колективів Кіровоградщини «Відкриваємо нові таланти»;
  • 11 жовтня - концерт Миколи Гнатюка;
  • 16 жовтня - концерт гурту « Бумбокс»;
  • 17 жовтня - концерт піаніста Юрія Кузнєцова «Класична музика в джазовій імпровізації». Виступ супроводжував камерний оркестр «Концертіно»;
  • 26 жовтня - концерт Олега Кирилюка (фортепіано, м.Тернопіль) та камерного оркестру «Концертіно»;
  • 26 жовтня - вистава Московського театру «О'Кей» «Хочу купити вашого чоловіка» М.Задорнова.

У Кіровограді відбулися гастролі Криворізького театру драми та музичної комедії ім.Т.Г.Шевченка з виставами:

  • 11 жовтня - "Проделки Ханумы";
  • 12 жовтня - "Книга желаний";
  • 12 жовтня "Ничего себе квартирка";
  • 13 жовтня - "Однажды бабка Ежка";
  • 13 жовтня - "Проделки Ханумы".

У Кіровоградському музичному училищі відбувся творчий вечір однієї з найуспішніших випускниць цього закладу - народної артистки України, солістки Національної опери, лауреата Шевченківської премії 2011 року у номінації «Концертно-виконавче мистецтво» Лідії Забілястої.

18 жовтня у Кіровограді відбувся концерт пам'яті Світлани Барабаш, знаного педагога (КДПУ ім.В.Винниченка, КНТУ), науковця, громадського діяча, ведучої телебачення, поетеси.
Послухати Кіровоградський муніципальний хор Юрія Любовича зібралося чимало шанувальників, колег, студентів Світлани Григорівни Барабаш.
Твори, що звучали того вечора, добирали не випадково. У залі звучали саме ті твори, які любила наша талановита землячка.
До організації вечора долучилися Фонд хорового мистецтва Юрія Любовича та Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського.

Просвітництво. Художня самодіяльність

З нагоди Дня людей похилого віку в Бобринецькому РБК відбувся святковий захід. Аматори сцени, творчі колективи порадували присутніх прекрасними виступами та музичними номерами.
11 жовтня на сцені Новомиргородського районного Будинку культури відбувся районний огляд-конкурс української народної та естрадної пісні «Зорі Висі».
В конкурсі взяли участь 12 сільських клубних закладів району. Свою майстерність мали змогу продемонструвати солісти, дуети, тріо, вокальні ансамблі різновікових категорій, які виконували пісні сучасних авторів про Україну, рідний край, калину та українські народні пісні.

12 жовтня в селі Бірки Олександрівського району відбулося свято козацької слави. У концертній програмі взяли участь художні колективи району. Крім того відбулися різноманітні козацькі ігри та спортивні змагання.

12 жовтня в с.Захарівка Світловодського району відбувся козацький фестиваль «Козацькому роду нема переводу».
Урочисте відкриття фестивалю відбулося на центральному стадіоні села великим театральним шоу, яке представило події давнини, що відбувалися на території Захарівської громади.

12 жовтня в с.Мошорино Знам’янського району відбулося Х районне свято козацької пісні імені Семена Климовського. Саме тут, на Мошоринській землі, на рубежі ХVII - XVIII століть жив славетний козак, філософ, поет, автор всесвітньо відомої пісні «Їхав козак за Дунай» Семен Климовський.
У святі взяли участь аматорські вокально-хорові колективи з усіх куточків Знам’янщини. Експонувалась виставка декоративно-ужиткового мистецтва, на якій презентувалися вироби місцевих народних умільців.

14 жовтня, у День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці, районне свято козацької слави відбулося на території села Миколо-Бабанка Бобринецького району .
У святі взяли участь творчі делегації з 21 сільської ради, які здивували своєю оригінальністю облаштування куренів, кулінарною майстерністю та щедрим частуванням, пишними короваями, співочими талантами, цікавими презентаціями козацьких звичаїв, дотепними жартами, гарним настроєм.

