[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за листопад 2013 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії управління культури облдержадміністрації були розглянуті питання:

  • Про стан дотримання державними службовцями управління культури і туризму облдержадміністрації законів України “Про державну службу”, “Про засади запобігання і протидії корупції”.
  • Про роботу відділу культури і туризму Устинівської райдержадміністрації щодо діяльності районного Будинку культури як організаційно-методичного центру.
  • Про хід виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 4.11.2010 р. № 963- р “Про забезпечення належного зберігання пам'яток музейного фонду України у музейних закладах області”.

З 4 по 10 листопада в області в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України “Гармонізація міжетнічних відносин в Україні, забезпечення прав національних меншин” відбувся тиждень національних меншин області. Для національних меншин в області працює 35 національно-культурних товариств, вони представляють азербайджанські, білоруські, болгарські, вірменські, єврейські, молдавські, німецькі, польські, ромські, російські, татарські, корейські спільноти, беруть активну участь у громадському житті певної території, дбають про збереження власних культурно-історичних надбань. В рамках тижня проведено ряд заходів. Серед них: круглий стіл на тему:”Багатонаціональна Кіровоградщина - край толерантності та міжнаціонального миру”, подорож туристичним маршрутом “Коровай дружби” у селі Протопопівка Олександрійського району, літературно-музична програма до Дня незалежності Польщі в приміщенні Польського культурного центру на базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського, виставка робіт майстринь-вишивальниць, “Болгарська троянда” у селищі Вільшанка тощо.

У селі Успенка Онуфріївського району відкрито меморіальну дошку земляку- академіку Івану Костянтиновичу Білодіду.

З нагоди 80-х роковин голодомору 1932-1933 років в Україні в обласному центрі відбулися жалобні заходи з вшанування пам'яті загиблих від голодоморів.

У поминальній ході та покладанні квітів до пам'ятного знака “Жертвам політичних репресій та голодоморів” на меморіальному комплексі “Фортечні Вали” взяли участь представники влади області та міста, громадськість, духовенство, військовослужбовці, студентська та учнівська молодь.

Театрально-концертне життя

7 листопада в Кіровограді відбувся концерт гуртів “С.К.А.Й”,”Чайф”, “Брати Карамазови” та “Разные люди”. Він став одним із заключних акордів великого святкового туру, що присвячений 70-річчю початку визволення України від нацистських загарбників.

Філармонія
 

  • 10 листопада - концерт балету Алли Духової “Тодес”;
  • 12 листопада - концерт ансамблю пісні і танцю “Сіверські клейноди”(м.Чернігів);
  • 14 листопада - концерт російського естрадного дуету “Нові російські бабки”;
  • 16 листопада - концерт російської групи “Лесоповал”;
  • 19 листопада відбувся гала-концерт творчих колективів і солістів обласної філармонії;
  • 21 листопада - концерт камерної музики за участю лауреата міжнародних конкурсів Володимира Галіченка (скрипка, м.Дніпропетровськ) та лауреата Міжнародного фестивалю Галини Ушакової (фортепіано, м.Дніпропетровськ) в програмі “Скрипка + рояль”;
  • 25 листопада - концерт “Alex Fokin RadioBend”;
  • 28 листопада - концерт фольклорного гурту “Лісапетний батальон”.

8 листопада в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім.М.Кропивницького відбулася шоу-програма Наталії Валевської “Бажання здійснюються”.

23-24 листопада в Кіровоградському обласному академічному театрі ляльок відбулася прем’єра вистави для дітей “Айболить і Бармалей” за творами К.Чуковського.

Постановку цієї веселої казки здійснив режисер Олександр Іноземцев. Сценічне рішення належить головному художнику театру Павлові Босому. Над оригінальним музичним оформленням працював відомий полтавський музикант Олег Шеременко.

30 листопада в Кіровоградській музичній школі № 1 ім.Г.Нейгауза, одній з найстаріших державних шкіл України, яку було відкрито у листопаді 1933 року, відбувся концерт з нагоди її 80-річчя.

Просвітництво. Художня самодіяльність

У Світловодському районі відбувся семінар-практикум “Організація любительського руху в роботі сільських клубних закладів”. Відбулося нагородження переможців за підсумками конкурсу об'єднань та клубів за інтересами. Клуби-переможці продемонстрували свої досягнення.

20 листопада в обласному Центрі народної творчості експонувалась персональна виставка ”Фантазії життєдайного стебла” майстрині соломоплетіння з селища Нова Прага Олександрійського району Світлани Піскової.

На виставці презентовано близько 80 різнопланових художніх виробів, виконаних у техніках аплікації та плетіння з соломки: сюжетні композиції до творів Т.Г.Шевченка, квіткові композиції, вази, скрині, кошики, цукерниці, іграшки тощо.

21 листопада в обласному Центрі народної творчості відбулась творча лабораторія майстрів обласного творчого об’єднання “Дивосвіт” та методистів районних будинків культури з декоративно-ужиткового мистецтва.

У творчій лабораторії взяли участь майстри декоративно-ужиткового мистецтва районних осередків обласного творчого об’єднання “Дивосвіт” з Бобринецького, Знам’янського, Кіровоградського, Компаніївського, Новгородківського, Новомиргородського, Новоукраїнського районів, а також члени клубу народних ремесел “Ниточка” та громадської організації “Єлисаветградський узвіз”.

20-22 листопада на базі обласного Центру народної творчості та клубних закладів м.Світловодська відбувся семінар директорів, методистів з клубної справи та художніх керівників районних та міських будинків культури “Клубний заклад як центр культурного дозвілля та розвитку народної творчості”.

Вихованці Знам?янської музичної школи взяли участь у навчально-пізнавальному проекті для учнів шкіл естетичного виховання області “Стежками мистецького Єлисаветграда”.

Метою проекту було поглиблення знань в галузі культури і мистецтва, естетичне та патріотичне виховання на прикладах кращих представників мистецтва краю, підвищення зацікавленості до мистецької освіти.

Музейна справа

У Вільшанському районному українсько-болгарському історичному музеї експонувалась виставка, присвячена 100-річчю поетеси, перекладачки з української на болгарську мову Л.Горячко.

У Добровеличківському краєзнавчому музеї відбулося засідання круглого столу з представниками національних меншин, що проживають в районі. Музейники провели екскурсію “Народна творчість” та “Побут нашого краю”, де були представлені рушники, національний одяг, вироби з дерева різних національних меншин.

Обласний художній музей

  • “Палітра національного мистецтва” - експозиція в рамках тижня національних культур;
  • Експозиція до відзначення Дня української писемності та мови;
  • Творчий вечір, присвячений видатному українському композитору і поету Володимиру Івасюку;
  • Майстер-клас по в’язанню гачком в рамках роботи “Творчої майстерні” для слухачів Вищої народної школи Кіровоградського інституту розвитку людини “Україна”;
  • Експозиція графіка та живописця Степана Письменного (1923-2010) до 90-річчя з дня народження;
  • Барви природи” - експозиція до 65-річчя з дня народження художника-земляка Олександра Лісовенка;
  • Творчий вечір Дмитра Танського;
  • Експозиція до 90-річчя з дня народження поета, художника та журналіста Віктора Шульги;
  • “Музична вітальня” - творчий вечір Андрія Гардашнікова;
  • День відкритих дверей для студентів - до Міжнародного дня студента;
  • “Наказано вмерти” - експозиція до 80-річчя голодомору 1832-1933 років в Україні;
  • Персональної виставки творів художника Ігоря Смичека;.
  • “Обличчя Кіровоградської журналістики” - фотовиставка Ігоря Філіпенка.