На Волині у м.Луцьку відбувся VII Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня», мета якого популяризувати українські традиції, обряди, звичаї, відроджувати народні весільні дійства.
Показати свою культуру й традиції мала змогу майже вся Україна, а також фольклорні колективи від українських громад Росії, Польщі, Литви, Білорусі, Румунії, Алжиру, Молдови.
Кіровоградщину на цьому яскравому дійстві представляв народний аматорський фольклорний колектив «Вишиванка» Суботцівського сільського Будинку культури Знам’янського району (керівник Валентина Делістьянова).
Аматорський колектив отримав диплом фестивалю за збереження, відродження та популяризацію традиційного мистецтва.

У Кіровоградській музичній школі №2 ім.Ю.Мейтуса відбувся творчий звіт хору «Веселка».

У Кіровоградській музичній школі ім.Г.Нейгауза відзначили день пам'яті Генріха Нейгаза.
Заходи розпочалися з покладання квітів до меморіальних дошок: на будинку, де
він народився , та на будівлі названої музичної школи. Того ж дня в концертній залі мистецького навчального закладу відбувся концерт, приурочений до дня пам'яті видатного єлисаветградця, в якому взяли участь викладачі музичної школи, відбулася екскурсія народним меморіальним музеєм Генріха Нейгауза.

5 жовтня в Кіровограді, у Спасо-Преображенському соборі, відбулося свято духовного співу “Молюсь за тебе, Україно”.
Організаторами культурно-мистецького заходу виступив департамент культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації, обласний Центр народної творчості та Кіровоградське єпархіальне управління Української православної церкви. Мета його проведення - відродження духовності, зміцнення християнських цінностей українського народу.
У VIII святі духовного співу взяли участь майже 30 світських та церковних вокально-хорових колективів Кіровоградщини. У їх виконанні прозвучали кращі твори з духовної скарбниці хорового мистецтва.

В Олександрійському районі відбувся традиційний конкурс дитячих хорових колективів “Співаймо разом”, приурочений Міжнародному дню музики.

Відділ культури, туризму та культурної спадщини Новгородківської РДА спільно з настоятелем Свято-Троїцького храму протоієреєм Михаїлом започаткували районне свято духовного співу “Золоті ключі Покрови”. Учасниками свята стали колектив Свято-Троїцького храму, та аматорські колективи.

Музейна справа

В Олександрівському районному краєзнавчому музеї відкрито експозиційний відділ, присвячений діяльності українського хорового диригента, композитора Анатолія Авдієвського.

У музеї історії Долинського району відкрилася виставка фотожурналіста та фотохудожника В.Білокрила «Лондон-2012. Олімпійські ігри через фотооб'єктив Валерія Білокрила».

Обласний краєзнавчий музей

  • Виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Дерево життя»;
  • Фотовиставка «Золотими стежками Кіровоградщини;
  • Виставка «Старе місто з юною душею»;
  • 14 жовтня в обласному краєзнавчому музеї на базі виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Дерево життя» з приватної колекції Нагорного Володимира Георгійовича, відбувся захід до свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва «На святу, на Покрову!» спільно з Кіровоградським державним Будинком художньої та технічної творчості профтехосвіти області.

Меморіальнимй музей М.Л.Кропивницького

  • 18 жовтня - відкриття виставки «Шлях до Реріха»;
  • 21 жовтня - захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні». Гостями музею стали учасники народного аматорського театру Палацу культури «Світлопільський» м.Олександрії, режисер Ю.Дзбановський. Самодіяльні актори з Олександрії показали виставу «Предложение» за твором видатного російського письменника А.Чехова. Глядачі мали можливість поспілкуватися з акторами, дізнатися про досягнення і плани відомого в області колективу;
  • 25 жовтня - захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні» за участю

ансамблю театралізованої пісні «Чиста криниця» Будинку культури «Авіатор» КЛАНАУ під керівництвом Ніни Бредихіної, присвячений 25-річчю ансамблю.
Літературно-меморіальний музей І.Карпенка-Карого
Виставки

  • «Книжковий світ очима дітей»;
  • «Подвиг народу безсмертний»;
  • «Театр, актори, ролі»;
  • Виставка “Літературна Кіровоградщина”, присвячена 75-річчю створення Кіровоградської області. Виставка презентує майже 200 персоналій - поетів, прозаїків, літературознавців, драматургів, перекладачів, публіцистів, журналістів, краєзнавців - уродженців міста Кіровограда та 21 адміністративного району області. На презентацію виставки завітали літератори, творча інтелігенція обласного центру та учні ліцею мистецтв.

Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна
- 1 жовтня, у Міжнародний день музики, учні та викладачі Кіровоградської
музичної школи № 1 ім.Г.Нейгауза виступили в музеї з концертно-
театралізованим, пізнавальним дійством, присвяченим святу;
Виставки

  •  Виставка заслуженого художника України А.Янєва;
  • «Веселкові барви» - експозиція творів лауреатів премії Я.Паученка.

Обласний художній музей

  • 1 жовтня в рамках відзначення Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана в музеї відбувся День відкритих дверей для людей похилого віку та ветеранів усіх категорій;
  • В рамках проекту «Театр у музеї» відбулася прем’єра моновистави за оповіданням Марка Твена «Рассказ собаки»;

Виставки
- персональна виставка творів заслуженого художника України, голови
Криворізької міської організації Національної спілки художників України Леоніда Федоровича Давиденка «Поклик степу», присвячена Дню українського козацтва;

  • експозицію до свята Покрова Пресвятої Богородиці;
  • виставка до Дня художника. Вона презентує усе розмаїття стилів, напрямків, технік, творчої палітри митців нашого краю;
  • виставка творів художника-земляка Олександра Лісовенка - до 65-річчя з дня народження;
  • виставка живописних творів “Художники Срібної Землі”- до 69-ї річниці звільнення України від фашистських загарбників;
  • експозиція репродукцій творів Сальвадора Далі в Малій Галереї обласного художнього музею - в Будинку культури “Авіатор”;
  • експозиція до відзначення 125-річчя з дня народження одного з лідерів анархістського руху в Україні Нестора Івановича Махна (1888-1934);
  • експозиція до відзначення Міжнародного дня Чорного моря;

Перегляд науково-популярних фільмів

  • До 585-ї річниці з дня смерті Андрія Рубльова, видатного російського іконописця;
  • «Едуард Мане. Олімпія»;
  • До 125-річчя Н.Махна, військового та політичного діяча часів громадянської війни, одного з лідерів анархістського руху в Україні;
  • До 70-річчя з дня народження зірки світового кінематографа, відомої французької актриси Катрін Деньов перегляд відеопрезентацій про її життя та творчість та художніх фільмів «Отвращение» та «Я вас люблю»;

Образотворче мистецтво

Малу Виску відвідав народний художник Росії П.Оссовський. Зустріч з художником розпочалася біля РДА. Після обміну враженнями наш земляк відвідав місце поховання батьків, а також садибу, де колись проживала його родина.

Фестивалі

З 4-12 жовтня в Миколаєві проходив VII театральний фестиваль Міжнародного Чорноморського клубу “Homo Ludens” (Граюча людина).
Фестивальні вистави проводились на трьох сценічних майданчиках, де свою творчість демонстрували театральні колективи з Польщі, Росії, Білорусі, Молдови та України.
У фестивалі взяв участь Кіровоградський академічний обласний театр ляльок.
На суд журі кіровоградці представили свою останню прем’єрну роботу, інтерактивну казку-гру для дітей за п’єсою М.Супоніна «Бука» та отримали

Диплом Лауреата VII театрального фестивалю Міжнародного Чорноморського клубу “HOMO LUDENS”(Граюча людина), Диплом фестивалю (Мала сцена) за

кращу інтерактивну виставу, велику сувенірну ляльку - символ фестивалю.

Шостий відкритий фестиваль-конкурс авторської музики і поезії ”Долинський листопад” пройшов у Долинській.

Учні та викладачі Кіровоградської музичної школи № 2 ім.Ю.Мейтуса отримали 6 дипломів різного гатунку на ІХ Міжнародному дитячому та юнацькому фестивалі-конкурсі “Духовні джерела “, що проходив в Києві.
Юні бандуристи Кіровоградської музичної школи №2 ім.Ю.Мейтуса разом із своїми наставниками Тетяною Поліщук та Еліною Калашніковою в черговий раз підтвердили свій високий виконавський рівень.

Галерея «Єлисаветгард»

  • Виставка живопису «Ліки від депресії» з колекції М.Цуканова;
  • Виставка предметів, фотографій і документів Єлисаветграда - Кіровограда;
  • Концерт мультиінструменталіста Сергія Істоміна з Харкова.