 

Обласний краєзнавчий музей

  • “З історії Єлисаветграда - Кіровограда” - тематичний захід у рамках тижня національних культур;
  • “Дерево життя” - виставка декоративно-ужиткового мистецтва;

У відділі обласного краєзнавчого музею меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу “Зустрічі у літературній вітальні”. Цього разу гостем музею корифея став Шурапов Володимир Петрович, відомий кіровоградський прозаїк, поет-пісняр, театрознавець, в доробку якого близько 30 книг різної тематики, 200 пісень і романсів;

У відділі обласного краєзнавчого музею меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу “Зустрічі у театральній вітальні”. Її учасниками стали працівники творчого складу обласного академічного театру ляльок. Захід відбувся в рамках тижня “Театр дітям та юнацтву”.

Заповідник-музей “Хутір Надія”

Виставки

  • Голос-як струни душі”- до 60-річчя Л.Забілястої;
  • “Вишиті обереги”.

Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна

У музеї презентовано виставку творів претендентів на здобуття обласної премії в сфері образотворчого мистецтва ім.О.Осмьоркіна у 2013 році.

Образотворче мистецтво

В Одеській галереї “Муза” розгорнуто експозицію двох художників із Кіровоградщини, чиє становлення пов'язане з Одесою - братів Сергія та Анатолія Шаповалова.

Галерея “Єлисаветград”

У галереї експонувалась виставка донецького художника Бориса Єрьоміна.

Фестивалі

1-2 листопада у Концертному залі Національного заслуженого академічного народного хору ім.Г.Верьовки відбувся VII Всеукраїнський фестиваль-конкурс колективів народного хорового співу ім.Порфирія Демуцького. Кіровоградщину на цьому престижному конкурсі з успіхом представив народний аматорський хоровий колектив “Калина” Соколівського сільського Будинку культури Кіровоградського району під керівництвом заслуженого працівника культури України Григорія Палія.

1-4 листопада в Луцьку пройшов ІІІ Міжнародний конкурс юних бандуристів “Волинський кобзарик”, “Кобзарська родина”. У фестивалі взяли участь учні Кіровоградської музичної школи № 2 ім.Ю.Мейтуса та отримали нагороди.

5 листопада підведені підсумки регіонального етапу Всеукраїнського фестивалю творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями “Барви життя”, співорганізаторами якого стали департамент культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації, обласний Центр народної творчості та обласна громадська організація інвалідів “Народна академія творчості”.

У Компаніївському РБК відбулися урочистості з нагоди відкриття 10-го Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини. Гості переглянули фільм “Завтра свято” та подискутували на теми, порушені його авторами. Завершилася подія круглим столом “Роль документального кіно про права людини у формуванні правової культури населення” за участю керівництва району, громадських організацій, преси.

10 листопада у Кіровограді стартували перші Всеукраїнські змагання зі спортивних бальних танців на Кубок голови Кіровоградської облдержадміністрації. Театр ім.М.Л.Кропивницького гостинно приймав учасників змагань не лише з різних куточків області - як-то Олександрії, Новоукраїнки, Олександрівки, Помічної, а й з міст різних регіонів України - Кривого Рогу, Миколаєва, Запоріжжя тощо. Понад 700 учасників завітали до Кіровограда продемонструвати свою майстерність у спортивних бальних танцях. Кіровоградські танцювальні змагання уже стали складовою турнірів, що їх проводить Рада Української Танцювальної Асоціації.

Змагання тривали протягом усього дня, переможців визначили у номінаціях відповідно до вікових груп.

У Тернополі на п'ятому Всеукраїнському хореографічному фестивалі-конкурсі для дітей і молоді “Галицькі фрески” кіровоградський ансамбль “Світанок” став абсолютним переможцем, отримавши найвищу премію ”Гран-прі”. Керівника колективу Н.Печененка відзначили почесним званням “Кращий постановник - балетмейстер”.