12 жовтня, напередодні Дня художника у Кіровограді біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбулась акція Мистецького руху «ALLA PRIMA».
Викладачі та студенти мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету ім.Володимира Винниченка провели для кіровоградців майстер-класи з ліплення, літографії, живопису.

Бібліотечна справа

Бібліотекар Вільшанського інформаційно-ресурсного центру Н.Пироженко провела для учнів місцевої школи тренінг «Ми - проти насильства». Діти брали активну участь в обговореннях та дискусії і переглянули фільми.

У Добровеличківській бібліотеці для дорослих відбулося відкриття після ремонту нового абонементу. Очільник району О.Яременко відзначив позитивні
напрацювання бібліотекарів, зокрема літній читальний зал, центр регіональної інформації, придбання системи ІРБІС, що дало змогу працювати в регіональному каталозі, відкриття Народної школи.

У Голованівській районній бібліотеці для дорослих відбувся круглий стіл “Активне громадянство: голосувати, ділитись, брати участь”, на якому обговорили діяльність місцевих рад..

ОУНБ ім.Д.Чижевського

  • Виставки «Індустрія гостинності»;
  • Екскурсія по виставці «Колекція Ільїна»;
  • «Вже маємо років чимало, і щастя, і горе було» - зустріч-діалог до Дня людей похилого віку та Дня ветерана спільно з Кіровоградською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України та Територіальним центром. Експонувалась книжкова виставка «Добром забуте серце обігрійте»;
  • Міжнародна наукова конференція «Блюменфельди: родина на перехресті культур». В заході прийняли участь музикознавці, працівники музею К.Шимановського, студенти, іноземні гості;
  • «А в сердце светит Русь» - круглий стіл присвячений 118-річчю від дня народження С.А.Єсеніна спільно з Руським центром естетичного виховання;
  • Інтернет-Центр - тренінги з комп’ютерної грамотності;
  • Майстер-клас Людмили Кривенко з виготовлення ляльки-мотанки «Українка»;
  • Майстер-клас від Ірини Кудревич «Новорічний чобіток»;
  • Презентація пригодницького трилера «Твердиня» Максима Кідрука;
  • Презентація книги Василя Бондаря «Камінь від хандри»;
  • Фотовиставка робіт членів клубу “Мандрівник” - до Всесвітнього дня туризму;
  • «Натюрморт - мова гармонії» - презентація художньої виставки студентів КДПУ ім.В.Винниченка»;
  • Презентація книги письменниці Ольги Полєвіної «Санта Лючія»;
  • «Моє місто: розвиток на засадах демократії» - молодіжні дебати в рамках Європейського тижня місцевої демократії;
  • «Аудіювання на уроці німецької мови: проблеми та рішення» - семінар для вчителів німецької мови спільно з Центром методичної та соціально-психологічної служби управління освіти Кіровоградської міської ради (ЦМСПС);
  • «Від Івана Труша та Олександра Мурашко до сучасних майстрів» - лекція на тему образотворчого мистецтва ХХ ст.;
  • «Повернення Богдана Лепкого» - лекція-бесіда;
  • «Протидія домашньому насиллю» - тренінг за участю психолога обласного центру сім’ї, дітей та молоді;
  • Творча зустріч з Володимиром Панченком і презентація книги «Сонячний годинник. Книга Пілігрима»;
  • Тренінговий центр «Бібліоміст» - проведено тренінг «Базовий комп’ютер» для слухачів ВНШ;
  • Тренінг «День фахівця музичної школи». Перегляд літератури та огляд фахових періодичних видань. Показ фільму «Кароль Шимановський і його мала батьківщина»;
  •  Міжнародна науково-практична конференція «Трансформація бібліотечного простору - шлях до «Відкритої бібліотеки». В заході прийняли участь науковці, краєзнавці, громадські діячі, директори бібліотек Польщі, України, бібліотекарі бібліотек України та центральних бібліотечних систем області;
  • Ярмарок бібліотечних інновацій «Центральна бібліотека: модернізація в контексті часу». В заході прийняли участь бібліотекарі з районних бібліотек;
  • “Етапи та особливості підготовки учнів до ЗНО з англійської мови” - семінар для вчителів англійської мови міста;
  • Засідання краєзнавчих студій та презентація книги «Злинка: від витоків до сьогодення»;
  • Кіноклуб «Арт-хаус»;
  • Кіноклуб «KINOЖЗЛ»;
  • Цикл зустрічей «Колоритні мандрівки»;
  • «Близкие люди, близкими будем» - лекція-тренінг;

Орхуський центр
До Всесвітнього дня туризму

  • «Екологічний туризм: сучасні концепції розвитку» - круглий стіл;

Книжкові виставки

  • «Краєзнавець з Нової Праги» - до 95-річчя від дня народження Ф.Плотніра;
  • «Вік Нобеля: люди та премії» - до 180-річчя від дня народження Нобеля А.Б., шведського інженера-хіміка, підприємця;
  • «Повернення Б.Лепкого» - лекція-бесіда;
  • «Хвилина мовчання пекуча й терпка» - до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників;
  •  «Кредитні ринки: світовий та вітчизняний досвід»;

До Міжнародного дня людей похилого віку

  • «Добром забуте серце обігрійте»;
  • «Скарби мудрості»;
  • Тренінг «Основи комп’ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет»;

До Міжнародного дня музики

  • «Музичні обрії країни»;

До Дня ветерана
- «Їх подвиг пам'ять літ вінчає»;
До Дня юриста
- «Модель професійного юриста на ринку юридичних послуг України»;
 «Клуб інтелектуальних ігор»
- «Шаховий калейдоскоп»;
До Всесвітнього дня вчителів
- «... і кожен день, як творчий пошук» - відкритий перегляд;
Літературний календар

  • «Мить і вічність Івана Аксакова» - до 190-річчя від дня народження І.Аксакова, російського письменника;
  • «Мислитель епохи просвітництва» - до 190-річчя від дня народження І.Аксакова, російського письменника;
  • Книжкова виставка до 300-річчя від дня народження Д.Дідро, французького філософа, письменника;

Польський культурний центр

  • «Україна - Польща: спільна історія й культурні зв'язки» - відкритий перегляд літератури;

Календар мистецтв

  • День художника;
  • 130 років від дня народження Якова Степового, українського композитора;

До Дня Українського козацтва

  • «Україна - славний край козацтва”;
  • «Козаччина: яскрава сторінка української історії»;

Центр європейської інформації
- «Країни Європи: знати, відчувати, захоплюватися: Португалія»;
До Дня Колумба
- Книжкова виставка, тематичне засідання клубу розмовної англійської мови
«Відкриття Нового Світу»;
До 1025 - річчя хрещення Русі

  • Виставка літератури, фотографій та церковного начиння
  • «История православия в ликах ее святых» спільно з руським центром естетичного виховання;
Орхуський центр
До Всесвітнього дня туризму
- «Екологічний туризм: сучасні концепції розвитку» - круглий стіл.

ОЮБ ім.О.М.Бойченка

  • «Як зберегти здоров’я змолоду» - круглий стіл в рамках акції «Здорово здоровим бути»;
  • «Осінній вернісаж квітів» - майстер-клас;
  • «СНІД: знати, щоб жити» - зустріч-тренінг в рамках акції «Здорово здоровим бути»;
  • «Велика вітчизняна війна у долі народу» - до Дня визволення України від фашистських загарбників, - урок пам’яті;
  • «Король ритму і мелодії - Дж. Верді» - до Міжнародного дня музики – слайд-бесіда;
  • «Жінка, мати, трудівниця - символ добра на землі» - до Дня ветеранів та людей похилого віку - літературно-музична година в Територіальному центрі з надання соціальних послуг Кіровського райвиконкому;
  • «Спортивна вербовка» - респект-зустріч в рамках акції «Здорово здоровим бути» з головою Кіровоградської організації ветеранів спорту та війни, заслуженим працівником культури України О.П Березаном;
  • «Лірика срібного століття» - літературно-музична година;
  • «Кіровоградщина - козацький край» - урок історії;
  • «Геть паління. Ми - здорове покоління!» - тренінг в рамках акції «Здорово здоровим бути»;
  • «Винаходи навколо нас» - слайд-бесіда;
  • «Спритний кухар» - брейн-ринг;
  • «Ми за здоровий спосіб життя» - ток-шоу в рамках акції «Здорово здоровим бути»;
  • «Весільна сукня: екскурс в історію» - слайд-бесіда;
  • «Парк автомобільного періоду» - калейдоскоп цікавих авто фактів;
  • «Троянди з кленового листя» - майстер-клас;