В обласній філармонії пройшли обласний етап IV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім.П.Вірського та Всеукраїнський фестиваль хореографія “Країна танцю”. У змаганнях на звання кращого хореографічного колективу взяли участь відомі аматорські та народні ансамблі області.

15 листопада в філармонії в рамках Всеукраїнського фестивалю хореографічного мистецтва “Країна танцю” пройшов гала-концерт кращих хореографічних колективів Кіровоградської області.

 

Туризм

У Кіровограді відбулось перше засідання Всеукраїнського науково-практичного семінару ”Проблеми та перспективи регіонального розвитку туристичної індустрії” в якому взяли участь представники влади та громадських організацій.

Бібліотечна справа

В Олександрійській центральній міській бібліотеці для дітей ім.Ю.Гагаріна відбувся регіональний етап обласного конкурсу “До висот Шевченкового слова.”

У Новгородківській центральній районній бібліотеці відбулося засідання вищої народної школи. Майстрині по виготовленню виробів зі стрічок провели майстер-клас, представили прикраси для волосся, брошки, картини, квіти. Слухачі освоїли техніку газетоплетіння.

У Кіровоградській районній бібліотеці для дорослих і дітей відбулася презентація книг, отриманих від Громадського комітету із вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

У Долинській районній бібліотеці для дітей учням міських шкіл презентували книгу Зої Петрикович “Срібне озеро”, присвячену Року дитячої творчості. Користувачі дитячої бібліотеки театралізували казку “Цілющі ягоди” з цієї збірки.

У Калинівській (Кіровоградський район) бібліотеці відбулося відкриття тижня національних меншин “Разом - ми сила”. Книжкова виставка розкриває традиції та культуру Калинівки, її історичну спадщину. Оскільки село російськомовне, більшість представленої літератури - російська.

У Маловисківській районній бібліотеці відбулася віртуальна подорож “Національні меншини України”, учасниками якої стали представники влади, директор музею історії с.Злинка, автор книги “Злинка: від витоків до сьогодення” О.Голованова, учні, слухачі народної школи. Аматорський театр РБК представив мініатюри з виконанням пісень народів світу та презентацію національних костюмів.

У Новгородківській центральній районній бібліотеці відбувся конкурс “До висот Шевченківського слова”, присвячений 200-річчю поета.

У Олександрівській районній бібліотеці для дорослих спільно з РБК відкрилася виставка костюмів ”Національне суцвіття краю”. Працівники закладу підготовили виставку друкованої продукції, яка презентує історію та розвиток національних меншин в районі.

В Ульяновській районній бібліотеці пройшов тиждень національних культур, відкрилася виставка “Формування толерантності до етноменшин”, відбулася слайд-презентація про мистецтво приготування національних страв.

В Устинівській районній бібліотеці розгорнуто виставку “Поважаємо культуру усіх національностей”. Як свідчать історичні джерела, в районі були засновані поселення, в яких проживали представники різних народностей. Відомо про численні німецькі колонії, які існували до початку минулого століття, та про те, що в сучасних селах Олександрівка, Мальчевська, Березівка, Березуватка колись проживали молдовани, білоруси, росіяни, євреї. На сьогодні в районі налічується 28 меншин.

 

ОУНБ ім.Д.Чижевського

Масові заходи

  • “День фахівця музичної школи”;
  • Екскурсія по колекції О.Ільїна;
  • Презентація книги Анатолія Загравенка”Твори” у двох томах;
  • “Мистецтво шахової гри” - турнір;
  • Презентація книги братів Капранових “Мальована історія “;
  • “Багатонаціональна Кіровоградщина - край толерантності та міжнаціонального миру” - круглий стіл;
  • “Різдвяна коза” - майстер-клас від Людмили Кривенко;

“Золота осінь” - виставка клубу народних ремесел “Ниточка”;

  • “Валентин Гаюї та Луї Брайль:історія створення шрифтів для незрячих” - тематична бесіда до 30-річчя заснування обласної організації УТОС;
  • “Відкриваючи Україну. Седнів” - презентація фотовиставки Гліба Цуканова;
  • “Новорічний чобіток” - майстер-клас від Ірини Кудревич;
  • “Поетеси степової Еллади” - творча зустріч та презентація книг Антоніни Корінь “Неписаний закон зорі”, Тетяни Андрушко “Текля Зорівниця”, Антоніни Царук “Проліскові дзвони”;
  • Творча майстерня англійського філолога спільно з центром методичної та соціально-психологічної служби управління освіти Кіровоградської міської ради;
  • “Вересневий вояж у Швейцарію” - зустріч з Ларисою та Юрієм Лебедєвими в рамках “Колоритних мандрівок”;
  • “Святкуємо день студента” - лекція та майстер-клас “Ошибама”;
  • День сільського бібліотекаря для сільських бібліотекарів Новгородківської ЦБС;
  • “Тайная доктрина Е.П.Блаватской и эволюционная компетентность” - лекція до 125-річчя від дня виходу книги Олени Блаватської “Тайная доктрина”;
  • Концерт актора Театру авторської пісні Павла Золотарьова;
  • “Турбота про жінку - впевненість у майбутньому” - установчий семінар за проектом;
  • Відбувся перегляд фільмів: “Розмови на серйозні теми”. Литва. 2012. Режисер Гієдре Бейноруте; “Твердиня” Чехія. 2012. Режисери Клара Тасовська, Лукаш Кокеш; “Абетка” АВС. Німеччина. 2012. Режисер Мадлі Ляене; “Мовчазний хаос” ДР Конго. Італія, 2012. Режисер Антоніо Спано; “Мрія” Україна. 2012. режисер Дар’я Дрюченко “Перукарська воля” Шотландія, 2011. Режисери - Фінлі Претселл, Едріен МакДовалл в рамках X Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA ;
  • “Корпоративна культура” - лекція;>
  • Зустріч дітей-інвалідів з протоієреєм Євгенієм Назаренком, організована спільно з ГО “Серце матері”;
  • “Краєзнавчі студії”. Тема зустрічі:“Микола Данилович Кудашев - герой Вітчизняної війни 1812 року”;
  • “Здоровий спосіб життя” - просвітницькі заняття з населенням;
  • Концерт класичної музики Юстаса Лаврусенко - викладача дитячої музичної школи № 2;
  • Майстер-клас з виготовлення новорічної ялинки в техніці орігамі;
  • “Довгі пісні Дикого Поля” - творча зустріч з фольклористами Олександром і Наталею Терещенками;

Клуб інтелектуальних ігор

  • “Мистецтво шахової гри”- шаховий турнір;

Календар мистецтв

  • 75-річчя від дня народження Джо Дасена, французького шансоньє, композитора;
  •  80-річчя від дня народження Параски Хоми, української майстрині декоративного розпису;

Літературний календар

  • “Духовні пошуки Альберта Камю”- книжкова виставка до 100-річчя від дня народження А.Камю, французького письменника, філософа;
  • “У світі художньої правди й краси” - книжкова виставка до 175-річчя від дня народження І.Нечуя-Левицького;
  • “Ольга Кобилянська: відома і незнайома” - до 150-річчя від дня народження;
  • “Краєзнавча вітальня”;

Бібліоміст”
 Тренінги

  • “Базовий комп’ютер” для слухачів ВНШ;
  • “Нова бібліотечна послуга”;
  • “Веб 2.0”.