Засідання клубів за інтересами

  • «Автограф-сесія: Дмитро Танський» - засідання клубу «Ліра»;
  • «Правила поведінки у навчальному закладі статтями законів України» - засідання лекторію з правових знань «Молодь і право»;
  • «Флористика - мистецтво складання букету» - засідання клубу «Дивосвіт».

Книжкові виставки, тематичні полиці

  • За сторінками книг серії «Знамениті українці»;
  • «Згадаймо величні ті роки» - до Дня визволення України від фашистських загарбників;
  • «На перехресті світів Марії Матіос»;
  • «Місцева демократія - орієнтири на європейські стандарти»;
  • «Калейдоскоп улюблених книг»;
  • «Чарівний світ квітів»;
  • «Не дай СНІДу шанс!»;
  • «Суїцид - крок у небуття. Чи варто?»;
  • «Знайомтеся: Проект Конвенції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні»;
  • «Пам’ять серця, пам’ять сивини, пам’ять тих, хто не прийшов з війни» - до Дня визволення України від фашистських загарбників;
  • «Відлуння Афганських гір»;
  • «Скрасити осінь життя милосердям» - виїзна виставка до Територіального центру з надання соціальних послуг Кіровського райвиконкому;
  • «Україна - земля козацька» - до Дня українського козацтва;
  • «Де відкривається душа» - до 70-річчя від дня народження Д.Танського;
  • «Письменники - нобелівські лауреати» - до 180-річчя від дня народження А.Нобеля - виставка-інсталяція;
  • «Керуватися власним розумом: Дені Дідро» - до 300-річчя від дня народження;
  • «Європейська та українська місцеві демократії» - до Європейського тижня місцевої демократії;
  • «Автомобільні символи ХХІ століття»;
  • «Володарі світу музики» - до Міжнародного дня музики;
  • «Майстри осіннього пейзажу» - до Дня художника;
  • «Кобзарі та лірники України» (О.Вересай, Є. Адамцевич, П.Гащенко, П.Древченко);
  • «Яскраві миті Катерини Мацієвської» - виставка художніх робіт;
  • «Календар знаменних дат: Ж.Бізе - 175».

ОДБ ім.А.Гайдара

До Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана

  • «Роки людині до лиця» - виставка літератури;

До 215-річчя з часу виходу «Енеїди» І.П.Котляревського

  • «Вершинний твір українського барокко» - книжкова виставка;

До дня художника

  • «Cтежина у світ прекрасного» - вечір-зустріч з художниками;

День українського козацтва

  • Козацькі забави «Ми нащадки козаків»;

До Всесвітнього дня мультфільмів

    • «Феєрверк мультфільмозірок» - мультимедійна презентація;
    • «Сказки-мультфильмы - презентація серії книг;
    • «Мистецтво мультиплікації» - книжково-ілюстративна виставка;

    • Пізнавально-розважальні заходи
    • «Про хлопчика Гугуце» - огляд книг молдавського письменника С.Вангелі;
    • «Свято у вашому домі. Знайомство і представлення» - слайд-бесіда;
    • «Культура харчування і здоров’я» - бесіда-диспут;
    • Літературна мультимедійна відеоподорож з циклу «Будуємо замок добрих чарівників Європи» - до 90-річчя від дня народження німецького письменника О.Пройслера;
    • «Видатні українські письменники-малечі» - електронна презентація - до 90-річчя від дня народження українського поета Г.П.Бойка;
    • Лялькова вистава «Зелена аптека планети» з циклу заходів «Екологічна вітальня»;
    • «Осінній букет» - майстер-клас;
    • «Диво Світу» - урок-дослідження;
    • Голосне читання книги М.Павленко «Домовичок з палітрою»;
    • «Пориньмо у світ дитячих газет і журналів» - День бібліографії.

     

     

 

Фон


Фон

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2013 Webmaster: webmaster@library.kr.ua