Інтернет-Центр

  •  Індивідуальні тренінги з комп’ютерної грамотності.
  • Протягом місяця працівниками відділу документів іноземними мовами проводились індивідуальні тренінги з використання Kindle та iPad.;

 

  • “Протидія торгівлілюдьми, ідентифікація постраждалих та робота з ними” - тренінг в рамках проекту “Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні”;

Центр європейської інформації

  • “Толерантність: практична етика” - тематична зустріч в рамках тижня толерантності;
  • “Країни Європи: знати, відчувати, захоплюватися. Ірландія” - цикл книжкових виставок;

До Дня подяки США
“День молитви і подяки…” - тематичне засідання клубу розмовної англійської мови;

Тренінги з оволодіння шрифтом Брайля;
Книжкові виставки

  • “Під прапором свободи” - до національного свята Республіки Польща;
  • “Літописці Русі України” - до Дня української писемності та мови;
  • “Література виростає в мові, а мова - в літературі” - відкритий перегляд;
  • “Для дому і сім’ї”;
  • “Кредитні ринки: світовий та вітчизняний досвід”;
  • “Голодомор 1932-1933 років в Україні”;
  • “Голодомор. Поки є кому розповісти”;
  • “Чорна сповідь моєї Вітчизни” - виставка-реквієм до Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій;
  • “Єлисаветградське земське реальне училище - осередок культури Єлисаветграда” - книжкова виставка-презентація;
  • “Найвищий здобуток освіти - толерантність до нашої держави”;
  • “Пріоритет, гідний людства” - до Всесвітнього дня дитини;
  • “Читання та знання наосліп” - до Міжнародного дня сліпих;
  • “Микола Амосов - людина легенда” - до 100-річчя від дня народження;
  • “Проблема торгівлі людьми - одне з найнегативніших явищ сучасного суспільства”;
  • “Співець душі народної” - до 175-річчя від дня народження І.Нечуя-Левицького;
  • “Право на особисту недоторканість особи: гендерний аспект” - до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками;
  • “Торгівля людьми в Україні:причини існування та шляхи протидії”;
  • “Гортаючи сторінки улюблених книжок” - відкритий доступ;

Канадсько-український бібліотечний центр

  • “Чорні сторінки історії: голодомор в Україні” - книжкова виставка;

До Всесвітнього дня дитини
“Твої права: сторінками Конвенції ООН про права дитини” - голосні читання;
Програма профілактики ВІЛ/СНІДу
“Як зупинити синдром смерті” - виставка-застереження;
Орхуський центр
“Розвиток екосвідомості” - тренінг;
Інформаційно-консультативний гендерний центр
“За світ без насильства” - тренінги;
“Толерантність як шлях до Європи” -книжковавиставка.

 ОЮБ ім. О. М. Бойченка

Масові заходи
“Екологічний портрет України” - день інформації;
“Театр - дітям та юнацтву” - тиждень;
“Моя іграшка - тобі” - акція доброти;
“Із забуття - в безсмертя” - вечір пам’яті до 80-річчя голодомору 1932-33 рр. в Україні;
“Голодомор в Україні 1932-33 років у вимірах Центральної України” - круглий стіл;
“Татуювання - мода чи безглуздя?” - слайд-бесіда;
“Бережи природу” - екологічна вікторина;
“Всіх сліз земля ще не ввібрала” - вечір-реквієм до 80-річчя голодомору
1932-33 рр. в Україні;
“Дивосвіт живопису Марії Примаченко” - творчий портрет;
“Студентських феєрверк” - конкурсна програма до Міжнародного дня студента;
“Геній музики: Ф.Шопен” - музичний вечір;
“Я це знаю!” - інтелектуальний турнір;
“Мова - диво-інструмент” - ілюзіон мовної словесності;
“Марафон юних пожежників” - змагання-вікторина;
“Святкуємо Хеловін” - конкурсна програма;
“Пожежна естафета” - слайд-бесіда-вікторина;
“Польська кухня” - слайд-бесіда;
“Святковий стіл” - бесіда-рекомендація;
“Нова зачіска - нове життя” - слайд-бесіда.
Відбулися засідання клубів за інтересами
“Презентація книги А.Царук “Мовчання бруньки” - засідання клубу
“Ліра”;
“СНІД і суспільство: юридичний захист” - засідання лекторію з правових знань “Молодь і право”;
“На сторожі серця” - до 100-річчя від дня народження М.Амосова - зустріч з лікарем-кардіологом Центральної міської лікарні В.А.Сташком в рамках засідання клубу “Профі”;
“Лялька-мотанка: копієчка” - зустріч з майстринею В.М.Гусак в рамках засідання клубу “Дивосвіт”.
Книжкові виставки, тематичні полиці
“Мово рідна моя, не мовчи” - до Дня української писемності та мови;
“Жанрове розмаїття прози І.Нечуя-Левицького” - до 175-річчя від дня народження;
“Зачинатель української прози” - до 235-річчя від дня народження Г.Квітки-Основ’яненка;
“Толерантність: свобода бути іншими”;
“М.Амосов: філософія здоров’я” - до 100-річчя від дня народження;
“Голодомор: Україна пам’ятає, світ визнає”;
“ВІЛ/СНІД: достовірно про проблему”;
“О.Кобилянська: сила літературного слова”;
“Театр Кропивницького”;
“Зодчий Єлисаветграду О.Лішневський”;
“Хто знання має, той мур зламає” - до Міжнародного дня студента - виставка-інсталяція;
“Співець тривожної молодості:Олександр Бойченко” - до 110-річчя від дня народження - виставка-інсталяція;
“Великий бунтівник Альберт Камю” - до 100-річчя від дня народження;
“Екологія та природні багатства України”;
“Усе про діабет” - до Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на цукровий діабет;
“Сфери застосування ІТ”;
“Яскраві миті Катерини Мацієвської” - виставка художніх робіт;
“Календар знаменних дат: О.Бородіну - 180.

ОДБ ім.А.Гайдара

До Дня української писемності та мови
(Тиждень рідної мови 4.11-10.11)

  • “Секретна слов’янська абетка” - інформаційний коктейль;

Презентація книжкових виставок

  • “В джерелах слова - душі криниця”;
  • “А рідна мова - як чарівниця”;
  •  “Мовні загадки-забавлянки” - електронна презентація;
  • “Світло духовності і культури” - презентація книжкової виставки “;
  •  “Бринить, співає наша мова” - КВК;
  •  “Краще, ніж рідна мова, мови не буває…” - день інформації;
  • “Там, де живе рідна мова, живе український народ” - літературно музичний вечір;
  • “Невмируща наша мова”- літературно-мовний турнір;
  • “Перлини народної мудрості” - мультимедійна презентація;

До Дня пам’яті жертв голодомору
“Голодомор:геноцид українського народу” - виховна година;
До Міжнародного дня інвалідів

  •  Обласний тур Всеукраїнського фестивалю обдарованих дітей з вадами здоров’я “Барви життя”
До Всесвітнього Дня дитини

  •  “Весела абетка прав дитини” - ігрова програма;
  •  “Наш номер 101” - віртуальний урок;
  •  “Права та свободи дитини” - книжкова виставка;
  •  “Права та обов’язки школяра” - слайд-бесіда;

До ювілеїв письменників

  •  “Що я люблю, люблю вже навіки” - презентація книжкової виставки до 150-річчя від дня народження Ольги Кобилянської;
  •  Літературна мультимедійна відеоподорож з циклу “Будуємо замок добрих чарівників Європи” - до 100-річчя від дня народження В.Ю.Драгунського.
Пізнавально-розважальні заходи

  •  “Поетичними стежками О.Пушкіна” - літературно-ігрове досьє;
  •  “Традиції народностей Кіровоградщини” - книжкова етновиставка;
  •  “Театральна вітальня” - творча зустріч з акторами театру ляльок;
  •  “Петриківський дивоцвіт” - майстер-клас;
  •  “Пригодам, ура!” - голосне читання книги О.Костецького;
  •  “Пригоди Копієчки в країні Бізнесу” - театралізоване дійство;
  •  Відкриття проекту “Юніор Банк” спільно з Приватбанком.
 

Фон


Фон

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2013 Webmaster: webmaster@library.kr.ua